?astoor J. Baeten SJ begint foor vierde keer met niets HET AQUARIUM EN HET MODERNE INTERIEUR Van en over CIRCUS TONI B0LTINI KOMT WEER NAAR LEIDEN de clubs tfTOOAO 1« OKTOBER 1965 DE LEIDSE COURANT PDRACHT: RICHT NIEUWE AROCHIE OP IN LEIDERDORP stoor Jean Matthieu Peter Marie Baeten, die dezer dagen van de bisschop hetfi Rotterdam opdracht kreeg een nieuwe parochie op te richten in de nieuwe Leiderdorp, waar binnen enige jaren veertigduizend mensen ge- svest zullen zijn, heeft nog geen slapeloze nachten gehad van het idee, dat de komende tijd een enorme berg werk wacht. „Voor de vierde keer mijn leven als jezuiet ga ik nu met niets beginnen", vertelt pastoor Baeten, man in wiens melodieuze spraak en zonnige humeur men direct de Lim- ■ger herkent. Pater Baeten is een geboren pionier. Uit zijn woorden is endien goed op te maken, dat hij er volkomen vrede mee heeft, dat zijn rste die pioniersgeest heeft opgemerkt en hem de nodige kansen geboden ft. „Geen slapeloze nachten. Natuurlijk zit ook ik wel eens met grote pro- imen, maar gelukkig past mijn lichaam zich altijd wonderwel aan bij mijn oplossing kan alleen gevonden worden als je fris en uitgeslapen ht". Pionier -let pionieren zit hem in het bloed, blijkt duidelijk uit zjjn levensloop, was in 1939, lip was toen net 24 en had zijn philosophische studie Nijmegen achter de rug, dat zijn over- hem opdracht gaf naar Estland te rtrekken en een poging te doen Rus- id binnen te komen. Pastoor Baeten s in die dagen nog niet tot priester ijd. Student Baeten kwam niet ver- dan Estland. De Russen lijfden Est- I in en ternauwernood slaagde hij aan een massa-executie te ontsnap- fLiftend kwam hij in 1940 weer Ne erland binnen en hervatte zijn studies Maastricht. Direct na zijn wijding in 45 werd hij benoemd tot aalmoezenier kamp, waar SS-ers en Duitsers interneerd waren. In 1946 vertrok pa- Baeten als een der eerste aalmoeze- s in het na-oorlogse Nederlandse >r naar Nederlands-Indië met het •inses Irene Bataljon. 9edr ij fsaa l moezenier In 1950 keerde pater Baeten naar Ne- •rland terug en kreeg hij zijn derde dracht: het op poten zetten van het 'drijfsapostolaat in Rotterdam. Hij igon met niets, doch nu, na vijftien durft pastoor Baeten in alle be- iheidenheid te zeggen, dat er iets tot and gekomen is. Op alle grote scheeps- zijn de bedrijfsaalmoezeniers lans welkom. Pater Baeten kreeg door tijd vier assistenten en hij schoolde i in deze bijzondere vorm van ziel- irg door hen stages als gewoon arbei- ir te laten maken. Het centrum van het bedrijfsaposto- at in de Rijnmond werd verplaatst naar :hiedam. In een huis aan de Tuinstraat werd een gezellig home ingericht, van waaruit de aalmoezeniers uitzwermen. Het huis in de Tuinstraat is ook een en huis geworden voor de actieve men en gespreksgroepen. Iedereen, ierter of leek, weet zijn weg te vin- wn in dit huis, kan het koffie-apparaat bedietien of een potje koken. Een onge- tfireven wet voor een ieder is het orts, dat men in het kleine koperen lilnisvatje het slijk der aarde depo- ert als men consumpties uit de kelder haald heeft tijdens een bijeenkomst. beperkt tot de inrichting van het huis aan de Tuinstraat. Met vrienden uit de bedrijven bouwde hjj eigenhandig in de bossen van Rjjsbergen bij de Belgische grens twee bungalows, waarin gespreks groepen en kernen zich gedurende de wintermaanden geestelijk kunnen re activeren in korte retraites. Voor het vervoer tussen de Rijnmond en Rosber gen zorgde pater Baeten zelf met een V\V-busje. Hobbi es In Rotterdam kwam hij ook ruim schoots toe aan zijn hobbies: brandschil deren voor de kapelen beeldhouwen „Die hobbies zullen mij waarschijnlijk in Leiderdorp ook goed te pas komen, want ik ben vast van plan het een en ander voor mijn kerk te gaan maken", vertelt hg. Concrete plannen hoe de kerk en de pastorie er eens uit zullen moeten zien heeft de patoor uiteraard nog niet. Hij heeft wel zgn wensen. ARGOS MOEST OOK MEERDERE ERKENNEN IN ZAANSTREEK '65 Trefpunt „De kerk zal in alle opzichten het centrum van een hartelijk levende ge meenschap moeten zijn. Een trefpunt van mensen, die iets voor elkaar bete kenen en waardevol voor elkaar zijn. Gaat men naar de kerk dan moet men het gevoel als bij „uitgaan" kunnen hebben. Ik denk bijvoorbeeld dit: een crèche in een bijvertrek, zodat ouders samen naar de kerk kunnen; direct bij de kerk ook een koffiekamer, waar men na de Mis rustig met vrienden en be kenden nog even gezellig kan napraten. In de loop van de tQd zal ik nog wel met wat ideetjes komen. Mijn toekom stige parochianen moeten er nog maar eens over denken en graag ook zelf met eerlijke voorstellen komen. Overigens mag men wel een ding weten: Ik lgk dan misschien aan de buitenkant wat enthousiast, op hol slaan zal ik niet gauw. Vernieuwing? Best. Maar geen vernieuwing alleen om de vernieuwing". Woensdag neemt pastoor Baeten zijn intrek in de pastorie van de Meerburg- kerk. Hjj zal daar blijven wonen tot hy een geschikte woonruimte gevonden zal hebben in zijn toekomstige parochie te Leiderdorp. De parochie van O.L.Vrouw- Onbevlekt Ontvangen, welke gelegen is tussen de Zyl en de Persant Snoepweg, beslaat een gedeelte van de Meerburg- parochie en de parochie van O.L.Vrouw Hemelvaart en St. Joseph (Zjjlkwartier) De gemeente Leiderdorp heeft in dit gebied grote plannen. Er staan reeds veel woningen, doch over enige jaren zullen hier volgend jaar hegint men met arbeidsbesparende bouw dertig tot veertigduizend mensen gehuisvest zyn, vrjjwel het grootste gedeelte af komstig uit de Haagse agglomeratie. Noodkerk Aangenomen mag worden, dat onge veer één derde zal bestaan uit katho lieken. De bouw van een flinke kerk is dus wel gewenst. Daar de afstand tot de beide moederkerken van de nieuw te bouwen kerk vry groot is. doet zich reeds nu de behoefte gevoelen aan een kerkgelegenheid. Pastoor Baeten hoopt op korte termijn hiervoor een oplossing te vinden. Hetzij door voorlopig mis te lezen in een reeds bestaand gebouw, hetzij door de spoedige vestiging van een noodkerk. Voor de laatste oplossing is de nieuwe pastoor het meest, omdat de katholieken (bijna allen zijn van el ders gekomen en er is nog weinig bin ding) dan direct een eigen centrum hebben en daardoor mogelijk iets sneJ- Jer naar elkaar toe kunnen groeien. Zorgen dus genoeg voor de nieuwe pastoor, maar zoals gezegd: pionieren is hij wel gewend. Hg heeft er nog geen enkele grijze haar van gekregen, on danks zijn 51 jaren. Zijn overste verze kerde hem bovendien: „Jij zult de eer ste bouwpastoor in Nederland zijn, die het er gezond en wel afbrengt DE NATUURVRIEND Op de maandelijkse bijeenkomst van de leden der Leidse aquarium- en terrariumhoudersvereniging „De Na tuurvriend", welke gisteravond in de grote zaal van 't Gereformeerd Jeugd huis werd gehouden, heeft de heer Jef van Beek, binnenhuis-architect te Leiden, een lezing gehouden over het onderwerp: „Het aquarium en palu- darium in het moderne interieur". In verband hiermede werden na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer W. Zwart, waarin deze zich in het bijzonder tot de heer Van Beek en een tiental nieuwe leden richtte, enkele huishoudelijke aangelegenhe den in een extra vlot tempo afgewerkt. In zijn lezing gaf de heer Van Beek allereerst een antwoord op de vragen: ,.Wat is een aquarium en een paluda- rium". Gezien de ter zake kundigheid van zijn gehoor kon hij in dit opzicht zeer kort zijn. Uitvoeriger besprak hij daarna het begrip „modern interieur" of wel het interieur „van deze tijd". In de tijdsbepaling ligt, aldus spreker, besloten, dat men ook kan spreken SCHEEPSBERICHTEN GROTE VAART: Acmaea 14 te Port Said Alchiba 14 te New York verw. Alcor 14 te Bremen Algorab 13 te Rotterdam Alnitak 14 San Salvador Asterope 13 v. Rotterdam nr. Norfolk Bovenkerk 14 v. Genua nr. Port Said Garoet 14 v. Rotterdam nr. Bremen Hector 14 Malta verw. Heemskerk 14 te Zanzibar Jagersfontein 14 v. Port Elisabeth nr. East Londen Japara 14 v. Bremen nr. Antwerpen Kara 14 v. Abadan nr. Mauritius Kloosterdijk 14 te Le Havre Koratia 14 240 ZO Cairus/Balikpapan Loppersum 14 300 Zo Kp Race/Le Havre Maasdam 14 te Rotterdam Memnon 14 200 Z P. au Prince/Mobile Montferland 14 150 N Azoren/Santander Musilloyd 14 te Penang Overijsel 17 Singapore verw. Poeldijk 14 960 NO Bermuda/Antw. Sarpedon 14 v. San José/ Acajulta Steenkerk 14 Las Palmas/Duinkerken Videna 14 30 ZO Maltaca/Rotterdam Vitrea 14 75 O Muscat/Tabangao Vlieland 13 te Abadan Wonosari 14 200 N Port Sudan/Suez KLEINE VAART: Breehees p. 13 Dover/Londen Primus verm. 16 v. Leixoea/Aberdeen Thea 15 te Amsterdam Primus verm. 16 v. Leixoes/Aberdeen van het interieur uit een verleden tijd. Het „oude" interieur kan men representatief noemen, waarbij onder meer de hoeveelheid meubelen de wel stand van de bezitter c.q. bewoner bepaalde. Grote huizen en overvol gemeubileerde kamers waren in „het verleden" dan ook het bewijs van een welstand. KAMERPLANTEN Hiertegenover stelde de heer Van Beek het hedendaagse z.g. „moderne interieur", dat functioneel of wel de mens dienende kan worden genoemd. Alle meubelen hebben in het moderne interieur dan ook een functie, zgn vrij eenvoudig van uitvoering en geven geen overvolle kamers zoals destijds. Zeer uitvoerig verbond spreker hier na nog de factoren „aquarium" (c.q. paludarium) en „het moderne inte rieur" waarbij hij met tal van voor beelden aangaf hoe een aquarium (pa- paludarium) in zgn soort een func tioneel „meubelstuk" kan zijn. Na de pauze, waarin de gebruike lijke verloting van aquarium-materiaal plaats vond, beantwoordde de heer Van Beek nog diverse vragen over het onderhavige onderwerp. In aansluiting hierop besprak de voorzitter en wel aan de hand van een door hem meegebrachte zowel fraaie als uitvoerige collectie nog een aantal soorten van kamerplanten, die zowel door hun bloeiwijze als kleuren-schakeringen in een modern interieur b.v. als onderdeel van een paludarium zeer op hun plaats en een niet te verwaarlozen functie kun nen vervullen. GESLAAGDEN Aan de stichting klinisch hoger on derwijs te Rotterdam is geslaagd voor het artsexamen de heer G. F. Drejer te Oegstgeest. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen Indonesische taal- en letterkunde de heer L. F. Brakel te Leiden. Geslaagd Aan de Econ. Hoge. school te Rotterdam is geslaagd voor het kand. ex. econ. wetenschappen de heer P. de Wolf uit Leiden. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen wer- de navolgende percelen geveild: Not. W. F. Karstens te Leiden: Huis Zijl singel 87 18.400,- v.d. Drift q.q., Huis Seringenstraat 2 11.00,- H. D. v. Wei zen q.q.q, Huis Utr. Jaagpad 117 13.000,- Ouwerker; Huis Utr. Jaagpad 107 9200,- Larivière q.q.; Not. M. P. Kaptein te Leiden: Huis Bilderdijkstraat 1818a 15.401,- Uylenbroek; Bergplaats met woning Hoogl Kerkstraat 5 8.775,- J. J. G. de Cler q.q.; Not. mr. S. M. Brandenberg te Leiden: Huis Bilderdijk straat 5 ƒ27.900,- Driessen; Huis Utr. Jaagpad 106 3.850,- H. v. Duuren q.q., Huifj Raamstraat 16 ƒ4.170,- Lefeber. Evenals Nieuw Brunhilde vorige week heeft ook Argos het niet tot een overwinning kunnen brengen tegen Zaanstreek '65. In Zaandam gingen Klazien Jonker C.s. gisteravond met 3-1 ten onder, waarbij echter niet onvermeld mag blijven, dat onze stad genoten in de 2e set het ongeluk had den, dat Magda Selier door een ver stuikte enkel van verder spelen moest Tegen de sterke aanval van Zaan streek had Argos aanvankelijk weinig verweer. Koud en vermoeid van de verre reis naar Zaandam kon de Ar- gos-verdediging maar niet op toeren komen, waardoor de Zaanse dames met 15-9 de eerste setwinst konden binnenhalen. In de 2e set draaide Argos echter veel beter. Door goed blokkeren werd de Zaanse aanval aardig in toom ge houden, terwijl de Argos-dames door goed veldspel nu ook regelmatig aan dacht konden schenken aan de op bouw van de eigen aanval. Helaas kwam toen de pech van het uitvallen van Magda Selier. Het ritme verdween even uit de Leidse ploeg en dit was voor Zaanstreek '65 juist voldoende om door een 15-10 setzege op 2-0 te komen. Een fel vechtend Argos kwam in de 3e set uitstekend terug. Zaanstreek probeerde het tempo wat te vertra gen om zodoende wat op adem te kun nen komen na de inspanningen van de voorgaande twee sets, maar Argos gaf haar tegenstandsters deze kans niet. Met feilloze precisie wisten de Argos-aanvalsters Joke Selier, Joke Kleingeld en Alice Rijsbergen steeds weer de zwakke plekken in de Zaan streek-verdediging te vinden. Het werd tenslotte een royale 4-15 setzege voor Klazien Jonker c.s. DIPLOMAZWEMMEN OVERDEKTE De leerlingen van de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg hebben di ploma gezwommen in het Leids over dekt zwembad. De uitslag is: Diploma A. Coby Driessen. Henny Marck, Nelleke Lut, Ria Schippers, Ans Domen, Icta Roest, Ally de Rooy. Diploma B. Coby Stouten, Toos La Lau, Liesbeth de Wekker, Siaane Pen- neburg, Tineke Buiteom. Diploma C I. Lieneke Sierag, Geertje Beyer, Nel Waal, Lia den Hollander. Diploma C II. Hettie Bloemendaal, Els Zwagermaker, Wilma Jonkers, Mientje Hermsen, Beppie Brugman, Anneke Koren, Toós Leeflang, Jannie Meijers. Vulpen, damespolshorloge, week endtas, bankbiljetten, autostep. da- mesportemonnaie, rijwieltas. ballpoint 3 kleuren, herenportemonnaie. heren polshorloge, kinderbril, herenvest, re genbroek, sleutels, kinderschoentjes, schilderstukje, boodschappentas inh. j badpak, blouse, sportbroekje, jack, da- j m%sparaplu, herenbril, kinderdriewie ler, medaillon, gehoorapparaat, foto toestel. ring met steen, basketbalschoe- nen. kettinkje met munt, schoolétui, actetas, tas inh. overhemden, kano peddel, fotoreportage, regencape. sport tas inh. judopak, leesboek, kinderjas- j jes, handdoek, slagersjasje, broek, wasgoed, schepnet, verpleegstersschort rekenliniaal. tas inh. gereedschap, kindertas, kruiwagen, sjaal, flesjes wijn, damesregenjas, doos inh. schoe nen, muntbiljet, dameshandtas met inh., handkar, pullover, schooltas inh. j badgoed, armbandje. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon- den voorwerpen. Nieuwsteeg 8 te Lei den, ingang poort op woensdagmiddag j tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische I inlichtingen kunnen niet worden ver- In de nu zeer belangrijk geworden 4e set wogen de beide teams lange tijd goed tegen elkaar op. Het niet meer beschikbaar zijn van een wissel speelster deea onze stadgenoten ech ter de das om. Zaanstreek kon al haar lime-outs voor rust èn speelsterswis- sel wel benutten en trok met 15-10 aan het langste eind. Nederlagen voor KVC-teams. Zowel de dames als de heren van KVC hebben gisteravond in een thuis wedstrijd resp. tegen Boemerang 2 en HVS 2 een 13 nederlaag geleden. KVC-Boemerang 2 (Amsterdam). Een aanvankelijk snel verkregen 31 voorsprong van KVC in de le set ging door eigen fouten van de Kat- wijkse dames al even snel verloren. Boemerang 2. dat ons bepaald ook niet kon imponeren, speelde wat sneller en won deze set na 3-8 en 6-12 met 11-15. Enkele goede smashes van Hanny de Best en aanvoerster Henny Schaap brachten KVC in de 2e set wederom een voorsprong. 106 en 1413. maar in een felle eindsprint wist Boemerang 2 ook nu weer de setwinst te grijpen: 15—17. In de 3e set speelde KVC heel wat sterker dan in de voorgaande twee sets. Er werd nu goed geserveerd, ter wijl de speelsters zich nu ook snel over het veld verplaatsten Dankzij een 1 1511 setzege kreeg KVC weer volop kansen op de zeker mogelijk geweest zijnde overwinning. En dat deze over winning er niet is uitgekomen hebben de Katwgkse dames voor het grootste deel aan zichzelf te danken. Weer ble ven de KVC-speelsters regelmatig als vastgekleefd aan hun plaats staan, ter wijl bovendien door enkele speelsters bijzonder slecht werd geserveerd. Boe merang 2 had zodoende weinig moeite om door een royale 715 setzege de overwinning veilig te stellen. KVC-HVS 2 (Haarlem). De heren van KVC hebben vorige week dan wel met 30 gewonnen van Lycurgus Hygria, maar in de gister avond gespeelde thuiswedstrijd tegen de reserves van de Haarlemse hoofd klasser HVS bleek duidelijk dat de op vele plaatsen gewijzigde KVC-forma- tie in feite nog geen team vormde. De velddekking was bijzonder slecht ver zorgd, terwijl ook aan de set-ups vaak de juiste richting ontbrak. Aanvoerder Piet Guyt zag dan ook geen kans zgn mannen naar een overwinning te voe ren. Met de cijfers 1215 1015 1614 en 215 ging KVC ten onder. Toch geloven wij dat KVC na een korte aanloopperiode met het team be staande uit Piet Guyt. Dick Parlevliet, Frans van Leeuwen. Jan Vervoort, Ben Broekhoff en Harry Oudshoorn tot be tere prestaties kan komen. Leidse Postduivenelub KAMPIOENSCHAPPEN 1965 Vitesse: 1 Bink-v. d. IJssel, 2 Van Dijk-v. d. Hoogt, 3 J. van Alphen sr., 4 L. v. d. Nieuwendijk, 5 H. van Al- Fond: 1 L. v. d. Nieuwendijk, 2 Van Dijk-v. d. Hoogt. 3 H. van Riet. 4 W. Teske. 5 Bink-v d. IJssel. Oude duiven: 1 Van Dijk-v. d. Hoogt, 2 L. v. d. Nieuwendijk. 3 Bink-v. d. IJssel, 4 J. van Alphen sr., 5 J. Knij- nenburg. Jonge duiven: 1 J. van Alphen sr., 2H Abrahams. 3 L. v. d. Nieuwendijk, 4 J. Knijnenburg, 5 J. Degen. Kamnioen generaal: 1 L. v. d. Nieu wendijk. 2 J. van Alphen sr., 3 Van Dijk-v. d. Hoogt, 4 Bink-v. d. IJssel, 5 J Knijnenburg. Navluchten: 1 L. v. d. Nieuwendijk, 2 J. van Alphen sr.. 3 P. Langhout, 4 F. v. d. Zeeuw, 5 J. Knijnenburg. Winnaar wisselbeker Corbeil J. van Alphen sr. Winnaar Schenkeveld wis selbeker navluchten L. v. d. Nieuwen dijk. Studiekring Landbouw hield kaasdag Gisteren hield de studiekring voor de geschiedenis van de Landbouw (af deling Kon. Genootschap voor Land bouwwetenschap) een kaasdag te Leiden. In de morgenuren bezocht het grote gezelschap de Waag. waar zij eerst de aangevoerde partijen kaas bekeek en daarna met belangstelling het wegen van de kaas gadesloeg. De directeur van de Markt- en Ha vendienst, de heer M. Weima, ont ving de dames en heren op zijn ka mer en op verzoek van de voorzitter, prof. Jansma, uit Amsterdam, werd in een toespraak de zo interessante historie Nar\ de Waag het gezelschap duidelijk gemaakt Hierna volgde in het Rijnlands Huis aan de Breestraat een causerie met korte film door de heer K. Adema, zuiveldeskundige, over het onderwerp: „Hoe boeren-Leidse kaas voorheen werd gemaakt". Hel gezelschap was bijzonder te vreden over de ontvangst te Leiden. De voorzitter sprak de wens uit. dat Leiden nog lang de aloude taak als verzorgingscentrum mag blijven be houden. ZONDAG 12.30 UUR U.V.S.-FEIJENOORD Advertentie) Bona Stars belust op revanche Na de onverwachte nederlaag van vorige week zijn de Bona Stars belust op revanche. Zelden gebeurde het, dat de Stars de eerste competitiewedstrijd reeds verloren. A.s. zaterdagavond zullen ze een oude bekende tegen stander ontmoeten. Het Amsterdamse Slotermeer kwam reeds 6 keer uit te gen de Bona Stars, waarvan slechts 1 keer de winst voor de Amsterdam mers was. Slotermeer is een prettige ploeg om tegen te spelen en bijzonder fair. Het zal in de eerste helft, even als in vorige wedstrijden tegen Slo termeer, wel weer gelgk op gaan. Na de rust echter is Slotermeer altijd even zwak door gebrek aan volwaar dige wissels. Dan kunnen de Stars hun snelle doorstoot geven, de doorstoot die vorige week totaal gemist werd. Of de Leidenaren hun eerste 2 pun ten zullen behalen wordt dit keer aan de spelers zelf overgelaten. Men is gauw geneigd om door voorspellingen de tegenstanders te onderschatten. Opstelling: K. Pley, W. en H. Stol, P. en A. de Jong. Th. Bark, H. Kaper. C. den Hollander, H. v. Mameren. HAAGSE COMPETITIE Terwijl de competitie van de Lande lijke klasse haar eerste wedstrijden reeds geboekt heeft, zal zaterdag de Haagse competitie starten. De Bona Stars hebben voorlopig 3 senioren teams, 2 damesteams en 2 junioren teams ingeschreven. Het reserveteam, dat weer even sterk is als vorig seizoen zal dit sei zoen alleen Vodo en Punch 2 als ge vaarlijk tegenstander hebben. Zondag zullen zij een onderonsje hebben met Bona Stars 3. Bona Stars 3 heeft een nieuwe kern van spelers, die nog hele maal moeten inspelen. Een 100 punten mag van het reser veteam zeker verwacht worden. Programma Zaterdag 16 oktober: 14.30 Bona Stars 4- Fortuna D 1; 21.40 Slotermeer-Bona Stars 1. Zondag 17 oktober: 13.00 Bona Stars 2-Bona Stars 3. JOHNNY LION EN JUMPING JEWELS Of het zit in het optreden van Johnny Lion en zijn Jumping Jewels of in de snelle toernee nergens blijft men langer staan dan één of twee dagen maar een feit is, dat het circus Toni Boltini, dat zaterdag pn zondag 23 en 24 oktober op het Schut tersveld zal staan, tot nu toe een sei zoen heeft als nimmer tevoren in zijn geschiedenis. Toni Boltini zegt zelf: „Er is nogal wat kritiek geweest, toen ik de teenageridoien engageerde. Men I dacht, dat dit genre amusement niet thuis hoorde in het traditionele circus, maar door de praktijk heb ik toch gelijk gekregen. In tegenstelling tot vroeger komt nu ook de teenager- jeugd naar het circus. Via Johnny Lion zijn vele ogen weer geopend voor de charme van het traditionele Behalve de teenager-idolen, die voor twee ton voor een seizoen gecontrac teerd zijn, biedt Toni Boltini het cir cus-publiek nog meer in het ruim drie uur durende programma. Andere sensationele onderdelen: de Vijf Sal- tos, vliegende trapezemensen, die tot de wereldtop gerekend mogen wor- Voor ongekende sensatie zorgt ook Aad de Vries met de Berberleeuwen van Boltini. Een rit van een leeuw op de rug van een bison op zich al een zeer grote prestatie is nog maar een eenvoudig toertje vergeleken bij wat De Vries durft uit te halen met de roofdieren. Hij steekt zijn hoofd rus tig in de muil van een der dieren. Aad de Vries toont daarop zijn dankbaar heid voor het dier, dat hij het er le vend heeft afgebracht. Op zgn keel biedt hij de leeuw een extra lapje Daarnaast krijgt men ook weer ruimschoots paardennummers voor geschoteld; acrobatiek van klasse wordt gebracht door een groep Ma rokkaanse pyramidebouwers en sprin gers; komische nummers worden ge presenteerd door een groep dwergen en de Deense familie Dubsky, die met een hele verzameling oude Fordjes de piste binnen komt. Op beide dagen zullen door Boltini twee voorstellingen gegeven worden. De avondvoorstellingen zijn beide om 8 uur. Het matinee begint zaterdag om 3 uur, doch zondag om 2 uur. Meerburg Zaterdag; UDO el- Meerburg cl, terrein Leidse Buurt te Oegstgeest. Aanvang 4 uur, vertrek om 3.15 uur vanaf het Meerburgterrein. Leider P. Graafmans; Docos b3-Meer burg b2, terrein Kikkerpolder te Lei den. Aanvang 4 uur. Vertrek per fiets vanaf het Meerburgterrein om 3.15 u. Leider G. van Velzen; Meerburg bl- Roodenburg b2. aanvang 2 uur. leider C Jansen. Meerburg 1 (zat.)-RCL 5, aanvang 3.45 uur. Opstelling: doel: J. J. v. d. Ven; achter: H. M. Klein en J. C P. Veerman; midden: J. M. G. Turk, J P. M. Turk en C. G. M. v. d. Poel: voor: J. C T. Turk. A. J. M. de Rooy. A M Pieterse. M. A. H. van Diemen. Res. W. H. Zwaan, C. P. A. Janmaat, Jan Zevenhoven. Zondag: Meerburg a2-Altior a.3, aanvang 12.15 uur. Leider C. Janmaat; Meerburg al- Roodenhurg al. aanvang 2.30 uur. lei der P. Kroon: Meerburg 5-Lugdun. 7, aanvang 10 uur; SVLV 3-Meerburg 2. terrein te Voorschoten, aanvang 12 uur, GDS Zaterdag: GDS a-Soccer B. a, aanvang 4 uur, leider F. van Es; Spi rit b-GDS b. aanvang 2.15 uur, leider J. Klaverveld; GDS b2-Be Fair b3. aanvang 1.30 uur. leider P. Vermeu len; GDS c-Zwammerdam c. aanvang 2.45 uur, leider B. v, d. Nieuwendijk. Zondag: GDS-ESTO, aanvang 2.30 uur; VEP 4-GDS 2. aanvang 12 uur; GDS 3- ESTO 4, aanvang 12 uur; Unio 5-GDS 4, aanvang 12 uur. Uitslag parem-om petitie Bridgeclub „De Sleutels'' Stand per 12 oktober 1965: groep A: 1. Echtpaar de Vrind 289; 2. echtpaar Tijssen 265; 3. Vi ijenhoek-v. Hglvert 262; 4. Biesot-v. Weizen 261; 5. Tan- Philips 256; 6. mevr. Vrijenhoek-Rom- pes 247; 7. Janson-Rip 244; 8. en 9. Kuyt-Eldering en dames Stigter-v. d. Ende 242; 10. Robbers-Lepelaar 199; 11. Bloemhoff-de Jong 189; 12. v. Ra- venswaay-Engels 184. Groep B; 1. dames Sier-v. Zijl 274; 2. v. d. Steen-Kappers 269; 3„ 4. en 5. dames Derogee-Winkler Prins; de Vries-Biesot Sr.; de Vries-Lodder 257; 6. Rodenburg-Wesseling 249; 7. en 8. Selier-Koning, dames Bernard-Bon 232; 9. echtpaar Jansen 225; 10. Klin- kenberg-Smittenaar 221; 11. Middel- ham-Beugelsdgk 205; 12. Mevr. Harloff -Harloff 202. Groep C: 1. mevr. Vroom-Foppen 152; 2. echtp. v. Kempen 140; 3. Kam- meraat-v. Kempen 136; 4. echtpaar Leppers 135; 5. Dek-Goedhart 130; 6. Koningen-Verwey 122; 7. Vanhorick- v. Scherpenzeel 98; 8. echtpaar Koorn- winden 95. Oxford-Leiden '66 in twee gedeelten De stedenuitwissellng OxfordLeiden zal volgend jaar in twee gedeelten plaats vinden. Omstreeks Pasen gaat een groep hockeyers en jonge kunstenaars naar Oxford en in de tijd van Pinksteren gaan Leidse tenruserai bridgers, scha kers en wielrenners naar de Engelse universiteitsstad. Vrij zeker is het, dat volgend jaar het Jeugdorkest van Ox ford een tegenbezoek zal brengen. OEGSTGEEST VERGADERING WIT-GELE KRUIS Het Wit-Gele Kruis houdt maandag avond in 't Gezondheidscentrum, Wijn- gaardenlaan 2. de algemene ledenver gadering. Op de agenda staat o.m. de verkiezing van twee nieuwe bestuurs leden en een uitbreiding van het be stuur met twee leden. Door het be stuur zijn kandidaat gesteld; mevr. C. Heymans-Spinossa Catella en de heren G. Lamboo, M. G. van der Ploeg en E. Stierum. De vergadering begint om 8.30 uur. ZOETERWOUDE VROUWENBEWEGING VAN HET N. K. V. In de reeks openingsavonden van het winterseizoen der diverse verenigingen was donderdagavond de vrouwenbewe ging van het N. K. V. aan de beurt. De dames werden in café "Roeleven" welkom geheten door de voorzitster mevr. Blom v.d. Drift. Daarbg ontvouw de zij tevens het winterprogramma waaruit wQ o.a. noteren: 23 nov. St Ni- colaasdiner. Januari: Jaarvergadering februari: deinonstratieavond, en 'n kaartavond in maart. De avond werd verder verzorgd door de Huishoudelijke voorlichting ten plat- telande. Mej. v. WQk demonstreerde het bereiden van koude schotels, waarna de dames de gelegenheid kregen het culi naire werk aan een smaakproef te on derwerpen. RUILBEURS A. s. zondag 17 oktober, zal er In het Don Boscohuis 'n ruilbeurs worden ge houden. Verzamelaars van speldjes, lu- cifermerken, suikerzakjes, sigarenband jes e.d. kunnen er van 12 tot 14 uur terecht. 55 JAAR GETROUWD Maandag 18 oktober zal het 55 jaar geleden zgn dat het echtpaar Chr. M. v.d. Meer- H. M. d. Hollander in het hu welijk trad. De heer v.d, Meer is In 1882 in Hoogma- de gein. Woubrugge geboren. Hij kwam naar Zoeterwoude waar hij 'n bakkerij overnam. Dit bedrijf wordt nu door zijn zoon voortgezet. Hoewel zijn gezondheid de laatste jaren wat is achteruitgegaan kan men hem elke dag op zQn vaste wandeling door het dorp ontmoeten. Toen SJZ, enkele weken geleden de derby in StompwQk had met de Boys was hg daar. nog als supporter aanwe zig. Mevr. v.d. Meer- d. Hollander zag het levenslicht ln 1887 te wassenaar. Na de Inzinking van enkele maanden geleden geeft haar gezondheidstoestand nu weer reden tot optimisme. Zy is, evenals haar man 'n trouw bezoekster van de bejaar den sociëteit. Uit dit huwelijk werden 13 kinderen ge boren die allen nog in leven zyn, 43 kleinkinderen behoren ook tot de nako melingen. Reden genoeg om feest te vieren. Dit zal dan ook gebeuren en wel op zondag 31 Notaris N. W. HOLTKAMP te Leiden is voornemens op vrydagen 29 oktober en 5 november a.s. telkens nam. 7 uur ln het Notarishuis te Leiden publiek te verkopen: te LEIDEN: het benedenhuis met afz. bovenwoning met erf en tuin. TcNMelKchadentraAt no. 10/10a, gr. 1.33 are, lasten ong. 165.50 p.J. Beneden huis leeg te aanvaarden; bovenhuis verhuurd voor 15.05 p.w. Voor huisvestingsvergun- nlng dient zelf te worden gezorgd. Bez. 26. 28 okt. en 2 en 4 nov. a.s. nam. 2-4 uur. Bet. kooppenningen 6 dec. a.s. Nad. inl. verstrekt gen. no taris, Rapenburg 66, telef. 26478. H. J. Postel ARTS BERICHT VAN INZET Vrijdag 22 oktober a.s. te 19 uur in het Notarishuls te Leiden afslag van het perc. Prinsenstraat 37/37a te Lei den. In bod gezet op 8.000.— Notaris mr. S. M. BRAN DENBERG. Turfm. 4, Lei den. tel. 21917. Notaris J. C. VAN ECK te Leiden deelt mede dat in de openbare veiling d.d. 15 oktober 1965 het perceel Rijn- en Schiekade 14 te Lelden ln bod ls gebracht op ƒ38.500.-. Afslag 22 oktober 1965 om 19 uur in het Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7