Genade concilie aan wereld doorgeven BUSCHAUFFEUR „CONCILIUM" WIL SAMENSPRAAK OP GANG HOUDEN BEKENTENISSEN IN MOORD OP VIER AGENTEN Kameraad sprong uit wagen Meer schuilplaatsen bij atoomaanval 'treeft naar Erhard si verjonging regering Aanval op Leemans om naziverleden5' AUTO IS TEVENS KARAVAN PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1965 Nederlandse uitgever kreeg briljant idee Een van de belangrijkste vruchten van het Vati caanse concilie is de uitwisseling van gedachten tussen bisschoppen uit alle hoeken van de we reld, leder met zijn eigen achtergronden, ieder vertolkend wat er leeft ln de eigen kudde. Deze heeft buitengewoon stimulerend op de ontwikke ling van denken en doen in katholieke kringen gewerkt. Velen zouden het dan ook betreuren, In dien deze uitwisseling over enkele maanden zou worden stopgezet. Volgens hen moet er een weg gevonden worden, onitot een „permanet conci lie" te komen, minstens in die zin, dat de com municatie tussen de bisschoppen onderling in stand wordt gehouden. Nog nooit is de Kerk zo „katholiek", zo wereldwijd geweest, als tijdens d« huidige kerkvergadering. Zij zou haar uiter ste best moeten doen, om het ook buiten concllie- Hjd to blijven. Dit geldt niet alleen op het niveau van het ker kelijk beleid maar ook op het niveau van de theologie. Zoals men weet, bracht iedere bis schop en iedere bisschoppenconferentie naar het concilie zijn deskundigen mee, die voor de we tenschappelijke begeleiding van het conciliaire werk moesten zorgen. Spontaan is er tussen de- se deskundigen van alle mogelijke pluimage, van alle mogelijke landen en volkeren een gedachten- wisseling ontstaan, die nu reeds merkwaardige resultaten heeft opgeleverd. Het zou zonde zijn, indien straks al deze geleerde heren weer ach ter hun eigen bureau zouden kruipen en zich op nieuw zouden verschansen in hun veilig theolo gisch tehuis. De vooruitgang van de theologie en de aanverwante vakken zou er zwaar door wor den afgeremd. Bovendien is er alles voor te zeggen, het contact tussen beide sferen die van het verantwoor delijke beleid en die van de wetenschappelijke bezinning levendig te houden. Niet om ze door sikaar te laten lopen, niet om een werkgroep van theologen op de stoel van het wereldepiscopaat te zetten of om het wereldepiscopaat tot een oongres van theologen te maken, maar om ze el kaar te laten bevruchten. Het concilie heeft dui delijk laten zien, ho enoodzakelijk deze wissel werking is en hoe beide partijen ervan kunnen profiteren. Ook deze winst mag men niet meer verloren laten gaan. Het zijn deze overwegingen, die geleid hebben tot de oprichting van het internationale tijd schrift „Concilium", waarvan intussen reeds zes nummers zijn verschenen. Het idee werd tijdens de eerste conciliezitting geboren in het brein van de Nederlandse uitgever Paul Brand jr., 'n man die in zijn vele contacten met theologen van we reldnaam direct aanvoelde, welke kansen er lagen en welke winstpunten er verloren konden gaan. Er moest een tijdschrift komen, dat de ge nade van het concilie zou continueren en de re sultaten ervan aan de wereld zou doorgeven. Een tijdschrift, waarin theologen uit de hele we reld een open samenspraak zouden honden, ter wijl ook niet-theologen, bisschoppen en pries ters evengoed als leken, zich in het gesprek zon den kunnen mengen. En dit alles vannlt de nieu we Inspiratie, die Vaticanum II aan het katho lieke denken gegeven heeft. Het heeft heel wat hoofdbrekens gekost om het schone idee in harde wekelijkheid om te zetten. Denken we alleen maar eens aan het probleem van de taal. Concilium verschijnt in acht edities, elke verzorgd door een eigen uitgever: een Fran se, Engelse. Amerikaanse, twee Duitse, een Spaanse. Portugese, Italiaanse en Nederlandse editie. De inhoud is voor alle uitgaven gelijk, met dien verstande dat een uitgebreide staf van vertalers zorgt voor de omzetting in de verschil lende talen. HOOG NIVEAU Nu er zes nummers verschenen zijn, kunnen we ons langzamerhand een oordeel over de kwaliteit van het tijdschrift gaan vormen. Het blijkt een gelukkige greep te zijn geweest, om elk nummer rond een bepaalde problematiek te concentreren. Zo was het eerste nummer gewijd aan de leer over de Kerk, het tweede aan de vernieuwing van de liturgie, het derde aan de aanpassing van de pastoraal, het vierde aan dè oecumenische be weging, het vijfde aan moraal-theologische vra gen van het ogenblik en het zesde aan de proble matiek van Kerk en Wereld. In de komende maanden krijgen we dan nog nummers, die ge wijd zullen zijn aan de kerkgeschiedenis, aan 't kerkelijk recht, het geestelijk leven en de studie der heilige schrift. Ieder jaar hoopt men deze cyclus in dezelfde volgorde te doorlopen. Elke afdeling heeft een eigen redactie, die verantwoor delijk is voor inhoud en strekking van de door haar verzorgde nummers. Deze werkwijze heeft het voordeel dat het tijdschrift fris en degelijk blijft: fris omdat ieder nummer een geheel ei gen karakter heeft en degelijk omdat aan de voorbereiding van ieder nummer een heel jaar kan worden gewerkt. Het Is volslagen onmogelijk, in enkele woorden een waarde-oordeel over het nu reeds gepubli ceerde uit te spreken. Wij volstaan dan ook met het weergeven van enkele indrukken. Het niveau van de meeste publikatles is zeer lioog, misschien zelfs Iets te hoog om op den duur de belangstel ling van de niet-vakman te blijven trekken. Dit geldt met name voor de hoofdartikelen, die de signatuur dragen van kopstukken als Congar, Ralmer, Schlllebeeckx, Ratzinger, Urs van Bal- thasar en anderen. Lichter verteerbaar is de rubriek, die verzorgd wordt door het documen tatiecentrum, en de kroniek van de levende Kerk: hier voelt ook de niet-vakman zich direct aangesproken en ten volle geïnteresseerd. En zo komt leder toch wel ergens aan zijn trekken. Een tweede opvallende kwaliteit is, dat de re dactie in elk nummer een of meer onderwerpen weet aan te snijden, die volop actueel en direct voor.de praktijk bruikbaar zijn. In het dogma- tieknummer behandelt zij het probleem van de collegialiteit van de bisschoppen. In het liturgie nummer spreekt zij uitvoerig over de inrichting van het kerkgebouw zoals die in de naaste toe komst worden moet. In het pastoraalnummer over problemen van organisatie en planning. In het oecumenenummer over de communicatio in sacris. In het moraalnummer over het pacifisme Paul Brand jr. en de wettige zelfverdediging. In het Kerk-en- Wereldnummer over de positieve benadering van 't moderne atheïsme en van het ongeloof. Wie niet de tijd of de moed heeft, om alle artikelen door te werken, vindt iedere keer toch weer een titel, die hem meteen pakt en die hem 'n uurtje doet uittrekken om zijn theologische kennis op peil te brengen. Dat vinden we voor een weten schappelijk tijdschrift een bijzondere verdienste. Uitermate praktisch lijken ook de literatuurover zichten, die van tijd tot tijd worden gegeven, bij voorbeeld over de hele kwestie van de geboorte regeling; en de encyclopedische informaties over zulke belangrijke onderwerpen als de verschil lende kerktypen binnen de reformatie. SCHOONHEIDSFOUTEN De kwaliteit van de vertalingen laat zeker nog ruimte voor verbetering over. Ze gaan dikwijls mank aan een zekere houterigheid en roepen hier en daar ook de vraag op, of het origineel wel voldoende exact is weergegeven. Nu weten we hoe moeilijk het is, een wetenschappelijk be toog, doorspekt met vaktermen, in een andere taal om te zetten; om het vlekkeloos te kunnen doen zou men tegelijkertijd een goed linguist en een goed theoloog moeten zijn; een combinatie, die helaas maar weinig wordt aangetroffen. Ook komen er in de tot nog toe gepubliceerde num mers nogal wat zetfouten voor, soms direct te herstellen, soms van dien aard, dat de leesbaar heid van de tekst erdoor wordt aangetast. Maar slechts een kniesoor zal kunnen vergeten, dat het hier slechts om schoonheidsfouten gaat. De kwaliteit van de tot nog toe gepubliceerde Conciliumnummers is boven alle twijfel verhe ven. En wij mogen er gerust trots op zijn, dat het een Nederlandse uitgever is geweest, die het idee heeft geopperd en bij de organisatorische uitwerking van dat idee een grote rol heeft ge- Zou het dan toch waar zijn wat Congar eens heeft gezegd dat het Nederlandse volk een bij zonder cnarisma bezit, het charisma 'namelijk om alle mogelijke dingen te organiseren, zelfs 't werk van de Heilige Geest? Of moeten we 'n beetje prozaïscher constateren, dat Nederland een oude traditie van cosmopolitisme in nieuwe vormen heeft voortgezet De waarheid zal wel ergens in het midden liggen. Halverwege tussen het charisma en de natuurlijke kwaliteiten ln. P. DR. ALFRED VAN DE WEIJER. KOPENHAGEN (Reuter) De 38-jarige precisiewerker Palle Soerensen heeft in Kopenhagen bekend dat hij zaterdagmorgen vroeg vier politiemannen heeft doodgeschoten. Hiermee is een einde gekomen aan de grootscheepse jacht van de Deense politie op de mogelijke daders. „Schoot u om te doden?", zo werd aan Soerensen gevraagd. „Ja, dat zal wel", was het antwoord. Eerder had de 47-jarige Bune bekend dat h(j in de auto had gezeten van waar uit op de politiemannen geschoten is. Bune had ook verklaard dat zijn ka meraad de moordenaar was. Die kame raad is Soerensen. Met duidelijke stem verklaarde Soerensen tijdens het ver hoor, dat hij met zijn vriend Bune in zijn Simca reed toen een politie-auto de achtervolging inzette. „Wij begonnen te praten over neerschieten", aldus Soe rensen. „En ik zei toen: laten wij er ieder één nemen, Bune wilde, echter niet. Hij wilde ter wille van zijn vrouw uit de wagen." Zij reden verder. Toen stopte Soeren sen. die reed. en Brune sprong eruit. Soerensen verklaarde dat Bune en hij drie pistolen in de wagen hadden. Soerensen verklaarde voorts dat hij alleen verder was gereden nadat hij de beide politiemannen had doodgeschoten. Toen een tweede politiewagen hem ach- Advertentie HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voor U een goede baan In het werk van een KOM ER EENS OVER PRATEN OP ONZE KENNISMAKINGSAVOND op DONDERDAG 23 SEPTEMBER VAN HALF ACHT TOT HALF NEGEN. Noord-Zuid-Hollandse Vervoermij. n.v. KIES EEN BOEIENDE DAAN Bil EEN STERK BEDRIJF, KIES DE N.Z.H. Nieuwbouw beschermen tegen fall-out (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de komende jaren zal een landelijke inventarisatie worden gehouden van gebouwen, die onder oor logsomstandighcden bestemd kunnen worden als beveiligingsplaatsen voor de bevolking tegen fall-out bij atoomaan- vallen. Voor deze Inventarisatie, die met inschakeling van de gemeentebesturen en de B B zal geschieden. Is op de be groting van binnenlandse zaken een aan loopbedrag van een miljoen gulden uit getrokken. Het gaat hierbij volgens minister Smallenbroek om het benutten van ruim ten in bestaande grote gebouwen. Voorts zullen de beschermingseisen voor de nieuwbouw van woningen met meer dan twee woonlagen zodanig worden aange vuld, dat daarin een redelijke fall-outbe- scherming kan worden bereikt. Minister Smallenbroek zegt in de toe lichting op zijn begroting voorts, dat ern stig gestreefd moet worden naar regio nale brandweren voor een effectieve brandbestrijding. De brandschade stijgt voornamelijk door een onvoldoende zorg voor de brandpreventie, met name ln de sector handel en industrie. Kleine gemeente gaat verdwijnen DEN HAAG Minister Smallenbroek (Binnenlandse Zakenstreeft, ernaar om kleine gemeenten, in het bijzonder de rond 200 gemeenten met minder dan 2000 inwoners, geleidelijk op te nemen in grotere gemeentelijke verbanden. Hij meent dat die opheffing in tal van ge vallen kan leiden tot versterking van dp gemeentelijke bestuurskracht. Daarbij is liet zijns inziens wel zaak tot „enige systematiek" te komen terzake gemeen telijke herindelingen en grenswijzigingen. Op het stuk van agglomeratievraag stukken merkt de minister op. dat. vol gens de provinciale besturen de Instel ling van een bijzondere wettelijke be stuursvorm slechts in een enkel uitzon deringsgeval overweging verdient De minister wil dit zelf nog nader onder zoeken. Dit onderzoek geldt met name de Haagse agglomeratie. Landbouwgrond bij opheffing 10 x pachtwaarde (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Tienmaal de pacht waarde van de grond als bijdrage in eens, wanneer de stichting beheer land- I bouwgronden de vrijkomende gronden In beheer krijgt", Is een nieuw sanerings- voorstel, waarover minister Blesheuvel I zich thans beraadt. I De ministers Biesheuvel van Landbouw I en Bogaers van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening plegen reeds ge- j ruime tijd overleg over het inpassen van I de landbouwstructuur in de ruimtelijke ordening' van de toekomst. De moderni sering van de landbouw in zijn geheel wordt steeds belangrijker met het oog op de internationale afzet, maar ook in verband met de binnenlandse verande ringen. Het ontwikkelings- en sanerings fonds speelt hierbij een belangrijke rol Na de aanloopperiode van het. fonds is liet werkplan duidelijker omlijnd: de daarvoor in aanmerking komende land bouwbedrijven kunnen thans op sociaal verantwoorde wijze beëindigd worden. Senaat aanvaardt natte mijnwet Samenstelling voor het eerst in eigen hand (Van ome correspondent Jan Bouwer) BONN Het was kort maar hevig, het overleg tussen bondspresident dr. Heinrich Lübke van West-Duitsland en Adenauer. Als resultaat daarvan stelde de president gisteren zelf vast, dat er „niet veel nieuws meer" te venvachten is om dat alles volkomen duidelijk Is. Dit kan niet anders betekenen dan dat de president het parlement prof. Lud- wlg Erhard als kanselier-kabinetsfor mateur zal voorstellen. Op grond van de stembusultslagen van j.l. zondag was ook al niet anders te verwachten. Elk ander voorstel dan de grote over winnaar van J.l. zondag, prof. Erhard, zou een vervalsing van de stembusuit slag zijn. Het gaat dus weer in de richting van een „kleine coalitie" tussen de CDU CSU en de Vrije Democraten. In de sa menstelling van de nieuwe regering zal prof. Erhard ongetwijfeld een aantal correcties aanbrengen. Het is namelijk de eerste regering die hij zelf kan sa menstellen. De vorige heeft hij in ok tober 1963 met huid en haar van oud kanselier Adenauer overgenomen. Al leen de liberale minister van justitie dr. Bucher is er sindsdien uit verdwe- Prof. Erhard streeft naar een ver jonging van de regering. Het wordt nu twijfelachtig of minister als Ludger Westrick (zonder portefeuille), dr. Kro ne (idem) en Seebohm (die al sinds 1949 minister is) nogmaals in de rege ring terugkomen. Ook de minister van Arbeid en So ciale Zaken Blank wiens sociale wet geving niet door de Bondsdag kon wor den gebokst zal eventueel niet meer terugkeren, evenals de vrouwelijke mi nister van Volksgezondheid, mej. dr. Elisabeth Schwarzhaupt en de minister voor bondsraadcontacten dr. Niederalt. Het is niet bekend wie de Beierse CSU als ministerkandidaat zal voorstel len, maar het is intussen wel zeker dat de zevende Westduitse regering sinds 1949 een groot aantal nieuwe namen zal gaan bevatten. Of de CSU haar voorzitter Franz Joseph Strauss voor een ministerambt zal aanbevelen, Is in München gisteren nog niet beslist. Wel, dat de partij gelijk zou worden behan deld met de liberalen, dat ze zeker dit maal niet met minder kabinetszetels genoegen zal nemen (CDU en SDP heb ben elk 49 zetels in de nieuwe bonds dag). (Van parlementaire redactie) Mof/ens Palle Sörensen, die heeft hekend zaterdag vier Deense politieagenten te hebben dood geschoten, Sörensen had 'n ziekelijke interesse voor alles wat met misdaad en wapens te maken had. Hij was bovendien een uiterst bekwaayn schutter. terop kwam en inhaalde, was hij ge stopt. Hij was uit zijn auto gestapt, naai de politiewagen gelopen en had toen op de beide inzittenden geschoten. Daarna had hij zijn pistool gedemonteerd e onderdelen begraven. Hij had toen bij Bune thuis andere kleren aangetrokken. Een en ander was gebeurd op de te rugweg van een rooftocht. Soerensen en Bune hadden in een autowerkplaats in Roskilde ingebroken en geld en auto onderdelen gestolen. Later hadden zij nog twee inbraken gepleegd. Mr. Yan Thiel weer kandidaat- voorzitter (Van parlementaire redacteur) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft dinsdag opnieuw mr. F. J. F. M. van Thiel voorgedragen als voorzitter. Elk jaar op prinsjesdag wordt een der gelijke voordracht, bestaande uit drie namen, aan de koningin aangeboden. Mr. Van Thiel kreeg voor de eerste plaats op deze voordracht 124 van de 129 uitgebrachte stemmen, een stem werd door 'n Kamerlid, die kennelijk nog niet helemaal' ln het milieu thuis is, uitgebracht" op 't Eerste-Kamerlid mr. H. van Riel (VVD). Voor de tweede plaats kreeg de heer J. Bommer (PvdA) 115 stemmen, terwijl mevr. mr. J. M. Stoffels-van Haaften (VVD) voor de derde plaats uit de stembus kwam. Zij kreeg 118 stemmen. Mr. T. van Dijken in Eerste Kamer (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland mr. T. A. van Dijken te Den Haag is gisteren beëdigd als Eerste-Kamerlid. In de AR- fractie neemt hij de plaats ln van de af getreden senator J. Schipper. In de gisteren gehouden vergadering deed mr. Jonkman mededeling van zijn herbenoeming tot Kamervoorzitter, een functie, die hij thans voor het 15e ach tereenvolgende jaar bekleedt. De Eer ste Kamer zelf begint aan zijn 111e zit ting sinds 1848. Pro rege verwacht dienstplichtsalaris UTRECHT (ANP) De voorzitter van de koninklijke Nederlandse militaire bond „Pro rege", de heer G. Wielinga, gelooft dat. de dienstplichtige soldaten in de nabije toekomst zullen profiteren van de algemene welvaartsstijging door vervan ging van de soldij door salariëring. Wan neer de verhoging van de inkomsten van dienstplichtigen tot stand zal komen, zal dit zeker zijn weerslag vinden in de militaire tehuizen van Pro rege (thans ruim 60), zo verklaarde hij op de in Utrecht gehouden algemene ledenverga dering. DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gisteren met 53 tegen 15 stemmen 't wetsontwerp mijnwet continentaal plat (de „natte-mijnwet"aanvaard. Tegen stemden de aanwezige leden van de VVD, CHU en PSP, alsmede de KVP senatoren prof. Thurlings en ir. Goo- den. Een grote meerderheid van de KVP stemde voor het wetsontwerp, samen met de PvdA en AR. Prof. Zijlstra motiveerde het voor stemmen van de AR-fractie door er op te wijzen, dat een aantal belangrijke uitvoeringsmaatregelen te zijner tijd van de mijnwet toch nog parlementaire goedkeuring nodig zullen hebben. Met andere woorden: de AR kan dan altijd zonodig een afwijzend standpunt 'inne men. De opvattingen van minister Den Uyl over het karakter, omvang en doel van de staatsdeelneming in de oliewin ning hadden in ieder geval bij de AR „ernstige bezwaren opgeroepen". Belgisch verzet tegen Europese kandidatuur BRUSSEL (ANP) De Belgische afdeling van de Unie van Verzetsstrij ders voor een Verenigd Europa heeft in Brussel op een persconferentie, gepro testeerd tegen de kandidatuur van de Belgische senator Victor Leemans voor het voorzitterschap van het Europese parlement in Straatsburg. „Victor Leemans heeft zich door zijn pen, woorden en gedragingen een trou we steun getoond van het nationaal- socialisme van de jaren dertig tot de ineenstorting van Hitiers macht. Vóór en sinds 1940 list geweest", aldus ten op de Vlaamse economische opstan ding. „Voor de oorlog begaf Leemans zich verscheidene keren naar Duitsland en hij was gevleid over zijn vriendschappe lijke betrekkingen met de nazi's", air dus de verklaring. „Hij heeft deelgeno men aan manifestaties en deel gehad aan het natïonaal-socialisme met inbe grip van het anti-semitisme". De stemming over de kandidatuur van senator Leemans komt vrijdag in het Europese parlement in Straatsburg aan de orde. Senator Leemans zelf verklaarde zon der nog kennis te hebben kunnen nemen van de verklaringen over zijn verleden dat het aan zijn kandidatuur niets ver- ,,Na de oorlog is er een onderzoek te gen mij geweest over mijn functie van secretaris-generaal van Economische Zaken. Tot 1947 ben ik twee of drie keer verhoord geweest over mijn eigen zaak en tientallen keren over andere, nationaal-socia-Daarna ben jk buiten vervolging ge- eerklai-ing, die j steld. Ik ben dus onschuldig bevonden. op de persconferentie werd afgelegd. sindsdien heb ik mijn politieke werk „Vijftien jaar lang heeft hij heen het succes van het stigd. Hij is onder meei eenzettingen, gebundeld „politieke sociologie" in 1937, één van de vergifteraars geweest van de univer sitaire jeugd. Hij is moreel verantwoor delijk voor het slechte avontuur van ve le jonge mannen, van wie een deel de dood vond in de vijandelijke rangen te gen hun land en tegen de vrijheid en de rest zich terugvond in de gevangenis en voor de oorlogsraden na 1945, zonder dat Leemans hen te hulp kwam". Tijdens de persconferentie werden ook citaten voorgelezen uit artikelen van senator Leemans, die tijdens dej oorlog de functie in België bekleedde van secretai'is-generaal van Economi sche Zaken. Zo schreef hij in februari 1941, dat het thans „de meest gunstige j gelegenheid" is om de kroon te zet- i zich danig gedaan dat ik voorzitter ben ge- begun- vvorcien van de senaatsfractie van de r°°rJe!3n Ult" christelijke volkspartij. In Straatsburg boek ben gevraagd opvolger te zijn van de aftredende president van de Europese assemblée, Duvieusart. In 1949 is ook 'n campagne tegen mij gevoerd, waarvan de beschuldigingen bij een onderzoek door mijn partijgenoten werden weer legd. Hoe zou ik een polemiek kunnen beginnen over citaten, die slechts in hun verband moeten worden gelezen?" kéu.i& i Nieuw salaris SER-personeel (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Er is thans i stemming bereikt over de nieuwe salaris sen voor het personeel van de SER. Het dagelijks bestuur heeft hierbij vastgehou den uan het gebruik om uit te gaan van de ontwikkeling der salarissen in het be drijfsleven en bij het volgen daarvai rekening te houden met een juiste vei houding tot d® overheidsealarissen. vehikel, dat allebei Grote interesse voor hogere landbouwschool (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In het landbouwbedrijf tekenen zich de laatste jaren opmerke- I lijke verschijnselen af. Het aantal leer- lingen op de middelbare en hogere land bouwscholen neemt toe met zelfs 20 pro- cent .de animo voor het lager land- en I tuinbouwonderwijs daalt. Een gezonde j ontwikkeling, aldus minister Biesheuvel. omdat bij een teruggang van de werk zaamheden in de agrarische sector de oehoefte aan meer en hoger gekwalifi ceerd onderwijs steeds meer naar voren Als gevolg van een en ander zijn thans saneringsplannen opgesteld voor het 'ager land- en tuinbouwonderwijs. Tussen de schooljaren 1965/1966 en 1968/1969 moeten 35 lagere scholen verdwijnen. Nieuwe projecten voor wegenbouw (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Uit de begroting van liet rijkswegenfonds voor 1966 blijkt, dat er achttien projecten zijn toege voegd aan de reeds bestaande wegen- plannen, die in 1970-1971 gereed moeten Hiertoe behoren de volgende projec- de zoomweg Rotterdam-Antwerpen ïal in 1967 tot Steenbergen gevorderd zijn; de noordelijke rondweg van Rotter dam wordt doorgetrokken tot aan Ca- pelle aan de IJssel om over te gaan in de weg naar Gouda. de weg van Den HaagWassenaar krijgt aan de grens van de agglomera tie over de Vliet verbinding met de weg Ypenburg-Amsterdam.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6