m Gemeenteraad van Lisse de ban van Najaarsfeesten DE LEIDSE COURANT" LEIDERDORPERS KRIJGEN „RECHT VAN EERSTE KEUS" DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1965 Zilveren jubileum herdacht PAROCHIERAAD ST. PETRUS HEEFT GROTE PLANNEN Bij gelegenheid van het 25-jarig be--hulde bracht de heer Brandenburg aan staan van de parochieraad in de St. de heer Goddijn. die 24 jaar lang het Petrusparochie, waarover wij reeds j comité had gestuwd als voorzitter. In eerder schreven, was het een goed I deze hulde werd vanzelfsprekend ook idee van het bestuur om dit niet te mevr. M. C. Goddijn-van Noort be- herdenken met een grandioos feest, trokken voor de steun aan haar man doch in een vergadering van parochia- verleend. Mevr. J. H. Winkelmolen- nen uit alle geledingen van het paro- Schoenmaker werd als oudste lid van chieleven, waar men zich bezon op de de raad voor het vele werk in 22 jaar afgelopen 25 jaren, het heden overzag en als leidster van de vroegere moe- en plannen opstelde voor de toekomst, dercursussen hartelijk dank gebracht. In het bestuur van de huidige pa- Het is bijzonder moeilijk om in dit rochieraad bestaan grootse plannen korte bestek alle activiteiten van de die echter alleen gerealiseerd kunnen raad te vermelden, welke zelfs spr. worden met intensieve medewerking niet alle kon opsommen, van alle verenigingen en comité's Er is in het verleden met folders en welke in deze parochie werken. Ook brieven, met goede resultaten, getracht de jeugd is een zeer werkzaam aandeel toebedacht. De voorzitter, de heer J. Branden burg, verwelkomde in de parochiezaal alle aanwezigen, in het bijzonder de ken W. P. M. Haring en sprak er zijn verheugenis over uit, dat zovelen aan de oproep gehoor hadden gegeven. Allereerst gaf spr. een gedetailleerd overzicht van het verleden en alle activiteiten, welke door het parochieel comité waren gestimuleerd. Met dank dacht spr. terug aan mgr. Beukers, die de eerste stoot had ge geven tot oprichting in 1940. Warme Politiële aanwijzingen voor 3 oktober De Commissaris van Politie te Leiden brengt ter kennis, dat het by politieverordening verboden is op de openbare weg a.) vertoningen te geven (akro- batiek e.d.); b) aapjes, marmotten en derge- ïyke dieren te vertonen; c.) verlotingen te houden of ge legenheid te geven tot deel neming aan hazardspelen. Bij constatering van overtreding zal proces-verbaal worden opge maakt, terwgl de voorwerpen, waarmede het feit is gepleegd, in- beslaggenomen zullen worden. Eerste Hulpdiensten zijn als volgt geregeld: Vrijdag, 1 oktober: Lunapark Schuttersveld van 20.0024.00 uur post aanwezig in school Schuttersveld. Bij de taptoe lopen E.H.B.O.'ers Zaterdag, 2 oktober: Voor het Lunapark Schutters veld is van 9.00 tot afloop een post aanwezig in de school Schutters veld. Bij de uitdeling haring en witte brood, koraalmuziek, middagop- tocht enz. zijn voldoende E.H.B. O.'ers aanwezig. Beide dagen functioneert de Eer ste Hulpdienst normaal. alle parochianen niet alleen te bereiken, maar ook in dit werk te be trekken, te zoeken naar een mogelijk heid om te komen tot een ideale pa rochiegemeenschap, waarin jong en oud zijn plaats en ook zijn werk als goed gemeenschapslid zou kunnen vin- Wat spr. nu voor ogen stond in zijn plannen was een betere samenwerking van de eenheden in deze parochie, ten einde te komen tot een meer efficiënte, economische en hechte samenwerking waarbij b.v. de gehele parochiegemeen schap zal moeten worden ingeschakeld. Een klein dagelijks bestuur, dat de plannen en initiatieven zal moeten be spreken, terwijl de uitwerking en rea lisering daarvan zullen worden over gelaten aan de grote raad, waarin alle geledingen zullen vertegenwoordigd Een goed gedocumenteerd secreta riaat, eventueel met een administra tieve kracht en belangeloze hulpkrach ten is daarvoor vereist, zonodig met moderne apparatuur. Een vergelijk met onze andersdenkende broeders valt op dit punt niet in ons voordeel uit. daar- GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij be sluit van 5 augustus 1965 het uitbrei dingsplan "Leiden-Morskwartier", vast gesteld bij raadsbesluit van 27 juli 1964, hebben goedgekeurd, met uitzondering enige bepalingen van de bij dat plan behorende bebouwingsvoorschriften. Het goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie afdeling Openbare werken Stadhuis, kamer 112). Leiden, 30 september 1965 De Burgemeester voornoemd. Van der Willigen. (Advertentie) op kunnen wij jaloers zijn, maar daar uit toch ook een goede lering trekken. Tenslotte vroeg spr. aller gebed tot de H. Geest om kracht en inzicht opdat de plannen niet alleen goede gestalte en vorm kunnen krijgen, doch ook verwezenlijkt kunnen worden. Na de pauze bracht deken Haring zijn gelukwensen aan de parochieraad voor het vele goede in deze parochie verricht. Spr. wenste, dat het voor gestelde zal worden kunnen bereikt Doch dit zal alleen kunnen geschieden als allen de toewijding willen geven, die de werkers van het eerste uur hebben opgebracht. De heer Goddijn dankte voor de warme woorden van de voorzitter en was dankbaar voor de vele jaren, die hij aan dit werk had mogen besteden en hoopte, dat de nieuwe koers nog vele vruchten zal mogen afwerpen. Na een dringend verzoek om voor een volgende bespreking en verdere uitwerking van deze plannen weer in dit grote aantal op te komen, sloot de heer Brandenburg deze prettige en hopelijk vruchtbare bijeenkomst. Onder de aanwezigen waren o.a. pastoor W. E. Blok, het voltallige kerk bestuur, alle kapelaans en rector M. v. d. Ploeg. DIRIGENT NEEMT AFSCHEID VAN HET LEIDSE POLITIE-MUZIEKGEZELSCHAP Albert Hilkhuisen opvolger van D. Anderson "Pliessle met toeters" zou de titel ge weest kunnen zjjn van een film, die gis teravond In de kantine van het nolltie- bureau te Lelden werd vertoond ter ge legenheid van de slotviering van het 45 iarig bestaan van het Leids Politie Mu ziek Gezelschap. Nu waren het slechts de woorden van twee hond les die op 20 mei i.l. het politie-muziekfestival bij woonden. waarvan de film oonamen toonde. De camera's werden hierbjj be diend door de heren J. Hofstede en Th. Wandt, die een welverdiend applaus ont vingen. De heer S. F. J. Voerman overhandig de deze levendige herinneringen aan de voorzitter van L. P. M. G., de heer E. Beens. Deze betuigde zijn dank aan allen, die meewerkten aan het succes van de festiviteiten, zoals het gemeentebestuur, de festivalcommisie. de programmacom missie. de commandant van de kok- school, kolonel Th. H. Wessels en de film ploeg. De heer Beens belandde vervolgens bii een ander gedenkwaardig feit n.l. het afscheid van de dirigent. De heer D. Anderson zal zijn funktle neerleggen. Dit gaat velen aan het hart, want Dik Anderson leidde het corps ultelndeljjk naar de vaandelafdeling, het hoogstbe- relkbare. In deze 14 jaar behaalde hel muziekgezelschap tevens 6 keer een 2e en 8 keer een le prjjs op concoursen. Toch bliift de nu ex-dirlgent nauw aan L. P. M. G. verbonden door het ere- het eerst in Nederland optreden, lidmaatschap dat hem werd aangeboden zullen niet op de Kaasmarkt te zien pn waarvan hy de. onderscheiding ont- zijn, maar op het PIETERSKERK- j vinR s PLEIN. De leden van de Gymn. Ver. ..Sportief' worden verzocht zich mor genavond om 6.30 uur te melden aan de RomanusZaal, achter de Hartebrugkerk. Dit in verband met de taptoe. stalleerd en gezien de ervaring met meer dere muziekgezelschappen zal hy de moeiiyke taak als opvolger van Anderson zeker weten te vervullen. Als beschermheer van L. P. M. G. dankte de burgemeester van Leiden voor de aandacht, die door het festival op on ze gemeente gevestigd werd en liet dil vergezeld gaan van een mooie tegel met het Leidse wapen voor alle leden van de festivalcommissie. Tenslotte vertelde de voorzitter van de burgerycommi8sie, de heer H. Boorsma dat ook de burgerij grote belangstelling voor het politiecorps had. "Leiden zonder studenten en zonder L. P. M. G. zou maar een dode stad zijn", zo besloot hij. Men bracht na dit officiële gedeelte, nog gezellige ogenblikken door onder het genot van een glaasje eu een lekjtep LEIDSE AGENDA DONDERDAG 30 SEPTEMBER K. O. Orgelconcert door Jiri Ropek. Pieterskerk, aanvang 20.15 u. Stadsgehoorzaal Inspectiedag L.O.-Alphen. Aanvang vergadering 9.30 uur v.m. Kath. Vrouwengilde Bijeenkomst in parochiehuis Oegsfgeest. Aanvang 19.45 uur. Leidse Schouwburg Hoofdstad Operette met „Ein Walzertraum". Aan vang 20 uur. ZATERDAG 2 OKTOBER Leidse Schouwburg Feestvoor- stelling t.g.v. viering Leidens Ontzet door Cabaret Tingel Tangel „U had het nog nooit zo goed". Aanvang 19.30 u. T entoonstellingen Mus. De Lakenhal Tentoonstelling van Holl. Aquarellistenkring en ,,De Grafische". Tot 1 november. MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon dags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Ijjks van 10-5 uur; zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). Ryksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dageiyks van 10-17 uur; 'g zondags 13-17 uur. Ryksmuseum voor do geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks v. 10-4 uur; 's zondags van 13-17 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Tot Hulp der Mensch- heid. Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt van vrijdag 24 september tot vrijdag 1 ok tober, waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegst- geestse Apotheek en Apotheek Voor schoten zyn geopend. BURGER! MKF STAND Geboren: Liesbeth Jorinne d. v. G. Boersma en A. Joustra. Merel d. v. C. O. Boot en N. Martyn. Hendrik z. van H. Struik en M. M. Haasbeek. Denise Syl via Cornelly d. v. H. A. Telgt en R. C. syp. Gerardus Johannes Jacobus z. v. W. de Ru en M. E. van den Berg. Jo- landa d. v. J. Ravensbegren en J. C. A. Hensing. Marinus Pieter z. v. P. A. de Wilde en E. Kreukniet. Hendrika d. van M. van Rhijn en J. A. van der Bent. Albert z. van A. de Graaf en M. Kam ping. Monique dr. v. C. S. van Katwyk en J. E. Bousie. Maurice z. van P. La- sander en T. M. C. van Ry'n. Diana d. van J. Rijsbergen en C. van den Hout. Ja- coline d. van L. W. Neuteboom en H. C. Jongeleen. Jan z. v. J. de Vogel en A. T. Hazenoot. Overleden: C. W. Huibers 39 jaar echtgenote van A. van den Berg. P. W. de Jong 23 jaar vrouw. C. J. Ravens- bergen 58 jaar man. M. A. J. van Look 53 jaar man. NIEUWKOOP Muziekshow Zaterdag a.s. wordt op de speelplaats van de kath. VGLO een muziekshow gegeven. Medewer king hiertoe verlenen de verenigingen „Eensgezind" uit Nieuwkoop. DSS uit Aarlanderveen en „Arti et Religione" uit Langeraar met corps en drumband. Op de zaterdagen 9 en 16 oktober zullen deze muzikale shows oók plaats vinden respect, in Langeraar en Aar landerveen. Gerekend wordt op grote belangstelling van de zijde van het publiek. Aanvang kwart voor zeven. MARKTBERICHTEN Lelden 29 september Groenten. Per 100 kg. andijvie 16-24, pronkbonen 78-126. snijbonen 170-232, stambonen 150- 249, gekookte kroten 50, groenen kool 28-34, prei 35-45, spinazie 40-58, kom kommers 20-55, tomaten 30-78, uien- picklers 21-40, drielingen 22-50, mid- delfyn 19.20-19.80 middelgrof 15.70-17.00, grof 17.40-17.80, winterpeen 15-18, wit lof 135-200. Per stuks bloemkool 14-65, knolselderie 16-22 komkommers 11-51, sla A 4-25, per 100 bos: bospeen 32-37. „M 0 0 Y UYT" Buiten de verrassende schoonheid van zijn schilderwerken, wist Jan Steen in een paar penseelstreken ons heel wat te vertellen. Zo schilderde hij, in de tijd, dat men metselde aan het gebouw, waarin KAART i KOUS 1 KAN met daarboven de woorden „Mooy Uyt", waarmede hij de aardige zegs- wyze uitbeelde: Kaart, Kous en Kan maakt menig arm man, maar het recht gebruik van deze drie ooit namen, behoefden nimmer zich enig mens te schamen. Na 300 jaar genieten wij nog steeds met volle teugen van het werk deze vermaarde schilder. Nog meer kunt U nu iedere dag genieten van De Leidse Courant, die thans VERGROOT - VERNIEUWD - VERBETERD de mooiste en beste krant van Leiden en verre omgeving geworden is. In enkele weken werden door abonnees reeds honderden nieuwe abon nees aangebracht. Probeert U het ook eens; wellicht is er in uw familie of kennissenkring iemand, die nog niet op De Leidse Courant geabon neerd is. Wg honoreren uw aktiviteit met het unieke Leidse Courant speldje en. HET JUBILEUMBLOK (100 vel prima schrijfpapierwaarvan op het schutblad de fraaie gevel van De Leidse Courant uit de tyd van Jan Steen staat afgebeeld. Ondergetekende datum: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen. Papengracht 32. Leiden UIT DE LEIDSE RAADSSTUKKEN Verhuur fabrieksgebouwen Het door de gemeente aangekochte fabrieksgebowencomplex van Van Wijk en Heringa N.V., gelegen tussen de Vestestraat en de Uiterstegracht, in verband met de voorgenomen sanering van dit stadsdeel, is tot 31 december 1959 in gebruik gebleven bij de vorige eige naar en is daarna verhuurd aan de Royal McBee Nederland NV. Met ingang van 1 juli 1965 is de ver huur aan laatstgenoemde N.V. over eenkomstig haar verzoek beëindigd. In verband met het onderbrengen van bedrijven, welke in het kader van de stadssanering moeten worden ver plaatst, en het tekort aan ruimten voor culturele verenigingen, verdient het vol gens B. en W. aanbeveling opnieuw tot verhuur van de in het voorlmaige fa briekscomplex aanwezige ruimten over te gaan. Met het oog op het gebruik en de toe komstige bestemming van het onderha vige gebouw willen B. en W. een mini- mum-huurprijs aangehoden van rond 36.700.in totaal per jaar. De verhuur zaal overigens plaatsvin den aan door het college aan te wij zen gegadigden gedurende nader in ver band met de behoefte door vast te stel len tydvakken en onder door ons nader te bepalen voorwaarden. Rijksgoedkeuring heeft de totstandko ming van dit centrum belangrijke vertra ging ondervonden. Voornamelijk als ge volg van de gedurende de laatste jaren sterk gestegen bouwkosten zal het voor het onderhavige doel uitgetrokken bedrag met 376,600 worden overschreden. B. en W. vragen de raad dit bedrag alsnog be schikbaar te stellen. Gezien de bijzondere aard van het uit te voeren werk, achten B. en W. het ge wenst, slechts enkele aannemers uit te nodigen om in te schrijven voor de aanbe steding van het desbetreffende object. Voor een dergelyke onderhandse aanbe steding is de goedkeuring van Gedepu teerde Staten vereist. Voorstel aan raad: De directeur der Gemeentewerken heeft een onderzoek ingesteld naar de bouw kundige toestand van een aantal pavil joens van de psychiatrische inrichtingen „Endegeest" c.a. Bij dit onderzoek bleek, dat in de paviljoens vrouwen C, mannen D, vrouwen D en mannen C verschillen de bouwkundige voorzlenigen en res tauratiewerkzaamheden dienen te wor den uitgevoerd. Aangezien het niet mo gelijk is om voor die paviljoens geiyktij- dig plannen in uitvoering te nemen zal gezien de toestand waarin het paviljoen mannen C zich bevindt, allereerst de ver- bouwings- en restauratiewerkzaamheden van dit gebouw ter hand moeten worden genomen. De totale kosten van de verbouwing i restaratie van dit pa,viljoen kunnen worden geraamd op 286.000. Aanleg groenstrook by spooriveghaven. Gemeente staat open voor plannen van eigen middenstand De Leiderdorpse middenstanders krijgen het recht van eerste keus voor de bezetting van het geplande winkel centrum „De Winkelhof", dat ongeveer 100 winkels en twee of drie super markets groot zal worden. Tijdens een voorlichtingsbijeenkomst in het Dorps huis, waar het woord werd gevoerd door burgemeester mr. R. M. Gallas, de heer Smitshoek van het Economisch Technologisch Instituut en ir. S. v. d. Ree, de stedebouwkundige van de ge meente, is gisteravond een rijk gedocu. menteerd overzicht gegeven van de plannen, de omvang, de opzet en de bouwfasering. Uit het grote aantal middenstanders, dat gevolg had gegeven aan de uitno diging van het gemeentebestuur viel op te maken, dat „De Winkelhof" een project is, dat zich mag verheugen in de levendige interesse van de plaatse lijke ondernemers. Over vijf jaar, in 1970, zal de eerste fase van het winkelcentrum, ongeveer 50 winkels, gerealiseerd moeten zijn. Fasering van de bouw is noodzakelijk, omdat men de groei van het aantal winkels gelijke tred wil laten houden met de totstandkoming van de ver schillende plannen. Men wil daardoor bewerken, dat de winkeliers en onder nemers van stond af aan een redelijk verzorgingsgebied rond zich hebben. Over vijf jaar de eerste fase. Het is dus nog vrij kort dag. Doel van deze voorlichtingsbijeenkomst was dan ook de plaatselijke middenstand aan het denken en onderzoeken te zetten, op dat spoedig concrete plannen en idee- en naar voren zullen komen. Ter ver gadering, na de verschillende voor drachten, werd er flink gebruik ge maakt van de gelegenheid tot vragen stellen, kwamen nog geen vastomlijn de plannen naar voren. Wel werd door enkele heren de suggestie gedaan om een gedeelte van het centrum het is duidelijk, dat niet de hele „Winkel- hof" door Leiderdorpers bemand zal kunnen worden in coöperatief ver band te realiseren. De gemeente staat in principe posi tief tegenover ieder concreet plan. „mits het", aldus de burgemeester, „met voldoende waarborgen is omkleed". Het winkelcentrum, waaromheen ruime parkeergelegenheid geschapen wordt, zal qua branchesamenstelling goed gevarieerd zijn. Bij het bepalen van de omvang en de branchesamen stelling is men er echter wel van uit gegaan, dat het onmogelijk is tot een evenaring te komen van het winkel apparaat in de Leidse binnenstad. Mid denstanders, die zich in „De Winkel- hof' willen vestigen zullen er derhal ve rekening mee dienen te houden, dat hun verzorgingsgebied zich beperkt al léén tot Leiderdorp. De verwachting is bovendien, dat de aantrekkingskracht van het winkel apparaat in de Leidse „city" in de toe komst alleen maar groter kan worden, omdat in Leiden grote saneringsplan nen bestaan en dat de parkeermoeilijk. heden, die velen thans doen besluiten elders te gaan winkelen, tot het verle den gaan behoren. Het aantal winkels is derhalve geDland naar de verwachte groei van Leiderdorp (veertig of vijf tigduizend inwoners). Naast het grote winkelcentrum zijn in de verschillende wijken, De Zijl hoven, het Voorhof, het Buitenhof en het Binnenhof, ook kleinere concern waarin mentaire levensbehoeften te voorzien: slagerijen, broodwinkels, kruideniers etc. Hoewel deze branches ook in het grote winkelcentrum vertegenwoordigd dienen te zijn, denkt men daar op de eerste plaats aan de vestiging van win kels in duurzame goederen. GEEN KOOPAVOND Na de bijeenkomst namen enkele heren de gelegenheid te baat het voor stel te doen tot het instellèn van eer BUURTCENTRA koopavond op vrijdag. Verreweg het grootste gedeelte van de middenstan ders voelt niets voor een koopavond. Men wilde zelfs niet horen proef gedurende drie maanden, want i bij stemming verklaarden zich 26 buurtwinkels gepland, sen tegen, terwijl er slechts zes terecht kan om in de ele- stemmers waren. HALF MILJOEN VOOR NIEUW JEUGDCENTRUM Het gemeentelijk jeugdbuitencentrum aan de Korte Vliet naby de Voorschoter- weg zal binnen niet al te lange tyd moeten worden afgebroken in verband met het nieuw te graven kanaal aldaar. Dit jeugdbuitencentrum, dat wordt be heerd door de Stichting Leidse Jeugd- verbiyven, doet dienst als eenvoudige overnachtingsgelegenheid voor jeugd- en jongerengroepen en biedt daarnaast per manent onderdak aan een padvinders- groep. In de korte periode van zyn be staan heeft het jeugdbuitencentrum be wezen in een zeer grote behoefte te voorzien. B. en W. achten het daarom gewenst dat het centrum te zijner tyd door een elders te bohwen nieuw jeugdbuitencen trum wordt vervangen. Een goede plaats voor een nieuw jeugdbuitencentrum meent het college te hebben gevonden in het terrein ter- weerszijden van de Vlietweg te Zoeter- woude, welk terrein eigendom is van de gemeente Leiden en behoort tot de strook groengebied van Zoeterwoude, die, by aanvaarding van het desbetref- de Nederlandse Spoorwegen bevindt zich I fende wetsontwerp, bij het territoir van een strook grond/van ongeveer 3.700 m2, de gemeente Leiden zal worden ge- welke aan de Nederlandse Spoorwegen voegd. Dit terrein leent zich door zijn in eigendom toebehoort. De afscheiding ligging aan het water en de landelijke tussen die grond en genoemde laan be- j omgeving uitstekend voor het onderha- staat uit een hekwerk, dat door en voor vige doel. B. en W. van Zoeterwoude rekening van de gemeente wordt on- hebben zich in principe bereid verklaard derhouden. Het hek wordt helaas regel- i voor het bouwen van een jeugdbuiten- matig beschadigd, ten einde de daarach- centrum op de aangegeven plaats een ter gelegen grond als speelterrein in ge- 1 bouwvergunning te verlenen, bruik te kunnen nemen, terwyl op be- Het bestuur van de Stichting Jeugd- doelde grond veelvuldig grote hoeveel- verblijven heeft in overleg met het heden vuilnis worden gedeponeerd. i College voor de bouw van een nieuw In de huidige, hoogst onbevredigende j jeugdbuitencentrum een plan opgesteld, toestand kan verbetering worden ge- i Het plan omvat een hoofdgebouw met bracht door het hekwerk te verwijde- I conciërsgewoning, na amovering van de ren en op de grond een groenstrook aan 'bestaande opstallen (de voormalige boer- te leggen. j derij Vlietweg 20te bouwen op het De kosten, verbonden aan het verwij- terreingedeelte ten noorden van de deren van het hekwerk, het aanleggen j Vlietweg, terwijl ten zuiden van die weg van een groenstrook en het daarop een kampeerterreintje voor een beperkt ter beveiliging van kinderen plaatsen 1 aantal tenten en een eenvoudig sport- van een draadafzetting worden geraamd veld zijn geprojecteerd. Het hoofdgebouw op 19.500. j bevat op de begane grond een recreatie haal annex eetzaal, die door middel van 'n harmonicawand in 2 delen kan worden gespiltst, een kleinee tweede receatie- eetzaal voor het geval 2 groepen tege- Het tweede voetbalveld in het sport- ïyic van het centrum gebruik maken, park Leidse Hout, dat in beheer is bij de een keuken met dienkeuken, een hal en Sportstichting, is gedurende de 20 jaren de nodige bergruimten. Op de verdieping dat het veld in gebruik is geweest, door j bevinden zich 3 slaapzalen met een ca de lange en intensieve bespeling der- paciteit van in totaal 76 bedden, een lei- mate in kwaliteit achteruitgegaan, dat derskamer, alsmede garderobe-, toilet-, het veld opnieuw gedraineerd, geëgali- was- en bergruimten. De conciërgewo- seerd en van een nieuwe grasmat voor- ning zal een woonkamer met keuken zien moet worden. begane grond) en 3 slaapkamers (ver- B. en W. achten het gezien het dieping) bevatten. In het plan is geen tekort aan sportvelden van belang..plaats ingeruimd voor permanente huis dat tot verbetering van het tweede veld vesting van jeugdgroepen; voor de pad- wordt overgegaan. De daarmee gemoeide vindersgroep die thans een onderkomen kosten worden geraamd op 27.300. heeft in het jeugdbuitencentrum Korte Het subsidie aan de Sportstichting voor vliet, wordt reeds nu naar een andere het jaar 1965 dient in verband hiermede huisvestingsmogelijkheid omgezien. Aanvullend krediet gevraagd voor Gezondheidscentrum Op 28 november 1960 besloot de raad n krediet van 213.400 beschikbaar te 'J stellen ten behoeve van de bouw en voor- inrichting van een Gezondheidscentrum 1 Leiden-Noord. Door het uitblijven Warmond viert drie oktober HAASTIG DOOR LANGE AGENDA HEEN raad zitting nam namens de KVP, be-1 Leidsevaart konden met name de heren edigd. I Beelen, Paardekooper, Bet (allen KVP) Er waren overigens nog meer benoe- en Nieuwenhuis (SGP) zich niet ver mingen: de commissie Woonruimte werd enigen, in zijn geheel herbenoemd: de heer J. van Dijk gaat wylen de heer N. Mens Hun bezwaren kwamen in hoofdzaak opvolgen in zijn fuctie als lid van het neer op het feit, dat zij de noodzaak bestuur der Stichting „Gemeentelijk van een verbreding van brug en weg Sportpark Lisse": de heer P. Beelen niet noodzakelijk en voor Lisse econo- gaat het overleden raadslid opvolgen misch niet gewenst achten. Het plei- als lid van de Commissie voor Ruimte- dooi van voorzitter mr. Th. M. J. de Dat punt werd gevormd door..... de k Ordening en de door deze benoe- Graaf („Die weg is misschien nu nog NIEUWS VOOR DIEET-PATIëNTEN oliebollra, die hode Plrt de Ronlne de l ER WERD OP OLIEBOLLEN GETRACTEERD Slechts één punt dat niet in de agenda heeft de gemoedei gemeenteraadsleden enige tijd erigens opgenomen i van de Lissese gisteravond voor bezig te houden. Daar Warmond de betrekkingen met de Sleutelstad steeds nauwer aanhaalt, de heeft het VVV-bestuur in overleg met het Oranjeeomité besloten de 3 okto- ber-festiviteiten niet ongemerkt voor bij te laten gaan. Als resultaat van deze besprekingen is het volgende uit de bus gekomen: Voor de Warmondse jeugd, die dit jaar wederom vrij van school heeft, is er op zaterdagmorgen 2 oktober om 10 uur een zakkenloopwedstrijd in de Dorpsstraat georganiseerd (eigen zak meenemen), terwijl de ouderen hun krachten kunnen meten in het paal- klimmen op het raadhuisplein. Om 2 uur 's middags wordt er voor de vaders een grote tonknuppelwed- strijd georganiseerd, waar mooie prij zen bij elkaar geknuppeld kunnen worden. De deelnemers kunnen zich ter plaatse tegen een geringe vergoe ding laten inschrijven. De prijsuitreiking vindt na afloop van de spelen door de oud-voorzitter van de VVV op het raadhuisplein plaats. Viert allen mee, zodat deze dag dit jaar voo- Warmond een daverend suc- i belang, het is van da Najaaralaa.tan. dia el.taran In rte fi(,0r Q van d0n B0rg. M ,ens|otte Lisse van start zijn gegaan. za] dp heer w q j uijtdewilligen. Voor het overige is er maar bitter die vorig jaar reeds werd benoemd tot weinig gebeurd. De 29 punten wer- adj.-commies A op de afd. bevolking, den In een ongekend snel tempo afge- burgelijke stand, verkiezingen en mili- werkt: nog geen uur nadat de voorzit ter de vergadering had geopend, werd het openare gedeelte van de raadsver gadering gesloten; de kenneiyk in llch- telijke feeststemming verkerende ver gadering bleef hierna nog enige tyd bjjoen voor een vertrouwelijk beraad. P. VAN BEEK NIEUW RAADSLID •sinds gisteravond telt de raad een nieuw lid. In een korte plechtigheid werd de heer P. van Beek, die in de zaken, teven worden belast met werkzaamheden betreffende de burger- Hjke stand. ECONOMISCH WEL OF NIET GEWENST? Verder was er slechts één punt nog afgezien van de boven genoemde „oliebollen" dan dat de vergadering tot een forse discussie zette: het voor stel tot het verlenen van een bydrage in de kosten van vernieuwing van de Van Pallandtbrug in de weg langs de veel grotere betekenis zal krijgen en: „Wanneer dat zo is, en dat is ge zien de ontwikkeling in het verkeer verre van uitgesloten, dan kunnen we beter nu deelnemen in de kosten dan later bij een eventuele overname van de weg en de brug voor alle kosten te moeten opdraaien".) kon hen niet van gedachten doen veranderen. De vier genoemde raadsleden verklaarden zich, toen het voorstel in stemming kwam, tegen, maar dit was niet voldoende om goedkeuring-bij-meerderheid-van- stem men te verhinderen. GEEN COMMENTAAR De overige voorstellen werden vrijwel zonder enige uitzondering zonder com mentaar aangenomen. Slechts by vast- In het vervolg zal op elke vierde woensdag van de maand tussen 15.00 en 16.00 uur in het Wit-Gele Kruisge- bouw zitting hebben een gediplomeerd diétiste. Zij zal op doktersadvies alle patiënten, die, om welke reden dan ook, een dieet moeten houden, helpen om in dit dieet nog zoveel mogelijk variatie aan te brengen Alweer dus een nieuwe dienst, die het kruiswerk aan de leden kan bipdpn. stelling van wijzigingen van de begro ting van de dienst voor sociale zaken werd door de heer Van Leeuwen om enige toelichting gevraagd. Die gaf de burgemeester, die hierin werd geassis teerd door de heer Paardekooper, vlot en kundig.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4