u Karl Böhm: MEDISCHE DIENSTEN BRITSE HUMOR IN „THE LADYKILLERS" w Nationale vogelexpositie in Hazerswoude geopend VRIJDAG 5 NOVEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA S EEN VULKAAN VAN MUZIEK Or» nomoL-La iiL- en gemakkelijk VAN UALEN musiceren In de (rote zaal ven de Stadsgehoorzaal. Ida Presti en Alexandre Lagoya heb ben zowel leder afzonderlijk als ook te rn men in heel Europa gespeeld. Zjj heb ben concerten gegeven en zijn voor de radio opgetreden. Lagoya heeft talrijke werken voor zijn Iievelingsin8trumeut - de gitaar - gecomponeerd en muziek geschreven bij verschillende documentaires. Het duo echtpaar Presti-Lagoya is bekend in de gehele wereld. Het is de eerste keer in de geschiedenis van de gitaar, dat twee solisten zich verenigden om een duo van deze rijkdom te vormen. Verscheidene componisten hebben werken voor 2 gitaren aan hen opge dragen. o.a. zullen worden uitgevoerd werken van Scarlatti, Bach, Sor, Castel- nuovo-Tedesco, Granados en de Falla. Het tweede Toonkunst-concert wordt gegeven op donderdag 16 december in de Zuiderkerk. Dan zal optreden het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel. Donderdag 10 februari '66 komt het Quartetto Italiano met werken van Schubert. Beethoven en Bartok, even eens in de Zuiderkerk. DONKERSTEEG 21 LEIDEN Citaarduo Presti- Lagoya komt spelen voor „Toonkunst" Op dinsdag 16 november a.s. zullen leerlingen van middelbare- en U.L.O.- scholen 's middags en overige muziek liefhebbers 's avonds kunnen luisteren naar het optreden van het beroemde gitaarduo PRESTI-LAGOYA, dat zal Uitslagen Van de Bridgeclub „De Sleutels" Standen per 2 november 1965: Groep A: 1. Vrijenhoek-v. Helvert 677; 2. Janson-Rlp 661; 3. echtp. de Vrind 638; 4. mevr. Vrfjenhoek-Rompes 634, 5/6 Bloemenhoff-de Jong en echtp. Tijs- sen 613; 7. Tan-Philips 609; 8. Biesut v. Weizen 599; 9. dames Stigter-v. d. Ende 581; 10. Kuyt-Eldering 580; 11. v. Ravenswaay-Engels 525; 12. Rob bers-Lepelaar 470. Groep B: 1. de Vries-Lodder 695; 2. da mes Sier-v. Zijl 684; 3. Deroge-Winkler Prins 654; 4. v. d. Steen-Kappers 647; 5. Klinkenberg-Smittenaar 612; 6/7 Vries- Biesot si- en de dames Bernard-Bon 592; 8. Selier-Koning 582; 9. echtpaar Jansen 553; 10. Rodenburg-Wesseling 549; 11. mevr. Harloff-Hailoff 520; 12. Middelham-Beugelsdijk 500. Groep 1. mevr. Vroom-Foppen 402; 2. Kammeraat-v. Kempen 351: 3. echtp. Leppers 342; 4. Dek-Goedhart 338; 5. Koningen-Verwey 313: 6. echtpaar v. Kempen 306; 7. Vanhorick-v. Scherpen- zeel 287; 8. echtpaar Koornwinden 253. CITROENBRANDEWIJN FOCKINK ;,Cj Storingsdienst gas. water en elektrici teit. tel. 2248. Warmond Dkt. H Walenkamp. Dorpstraat 45, tel. 01711-210. Zwammerdam en Aarlanderveen Dkt. K. Gill, tel. 01726-2527 AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 5 tot en met donderdag 11 novetpber: Geopend voor spoedeisende gevallen; Doeza-Apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313 en Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. PAUZE LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende weekeinde nemen waar de artsen (wij zigingen voorbehoudenTegelaar, Burggravenlaan 14, tel. 34092; Lange- zaal, Witte Singel 30, tel. 24855; Veld- huyzen, De L. de Kanterstraat 35, tel. 20617; Kortmann, Lorentzkade 5. tel. 21491; Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266. B.g.g. dokterstelefoon 22222. Van 5 nov. t/m 11 nov. geopend voor spoedeisende gevallen; Doeza-apotheek, CITROENBRANDEWIJN FOCKINK Dinsdag in Leiden komt de wereldberoemde di rigent Karl Böhm naar Leiden om er het Residentie Orkest aan te voeren, dat een uitvoering geeft van de symfonie KV 550 van Mozart, Don Juan van Ri chard Strauss en de eerste sym fonie van Brahms. Het was de vorige maand zeven jaar geleden dat de thans 70-jarige Oosten rijker Böhm in de Sleutelstad was en er het publiek in verrukking bracht met o.a. Regers variaties op een thema van Mozart. Onze muziekrecensente schreef op 24 oktober 1958: „De kennismaking met deze gastdirigent (ook met het Residentie Orkest red.) heeft ons binnengevoerd tot in de ze vende hemel der muziek. Hjj is een vulkaan van muziek". Böhm wist toen een nieuwe aanschijn te geven aan een volmaakt mooi orkeststuk, de Mozart variaties van Reger. Het was een avond, dat Böhm, die zich deed kennen als een waar muzikant, het Resi dentie Orkest naar een toppres tatie voerde. i MEN VERGELIJKT Böhm wel 1*1 eens met een dirigent als Ka- rajan, maar tegelijk kent men Böhm hierbij enkele pluspunten toe. Hij doet in uitdrukkingsmo gelijkheden, aan zuiverheid van uitvoering en precisie in de weer gave niets voor Karajan onder. Maar het modewoord „perfectie" zal men zelden in een kritiek op Böhm kunnen vinden. Het gelukt hem gewoonlijk, behalve de lees bare partituur, ook de beleving van de verborgen waarden in de muziek tot uitdrukking te bren gen. Als vertolker van Mozart en Strauss (wiens vriend hij was) kent Böhm wellicht zijns gelijke niet. CAMERA De film „The Ladykillers", met onder anderen Alec Guin ness en Peter Sellers, is ondanks de (overigens weinig spectaculaire) moorden een toch wel plezierige rolprent geworden. Hiervoor is vooral Cecil Parker, die als argeloos Arsenicum-en-oude-kant-dametje door de film huppelt, in haar onbevangenheid een roofoverval aan het licht brengt, door de ongelovigheid van de politie in het bezit gelaten wordt van de buit, maar in haar argeloosheid de hele dievenbende de dood indrijft, verantwoordelijk. Het is een typisch Engels geval, waarin het lugubere dat echter niet al te nadrukkelijk wordt vertoond af gewisseld wordt met de bekende droge humor, waar de Britten om bekend staan. Mrs. Wilberforce, het dametje, ver huurt een kamer aan een man. die het hoofd van een dievenbende blijkt te zijn. Deze kamer gebruikt hij om met zijn kornuiten de plannen voor een grote roofoverval te beramen en uit te werken, hetgeen geschiedt on der het mom van een muziekavondje met vrienden. Zij zien kans pm het dametje in het complot te laten mee spelen, door haar de koffer met het gestolen geld van het station te laten De dieven willen er dan met de buit van door gaan, maar door een toeval lige omstandigheid te mooi om na le vertellen komt mrs. Wilberforce er achter, dat de kist voor de cello geen instrument bevat doch een on noemelijk aantal bankbiljetten. En dan begint de strijd. Mrs. Wilberforce moet uit de weg worden geruimd, maar niemand van de boeven voelt er voor het lieve dametje te doden. Daardoor graven zij eigenlijk hun eigen graf en het slot is dat de een na de ander door de een na de ander wordt ver moord en de laatst overgeblevene aan zijn eind komt doordat hij een sein- arm van de spoorwegen op zijn hoofd krijgt en hetzelfde lot ondergaat als zijn bendegenoten. een kapstok om de capriolen van Sel lers aan op te hangen. Wat deze man bijvoorbeeld met een bundel biljart queues doet, grenst aan het ongelofe lijke. Een bezwaar is, dat alles net iets te veel overtrokken is. We zien de duivelskunstenaar trouwens liever in rollen, waarin het komische gebaseerd is op wat meer realiteit. Dit alles neemt niet weg, dat de film een garantie is voor een plezierige avond. (KFC 18 j.) SPANNING EN VUURWERK REX. „FX-18" is een spionnagefilm net veel actie en spanning. Daarin wordt Jacht gemaakt op een groep Fran- wUkve^ïSing' Groene Kruis'." SLBo" irnnoa» «*n- i n^facjuss(raat 2, tel. 3449. Ziekenauto Doezastraat 31, tel. 21313; en Haven apotheek, Haven 18, tel. 20085. Zater dags voor spoedeisende gevallen bo vendien geopend van 8 tot 12 uur 's morgens; Centraal Apotheek, Bree- straat 74, tel. 20552. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713-329; dkt. Brink horst, Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Boskoop Dkt. de Wilde, tel. 2740. Wijkverpleging: zr. v. Dam, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771. Tandarts J. v. Geest, Herenweg 9, Noordwijker- hout, tel. 2468. Apotheek; Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 76. tel. 5272. Wijkverpleging WGK: zr. J. E. Bak ker, M. Traupstraat 39 Katwijk a. d. Rijn Dkt. E. E. v. d. Laan. Apotheek: Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee Dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600. Koudekerk a. d. Rijn Dkt. H. A. Blauwendraad, Hogewaard 4, tel. 01714- 218. Wijkverpleegster zr. v. d. Leer, G. G. Gortsstraat 34, Leiderdorp, tel. 01710-23109. Langeraar, Nieuwvcen en Wodbrug- ge Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. Wijkverpleging: zr. Ver haar, tel. 01722-345, b.g.g. 02970-245. Leiderdorp Dkt. H. Blauwen draad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714-208. Zaterdag-, zondag-, avond en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg wordt waargeno men door de Haven Apotheek. Leidschendam Dkt. J. J. Grob- ben. Patrijslaan 32, tel. 4445. Tandarts spoedgevallen, tel. 070-543045. In de kleuren: bleu, koren- blauw, wit Lof voor organisatie door „De Bandvink" Hazerswoudes burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn heeft donder dagavond in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw de nationale vogelexpo sitie geopend, die daar wordt georga niseerd door de nog zeer jonge ver eniging „De Bandvink". Vandaag en morgen kan men kennis nemen van de inzendingen van velerlei aard, die vele leden van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers naar Hazerswou de afvaardigden. Burgemeester Van Dobben de Bruyn wees er in zijn toespraak op, dat „De Bandvink" blijk geeft het een der in haar mars te hebben, gezien het nog kortstondige leven dat haar is beschoren. Hazerswoudes eerste bur ger achtte de sport, die de leden van de Bond van Vogelliefhebbers beoe fenen, van een opvoedende waarde te getuigen en inspirerend voor de jeugd. „De liefde voor flora en fauna is al leszins te waarderen", aldus de bur gemeester, die namens de gemeente een fraaie beker aanbood, beschikbaar te stellen voor één van de winnaars van de expositie. Voorzitter P. Lammers van „De Bandvink" had hiervoor de genodig- STICHTING LEIDSE SPAARBANK In de maand oktober 1965 werd er bij de Leidsche Spaarbank: ingelegd 3.616.184.06 terugbetaald 3.652.988,92 Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 556 en het aantal afbetaalde boekjes 380. Op 6.121 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 230.159,25 bijgeschreven. Er werden 1.294 spaar- busjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van 52.029,65. Het tegoed der 60.172 inleggers be droeg aan het einde der maand totaal 72.018.358,42. den een hartelijk welkom toegeroepen en daarbij de leden, die zich hadden ingezet voor organisatie van de ten toonstelling, woorden van lof toege zwaaid. Speciaal de heer J. P. J. Voets betrok hij in deze hulde. De heer Mereboer van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers vond het verheugenswaard, dat de overheid blijk geeft de vogelsport te waarde ren. Verscheidene facetten van 't werk van bestuur en bond nam hij onder de loep, alvorens ook hij „De Band vink" een pluim gaf voor de activi teiten, die binnen een zo kort bestek werden ontplooid. •Wie net hele verhaal m geuren en kleuren wil weten, kan du6 deze week in Camera terecht <14 jaar) GEEN RECLAME VOOR DE POLITIE TRIANON Welk een geweldige ac teur Peter Sellers is, blijkt weer uit de film „Inspecteur Clouseau van Scot land Yard", de Nederlandse titel van „Shot in the dark". In een bijna on speelbare rol van struikelende, in het water vallende en volkomen incapa bele politie-inspecteur tracht hij met behulp van een ook al niet te slimme helper een reeks moorden op te los- De film is duidelijk een vervolg op het kasstuk „De Rose Panter" inder tijd, met dezelfde inspecteur. Het ver volg is, als zo vaak, minderdan zijn voorganger, maar blijft een verrukke lijke comedie. In het huis van een bekend miljo nair is een moord gepleegd. Bij ver gissing krijgt Clouseau de opdracht deze op te lossen, tot grote schrik van de commissaris. H(j begaat de ene stommiteit na de andere, tpt wanhoop van dezelfde commissaris. De ene moord volgt de andere op, zonder dat er enig licht in de duisternis komt. Een van de hoogtepunten is het be zoek van Clouseau aan een nudisten- kamp, waar hij rondspeurt, terwijl hij zich tracht te kleden met een gitaar. De ramp voltrekt zich over zijn hoofd, als de commissaris daar met een aan tal mannen een inval doet en hij de benen moet nemen, in gezelschap van de lieftallige Elke Sommer. Vervol gens tracht hij zich, evenals zijn met gezellin, ongekleed, in een auto door het drukke stadsverkeer heen naar huis te begeven, wat niet zo best lukt, daar hij vast komt te zitten in een opstopping. De ontknoping zullen we niet ont hullen. Het verhaal is trouwens slechts Oost-Europe8e irale het lucratieve, doch gevaarlijke beroep van spion uitoefenen. De Franse inlichtingendienst wordt* gealarmeerd, wanneer een Romeins kunstschilder by zijn arrestatie gedood wordt door een pijltje, gedoopt in curara. Hij blijkt een spion te zijn. Nu begint een wilde jacht op de groep, waarvan hij deel uitmaakte, wat met het nodige, vuurwerk gepaard gaat, en die eindigt in de liquidatie van de groep. Voor 18-jarige een avondje vol span ning. PROLONGATIES Studio. „Het Huwelksbed" is voor de derde week te zien, een film, waarin een man tenonder gaat aan de enorme behoefte aan liefde van zijn veel jongere echtgenote. Een comedie 33773. Rijkspolitie, tel. 3923. Lisse Apotheek en tandarts, zie Hillegom.. Dkt. A. J. Duymaer v. Twist,, Heereweg 295, tel. 3453. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Noordwijk Dkt. Mulder, tel. 2230 Voor het WGK, tel. 2338. Voor het Groene Kruis, tel. 2907. Alleen apo theek aan zee, zaterdags tot 18.00 uur en voor spoedrecepten. Noordwijkcrhout Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28. tel. 02533-2285. Tandarts J. Th. v. Geest., WGK-ge- bouw. Herenweg 9, Noordwijkerhout. Wijkverpleging: WGK, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeesl Dkt. D Held, Mare- laan 36, tel. 52255 Wijkverpleging: WGK. zr. v.d. Kley, tel. 52426, b.g.g. Joseph E. Levine, met in de hoofd rollen Marina Vlady en Ugo Tognazzi. (KFC volw.). LIDO. Voor de tweede week de uitstekende film „Operation Crossbow", waarin de bestrijding van de V-l's en V-2's in de tweede wereldoorlog op Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenlieim Tandarts Bollen streek, zie Hillegom. Dkt. W. de Graaff. Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout Dkt. L. J H. Lempers, Julianalaan 82, tel. 6140. Voorschoten Dkt. A. M. Kostense, reële wijze weergegeven wordt. Een Voorstraat 23. tel. 2493. Tandarts G. M Carlo Ponti product, met een reeks gro- Manschot, Pauwenstraat 1. melden te namen, als Sophia Loren, Trevor Ho- 9.30 uur. Dienstapotheek Voorschoten ward, John Mills enz. (14 j.). I wordt zondags van 8 tot 22 uur waar- I genomen door Doeza-apotheek. LUXOR: Voor de tweede maal en Wassenaar Dkt. E. M. N. Ooster- waarschijnlijk niet de laatste maal ln baan, Prinses Marielaan 24A, tel. 3056, Luxor de grandioze film „Zorba de en dkt. J. H. Jaarsma, Wittenburg 106, Griek", met de glansrol van Anthony tel. 9676. Apotheekdienst: Wassenaar: Quinn. (Volw.). I se Apotheek, Schouwv/eg 32, tel. 24Q2. C. H. Bührmann Papiergroothandel N.V. organiseerde film-avond PAUSELIJKE LIJFWACHT De Zwitserse Garde van de paus hield deze herfst jaarvergadering in hotel te Flueli. In Rome doet de garde dienst in de prachtige rood-blauw-gele uniform met helm en hellebaard, door Michel Angelo ontworpen. „Heerlijk lijkt het mij in zo'n buis te pralen schrijft Godfried Bomans in Wande lingen door Rome". „Men moet echter Zwitser zijn om daar in le komen, en bovendien van volstrekt onberispelijke levenswandel. Het korps is dan ook klein". Op de jaarvergadering waren ze in hurger; het waren bovendien meest oud-gedienden. veel kaalhoofdi- I gen en buikjes! Het stemde wat wee moedig als op een school-reünie, maar de gardisten hadden groot plezier, als mannen van „volstrekt onberispelijke levenswandel". Zij hadden hun jeugd goed hesteed Vandaar die vreugde; vandaar ook die weemoed? PUNT SCHEEPSBERICHTEN GROTE VAART: Acmaea: 3 v. Curacao/Gibraltar; Algo- rab: 4 v. Antwerpen/Amsterdam; Alu- dra: 3 te Santos: Area: 3 106 wzw. Napels/Lavera; Asterope: 3 450 w. Fastnet/Belfast; Calamares: 3 1100 o. Bermuda/Armvelles; Colytto: 3 200 w. Overnant/North Range; Hector 3 te Am sterdam; Japara: 3 te Port Said; Kara: 3 te Dar es Salaam; Kennemerland: 4 v. Macao/Rio de Janeiro; Kermla: 3 te Stanlow; Kopionella: 3 360 wzw. Bom bay/Colombo; Koratia: 4 te Darwin ve- ru; Korendijk: 3 450 nw. Finisterre/New York; Loppessum: 3 te Hamburg; Maas dam 3 25 zo. Aden/Colombo; Main- lloid: 3 v. Lythletm'Timarlh; Medon: 3 te Hamburg; Memnon:3 Grarter verw; Mississippilloyd: 3 250 no. Madeira/Tri poli; Onobo: 3 110 w. Monrovia/Tran- mère; Overijssel: 4 te Agaba; Parkha ven 3 40 w. Kaap Finisterre'Rotterdam; Peperkust: 3 te Amsterdam: Poeldijk: 3 te Rotterdam: Rotterdam 3 720 w. Ovenant Southampton; Sarpedon 3 350 z. Bermuda/Bremen; Scheldelloyd: 3 360 no. Porto Rico/Duinkerken; Steenkerk: 2 te Hamburg; Streefkerk 4 te Suez verw.; Telamon: 4 te St. Lucia; Vltrea: 3 190 nnw. van Synney; Vlieland: 4 115 no. Manawa/Aberdeen; Wonosari: 3 te Southampton/Hamburg. KLEINE VAART: Eerbeek: p. 4 Vlisslngen/Roterdam; Jurjen de Vries: 4 te Rotterdam; Mirach N: 3 v. Marseollle/PIraeus; 8 trim: 2 ÏO n. Sinkvys/IJmulden. VREEMDE VAART: Aurelia: 1 te Sydney; Regenstein: 1 v. Port Said. Een groot deel van de werkgevers en werknemers in de grafische bedrij ven uit Leiden en omstreken was gis teravond vertegenwoordigd in de gro te zaal van rest. Van der Heijden, waar de verkoopontwikkeling van G. H. Bührmann's Papiergroothandel N. V. een filmavond organiseerde. Wie had gemeend dat dit een reclame-avond zou worden, is bedrogen uitgekomen. Wij zouden het integendeel eerder een instructie-avond willen noemen, maar dan op een zeer hoogstaand peil. waar bij de naam van de betreffende firma alleen vermeld stond boven de uitno- i diging. De avond werd geopend door de leider van de betreffende afdeling, de heer J. de Jong. die ook de zevental betreffende films verduidelijkte. Reeds de eerste film gaf een duidelijk beeld over de samenstellingsmogelijkheden van kleuren. Een nieuwe ontwikkeling op het gebied van vervaardiging van cliehé's, „Dycril" genaamd en ontwik keld in Amerika, liet allerlei moge lijkheden zien zelfs met offset-persen. RECLAME Ook voor public-relations en recla- 1 me was een plaatsje ingeruimd op de ze avond, waar op de psychologische kant van het firmabeeld de nadruk werd gelegd. Een aardig filmpje was „Rythmetic"» waarin werd gegoocheld met letters en cijfers, abstract en ex perimenteel, maar bijzonder leuk van compositie. In de pauze werden de aanwezigen gelracteerd op koffie, gt bak en rookwaren. Daarna werd de lijn in de natuur en in de kunst getoond en de schoon heid die door de lijn in beide gebracht wordt. In de laatste films werd ten slotte aandacht gevraagd voor éénfase- 1 etsen en voor de offset. Het applaus aan het einde van de avond gaf de stemming in de zaal goed weer. Het was een leerzame avond en wel zo danig dat bij een volgende keer de reeds nu overbezette zaal ongetwijfeld wel te klein zal blijken te zijn. TAFELTENNIS Scylla krijgt het zwaar met Nedlloyd Scylla ontvangt in haar zaal mor genavond Nedlloyd. de Nederlandse kampioen, die na de 6-4 zege vorige week op het Maasbree van Bert Onnes weer de grote favoriet is. De enige tegenstander met wie de hoofdstede lingen nog terdege rekening hebben te houden in de le competitiehelft is Scylla. Een verrassing mogelijk? Met tafeltennis zijn de kansen altijd wat beter te beoordelen dan met voet bal; de krachten van de meeste top- spelers zijn eenmaal te bekend. Op die grond een prognose makend, ver wachten we. dat Scylla het juist niet bijbeent. Goed tafeltennis zal de toe schouwers in elk geval te wachten De Treffers spelen in eigen home legen de andere Amsterdamse club. die nog omgeslagen is, met minder allures overigens dan Nedlloyd. Dat is het vermaarde AMVJ, waarin Colt hof en v.d. Berg uitblinken. Over de uitslag bestaat, we kunnen niet anders zeggen, weinig twijfel: een zege voor de bezoekers. In de hoofdklasse speelt Docos even eens thuis (Vrouwenkerkhof, Titus Brandsma ULO) en wel tegen Atoom uit Eindhoven. De Brabanders, vorig jaar hoofdklasse-kampioen, zijn zon der Suiskens niet favoriet, maar Do- cos zal toch goed uit de hoek moeten komen om de nederlaag tegen Een dracht te kunnen uitwissen. De tafeltennisminnaars kunnen, in Leiden e.o., hun hart ophalen. Drie interessante wedstrijden op landelijk niveau. Waarom moet Ik op de kalender kyken? LEIDSE BIOSCOPEN Camera: The ladykillers 14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur.. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: Operation Crossbow (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 00 en 9.15 uur. Luxor: Zorba de Griek (volw.) Geprolongeerd Dagelijks, ook zondag: 2.30 en 8 uur. Studio: Het Huwelijksbed (volw.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Trianon: Inspecteur Clouseau slaat weer toe (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 00 en 9.15 uur. Rex: FX-18 op spionnenjacht 18 j.) Dagelijks: 2 30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Zoals de goede zeden, om zich te handhaven goede wetten nodig .heb ben. zo hebben goede wetten, om na geleefd te worden, ook goede zieden nodig. (Machiavelli) MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN 4 nov. Bloemen Snijgroen 32—63; Freesia's 58—74; Eikenblad 50—55; Troschry- santen: Indianapolis 1.231.38; Prelu dium 7390; Kaufmann 6679; Ma deion 71—83; W. de Lange 70—77; Whi te Hope 55—75; Popcorn 4473; Born- holm 58—93; Superform 59—86; Lyona 87—1.07; Rose Bella 70—1.02; Golden Glint 71—97; Helene Jannette 77— 1.02; Tip Top 70—88; Escorte 90 1.00; Roodkapje 1.30—1.43; Julia 1.00 1.11; Matterhorn 1.31 1.34; Medail lon 7381; Joke 70—76; Nelly Hoek 80—86; Criterion 9093 per bos; idetn geplozen Clingendaals Elite 1120; Silver Rose 21—27; Red Rolinda 20— 22; Derek Ellis 16—18 W. de Lange 1215; Diplomaat 1819; Argo 16 29; Alan Rowe 2530; Bestseller 16 17. Medaillon 18—20. Jozef 24—28; Saskia 16—22; Am. Anjers; Sim Rose 19—33 Sim Rood 23—34; Sim Arthur 2126; Princes Ann 2427; Rozen 18 —57; Calla 57; Cyclamen 60—1.30 p. rt. BARNEVELD, 4 nov.. Eieren Aan voer 2.300.000 sluks, handel vlot. 45- 53 gram 12.1014.90, kg-prijs 2.69 2.8154-58 gram 15.40—17.25, kg-priJs 2.85—2.97; 59—65 gram 17.60—18.90, kg-prijs 2.982.91. BARNEVELD, 3 nov Pluimvee Slachtkippen 1.501.70; slaehtkuik'eni 1.751.85; tamme konijnen 2.202.40 per kg. Handel redelijk. RIJNSBURG. 4 nov Bloemen Irissen. Wedgewood 410, Troschrysan- ten: Roodkapje 190-200, Tokio 135, Bestseller 130-135, Golden Sail 130, Indianapolis 110-120, Sybille 110-115, Joseph 110-115, Caroline 110, Super form 105; Popa corn 80-85 per boa. Gerbera eerate soort 38-47 per atuk: Ro- zeneerate aoort Baceara 7600-7800; Am Anjera: Sim rood 3000-3500 Keefera 2600-2900; Sir Arthur 2600-2700 Crow ley 2700; Sim wit 26OO-2700; Sim rose 2500- 2700; Tangerine 2600 Yellow 1800- 2100 allea per 100. LDV 3 boekt twee overwinningen Een maar met 6 man opkomend LDV 8 j behaalde een verraaaende 146 over- I winning op het aterke Liaae 1, dat maar I 8 mensen had. Al de LDV'era wonnen hun partijen. Gisteravond veraloeg LDV 3 het VVaMRenaarae WDG 2 met 146, terwijl ze weer met 9 man waren. La- teveer liet aan bord 1 verstek gaan. L»e Koning behaalde in een 8 om 8 een verdiende overwinning op positie. Van Winkel maakte korte metten met Schutte, evenala A. J. Bronatrlng met Van Giezen. De nieuwe apeler Ong ver sloeg v. I^aar gedecideerd. De tweede LDV-nederlaax kwam van Veldhuizen, maar Prtna behaalde door een combi natie een leuke overwinning. Lammere wist in een moeilijke klaaaleke stand een royale remise te schuiven, terw(JI Vavier iedereen verraate door een over winning op de aterke Gfjabertae. Gedetailleerde uitdagen: N. O. (LDV .{(-Vermeulen (WDG 2) 0—2; Ong-v. Laar 2—0; d. Koning-v. d. Schaft 2O; Jansaena-Scholte Albera 11; v. Win kel-Schutte 2—0; Lammera-Orle 1—Ij Veldhuizen-Knoop 0—2; Bronatrlng. Giezen 20; Vavier-GIJabertae 2Of Prina-Vermeulen 20, totaal 146. (Voor het verslag van de wedstrfld LDV-SWZDV ln de prov. hoofdklasse^ zie ds sportpagina.)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3