Ri-ha Kabinet neemt te veel hooi op vork, vindt Tweede Kamer Illegaal teruggaan te riskant „Gesneuvelde echtgenoot leefde nog C.P.N. komt op voor industriëlen en koningschap Komeet komt met zon in botsing Rel rond woonwagens in Putten Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! WONINGWETHUIZEN NIET TE GOEDKOOP Ondernemers kritiseren verschrijving 'Z? m Britse regering zoekt naar ombudsman Gemenebest wil praten met premier Rhodesië Bouwvakkers te over, maar nooit genoeg f2375.- Kasavoeboe ontslaat Tsjombe WOENSDAG 13 OKTOBER 1966 DE I.EIDSE COURANT PAGINA 5 Fentener: EVIAN, (AFP) De Amerikaan van Nederlandse afkomst, Hein Fentener van Vllsslngen. die maandag uit Zwitserland is gezet. heeft in de Franse plaats Evian een korte persconferentie gehouden, die door talrijke journalisten is bijgewoond. In tegenstelling tot zijn eerdere uitla tingen zei hij nu niet illegaal naar Zwit serland terug te zullen gaan. Dat was te riskant. De volgende mogelijkheden ble ven over: rustig in Evian blijven tot de Zwitsers eigener beweging van hun be sluit terugkomen, een vrijgeleide vragen om de zaak aan de Zwitserse bondspre sident voor ie leggen of in Washington (als Amerikaans burger) de hulp van pre sident Johnson inroepen. In geen geval zou hij zijn huis in Zwit serland, dat volgens de voorschriften 68 cm te hoog is, laten afbreken. GERACH-NUSCHENDORF (AFP) Al twintig jaar bad in het Beierse dorp Gerach-Nuschendorf de 54-jarige boerin Anna Maderstein voor de zielerust van haar overleden man Josef. Toen zij dezer dagen weer op weg was naai- de kerk hield de burgemeester haar staande om mee te delen dat Josef nog in leven was. De nu 58-jarige man, van wie werd aan genomen dat hij op het veld van eer gevallen was, leefde elders met een 26-jarige vrouw, die hem zopas een kind had geschonken. Hij wilde nu zo vlug mogelijk trouwen, maar was daarvoor genoodzaakt geweest een uittreksel uit het geboorteregister van zijn vroegere woonplaats op te vragen. Anna Mader stein was twintig jaar geleden met vijf kinderen achtergebleven Jongerenvrijwilli gers nemen 7 projecten aan AMSTERDAM (ANP) De stichting Nederlandse vrijwilligers, waarin over heid en particulieren samenwerken bij de uitzending van Jongeren naar de ontwikkelingslanden, heeft na 'n eer ste werkperiodevan twee maanden zeven projecten in overweging genomen. Dit deelde de voorzitter van het stich tingsbestuur, oud-staatssecretaris drs: L. J. M. van de Laar, mede in het ko ninklijk instituut voor de tropen, dat sinds augustus 1963 met de opleiding vaa.de jongeren is belast, In totaal zijn tot nu 129 vrijwilligers, verdeeld in ne gen groepen^ en dus opleidingen aan de gang: voor uitzending naar Zambia, Kameroen en India. Belastingbrieven niet overdoen aan volgend kabinet (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Het kabinet-Cols wil te veel Ineens. Dat is de eerste en wel licht belangrykste conclusie, die getrok ken kan worden uit de algemene poli tieke beschouwingen, waaraan de Twee de Kamer gisteren begon. AHe partyen, regeringspartyen en oppositie, hebben kritiek op de zeer forse wyze, waarop de uitgaven en dus ook de Inkomsten in 1966 omhoog moeten. KVP, PvdA en AR hebben aan de regering met klem ge vraagd zich nog eens te bezinnen op de voorgestelde maatregelen. Daarbij wil de KVP de totale uitgaven met ongeveer 240 miljoen gulden omlaag brengen, zodat de omzetbelasting op tex tiel, schoenen en schoenreparaties kan vervallen. Een wens, die bij de PvdA en de AR sterke weerklank vond. De socia listen hebben laten weten, dat ook zij een herziening van het dekkingsplan van minister Vondeling op prys stellen. De met enLge spanning tegemoet ge ziene algemene politieke en financiële beschouwingen zullen pas op een werke lijke krachtmeting uitlopen als de rege ring zich erg halsstarrig tegenover de wensen van de Tweede Kamer zou to nen. Drs. G. M. Nederhorst, Vondellngs opvolger als leider van de socialistische fractie, zei, dat het kabinet moet open staan voor werkelijk overleg met de volksvertegenwoordiging. „Dat heb ik tenminste van mijn voorganger geleerd", zo liet hy er sarcastisch op volgen. De sterke groei van de Nederlandse bevol king maakt het brengen van offers on vermijdelijk voor de woningbouw, het verkeer, het onderwijs, de recreatie en de volksgezondheid. Maar onze economie mag niet ontwricht worden. De huurver hoging wordt noch door de KVP, noch door de PvdA aangetast. Daarmee wordt reeds een groot stuk van de beschikbare loonruimte weggenomen, aldus de heren Schmelzer (KVP) en Nederhorst (PvdA). Drs. Nederhorst (PvdA) had veel liever gezien een verhoging van de moger sbelasting en de successiebelas ting. „Wij willen het kabinet ernstig ir overweging geven een ander dekkings plan aan de Kamer voor te leggen", aldus de heer Nederhorst. De kritiek van frac tieleider Roolvink (AR) bewoog zich ir dezelfde lijn. Beernink (CHU) stelde zich veel rustiger op, maar hij kondigde wel aan, dat zijn fractie tegen de voorstellen tot verhoging van de indirecte belastin gen zal stemmen. Alle sprekers hielden het kabinet voor, dat het grote gevaar van de regeringsplannen zit in de ge volgen, die de forse stijging van de uit gaven kan hebben voor de lonen en .de prijzen. De belastingbrieven kregen geen me byvkr in de Kamer. Drs. Schmelzer (KVP) zei, dat zyn fractie nog gpen de finitief standpunt had,bepaald. Drs. Ne- M. BAKKER Drs. Schmelzer als fan van Dave Berry (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Opvallend was gisteren in de Kamer het geluid van de C.P.N. De communisten waren niet meer de grote „ver dedigers" van het proleta riaat alleen. De heer Af. Bakker (C.P.N.) Vetrok bij de arbeiders, die het dure schoei-^el moeten be talen, ook de schoen winkelier en de schoen fabrikant, omdat ook de producenten en de dienst verlenende sector een waardevolle functie i« de maatschappij vervullen. Dit was een opmerkelijk ge luid. Het komende huwe lijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg werd eveneens door hem diepgaand be sproken: „Deze zaak kan leiden tot een Nederlandse koningskwestie. De kroon is een symbool, welnu dit symbool moet onomstreden zijn. lyellicht kan prinses Margriet als eerste op- vlogster voor de troon in aanmerking komen, dan zijn alle problemen de wereld uit." Hij keerde zich fel tegen de P.S.P., die de republikeinse idee verkondigt. „Dat is de zaak alleen maar vertroe belen", aldus de commu- Dave Berry-fan K.V.P.-fractieleider drs. W. K. N. Schmelzer is helemaal „in" voor de beatmuziek. Dat bleek gis teren in de Kamer. Hij vertelde, dat hem vanwege de ingebruikneming van 't derde radionet begin deze week gevraagd was of hij een verzoekplaat je wilde horen. In overleg met zijn SCHMELZER gezin viel de keus aan vankelijk op het succes- de Beatles „Help me". Drs. Schmel- bedacht echter, dat dit niet aardig sou zyn ten opzichte 1 de regering, mocht denken. voor 19(16 Jge- begroting schrokken Daarom liet drs. Scheml- zijn keus bij nader in- vallen op een song Dave Berrygetiteld: u've got that strange effect on me" vrij ver taald: Je maakt zo'n vreemde indruk op me). Drs. Schmelzer irist ken nelijk niet, dat Dave Berry daaraan in zijn liedje nog toevoegt: „and I like it" (en ik houd ervan). (Advertentie) helpen direct tegen brandend maagzuur derhorst PvdAdeed geen enkele uit spraak. De heer Roolvink (AR) bleek tegenstander van belastingverlaging op termijn, evenals trouwens mr. Beernink (CHU), die ernstige bezwaren had tegen het doorgeven van zo'n hypotheèk aan een volgend kabiqp.t, Mr. (VVD) herhaalde nog eens wat hij reeds' buiten de Kamer had gezegd: volks- verlakkerif Van Hall hoedt vrouwen voor goklust mannen AMSTERDAM. (A.N.P.I, Burgemees ter Van Hall wil geen gokspelen. In wel ke vorm dan ook in drankwetinrichtingen. cafés «n restaurants in d« hoofdstad. ,Dlt is duideiyk geworden uit mededelingen van de chef algemene dienstzaken van de politie, hoofdinspecteur F. W. Perrels, heeft gedaan over politicontreden tegen speelgelegenheden ln drankwctinrichtin- De autoriteiten hebben een opgerichte speelclub in de tot casino ingerichte zaal van het café De Kroon, op het Rem- brandtsplein laten weten, dat maatregelen worden genomen resp. door de justitie In gegrepen. als men doorging met spelen. De burgemeester wil geen gokspelen om het cafébezoek te stimuleren, en verder omdat hij bij dit soort spelen in cafés veel klachten komen van vrouwen, dat hun mannen hun salaris voor een groot deel vergokken. Naar de mening van mr. Hartsuiker is het spel dat daar gespeeld wordt, delphi of spel 24 genaamd, een gevaarspel. Het wordt wel in andere plaatsen van ons land gespeeld. MOSKOU (UPI) Russische geleer den hebben verklaard dat een onlangs ontdekte komeet over negen dagen in botsing zal komen met de zon. Het pers bureau Tass zei, dat geleerden in het in stituut voor theoretische astronomie van de Russische academie van wetenschap pen de positie hebben vastgesteld van de Seki Ikeyakomeet die drie weken geleden door Japanse astronomen is ontdekt, en de baan ervan hebben berekend. Volgens hen zal de komeet op 21 ok tober op de oppervlakte van de zon in slaan of deze raken. Samull Makover, hoofd van de afdeling berekeningen, is van mening dat op 21 oktober „volkomen nieuwe waarnemingen zullen kunnen worden gedaan". Zelfs als de nieuwe komeet slechts langs de oppervlakte van de zon zal „stryken" zal deze uiteenvallen en zullen astronomen natuurkundige en chemische processen kunnen gadeslaan die zich nog nooit aan het menseiyk oog hebben voorgedaan, aldus Makover. (Van Onze correspondent PUTTE Het grensdorp Putte had gisteren niet over sensatie te klagen. Twee woonwagenbewoners, die hun rij dende huisjes hadden neergezet op een omrasterd gemeenteterrein aan de Boshaan, moesten met geweld worden verwijderd. Omdat zij dreigden hun vrienden uit het woonwagenkamp te Breda te zullen mobiliseren om de boel In Putte kort en klein te slaan, ging de rijkspolitie tot krasse maatregelen „We zullen de woonwagenbewoners, die zich niet aan de normale gedrags regels willen houden, laten merken dat het district Breda voor hen het meest onheilige gebied ln Nederland zal wor den", aldus de districtscommandant van de rijkspolitie te Breda in een soort dag order. Het district zond prompt een vol ledig peloton van een mobiele eenheid naar Putte om de tien man rijkspolitie, die daar gestationeerd was, de nodi ge hulp te bieden. Na twee sommaties om het gemeen teterrein te verlaten gingen tien politie mannen, voorzien van drie honden, het terrein op. De,36-jarige Bernardus S. werd na enig verzet gearresteerd. Van middag Wordt hij in Breda in snelrecht geVonnist. De wagens zijn naar het woonwagenkamp gesleept. De gezinsle den van S. waren tijdens de schermut selingen met bijlen aan het zwaaien. De ze werden in man-tegen-mangevechten ln beslag genomen. „Vanaf heden heb ben we geen consideratie meer", be sliste de districtscommandant te Breda. „Gelukkig houden de meeste woonwa genbewoners zich aan de regels, maar degenen die niet willen meewerken zul len met ons te maken krijgen". De aalmoezenier van het woonwagen- werk Breda, pater Theocharus Rijer gaf desgevraagd het volgende commentaar: „De laatste tijd is de sfeer in de woonwagenkampen van Breda en Putte bijzonder mild. Dat is mede te danken aan het mooie najaarsweer, waarvan deze „buitenmensen" in hoge mate af hankelijk zijn. Het optreden van de rijkspolitie doet echter veronderstellen dat de verhouding gespannen is". Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, overonze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden: DEN HAAG: Elke dinsdag- avond in café-restaurant „Pa viljoen", Rijswijkseplein 39. LEIDEN: Elke donderdag avond in het N.Z.H.-haltekan toor, Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon Naam: Adres Woonplaats: Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF/ KIES DE Departement contra bouwers DEN I1AAO Het materie van VolkshuistinK en llmitvnUverheid Is van mening, dat de door hem gehanteerde toetslngsprijs (ook wel curvepry» ge noemd) voor woningwetwoningen het de bouwers mogelijk maakt op economisch verantwoorde wijze aas 4c woningproduk- tie deel te nemen. Een woordvoerder van het ministerie zei ons dit naar aanleiding van een adres van de raad van bouw ondernemers aan de vaste eommissle voor Volkshuisvesting uit de Tweede Kamer. In dit adres wordt betoogd, dat de prijs van woningwetwoningen kunstmatig laag wordt gehouden en dat de bouwers wel genoodzaakt zijn de prijs van particuliere woningen mpt het vorschR te verhogen De raad heeft betoogd, dat de prijs van woningwetwoningen tweeduizend gulden gemiddeld te laag is, zodat bij een Jaarproduktie van 60.000 woningen particuliere opdrachtgevers per jaar 120 Advertentie) Dossiers staan voor hem open Harold Wilson naar koningin LONDEN. (UPI) Welingelichte krin gen ln Londen verwachten dat premier sir Robert Menzies van Australië de lei ding op zich zal nemen van een delegatie uit de Gemenebestlanden die in Rhode sië met premier Ian Smith moet gaan praten over de toekomstige status van Rhodesië. Premier Harold Wilson van Engeland heeft gisteren in een laatste poging, te i voorkomen dat de Rhodesische regering j het land zonder toestemming van Enge- j land onafhankelijk verklaart een bood schap aan Smith gezonden om met een Gemenebest-delegatie de in Londen af - j gebroken onderhandelingen voort te zet-1 In Salisbury verklaarde een regerings woordvoerder dat premier Smith Wilsons voorstel vandaag op een kabinetsverga dering aal bespreken. In Londen wordt niet veel heil van Wilsons voorstel aan premier Smith ver wacht. daar deze altijd heeft beweerd dat het onafhankelijkheidsvraagstuk slechts door Engeland en Rhodesië zelf geregeld kan worden. Wel wordt de stap van Wilson be schouwd als een antwoord op de gasteren in de algemene vergadering van de Ver enigde Naties aangenomen resolutie, waarin Engeland wordt verzocht alles in het werk te stellen een eenzijdige onaf hankelijkheidsverklaring van Rhodesië te voorkomen. Vanmórgen is Wilson naar Balmoral vertrokken om koningin Eliza beth verslag over de kwestie Rhodesië uit te brengen. De Franse streek Rousillon, vlak bij de Spaanse grens gelegen, is na dagenlange regens getroffen door zware overstromingen, die de nodige vernielingen hebben aangericht. In Fiton is het wegdek van de hoofdstraat in een puinhoop ver- Proef op hond voor menselijke hartoperatie (Van onze correspondent NIJMEGEN Op 21 oktober zal een belangrijke hartoperatie by een bond plaatsvinden In het Nijmeegse dieren laboratorium van de katholieke universi teit. De operatie betekent een afsluiting van een serie proefnemingen, waarbij een hurt klep van het dier zal worden vervangen In tegenstelling met wat tot nu toe gebruikelijk was, zal de nieuwe klep niet uit piastic bestaan, zoals reeds di verse malen met succes is toegepast, maar uit eigen weefsel van het dier. Hlerby zal men gebruik maken van een hart-longmachine die aan de Nijmeegse universiteit is ontwikkeld. Het is de bedoeling dat een dergelijke operatie op de mens zal kunnen worden verricht, teneinde een slecht functio nerende hartklep te vervangen door eigen weefsel, dat beter ln het organisme kan worden opgenomen dan synthetisch materiaal. DEN HAAG (ANP) Ondanks de krappe arbeidsmarkt is de personeels bezetting ln de bouw de laatste Jaren nog flink toegenomen. De staatssecre taris van Sociale Xaken en Volksgezond heid, dr. J. F. de Meijer, merkte dit op in een rede te Arnhem. Hij noemde de volgende cijfers over de bouwvakarbeidersmarkt: de perao- I neelsbeztting in de burgeriyke en ullti- teitsbouw van juli 1960 tot juli 1965 nam toe van 117.600 tot 161.000 man (37 procent). De sterkste expansie kwam ln 1963. De laatste maanden van dit Jaar blijkt ook hier een keerpunt te zijn opgetre den. De stijging van de personeelsbe zetting van april tot Juli 1965 waa ger dan de voorgaande stygingen. De vraag naar vaklieden in de bouw nijverheid is nog altyd van grote om vang. Dit tekort aan arbeidskrachten ln de bouw is vooral voor bepaalde gespe cialiseerde beroepen nijpend. De catego rieën, die de afbouw verzorgen, zyn 't meest schaars, zoals stukadoors, elek triciens, lood- en zinkbewerkers en schilders, in totaal gemiddeld 11.000 man. ring (Van een onzer redacteuren) LONDEN De socialistische rege- Groot-Brittannlë is van plan, mits zij de goedkeuring van het parle- krijgt. een „ombudsman" of „parlementair commissaris van de ad ministratie" te benoemen die klachten zal onderzoeken inzake persoonlijk on recht, voortspruitend uit fouten die be gaan zijn door de regeringsdepartemen- "en. Om de rechten van het Individu te 'erdedigen, zal deze commissaris elk ministerie kunnen dwingen alle dos siers en boeken voor hem open te leg gen. De wet om een dergelijke „officiële opzichter" aan te kunnen stellen zal vermoedelijk gedurende de volgende zittingstijd aan het parlement voorge legd worden. Voor Groot-Brltt&nnlë ls merkwaardige nieuwigheid, af gekeken van Zweden en andere Scan dinavische landen, waar de „ombuds- uitgevonden werd, en van Nieuw- Zeeland, waar men tegenwoordig ook een functionaris van dien aard ln dienst heeft. 14.000 klachten Omdat hij het heel druk zal hebben, zal hij zich net zoals ln de admlnlstra- Zondagarbeid voor B.B.'ers DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid de heer Walburg (ARP) heeft de minister van Binnenlandse Zaken schriftelijk gevraagd, of het puist ls. dat op zondag 17 oktober een oefening van de B B. gehouden wordt en of het beslist noodzakelijk ls. dat deze oefening op een zondag plaatsvindt. Zo hierin geen ver andering gebracht kan worden, wenst het Kamerlid, dat de minister maatregelen neemt, dat deelnemers aan deze oefening nog zoveel mogelijk d« godsdienstoefe ningen kunnen bijwonen. tie moeten omringen met veel perso neel. Op basis van de ervaring opge daan in Nieuw-Zeeland schat men dat de ombudsman van Groot-Brittannië tijdens het eerste Jaar van zijn loop baan zal af te rekenen krijgen met wei 14.000 klachten. 90 procent daarvan kan ongerechtigd zijn, maar de commissa ris zal ze toch allemaal moeten onder zoeken. Die klachten kunnen hem alleen voor gelegd worden door volksvertegenwoor digers. Om die reden zullen veronge lijkte burgers zich steeds tot hun plaat selijk lid van het lagerhuis moeten wen den. Als de commissaris vaststelt dat de klacht gegrond en de administratie in gebreke gebleven is, zal hij de be trokken volksvertegenwoordiger daar van op de hoogte brengen. De ombuds man zal niet het recht hebben om kri tiek uit te brengen op de regerlngspoli- tiek. Strenge straf leidt tot hongerstaking DEN HAAG (ANP) Twintig van de tweeëntwintig gewetensbezwaarden, die ondergebracht zijn In kamp Vledder. heb ben gisteravond (na het eten) verklaard In hongerstaking te zullen gaan. Ze zeg gen dat deze hongerstaking dient als protest tegen „de huidige toepassing van de dienstplichtwet". Verder zeggen ze dat de staking mede haar aanleiding vindt ln het feit dat een van de gewetensbezwaarden wegens hei drinken van koffie in diensttijd en het eenmaal thuis bij zijn echtgenote slapen gestraft ls met drie dagen verzwaard Een ambtenaar van Defensie had ver nomen dat de gewetensbezwaarden be paalde bezwaren hadden tegen hun te werkstelling. Hij heeft daarop aangekon digd aanstaande donderdag het kamp te zullen bezoeken Kennelijk ontevreden met deze toezegging hebben de gewetens bezwaarden daarop aangekondigd ln hon gerstaking te zullen gaan. het opzienbarend nieuwe HUISKAMER-ORGEL met de GOUDEN KLANK Dagelijks vrijblijvende demons siratie in onze showroom. Dit wonder van electronisch vernuft biedt U o.a eigenschappen van orgels uit twee- tot driemaal hogere prijs klasse. stereo Hi-Fi weergave met nagalm 5 voetmaten op 1 manuaal, totaal 33 registers vi brato naar wens intonatie-re geling vereenvoudigde bespe ling kleine afmetingen en fluis- terzachte bespeling, dus ook ge schikt voor kleine flatwoningen. Prijs geheel compleet, incl. bank MOSSEL VERSTEEGE N.V. miljoen gulden teveel moeten betalen. Twee oorzaken worden door de raad aan gegeven de gemeentelijke grondprijs- politiek en de te lage curveprijs. Wat dit laatste betreft wijst men er van de zijde van het ministerie op. dat er geen vaste toetsingsprljs voor woningwet woningen is. Elk ingediend bouwplan wordt op eigen mérites bekeken. Dan wordt door de deskundigen van het ministerie ,'.eu-dat zijn bepaald geen theoretici, maar mensen, die zelf qjt het bouwbedrijf komen" voor elk object een verantwoorde prijs vastgesteld. Als de aannemer boven die prijs uitkomt, is het wellicht naar voor hem, dat hy in over leg met de opdrachtgever wat moet terugdraaien, aldus onze zegsman, maar onze mening is, dat met de toetsings- prijs te werken valt. Een andere zaak is uiteraard de grond- prys. De raad van bouwondernemers ver wijt vele gemeenten, dat zij voor woning wetwoningen een aanzienlijk lagere prys berekenen dan voor particuliere (onge subsidieerde) woningbouw. Soms is de prysverhouding 1 4 Op deze gang van zaken heeft de ryksoverheld weinig in- De raad van bouwondernemer» meent, dat een aannemer niet genoodzaakt moet worden woningwetwoningen en particu liere woningbouw in één object te aan vaarden en .dan vla „verschrijvingen" de ene categorie kunstmatig goedkoop en andere overbodig duur te maken. Voor de wonlngwetbouw zouden volkomen zelf standige bouwstromen moeten worden op gezet. De raad wyst tenslotte op bet ge ringe rendement, dat de particuliere bouw oplevert en dat beleggers en exploitanten er wel eens toe zou kunnen brengen, hun kapitaal elders gunstiger te beleggen. Reeds nu doet zich dit verschijnsel voor en worden de financiële middelen voor de woningbouw schaars, aldus de raad van bouwondernemers. LEOPOLDSTAD (Reuter) Presi dent Kusuvoeboe heeft vandaag de overga ngsi egering van MOi.se Tsjombe ontslagen. Hij maak te dit bekend op een bijeenkomst van liet Kongolese parlement Hij zei, dat hij het ontslag had doorge zet ondanks bezwa ren van de regering, en kondigde aan dat binnen enkele uren een informateur zou worden aangewezen Nieuw partijblad - KVP '65 - niet meer gratis DEN HAAG (KNP) Verschenen is het eerste nummer van het nieuwe partijblad „KVP 65". Dit blad zal voortaan maandelijks uitgegeven wor den ln plaAta van het voormalige partij blad „De Opmars", waarvan het laatste nummer in mei ls verschenen. In tegen stelling tot „De Opmars", die gratis aan de KVP-leden werd verstrekt, wordt dit blad uitsluitend toegezonden aan abon nees De gratis uitgave van „De Op mars" in een oplage van ruim 300.000 werd ben te kostbare aangelegenheid.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5