ook In de Krantentuin Een en ander over ONZE RIJNVAART VOOR JOU JOOP LANCELS „DE ACCORDIANA'S" willen graag deelnemen aan Kerkrades wereldmuziekconcour! i ILOPEND VUURTJE DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 OKTOBER 1965 In Mainz bleef de „Europa" enige uren liggen, welk oponthoud door ver scheidene passagiers gebruikt werd om een busuitstapje naar Heidelberg te maken, 't Verblijf op het dek was evenwel zo aangenaam en zo interes sant. dat wij rnaar rustig aan boord bleven temeer, daar we op de terug reis deze stad weer zouden aandoen. We hadden de laatste uren zoveel moois gezien, dat we 't, heerlijk aan dek zittend, nog eens aan onze geest voorbij wilden laten gaan. Wat dat allemaal zo al was0 Oh. te veel om te vertellen. Maar voor we verder varen, moet ik toch alvast één der vele sagen verhalen, die als 't ware zweven tussen de beide Rijn oevers van Bonn tot Bingen. Laten we beginnen met 't verhaal dat aan deze stad verbonden is. Er ligt n.l. op een klein eilandje een torenachtige vesting zowat midden in de stroom. Dat is de ruïne van de „MuizentorenAan dit overblijfsel is een gruwelijke geschiedenis verbon den, die toegeschreven wordt aan de aartsbisschop Hatto. Die zou geleefd hebben in de middeleeuwen, toen vele bisschoppen, behalve de geestelijke macht in hun diocees ook de wereld lijke heerschappij in dat gebied uit oefenden. Wat de geschiedenis over zijn be stuur verhaalt, is wel wat te onge looflijk om veel waarheid te bevat ten. Je zou immers van een bisschop zeker een milde regering verwachten. Maar de sage vermeldt van hem, dat hij zo pronk- en heerszuchtig was. dat er voor liefde en mildheid in zijn hart geen plaats was. Hij hief van zijn onderdanen zware belastingen en leg de hun bovendien nog allerlei knel lende lasten op. Tussen Bingen en Rüdesheim liet hij een roversnest bouwen van waaruit alle voorbijva rende schepen gedwongen werden om een hoge tol te betalen. Een nog zwaardere beproeving trof zün ongelukkige onderdanen door een ernstige misoogst. Droogte en slagha- gel vernielden de gewassen en de daardoor ontstane duurte ging nog meer op de bevolking drukken, toen de wrede Hatto zelf grote graanvoor raden kocht en deze in zijn voorraad schuren opsloeg tot de prijzen tot nog grotere hoogte zouden zijn gestegen. De hongersnood werd ondraaglijk. Te vergeefs smeekten de arme onderda nen de tiran om de graanprijs te ver lagen. De raadsheren van de wreed aard trachtten hem tévergeefs tot ma tiging en medelijden te bewegen. En toen het volk in zijn verbittering luid begon te morren en dreigde tot op stand over te gaan. kwam er een duivels plan in het hoofd van de on waardige kerkvorst. Toen alle pogingen om hem tot mildere gevoelens te brengen misluk ten, drong op een dag een grote door honger gekwelde menigte 't bisschop pelijk paleis binnen. Daar zat hun kwelgeest aan een rijkvoorziene feest maaltijd met verscheidene hoge gas ten. De uitgehongerde indringers rie pen om brood en wierpen zich voor hem op de knieën, luid om medelij den smekend. Ha!, dit was een welkome gelegen heid voor de tiran om zijn duivels plan ten uitvoer te brengen. Hij huichelde een vriendelijk gezicht en noodde de mensen uit zich naar één zijner grote voorraadschuren te begeven even bui ten de stad. Daar zou ieder zoveel graan ontvangen als hij nodig had. De verbaasde menigte haastte zich dankend en juichend naar buiten en volgde een paar dienaren, die van Hatto hun lastgeving hadden gekre- 'n Gebreide kobold (soort kabouter) Een kleine kobold is vlug gemaakt, als je maar heel eenvou dig effen kunt brei en Je hebt nodig dun wollen garen, b.v. grijs en wat zwari voor het haar. een restje vilt, brei naalden nr. 3, een haaknaald en wat ten of wolresten voor vullingen. Sla eerst 25 steken aan. brei gewoon af wisselend één naald rechts en één naald links. Na 34 naalden sluit je aan (vast maken!). Leg het ge breide stuk dubbel en naai het aanec tot een buis. trek 'n uitgehaalde draad door de bovenste steken, maak een knoop van de uitein den, trek dan aan beide einden, zodat de rol (buis) sluit en maakt een knoop. Maak nu een bal ter grootte van een tennisbal, of maak een knoedel van wolresten. Stop dan die bal in het gebreide en je hebt 't kopje van de kobold. De hals ontstaat als je weer een uitgehaalde woldraad door elke maas van de 19e rij haalt, van hoofd naar beneden tellepd. Maak andermaal een bal als boven, die de rest van de gebreide buis aanvult Sluit dan van onderen af net als bo ven (fig. 3). Maak nu op 't kopje een leuke haarpruik van garendraden.. gen. Maar toen de poort geopend was en de mensen vol verwachting naar binnen gestroomd waren, liet de boos wicht de poort weer sluiten en ver volgens de schuur in brand steken. Verschrikkelijk was 't gekerm en ge gil dat uït het gebouw opsteeg, 't Moet zelfs tot de feesttafels van de ontaarde bisschop zijn doorgedrongen. Volgens 't verhaal van deze gruwelijke ge beurtenis moet hij tot zijn disgenoten gezegd hebben: ..Hoor de graanmui- zen eens piepen! Nu zal het gebedel wel zijn afgelopen, zo niet, dan mogen de muizen mij bijten". Deze woorden werden letterlijk be waarheid. Uit de brandende schuur vluchtten duizenden muizen naar buiten en namen rechtstreeks hun weg naar het paleis. Daar drongen ze door tot alle vertrekken en hoeveel diena ren er ook doodden, er kwamen er maar steeds meer bij, vervuld van een hevige vraatzucht. Begrijpend dat deze plaag een Gods gericht was, liet de tiran zich met een schip naar de toltoren midden in de Rijn brengen Maar duizenden muizen volgden zwemmend het vaar tuig. Eenmaal binnen de dikke muren waande de „ongelukkige" zich veilig. Maar de scherpe tandjes van de ver volgers knaagden zich ook hier door heen en brachten het wrede monster tot vertwijfeling. Tenslotte verhaalt de sage, dat de ellendeling toen de hulp van de duivel heeft ingeroepen. Hu verkocht zijn ziel aan de satan, als deze zijn lijf zou willen redden. In vlammen gehuld zou deze dan de muizen verdreven hébben, ,maar op de derde dag kwam hij de ziel van Hatto reeds opeisen. Of deze gruwelijke geschiedenis zich zo heeft afgespeeld, is wel zeer te betwijfelen. Maar dat er een bisschop Hatto in Mainz geregeerd heeft, leert de echte geschiedenis wel en ook, dat hij een harteloze onderdrukker van zijn volk was. En het is deze eigen schap van de kerkvorst, die het volk zo tegenstond, dat het de gruwelen van zün bestuur zo heeft aangedikt en verergerd, dat er de bloedige „sage van de Muizentoren" uit ontstaan is. (Wordt vervolgd HANS EN DE WINDSTREKEN Hans ging op een dag paddestoelen zoeken en had zich daarbij zover in 't bos gewaagd, dat hü verdwaalde, 't Was een betrokken lucht, zodat de zon er niet was om hem te vertel len, waar 't noorden en 't zuiden waren. Hij was al haast aan 't huilen geslagen, toen hij toch de terugweg vond. „Had ik mijn kompas maar bij me gehad, dan was me dit niet over komen", snikte hü toen hij wat laat thuiskwam. „Maar, je had toch een kompas", antwoordde zün vader, het bos is er zelfs vol van. Wist je niet, dat elke boom een kompas is, want de züde van de stam, die 't sterkst met mos be groeid is, is naar het noorden gekeerd". „Ha, 't is goed, dat ik dit weet voor 'n vol gende keer!" Correspondentie We gaan weer verder met de ver haaltjes van de kinderen. Allereerst komt Roland Abspoel ons iets vertel len uit zün leventje: IN HET ZIEKENHUIS Vlak voor de verjaardag van mijn opa kreeg ik steeds pijn in mün buik. Ik had al een paar dagen thuis in bed gelegen toen de dokter het-beter vond. dat ik naar het ziekenhuis ging. 's avonds om half elf brachten papa en mama mij weg in de DAF van tante Lammy. Eerst werd ik door een dok ter onderzocht en toen in een bed gelegd. Alle kinderen sliepen al, dus ging ik toen ook maar slapen. De volgende dag kwamen mama en oma op bezoek. M'n moeder had een mo torfiets meegebracht. Toen het bezoek uur om was, gingen ze weer weg, maar 's avonds kwam papa nog even kijken en die ging om zeven uur weg. De zuster kwam de gordijnen dicht doen en we moesten slapen. Het viel daar wel mee in het ziekenhuis. Overdag hielp ik de zusters met eten naar de kinderen te brengen en zaterdags mocht ik naar de T.V. kü- ken. 's Maandags mocht ik weer naar huis. Mama kwam me halen, 's Mid dags kwamen opa en oma eens kij ken. Opa bracht een ouderwets wa gentje mee. Ik vond het fün, dat ik weer thuis was. Bertram Wesselman, Leiden: MIJN LEVENTJE Over mijn leventje kan ik beginnen vanaf dat ik naar de kleuterschool ging. Hoe ik als baby was, weten al leen mün papa en mama. Ik ben drie jaar op de kleuterschool geweest, op de Felderskade en daar was mijn lief ste juffrouw, Juffrouw Nagtegaal. Toen ik naar een andere klas moest, heb ik heel erg gehuild. Ik was al haast 7 jaar toen ik naar de grote school ging. Ik vond het heel erg prettig, toen ik mijn eerste rap port meekreeg; daar stonden heel mooie cüfers op. Met mijn eerste com munie was het een groot feest. Er kwamen wel vijftig mensen. Mijn mooiste cadeau was een nieuwe fiets. Toen ik naar de tweede klas ging, mocht ik lid worden van V.N.L. en nu trainen we elke week en ook is er al tijd een voetbalwedstrijd. Van de zomer heb ik leren zwem men in de Vliet. Die zwemles was niks leuk, zo koud 's morgens om 7 uur Maar mama zegt: „je bent een Hollandse jongen". Nu zit ik al weer wat 7 cm lang moet worden en maak aan 't eind nog een kwastje in de kleur van 't haar en naai hem dan vast. Haak weer met dubbel draad (garen) met losse steken twee ket tinkjes (snoertjes) van 7' cm lengte. Leg ze dubbel en naai ze als armen vast. De neus wordt ook gebreid. Zet 5 steken op. brei 6 naalden, brei ge woon 6 naalden en sluit af. Leg het kleine stuk dubbel en naai het aan de züden aan elkaar. *41 buig ze langs de stippellen om alvo rens ze vast te naaien. Nu knip je een lapje vilt uit en wel een smalle strook van ongeveer 22 cm lang, aan de einden iets breder dan in het midden, maak er een paar franjes in en bindt het de kobolt als halsdoek om. De grote koboldvoeten zijn nu aan de beurt Die knip je uit naar model 4. uit twee lapjes vilt. Naai ze met een stopnaald en een rest breiwol aan elkaar, maar schuif er eerst een kartonnen zooltje tussen. Wel, als de voeten nu nog vastge naaid zün, dan kan de kobold staan! in de derde klas bij juffrouw De Leeuw en daar heb ik een taak ge kregen om de vogels te verzorgen. „Kük maar uit. dat ze niet dood gaan", plaagt papa altijd. Bertje van Beek vertelt ons iets over: MIJN LEVENTJE Toen ik een paar dagen op de kleu terschool was, werd ik ziek en moest naar het ziekenhuis. Daar heb ik vier maanden gelegen eer ik weer beter was. Mijn vader heeft een tuin en daar mag ik ook wel eens mee naar In die tuin staan: aardbeien, bra men, frambozen, zwarte bessen en kruisbessen en heel veel. bloemen. Ook staat er veel groente in: sla, bruine bonen, komkommers, groene kool, spinazie, wortels, erwten, aard appels. witlof en rabarber. Twee jaar geleden heb ik vier kas tanjes in die tuin gepoot en na een paar jaar waren het al kleine boompjes geworden. We hebben ook een huisje in de tuin. daar staat vaders gereed schap in en als het regent kunnen we er in schuilen. Onze buurman, meneer Kreeft en ook Piet hebben ge holpen om het huisje te maken. Ze hebben er ook een hekje omgezet en nu mogen zü ook in dat huisje zitten. Lenneke Egberts heeft ook iets te zeg gen over: MIJN LEVENTJE Ik werd op 26 december geboren. Dat was een mooie dag. want het was de tweede kerstdag. Ik werd in een schattig wiegje gelegd. Toen het nieu we huis klaar was, gingen we er in. Het eerste woordje, dat ik zei was: „Aja". Toen ik vier jaar was, wou ik dolgraag naar de kleuterschool. Ik zei maar steeds: „naar tol je toe". Einde- lijk zei mijn moeder: „je mag naar schooltje toe". Samen met een vriendinnetje ging ik er heen. Het was er erg leuk hoor. Twee jaar later ging ik naar de grote school en kwam bü juffrouw Van Velzen. Daar was het ook leuk. In de tweede klas hadden we ook een aar dige juffrouw en nu zit ik in de derde klas bü juffrouw De Leeuw en dat is ook een fijne juffrouw hoor. Samen met Jaqueline mag ik afwassen. De 1 school gaat om vier uur uit en dan i ga ik mijn huiswerk maken. Om zeven i uur ga ik lekker naar bed hoor. dan j ben ik 's morgens weer fit. Robbie Janssen: IETS OVER MIJN LEVENTJE Ik ben in 1957 geboren. Ik was een dikke baby. Toen ik negen maanden was, kon ik kruipen en ik kon lopen toen ik een jaar was. Met mijn vierde jaar ging ik naar de kleuterschool. Mijn neefje zat ook op die kleuter school en die zat naast mij. Wat heb ben we toen gelachen. Op een keer hadden we een zakmes gevonden en dat namen we mee naar huis. 's Mid dags brachten we het naar de politie en toen mochten we 't tien jaar hou den. Op de grote school mochten we niet meer bij elkaar zitten. Dat was jammer. Mijn moeder en tante vonden het ook jammer. In de tweede klas kregen we een heel strenge meester en nu zitten we in de derde klas en ook weer bij een strenge juffrouw. Marian Lindeman, Leiden: IN DE DIERENTUIN Toen we met de bus bij de dieren tuin kwamen, ging mijnheer Montanus eerst kaartjes kopen. We moesten eerst door een park, waar een borstbeeld stond van de oprichter van het dieren park. Ook stonden er paaltjes waar eigenlijk een papegaai op hoorde te zitten, maar die waren al binnen gehaald. Eerst kwamen we langs een olifant Wat had die een rimpels zeg! j Hopelijk kijg ik er niet zoveel, als ik j oud ben. Een meneer gooide een pe- permuntje en de olifant zoog hem met zijn slurf op en at hem op. Ook kwamen we langs twee nijl paarden. Wat waren die dik zeg en ze stonken zo. Bah! Ze hadden ge woon gras groeien tussen neus en bek. Eentje deed zijn bek open; alle men sen wat een gat! We gingen verder en i kwamen langs twee pinguins. Wat kon- den die hard blaffen! Ook was er een kameel en een paar lama's. Toen gingen we naar de apen. de meeste apen waren al in hun nacht verblijven. Ook sliep er een grote aap met een klein aapje dicht tegen zich aan. We zagen ook twee zwarte en drie witte beren; die witte beren kon den zwemmen als de béste. Daarna gingen we nog even naar de speeltuin met een restaurant. Daar was ook een vijver met twee eiland jes er in. Op die eilandjes groeiden bomen en daar zaten aapjes in, die van tak naar tak sprongen. We gingen weer verder met de bus naar een andere speeltuin. Marian, een pluim voor de aardige tekennig van een oli- j fant! (tante Jo). Bertje van Beek, Leiden: HANS EN GRIETJE Er waren eens twee kinderen. Ze heetten Hans en Grietje. Op een dag waren ze met een vriendje verstop pertje aan het spelen in het bos. Hans en Grietje bleven bü elkaar en ren- i den het bos in. Maar ze gingen veel I te ver en verdwaalden. Ze zochten de I weg terug en waren heel moe. Toen zagen ze een vogel vliegen. „Zullen we die vogel achterna gaan?" vroeg Grietje. De kinderen gingen hem achterna en kwamen toen bij een huisje, dat gebouwd was van allerlei snoep. Ze gingen er aan eten. Toen hoorden ze: „Krabbel, krabbel i muisje, wie knabbelt aan mijn huis- je."' Een oud vrouwtje kwam naar buiten. „Kom maar binnen," zei ze. De kinderen gingen naar binnen. De oude vrouw pakte Hans bij de arm en sloot hem op in een kooi en tot Grietje zei ze: „Jij moet voortaan voor me werken en als Hans dik en vet geworden is, gaan we hem bra den". Elke dag moet hij zijn vinger door de tralies steken om te zien of hij al dik is". Toen de oude vrouw even weg was. zei Grietje tegen Hans: „Als de oude vrouw zegt. laat je vinger eens zien. moet je dit stokje uit de kooi steken". Op een dag ging de oude vrouw de kachel aan maken. Ze ging hout, pa pier en kolen halen. Toen de kachel goed brandde, gaf Grietje de heks een duw en zo viel ze in de kachel. Grietje deed de kacheldeur dicht, pakte de sleutels, maakte de kooi open en sa men liepen ze weg, het bos in. Daar zagen ze weer de vogel. Ze gingen hem weer achterna en zo kwamen ze gelukkig weer thuis. Wat waren va der en moeder blij. Hans Hogervorst, Leiden vertelt ons een verhaaltje, dat hij zeker eens ergens gelezen heeft: SJORS EN SJIMMIE Op zekere dag lazen Sjors en Sjim- niie in de krant, dat de Barones twee knechten zocht. Daar zouden ze op ACCORDEON IS NOG „IN" Je zou het niet verwachten in een tijd, dat de electrischegitaar voor velen HET muziekinstrument is, maar uit een kort ge sprekje, dat wij dezer dagen voerden met Leids muziekleraar J. J. R. Lancel, i« wel duidelijk geworden, dat de accordeon nog steeds een hartig woordje meespreekt. Niet alleen bij de oude ren, maar ook bij de jongerenHoe dat valt te verklaren? Joop Lancel zegt er dit van: „De (electrische) gitaar is een tijds verschijnsel. De accordeon mag je zó echt niet noemen". Muziekleraar J. Lancel: accordeon geen tijdsverschijnsel \700R 31 december moet het be- sluit zijn gevallen, want dan sluit de termijn voor inschrijving voor deelneming aan het wcreldmuziek- ooncours in Limburgs stad Kerkrade in het komende jaar. Een definitieve beslissing is nog niet gevallen, maar Joop Lancel, muziekleraar aan de Leidse Rijnkade, piekert er heel ern stig over zijn „Accordiana's" in de strijd van dit concours met orkesten van wereldfaam te werpen. Klassiek repertoire Negen accordeonisten van beiderlij kunne in leeftüd variërend en drummer René Pet (11) maken deel uit van de in 1960 tot leven geko men „Accordiana's", die op hun beurt weer geselecteerd worden uit een ander accordeonorkest van Joop Lancel: „Vivace". Zij komen allen uit Leiden, deze amateur-musici, die, aldus dirigent Lancel, geen zater dagse repetitie overslaan in het woonhuis aan de Rijnkade. Uitsluitend klassieke werken, uiter aard waar nodig gearrangeerd voor accordeonorkest, brengen deze „Ac cordiana's" ten gehore. Enkele reper toirestukken: „Eine kleine Nachtmu- sik" van Mozart; Tweede Hongaarse Rhapsodie van Liszt; ouverture tot „De kalief van Bagdad" van Bofel- dieu; de mars „Sonnenfunken" van Herold ...We zijn in 1964 definitief op het klassieke overgestapt", aldus de Leidse muziekleraar, „en ik kan wel zeggen: met succes". Radio-opnamen |""VE VARA heeft reeds-eerder „The Accordiana's" de kans gegeven om hun muzikale kunnen te demon streren via de radiomicrofoon, even als Radio Veronica. Op 12 oktober F - trokken dirigent en orkest naar Hil- versum om er een radio-opname te maken voor de AVRO. Joop Lancel: „Neen. we weten de uitzenddatum nog niet". Wat deze Leidse muzi kanten, die op concoursen uitkomen in de superieure afdeling en er al heel wat prijzen wegsleepten, wel weten: radio-man Peter Kellenbach was in het bijzonder enthousiast over de vakbekwaamheid, waarmee elfjarige drummer René Pet te werk fring! Natuurlijk, men speelt niet zó maar van meet af aan op de accordeon een werk van bijvoorbeeld J. S. Bach. „Je moet vanzelfsprekend jong be ginnen. Een leerling begint bü'voor- beeld met „Hoog op de gele wagen", waagt zich in een verder gevorderd stadium op een tango van Malando en kan dan zijn hart ophalen met een klassiek werk", aldus de heer Lancel, die in 1950 begon met dirige ren en in 1960 de orkesten „Vivace" en „De Accordiana's" oprichtte. Of dat nu is tijdens bijeenkomsten van ouders van leerlingen van een school, in de ziekenzaal van het Aca demisch Ziekenhuis of elders in de Sleutelstad of omgeving. Als een ko meet is dit orkest overigens de lucht ingeschoten, want in 1960 gestart in de vierde afdeling komt men nu uit in de ere-afdeling. LEIDSE TOP-TIEN ..Eve of destruction" van Barry McGuire nog steeds aan de top van de tien in Leiden meest verkochte platen!!! „Zorba's dans", gespeeld door het Trio Hellenique, drong door tot de achtste plaats enDave Berry kwam terug, uiteraard met „This strange effect". Tus- sen haakjes staat weer de stand van de vorige week vermeld. (1) 1. Eve of destruction Barry McGuire. (2) 2. Help! Thea Beatles. (4) 3. Shame and scandie in the family Shawn Elliott. (3) 4. Satisfaction The Rolling Stones. (5) 5. Look through any win dow The Hollies. (6) 6. Universial soldier Donovan. 7. When I get home The Searchers. 8. Dans van Zorba Trio Hellenique. (7) 9. I got you babe Son ny and Cher. 10. This strange effect Dave Berry. Belangstelling genoeg Am© klaai I ruim (alt Vivace LJET ARSENAAL, waaruit dirigent Lancel de krachten voor „De Accordiana's" put, is het uit 23 per sonen bestaand orkest, dat de naam „Vivace" met zich meedraagt. Jon gens en meisjes, en ook volwassenen, geven op accordeon, gitaar en slag werk in dit ensemble zowel popu laire als klassieke stukken ten ge hore. Of dat nu tango's van Arie Maasland (beter bekend als Malan do), marsen of de ouverture „Dich ter und Bauer" van Franz von Suppé zijn. Ook al niet onverdienstelijk, want, zo zei penningmeester I. de Wolf: „Tijdens een concours van de Nederlandse Accordeonassociatie in juni sleepten wij een eerste prijs de leeftijdsgroep 9-13 jaar nog niet zo ver als hun grotere broei en zusters van „Vivace". Dirigen en tevens pianist, Lancel, heeft daa een oplossing voor gevonden doo oprichting van t.Jong Con Brio", treden tot nu toe alleen maar voor de ouders. Uiteraard spelen het meer gemakkelijke werk", aldu de Leidse muziekleraar, die het plai heeft om de jongelui wat vaker voo het voetlicht te brengen. VandaaJ.ende; trekt het orkestje naar Papendre om er voor de eerste keer een proevA^j van bekwaamheid af te leggen muziekconcours. „In Leiden is de interesse vor actieve bespeling van accordeo steeds groeiende", aldus ^oo'cpstijj Lancel, die terloops de faam, di Leidens accordeonorkest Neer landia" geniet, memoreerde. E dat, terwijl een goede kast, zoai men dat in het vak pleegt te not men, pakweg duizend gulden meer kost aan Scliii 'uim Conr Tai af gaan. Ze wasten zich fris en gin gen op pad. Ze belden netjes aan. De butler deed open en liet hen binnen. Sjors zei: „Dag mevrouw de baro- De barones was heel vriendelük. Ze mochten blijven eten en moesten toen de tuin omspitten. Ineens haalde Sjors een sigarenkistje uit de grond. Hij deed het open en werd bleek van schrik, want daar zaten gestolen ju welen en een bovengebit in. Ze renden met het kistje naar de barones. „Dat zijn mijn gestolen ju welen!" riep ze uit. „De politie zoekt er nog naar De barones nam de jongens mee terug naar het kasteel en daar door zocht hij de monden van het personeel. Bij Jacob, de butler, bleef hü staan. Zijn bovengebit was er niet meer. „Grijp de dief!" zei de commissaris. Jacob werd gegrepen en achter slot en grendel gezet. Sjors en Sjimmie kregen, omdat ze de dief hadden op gespoord, een aapje als beloning. Ze noemden hem Sjampy. Dag kinders, tot de volgende week TANTE JO en OOM TOON. IIAZZ SOCIETY FOLK BEAT 14 organiseert op zaterdag 6 noverr ber een bijeenkomst in de kantine van het sportpark Roomburg i.. I Leiden. Het trio Henny Vonk uit Amsterdam vraagt eerst de aandacht en daarna heeft een jam session plaats. IDENé AND THE ALLIGATORS. onze „Ook voor jou", zijn vanavond dancing „Groenendijk" Ijlj JEUGD VERBROEDERT zo schreven we vorige week Benthui- zens wielrenner Piet Bregman was onlangs te east in de Encelse I plaats Luton. De burgemeester van die stad nu tuurde zijn collega in Benthuizen, de heer I. J. P. Keijzer. een brief. waardering over uifsprak, dat de jongelui van beide plaatsen elkaar bezochten voor het houden van sportwedstrüden I' WANAVOND OP NEDERLAND 2 om vijf voor half negen: „Liedjes t op zioht", een programma van uitsluitend Nederlandse (n liedjes. Onder de medewerkenden: Margie Ball! I FEN GROEP JONGEREN, genaamd „Bongo", begint het seizoen I *-* met een grote dansavond op zaterdag 30 oktober, met medewer- king van „The Devil Strings". Deze avond wordt gehouden in de I Maria Gijzensteeg (naast Overdekte) en begint om acht uur. Del I avonden van de Bongo zijn speciaal voor de jeugd uit Leiden vanaf I 17 jaar. Deze groep organiseert ook nog een avond op dinsdag I 26 oktober a s. Dan wordt er een discussie-film gedraaid in de Kleine I I Burcht. De titel van deze film is „Waarom staan wij machteloos" en j handelt over het aktuele vraagstuk van rassendiscriminatie in een A I West-Europese hoofdstad. Aanvang 8 uur.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10