Directeur P. Zuidam nam afscheid van „Wilskracht" en Alphense scholen MAANDAG 18 OKTOBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Huldiging getuigde van dankbaarheid „Ik wil het proberen", zei de toen 24-jarige, pas gediplomeerde gymnas tiekleraar, de heer P. Zuidam, op 18 juni 1922, als antwoord op het ver zoek van wijlen de heren Gerard Vreeswijk en Gijs van Capel, bestuurs leden van de R.K. Sportvereniging „Wilskracht", om de technische leiding van deze, destijds 34 leden tellende vereniging, op zich te nemen. Dat „pro beren" van de heer Zuidam heeft tot wederzijdse voldoening geleid en werd tot een belangrijk deel van een vol ledige dagtaak voor de heer Zuidam. Hij heeft het intussen 43 jaar „uitge houden" bij „Wilskracht" thuis en nu hij de tijd gekomen heeft geacht om te gaan en zijn plaats vrij te ge ven voor een jongere sportleraar, is het afscheid zaterdagmiddag in hotel „Toor" tot een getuigenis van grote waardering voor hem geworden. De heer Zuidam heeft „Wilskracht" groot gemaakt. Zij telt nu zo ongeveer 450 leden; het aantal oud-leden is nauwelijks te benaderen. Honderden en honderden kwamen de heer Zuidam voor het laatst als directeur van ..Wilskracht" de hand drukken en ve len onderstreepten hun dankbaarheid met het aanbieden van een geschenk. I Behalve leden van deze katholieke «portvereniging gaf de heer Zuidam vele tientallen jaren ook sportles aan de kinderen van katholieke scholen. Deze taak blijft hij nog enige tijd waarnemen, evenals het behartigen van de sportbelangen der gehuwde damesafdeling van „Wilskracht". Op dit afscheidsfeest toonden hun belangstelling o.m. deken Ed. A. M. Paap, kapelaan J. I. M. van Adrichem, oud-kapelaan en oud-geestelijk advi seur C. Vriesekoop, thans pastoor te Amsterdam, de huidige geestelijke ad viseur kapelaan J. v. d. Ven, 't school- bestuur in de persoGn van mr. C. W. I Kroft, voorzitter, alsmede de heren j N. G. Groenendijk en J. J. M. van1 Gils, hoofden resp. van de katholieke j G.L.O.-scholen Paradijslaan en Van I Nesstraat. Bijzonder treffend was het afscheid dat de jeugd van „Wilskracht" en van 1 de lagere scholen bood. Eén van hen. de 8-jarige Diana Wiersma, bood een treffend goede tekening aan, die een 1 voorstelling gaf van de gymnastiek-1 zaal, compleet met allerlei soort-attri-1 buten. Na de jongsten van de „Wilskracht- familie" kwamen de ouderen aan bod. Ook deze bijeenkomst werd ingeleid door de heer G. Ponsioen, voorzitter der vereniging. Hij schetste de schei dende directeur als een man, die met volledige inzet van krachten, voor „Wilskracht" meer heeft betekend, dan een technisch leider, die zijn taak afgebakend weet door tijd en lesroos ter. Met voldoening memoreerde spr., dat de heer Zuidam de banden met de verenieing nog niet volledig losmaakt, maar dat hij de afdaling van de ee- huwde dames blijft behartigen. Spr. bood namens de vereniging ten af scheid een geschenk in couvert aan en verklaarde daarbij dat „Wilskracht" hiermede nog iets wil goedmaken van wat zij ten aanzien van haar di recteur in het verleden tekort is ge schoten. Mr. C. W. Kroft sprak vervolpens als voorzitter van de Stichting „R.K. Onderwijs" gevoelvolle, van dankbaar heid getuigende woorden jegens de verdiensten van de heer Zuidam voor de schooljeugd. Spr. wenste de heer Zuidam nog vele jaren van goede ge zondheid, opdat zijn levenswerk nog langer in de kring van de katholieke scholen gestalte mag krijgen. Als stoffelijk blijk van waardering bood het schoolbestuur een SCHEEPSBERICHTEN GROTE VAART: Aeniaea 15 v. Port Said/Curagao Alcor 15 v. Bremen nr. Hamburg Aludra 15 pass. Fernando Norohna nr. Rio de Janeiro Area 15 2 Z Perim/Aden Asterope 15 140 W Bishoproeks/USA Bovenkerk 15 100 O Sicilië/Pt. Said Castor 15 150 ZZW Majorca/Antw. Garoet 15 te Wesel Heesmkerk 15 te Dar es Salaam Kermia 15 v. Petit Couronne/Antw. Kloosterdijk 15 v. Le Havre, Antwerpen Koratia 15 350 Z Pt. Moresby/Balikpap. Korendijk 15 660 Azoren/Antwerpen Onoba 15 220 ZZW Ouessant/Thamesh. Poeldijk 15 680 NW Azoren/Antwerpen Steenkerk 15 160 ZW Lissabon/Duink. Togokust 15 480 Cp. Palmas/Lagos Vitrea 15 400 ZZW Karachi/Tabangao Wonosari 15 te Suez Primus Kp Roca nr. Leixoes prachtige salontafel aan. Het geschenk werd binnengedragen door de leerlin gen Maria van Leeuwen, Minneke Meijer, Simon van Leeuwen en Ben Verwoerd, representantjes van de 1.0.- scholen der beide parochies. Dankwoord directeur De heer Zuidam verklaarde zeer getroffen te zijn door het afscheid, dat hem door „Wilskracht" is aange boden, de vele hartelijke toespraken en toespraakjes, alsmede de geschen ken. die de onder woorden gebrachte waardering jegens hem op svmpathie- ke wijze accentueerden. De prettige sfeer die hierbij geschapen is, maakte het afscheid zijnerzijds gemakkelijker. De sympathie, volgzaamheid en goede samenwerking, die hij steeds van be stuur en leden heeft mogen ervaren, hebben de taak van de heer Zuidam enorm verlicht en hem mogelijk ge maakt zijn werk met liefde en plezier te verrichten „en uw vereniging als de mijne te beschouwen". De heer Zuidam dankte het bestuur van „Wilskracht" en het schoolbestuur voor de geschenken en alle andere gevers en zei, dat het hem bijzonder grote voldoening schenkt, dat een zoon van z'ji beste vriend, wijlen de heer G. Vrees'wyk, Jos Vreeswijk hem opvolgt, voor wie hij in dezelfde mate sympa thie en volgzaamheid verzocht als hij zelf mocht beleven. Na zijn naaste medewerksters en medewerker te hebben bedankt, bood de heer Zuidam de dames Bea Yark, Joke Lagendijk en mevr. T. Goedhart- v. d. Zwet en St. Kapel-Van Leeuwen, alsmede de heer C. Rademakers een presentje aan. De heer W. Helversteyn, die namens de Wandelsportclub, een onderafde ling van „Wilskracht" sprak, herin nerde eraan, dat de heer Zuidam naast gvmnastiek, de leden ook in belang rijke mate opvoeding gaf: hij leerde elkaar te waarderen en mede-mense lijkheid te betrachten; in hem sprak als steeds een kindervriend. Cora Haverkamp bood namens de Wandelsportclub mevrouw Zuidam bloemen aan en de dames Pionia Ha verkamp en Ans Hoogduyn gaven de heer Zuidam een fruitmand, een pop uiteedost in wandelsportkleding van „Wilskracht", alsmede een foto die het jongste eclatante succes van de wan delsportvereniging uitbeeldt, dat in Den Haag werd behaald bij de Inter nationale sportoefeningen. Hierna ving de algemene receptie aan, waarvan zeer velen gebruik heb ben gemaakt om de heer Zuidam en zyn gezinsleden de hand te drukken. Opvolger Jos Vreeswijk De jonge geboren en getogen Alphe- naar, 24 jaar en gehuwd, volgt de heer P. Zuidam op. De naam Vrees wijk heeft in sportkringen van ouds een goede klank. Zijn grootvader was één van de drie, die „Wilskracht" heb ben opgericht. Zijn vader, een bekende figuur in de wielersport, maakte vele jaren deel uit van „Wilskrachts" be- Pastoor Vriezekoop, oud-geestelijk adviseur van „Wilskracht", kwam persoonlijk afscheid nemen van de heer en mevrouio Zuidam. Rechts de opvolger van direkteur Zuidam, de heer Jos Vreeswijk. stuur. Zijn broer drukt als wielrenner de voetsporen van zijn vader, wijlen de heer G. Vreeswijk. De heer Jos Vreeswijk genoot zijn opleiding aan de Akademie voor Li chamelijke Opvoeding te 's-Hertogen- bosch, na voltooiing waarvan hij de akte lichamelijke oefening M.O. be haalde. Sedert 1 oktober j.l. werkt hij als sportleraar aan een deel der ka tholieke scholen te Alphen. ALPHEN A.D. RIJN Derde lustrum van Alph ense Postduiven Sociëteit gevierd De Alphense Postduiven Sociëteit ,,'t Centrum" herdacht zaterdag in het clubgebouw aan de Havenstraat het 15-jarig bestaan. Op een druk bezochte receptie kreeg het bestuur, bestaande uit de heren G. Dool, voorzitter, J. Uiterdijk, secr. en J. Tuinenburg. pen ningmeester, geschenken en bloemen in ontvangst te nemen. Namens een comité bestaande uit de dames mevrouw V. P. Uiterdijk-Olijer- hoek, A. Vernes-Ketel en P. van der Sluijs-Roest sprak mevrouw Vernes- Ketel woorden van geluk tot het be stuur. De dames boden een nieuw stel gor dijnen voor het clubhuis aan, benevens een nieuwe verfbeurt van het geheel waardoor het gebouw weer als nieuw voor de dag is gekomen. Voorts werd het woord gevoerd door ds. Joh. Ste- houwer, herv. predikant, mevr. Roo- vers uit Nieuwveen, namens de Nieuw- veense vereniging De Witpen, afge vaardigden van de vereniging „Ons Genoegen" te Koudekerk a.d. Rijn, De Blauw Band te Alphen en de Gevleu gelde Vrienden eveneens uit Alphen, 't Centrum te Gouda en vele vrienden en relaties. Na de receptie volgde er een koffie tafel, verzorgd door de dames van de leden welke werd besloten met een gezellig samenzijn. ZOETERWOUDE <H.R.) Speeltuinver. „Swieten" De speel tuinvereniging „Swieten" zal op vrij dag 22 okt. a s. een feestelijke jaar vergadering in het parochiehuis „De Drie Eendjes" houden. Het program ma van deze avond, die om acht uur begint, omvat o.m. bestuurswisseling, jaarverslagen en een kascontrole. Daar-1 na zal er een gezellig gedeelte zijn met muziek e.d. Iedereen wordt ver zocht deze belangrijke vergadering bij i te wonen. Vanavond wordt er in de kantine van de speeltuinvereniging „Swieten" een kaartavond gehouden ten bate van de jeugd van de speeltuinvereniging, i ALPHEN A.D. RIJN PAUZE 0UDSH00RNS KERK BESTAAT HEDEN DRIE EEUWEN Vandaag, maandag 18 oktober, be staat de hervormde kerk in het ge- meentedeel Oudshoorn van Alphen a d. Rijn 300 jaar. Het feit werd zon dagmiddag officieel en kerkelijk her dacht met 'n herdenkingsdienst, waar in de huidige predikant ds. G. Cadée voorging. Hij had als tekst van zijn predikatie hetzelfde Bijbelgedeelte ge kozen als bij de ingebruikneming drie ALPHEN A.D. RIJN Ren. en toerclub „Avanti". Werd Cor van Tol vorige week winnaar van de wegsluitingsrit van de Alphense Ren- en Toerclub „Avanti", gisteren zegevierde hij ook in de openings cyclo cross-rit, welk seizoen zondag op een terrein in Alphen-noord werd geo pend met een trainingsrit over 20 ronden. Direct na de start was het Cor van Tol die de leiding nam en deze ge durende de hele wedstrijd niet meer afstond. De uitslag werd: 1 Cor van Tol. Alphen a. d. Rijn, 2 op halve ron de Bert Wolswijk, idem. 3 op ronde Ben Odijk. idem, 4 N. Hoogeveen, Aarlanderveen. 5 Jos v. d. Weyden, Nieuwkoop, 6 L. Mulders. Aarlander- Dammen De plaatselijke ontmoe ting tussen de Hoornse Damclub en de Alphense Damclub is geëindigd in een kleine overwinning voor de thuis club. Uitslagen: C. Zijlstra (HDC)-J. P. Vrolijk (ADC) 20. C. Verboom-S. Koopman 02, J. A. J. Wortman-A. Brunt 11. C. Slingerland-N. Brunt.20. A. v. d. End-H. Brunt 11, J. van Ruitenburg- H. L. v. d. Tol 1—1, W. Verboom-A. Robbe 1—1, J. P. Baerveldt-J. Gelder blom 20, G. van Winkel-A. Jesse 02, P. Kalshoven-J. Koelewijn 11. Totaal 119. HDC 2 speelde in Ter Aar tegen NGD 1 en won heel verdienstelijk met 8—12. HET GOUDGELE WIT-GELE KRUIS TE ROELOFARENDSVEEN GEHULDIGD Feestgeschenk was noodzakelijke aanvulling van wijkgebouiv Het Wit-Gele Kruis te Roelof- arendsveen heeft zijn gouden jubi leum gevierd. De leiding van het fees telijk vertoon was in handen van een aktie-eomité, welks voorzitter, de heer N. J. Verhaar, zich op zeer bekwame wijze met de leiding belastte. In de bijeenkomst vóór de algemene recep tie. gehouden in café Heemskerk, sprak hij een welkomstwoord. Deze morgen, aldus spi., hebben wij in de viering van de H. Eucharistie, en vooral ook tijdens het gezamenlijk zingen van het Te Deum, dank gebracht voor de vele zegenrijke werkzaamheden in de Kruisvereniging tijdens deze halve eeuw. Aanwezig waren het voltallig college van b. en w., deken Th. van Niekerk, pastoor P. A. Tweehuysen, eerw. moeder overste van Huize St. Jacobus, zr. Luciani. vergezeld van zr. Regina en zr. Elisabeth, de voorz. van het bestuur van de Zuid-Hollandse Bond Wit-Gele Kruis, mr. Verbruggen, vergezeld van de secretaris, de school arts in dit distrikt dr. v. d. Meeren uit Leiderdorp, de distrikswijkverpleeg- ster zr. G. Jongepier, kerk- en arm besturen, alsmede afgevaardigden van het Kraamcentrum „De Veenstreek", van de zustervereniging Het Groene Kruis uit Oude Wetering, de stands organisaties vertegenwoordigd in het actie-comité, de EHBO en vele ande- Rijen gelukwensen De rij van sprekers werd geopend door mr. Verbruggen namens het bestuur van de Z.H. Bond. mede namens de 61 aangesloten verenigingen. De werk zaamheden uit de begintijd hebben zich in de loop der jaren op velerlei wijzen uitgebreid o.a. via het werk van consultatiebureau, TBC, Rheuma en astmabestrijding. Roelofarendsveen is een van de eerste plaatsen waar de Kruisvereniging met haar werkzaam heden is begonnen. Financieel is de afdeling Roelofarendsveen altijd een zorgenkind geweest. Dat men het im posante wijkgebouw ter plaatse heeft kunnen bouwen, getuigt dan ook wel van moed, maar is tevens ook in het belang van de toekomstige gezond heidszorg. Spr. deed zijn gelukwens vergezeld gaan van een cadeau voor de vergaderkamer in het wijkgebouw. Deken Th. v. Niekerk wees erop, dat wij als Christenen een speciale taak hebben bij het verzorgen van het vele goede dat wij van God hebben ontvangen. Hij heeft ons speciaal op het hart gebonden zorgzaam te zijn voor onze zieken. Vooral het zegen rijke werk van de Kruisvereniging bij het terugdringen van de grote kinder sterfte in het verleden, werd door spr. duidelijk omschreven. Bij zijn waar dering en dankbaarheid, ook mede na mens zijn mede-pastoors in dit rayon, deed spr. de toezegging dat men ook in de toekomst blijvend op daadwer kelijke steun zal mogen rekenen. „Engelen op de fiets" Namens het gemeentebestuur van Al kemade sprak loco-burgemeester H. P. v. d. Poel een gelukwens. Uitvoerig ging spr. in op de veelzijdige zegen rijke werkzaamheden van de Kruis vereniging. waarvan de wijkverpleeg sters in het verleden wel „engelen op de fiets" genoemd werden en thans meer gemoderniseerd op ziekenbezoek gaan. Als er een verenigiging is, waar aan de gemeentelijke subsidie het best is besteed, dan is dit ongetwijfeld de Kruisvereniging, welke ook in de har ten der ingezetenen een buitengewo ne plaats inneemt. Spr. onderstreepte zijn welgemeende gelukwens met het aanbieden van een enveloppe met in- Dr. D van Haselen sprak mede na mens het Groene Kruis, waarbij spr. gewag maakte van het streven tot sa menwerking tussen beide verenigin gen, wat alleen maar in het belang kan zijn van de gehele bevolking. Dat er nog geen zondagsdienst voor de wijk verpleegsters tot stand heeft kunnen komen, zou misschien wel mogelijk geweest zijn als de wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis over een auto kon beschikken. Het applaus dat een suggestie in deze richting onderstreep te, bewees wel dat men dit beslist niet als een overbodige weelde zag. Voorts wees spr. erop, dat in Alkemade 97 pet Dokter Muskens dunkt voor de aanbieding van het geschenk aan het Wit-Gele Kruis van alle kinderen volledig zijn inge ënt, en ook dit is het resultaat van het zegenrijk werk van de Kruisvereni ging. Een de pioniers Als een van de pioniers bij de oprich ting van de Wit-Gele Kruisvereniging ter plaatse sprak de ruim 80-jarige heer Jac. van Berkel, mede als oud bestuurslid een woord van gelukwens, waarin hij tevens tot uitdrukking bracht de grote financiële zorgen in het verleden Nadat een verfrissing was aangeboden werd een toast uitge bracht op hel welzijn der vereniging. Vervolgens werd nog een geluk wens uitgesproken door de heer Jac. v. d. Meer namens het kraamcentrum „De Veenstreek". en door de heer M. Hoogenboom namens de standsorgani satie NKV. Een tafel vol speelgoed Deze laatste gebruikte wel weinig woorden maar stelde een prachtige daad met het aanbieden van een tafel vol speelgoed, vervaardigd door de voormalige knutselclub, en beschik baar gesteld voor het kleuterbureau in het wijkgebouw. Het hoogtepunt in deze feestelijke bijeenkomst kwam tot uitdrukking in de gelukwens, uitgesproken door de voorz. van het actie-comité de heer N. J. Verhaar. Het is bekend, aldus spr., dat het verenigingsleven weinig belangstelling meer verkrijgt, en men moet al tevreden zijn als men over 'n behoorlijk aantal z.g. „papieren leden" kan beschikken. Ogenschijnlijk is dit misschien ook het geval bij het Wit- Gele Kruis, maar hier is toch ook wel gebleken dat men tot daa'dwerkelijke belangstelling weet te komen. In ons actie-comité, gevormd door leden van de standsorganisaties, hebben wij een prachtige samenwerking gehad. Het geschenk Spr. bracht dank aan alle medewer kers, waarbij hij nog een summier overzicht gaf van de gevoerde acties, welke in totaal een bedrag van f 3400 hadden bijeengebracht. Op verzoek van spr. werden hierna de gordijnen van het toneel openge trokken en werd het jubileumgeschenk zichtbaar, hetwelk bestond uit ver nieuwing en aanvulling van uitleen- artikelen en apparatuur benodigd voor eeuwen geleden tot leidraad toen gehouden prediking heeft ge diend, namelijk Handelingen 17, vs 24. Voor deze herdenkingsdienst be stond zeer veel belangstelling. Onder I de aanwezigen, die het fraaie kerk- gebouw, een sieraad van bouwkunst uit de 17e eeuw. merkten wy o.m. op het voltallig college van b. en w. van Alphen a. d. Rijn. plaatselijke predi kanten en vertegenwoordigers van de synode. Bijzonder werd ook op prijs gesteld de aanwezigheid van barones Van Reede van Outshoorn uit 's-Gra- venhage. afstammelinge van de oor spronkelijke ambachtsheer van Ouds- Enkele jaren geleden kwam een al gehele restauratie van de Oudshoorn- se kerk te Alphen a. d. Rijn tot volle tevredenheid van de opdrachtgevers tot stand. Men kon het driehonderd jarig bestaan van dit historische bede huis dan ook in zijn volle glorie ge denken. Na-de historische herdenkingsbijeen komst in het als nieuw geworden kerkgebouw vond in de aangrenzende vergaderzaal een reünie-samenkomst plaats van oud-gemeenteleden, samen met de huidige lidmaten en de vele ge nodigden, waarbij veler bewondering uitging naar de kunstzinnig geslaagde restauratie van het interieur en ex terieur van de kerk. Ergens in de bergen wiekte door de avondschemering de Engel des Heren. „Als een Prins op gheseten" (Wilhel mus, He couplet!) reden we op het klokgelui af Het is daar een rumoerig land. In de weiden graasden nog de grijze koeien en bengelden bij iedere hap met hun bronzen nek-bellcn. de geiten met hun zilveren belletjes en de schapen met hun tinkelende schel letjes, een bergbeek bruiste holder debolder onder een brug door. terwijl in het gras de krekels kriekten. Daar bij gevoegd het kloffen van de paarde- hoeven en het knersen van het zadel leer en dan nog het plechtstatig klok gelui uit de dorpen in het dal en daar boven uit het heldere Angelusklokje. waar we op af reden cn ge hebt zo'n idee van het soitsuurlawaai in de bergen van Obwalden! Het klokje voerde ons naar een ka pel. hagelwit tegen donker bosrand. Het zweeg net. toen we ridderlijk af stegen. maar het zou opnieuw gaan luiden. Dat doet het morgen f LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 14 tot 20 oktober zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Banda a part (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Compagnons in de misdaad (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Meisjes tussen 14 en 16 (Volw.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Liefde onder voorbehoud (18 jr.) Dagelyks: 2.30. 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Lord Jim (14 jr.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Patrouille 13 onder spervuur (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 445, 7.15 en 9.15 uur. Ten toon tellingen De Ruif Jan Vossensteeg 59. Aquarellen van Jan van Geem. Dag. 10 - 20. zaterdag en zondag 20 - 24 u. Tastevin Beestenmarkt. Foto's van Cor van Wanroov Tot 28 okt. Mus De l.akenlial Tentoonstelling van Holi. Aquarellistenkring en „De •rafische". Tot 1 november. Boerhaavezaal Schilderijen, aqua rellen- en tekeningenexpositie van Bert Jonk en Kees de Jager. Tot 23 ukt. geopend van 35 uur en 79 uur, 's zondags van 35 uur. MUSEA het wijkgebouw. waarvan het ons te veel leek om hiervan een gespecifi ceerde opgaaf te doen Het slotwoord was aan de voorzit ter der Kruisvereniging dr. Muskens, die een gedetailleerd overzicht gaf van de historie der vereniging. Speciaal wees spr. hierbij op de rode d^aad door deze historie nl. de financiële zorgen, welke tot aan de dag van he den zijn gebleven en waarschijnlijk ook in de toekomst zullen blijven Voorts releveerde hij het werkzaam aandeel der vereniging in de totstand koming van het Kraamcentrum, ge zinshulp, EHEO, kleuterbureau, als mede de zorgen rondom de instandhou ding van het wijkgebouw Tot slot bracht spr. dank voor alle gesproken gelukwensen, cadeaus en bloemstuk ken. De viering van het jubileum werd s avonds in café Heemskerk besloten met een balavond voor gehuwden Bijeetomst van de Leidse Smalfilm Liga Bovengenoemde smalfilmclub had j.l. vrijdag een avond met een wed strijdtintje voor de leden georgani seerd. Leo Oostenbrug vertoonde zijn vakantiefilm met geluid „Vrij", een korte, met veel vaart gedane opname. De heer H. Paar liet een kleuren film „Kerstmis" zien, opgenomen in Nieuw-Guinea. Chris de Graaf kwam met zijn zwart-wit film „Interland", waarna de heer A. v. d. Klein een zeer mooie kleurenfilm „Droomriviertje" vertoonde. Alle zeker verdienstelijke films, maar de heer Leo Oostenbrug nam, na de jurybespreking de prijs mee naar huis. Builen mededinging lieten nog enkele leden hun werk in de afgelopen vakantie gemaakt zien. waarna een discussie volgde, over het gebodene. Een 15-tal leden gaven zich op om gezamenlijk op 31 oktober a.s. in Eindhoven, het Nova Film Festi val te gaan bezoeken De smalfilmers van de „Smalle Band" komen op 29 oktober een avond voor de L.S.L. verzorgen. De l.nkcnhal: Dag. 10-4 uur; zon dags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lyks van IO-5 uur: zondags 1-5 uur. Legermuseum l'esthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 uur izondags 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Sterstraat I): Dagelyks van 10-17 uur; s zondags 13-17 uur. Kyksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks v. 10-4 uur; 's zondags van 13-17 uur. Legermuseum Pesthuizerlaan 7. Geopend dag. (uitgez. zaterdag) van 10 - 4. Zondag 1.4 uur. LEIDSE AGENDA MAANDAG 18 OKTOBER Stadsgehoorzaal: uitvoering Alma- Materkoor Aanvang 20.00 uur. De Doelen: Bijeinkomst Adelbert- iging, afd. Leiden. Onderwerp: jeugdcriminaliteit. DINSDAG 19 OKTOBER Burgerzaal Stadhuis Bijeenkomst Leidse commissie voor Intern, samen werking. Lezing over „Wat hebben wij van internationale samenwerking te verwachten?" Rest. Van der Heijden: Ledenver gadering Arka, afd. Leiden. Aanvang 20.00 uur. Rest. Van der Heijden: Kath. Vrou wengilde, afd. Leiden, lezing en de monstratie door de heer W. Lever, directeur Knipselmuseum G.G. en G.D. Roodenburgerstr.: Aanvang cursus Kath. Nat Bond voor EHBO, afd. Leiden, 20.00 uur. Avond- en nachtdiensten der apo theken: Geopend voor spoedeisende gevallen Zuider Apotheek. Lammcn- schansweg 7. tel. 23553. PUNT MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 18 okt.. Vee Aan voer: 295 runderen; prijzen: 3.354.35; 135 varkens; 2.65—2.70. RIJNSBllRG, 16 okt.. Bloemen Am. Anjers: Tangerine 20002600; Bella 2200—2400; Shocking Pink 2000 2100; Sim rose 18002200; Sim rood 1800—2100; Sim wit 1800—2000 per 100, Troschrysanten: Tokio 140; Jacob Maris 100—110; Dauphine 65—70; Whi te Hope 6070; Horwood 4060; Gra ce 4550; Chatworth 4045; Raket 37, per bos. KORRELTJE Dean Swift stelde voor belasting te heffen op vrouwelijke schoonheid en iedere vrouw haar eigen aanslag te laten bepalen; hij zei, dat de belasting met opgewektheid betaald zou worden en nog veel zou opbrengen ook.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3