BMW Grand Gala du Disque Kijkers verstoren eigenlijk de orde fYorstelijke champagne van wereldster ontbreekt Pessimisme over vervoer VLASVELD OKTOBER 1965 DE LEIDSE COURANT ZATERDAGAVOND DISONNETJE SCHIJNT OVER STERREN EN STERRETJES VAN HET Zaterdagavond zal dan weer het Edisonnetje schijnen over Nederland. Sterren en sterretjes treden aan in het Amsterdamse RAI-gebouw vanuit Madagascar, Frankrijk, Noorwegen, Italië, Griekenland en nog meer landen, maar vooral uit eigen land en de twee grootmachten van de huidige internationale lichte muziek: Engeland en de Verenigde Staten. Onzichtbaar achter de schermen zal de muzikale cocktail worden gemixed door Leslie Roberts, de man van de Rudi Carrell en de Rob de Nijs show, tot genoegen van de zaal en van luisterend en kijkend Nederland en ter ere van de negen geridderden. De vorstelijke champagne van een wereldster zal ontbreken, maar impres- sario Dick van Gelder is erin geslaagd meer talent bijeen te brengen dan op het eerste lustrum Grand Gala van het vorig jaar. Toch zullen grote groepen kijkers en luisteraars de namen van vijf Edisonwinnaars node op het programma missen: de vier Beatles, inderdaad een wereldattractie en daarom bezet, en de man die op grond van het meeste talent in het bezit gekomen is van het bronzen beeldje, Toon Hermans. The Caravelles PROVO'S NOG MILD CESTRAFT (Van onze correspondent AMSTERDAM. Acht van de tien verdachten, die afgelopen zaterdagavond door de politie zijn aangehouden bij de zoveelste rel rond het Lieverdje aan het Amsterdamse Spul, hebben ieder een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken (proeftijd drie jaar) en een geldboete van 25 gulden gekregen. ,Maar in het vervolg zullen we strenger straffen", waarschuwde de Amster damse politierechter, mr. Romke de Waard. Volgens artikel 188 („Van Halls geheime wapen" genoemd) kan hij gaan tot drie maanden gevangenisstraf en een geldboete van 1200 gulden. Bij de motivering van de straffen, «ei de politierechter, dat ze in de aller eerste plaats de bedoeling hebben pre ventief te werken. En generaal preven tief zijn ze gericht tot degenen, die mochten overwegen uit nieuwsgierig heid te gaan kijken. Het gaat erom dat de deelnemers aan de happenings, pas eanten of wie daar omheen staan, weten wat hun te wachten staat. Als men er mee door zou gaan zal dit tot strengere straffen aanleiding geven, aldus mr. De Waard. Het ergste gevaar van de happenings noemde hij het dat deze leiden tot exces sen, die weer andere misdrijven tot ge- door E.E.G.-crisis (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De problemen van 't ongeregeld luchtvervoer zijn, evenals die van het geregeld luchtvervoer,, vol gens staatssecretaris Posthumus van Verkeer en Waterstaat zo groot, dat in ternationaal overleg en het uitstippelen van een internationaal beleid noodzake lijk zijn. De staatssecretaris sprak tij dens het congres In Scheveningen van de contactgroep exportdeskundigen. Dezelfde problemen zag hij bij de zeeschaapvaart. „De eenzijdige situ atie, die Amerika op dit gebied gescha pen heeft, is bijna uitzichtloos. Het kan echter onmogelijk blijven, zoals het nu is", meende hij. Staatssecretaris Post humus deelde in zekere zin het pessi misme, dat ook de exportdeskundigen hebben over de crisis in de EEG. De deskundigen vrezen, dat daarvan ook het overleg over het internationaal vervoer in de lucht, te water en op de weg gevolgen zal ondervinden. Dit voor al tot grote schade van 't Nederlandse internationaal wegvervoer. Elizabeth bezuinigt Zes dienstboden van koningin Elizabeth van Engeland in het 365 vertrekkende tellende Sandring- ham House in Norfolk hebben om eco nomische reden hun ontslag gekregen. Ze zijn schadeloos gesteld. Op San- dringham blijven vier dienstboden voor dag en nacht en vijf voor overdag. (Advertentie) volg hebben, zoals belediging van poli tieambtenaren, vernielingen enz Spre kende over de provo's, zei mr. De Waard, dat deze jongens, die uit een bepaald of vermeend idealisme hande len, het niet gewild hebben dat het tot dergelijke excessen zou leiden, zij zijn meegesleept. En dat is volgens hem het grote gevaar waarin de happenings drei gen te ontaarden. Het is juist de groep toeschouwers e, naar de mening van de officier van justitie, mr. Van Renesse, de verstorin- van de openbare orde veroorzaakt. De initiatiefnemers en sympathisanten hebben een entourage, een klankbodem dringend nodig. En het nieuwsgierige publiek fungeert als deze noodzakelijke entourage en zij biedt initiatiefnemers en sympathisanten de gelegenheid zich in het publiek te verschuilen als de politie verschijnt. *We zullen het moeten doen met Wenc- ke Myhre, het Trio Hellénique, The Scorpions, Wanda Jackson. The Cara velles, Louis van Dijk en zijn trio (Edison). Claude Francois, Renate en Werner Leismann, Vera Lynn, ZZ en ★de Maskers (Edison), Wayne Fontana Mindbenders, Davy Berry, Everley Brothers, Unit 4 plus 2, The Supre mes, Enrico Macias, Cilia Black en Sound Incorporated, Lucille Starr, Rita Pavone, Dalida, Les Surfs, Es ther Ofarim (Edison) en Ronny. (An- ★dere Edisonwinnaars die ontbreken ★zijn Franc Pourcel, eminent orkest leider uit Frankrijk, componist-arran- geur-dirigent Oliver Nelson en Alice £Babs). Hieronder kunnen de lezers al- vast nader kennis maken met een aantal optredenden, waarbij de knip oog naar de jonge aspirant-jplaten- kopers opvallend is. Advertentie) gH lén van Engelands topattracties, *22 jaar, rood haar. Zes maanden was ★zij in het ,,vak" toen haar Anyone ★who had a heart aan de top van de ★Britse hitparade stond en dat beteken de dat voor het eerst na twee jaar een vrouwelijke ster deze plaats be reikt had. Dat was vorig jaar, nadat ★zij al verschillende pogingen voet aan de showbusiness-grond te krijgen had zien mislukken. Vier jaar geleden ge- Jbeurde dat de eerste keer. toen zij als ★'één van de toeschouwers in de Liver- poolse rockclub The Iron Door de uit nodiging kreeg op het podium mee te komen zingen. Wie haar werkelijk naar de top bracht? Brian Epstein, ..impresario van de Beatles (onder an- Jderen). Bekendste nummers Anyone You're my world en It's for you. Wilson wint slag om loonpolitiek op labourcongres (Van een onzer redacteuren) LONDEN Dank zij de welspre kendheid en de overtuigingskracht haar ministers van Economische Zaken Financiën, Brown en Callaghan, kreeg de regering Wilson gisteren toch schoorvoetende steun van socialistische partijcongres in Black pool voor haar plan om de vakvereni gingen wettelijk te verplichten elke looneis hij voorbaat ter goedkeuring voor te leggen. Na een vinnig debat, waaruit de bit tere verdeeldheid van de socialisten zake de economische politiek duidelijk naar voren trad, werd de motie, tegen dergelijke nieuwe wet gericht was, door het congres verworpen met een meerderheid van 1.095.000 s men. Tegen de regering werden 2.540.000 blokstemmen uitgebracht. Bij het bekendmaken van de uitslag slaakten de ministers Callaghan Brown een zucht van verlichting, want als de regering deze slag verloren had, zou die nederlaag haar loonpolitiek stig geschaad hebben. Zelfs nu valt het nog af te wachten of de „rebellen" de regeringspolitiek wel zullen steunen. Het gewenste doel kan nooit bereikt worden zonder medewerking van de vak beweging en Juist daar is de verdeeld heid het grootst. De vereniging van transportarbeiders en het syndicaat van mecaniciens met samen ruim l.T miljoen stemmen spraken sich woedend tegen de-regering uit. Cïlla Black Les Surfs Nicole. Monique, Dave. Rocky, Pat en Coco, de pittige jongelui uit Madagas car, zijn al eens op de Nederlandse televisieschermen geweest. Klein van stuk, kunnen zij een behoorlijke keel opzetten. De eerste keer in het openbaar en gezamenlijk deden zij dat in 1959 tijdens een amateurfesti val ter gelegenheid van de eerste ver jaardag van de Madagaskische repu bliek. De zes, broers en zusters (thuis zijn er nog zes) zijn echter pas na september '63 in de belangstelling ge komen. Dank zij de samenwerking tus sen de Franse en de Madagaskische radio. luchtvaartmaatschappijen en kranten konden verschillende arties ten van het eiland in Parijs optre den. Een groot aantal uitnodigingen was het gevolg. Kort daarop werd hun eerste plaat Reviens vite et oublie ge liefd in Frankrijk, andere Europese landen volgden. was kapper en grimeur, studeerde gi taar in militaire dienst, schreef en zong liedjes (het gehele repertoire van de Maskers is van zijn hand) tijdens een verblijf van drie jaar in Parijs, had een filmrolletje in De Jantjes, speelde bij het Nieuw Neder lands Toneelgezelschap en bij Arena en voetbalde bij de profclub Amster dam en DWS-A. Tenslotte werd hij te gen wil en dank directeur van de aca demie voor kleinkunst in de hoofdstad. Hij was namelijk als acteur zang en dans gaan studeren, werd gevraagd om te assisteren bij de leiding en' stond plotseling alleen, toen deze de zaak niet meer aandurfde. Bob Bou- ber wel en hij bleef directeur, totdat hij in 1962 die droom kreeg. Hij be sloot de. academie te verlaten en over te stappen op het tienerpodium. .Hij verzamelde rondom zich: Jan de Hont sologitarist (goed arrangeur). Hans de Hont. bas. Alewijn Dekker, slag werk, Jaap de Groot, ritme. Jan Ot- ting, orgel. De ontdekking kwam in augustus 1963 tijdens de Chubby Chec- kershow in het Kurhaus en mondde via Dracula, Beatgirl, La comparsa, Unit Four plus Tie The daravelles Ook dit duo komt uit Engeland. De £twee meisjes, Andrea Simpson, 19, en Lois Wilkinson, 20, treden op sinds ^begin 1963. In Nederland zijn ze nog ★niet erg bekend, in tegenstelling tot ^Noorwegen. Zweden. Finland en de ★Verenigde Staten. Hun eerste stappen avond (in 1959!) verdiende de semi- professionele zanger. Wie de Engelse filmkomedie Tom Jo nes heeft gezien, zal zich de hoofdrol vertolker Albert Finney herinneren. Wayne Fontana lijkt bijzonder veel op de Tom Jones, zoals die door Fin ney wordt gespeeld. Toen de film suc ces had, was ook een zanger in op komst die Tom Jones heet. Genoeg redenen voor de zanger om bijna dol te worden van journalisten en tieners E die Wayne voor Tom Jones versleten. Het legde in ieder geval de basis voor grotere bekendheid. De Mindbenders die zaterdagavond optreden zijn Eric Stewart (20), solo gitaar, Bob Lang (19), basgitaar, en Ric Rothwell (21), slagwerk. Voor de plaatopname van Buster Meikle (23), Tommy Moeller (20), Pe ter Moules (21), Rusty Hinges (21), Rusty Hinges (21), Rodney Garwood (21) en Lem Lubin (21). samen vor mend de Engelse Unit Four plus Two. werd besloten dat de zes zangers ook de instrumentale begeleiding voor hun rekening zouden nemen. De niet van humor verstoken jongens namen dat in de ruimste zin op. Niet dat z(j er een Spike Jones-begeleiding van maak ten, maar in het zeer bekend gewor den nummer Concrete and Clay ge bruikten zij een...koebel, die toevallig in de studio tussen wat Zuidameri- kaanse ritme-instrumenten lag. Het werd het begin van de opname. De jongens zingen melodieus en fris en maken voor een groot gedeelte zelf hun liedjes. Z.Z. en de Maskers and the Mindbenders I Claude Francois Bob Bouber droomde op een nacht van een rockorkest met een zanger, donker gekleed en gemaskerd. ZZ en de Maskers heette het. In de zanger herkende hij zichzelf. De volgende dag plaatste hij een advertentie voor musici. Een maand later had hij zijn kwartet hij elkaar. Bob Bouber is een kleinzoon van Aaf en Herman Bouber van het Volksto neel. Geboren 6 september 1938. Hij '»T.v Quizas quizas. Sloppin in Las Vegas en andere nummers uit in de Edison- 1965. Thr Everly B rot he i rika's populairste vrouwelijke, voca le groep. Mede hierdoor hebben de drie meisjes, Diana Ross. die over het algemeen de „boventoon" voert, Flo rence Ballard, die de groep formeer de (in 1958) en Mary Wilson contrac ten tot ver in 1966 voor optreden in de bekendste uitgaanscentra van de VS. Hun rhythm and blues-repertoire, dat over de gehele wereld bekend is. vond enthousiasme bij miljoenen platenko pers en waardering bij de meeste cri tici. Het gevolg is. dat de Supremes de platen, die zij praktisch om de an dere maand lanceren, in goud terug krijgen. En dat al een jaar lang. De bekendste van die krakers zijn: Whe re did our love go (augustus 1964), Baby love (november 1964), Come see about me (januari 19651. Stop in the name of love (april 1965). Back in my arms again (juni 1965). Ook in Ne derland beschikken de drie vocalisten over veel bewonderaars, hoewel zij de laatste maanden wat minder in de be langstelling staan. Ze zijn ook in de ruimte geweest. Tijdens de Gemini V-vlucht werd op speciaal verzoek van Cooper en Con rad Where did our love go aan boord van het ruimtevaartuig geseind. In het orkest dat hen op de plaat bege leidt werd de strijkersgroep gefor meerd uit leden van het Detroit Sym phony Orchestra. Vertier zullen «leze i ond in het licht staan: de ballet- The Supremes van de schijnwerpers groep The Silhouettes, het orkest Frans de Kok, Marijke Merckem .Jan Thijs, die zullen presenteren, Edlsonuitrelker Gu i Oster Mijnheer Frangois zetelt in Parijs, waar de PTT hem dagelijks een slor dige vierhonderd brieven brengt van de zeer vele fans, die de vflf mil joen verkochte grammofoonplaten in 35 landen hem opleverden. De eerste van die platen heeft Frangois er zelf „doorgedrukt". Hij liep alle radiosta tions af, liet affiches drukken, die hij 's nachts in Parijs ging opplakken, liet overal zijn gezicht zien en kocht een opvallende Amerikaan (-se auto). Hot lukte. Claude Frangois werd in Egypte ge boren, 1 februari 1939, was op school bij de broeders van Ploërmel en het Franse lyceum in Cairo, waar hij een schoolorkest oprichtte. Toen hij later beroeps wilde worden (drummer) zet te z'n vader hem de deur uit. Wencke Myhre Wayne Fontana ÏGlyn Geoffrey Ellis, zoals Wayne Fon- tana bij de burgerlijke stand (in Man chester) heet, wordt in oktober 22 jaar. Zijn eerste optreden is alweer ★zeventien jaar geleden. Als vijfjarige bezorgde hij ontspanning aan ouden ★van dagen. Tien jaar later werd het *menens. Vijfentwintig gulden per Dit Noorse tieneridool is 18 jaar en is de trotse bezitster van twee zilveren platen. Haar aandacht is nu gericht op succes in Duitsland (zoals veel jonge sterretjes uit de Scandinavische landen). Ze trad op voor de televisie in haar geboorteland en in verschil lende films. Niettemin houdt zij haar aandacht ook bij de studieboeken, om dat ze medicijnen wil studeren. Va der Myhre en broer Reldar zijn mu- The Bcorpwna

Leidse Courant | 1965 | | pagina 15