NIEMAND TE GOED VOOR WERKGEVER Voorzitter van vijftigjarig NKWV: Regeringsplannen wel heel erg duur../5 Wat is het NKWV? EIND VAN 1965 AARDGAS BIJ 40 100 NEDERLANDERS Nederland kan best wat meer zelfkritiek gebruiken.. Ckefarine 4 Meerjarenplan voor economisch beleid Ook kansen voor midden- en kleinbedrijven Tarieven blijven in studie Rapport drs. Westerterp in New- York EEG kan handelen buiten De Gaulle om KENNEDYRONDE AFHANKELIJK VAN EUROPESE INSTELLING Prijsbeleid blijft gehandhaafd WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Het is uw voorrecht vragen te stel len. Het is mijn noodlot ze te moeten be antwoorden. Ik denk niet dat een katho lieke werkgever anders is. Hoogstens heeft hij wat beter geleerd waarover hij berouw moet hebben en aan welke hfl zich heeft te houden. Het is niet mijn overtuiging dat de katholie ken, omdat zij het beter geleerd heb ben, het ook beter doen. Ik ben dan ook geneigd aan deze vraag gauw voorbij te gaan. Wat i de noodzaak (Van e BREDA „De plannen van de/e regering zijn wel heel erg duur." Dit zegt ons mr. Paul M. H. van Boven, algemeen voorzitter van het Nederlands Katholiek Werkgevers-Verbond. Aanleiding tot het ;e>sprek is het vijftigjarig bestaan van de katholieke werkge versorganisatie, dat op 1 oktober in Tilburg gevierd wordt. Mr. Van "oven is zelf een moderne katholieke werkgever- Zijn uitspraken zijn Lfris van de lever" en verdienen de bijzondere aandacht in een land waarin industrialisatie een zaak van leven of dood is. Liberalen van oude stempel bestaan niet meer De naoorlogse industrialisatie van Nederland is in niet geringe mate te flanken aan de activiteiten van de werk gevers. Toch wordt de werkgever bij nog altijd met enige achterdocht ien. Voor velen is hij de man die inel rijk wordt zonder zich druk te naken over de manier waarop hij aan :ijn geld komt. Deze vertekening van iet beeld van de ondernemer is mr. Van Boven een doorn in het oog. De moderne werkgever is heel an- lers ingesteld dan sommigen van zijn iberalistische voorgangers in de vori- re eeuw. Mr. Van Boven was aanvan- telijk van plan dat de Nederlanders duidelijk te Vertellen *bfj hét Vijf tigjarig bestaan van het NKWV. Het thema van de jubileumviering is nu „vooruitstrevend ondernemerschap" ge worden. De feestvergadering wordt in de aula van de Katholieke Hogeschool te Tilburg gehouden. Wij zitten tegenover mr. Paul M. H. van Boven in diens huis aan de Breda se Ginnekenweg. Hij beantwoordt zeven vragen die hem „de wei in jagen", zo als hij zegt. Zijn antwoorden zijn pun tig, prikkelend soms en stemmen tot nadenken. Maar zij zijn vooral eerlijk oprecht. Wat beweegt, een moderne werkgever winstbejag, gemeenschapszin of een combinatie van beide Ik geloof niet dat ik mij voor dit gat moet laten vangen. Een analyse van de motieven beperkt zich niet tot deze twee. Ik kan niet ontkomen aan de uitspraak dat winststreven nog altijd een alleszins acceptabel en noodzakelijk streven is. Maar wie kan bepalen hoeveel persoon- plezier de ondernemer ervaart, eer hij, ondanks alle complicaties die hij ervaart bij zijn werk, voortgaat met zijn onderneming uit te bouwen? Eén zaak spreekt, geloof ik, de heden daagse ondernemer bijzonder aan: dat de continuïteit van zijn onderneming. Het is mijn stellige overtuiging dat de ondernemers in hoge mate worden be wogen door de zorg voor de toekomst tan hen toevertrouwde onderne ming (vaak nog hun eigendom). Ik dacht dat de gemeenschap met die in stelling van de ondernemer in hoge ma te is gediend. Een socialistische politicus zei me on langs eens: „Ik haat werkgevers, voor al als ze katholiek zyn!" Het was een Belg en dat verklaart z(jn felle uit spraak, maar ook in Nederland is de .image" van een ondernemer nog altijd die van een man die in zo kort mogelyke tijd zoveel mogelijk geld wil verdienen. Dit beeld roept weerstand op. Wat vindt u daarvan Het haten van ondernemers is een even zinloze en onchristelijke bezigheid, als het haten van negers of arbeiders. Ongenuanceerde uitspraken als deze zijn meer beledigend voor degene, die de uitspraak doet, dan voor degene, op wie zij betrekking heeft. Naar aanleiding van deze opmerking vraagt u of in Nederland de onderne mer nog altijd wordt gezien als een man die in zo kort mogelijke tijd zovéél mogelijk geld wil verdienen. Het is een bespottelijke vraag, maar u hebt ge lijk dat u hem stelt. Berouw Ik heb vaak de indruk gekregen dat in allerlei rangen en standen, in aller lei ambten en beroepen er tal van men sen zijn die in zo kort mogelijke tijd zoveel mogelijk geld willen verdienen. Om de hebzucht als een speciale on deugd van de ondernemer te bestempe len, is ronduit belachelijk. U moet niet vergeten, dat de winst een van de graadmeters is van de kwaliteit van de onderneming. Het is geen wonder dat dan de leider van de onderneming zich er over verheugt, wanneer de winst wy moeten verschil maken tussen de vreugde die men heeft omdat de onder neming goed gaat en de vreugde die men heeft omdat men veel geld in zijn eigen zak kan steken. Die ondernemers, voor wie de laatste vorm van vreugde de hoogste is, staan niet alleen in (Van een onzer verslaggevers BREDA. Wat is en doet het Nederlands Katholiek Werkgevers Verbond? Bijgaand vraaggesprek met de huidige voorzitter van deze organisatie, mr. P. M. H. van Boven, verschaft een kijk op de idealen, die het vijftigjarig verbond thans bezielen. Enkele feitelijke gegevens omtrent het N.K.W.V. vindt u hieronder. Het verbond is een van de vier centrale organisaties van werkgevers i ons land. De drie andere zijn het Verbond van Nederlandse Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond en het Verbond van Protestants- Christelijke Werkgevers in Nederland. Bij het N.K.W.V. zijn aangesloten vijf regionale werkgeversverenigingen, min of meer samenvallend met de diocesen. Ook zyn aangesloten de Katholieke Jonge Werkgevers Vereniging, een zestigtal katholieke en gemengde werkgeversvakverendgingen alsmede een vijftigtal afzonderlijke ondernemingen. In het binnenland behartigt het Nederlands Katholiek Werkgevers Verbond de algemene belangen van de ondernemers in talrijke organen, zoals de Sociaal Economische Raad, de Stichting van de Arbeid, de Sociale Ver- zekerings Raad, het Algemeen Werkloosheidsfonds, de Sociale Verzekerings bank, de Bankraad en tientallen andere instellingen, colleges en commissies. In het buitenland is het N.K.W.V. vertegenwoordigd in de Union des Industries de la Communauté Europeénne en talrijke commissies organen, die zich bewegen op het terrein van de Europese integratie, de handelsbetrekkingen en de hulpverlening aan de ontwikkelingslanden. Door haar medewerking aan de activiteiten van de Union International des Associations des Dirigeants d'Entreprise Crétienne (U.N.I.A.P.A.C. tracht het N.K.W.V. de idealen van de christeiyke ondernemer te verbreiden in a»4ere landen, met name in Zuid-Amerika en Afrika. Naast de behartiging van de belangen van de leden in het algemeen verleent het N.K.W.V. zijn leden ook persooniyke service, zowel op sociaal als op economisch terrein. Aan de cursussen bedryfsbeleid en personeels- tijdschriften, marketing enz. nemen jaarlijks vele leden en staffunctionarissen uit de bedrijven deel. Bij zaken als deze doet men het beste uit te gaan van een feitehjke situatie. In Nederland bestaat een katholieke werkgeversvereniging; een katholieke arbeidersbeweging: katholiek onder- wys en, zoals u zelf beter weet dan ik, een katholieke pers. Biykt uit de Troonrede voldoende be grip voor het belang van de industrie voor de welvaart in Nederland Brian Crooks (zestien jaar, links) en Michael Arthur zestienzijn leerlingen aan de eerste Engelse politiecadettenschool. Hun opleiding bestaat vooral uit het leren omgaan met politiehonden, walkie-talkies, het voorkomen van jeugdmisdaden en controle op binnenplaatsen van scholen. Zij moeten door hun houding vooral laten merken, dat de politie eerder een dienende dan een bestraffende taak heeft. proces in Nederland stellig ten goedt zullen komen: dat is de verruiming var de mogeykheden voor het onderwijs er met name voor het hoger onderwijs er anderszyds de plannen die er bestaar op het gebied van het wegenstelsel. De ze zaken zijn beide van immens belang voor de ontwikkeling van de industrie. Heeft een jonge energieke onderne mer In Nederland kansen, óf loopt hij te pletter op overheidsbemoeiingen Bij de jongste ontmoeting tussen par lement en industrie hebben de onder nemers hun best gedaan de parlemen tariërs aan te tonen, Ijoe moeilijk 't ge worden is in Nederland een industrie op te bouwen. De ambtelijke bemoeiingen, aldus een industrieel bij die ontmoe ting, staat bruisende initiatieven van ondernemers in de weg. De bureaucra tische overheidsmachine is te ingewik keld geworden en de ambtelijke molen maalt te langzaam. Zou u iets an- Nee, ik heb het werk dat ik tot nu toe heb gedaan steeds met bijzonder plezier verricht. Ik houd van de onder nemerswereld en voel mij daarin thuis. Men hoeft niet uitzonderlijk knap te zijn om een goed ondernemer te we zen, maar niemand is voor dit vak te Je kunt rustig zeggen: ,,Die man Is toch echt te goed voor putjesschepper en die onderwijzer moest al lang pro fessor zijn". Dat geldt niet voor onder nemers. Het ondernemersschap doet 'n beroep op zo'n grote variëteit van ei genschappen, dat niemand er te goed voor is. Het kan op tal van niveaus wor den beleefd. Van redelijk goed tot su bliem. Men kan als ondernemer een goed beheerder zijn van de zaak die je vader heeft nagelaten. Je kunt ook de schepper worden van een Ford- of Pliilipsconcern. Ik zei al, je bent nooit te goed voor. Natuurlijk zou persooniyk alles, wat ik ben, graag beetje beter zyn. (Advertentie) Chefarine„4" doet won deren bij pijn of griep! Keurig zakdoosje (ledig) gratis bij uw apotheker of drogist. MI VA 20 procent meer AMSTERDAM (KNP) De opbrengst van de MIVA-kerkdeurencollecte, die op de derde zondag van september is ge houden, zal, naar het zich laat aanzien, weer een flinke stijging ondergaan ten opzichte van het vorig jaar. Op het kan toor waagt men zich voorzichtig aan de verwachting dat de collecte ongeveer 20 procent meer zal opbrengen dan in 1964 toen er 476.000 gulden binnenkwam. (Van c parlementaire redactie) i al- DEN HAAG. De regering wil gemeen meerjarig economisch beleldspii opstellen, dat moet uitgroeien tot 'n alge meen referentiekader voor het nemen van beslissingen door overheid en bedrijfsle ven. Het nemen van beleidsbeslissingen- ad-hoe Is In toenemende mate ontoerei kend om tot optimale resultaten te komen. Een nota met de grote lijnen van het economisch structuurplan In het perspec tief van de te verwachten ontwikkeling tot 1970 zal dit parlementaire jaar wor den gepubliceerd door minister drs. J. M den Uyl. van Economische Zaken, die haar aankondigt in zijn begroting. Vooruitlopend op die nota zegt de minis ter nu reeds, dat de produktivlteitsstyging in de periode 1965-1970 sterker zal zijn dan ln 1960-1965. De werkgelegenheid zal ech ter wat minder sterk toenemen, evenals trouwens de beroepsbevolking. Al met al zou de groei van het nationaal produkt dus maar weinig achterblijven bij die in de afgelopen vyf jaar. De bestedingen zul len wat minder snel kunnen stijgen De minister noemt het gewenst, dat in de komende periode de besparingen in de overheidssfeer en in de particuliere sector een hoger' percentage van het nationaal produkt gaan uitmaken om een evenwich tige verhouding te verwezenlijken tussen investeringen en besparingen. Dit kan als door een sterkere groei van de produkt le voor particuliere bestedingen en eollee tieve voorzieningen tezamen meer ruimte wordt gecreëerd. Het is volgens de minis ter goed zich dit te realiseren als men verkorting van de arbeidsduur gaat over wegen By het nastreven van een optimale eco nomische groei speelt de ondernemings structuur een belangryke factor. De hui dige concentratietendenzen bevorderen de concurrentiekracht van ons bedrijfsleven. Maar het zou volgens de minister een mis vatting zijn te menen dat er op den duur alleen plaats zou zyn voor grote bedrijven Levensvatbare midden- en kleinbedrijven moeten dan ook een reële kans hebben in de economische groei te delen. Een groep Spaanse zigeuners heeft gisteren voor de Paus een uitvoering van Spaanse dansen gegeven, die zondag wegens het slechte weer niet kon doorgaan bij het bezoek van de Paus aan een zigeunerkamp. Na afloop werden de zigeuners, onder leiding van Luisillo, door de Paus persoonlijk begroet. Onderzoek brandstoffenliandel (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister drs. J. M. den Uyl van Economische Zaken wil op korte termijn een samenstel van maat regelen tot stand brengen, waarin de ontwikkeling van de kolenproduktle en de daarmee samenhangende problemen worden geregeld. Eind 1965 zal ruim 40 procent van de gas verbrui kers in ons land puur aardgas ontvangen, eind 1966 tenminste 60 procent. De aardgastarie ven worden nog nader bezien, terwijl er reeds verschillende exportcontrac ten zijn afgesloten. In 1964 werd in Ne derland ruim 2 miljoen ton ruwe aard olie gewonnen en ruim 26 min. ton ge ïmporteerd. Deze mededelingen doet de minister in de toelichting op zijn be groting voor 1966. slag, zodat de import goed in het oog moet worden gehouden om zo nodig tij dig te kunnen ingrijpen. De import van industriekolen uit derde (dus niet-EEG-) landen is aan beperking gebonden, ter wijl de Nederlandse elektriciteitscen trales zich hebben verplicht 1,7 miljoen ton per jaar af te nemen. Het uiteenlopen van kostprijzen van Met betrekking tot de kolenvoorae- koie„produktle en de energieprijzen ?.nA..!!gL.mm;S?r„?e" y j i VI heeft in de omringende landen aailei- ifr°964 i-an, n'-f, tlin£ gegeven tot het beschikbaar stel rond 11,5 miljoen ton in 1964 en in 1965 in het binnenland in de vorm van steenkolen cokes, eierbriketten en gas rond 6,2 miljoen ton wordt verbruikt. De positie van de huisbrandkolen is niet ongun stig, maar de afzet ondervindt natio naal en internationaal toch enige terug- (Van een onzer verslaggevers) i BREDA Het KVP-Tweede-Kamer- lid drs. Th. E. Westerterp uit Ulven- hout zal de komende week in New-York tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de parlementaire conferentie van de NAVO, eerst in de economische com missie later in de voltallige conferen tie, een door hem opgesteld rapport verdedigen. Dit rapport bespreekt de drie belangrijkste problemen waarmee de regeringen en parlementen van de NAVO-Ianden zich op dit ogenblik ge confronteerd zien. Het gaat om 1. De onderhandelingen over verla ging van de douanetarieven in Amerika en Europa, de zogenaamde Kennedy- 2. de coördinatie van de politiek der Westelijke landen, in de organen van de wereldhandelsconferentie handel en financiële samenwerking met de ont wikkelingslanden), 3. de coördinatie van de politiek der NAVO-landen in de zogenaamde Oost- Westhandel. Hieronder volgen de conclusies van het rapport van drs. Westerterp ten aanzien van elk der drie onderwerpen. Kennedyronde De Kennedyonderhandelingen die zo veel verwachtingen hebben gewekt voor een aanzienlijke uitbreiding van de in ternationale handel dreigen om politieke redenen in het slob te geraken. De sident De Gaulle is uitgelokt, heeft im mers ook gevolgen voor de Kennedy ronde. Frankrijk weigert „voorlopig" deel te nemen aan de vergaderingen van de ministerraad en van de deskundigen der zes, die onder leiding van de Europe se commissie onderhandelingsmandaat van de gemeenschap moet voorberei den. De Europese commissie onderhan delt in Genève namens de gehele EEG). Tijdens zijn persconferentie van 9 sep tember j.l. heeft de Franse president er geen enkele twijfel aan laten bestaan dat geen Fransman zal terugkeren in de mi nisterraad van de EEG, als zijn part ners (Duitsland, Italië en de Benelux) niet akkoord gaan met de voorwaarden, die hij stelt ten aanzien van de toepas sing en uitleg van het EEG-verdrag. De Kennedyronde kan daardoor volledig in het slob geraken. Drs. Westerterp geeft als zijn persoonlijke mening te kpnnen, dat de EEG verder kan deelnemen aan de Kennedyronde Indien de Europese commissie in de ministerraad even tueel voorlopig zonder de actieve mede werking van Frankrijk het EEG-ver drag blijft toepassen. Niets in het ver drag van Rome verzet er zich tegen op dit gebied besluiten te nemen met zijn terne EEG-crisis, die op 30 juni door pre- vijven. In het rapport wordt echter ook gesteld, dat de huidige crisis in de EEG zou kunnen leiden tot een uiteenvallen van de Europese gemeenschap in haar huidige vorm. De voortzetting en 't wel slagen van de Kennedyronde zijn dus thans in belangrijke mate afhankelijk van de interne ontwikkeling van de EEG zo besluit drs. Westerterp dit gedeelte van zijn rapport. Ontwikkelingslanden De wereldhandelsconferentie waaraan 120 landen deel nemen en de raad voor handel en ontwikkeling bestaande uit 55 landen kan naar het oordeel van drs. Westerterp een steeds grotere betekenis gaan krijgen In de internationale economische be trekkingen, indien de ontwikkelingslan den er een „redelijk gebruik" van ma ken. De rapporteur constateert echter met een zekere spijt dat zowel op de wereldhandelsconferentie van vorig jaar In Genève als tijdens de eerste twee bijeenkomsten van de raad handel en ontwikkeling (dit jaar in New-York en Genève) praktisch uitslui tend is gediscussieerd over de procedu re. Aan de oplossing van het eigenlijke probleem hoe kunnen de arme lan den delen In de welvaart van de rijke landen is men nog steeds niet toege komen. De rapporteur doet een beroep op de Westelijke landen die samen eeq groep vormen In deze economische irganen van de Ver. Naties hun po litiek zoveel mogelijk te coördineren. Deze politiek zal er zodanig moeten uit zien, dat zij echte perspectieven biedt een sociaal economische, doch vooral menselijke vooruitgang voor de volkeren der ontwikkelingslanden. Oost-westhandel Hoewel de NAVO-parlementariërs reeds eerder een beroep hebben gedaan op hun regeringen hun handelspolitiek tegenover de communistische landen te coördineren, constateert rapporteur Westerterp dat dit nog steeds niet gelukt. Integendeel, er vindt een ware concurrentie plaats tussen de Westelij ke landen om de Oost-Europese landen vergaande kredietfaciliteiten te verle nen. In sommige gevallen zijn de kre- dietvoorwaarden, die aan de commu nistische landen worden toegestaan gunstiger dan die voor de ontwikke lingslanden. In het rapport wordt dan ook nogmaals een beroep gedaan op de regeringen van de Westelijke landen hun handelspolitiek tegenover het Oos- te coördineren. Aan het rapport zijn tenslotte drie aanbevelingen toegevoegd, die ter goed keuring zullen worden voorgelegd aan de voltallige conferentie van NAVO- parlementariërs, die van 4 tot 9 okto- Der in New-York wordt gehouden. subsidies. Ook in Nederland is volgens de minister een bezinning op de positie van industriekolen gewenst. De bewindsman gaat dan ook na, wel ke maatregelen in dit verband moeten worden getroffen. In de eerste plaats moet daarbij aandacht worden ge schonken aan de veiligheid en de con tinuïteit van de voorziening, zo zegt hij, aan de toekomstmogelijkhe-" de afzet, terwijl tevens voort durend moet worden bedacht, dat een vermindering van de produktiecapaci- it zou betekenen het verloren gaan in een belangrijk aantal arbeidsplaat- n in Limburg. Hoewel de studie nog niet is afgerond wijst de minister er reeds op, dat mede in verband met dit laatste punt een gedifferentieerde industriële structuur noodzakelijk is. Wat de afzet betreft, zal voortzetting van het huidi ge importbeleid niet achterwege kun nen blijven. Met de centrales is over leg gaande over een regeling van de brandstoffenvoorfiening op langere ter mijn. De minister meent, dat mede in het licht van de omvangrijke steunaan vragen van de mijnindustrie en de op komst van het aardgas een spoedige besluitvorming inzake de kolenproduk- tie en de daarmee samenhangende vraagstukken gewenst is. ■li probleem, dat ook de aandacht t, wordt gevormd door de niogellj- fevolgen voor de brandstoffenhan- van de penetratie van liet aardgas Ie sector hulshrand/kleinlndustrie. CBS onderzoekt thans de structuur [lstoffenliandel. Daarna zal rden he of i lijk optredende het opvangen istigc orzienlngei lellljklieden. het aardgas zegt de minister, dat in het overleg over de tarieven bij zonder aandacht wordt geschonken aan de vraag, of deze tarieven bij het hui dige niveau van de olieprijzen voldoen de concurrerend zijn om het aardgas ook in de sector blokverwarming een redelijke penetratiekans te geven. Met de Westduitse firma Thyssengas is een contract afgesloten voor de le vering van aardgas voor openbare voor zieningen en industrie, oplopend tot een hoeveelheid van 4 miljard kubieke me ter per jaar tegen 1975. Deze levering begint in het najaar van 1966. Met en kele andere gegadigden in West-Duits- land is overeenstemming bereikt over verdere vergroting van de export Duitsland met een 8 A 9 miljard kubieke meter per jaar. Aan de maat schappij Di8trigaz in België zal Neder lands aardgas voor de openbare voor ziening worden geleverd, oplopend tot 3 iljard kubieke meter per jaar tegen 1975 en voor een hoeveelheid oplopend tot 2 A 3 miljard kubieke meter voor de Industrie. Met betrekking tot de aardolie wordt gezegd, dat de ln Nederland gevestigde raffinaderijen in 1904 ruim 28 miljoen ton grondstoffen verbruikten. Door uit breiding van de bestaande en vestiging twee nieuwe raffinagebedrtjven zal het verbruik van ruwe aardolie binnen enkele jaren uitgroeien tot rond 40 mil joen ton. De raffinagecapacltelt zal hierdoor nog verder de binnenlandse be hoefte gaan overtreffen. Een belangrijk deel van de in Nederland gemaakte produkten wordt dan ook geëxporteerd. De minister geeft voorts in zijn be groting als zijn mening, dat er een ze kere uniformiteit ln de tariefstelling voor elektriciteit moet komen. De NV Samenwerkende Elektriciteit* l'roduk- tiebcdrijven heeft besloten 'n 380.00 v. koppelnet te bouwen. De bedrijven In het noordoosten van het land brengen een 220.000 voltnet tot stand, dat zij later met het 380.000 voltnet zal wor- gaan verbinden. Laatstgenoemd net zal verbindingen krijgen met West-Duits- land en België en daardoor aangeslo ten worden op het Westeuropese kop pelnet. Voor de industrie is de ontwikkeling van groot belang. Elders worden al in dustriële combinaties gevormd, omdat alleen door concentraties en specialisa tie de bouw van kernenergiecentrales op grote schaal mogelijk zal zijn. Als onze industrie aan deze ontwikkeling wil deelnemen, zal zij kennis en ervaring moeten kunnen inbrengen. Maar de re search en ontwikkeling zal zij niet op Mgen kracht kunnen uitvoeren. i Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Den Uyl van Economische Zaken acht het dringend noodzakelijk, dat de huidige spplregels van het prijsbeleid voorshands blijven gplden Hij ziet echter in. dat wanneer bepaalde kosteneleme ten sterk in ontwikkeling zijn zoals thans het geval Is volledige prijsstabllisatle moeilijk te realiseren Is Prijsverhogingen moeten echter zoveel mogelijk worden beperkt en mogen niet uitgaan boven het niveau dat op grond van de prijsgcdragsregels toelaatbaar is De minister heeft Intussen de controle op de naleving van de prijsgedragsregels ver scherpt. Drs. Den Uyl ziet het voorts als een belangryk onderdeel van zijn belejd het zo doorzichtig mogelijk maken van de markt voor de consument, opdat deze bij zijn aankopen de Juiste keuze kan muken

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9