COMMUNISTISCHE STEUN LIBERAAL MITTERRAND Kinderen Zeer geachte majesteit Financieel Frankrijk stelsel in herzien Middenstand laakt prijsbeleid regering Volksfront met MRP? Tot vreugd van jeugd manier Ik vindt persoonlijk de regeerd voortreffelijk' waarop u Keulse ANUGA weer open: duizend hapjes voor de vrouw VRIJDAG 2i SEPTEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Van onze correspondent Lucas Kleijn) PARIJS. De kogel is door de kerkhet bestuur van de Franse Communistische Partij heeft met algemene stemmen besloten de kandidatuur van Mitterrand voor het presidentschap van de republiek te steunen. Er komt dus in december aanstaande geen communistische tegenkandidaat. En wat een paar maanden geleden n de socialist Gaston Deferre werd geweigerd, is thans toegestaan, gul toe gestaan zelfs, aan de liberaal Frangois Mitterrand. Zowel aan Defferre als aan Mitterrand stelden de communisten de eis: onderhandelen over een gemeen schappelijk program. Defferre heeft dat geweigerd. Hij brak er zijn hals over. Mitterrand weigerde het eveneens maar hem, de liberaal, draaiden de communisten het licht op groen. Wij zijn het, aldus de secretaris van de communistische partij, Waldeck Rochet weliswaar niet op alle punten met Mit terrand eens, maar er zijn ook punten van overeenstemming: Mitterrand is tegen de Force de Frappe, de zelf standige atoombewapening van Frank rijk. Voor Mitterrand is de NAVO geen bezwaar om toenadering na te streven tussen oost en west, en voor Mitterrand mag de gemeenschappelijke markt in Brussel niet ontaarden in een congei van kapitalisten en technocra ten. En bovendien is Mitterrand een felle tegenstander van het persoonlijk bewind van De Gaulle. Gaston Defferre, burgemeester van Marseille, zal glimlachen als hij dit al1 lemaal leest. Zijn socialistisch program ging heel wat verder dan het liberale program van Mitterrand. Defferre wil de zijn program verwezenlijken met steun van de liberalen en de katholie ke volkspartij (MRP). Hij wilde zelfs nog verder gaan, hij stelde voor over te gaan tot oprichting van een demo cratisch- socialistische federatie, als eerste stap op weg naar de vorming van een grote arbeiderspartij in Frank- naar het voorbeeld van Engeland. Van die federatie zouden de communis ten geen deel uitmaken. Dé twee gro te partijen (de socialistische SFIO en de katholieke MRP hebben daar niet gewild. Defferre legde er de bijl ïeer en trok zich terug. De katho lieke partij schoof op naar rechts, de socialistische partij naar links. De li beraal Mitterrand werd toen de ko mende man. Vijf miljoen De consequenties van het besluit het bestuur der communistische partij zijn van tweeërlei aard: consequenties op korte en consequenties op lange termijn. Door het besluit van gene raal De Gaulle om voortaan de pre sident van de republiek te doen kiezen door het volk zelf, spelen de communisten weer mee. De Gaulle zelf heeft het Fransecommunisme uit het getto, uit de quarantaine gehaald. Mit terrand als kandidaat van de linkerzij de, maakt alleen maar kans om het het Gaullisme te winnen als hij kan rekenen op de stemmen van de communistische kiezers. En dat zijn er vijf miljoen. Geen enkele andere poli tieke partij in Frankrijk is bij machte m zulk een gewicht in de schaal te erpen. Als Mitterrand bij een moge lijke herstemming de enige tegenkandi daat van De Gaulle wordt, kunnen de communisten uitroepen: dat heeft de linkerzijde aan ons te danken. En nie mand zal dat kunnen tegenspreken. Dat zijn de directe consequenties. De consequenties op lange termijn kunnen nog veel belangrijker worden. Van De Gaulle kan Mitterrand het nooit winnen, maar wel kan door de veelheid van tegenkandidaten De Gaul le een herstemming worden opgedwon- gen, wat voor de generaal een bittere pil en voor de linkerzijde een grote overwinning zal zijn. Die overwinning zullen de communisten uitbuiten voor de algemene verkiezingen in 1967, als de volksvertegenwoordiging moet wor den vernieuwd. Volksfront De communisten zullen er alles op zetten om bij die verkiezingen een nieuw volksfront af te dwingen. Dat wil zeggen een regering van socialisten, ka tholieken en communisten. Het is nog veel te vroeg daarover nu al voorspel lingen te doen. Tot 1967 kan er nog veel gebeuren. Maar nu reeds valt te con stateren, dat de openbare mening in Frankrijk over de communisten anders is dan bijvoorbeeld tien of twintig jaar (geleden. Van de communisten heeft Guy Mollet de algemene secretaris van de Franse socialistische partij altijd be weerd dat zij geen linkse partij zijn, maar een partij van het oosten, dat wil zeggen een verlengstuk van Moskou. Dat zegt Guy Mollet thans niet meer. Het communisme in Frankrijk is niet langer een vogelverschrikker, verschei dene gemeenten in Frankrijk hebben een communistische burgemeester die het niet beter of slechter doet dan wel ke andere burgemeester. De commu nisten in Frankrijk noemen zich repu blikeinen, democraten en tegenstanders van de beruchte eenheidspartij. En als men verder kijkt dan de grenzen Frankrijk zeggen de Fransen: wie weet hoe wij straks de communisten nog no dig hebben tegen China? Nu de linkerzijde een gemeenschap pelijke kandidaat heeft in de persoon Mitterrand, zal de MRP de katho lieke volkspartij kleur moeten beken- Dat zij Mitterrand zal steunen is onvoorstelbaar. Zij zal in de komende weken nog een laatste poging doen Pinay te bewegen zich kandidaat tegen De Gaulle te stellen. Pinay zal zeker weigeren. Want de steun van de MRP, een handvol conservatieve libera- ;n van niet-Gaullistische conserva tieven is hem niet genoeg. Kleur bekennen In de MRP zal menigeen zich achter de oren krabben en achteraf zeggen: waren wij maar met Gaston Defferre zonder de communisten in zee gegaan. Maar dat is nodeloos nakaarten. De kaarten komen voor 5 december hoe langer hoe duidelijker op tafel te lig gen. De linkerzijde maakt zich op om 5 december een grote slag te slaan. En van die linkerzijde vormen de commu nisten de stootgroep: de avant garde. Een mooier Sinterklaascadeau konden zij van generaal De Gaulle niet krijgen. (Van DEN HAAG Actie tot vreugd van de jeugd" of „Pijltjesdag", twee namen die hetzelfde in houden, namelijk een collecte voor de jeugdraad van het bisdom Rot terdam. Een actie, die elk jaar op de laatste zondag in september wordt gehouden, waaruit volgt dat de kerkgangei's op 26 september de uitnodigende sleuf vfin een collec tebus voor zich zullen zien. Het deponeren van een kwartje of een gulden in deze bus betekent niet alleen dat men een „revers- plakker" krijgt. Het betekent, dat een bijdrage is geleverd voor de uitbouw en instandhouding van het jeugd- en jongerenwerk van een bisdom, waarin de bevolkings dichtheid en de verstedelijking zich in snel tempo ontwikkelen. Ander zijds vraagt de begeleiding van de jeugd naar de volwassenheid steeds meer zorg en aandacht. De actie heeft een tweeledig doel. De jeugd die collectleert zamelt gelden in voor de eigen plaatse lijke activiteiten en tevens voor het provinciale of diocesane werk, dat grotere projecten mogelijk moet maken. Die grotere projecten zijn onder meer: Modernisering van de accommodatie voor de jeugd, aanleg van sportaccommo datie en de aanleg van doelgerich te recreatieterreinen, zoals kam peerterreinen en daarnaast het instandhouden van projecten, die reeds zijn verwezenlijkt. L'.eve K en In, IN gaat (Ut V< wee. a <x o» oAr ik K o** 8**1 jutmis „ak. ia 6e-a Wi* U.V patés l oof O At moo 4 5 woe-tvs Ao-»)'-0 Kinderpost voor Soestdijk spontaan en echt (Van een onzar verslaggevers DEN HAAG. Lieve Koningin. Gisteren toen ik uit Haarlem kwam hebben wij U gezien bij Wassenaar toen zij ik te-gen mamma mag ik de koningin op mijn verjaardag vragen dat kan niet de koningin heeft het veel te druk maar ik mogt u wel een briefje schrijven." Nee, de koningin op je verjaardag vragen dat kan niet, maar een briefje schrijven mag wel. Van deze mogelijkheid blijken talloze kinderen gebruik te maken en de argeloze cn spontane manier waarop z(j dit doen, heeft nu een charmant en kostelijk boekje opgeleverd, dat onder de titel „Kinderen schrijven de Koningin" is uitgegeven door drie samen werkende uitgeverijen: de Arbeiderspers, Bosch en Keuning en Paul Brand. Een en ander mede ten bate van dc Stichting Zilveren Jeugdwerk. Mr. J. van der Hoeven, particulier secretaris van de koningin, heeft uit drie jaar koninklijke kinderpost een aantal brieven gesorteerd en gerubriceerd, afkomstig van zevenjarigen, die nog in een hevig gevecht met de pen gewikkeld zijn, tot dertienjarigen, die ware gewichtheffers zijn bij het gebruik van zware woorden. Ontroerende brieven soms, laconieke, vrijmoedige, zakelijke en mededeelzame, maar altijd spontaan en echt. Enkele citaten mogen dit aantonen. „De beste bode is de man zelf", zegt het spreekwoord. „Ik zou zo graag eens bij u op bezoek komen. Maar ik weet wel dat dat niet kan. Er willen zoveel kinderen graag U paleis zienof op bezoek komen. En dat zij er veel te veel. Dan is er geen plaats meer voor de hofdames en de ministers. En nu maak ik het slot. Want U moet misschien nog wel meer brieven lezen vandaag." ziet maar lk weet wel dat u Leven voortaan gemakkelijker PARIJS (UPI) De Franse regering heeft haar fiat gegeven aan een plan tot herziening van het Franse financië le stelsel teneinde de nationale econo mie nieuw leven in te blazen. De maat regelen zijn bedoeld om particuliere spaargelden ter beschikking te brengen investeringen in de produktie-sec- vaarmee op deze wijze een degelij ke basis wordt verleend aan de „zowel boter als kanonnnen" politiek van pre sident De Gaulle ten behoeve van de Franse „grandeur". Het complex van maatregelen dat in dit kader goedkeuring heeft verkregen wordt beschouwd als de meest ambiti euze enkelvoudige financiële hervor ming die in Frankrijk na de tweede we reldoorlog is doorgevoerd. De plannen vormen een antwoord op de klachten dat de regering weinig deed om de eco nomische groei te bevorderen na de met succes onderdrukte inflatoire tenden- De maatregelen die woensdag door 't kabinet van president De Gaulle zijn aangenomen werden gisteren op een persconferentie door de minister van Financiën, Valery Glscard d'Estaing, bekendgemaakt. Puntsgewijs luiden de ze als volgt: 1. Industriële ondernemingen zal wor den toegestaan leningen voor zeven in plaats van vijf jaar te sluiten tenein de hun fabrieken uit te breiden en de produktiecapaciteit te vergroten. 2. Kopers van nieuwe flats en huizen DO melkkoeien ÏOOÓ12501350p stuk, handel zeer rustig, 330 vette, koeien 330—400—435, handel Iets vlugger35 vare koeien 550—850—1150.. h. lui; 112 vette kalveren 280—320—330, h. iets williger; 5 nuchtere kalveren 100—060 240 h. rustig- 260 vette schapen 90—105— HIS. h matig: 240 fokschapen 110—130—155. handel iets williger. 997 vette lammeren 100125100, handel vlug; 37 drachtige zeugen 300—375—425. handel redelijk; 269 schrammen 85--06—105, handel redelijk; 690 biggen 54—58—62, h. redelijk- 14 geiten. Kaasmarkt Leiden ,DBIDEN 24 sept. Aangevoerd 6 partijen goudse en één partij leids Notering le kw tot 360. Handel stui zuilen voortaan leningen kunnen sluiten die kunnen worden uitgesmeerd over 12 bi en 14 haar inplaats van binnen 9 jaar te zijn afgelost. Als gevolg hier van staan talrijke nieuwe flats leeg of schoon Frankrijk wel degelijk een drin gend woningtekort kent. 3. Depositobanken mogen deposito's van meer dan twee jaar in ontvangst taar investeringsbanken is machtiging verleendfondsen voor een periode van minder dan twee jaar onder hun hoede te nem'en. Minder schalen salarissysteem bij onderwijs (Van o.ize parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Diepenhorst (Onderwijs en Weienschappen) wil by de invoering van de mammoetwet ver eenvoudiging aanbrengen in het salaris systeem en tevens het te grote aantal schalen verminderen. Een en ander ge schiedt mede vanwege de voorgenomen automatisering van de salarisadmini stratie b(i het onderwijs. Dit bljjkt uit de toelichting op de begroting van derwijs en Wetenschappen voor Een herziening van de salarisschalen met terugwerkende kracht vanaf 1 janu ari 1962 zal plaats vinden vooi docenten handwerken aan rijks hogere burgerscholen en rijks middelbare scho len voor meisjes, de docenten handen- arbied, nuttig handwerken voor meis jes, speekonderwijs en schrijven aan rijkskweekscholen voor onderwijzers onderwijzeressen, de docenten handen arbeid, handwerken, gezondheidsleer/ kinderverzorging en spreken aan de opleidingsscholen voor kleuterleidsters, alsmede voor de docenten handenarbeid, naaldvakken en kinderverzorging aan scholen voor middelbaar nijverheids onderwijs (met name scholen voor maat schappelijk werk). De leerkrachten bij het b.l.o. krijgen een extra-toelage van plm. 25 tot 125 gulden per maand voor het bezit van bepaalde akten, diploma's of bevoegd heden. De regeling inzake de fictieve diensttijd voor hoofden en onderwijzers bij het lager onderwijs zal worden ver- „Ik weet dat U jarig bent geweest. En hartelijk gefelici teerd! En ik schrijf u een brief. Het gaat zeker goed met prins Bernhart. Of niet. Dat zal wel. En met mijn dader en moeder gaat het ook goed." Goed. Wat is het toch erg als iemands Moeder gestorven is. Ik heb het voor de t.v. gezien. O Koningin ik kan het zo goed begrijpen, want o ik durf het haast niet te zeggen mijn Moeder is ook gestorven. O dat is toch zo erg als ze in het graf gelaten wordt. En mijn Moeder was al 20 maanden ziek, o wat was dat toen leeg toen het bed weg was." „Hoe was het toen de prins jarig wasf Hebt u veel taartjes op of niet* Bent u wel rens wel erg boos op de prinses en de prins. Ik heet Arnold en ik heb ook een .1 zusjes en twee broertjes. Ik bei\ 8 jaar en ik zit in de .1 klus. Onze juffrouw heet van de achter-naam Jantsen." „Hoe gaat het met u? met mij gaat het goet ik zit al op de grote school, dat is heel fijn. ik ben nog nooit blijven zitten. Ik zid in de tweede klas. was het fijn in den Haag dinsdag en hebben de mensen goet naar u geluistert u had zeker een hele mooie jurk aan hè of hept u alteit een mooie jurk aan en nou de jurken te klein zijn gooit u ze dan in de vodden? een heel groot meisje zegd dat u ze verbrand dat moet u niet doen geef ze dan maar aan onze zuster voor het toneel spelen, dat doen de meisjes hier heel veel en dan kan de zuster het goed gebruiken en dan mag u ook komen kijken en al de prinsessen ook en de prins voor niks. dan moet u alles maar opsturen in een hele grote doos." „Kr. „Omdat lk gehoord heb dat u bij ons op 1 februari de brug gaat openen en ik U heel graag goed zou willen zien; wil ik U vragen of U niet een goed plaatsje weet waar dat kan." Hoogheid ik wou u iets vragen over het lange voorhout. Ziet u Hoogheid ik had van mijn meester gehoord dat op het lange voorhout het lekt. En dat u het wil laten verbomven. Nu wou ik u vragen of u het zou willen laten doem door mijn vader. Ziet u mijn vader weet hier niets 'van weet, toant ik wou hem wel verrassen. Misschien zou u mijn nog een briefje willen terug schrijven. P.S. Mijn vader heeft een Vochtbestrijd.ondern. „Hoogheid ik vindt persoonlijk de manier waarop u regeerd voortreffelijk ik schr(jf wel het woord voortreffelijk maar ik kan het, wat er in mij omgaat in dat woord niet voordoen. U zult natuurlijk zeggen, mooie jongen is dat zo gewoone jongen durft mij te schrijven maar Hoogheid neemt u mij het niet kwalijk dat ik u heb geschreven. Ik dank u heel hartelijk dat u deze brief hebt willen lezen. Wilt u mij hartelijke groeten overdoen aan u gezin en ik hoop dat u Nederland nog lang mag regeren. Bij voor baat mijn hartelijke dank. DELTA MOET IN 1978 GEREED (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Suurhoff van Verkeer en Waterstaat wil de Delta werken in 1978 gereed hebben. Hij zet voor alles op alles, ook financieel. Voor 1966 heeft hij in zijn begroting 180 miljoen gulden geraamd. In de eerst- komende jaren moet dit oplopen tot 200 j miljoen gulden. Na 1972 zullen de fi- I nanciën, althans volgens de veronder stellingen van de minister, teruglo pen tot 150 miljoen gulden. Behalve de 180 miljoen gulden zijn er ook nog gelden uitgetrokken voor an dere werkzaamheden dan die rond de Deltawerken. Als gevolg daarvan is 'n totaal bedrag van 219 miljoen gulden no dig. In een uitvoerige tijdsomschrljving wijst minister Suurhoff erop, dat de aanleg van de secundaire dammen voor af dient te gaan aan de werkelijke af sluiting van de zeearmen, daarom moet bijvoorbeeld eerst het Volkerak dicht, daarna pas het Haringvliet. Het Volkerak moet daarom in 1968 dicht zijn en het Haringvliet in 1969. CONCESSIES GEWENST MAASTRICHT „Als deze plannen zo doorgaan en als bovendien aan de loonontwikkeling een nog grotere vrij heid wordt gegeven dan in feite de laat ste jaren al bestond, dan geloof lk niet dat de regering er op hoeft te rekenen dat wij nog langer onze steun aan het wordt gevoerd, Met deze dreigepde woorden rea geerde voorzitter J. B. A. Hurkmans, de middenstandsbond in Maas tricht tijdens een regionale bijeenkomst troonrede en miljoenennota. Maar iu was de soep weer niet zo ver schrikkelijk heet, want in de discussies afloop kondigde de voorzitter dat de samenwerking met de regering zolang als maar enigszins kan, zal den voortgezet. De discussie ademde nochtans geest der kritiek, van felle kritiek Proeven van koekjes, soep en slaatjes (Van onze correspondent Jan Bouwer) KEULEN. Het komt vaak voor zo vertellen mij standhouders dat huis vrouwen uit Keulen en om geving gedurende de zoge naamde consurnentendagen op de „Allgemeine Ndhrungs- und Genussmittel AussteUung" op het Jaarbeursterrein van de Domstad, kortweg „Anuga" ge noemd, niet koken. Althans niet voor zichzelf. Zij kopen 's morgens een kaartje voor de jaarbeurs en stoppen zich de hele dag aan de stands van de duizenden deelnemers vol. Niet ten onrechte heeft da „Anuga" die zaterdag haar poorten opent tot 3 oktober, de bij naam van de „vreetbeurs" De „Anuga" is de grootste markt voor voedings- en genot middelen ter wereld. De eerste vijf dagen zijn de officiële in- koopdagen, die bestemd zijn voor de vakhandél. De laatste drie zijn voor de consumenten, die zich dan op de hoogte kunnen stellen van de stand van de industrie. En dat doen ze, gelijk hierboven geschil derd, bijzonder grondig. Want aan de stands worden niet alleen maar foldertjes uit gereikt, maar ook „Kost- proben" van biscuits, koffie, bouillon, soepen, aardappelsla en alle denkbare voedings- en genotmiddelen en wie 't handig inricht ook wat zijn of haar maag betreft kan zich op de „Anuga" de hele dag voeden. Niet zonder reden is dan ook de „Anuga" veruit de popu lairste van alle jaarbeurzen, die in de loop van twaalf maanden in Keulen worden gehouden (Keulen heeft geen al te groot jaarbeursterrein en moet zijn „Messen" dus in vak groepen verdelen, zonder in staat te zijn 'n allesomvattend beeld te geven zoals dat bij voorbeeld in Frankfurt moge lijk is. In Keulen heeft men huisraadbeurzen, fotobeurzen, herenkledingbeurzen, „vreet- beurzen", babyartikelenbeur zen en wat al niet). Kaas en bier De Nederlandse levensmiddelen industrie exposeert in het kader van een officiële collectieve In zending, in samenwerking met de centrale kamer van handels bevordering in Den Haag. In totaal nemen aan deze inzending 93 Nederlandse firma's deel, wier aanbod het grootste deel omvat van hetgeen Nederland le bieden heeft kaas, boter, andere zuivelprodukten. eieren, gevogelte, suikerwerk, peul vruchten, vruchten-, groente-, vis- en vleesconserven, koffle- poeder, gebak, rijst tafelspeciali teiten (in concurrentie met de Indonesische stand), bier, spe cerijen, thee, gedroogde groen ten. aardappelprodukten en toast. Geen wonder, dat wij zo veel bieden: West-Duitsland Is Nederlands grootste klant. De smaak van de Westduitse consumenten gaat hoe langer hoe meer in de richting van internationale levensT en genot middelen. Ten dele wordt dit natuurlijk gestimuleerd door de jaarlijkse vakantiereizen in verre landen, waar men met vreemde „kostjes" heeft kennis gemaakt, die men thuis dan ook nog eens wil proberen. Voor een ander deel is de Inter nationalisering van ds West- duitse tafel een gevolg van de aanwezigheid van bijna ander half miljoen gastarbeiders. Er is op het ogenblik in de bonds republiek geen „Feinkost"- delicatessenzaak waar men niet praktisch alle levens- en genotmiddelen uit Spanje, Italië, Turkije, Noord-Afrika, Portugal en andere gastarbei- derslanden kan kopen. Van de Noordafrlkaanse „couscous" af tot en met de Italiaanse peppe- Populair Ook de Indonesische rijsttafel en de Chinese tafel hebben in West-iDultsland geweldig aan populariteit gewonnen en dit is zeker voor het grootste deel de verdienste van de Neder landse levens- en genot middelenexport. Ketjap behoef ik tegenwoordig niet meer tij dens een bezoek aan Nederland le kopen. Ik kan het hier In Keulen om de hoek kopen, wel „asin" als „nvanis". En dit Illustreert beter dan wat het succes van de Nederlandse markt in West-Duitsland, die ook nu weer groots voor de dag is gekomen. De 1100 Nederlandse melkhandelaren, die woensdag met hun echt genotes de Anuga gaan be zoeken, zullen dit succes kunnen proeven. De wachttorens langs de Hongaars- Oostenrijkse grens zullen gaan verdwijnen. De Hongaarse onder minister van Buitenlandse Zaken Bela Bzilagyi heeft bekendgemaakt, dat een nieuwe technische methode van grensbewaking is ingevoerd, waarmee hij antwoordde op berichten dat Hongarije zou hebben besloten het IJzeren Gordijn op te rollen. •al op het gebrek aan marge rond de prijzen. Wij zullen in de toe komst moeten gaan zeggen „het spijt regering maar wij kunnen de antwoording tegenover onze mensen niet langer dragen. Als de regering geen concessies doet met het prijsbe leid, dan doen wij verder niet meer n dan zoekt de regering het zelf uit. En dat zou ze nog wel eens tegen kunnen vallen", voorspelde de itter. Universitair nieuws sohrif getiteld Salivary Klam? function and chromosomal puffing patterns in droso- phila Hydei. Promotor: pn.r. dr. H. Gloor. C-h. P. A. Geppaort, Geiden t..t doctor In de faculteit der rechtsgeleerdheid op A°van^OT IJaaef1* ROTTERDAM Faculteit eeo schappen Nederl, econ hogeaehcio terdum geslaagd voor het kand. e H. L. den Aantrekker. Den Ha het doet. examen F C, Hanrlei Haag, R' Mulder, Den Haag en Promotor; prof. dr. H. Thell Zuid-Holland krijgt meest uit provinciefonds DEN HAAG - - De regering zal ruim 139 miljoen gulden verdelen over de elf provincies als hun aandeel ln verschil lende belastingen en heffingen. De verde ling zal er al6 volgt uit zien: Groningen 9.262.405; Friesland 10.896.551. Drente 8.997.365; Overijssel 12.622.349; Gelderland 16.205.711. Utrecht 8 824.054. Noord-Hol land 16.235.706; Zuid-Holland 19 155 836; Zeeland 8.915.562; Noord-Brabant 17 155.984; Limburg, 10.791.927. Deze verdeling is geschiedt met gebruik making van de gebruikelijke verdeel sleutels, die betrekking hebben op opper vlakte, aantal Inwoners, nadat eerst Iedere provincie een gelijk bedrag is toegekend. De regering verdeelt op deze wijze het reeds bekende aandeel. Bij de vaststelling van het in totaal beschikbare bedrag is nog geen rekening gehouden met de ln de deze week gepubliceerde miljoenennota aangekondigde belastingmaatregelen. Ontsnapping uit tinmijn LA PAZ (AFP) Drie politieagen ten die dezer dagen door opstandige mijnwerkers van de Boliviaanse tin mijn na zwaar mishandeld te zijn In een 200 meter diepe schacht werden ge worpen en als omgekomen werden be schouwd zijn weer aan de oppervlakte verschenen. Het Boliviaanse blad „Jor nada" meldt dat de mannen op een vooruitspringend gedeelte van een mijn gang op slechts enkele meters onder de oppervlakte terecht waren gekomen. Na lange tijd door de donkere mijn gangen te hebben gedwaald bereikten ze een uitgang. De politiemannen lig gen nu ln een ziekenhuis.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7