HF HOOGSTE PUNT VAN VRUEZELLENFLAT BEREIKT Slehts één stem tegen fluorimngsnota van B. en f. )e Leidse Korfbdclubs Kolendamp vergiftiging VOORSCHOTERWEG KRIJGT TUNNEL MET VERWARMDE OPRITTEN VOOR FIETSERS EN VOETGANGERS Grootse reconstructie BLOEMEN VAN VOLKSTUINDERS VOOR DELEIDSE ZIEKEN Herensingelparochie gaat 40-jarig bestaan vieren met kerkspel van Bertien Rompa „Oegstgeest Actief' wil verplichte halvedagsluiting voor alle branches PTT-diensten op 2 oktober a.s. DINSDAG 28 SETEMBER 1965 DB LEIDSB COVRANT PAGINA 5 Gistermiddag1 drie ui »unt bereikt var ■banden aan de Chutllaan. Dit feit werd aangegeven doofiet hijsen de nationale driekleuOP het hoogste punt. Alvorens het zger was, voerde wethouder C. J. Piei het woord. Hij memoreerde dat vriizellen er in de naoorlogse periode ad nogal bekaaid waren afgekomen. H| gemeentebestuur wenste iets te doenin het huizenpro bleem van deze g!p. Het Bouw fonds voor de Nedandse gemeenten heeft de bouw op h genomen. „Medio 1964 werde bouw begonnen. Het is dus allemaal tonder vlot gegaan. Ik spreek de hoopit. dat de afbouw Vanaf de begane grond werd het hy- sen van de vlag gadegeslagen. V.l.n.r. de heren C. J. Piena, H. Akse en L. van der Meyden. In zijn antwoord deelde de voorzitter van het bouwfonds, de heer L. van der Meyden, mede, dat alweer 300 spaar ders op nieuwe bouwmogelijkheden wachten. Bij het bereiken van het hoogste punt kosten mee werd tevens de modelwoning geopendj organisatie het publiek te bezichtigen P. B. K. Versteeg nam afscheid van peis en personeel De heer P. B. K. Ver steg, de schei dende exploitant van deLeidse Stads gehoorzaal, heeft gistera tijdens een zeer informele bijeenlomst afscheid genomen van de muiekrecensenten en stadsredacteuren 'an de Leidse dagbladen. liern en zijn echtgenote werd een gelukkige bekomst gewenst in Oosterhout, waar zj een restaurant zullen gaan drijven 's Avonds nam hetechtpaar afscheid van het Stadsgehoonaal-personeel, dat zijn scheidende „bas" een stel gou den manchetknop^ aanbood. Voor mevrouw Versteeg waren er een ko peren hutspot-metinhoud en een boe ket. bloemen. Het Leidse geneentebestuur heeft hedenmorgen afcheid genomen van de heer Versteeg Dit gebeurde tijdens een ontvangst i het Stadhuis, van ochtend om IX uur. oegstgeest Gesamenlijk kjken naar „Brarrlgevaar thuis" In tege stelling met een eerder ge- publiceer bericht over de TV-uitzen- ding op donderdagmiddag 7 oktober a.s., hfidelend over de individuele zelfbes^erming in huis bij voorko mende -alamiteiten niet alleen, doch irin ook voorlichting wordt gege- T»arbij begrippen als „kernex plosie' en „Radioactieve neerslag (Fall out) "zullen worden behandeld, heeft niet laats om kwart over vier doch om Iwart over twee. Zij die mee wil len verken aan het vormen van z.g. huisaniergroepjes wordt verzocht ziel zo spoedig mogelijk op te geven bij mevr. J. Staal-v. Sandvliet, Anna v. Burenlaan 12 of mevr. A. Pieek- Frnandes, Laan van Arenstein 33, in vrband met het tijdige aanvragen van rateriaal voor de deelneemsters, 'oor deelname aan een huiskamer- troepje kurrt U zich ook opgeven bij mevr. v. d. Scheer, Moddermanstr. 81, tel. 22448. De voorlichting brengt geen lidmaatschap van enige in het geheel niet ver- LEIERDORPSE RAAD KWAM BIJEEN Het AR-raads L. Los uitgezonderd hebben woordvrders van alle frac ties in de Leidlorpse gemeenteraad het toegejuichMat het college b. en w. voorslder is van fluoride ring van het chkwater. Het stand punt van het cege was uiteengezet in een zeer ubbreide en weldoor dachte nota lof daarvoor werd door het colleg doorgeschoven i het kundige amenarenkorps ke nota beslotewerd met het v stel de wens totuoridering tot uiting te brengen in dvergadering van Drinkwatervoormingsbedrijf Rijn Gouwestreek, e nieuw orgaan, dat op 1 januari va het volgend jaar in werking treedt. Drs. W. van er Sluys (CH), die men in het veiilen heeft leren ken nen als een wm voorstander van fluoridering aan zijn voorliefde heeft hij het o te danken, dat hij' eerder door dffaad benoemd werd als afgevaardig' in het bestuur van het Drinkwateiorzieningsbedrijf koppelde aan dnota nog een heldere uiteenzetting or de voordelen. Hij ging daarbij tens in op tegenwer pingen, die ten fluoridering ge maakt kunnen orden. Onderzoekin n in Amerika en ook in Nederland !bben aangetoond, dat een relatief her fluorgehalte in het drinkwater eegunstiger invloed heeft op het voormen van tandcaries (tandbederf) lan in streken, waar minder fluor 1 het drinkwater voor komt. Het is 'dig, aldus drs. Van der Sluys, dat prentief gehandeld wordt, omdat het tdbederf door de veran derde voedii vooral het toegeno men suikervbruik een grote om vang heeft enomen. Hij betoogde voorts, dat 'en in medische kringen vrijwel algieen overtuigd is van de nuttige weing van fluor; gezagheb bende tegistemmen worden vrijwel niet meer.ehoord. Een ander punt evenwel islet of men toevoeging van fluor aan et drinkwater, dat vanuit een monöliepositie door de over heid geleverd wordt, geen inbeuk is op de persoonlijke vrijheid. En ze kere inbreuk is het, doch het loei het voorkomen vah tandbé/erf bij kinderen, die nog niet' over Jun per soonlijke vrijheid kunnen is het waard. Vele raadsleden vielen h;t (ollege en de heer Van der Sluys Lij Groot (VVD) betoogde het tegenargument va op de integriteit van lichaam in dit geval niet hoi Ook volgens hem wordt die'inbreuk gerechtvaardigd door het Joel. De heer P. Evers (KVP) dr b. en w. op aan, nadat hij dering had uitgesproken o' tiatief en de nota, dat delechnische uitvoering en de controle <p het fluo rideren goed moeten TEGENSTEMMI De heer L. Los (AR) lijf in de nota van b. en w. geen doorsffgevend ar gument kunnen ontdekkn. Als grote oorzaak van het tandbderf werden de veranderde en vak verkeerde voedingsgewoonten genfmd. De hebben dus zelf in /e hand of hun „Laten de i^ingsgewoonten wij geen be- tanden zullen bedei mensen zelf hun veranderen dan hebl hoefte aan gedwong^ medicamente- ring", aldus de heer >os. De heer P. Andrf (P.v.d.A.) was het in principe eenskiet de heer Los. „De vrijheid van ft individu moet geëerbiedigd wordh. doch het ge meenschapsbelang #at boven het be lang van de indiviii. Het voorkomen tandbederf aelje de heer Andrik een groot gemeenfhapsbelang, reden hij zijn ^un kon geven aan het voorstel tot fUbridering. De fluoriderinfwas in de Leider- voornaamste punt UITSTEL BOUWSTROOM Over de andfe punten werd nage noeg niet gedscussieerd. Ook niet Overgangsklasse HKV -VICUS ORIENTIS 1 3—8 Vicus riëntis hield het in Den Haag tegen ha' aloude tegenstandser HKV 2 op een gijk spel van 33, hetgeen op een nietnverdienstelijk resultaat neer kwam. irfcstand 11 (doelpunt van Van Brakel).fa rust zorgden Kluts en mej. Mooten;oor de puntenverdeling. Sperwers 2'Vicus O. 2 4—4; Vicus O. 4—Fluks 5 37. FLl'pSWIFT 3—3 ;t zaterdagmiddag tegen 1 club Swift niet verder jl van 33 kunnen bren- i de voorstellen, die beoogden dit jaar alvast een aanvang te maken met de bouw van de premie- en wo ningwetwoningen, die in de zgn. pro- duktiestroom gerealiseerd hadden moeten worden. Zoals wij vorige week schreven moest het begin van uitvoering van de bouwstroom (1352 woningen) in het uitbreidingsplan „Zijlhof" wegens financieringsmoei lijkheden minstens een half jaar wor den opgeschort. Geen stem zelfs niet om uiting te geven aan een zekere teleurstelling verhief zich. Veron dersteld kan worden, dat deze zaak reeds uitvoerig werd doorgesproken de besloten zitting, waartoe de raad direct na de opening van de vergade ring besloot. HUUR TENNISPARK De vaststelling van de huur van het tennispark „De Munnik" voor het volgend jaar ontlokte enkele kritische vragen aan de heer J. Boot (AR). „G.S. vinden, dat „De Munnik" self supporting moet zijn, d.w.z., dat alle kosten van het park door de huur van de vereniging gedekt moeten worden. De tennisclub verkeert daardoor in bijzonder ongunstige uitzonderingspo sitie ten opzichte van andere sport verenigingen. De contributies zijn er dan ook naar". De heer Boot betoogde, dat de con tributies thans aan de grens zitten. De burgemeester vindt het standpunt van G.S. ook niet erg gelukkig, maar de gemeente zal er toch naar moeten handelen en een huur moeten vaststel len, welke in overeenstemming is met de kosten. De burgemeester verzeker de evenwel, dat gemeente en tennis vereniging samen naar mogelijkheden zoeken om tot een redelijke verdeling van de kosten te komen. De commissie, die de ontwerpbe groting (tekort 111.900,-) gaat on derzoeken werd als volgt samenge steld; P. Andrik, J. Boot, J. Tieken, ir. R. Poels en E. Veldhuijzen. In de rekeningencommissie werden geko zen: mr. J. de Groot, L. Los, drs. W. van der Sluys, mej. M. van der Voort en A. Kleiss. Diverse mensen beginnen al weer de kachel aan te steken. Daarbij gaat men helaas nogal nonchalant te werk Er kan niet genoeg' de aandacht op gevestigd worden, dat bet absoluut noodzakelijk is om, alvorens de warmtebron aan le steken, de rookkanalen te laten reini gen gem. aankondiging De burgemeester van Lelden ver zoekt het publiek tijdens de 3 okto- ber-optocht het middengedeelte der straten vrij te laten, niet met de op tocht mede te lopen en alle belemme ringen uit de weg te ruimen. Voorts doet hij een dringend beroep op ieder om, ter voorkoming van ongelukken, niet met serpentines, vuurwerk, con fetti e.d. te werpen. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS EIS! VERLOFSLOKALITEITEN OP 2 OKTOBER 1965 De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor vergunnings- en verlofs lokaliteiten in de nacht van zaterdag 2 oktober op zondag 3 oktober 1965 tot 01.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen gedurende genoemde nacht tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. Advertentie VERKEERSMAATREGELEN IN VERBAND MET DE 3 OKTOBERFEESTEN Burgemeester en Wethouder van Lei den brengen ter openbare kennis: I. dat van 29 september te 20.00 uur tot 4 oktober 1965 te 20.00 uur: a. het Schuttersveld gesloten is ver klaard voor het verkeer met alle voer tuigen; gedurende een aantal dagen mede voor voetgangers, in beide rich- tnigen; gedurende een aantal dagen en na de afsluiting zal ter plaatse tijdelijk inhaalverbod van kracht zijn; b. behoudens het onder IV ver melde, de geslotenverklaring richting van de Blauwpoortsbrug, de Steenstraat en de Rijnsburgerbrug niet zal gelden; II. dat op 1 en 2 oktober 1965: a. de wegen, waarop de 3 oktober- markt wordt gehouden, gesloten zijn verklaard voor het verkeer met alle ;rtuigen, rij- en trekdier beide richtingen, met dien verstan de, dat de afsluiting op 1 oktober niet zal gelden voor het verkeer ten behoeve van de veemarkt; b. wacht- verboden zijn vastgesteld voor de westzijde van de rijbaan van het ge deelte Maredijk, gelegen tussen Rijns- burgersingel en Aloëlaan, en voor het gedeelte Haarlemmerweg, gelegen tus sen Maresingel en Musschenbroek- straat, aan de zijde der bebouwing; III. dat op 2 oktober 1965 van 7.00 tot 18.00 uur: a. de geslotenverklaring in één rich ting van de Breestraat, de Botermarkt, de Vismarkt, de Aalmarkt en de Boom- markt niet zal gelden; b. de toegangs wegen tot de binnenstad gesloten zijn verklaard voor het verkeer met voer tuigen (uitgezonderd handwagens, rij wielen en motorrijtuigen op twee wie len) en rij- en trekdieren. Voor het doorgaande verkeer blij ven de volgende routes beschikbaar; 1. van de Morsweg over de Rijnzicht- brug, Haagweg, Witte Singel, Zoe- terwoudse Singel en Hoge Rijndijk; 2. van de Rijnsburgerweg, via Oegst- geest langs de Rijnzichtweg, de Haagse straatweg, de Haagweg en verder als onder 1 aangegeven; 3. van de Haarlemmerweg, via Oegst- geest en verder als onder 2 aange geven; 4. van de Hoge Rijndijk langs de Zoe- terwoudse Singel, de Witte Singel en de Haagweg; 5. van de Haagweg als onder 1 aan gegeven. Het is verboden in bovengenoemd tijdvak met een voertuig, waarvoor de verkeersafsluiting geldt, in de binnen stad op de openbare weg een plaats te nemen. Deze voertuigen mogen, klas.» Hoe noodzakelijk dit is bleek vanmor- twoordde dus niet aan de j gen. De brandweer rukte uit naar een wachtin|op een Leidse zege. perceel aan het Plantsoen, alwaar twee De personen onwel geworden waren ten gevolge van kolendamp. De ontboden huisarts achtte het niet noodzakelijk verpleeginrichting op te la- De haard werd uit het per ceel verwijderd en de rookkanalen wer- behoudens geldende verboden, wui- den geplaatst in de zijstraten van de Maresingel, van de Herensingel, van de Witte Singel en van de Zoeter- woudse Singel. Zij, die binnen de af sluiting met een zodanig voertuig wen sen te worden toegelaten, moeten hier toe bij de Commissaris van Politie een vergunning aanvragen. De kosten hiervan bedragen 5.- IV. dat van 2 oktober te 18.00 uur tot 3 oktober te 01.00 uur: de Stations weg, de Steenstraat en de Rijnsbur- gersingel gesloten zijn verklaard voor het verkeer met voertuigen (uitgezon derd handwagens, rijwielen en motor rijtuigen op twee wielen) in beide richtingen. Om te gelegenertijd te kunnen over gaan tot reconstructie eu verbreding (het dubbelbanig maken) van het ge deelte van de Voorschoterweg, gelegen tussen de Zilverfabriek en de Trek- vlietbrug, heeft de provincie Zuid-Hol land indertijd de langs die weg gelegen voormalige trambaan aangekocht. Tus sen de provincie en de gemeente Voor schoten is overeenstemming bereikt over de voorzieningen, te treffen aan het wegvak tussen de genoemde fa briek en de Hooghkamerbrug. Daarbij is onder meer voorzien in een verbete ring van de splitsing Voorschoterweg- Leidseweg (richting De Vink). Het op Leids grondgebied gelegen wegvak loopt van de Hooghkamerbrug tot de Trekvlietbrug, waar de Voor schoterweg aansluit aan het Lammen- schansplein, dat door de provincie Ls aangelegd. De gemeente heeft ter zake n financiële bijdrage verleend. Het voornemen van de provincie om de Voorschoterweg, die voor Leiden 'n belangrijke functie als invalsweg ver vult, spoedig te reconstrueren en te verbreden, moet, aldus b. en w. alles zins worden toegejuicht, vooral met het oog op de voortschrijdende bebouwing langs die weg. Aan de noordzijde zal nog een aantal woningen worden ge bouwd, terwijl aldaar tevens een wijk- park voor het zuidwestelijke stadsdeel is geprojecteerd. Aan de zuidzijde vam de weg zijn de zweminrichting De Vliet, een jeugddorp, enkele sportvel den en de rioolwaterzuiveringsinrich- tiing „Allemansgeest" gereedgekomen c.q. in aanleg. Voor een goede ontslui ting van de betrokken terreinen is een verbreding van de Voorschoterweg van groot belang. Gescheiden rijbanen G. S. hebben voor de reconstructie- werkzaamheden een plan overgelegd, dait voorziet in een weg met twee rij banen, elk 7 m. breed, gescheiden door een 10 m. brede middenberm. Ter weerszijden van de rijbanen zijn fiets paden met een breedte van 3 m. ge projecteerd, die door een berm van de rijbanen gescheiden zijn. Aan de noordzijde van het noordelijk fietspad is een voetpad ontworpen, breed 2.50 m., lopend van de Trekvlietbrug tot de te maken aansluiting van de Brahms- de aansluitingen van de Churchill laan en de Rooseveltstraat, zullen ten be hoeve van het afslaande verkeer rij stroken worden aangelegd voor het z.g. voorsorteren. De kosten van realisering van het onderhavige plan, exclusief de voor de gemeente komende, doch door de pro vincie afzonderlijk te subsidiëren kos ten van verlichting, worden geraamd op 1.100.000. Van de gemeente wordt gevraagd een bijdrage van f 385.000. Gezien het grote belang, dat de ge meente, mede door de aansluiting van drie gemeentelijke straten, bij de re constructie heeft, menen b. en w. dat deze bijdrage alleszins aanvaardbaar is. In de toekomst zal de provincie over wegen de Trekvlietbrug te verbreden, ter verkrijging van een meer vloeien de aansluiting aan het Lammenschans- plein. De Hooghkamerbrug zal in het kader van de aanleg van de nieuwe vaarweg nabij de Korte Vliet door de provincie worden vervangen door een beweegbare brug. De beveiliging van overstekende fietsers en voetgangers geschiedt nu door middel van een verkeerslichten installatie nabij de Churchilllaan. Deze installatie is steeds gedacht als een tijdelijke maatregel, in afwachting van de totstandkoming van een tunnel. Thans is ter plaatse voor de fietsers en voetgangers een tunnel ontworpen. Na verwezenlijking van dit plan zullen de huidige oversteekplaatsen nabij de Churchilllaan kunnen vervallen. Daar de hellingen vrij steil zullen moeten worden, zijn opritten ontworpen, die bij gladheid zullen worden verwarmd. Gedeputeerde Staiten zijn bereid 50 •t van de kosten van aanleg voor re kening van de provincie te nemen. Aangezien de totale aanlegkosten ge raamd worden op f 300.000 betekent de gemeente een uitgave van 150.000. Door de Dienst van Gemeentewerken il een aantal kleinere werkzaamhe den moeten worden verricht ten be hoeve van de reconstructie van de weg en de aanleg van de tunnel. De daaraan verbonden kosten zullen naar raming 25.000 bedragen. Transportriool. Van het transportriool, waardoor in de toekomst het afvalwater van het zuidwestelijk stadsdeel naar de zuive ringsinrichting „Allemansgeest" moet Churchilllaan nabij de aansluiting aan de Voorschoterweg kruisen, terwijl een ander deel de laatstgenoemde weg zal kruisen, nl. bij de Brahmslaan. Nabij de Churchilllaan ligt weliswaar reeds een deel van het bedoelde transport- riool, doch dit is verzakt en deswege niet mesr bruikbaar. Het ter vervan ging daarvan te leggen rioolgedeelte moet onder de vorengenoemde tunnel worden doorgevoerd. Voorts zal een gedeelte van de duiker bij de aanslui ting ChurchilllaanVoorschoterweg moeten worden omgelegd. De kosten van uitvoering worden geraamd op 270.000. laan. Bij deze aansluiting alsmede bij worden afgevoerd, zal Traditiegetrouw hebben de volkstuin ders een groot aantal patiënten van Leidse ziekenhuizen op uitbundige wijze in de bloemetjes gezet. Dit keer wa de gelukkigen patiënten van het Academisch Ziekenhuis en van de Anna- kliniek, die in totaal meer dan zeven honderd boeketten met liefde gekweek- paa gesneden bloemen in ontvangst konden nemen dankzij een stukje mas- -regie van een aantal bestuursleden. Er was een grote verhuiswagen no- g om de bloemenpracht te bestemder plaatse te krygen. Bondsvoorzitter A. Zaalberg, secretaris J. van der Zwart, de lieren II. Verhoogt en H. Crania en jon geman Jaegers waren degenen, die de bloemen, de planten en het fruit afle- laan) 10°' verden. In de Anna-kliniek maakten ze vele patiënten persoonlijk blij door zelf de bloemen aan te bieden, maar de 'angrykheid van het Academisch Ziekenhuis noodzaakte verpleegsters met brancards „uit te rukken" om ze even later, beladen met bloemen, de ver schillende afdelingen binnen te rijden. Dat genoemde Jaegers ook het uitrei ken der bloemen meemaakte, had hij te danken aan het feit, dat hij, ondanks zijn jeugdige leeftijd, 10 jaar, helemaal alleen 88 potplanten het gekweekt voor deze bloemendag. Daarnaast had Ons Buiten ook nog voor 50 zakjes fruit ge zorgd. Wat de bloemen betreft, beheer sten chysanten, dahlia's gladiolen en herfstasters het „marktbeeld' BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Drs. R. P. Kamphuis, wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 sep tember 1966 wederom in deze functie benoemd; Drs. W. J. Karssen, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, met ingang van 1 september 1965 in vaste dienst benoemd; Dr. B. van Linge, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Orthopedie, voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 wederom in deze functie benoemd; Drs. D. H. D. MacGillavry, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Psychodiagnostiek, voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 tot wetenschappelijk medewerker benoemd; Drs. N. G. Minn aard, wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie voor het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 wederom in deze func tie benoemd; Dr. W. J. Rietveld, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Fysiologie, voor het tijdvak van 1 no- ember 1965 tot 1 november 1966 tot wetenschappelijk medewerker le klas- benoemd; Mej. Drs. E. C. Rodbard, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tij delijke dienst bij de Psychiatrie, voor het tijdvak van 1 september 1965 tot september 1966 wederom in deze functie benoemd. Het aandeel geu in deze massale bloemengroet als volgt: „Zuidwest" (Lage Morsweg) 83 boeketten; De 8langh (Lage Mors weg) 40; Roomburg (Oost vliet polder) 130; Oostvliet (pas opgericht) 52; On derlinge Tuin vereniging (Oostvlietpol- der) 90; Nut en Genoegen (De Waard) VOORDRACHTEN DOOR Dr. VISSER Vanavond begint in het parochie zaaltje naast de St. Petruskerk om 8 uur een reeks voordrachten door dr. H. B. Visser, te Leiden, over uit eenlopende onderwerpen, betrekking hebbend op Kerk en geloof. Evenals de vorig jaar door pater Terstroete gehouden bijbelcursus, bestaat ook voor deze reeks lezingen grote belang- volkstulnvereulirtn- stelling. Dr. Visser, voormalig predi- Itan-f stelt -/ïrh vnnr Hp vnlftendp nn- kant, stelt zich voor de volgende i derwerpen te behandelen: omvang en indeling van de Bijbel; eht bijbels karakter van het katholieke geloof; de wónderen van de Bijbel in de Kerk en zijn pelgrimsreis door Frankrijk en Italië, toegelicht met dia's. De avonden worden gegeven op de f"":! l^'dvi.-lWd) 152 J dinsdagen 2d okt, 23 nov., 28 dec., 25 i 22 febr. Aanmelding graag op boeketten plus 88 potplanten en 50 zak- 'degenen, die de j ("„('"'li Hrt z«»nev»l<' (Nachtegaal- Rapenburg '85.' têif 205Ó3"of 24160 of aan de zaal. Hoofdinspecteur Cornelisse 25 jaar bij politie SLEUTELGAT Te Leiden zijn geslaagd voor het exa men MO staatsinrichting de heren H. J J. Feber te Den Haag en D. Frijlink de burgi te Zwollerskerspel. Prof. dr. P. H. van Thiel, die in 1947 werd benoemd tot buitengewoon hoogleraar In de pa- hij diverse felicitaties ontvangen. i 1955 tot gewoon hoog- 25 jaar geleden begon hij als inspec- De heer G. A. N. Cornelisse heeft in intieme kring zyn 25-jarig jubileum gevierd. Aldaar brachten oud-burge meester jhr. mr. F. H. van Kinschot en Leiden, de heer B G. C. v. d. Willigen bun gelukwen- Ook van de wethouders heeft leraar met dezelfde leeropdracht, zal op I teur derde klas te Woerden. Na 5 jaar donderdag 30 september 's middags 16 uur in het Groot-Auditorium scheidsrede uitspreken. ;rd hij overgeplaatst naar Leiden, al- I waar hij nu dus, in september 1958 be noemd tot hoofdinspecteur, 20 jaar I werkzaam is. Gesprek over Ruststaii 10 (doelpunt Haas). Naie thee hielden De Haas Slechterh«t de stand in evenwicht. Fluks 2-Gymnasiasten 2 33; Fluks hen 3Achillf2 35; O. Eibernist 5Fluks ten O. 4—Fluks 5 f DE ALGEMIE—ZUIDERKWARTIER In de eete van de nog komende reeks van LJdse derbies, heeft De Al gemene miDf meer tegen de verwach ting in nu 46 van Zuiderkwartier verloren. Rds voor rust legden respec tievelijk Labooy, mej. De Vink, Zirkzee en Kloos nt treffers de basis overwinnin en wel doordat i zijde van e Algemene alleen Nieboer tot een tepidoelpunt kwam (14). Na de rst- brachten Wim van Vliet (2 x) en N»lt>er de stand weliswaar in evenwicht 4), doch Zirkzee en Van Leeuwen srgden ervoor, dat Zuider kwartier ar het langste eind trok. Zuiderkwftier 2—DKC 2 6—5; Zui- derkwartier3—De Algemene 3 91; ALO 2D'Algemene 2 0—12. uitaten: Trekvogels 2Dana*- KNS 3Danaiden 3 55; kCrescendo 2 33; Danaiden A HOY—KNS 1—5 .et bijzonder hard spelend Ahoy behaalj KNS ditmaal „slechts" een van 15, hetgeen echter dat de Leidse Houtbewo- schutterscapaciteiten weer —1 (treffer van Zirkzee). iet KNS zich niet meer zo door het fel Rotterdamse tegenspel intimide- 'schoten respectievelijk mevrouw Zirkz| (2 x) en Regeering (2 x) de zege naar 15. ix 3—KNS 2 3—1; KNS 3—Da- naidJ 3 5—5; KNS 4—KNS 5 5—5. Op 2 oktober a.s. zullen de postkan toren te Leiden en Oegstgeest tot 10.00 uur zijn geopend voor de dienst uitvoering zoals die op zaterdag ge bruikelijk ls. De postagentschappen zullen die dag zijn gesloten. De lichting van de bijbrievenbussen zal om 09.00 uur geschieden. Aan het hoofdkantoor zal de laatste lichting om 12.00 uur plaats vinden. De le briefpostbestelling zal op normale wijze worden uitgevoerd. De open stelling voor de Telegraaf- en Tele foondienst blijft ongewijzigd. winkelcentrum Het toekomstige nieuwe winkelcentrum le Oegstgeest vormde gisteravond onder werp van een lezing en gesprek tijdens een ledenbijeenkomst van "Oegstgeest Actief" in café- restaurant "De Gouden Lantaarn". De voorzitter verklaarde In zijn openingswoord dat zaterdag een fees telijke dag was voor de vereniging: lief 75e lid had zich gemeld, een aantal dat gisteravond reeds was opgelopen tot 77, vertegenwoordigend ruim 80 zaken bin nen de gemeente. De heer L. M. Frijselaar bestreed de mening dal een plaatselijke vereniging minder "in de melk te brokkelen" zou hebben dan de lundelijke vereniging. Het bestuur van O. A. heeft een ver zoek tot B. en W. gericht met het doel de winkelsluitingswet ln dier voege te wijzigen dat de verplichte halve dag sluiting voor alle branches op maandag middag geplaatst wordt. Een voorstel dat de instemming der leden én de be- verenlgingen heeft. Winkelcentrum De heer Meerback, adviseur van het Economisch Instituut Middenstand (oud wethouder van de gemeente Bergen op Zoom.) hield een tweede Inleiding over het te stichten nieuwe winkelcentrum «n het lag min of meer in de bedoeling de perspectieven hiervan te bespreken. Spreker was namelijk ln Oegstgeest zich ter plaatse op de hoogte gaan stel len waarbij hij tot de conclusie was ge komen dat de bouw van het Centrum nog niet was aangevangen. "De huidige bewoning van het Floraplein zou rustig een bescheiden winkelapparaat toelaten". Ten aanzien van het aantal winkels en de realisering van de bouw zijn thans geen concrete gegevens te verkrijgen. In het verleden sprak men van 70 thans hoort men een aatal van 26 panden noe- "Door snelle bouw van winkelcentra zijn er elders nogal eens "ongelukken gebeurt", aldus de heer Meerbach" v.a. vestigingen op plaatsen waarvan de toe komst niet dat bracht, wat men er van verwachtte, soms was voor de winkeliers de aanlooptijd van bebouwing ln de om geving langer voorgespiegeld. U ver keert niet in die situatie, ii bent als plaatselijke vereniging uw tijd nog voor uit, "complimenteerde spreker" "Oegst geest Actief". Hij ging verder ln op de vragen als "waar koopt de consument vandaag en waar morgen", en gaf de aanwezigen middenstanders tal van be- hartenswaardlge wenken mede. De voorzitter bedankte spr. voor de vele raadgevingen en verklaarde dat een ver. als Oegstgeest Actief zeker recht heeft op een degelijk en definitief over zicht van hetgeen er aan de hand is. Alom heerst het verlangen om te weten wat er gaat gebeuren. "Noch B. en W. noch het AMF verschaffen ons concrete gegevens" aldus d« voorzittez. Naar wij vernamen bestond half september jl. de parochie van O L Vrouw en St. Joseph aan de Herensingel veertig jaarDit feit zal onge veer half oktober feestelijk worden herdacht, onder meer met een kerkspel van de capueijner pater Bertien Rompa. waarvoor de repe tities (hel spel wordt door de parochianen zelf gespeeld) al eniqe tijd aan de gang zijn. Binnenkort zullen over hel jubileum door liet kerk bestuur nadere mededelingen worden gedaan. De bijgaande foto toont een scene uit het spel dat reeds vierhonderd macil in binnen- en buitenland werd opgevoerd -- met (zittend) de schrijver en vertolker van ie hoofdrol, Bertien Rompa.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5