Weekend in de ether HUIBERS de misdaad giovanni veni TELEVISIE i'AGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 OKTOBER 1965 I Bedraden ran 100 2.000, Troonrede kan beter p INNEN noch buiten het parle- ment heeft de woordvoerder van de P.S.P. adhesie gekregen lijke boodschap mogen buigen, het I blijft een lappendeken, een stuk j waarin de pasteltinten overheer- j sen en waarin de clichés hoogtij vieren. In feite moeten de algemenej politieke beschouwingen dan ook Aaarragen telefoofach, mondeling, meer op basis van de miljoenen- 0sctirlfteMJfc. Vertrouwelijke af te loaeen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. voor zijn voorstel om de troonrede nota dan op basis van de troonrede en zijn gehele entourage op prins- gehouden worden, aangezien het lPCriarr of fr» cnhnffnn hjLBd«Uflg. jesdag af te schaffen en te ver vangen door een ceremonie waar bij volksvertegenwoordiging en minister-president als hoofdperso nen optreden. Dat het een ,.solo" van de pacifistische partij zou worden stond wel vast, toen bleek dat woordvoerder Slotemaker de Brui ne met dit plan kwam aandragen om de anti-militaire en anti- monarchale gevoelens van zijn partij te kunnen spuien. Hoewel beleefd blijvend heeft mr. Cals van het P.S.P.-voorstel dan ook geen stuk heel gelaten. In een vorm gegoten als deze week weer geschiedde, is het plan van de P.S.P. er één in de rij van vele, waarmee een idealistische maar zeer onpraktische groep bezig is zich een reputatie te ver werven, gelijk de Staatkundig Gereformeerde Partij in het parle ment sinds jaar en dag bezit: de reputatie van te werken met de methode van het overigens ben ik van mening datzonder dat er overigens een schijn van kans is dat een meerderheid voor die mening gewonnen zal kunnen worden. Het optreden van die partijen krijgt dan meer het karakter van een strakke belijdenis dan van constructieve politieke arbeid. Ook dat moet in een democratie na tuurlijk mogelijk blijven, maar het is jammer dat het elke keer tijd en moeite kost, die beter besteed hadden kunnen worden. TTA ANT met betrekking tot troonrede en prinsjesdag is kritiek en zijn wijzigingen moge lijk waarover het wel zinvol zou heten te discussiëren. Feit is nu eenmaal, dat er meer parlemen tariërs en meer burgers zijn, die de vorm van de politieke bood schap waarmee op prinsjesdag de zitting van de volksvertegen woordiging geopend wordt, niet gelukkig vinden, i Het is en blijft een wat twee slachtig gevalhet staatshoofd functioneert die dag echt als woordvoerdfstier van de Kroon, maar alleen al het feit dat het stuk formeel door het staatshoofd wordt aangeboden, legt de poli tieke boodschap die de troonrede toch is, sterke beperkingen op. Het staatshoofd wordt hier voor beperkingen gesteld en tevens de regering: beperkingen die zowel betrekking hebben op de vorm als op de inhoud van het stuk. Geen wonder dan ook, dat er maar zelden zeker in de na oorlogse jaren een woord van waardering over de troonrede als geheel gehoord wordt. Hoeveel deskundigen op het gebied van de stilistiek zich ook over de konink- financiële stuk veel meer houvastGEMEENTEL IJ KI pleegt te geven dan de jaarlijkse .regeringsverklaring" Waar de ||[|]I T11 R 11SSEHEER EN zaken die niet tot het terrein van j de miljoenennota behoren boven dien in de troonrede slechts uiterst summier worden aangegeven en nimmer uitgewerkt, krijgen de algemene politieke beschouwingen ook gemakkelijk het karakter van verbrokkeling en naast elkaar heen praten. Ook deze week is dit meer dan eens gebleken, ondanks de belang rijke verbetering, dat de minister van Financiën nu naast de minis ter-president als tweede hoofdrol speler aan bod kan komen. A AN deze bezwaren zou in be langrijke mate tegemoet ge komen kunnen worden, wanneer de rol van het staatshoofd op prinsjesdag zich zou beperken tot de ceremoniële opening van de zitting der Staten-Generaal met een toespraak die door de verant woordelijkheid van de regering wordt gedragen, maar die niet de pretentie heeft een soort van officiële en complete regerings verklaring te zijn. Elke troonrede bevat passages die zich voor deze toespraak lenen en die, zo nodig, zelfs nog wat uitgewerkt kunnen worden. Daarna zou de minister-president dan in het bijzijn van het staats hoofd, in Ridderzaal of Tweede Kamer, het eigenlijke regerings program moeten presenteren in een uitgewerkte boodschap die inhoud en allure heeft. Het aan bieden van de miljoenennota door de minister van Financiën kan dan een sluitstuk vormen van deze openingszitting van de Tweede Kamer. Aan de luister van prinsjesdag en aan het decorum van de Kroon wordt dan geen afbreuk gedaan, integendeel, misschien zouden in de parlementaire democratie die ons land nu eenmaal is, alle ge beurtenissen op prinsjesdag met de scherper lijnen ook meer kleur krijgen. In elk geval krijgt de volks- j vertegenwoordigihg een stuk ^dat zich beter zal lenen als uitgangs punt voor boeiende algemene poli tieke beschouwingen. Dit debat zal dan van vele overbodige vragen bevrijd worden en meer toege spitst kunnen worden op de wezen lijk belangrijke politieke vraag stukken. 7 O'N alternatief voor de troon- rede, juister gezegd zo'n uit breiding van de troonrede, lijkt ons meer zin te hebben dan de van sentiment doortrokken suggesties zoals die dezer dagen door de P.S.P. zijn gedaan. De bomen en het bos de gatiea, eenmaal thuis, niet veel v de I ze als belangrijk en zelfs urgent vijftiende algemene conferentie der Ne- stipt hebben, op de lange baan terecht derlandse letteren. Die conferentie is 'n j laten komen periodieke samenkomst van overheids- j We geloven dat de algemene confe- functionarissen en vooraanstaande kun- rentie der Nederlandse letteren en haar stenaars uit Nederland en België, waar secties verstandig eraan doen. om men zich bezint op het propageren van i haar resoluties van algemene strekking de Nederlandse letteren in het alge- j zo veel mogelijk te beperken en dan met meen en een goede samenwerking volle kracht te werken voor het op Kor- hierbij van Nederland en België in het i te termijn verwezenlijken van wat dit bijzonder. j beperkte aantal resoluties vraagt. Wie kennis neemt van de vele resolu- Anders staat het natuurlijk met de ties afkomstig van de volledige con- j korte zakenlijke resoluties zoals die bij- ferentie en van op toneel, bibliotheek- voorbeeld vooral door de secties voor 't wezen, uitgeverijen en de communica- bibliotheekwezen en radio-televisie aan- tiemedia toegespitste secties zal nut- vaard werden. De vruchten van dit soort tige, zeer nuttige suggesties ontdekken, beslissingen en aanbevelingen kunnen Maar ook algemeenheden zoals er der- op korte termijn geplukt worden, tien in een dozijn gaan. Kn dat is precies datgene wat de Ne- Er wordt zoveel voorgesteld en opge- derlandse letteren in een tijdsbestek dat merkt, dat een lezer van deze resolu- in bepaalde opzichten moeilijk voor on- ties de vrees bekruipt: „Zullen de dele- ze literatuur is. nodig hebben. KREDIETWEZEN SIHHWS, Itffifl POSiWS IM. !!L 2021(1 Bijna 3 miljoen voor Cézanne NEW-YORK (UPI) „Malsons k l'Estaque", een doek van Paul Cézanne heeft op een velling In de Parke-Bernet Galleries in New-York 800.000 dollar (ongeveer 2,82 miljoen gulden) opge bracht, een wereldrecord voor moderne kunst. Koper was E. J. Roussuk, bonden aan de Wlldensteln Galleries in New-York, die op eigen naam bood. Het doek, van omstreeks 1882-'85, werd ingezet op 150.000 dollar en be reikt in 50 seconden het half miljoen In de volgende 20 seconden werd het re cord gepasseerd dat met 616.000 dollar op een Pa rij se veiling tot stand wa komen. Nog geen drie minuten later was de zaak beklonken. Vier zalen van de Gallery w voorzien van gesloten televisie ei waren daar 2000 belangstellenden. In Londen kon men bij de veiling Sotheby aan het bieden meedoen via een open telefoonlijn. De record-Cézanne was het twaalfde schilderij dat op de velling aan bod kwam. Alle werden in New-York ver kocht en er kwam geen bod uit Londen Edouard Manets „De rokers" bracht 450.000 dollar op in één minuut, Paul Gauguins „Hina Maroeroen" ging voor 275.000 dollar van de hand. Het doek „Zittende vrouwen in een tuin" Henri Toulouse de Lautrec werd 105.000 dollar verkocht en Gauguins pa neel „Jean d'Arc" voor 65.000 dollar. (Advertentie) Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710 - 22889 brengt U een grote sortering in geboorte aankondigingen Vraagt monsterboeken ter inzage I Elk jaar nieuw fJitai AMSTERDAM (ANP) De kamer actie van de algemene studentenvereni ging Amsterdam heeft dit jaar 832 ka mers opgeleverd dat ls 277 meer dan vo rig jaar. De stichting studentenhuisves ting heeft echter becijferd dat er, om de (zeer slechte) situatie van thans niet nog erger te doen worden, per Jaar een stu dentenflat. plaats biedend aan tenminste 600 studenten, zou moeten verrijzen, al dus de ASVA-voorzitter de heer T. P. Treumann. Advertentie) SCHOENREPARATIC ATJt HST RAAT 73 i M£MtTftAAT3lft i Liturgische kalender ZONDAG. 17 oktober: Negentien de zondag na Pinksteren. Mis Salus. Groen MAANDAG. 18 oktober: H. Lucas, evangelist. Rood. KRO legde in '64 1,5 miljoen toe op programma's (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In het afgelopen Jaar heeft de KRO ruim anderhalf miljoen gulden uit eigen middelen van de stichting moeten bijpassen voor de radio- en televisieprogramma's. Boven dien boette het eigen vermogen in 1964 ruim zeven ton in. Dit zijn de voor naamste feiten uit de balans per 31 december j.l., die de KRO deze week aan z\jn begunstigers bekend heeft ge- Wanneer men de kosten van de KRO- glds aftrekt van de totale bijdragen der begunstigers en de advertentie inkomsten, resteert er een bedrag van f 1.145.000,De beleggingen van het vermogen dat de KRO in hoofdzaak nodig heeft voor de nieuwbouw lever den f 788.000,op, zodat men op een totaalbedrag aan beschikbare gelden komt van f 1.933.000,Uit deze mid delen werd in aanvulling op 't luister en kijkgeld, een ton besteed aan de verzorging van de concilie-uitzendin gen en f 701.000,aan radio- en f 422.000,aan televisieprogramma's, zomede f 470.000,wegens aanvullen de diensten t.b.v. deze programma's. Tezamen is dat f 1. f 240.000,Maar voor verbouwingen, afschrijvingen en verenigingskosten J dienden nog f 957.000,te worden ge- fourneerd. Dit betekent dat de KRO in het vorig jaar liefst f 717.000,in- boette. De KRO acht dit. aldus een verantwoor- ding in een begeleidend artikel in de KRO-gids geen verontrustend ver- J schijnsel. „Het vermogen van de KRO kan wel een stootje verduren, maar in J de toekomst zullen de gereserveerde miljoenen hard nodig zijn om In vol- doende mate te beantwoorden aan de mogelijkheden, die de techniek jn petto heeft en aan de eisen die de luisteraars en kijkers zullen stellen. De KRO hoeft niet „over te houden", maar moet wel een modern omroepbedrijf blijven, het- geen hoge financiële eisen stelt." Zondag RTN passeert de 200.000 AMSTERDAM (ANP) De RTN heeft thans het 200.000e lid-contribuant ge- J registreerd. Deze mijlpaal is binnen 4 weken bereikt. De aanmelding kwam van de heer M. J. Roelofs uit Den Boscli. Zowel aan hem als aan de 100.000e, de heer S. L. B. Masseur uit Amsterdam, zal binnenkort een ver- rassing worden aangeboden. Intussen gaat de ledenwerfactie onver- J minderd voort. Zodra een féwart mil- joen en daarmee de wettelijk vereis- te grens is bereikt voor een middel- grote omroeporganisatie zal de RTN ertoe overgaan officieel een zend- J machtiging aan te vragen. Voorwaar- de is dat dan de door minister Cals aangekondigde maatregel van bestuur ls openbaar gemaakt waarbij een voorlopige regeling van het omroep- J bestel zal worden getroffen. EUes Berger ontvangt de .Tieners van toen' NEDERLAND I RKK: 11.00—12 00 H Mis: VCK-IKOR-RKK: 19.00 Voor de kinderen (bijbelvertelling); NTS: 19 06 Plicka - 'n Goede daad. tv-film; CVK-IKOR: 19 30 Zijn er christenen zonder Christus? (gesprekken); NTS: 20 00 Journaal. 20.05 Sport in beeld; AVRO: Hel New-York City ballet; NTS: 21 00 Man met baard en donkere bril. tv-spel. 22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Engel se les. 19.25 Het oerwoud op stelten, tekenfilm. 19.33 Belle en Sebastien. tv-film. 20 0 Journaal. 20.05 De Zweed se gouvernante, tv-film. 20.30 Op zoek naar Edward Stoyan .spionagefilm. 21.20 Filmdocumentaire over het werk van een beeldhouwer. 21.25 't Is maar een woord, quiz, 22.00 Sport, in beeld. 22.15 Journaal .r HUMO Hedenavond 18.50 Lichtbaken. 19 00 Nieuws. 19 10 Aotualiteiten, 19.35 Nieuwe klassieke gram.pl.. 20.10 Springstof voor het ge heime leger, hoorspel; 21.00 Gevar. muzikaal progr.. 22.00 Gram.. 22.10. Roulette: muzikaal progr.. 22.25 Boek bespreking, 22.30 Nieuws, 22.40 Epiloog, 22-45 Het concilie bekeken vanuit de wandelgangen. 23.00 Klassieke gram., 23.50 Reportage terugkeer Koningin Juliana en Prins Bernhard van hun bezoek aan de West. 23.55 Nieuws. NEDERLAND II (298 m) VARA: 18.00 Nieuws. 18.20 Tijd voor tcen- „,n, J agers. 19.20 Boekbespreking, 19 40 Or- toen" kestmuziek. 20 00 Nieuws. 20.05 Dans- muziek, 21.00 Een uur oponthoud, hoorspel. 21.45 Moderne muziek (Fins Radio-Symfonie-orkest)22 30 Nieuws, 22 40 Zangsolisten en instrumentaal kwartet. 23.10 Licht muziekprogramma, 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA <192 m): 18 00 Veronica's jukebox: 18 45 The Dutch Swing College Band; 19 00 Joost mag het weten. Engelse top 20; 20 00 Muzi kale verrassingen; 21.00 Muziek voor u; 22 00 Italiaans programma: 22 30 Voetje van de vloer. 23 30 Namens ons: 00.00—01.00 Alle remmen los in Alkmaar een programma opgenomen, dat vrijdag 22 oktober zal worden uit- gezonden. Ömroepster Elles Berger is de presentatrice- Zij ontvangt het publiek dat telkens bestaat uit leden van de oudere generatie uit een bepaalde stad. Vooraf worden hun wensen genoteerd op het gebied van b.v. muziek en zang. Ook het spel-element heeft in deze nieu- we serie een plaats gekregen Leonce Gras bij N.R.U gastdirigent HILVERSUM. Het hoofd van de mu- J ziekdienst van de afdeling Nederlandse uitzendingen van de Belgische Radio en Televisie. Leonce Gras. zal op uitnodi- ging van de NRU van 13 tot en met 15 J oktober als gastdirigent bij het Radio Kamerorkest optreden. Onder meer zal een opname gemaakt worden van het Herdersballet van Jean Philippe Ra- meau. die later in het KRO-programma J zal worden uitgezonden BRUSSEL Nedei 18.52 Liche muziek. 19.00 Lmuzick. IS.52 Lichet muziek. 19.00 nws 19.40 Gevar. muziek 20.00 Nord- 1965. 21.00 Gevar. muzikaal prog door howard shaw naar Italië Ze trok een gezicht en maakte zijn haar In de war. „Goed dan," lachte ze. „als jij zoveel van de Etrus- ken houdt, zal ik het ook wel moeten." En ze bleef hem plagen, tot hij weer zijn gewone goede humeur teruggevonden had. Bij het meer trok ze haar badpakje aan en zwom een uurtje voor de lunch rond. Hij drentelde langs de oever en keek heimelijk naar haar. maar deed alle moeite om te voorkomen dat zij de voldoening zou hebben te merken zijn belangstelling te heb ben opgewekt. Eigenlijk ging 't hem niet aan, pro beerde hij zich wijs te maken, maar was hij blij te kunnen constateren dat het slanke figuur, dat h|j onder de jumpers en rokken vermoed had. hem niet teleurstelde. In de namiddag roeide hij met haar ver het meer op. „Er ls iets. wat ik je al een hele tijd heb willen vragen," zei hij. toen hij even de riemen liet rus ten. „Het zat me al dwars vóór je kwam. Ik vroeg me af hoe je zou reageren opnu ja. op de ma nier waarop wij in de trattoria werken." „Ik was wel varrast toen ik de eerste keer die ver lengde etenslift zag." zei ze kalm, „maar ik was toch niet met stomheid geslagen." „Was je dat niet?!" vroeg Giovanni verwonderd. Wil je soms zeggen dat ze zulke dingen ook in Zwitserland hebben?" „Nee, als er ergens nog meer zijn, zijn die be slist hier in Italië!" Ze leunde achterover in de boot en keek naar de enkele wolken, die langs de zonni ge hemel dreven. „Ik ben niet uit Zwitserland weg gegaan omdat signora Pandolfi mij schreef hier heen te komen. Ze ziet de feiten niet altijd hele maal zuiver, zoals ik al eerder zei. Al een hele tijd wilde ik terug naar Italië om hier te ontdooien. Toen zij dus schreef dat hier een baantje voor me vrij was, greep ik die kans met beide handen aan. Ik knipperde wel even met m'n ogen toen je me die verlengde etenslift liet zien en me de wet van Breachy uitlegde, maar na een paar dagen leek 't mij volkomen begrijpelijk dat er in Italië keukens bestaan die groot genoeg z|jn voor twee restaurants." Een eeuwigheid geleden was hier een vulkanische uitbarsting geweest en nu dreven z|j in een roei boot op het blauwe water van het kalme meer dat de krater gevuld had. Dichte bossen bedekten de steile hellingen van de heuvels om het meer. Zwart groene cipressen wezen met sombere takken naar de wijde blauwe lucht en paddestoelvormige pijn bomen bovenop de heuvels staken met fantastische vormen af tegen de horizon. In het westen, hoog boven het meer, troonden op een heuvel de muren en daken van het zomerpaleis van de Plaatsver vanger van Christus: de torentjes in het zonlicht, in dat vreemde en glanzende licht van een Romein se namiddag dat hen vaalpurper scheen te kleuren en hun een onwezenlijke aanblik gaf. „Niets is helemaal normaal in Italië." zei ze dro merig. „Niets is hier ooit precies zoals je het zou verwachten. Dit is een land, waar het heel gewoon lijkt dat torens hellen, dat steden In het water gebouwd zijn en dat etensliften in de grond zak- Ze zaten op het terras van een café aan het meer en zagen, hoe de hemel vlammend rood en stra lend goud afscheid nam van de zon. Aangemoe digd door zijn vragen, sprak ze een uur lang over haar leven; over haar jeugd in Murano en lange uitstapjes op de lagunes van Venetië; over de zoon van een visser, /an wie ze was gaan houden, heel veel was gaan houden, en die was gevallen in de oorlog: over de grote invloed die zijn dood op haar gevoelens had gehad: over boeken, beeldhouwwer ken en schilderijen die zij bewonderde: over haar grote liefde voor de zee; over haar ervaringen als lerares in Zwitserland; over eenzaamheid De schemering viel over het meer. De heuvels wa ren donker. Giovanni keek op zijn horloge. De laat ste bus naar Rome vertrok over twintig minuten. „Laat die bus maar gaan. We kunnen vannacht hier blijven," zei ze, starend over het meer naar een plek waar de laatste weerspiegeling van de ondergaande zon vaag in het heldere, stille water te zien was. De lucht was fris en geurig. De maan sikkel hing boven silhouetten van hoge pijnbomen op een verre heuveltop. „Ik ben vandaag heel ge lukkig geweest en ik dank je hiervoor. Giovanni. 't Zou jammer zijn dat geluk hier achter te laten en te verliezen. Een plek als hier is niet in Rome te vinden en bovendien gaan er morgen weer bussen." Ze liep naar de rand van het terras, boog zich over de balustrade en ademde de verfris sende lucht van het meer in. „Er komen altijd nog meer bussen. Een gelukkige dag is veel. heel veel zeldzamer dan een passerende bus." Zijn verwarring amuseerde haar. „Ik vermoed dat de hotels hier meer dan één kamer vrij hebben," stelde ze hem gerust. „Je schijnt me verkeerd be grepen te hebben." Even zweeg ze en vervolgde dan: „Maar zelfs als ik bedoelde wat jij dacht, hoef je nog niet zo preuts te doen. Denk maar niet dat lk niet gehoord heb van dat meisje uit Vicen- za, dat acht jaar lang je bed warm gehouden heeft!" Haar ogen daagden hem uit. (wordt vervolgd) Johan Kaart, morgenavond te zien als Professor Vlasakker in „Man met baard en donkere bril". (Nederland I, 21.00). George Noordhof met nieuw d/tNcisv't°0^etbTe" wetenschappelijk program ÏSSUi&e bestaat het" van George Noordhof. Er werd besloten een nieuwe serie met George te maken, onder de titel „Waarom? Daarom". Elke maand zal er op de zaterdagavond een onderwerp aan de orde worden gesteld, waarvoor jongeren, maar dikwijls ook nog ouderen, veel belangstelling hebben. In de eerste aflevering zal aandacht worden geschonken aan de luchtvaart. Er wordt hierin ook een bezoek gebracht aan de luchtvaarttentoonstelling in de Technische Hoge school te Delft. (Nederland I, 19.05). Huwelijksvoorwaarden spel met Mieke Bos Onder de titel „Huwelijksvoor waarden" brengt de NCRV-tv van avond de eerste aflevering van de bekroonde Engelse tv-serie „The Marriage Lines" van de schrijver Richard Waring op het scherm. Het.is het verhaal van een echtpaar (Mieke Bos en Maxim Hamel) dat pas van een huwelijksreis terugkeert. Het stop woordje van de echtgenoot is „Het spijt me mateloos, liefje". Alles draait om een vermoeiende terugtocht, die veel van een nachtmerrie heeft. (Nederland I, 22.00). Restaurant-opera in VARA's ,UIT' George Noordhof met nieuw weten schappelijk programma. (Vanavond Nederland I, 19.05). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19-00 Nws. nnn R«a. Nieuws. 19.01 Voor de kleuters; NCRV: or verbouwineen 19 05 p°Pulair-wetenschappelijk progr or verbouwingen, ig 28 station petticoat, tv-film, 19.52 Morgen ls het zondag; NTS: 20.00 Journaal; NCRV: 20.20 Interland, wedstrijdprogr. tussen Nederland en België. 21.55 Muziekprogramma, 22.00 Huwelijksvoorwaarden, tv-serie, 22 30 Attentie, actualiteiten. 22.45 Voorlezen uit de bijbel; NTS. 22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws; VARA: 20 01 Het lek, filmfeuilleton. 20.30 Uit: amusementsprogr. 20.55 Burke's law. detectiveserie. 21.45 Sport- commentaar; NTS: 22.15 Journaal. werd naar hun mening" gevraagd. Vanavond in „Uit". Precies een week geleden voerde de Haagse lekenopera o.l.v. Coen Ruiven- j kamp de opera „Cavalleria Rusticana" In restaurant „Den Hout" op. Tijdens de pauze werd aan enkele mensen uit an dachten. Ook de directeur van het de H.L.O., de heer Coen Ruivenkamp (Nederland II, 20.30), ,Man met baard en donkere bril kost hem het leven. Dit spel, geschreven door Walter van der Kamp, wekt in het begin de indruk een documentaire te zijn over het leven achter de schermen. Maar dat is slechts het voorspel voor een raadselachtige moordzaak. Een generaal ia vermoord. Een paar jaar van te voren had hij iemand doodgereden, maar was uit angst doorgereden. Zijn weigering om te werken in een „smerig" zaakje van de man. die op de hoogte is, (Zondagavond, Nederland I, 21.00). jaaaen verncni, waarmee zijn naam in médpcin mnlprp hli9 de muziekw©reld gevestigd werd: het ui.eu.tUl.fi ItlUlglV iUi schrijven van zijn opera „Faust" en het r „Ave Maria" b|j het preludium van Bach. Van zijn vele werken hebben er maar weinig repertoire gehouden, hiertoe behoort zijn komische opera „Le médecin malgré lui" op tekst van Molière. De eerste opvoering vond plaats ln Parijs op 15 januari 1858. Vanavond wordt het uitgevoerd door het Omroepkoor en -orkest met so listen o.l.v. Albert Wolff. (Zondagavond, Hilversum II, 20.05). Zondag HILVERSUM I (402 m) IKOR: 8 00 Nieuws. 8.15 Goede morgen, actua liteiten óp kerkelijk gebied en muziek. 8.45 Vroegdienst, 9.45 Nieuws, water standen; KRO: 10.00 Hoogmis. 11.15 Gevar. muziekprogramma.. 12 10 Progr van jonge artiesten. 12.30 Nieuws en mededelingen. 12.35 Buitenlands com mentaar. 12.45 Orkestmuziek en zang. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Gram., (opera). 15.00 Stereo: Klass. en mod. muziek. 16.25 Toto-uitslagen. 16.30 Kunst en kuituur: VCK: 17 0 Kerk dienst van de Baptistengemeente; NCRV: 18.00 Gewijde pianomuziek. 18 20 Geestelijke huismuziek, 18 40 Klankbeeld. 19.00 Orgelconcert. 19.15 Schema 13. lezing. 19.30 Gewijde muziek. 20 00 Nieuws, 20.07 Leven en samenleven: KRO: 20.15 Cabaretpro- gramjna, 20.40 Gesprekken over de missie. 21.0 Mod. liederen. 21.30 Ver- zoekplatenprogr.. 22 25 Boekbesprek.. 2230 Nieuws. 22.45 Gram., 23.55 Nws. NEDERLAND II (298 m) VARA: 8-00 Nieuws, postd.ber. en sportmede- delingen, 8.18 Weer of geen weer. ge varieerd progr., (9.00 Sport- en postd. ber.9.45 Toespraak; IKOR: Gram 11.45 Lezing; AVRO: 12.30 Bont muzi kaal progr.. 13-00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Gevar. progr., 14.20 Reportage Inter- landvoetbalwedstr. Nederland—Zwit serland. 16-15 Lichte gram. muziek uit Zwitserland, 1645 Sportrevue. 17.00 Bont muzikaal progr..; VARA: 17.30 oor de jeugd. 17.50 Nieuws en sport uitslagen. 18 05 Sportjournaal. 18.30 Moderne orkestwerken. 19.00 Bij nader inzien, forum. 19.35 Cabaret; AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Le médecin malgré lui. opera uitgevoerd door Omroepork-. -koor en solisten, 21 30 De wereld van Barend Bargerbeer. hoorspel, 22.00 Licht orkest en zang. 22.30 Nieuws. 22 40 Aotualiteiten en uitslagen 2e kl voetbal. 23.00 Stereo: Radio" Filharm. orkest en omroepkoor: balletmuziek. 23.55 Nieuws. t der Velde, quiz-master in is maar een woord". (Nederland 11, 21.25). Maandap HILVERSUM III FM.-kanalen) - NRU-AVRO: 9.0 Nieuws. 9.02 Licht orkest. 9 30 Gram.. 10.00 Nieuws. 10.02 Toms toetsenparade: gram-, 10.30 Lichte orkest, 11 00 Nieuws. 11.02 Muzi kaal progr.. 12.00 Nieuws. 12.02 Metro- pole-orkest- NRU-VARA: 12.30 Gevar. Gram.. 13.00 Nieuws. 13.07 Militair corps. 13.45 Gram.. 14.00 Nieuws. 14.02 Amateurs de microfoon is voor u. 14 30 Weense mnziek. 1500 Nieuws. 1502 Gram-. (16.00 nieuws. 16.25 Voetbal- toto uitslagen'. 17 00 Nieuws. 17 02 Gram.. NRU-AVRO: 17 30-18 00 Licht muzikaal programma RADIO VERONICA (192 m): 7 00 Ook goeicmorgen. 9.00 Gevarieerd Gram 9 30 Tussen koffie en eerste pint; 10 00 Koffietijd met Tineke. 10 30 The Dutch Swing College Band. 10 45 Vervolg koffietijd. 1115 FantasMea- cabaret; 1130 Een programma, n aan geboden door Kemt1145 Smith chips party; 12 00 Een programma u aange boden door Atrix: 12 15 Sjoo-Tiim. waarin om 12 15 Ouverturen. 13 15- 13 30 Prodent-prominentpn. 13 30 Kwartier gevarieerd; 13 45 Uitgeslapen met Ubica; 14.00 The Teenbeatclub 14 30 Verzoekplatenprogranuna. 15 30 Uit de Koers. 16 30 Hits a gogo. 17 00 Parad epaardjes der lichte muziek; 17 30 De CBS-show. 18 00 Veronicas jukebox druk op de knop verzoekjes! 18.00 In de Gilde taverne; 18 45 The Dutch Swing College Band. 19 00 Een programma u aangeboden door Cojo; 19.15 Joost mag het weten. 20 00 Ap plaus van gisteren. 20 30 Populair zon- dagavondconeert; 2130 Zondagavond klanken; 22 30 Alle remmen los. 24 00- 1.00 Populaire muziek BRUSSEL Nederlands 324 m)- 18 00 Nieuws lx.03 Voor de soldaten. 1830 Orkestmuziek. 18.52 Zang. 19.00 Nws. 23.00 In jde kijker, 2 BRtJSSfeL Frans (18-1 m>: 18.27 N'iei 21 30 Lid 22 00 Lichte muziek. 2-4.00 Gei kaal progr., 23.00 Dansmuzie HILVERSUM I (402 mtr) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Gram.. (7.30 nieuws), 7 45 Radiokrant, 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek, 8 30 Nieuws. 8 32 Gram., 9.00 v. d. zieken. 9.35 Waterst.. 9.40 oor de vrouw. 10.10 Kamermuziek. 10.20 Theol.etherleer- gang. 11.05 Licht gram. muz12.00 Licht ensemble. 12.22 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Radio- snelbuffet, 13.30 Accordeonmuziek. 13.50 Amusementsmuziek. 14 05 School radio. 14.40 Koorzang, 15.00 Studio- deinst in het kader v. d. gezinsweek. 15.30 Pianomuziek. 16-00 Klass. muz., 16.20 Amusementsprogr.. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd, 17.50 Overheidsvoorlichting: Vraaggesprek. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 7 00 Nieuws. 7 10 Ochtendbymn.. 7.20 G am. 8 00 Nieuws. 8 10 Gram,. (8.25 De groenteman8.45 Morgenwijding, 8 55 Gram.. 9 00 Amusementsmuziek. 10 0 Voor de kleuters. 1010 Arbeids vitaminen. 111.00 nieuws I. 12.00 Gram. 12 27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Actualiteiten van het platteland, 12 37 Orkestmuziek. 13 00 Nws. 13 10 Radio journaal en beursber.. 13.30 Muzikaal klankbeeld. 15 15 Voo rde vrouw. 16.00 nieuws I. 16 15 Voordracht. 16 30 Mod. muziek, 17.00 v. d. padvinders, 17 05 Gram..< 17 15 Jazzmuziek. HILVERSUM III F.M.-kanalen NRU-KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Gram., 10.00 Nieuws en actualiteiten, 10.05 Betty, licht muziekprogr-. 11.00 Nieuws actual.. 11.05 Toedeloe: licht muziek programma, 12 00 Nieuws, actualiteiten, 12.05 Gram. 13 00 Nieuws, actual 13.05 Bert: Licht muziekprogr.. 14 00 Nws. actualiteiten. 14.05 Gram.. 15.00 Nieuws en actual.. 15.05 Platen en praten op een dorpsplein, 16.00 Nieuws, actual.. 16-05 Gram muz. v d. tieners. 17.00 Nieuws, actualiteiten. 17.05 tot 18.00 Bougie-woogle: lichte muziek (gr.). RADIO VERONICA (192 m>: 7 00 Ook gneieninrgen. zegt Harmen Sle- zen. 9 00 Verzoekplatenprogr voor de bedrijven. 10 00 Koffietijd met Tineke. 11 00 Huisvrouwen verzoekprogramma, door Gerard de Vries. 12 00 Muziek bij de lunch. 13 00 Met Tineke een 1 plaatje om. 14 00 Melodieus program ma voor de maandagmiddag, 1500 Nederlands allerlei door Chlel Mon- tagne. 16 00 Hits uit zee en verzoekjes van scholen. 1715 Gevar programma, 17.45 Platenpalet varieerde muziek

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2