Geesink liet Matsunaga rustig uitrazen in alles-of-niets-finale JAPANS SPELLETJE GING WEER NIET OP Zwakke knie doelwit Japanner NEVILLE BOOS OM KRITIEK OP BELEID m Twaalf renners in België beboet niet HUGENS DOET GOOI NAAR UURRECORD VRIJDAG 15 OKTOBER 1965 DE LEEDSE COURANT PAGINA 13 RIO DE JANEIRO Na in Europa en Azië met groot machts vertoon de heerschappij te hebben opgeëist, heeft de 31-jarige Anton Geesink ook Latijns-Amerika zijn onbetwistbare superioriteit in kracht en techniek getoond. De eerste barrière in Rio de Janeiro is genomen. De zwaargewichttitel is behouden. Zondag volgt de grote strijd om de allerhoogste eer; het wereldkampioenschap alle categorieën. Na Madrid, waar Geesink wegens een onwillige knie tijdens de Europese kampioenschappen moest uitvallen, zijn alle grote rivalen op de hoogte van dit zwakste punt van de sterke man. De Japanners hebben hun gehele training er op ingesteld en steeds was de aanval in de alles-of-niets-finale tussen Matsunaga en Geesink op de knie van de Nederlander gericht. Het was aan de reacties van Geesink duidelijk te merken, dat de knie pijn deed, maar hij gaf geen krimp: vermoeid, transpirerend, de haren plakkend op het voorhoofd, maar met een gelukkige lach de trofee hoog boven zich houdend. Het werd een grootse hulde hem bereid door 18.000 toeschouwers, die hem al voor de strijd tot hun favoriet hadden uitgeroepen. Anton Geesink schreef dit nieuwe triomfale hoofdstuk van de judo geschiedenis in het Maracanazinho-stadion van de Braziliaanse hoofdstad, waarheen de nieuwe Japanse judogarde was gekomen met maar één doel, één opdracht: de beide wereldtitels weer naar Japan te brengen. De Japanners hadden voorspeld, dat het hun zou gelukken, maar weer bleek de Utrechtste atleet de sterkste. Op minder spectaculaire wijze misschien dan üi Parijs en in Tokio, waar de sfeer geheel anders was, waar even overtuigend. De Japanner» hadden onder leiding van hun trainer Matusmoto een spelle tje gespeeld, dat tot doel had hun bes te man, Matsuri Matsunaga, zoveel mo gelijk te sparen om hem met al zijn re serves tegen Geesink op de mat te kun- Maar alle slimmigheidjes waren door Oeesink voorzien. Hij had alle mogelijk heden en alle situaties tevoren door leefd. Hij kent die mogelijkheden en si tuaties als geen ander en zij hadden hem de laatste weken niet losgelaten. Hij wist hoe moeilijk het zou zijn de topplaats te behouden, moeilijker nog dan het bereiken van die top. Hij had gezien hoe zijn Japanse riva len hem alle dagen, dat de Nederlan ders ln Rio zijn, volgden, in het hotel, bij de traitoing, in de stad, op het strand van Copacabana, overal. Deze oosterse methode van koude oorlog heeft zijn zelfvertrouwen niet aangetast, maar nerveus was Geesink Ploegleider Jaap Methorst heeft dat ervaren. Op de ochtend van de strijd der zwaargewichten stond Geesink om vier uur op zijn kamerdeur te bonken. Geesink kon het niet langer houden in bed en een paar minuten later liepen zij samen langs het strand om alle muize nissen uit het hoofd te laten waaien. Het luchtte op, maar aan het ontbijt was Geesink nog steeds gespannen. Bij de weging gelukte Geesinks tegen aanval in de zenuwenoorlog met de Ja panners. Hij had hen bij de training verteld dat zijn gewicht met 10 kg. was toegenomen en op 13Ó kg was gekomen. De Japanners raakten er niet over uit gepraat. Maar toen kwam de weging, waarbij de jury Geesink en Ruska dwong hun juiste gewicht te tonen. Met zijn trainingspak aan en het een en ander in de broekzakken stapte Gee sink op de schaal. De wijzer stond stil op 130 kilo Vier uur later Het wedstrijdcomité, dat eerder de ze week zich reeds het ongenoegen op de hals had gehaald van de judoka's door de loting tot het laatste moment uit te stellen, veroorloofde zich gisteravond 'n nog veel grovere stunt: men liet dood gewoon de wedstrijden vier uur later be ginnen. De organisatie was nog niet ge reed en bovendien wilde het licht niet branden. De mededeling van het uitstel kwam op een moment, dat de deelne mers al onde'rweg naar het strijdperk waren. Allen keerden terug naar het ho tel, waar de zenuwslopende uren van afwachten weer begonnen. 's Avonds tegen zeven uur was het Geheimzinnigheid rond oefenduel ZEIST Met uitzondering van en kele trainers mocht niemand aanwe zig zijn bij de oefenwedstrijd, die het Nederlands elftal donderdagmiddag op het KNVB sportcentrum ln Zeist speel de tegen de formatie van spelers tus sen de 18 en 20 jaar. Bondscoach Ne ville wilde dat zo. De Brit weerde zelfs de per», in de eerste plaats om publicaties over de speciaal voor de wedstrijd tegen Zwitserland bedachte technische snufjes te voorkomen (per slot van rekening lezen die Zwitsers ook en ze hoeven niet van te voren te weten wat we gaan doen), daarnaast ook naar aanleiding van in verschei dene bladen geuite kritiek op zijn be leid en op de opstelling van de ploeg. „Ik weet wel, dat dit laatste slechts op een minderheid van de schrijven de pers slaat, maar wat heb ik eraan als de spelers nu weer aangevallen zouden worden over hun spel in dit oefenpartijtje. Dat haalt ze alleen maar uit hun concentratie". Overi gens werd ook bij de oefenwedstrijd, die het Zwitserse elftal donderdag in Duisburg speelde tegen de Westduitse amateurs, geen publiek toegelaten. Toch was er wel een Nederlandse „spion" bij dit duel aanwezig. Van KNVB-zijde was namelijk George Kessler naar Duisburg gestuurd. „De Zwitsers zullen dit wel niet leuk heb ben gevonden, maar konden eenvoudig niet weigeren", verklaarden elftallei- der Jack van Zanten. „Ze zijn zowel bij de wedstrijden tegen Albanië en Noord-Ierland al3 bij enkele oefendu els van het Nederlands elftal als on ze gast aanwezig geweest en voor wat hoort wat nietwaar?" Bondscoach Neville was na afloop van het oefenpartijtje in Zeist, dat overigens een zeer informeel karak ter had omdat het spel voortdurend voor het geven van tactische aanwij zingen werd onderbroken, wel bereid zijn indrukken te geven. „Ik kan niet zeggen, dat ik helemaal tevreden ben" aldus de grijzende Brit. „Er gebeur den soms dingen in het veld. die me de haren ten berge deden rijzen. Daar tegenover stonden dan weer prachtige staaltjes, die ik natuurlijk zondag hoop te zien. Maar na zo'n partijtje als dit kun je echt geen oordeel vellen. De jongens hebben hun best gedaan en ik heb het volste vertrouwen in ze, dat wel. Bovendien maakten ze van middag een stuk of vier prachtige doelpunten. Verder kan ik alleen nog maar zeggen dat de blessures van Piet Kruiver en Frits Flinkevlcugel zo goed als genezen zijn. Dus daarvoor hoeven we ons geen zorgen meer te maken". Zege militairen op Cam buur LEEUWARDEN De Leeuwardense eerste-divisieclub Cambuur heeft don derdagavond een duidelijke 4 -O-neder laag geleden tegen het militair elftal. De doorgaans sterkere wapendragers namen na twaalf minuten de leiding door Libregts FeijenoordNa de her vatting zagen de 4500 toeschouwers nog doelpunten van Hartjes, Libregts en Van Stippent. dan eindelijk zover. De Japanse verte genwoordiging betrad de imposante zaal, Geesink volgde even later. Ze keken elkaar niet aan. Geesink. met nummer één, zijn num mer van de loting op de kimono, be trad het eerst de tatami. Vijf seconden De Ütrechter begon in ieder geval goed tegen de 95 kg wegende 24-jarige John Oosterman, een in Nederland (Ro zenburg) geboren Nieuwzeelander, die na vijf seconden met een uchi mata werd verslagen. De Duitser Hermann was het tweede slachtoffer. Na een wor gende houdgreep van dertig seconden kon hij de kleedkamers opzoeken. De Japanners op de tribunes bleven even raadselachtig glimlachen als tevo- De eerste Japanner stond op om zijn krachten te meten met de Nederlander: Sevi Sakaguchi, de nationale kampioen. De tactiek stond voor beiden vast. Geesink wilde een grondgevecht, maar Sakaguchi wilde, hoe dan ook, op de been blijven. Twee, driemaal zette Geesink een su- temi in, een opofferingsworp waarbij hij zelf als eerste naar de tatami ging. Maar Sakaguchi hield zich staande. De Ja panner bepaalde zich tot verdedigen, tot uitputten van zijn tegenstander. Tel kens liep hij de mat af, waarop de toe schouwers reageerden met een fluitcon cert. Geesink, die de ene aanval na de andere had ingezet, werd ruim op be slissing Houdgreep De eerste Japanse horde was genomen Er volgde vooreerst weer wat kleingoed: de Rus Tsjikviladze, die na twee minu ten met. een tweede been worp werd ge veld en daarna in een lioudgreep terecht kwam en verder in de halve finales de boomlange Canadees Douglas Rogers met een half ingezette tiende heupworp. we derom gevolgd door een houdgreep Tevoren hadden de Japanners bij de herkansingen weer een spektakel „made in Japan" opgevoerd, waarvan de Rus sen Anzor Kiknadze en Tsjikviladze het slachtoffer waren geworden Zij waren onverdiend tot verliezer verklaard tegen resp Rogers en Sakaguchi. Tsjikviladze. die tegen Sakaguchi zelfs een goede wasa-ari had geplaatst, huilde. Trainer Andrejev hief de hand van zijn pupil om hoog en het publiek joelde minutenlang Anton Geesink liet zich niet intimideren De laatste barricade op de weg naar de finale in het zwaargewicht is genomen. Anton Geesink heeft de Canadees Douglas Rogers in een houdgreep „als een bankschroef" in de halve eindstrijd. Restte nog de Japanner Matsunaga, die eveneens het onderspit moest delven, zodat Japans grote hoop. de wereldtitel weer naar Nippon, niet in vervulling ging. Hij kwam de mat. op en omarmde de Rus. Hij was een niet mis te verstane waar schuwing aan het adres van de Japan- Geesink. maar de sterke, harde Nederlan der doorstond de aanvallen en langzaam verdween het zelfverzekerde glimlachje, dat zelfs na de nederlaag van Sakaguchi nog om de lippen van de Japanse leiders was blijven spelen. Uitrazen De stilte in de enorme sporthal was haast tastbaar tijdens deze grote finale Achttienduizend Zuidamerikanen op de tribunes staarden gespannen naar de twee figuren in het wit op de mat: Geesink 31 jaar. 7e dan. 120 kg., de Japanner 27 jaar. 5e dan. 112 kg. Matsunaga wist dat hij Geesink alleen met een snelle aanval zou kunnen overrompelen. Maar ook dat had Anton Geesink in zijn dromen voorzien. Hij liet de Japan ner uitrazen en na tien minuten van deze uitputtingsslag nam Gee sink het initiatief. Tweemaal ging Matsunaga met een armworp en voetveeg tegen de mat. Haastig rolde de Japanner van de tatami weg. Hij hield zich staande, maar de strijd was gestreden. Toen de gong ging. was er geen twijfel mo gelijk: Anton Geesink had de zwaargewichttitel behouden. Als een lawine rolde een ovatie van de volle tribunes. Weer dwars Wim Ruska. de tweede Nederlandse ver tegenwoordiger in de strijd van de zwaar gewichten. vocht zich prachtig door de voorronden heen In zijn derde gevecht, dat hem een plaats Ln dc finalepoule had moeten verschaffen, stuitte de Amster dammer op de Rus Kiknadze. de man die hem tijdens de wereldkampioenschappen in Madrid ook reeds de voet dwars zette Ruska verloor op beslissing na een hard gevecht, waarin hij eenmaal op de knie werd gebracht. Tevoren had hij het pu bliek geïmponeerd door een magnifieke o-soto-gari, waarmee hij de Chinees Y Moses na drie seconden door de lucht gooide en eenzelfde worp. maar nu inge zet met het linkerbeen, tegen de Koreaan Choe Kuy Sung. (Advertentie) 'n treinreis? - neem bananen mee 'n autotocht? - neem bananen mee 'n wandeling? - neem (fYFFES) bananen mee PN BEZIT STI\H iJ.ltl.M>[ MIIUUI.I.N Uitspraak pas na vier zittingen tVan ome correspondent) ANTWERPEN Twaalf Belgische wielrenners zijn door de rechtbank van Dendermonde (Oost-Vlaanderen) ver oordeeld tot geldboeten van 150 gulden tot S00 gulden, of tot gevangenisstraffen j kende middelen, van ~n lot twen maanden. Hun tertor-1 produkten lijn verwerkt, ger woordde: „In de gegeven omstandighe den en rekening houdend met de alge meen heersende praktijken kan het niet anders". Minder oprecht was de ver zorger van een der gedaagde renners. „Ik wist niet wat er in de pillen zat. Ik geloof, dat het een beetje van alles was". De renners werden niet vervolgd wegens doping (op het ogenblik van de vastgestelde overtreding was de Bel gische wet terzake nog niet goedge keurd) maar wegens het houden, bewa- bepaalde opwek- irin verdovende het bewaren ven die erd veroordeeld tot een geldboete produkten is in België onderworpen aan een strenge reglementering, en van zelfsprekend hebben de renners die de pillen in hun zakken of in hun drinkbus meevoerden, die wetgeving overtreden, aldus luidde de stelling van de a&nkla- Gewillig Ex-wereldkampioen Keji Sone en trai ner Matsumoto glimlachten beleefd. Ze hadden waardering voor het gebaar van de Nederlander. Maar ze zouden zich niet in hun plannen laten dwarsbomen Hun plan stond vast Sakeguchi zou Matsunaga in de halve finales geen moeilijkheden eeven Dat deed hij ook niet Gewillig liet SfSaku°M^ beginnen6" vens laatste wedstrijd" tegen "de Minne sota Twins gisteren met 20. Vijfmaal probeerde Matsunaga een In totaal behaalden de Dodgers vier „beenveeg" tegen de gevoelige knie van overwinningen, de Twins drie. Dodgers winnen World Series van 150 gulden en twee maanden ge vangenisstraf, voorwaardelijk. Tot de veroordeelde renners behoren o.a. de ex-were!dkaniploen van de beroepsren ners Benony Beheyt, Frans Aeren- houdts, Frans Melckenbeeck en Michlel van Aerde. ZIJ waren dit voorjaar tijdens een hliksemcontrole, die voor afging aan een wielerwedstrijd te Aalst, ln het bezit van stimulerende middelen. ger. De verdediging wilde daaraan even wel via een juridische spitsvondigheid ontsnappen. Zij betoogde, dat de aan gehaalde wet betrekking heeft op de beroepstransporteerders, en niet van toepassing is op renners. De gewraak te produkten, die bij de renners werden gevonden, waren hen bezorgd of voor geschreven door verzorgers of artsen. Tot Van Aerde. d,e not. bene ltd la B_'ffT-1"*.. jTj" het rennerscomité tot bestrijding t vier zittingen i van doping, zei de rechter: „Bij u den genoeg opwekkende middelen gevon den om er een winkel mee te beginnen". Waarop de renner met een zucht ant- Tsjechische traint vier dagen turnsters Draversspektakel op Mereveld (Van onze paardes port medewerker) DEN HAAG Mereveld heeft zondag- middag weer de nodige spectaculaire i in het programma van negen draverijen. Chronologisch zijn het De j Twee Mijl van Mereveld, het Criterium Amateurrijders en de Prijs van de DEN HAAG Na moeizame onder handelingen is het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond slaagd voor enkele dagen beslag te leg gen op de beroemde Tsjechische I trainster Jaroslawa Matlochova. Jaro- slawa Matlochova. die ondermeer de Vierjarige Stayers. Jammer dat die laat- wereld- en olympische kampioene Vera *t« helemaal achterin het programma. Caslavska onder haar hoede heeft, zal staat. 1 tot en met 4 november vijftien Nederlandse turnsters in Arnhem onder handen nemen. De aandacht zal vooral gericht zijn op de verplichte oefenstof voor de wereldkampioenschappen, die volgend jaar in september in Dortmund worden gehouden. Geen geld voor de ter ugreis SYDNEY De uit Nederland af komstige wielrenner Henk Vogels, die op jeugdige leeftijd naar Austra lië kwam en die tijdens de Olym pische Spelen te Tokio deel uit maakte van de Australische achter volgingsploeg. heeft de secretaris van de Australische wielerunie. Bill Young, geschreven, dat hij in Nederland „gestrand" is en niet beschikbaar zal zijn voor de Australische wielerploeg die vol gend jaar in Jamaica zal deelnemen aan de Britse Empire Games. Henk Vogels, die voor een werkvakantie naar Nederland ging. schreef in zijn vak van loodgieter slechts voor halve dagen werk te hebben kunnen vinden en zodoende niet in staat te zijn het geld voor zijn terugreis spoedig bij elkaar te hebben. Het gemis van Henk Vogels voor de naar de Empire Games in Jamaica uit te zenden ploeg wordt in Australische wielerkringen zeer betreurd, te meer daar Vqjgels een Dr. Foni, de trainer van het Zwitserse elftal, weet nog niet welke formatie hij tegen Nederland in het veld zal sturen. Maar dit is zijn legertje, waaruit het elftal moet worden geformeerd. Het is wel vrijwel zeker, dal Dürr. die geblesseerd is. niet zal spelen. Staand van links tiaar rechts: dr. Foni, Quentin, Diirr, Baeni, Stierli, Vuilleumier, Tnchella, Schneiter, Schindelholz, Fiihrer, Elsener. Hary en leider Wtjttenbach. Knie/end van links naar rechts. Bossou, Grobety, Hosp, Künzli, Kuhn, Armbruster en Letmgruber. De vier kilometer van onlangs heeft zeer voldaan, de 3200 meter zal zeker ook goede strijd brengen. Bruno, Zingaro en Jour de Java zullen wel bt) de meest- gespeelde paarden zyn en de grote drie tn het stayersvak zuilen alleen verontrust kunnen worden door Young Six. maar diens gebrek is wijd en zijd bekend, hij wit wel. maar kan vaak niet goed draxen. Bij de amateurrijders zal de heer Ber- gisch wel Zephyr Scotch kiezen en dit paard zal moeilijk van de kop te halen zijn. Hij heeft het eerste startnummer. Zwalper S ls nogal onregelmatig, Ana conda kan het goed doen. Bij de vierjarige stayers ls natuurlijk C ALkestls van E het aangewezen paard, al moet hij zestig meter voorgeven aan de koppaarden. De eerste start ls om half twee, het programma luidt: Arcenprtjs (2140 ra.): Duveltje _van Akerendam Capella Charlie Klllia. Outsider: Camlllo Llmmenprys (2140 m. autostart, met trio)Zoon Erebus Arnold us Caro line. Outsider: Youngstar. Broekhuizenprijs (1200 m): Esculaap R Edelpapegaai S Elizabeth Hol- landla. Twee Mijl van Mereveld <3220 m.)l Bruno Zingaro Jour de Java. Grubben vorst prijs (2260 m. eerste afd., met trio): Dollarvogel S Bcntley Har vester Dollarvogel S. Outsider Dancy O. Tweede aid.: Christine Williams Du rante Frances Crack Hollandia. Out sider. Bahamontes. Criterium Amateurrijders. finale (2220 m iZephyr Scotch Anaconda Adios K. Outsider: Zwalper S. Maasbreeprijs (2140 mautostart, met trio). Arie Baron Heny Bonnie K. Outsider: Yselstein Belwin. Prijs der Vierjarige Stayers (2600 m.)i C Alkestts van E Charlotte Six Conny Stuart. Vorm borg voor snelle rit op Vigorellibaan (Vun onze sportredactie) AMSTENRADE Nog enkele weken en clan zal zicli mogelijk een tweede Nederlander scharen in de rij van il lustere kampioenen, die sedert 1893 het wereld-uurrecord wielrennen op de baan op hun naam brachten. Jan Hugen» (26) uit Am* ten rade, de tijdritspecialist, die de laatste maanden heter rijdt dan oedt tevoren, gaat waarschijnlijk in de maand november op de Vigorelli baan in Milaan een poging doen het we reld-uurrecord, dat sedert 23 september 1958 met 47 km en 246 m op naam staat van de Fransman Roger Riviere, te ver beteren. Mocht Jan llugens In zijn op zet Mlagen, dan zal zijn naam voorgoed gevestigd zijn want het rijden van een wereld-uurrecord, in slechts voor de al lergrootsten in de geschiedenis van de wielersport weggelegd. Op de ere lijst prijken o.a. de namen van Henri Desgranges, I,. Petit Breton, Oscar Egg, Maurice Archaiuhaiid, Fausto Coppi, Jacques Anquetil, Ercole Baldlni en Roger Riviere. na zijn goede prestatie ln de Grote Prijs der Naties in Parijs, toen hij achter Jacques Anquetil, Rudi Altig en Raymond Poulidor vierde werd. Hugens reed toen gedurende bijna twee uur een gemiddelde van 45,5 km per uur. Het cluhkampioenschap van Nederland in Wijk bij Duurstede be vestigde zijn uitstekende conditie. Daar op zijn Jan Hugens en zijn technische coach Piet Gommans (in 1936 kampi oen van Nederland voor Kees Pelle- naars), jarenlang mecanicien ln de Tour de France, begonnen met de voor bereiding voor de reeordpoging. Zij gin gen overal in Europa op zoek perlicht racemateriaal Piet tekende een speciale, fiets, en voor de constructie daarvan bestelde hij het lichtste materiaal, dat hij krijgen kon, o.a. Reynoldsbuizen van 21 bij 24 dikte. Op elk onderdeeltje van «leze record- fiets wordt gewicht bespaard. De fiets wordt zo geconstrueerd, dat de ge wichtsverdeling meer op het voorwiel komt te liggen. Maar Piet Gommans twijfelt eraan of hij het gewicht van Anquetil's recordfiets kan halen. De Fransman rijdt namelijk op een race- karretje van nog geen 8 kg. In wieler kringen zegt men dat hij bovendien He- liumgas in zijn banden pompt. Jan Hugens, die de volgende week in de Grote Prijs van Lugano start, en een week daarna met Arie den Hartog in Italië de trofee Barachl rijdt, heeft de ze tijdritten ln 't schema va zijn voor bereiding opgenomen. In 1961 verricht te Hugens In Lugano al een bijzondere prestatie door als derde te eindigen achter Jacques Anquetil en Rolf Graf, maar voor Ercole Baldlni, de Italiaan Pambianco en de Fransman Raymond Poulidor. Piet Gommans is ervan over tuigd dat Hugens een goede kans maakt het wereld-uurrecord te verbeteren. Plannen Hij vertelt „In de winter van 1959 liepen wij ook I al met een plan rond om het w ereld-uur record voor amateurs te verbeteren. Jan Hugens trainde daarvoor op de Ant werpse piste. Hij had na het wegsel- zoen een baanfiets van Piet Haan ge kocht. Op een dag reden wij naar Ant werpen om te trainen. Piet Haan. die juist naar Amerika was vertrokken om er de Zesdaagse van Chicago te rijden, had zijn'reservefiets toch meegenomen en zo inoest Hugens op een geleende fiets van Jan Willemsen rijden. Plotse ling zei hij: Ik wil toch wel eens probe ren hoever Ik ln een uur kom. Het zadel en het stuur van de geleende fiets wer den op maat gesteld, en daar klom Jan Hugens. morgens vroeg op de ijskou de wielerbaan, tussen trainende wielren ners, op de flets. Het wereld-uurrecord van de amateurs stond toen met 44 km en 296 m op naam van de Zwitser Willy Trepp. Tljdwaarnemers op de baan hadden voor Hugens een schema van 45 km ge maakt. Gewoon In een trainingspak lag Hugens na een half uur zelfs iets voor op dit schema. De overige renners had den hun training gestaakt. Iedereen volgde met spanning deze officieuze re- cordrace. Zelfs de later verongelukte Belg Willy Lauwere, die hoog in de haan achter een rierny trainde, kwam Jan Hu gens aanmoedigen. Toen deze na een uur van zijn fiets stapte, had hij 44 km en 700 m afgelegd. De Belgen geloofden bijna hun eigen chronometers niet. De officiële record poging is toen niet doorgegaan omdat Jan Hugens direct daarna in militaire dienst moest. Ik zeg Je. Jan Hugens heeft momenteel dat wereldrecord In de benen". Belangstelling Hugens zelf blijft zich intussen rustig voorbereiden. Hij rust veel en traint slechts korte afstanden. Twee keer per week zo'n zeventig km achter een brom fiets en de overige dagen slechts 50 km. HIJ weet dat de belangstelling voor het wereld-uurrecord ook in het buiten land weer is opgelaaid. Jacques Anque til en de Belg Bracke zullen ook een recordpoging doen. De Belg is de laat ste weken zelfs spoorloos verdwenen. Men zegt dat hij zich ergens in alle stilte aan het voorbereiden ls. HIJ nam ook niet deel aan de Grote Prijs der Naties. Als na de Trofee Baracchl het weer In Nederland slecht is. blijft Hu gens In Italië om op de Vigorellibaan te trainen Als de omstandigheden guns tig zijn wil hij binnen twee weken na die tijdrit de recordpoging doen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 13