Cromwell W van Stal Hillegom won Hillegomse draverij Haastige spoed kost Oegstgeester koopman boete van honderd gulden Dienstregeling N.Z.H. tijdens de komende feestdagen „DE LEIDSE COURANT" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1965 politiemannen, juweliers... .N* Zij sparen, samen met ruim 1.800.000 andere Nederlanders, bij de Rarffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vele spaarvormen en in een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat zij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen voor alle andere bankzaken. Hun spaargeld (samen miljard gulden) wordt, door de plaatselijke Raiffeisenbanken, aangewend in de lokale sfeer om de leefbaarheid van het land te vergroten. de spaarbank met volledige bankservice PAARD WON IN EIGEN HUIS J. van Dooyeweerd won pikeursprijs Hoewel slechts 13 van de 24 inge schreven paarden voor de kortebaan- draverij in Hillegom, gisteren gehou den, waren opgekomen, is 't paarden festijn niettemin goed geslaagd en heb ben de vele liefhebbers van de draf- sport waar voor hun geld gekregen. Er viel te genieten van mooie ritten en alles verliep heel vlot. Eerste werd een Hillegoms paard, nl. „Cromwell V", een vierjarige bruine hengst, eigenaar Stal Hillegom van de heer Harry Willemse. De hengst werd gereden door J. van Dooyeweerd. die daarmee dan ook de pikeursprijs be haalde. Tweede werd „Buick Magowan". 'n 5-jarige ruin van mevr. Van Renesse- Nienhuis, gereden door A. Th. Knij- nenburg, drie en vier werden resp. ..Vlieger D" en Sammy Mars", gevoerd door eigenaar-pikeur J. P. de Vlieger uit Nieuw Vennep. Na afloop van de draverij werden de prijzen uitgereikt door dr. Schalij. De pikeursprijs bestond uit een Del ft- blauw wandbord met een afbeelding van het beroemde paard „Haros II". De totoomzet was 5627,50. Jeugdwedstrijd Zoals gebruikelijk was ook dit jaar wederom een aantal prijzen ter be schikking gesteld van de jeugd,- die de deze kortebaan-draverij van tevoren wisten te raden. Er waren deze keer 41 meisjes en jongens die het paard ..Cromwell W" als winnaar hadden geraden en bij de loting was de le prijs voor Mieke v. Zon 10. de 2e prijs voor Henk Opdam (ƒ7.50), de derde prijs voor Adrie Caspers f 5.en de vierde voor Ans Liever- se (ƒ2.50). De overige 37 kunnen een gulden halen bij de fa. W. Imthorn. De volksspelen Het fraaie weer heeft er mede toe bijgedragen dat er op de derde dag van de Najaarsfeesten 1965 voor de volks spelen eveneens veel belangstelling was Dat was het geval bij het „boeg sprietlopen" waar Harm Hartman de le prijs behaalde, 2 Cor v. d. Meer. 3 Gerard v. d. Voorn en 4 Jan Engel. Hardlopen met hindernissen: 1 Wim v. Ruiten. 2 Peter Keijzers. 3 Wicke Brandsma en 4 Nico Hartman. Behen digheidrijden met auto's: 1 K. v. Rijn beek, 2 W. M. v. d. Akker, 3 H. Schoon derbeek, 4 John de Groot. Ringsteken op autopeds: 1 Inneke Pijnakker, 2 Marie van Ruiten. 3 Rie Staats, 4 Rie de Groot. Plankrijden op fietsen: 1 Tineke Elsgeest. 2 Marja v. d. Linden. 3 Paula van Kampen. 4 Coby Neder- stigt. Tobbetje steken: 1 J. v. d. Reep en A. van Rooden, 2 Th. Winkelaar M. de Vos, 3 J. Minek en J. Tibbie. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Dat er nog altjjd automobilisten zijn, die er na een schadelijke aanrijding ijlings vandoor gaan ten einde zich aan de gevolgen van hun daad te onttrekken en een ander met de hrokken te laten zitten bleek weer eens te meer tijdens de behandeling van de zaak tegen een SO-Jarige koopman uit Oegstgeest. Zowel de kantonrechter, mr, W. de Koning als de officier, mr dr. H. van 't Veer vonden het op z'n zachtst uitgedrukt een misse lijke streek, dat verd. na in de Gevers straat met zijn bestelauto een terplaatse geparkeerde bestelauto te hebben aange reden en de nodige schade toegebracht, niet was gestopt. Daar enkele voorbijgangers verklaarden, dat de koopman de klap van de aanrij ding absoluut moest hebben gehoordzij noteerden het kentekennummer van zijn bestelautokon deze voor de balie moei lijk volhouden, dat htj niets van een en ander had gemerkt. Hij gooide het daar om blijkbaar over een andere boeg en verzekerde de rechter: "Het was echt niet m'n bedoeling om de_ eigenaar met de brokken te laten zitten. Maar ik had erge haast en reed dus door". De kan tonrechter vond verdachtes verklaring zeer ongeloofwaardig en weerlegde deze met de opmerking: "Dan had u toch wel even kunnen stoppen om uw naam en adres aan de getuige op te geven. Dat kost toch niet veel tijd". De officier was er van overtuigd, dat verdachte de bedoeling had om onbekend te blijven en dit dank zjj de reactie van de getuigen was mislukt. Hoewel ver dachte voor dit feit niet was vervolgd rekende hij het wel als een strafbezwa- rende omstandigheid en eiste derhalve een boete van 100,— subs 20 dagen. "Ik rijd altijd correct en dit was zui ver een slordigheid zonder bijbedoelin gen", hield verdachte vol. "Dat noem ik geen slordigheid maar een misselijke streek" reageerde de rechter scherp, waarna hij in zijn vonnlswijztng de geëiste boete vastlegde omdat ver dachte zijn Inziens een gevoelige correc tie verdiende. GESCHROKKEN. MAAR WAARVAN? "Ik ben kenneljjk ergens van geschrok ken maar ik weet echt niet meer waar van" aldus de raadselachtige verklaring van een 28-|arlge slager uit Lelden. Waarvan hij In de avond van de 7e juni J.l. Is geschrokken, bleef in het duister gehuld. Wel werd onthuld, dat verdachte om welke reden dan ook met z||n auto In de Hoofdstraat te Sassen helm plot seling naar rechts was gezwenkt en toen respectievelijk een lichtmast en een tuin hek had getorpedeerd. Toen even latei uit het proees-verhaal naar voren kwam. dat verdachte destijds ondermeer tegen de politie had verklaard: "Omdat Ik iets voorbij zag flitsen deed Ik even m'n otcii dicht en voelde toen de klan van die licht mast" dacht de officier, dat hii de onlos- slng van verdachtes raadselachtige zwen king had gevonden. U heeft tevoren zeker ook enige tijd met uw ogen dicht gereden". Welk feit door SCHEEPSBERICHTEN Acmaea: 21 te Berre verw. Acteon: 20 te Abadan Alamak: 20 dw -Aden/Genua Alchlba: 20 650 o -J4ew York/New York Alcor: 21 vn Port Said/Genua Alkes: 20 930 ono Bermuda/Beirut Area: 20 te Abadan Calamares: 25 te Southampton verw. Castor: 21 teA lgiers Garoet: 20 vn Suez Port Said Hector: 20 vn Tripoli Alexandrië Heemskerk: 20 te Catania Jagersfontein: 21 te IJmuiden Kermia: 22 te Rotterdam verw. Kopionella: 22 Yokkaichi verw. Korendijk: 20 30 o Start Pt New York Merwelloyd: 20 te Lissabon Nieuw Amsterdam: 21 te Izmir Nushaba: 20 120 zo Ilheus Norfolk Poeldijk: 21 te Vera Cruz Telamon: 21 te Pto Barrios verw. Videna: 23 te Whargarei verw. Vitrea: 21 te Liverpool verw. Vlieland: 21 te Colombo verw. Wonosobo: 21 300 zo Socotra/Djiboeti Kleine vaart: Eerbeek: 20 vn Rauma'Kemi J. de Vries: 20 vn Brunsbutte! Boston Primus: 23 te Las Palmas vew. Thea: 21 te Amsteidam verdachte uiteraard heftig werd ontkend, tot niet geringe hilariteit van de publie ke tribune. De ernst van het feit "er hadden ook persoonlijke ongelukken kunnen ge beuren" in acht nemende kwam de of ficier tot de els van 75.— boete subs 15 dagen alsmede een voorwaardelijke In trekking van het rijbewijs voor de tijd van 6 maanden met een jaar proeftijd. De rechter honoreerde verdachtes ver zoek om uiterste clementie met een re ductie van 15.- boete. Inzake de ge ëiste intrekking vonniste hij echter con- SLIPPERTJE NA DE BRUILOFT Een 22-Jarlge assistent- accountant uit Leiderdorp kon evenmin verklaren hoe het kwam dat hij In de avond van de 15e Juni j.l. met een door hem bestuurde auto vanaf de Hoge Rijndijk linksaf een sloot Inplaats van de Ommedijkseweg was In gereden. "Het zal wel komeil van de al cohol. die u tevoren op een bruiloft liad gebruikt", concludeerde de kantonrech ter na raadpleging van het proces-ver baal. Verdachte deelde deze conclusie niet en probeerde als de mogelijke reden van zjjn schnlver- In- de- sloot te slijten: "Het was een huurwagen en de stuur inrichting deed het op dat moment waar schijnlijk niet zo best.- Daar volgens verbalisant de stuurin richting prima In orde was geweest gaf verdachte schouderophalend te kennen, dat hij "het dan ook niet meer wist". De officier wist het wel. "U kwam van een bruiloft en was door het gebruik van alcohol niet meer volledig bekwaam om een auto te besturen". Hiervan uitgaan de vond hij het feit, dermate ernstig, dat hij naast een geldboete van 75,- subs 15 dagen de onvoorwaardelijke intrek king van verdachtes rijbevoegdheid els- te en wel voor de tild van zes maanden. Niet tegen de strafbezwarende om standigheid doch tegen de geëiste intrek king van zijn rijbewijs kwam verdacht» In verzet. "Tk heb m'n rijbewijs nodig voor mijn werk en als u het Intrekt ben 1k zeer geduneerd". benutte hij zijn laat ste woord. Nadat verdachte had beloofd dat "zoiets hem niet meer zal gebeuren" vonniste de kantonrechter bij wijze van waarschuwing met een voorwaardelijke Intrekking en een nroeftijd van 1 jaar. De geldboete trok hij daarentegen op tot 100,- subs 20 dagen. TE WEINIG ERVARING Alvorens h»m conform de eis tot een boete van f 50.- te veroordelen, gaf de kantonrechter een 20- jarige houtbewer ker uit Sassenheiin de raad wat meer rijvaardigheid te gaan opdoen of anders niet meer ipet een auto op de weg te- komen. "Evenals belaas zovele z.g. gele genheids- en zondagsrijders vormt u mei een auto tlians een groot gevaar op de weg" Tot deze over het hoofd van de jeugdige houtbewerker kennelijk aan alle "geen- auto- maar- wel- een- rijbewijs- houders" gerichte raad, kwam de kanton rechter als gevolg van de feiten, die uit de zaak tegen de houtbewerker naar vo ren kwamen. Hieruit bleek, dat verdachte met een huurauto ln de avond van de 11e Juli J.l. vanaf de Jirllanalaan de Emmalaan was Ingereden en wel met een dermate grots bocht, dat de auto een voetpad op en tegen een aldaar staande boom reed. Ik schrok van een auto die de laan uitkwam en week toen uit om hem de ruimte te geven", bekende verdachte. Die laan is breed genoeg voor twee pas serende auto's en als u normaal door had gereden zou er niets zijn gebeurd", ont dekte de kantonrechter uit de verklaring van verbalisant. "Het was een huurauto, waaruit ik meen te kunnen opmaken, dat u zeer weinig rijervaring heeft",, polste de officier. Verdachte gaf volmon dig toe. dat hij na ongeveer een Jaar ge leden voor z'n rijbewijs te zijn geslaagd, slechts enkele malen met een huurauto de weg op was geweest. "U behoort tot de categorie van rijbe wijsbezitters. die door hun onervarenheid ln het drukke verkeer en bij onverwachte situaties dagelijks een groot gevaar voor hun medeweggebruikers betekenen", al dus richtte de officier zich in zijn requi sitoir tot verdachte. De jeugdige hout bewerker knikte slechts. Ook na hoven- vermelde raad van de kantonrechter. PAUZE „COLLABORERENDE" PAUS Paus Paul heeft er dezer dagen op ge wezen dat in vele (atheïstische en totali taire) landen alles wordt gedaan om de zielzorg onmogelijk te maken, wanneer de plaatselijke geestelijkheid niet bereid is met het bewind te „collaboreren". De paus: „Als het Vaticaan zijn stem niet luide verheft, is dat niet uit vrees, maar om geen erger kwaad op te roepen." De „Gelderlander" herinnert aan de schandelijke wijze waarop een overeen- komstige houding van Pius XII t.o.v. de Nazi's werd belasterd in Hochhuts to neelstuk. dat veel aanhang vond. Het blad schrijft, dat deze lieden geen 20 jaar op de dood van paus Paulus behoeven te wachten om hem. op grond van zijn bovenstaande uitspraak te ontluisteren. Maar dat zou iedereen dwaas vinden. Men wacht dus PUNT Een der spannende ritten tij dens de Hillegomse draverij. Het paard rechts van de baan is juist bezig „fout te gaan", zodat het voor deze rit moest worden gediskwalificeerd. Vermist en weer gevonden Twee jongens uit Voorschoten naar Haagse kermis Twee jongens, die gisteren in Voor schoten vermist werden, zijn terecht De elfjarige Ko Verhaar en de twaalf jarige Jaap Mens waren naar Wasse naar gegaan, waar zij de fiets ergens hadden neergezet. Van hieruit waren zij lopend naar Den Haag gegaan en hadden ze een bezoek aan de kermis gebracht. Toen het donker werd kre gen zij slaap. Ze besloten het bos in te gaan om er de nacht door te brengen. Een dame. die dc jongens zag. waar schuwde de politie die ze omstreeks half één vannacht naar huis bracht. Intussen hadden tientallen politie mannen van Voorschoten, Leiden en Den Haag niet alleen, maar ook van I Katwijk, Hillegom en Lisse geruime tijd gezocht naar de twee jeugdige avonturiers. Ook een flink aantal tomobilisten en bromfietsers uit •rschotcn namen aan de opspo- .sactie deel. In Wassenaar werd o aantal bouwwerken doorzocht, om- at de jongens eerder in die plaats waren gesignaleerd. Zilveren klanken in de Gouden Eeuw Precies 300 jaar geleden goten de beroemde klokkengieters, rie Gebroeders Hemony uit Amsterdam, 35 van de 47 carillonklokken van de Utrechtse dom. Juist was het gebouw, waarin thans vervaardigd worrit, onder de pannen, toen een stroom van jubelende klanken door het luchtruim buitelde om hun spranke lend feestgeluid te laten horen. Nog dagelijks kunt U de zilveren klanken van deze klokken be luisteren. Om ze te zien. zult U echter 465 treden moeten opgaan om rie trans van deze 95 meter hoge toren te bereiken. Veel gemakkelijker kunt U een nieuwe abonnee op DE LEIDSE COURANT aanbrengen. Nu deze prettige krant de BESTE en MOOISTE van deze streek geworden is, is dit niet moeilijk Uw aktiviteit honoreren wij met ons LUXE JUBILEUM BLOK (100 vel prima schrijfpapier); op het schutblad het fraaie gebouw van De Leidae Courant uit de Gouden Eeuw. getekend door J. v. d. Veer. Vul onderstaande bon in en zend ons deze toe. (in open enveloppe met 8 cent postzegel) en U ontvangt dan zo spoedig mogelijk het luxe blok met speldje- Ondergetekende: plaats datum geeft als abonnee van De Leidse Courant op. Kr::tn«':!::H adres Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. In verband met de feestelijkheden te Leiden op vrijdag 1 en zaterdag 2 oktober 1965 zijn ten aanzien van de uitvoering van de verschillende auto busdiensten de volgende maatregelen noodzakelijk: Van vrijdag 1 oktober (aanvang dienst) tot en met zaterdag 2 oktober (einde dienst) zijn de Nieuwe Bees tenmarkt en het Schuttersveld geslo ten voor alle rijverkeer De route van die autobusdiensten welke normaliter via deze trajectgedeelten rijden wordt op beide dagen als op vrijdagmorgen, d.w.z. via Blauwpoortsbrug en Steen - straat. Op zaterdag 2 oktober is het centrum van Leiden zoals gebruikelijk gesloten voor alle rijverkeer van ca 8.30 tot ca. 17.30 uur. De Zeemanlaan is op 2 oktober niet berijdbaar van 9.15 tot 10.45 uur. In verband met het samenstellen van de optocht kan op 2 oktober de Burggravenlaan niet be- Parkeerterrein bij kerk Zuidbuurtseweg te Zoeterwoude Nu oen begin is gemaakt met de ge deeltelijke herbouw van de Sint Jans- kerk. wil het kerkbestuur ook de om geving van het kerkgebouw in gereed heid gaan brengen, waarbij enige ver- anderineen zullen worden aange bracht. Reeds vóór de kerkbrand be stond een ernstige behoefte aan vol doende parkeerruimte. Ondanks de meer beperkte capaciteit van de her bouwde kerk zal door de sterke toe name van het aantal auto's deze be hoefte straks niet minder groot zijn. Het kerkbestuur heeft daarom in overleg met het gemeentebestuur be sloten een parkeerterrein in te rich- len op de speelruimte voor het graal- huis en de tuin voor de pastorie. Om de kosten hiervan zeer belang rijk te drukken wil het kerkbestuur dit werk uitvoeren met vrijwilligers uit de parochie. Zaterdag jl. heeft men reeds voorbereidende werkzaamheden verricht. Zo is o.m. reeds de afschei ding tussen de pastorievoortuin en de ruimte voor het graalhuis verwijderd. Dit zal eveneens gebeuren met de af scheidingshekken tussen de tuin en de openbare weg. waardoor een grool geheel wordt verkregen. De grond voor de pastorie ligt evenwel belang rijk lager dan de Zuidbuurtseweg. De opvulling hiervan zal geschieden met puin van de sloop van het gedeelte- van de kerk dat niet meer herbouwd zal worden. Ook het toegangspad naar het kerkhof zal worden verhoogd. Men denkt hiervoor in totaal ongeveer 120 m3 puin nodig te hebben. A s. zater dag 25 september om 8 uur wordt hier mee begonnen. Ongetwijfeld zullen vele parochianen het zwaar belaste kerkbestuur de helpende hand willen toesteken. Agrariërs met hun tractor en wagens zullen bijzonder welkom zijn. i reden worden van 11.00 tot 13.30 uur. Gedurende het doortrekken van de op tocht op 2 oktober van 13.00 tot 17.30 uur zullen meerdere trajectgedeelten niet bereden kunnen worden. Wijzigingen. Met betrekking tot het uitvoeren van de autobusdiensten zijn de onder staande maatregelen van kracht: Lijn 11: 1 oktober 1965. De ritten van 19 08. 20.48 van Oegstgeest en de ritten 19.15, 20.50 van Leiderdorp rij den tussen het station en de Koore- vaarstraat v.v. via, Morsweg. Riinzicht- brug. Noordeinde. Witte Singel. Zoe- terwoudsesingel. Geregracht en Leven daal naar Leiderdorp resp. Oegstgeest. Lijn 12: 1 oktober 1965 De ritten 19.18, 21.03 van Oegstgeest en de ritten 19.06. 21.06 van de Bazelstraat rijden tussen het station en de Herenstraat v.v., via Morsweg. Rijnzigtbrug, Witte Singel. Zoeterwoudsesingel en Jan van Hout- kade naar Zuid West resp. Oegstgeest. Lijn 13: 1 oktober 1965. De ritten 19.40 van Vijf Meiplein en 20.35 van Vijf Meiplein rijden via Haagweg. Rijn zigtbrug en Morsweg naar het station. De ritten 19.20. 21.00 van Houtkwar tier rijden via Stationsplein. Morsweg. Rijnzigtbrug en Haagweg naar het Vijf Meiplein. Lijn 15: 1 oktober 1965, De ritten 19.05 en 21.05 van Leider dorp rijden via Levendaal. Koore- vaarstraat. Jan v. Houtkade. Witte Singel. Noordeinde. Morsweg naar het station. De ritten 19.26 en 21.11 van het Morskwartier rijden vanaf het station via Morsweg, Noordeinde. Wit te Singel, Jan v. Houtkade. Koorc- vaarstraat naar Leiderdorp. Lijn 30: 1 oktober 1965. De ritten 19.09, 19.39 en 20 39 van Katwijk, alsmede de rit ten 19.42 en 20.42 van station Leiden rijden via Rijnzigtbrug en Morsweg v.v. Lijn 40: 1 oktober 1965. De ritten 19.31 en 20.31 van Rijnsburg en de ritten 19.29 en 19.59 van Roodenbur- gerstraal lijden via Woordeinde en Morsweg. Lijn 42: 1 oktober 1965. De ritten vertrek 18.35 t.m. 20.25 van Noordwijk en de ritten vertrek 18.33 t.m. 21.13 van Burggravenlaan rijden via Jan v. Houtkade. Witte Singel. Noordeinde. Rijnzigtbrug. Morsweg. Stationsplein v.v. Lijn 43: 1 oktobei 1965. De ritten vertrek 19.06 t.m. 20.36 uit Den Haag en de ritten vertrek 19.15 t.m. 21.15 van Meerburg rijden via Levendaal, Geregracht, Jan van Houtkade, Witte Singel, Noordeinde. Rijnzigtbrug. Morsweg. Stationsplein v.v. Lijn 4.5: 1 oktober 1965. De ritten vertrek 20.22 van station Leiden en de ritten vei trek* 19.47 en 20.47 van Was senaar rijden via Haagweg. Rijnzigt brug. Morsweg naar het Stationsplein v.v. Lijn 46: 1 oktober 1965 De ritten vertrek 18.42 t.m. 20.57 van Den Haag rijden via Lammenschansweg, Zoe terwoudsesingel. Jan van Houtkade, Witte Singel, Noordeinde, Rijnzigt brug en Morsweg naar het station. De ritten vertrek 19.35 t.m. 21.20 van Leiden rijden via Morsweg. Rijnzigt brug, Witte Singel. Zoeterwoudsesin gel. Jan v. Houtkade naar Lammen schansweg. „Wilt u een arme man, die niets anders bezit dan een geladen revolver, niet Iets geven?" LEIDSE BIOSCOPEN Lido: De Gentleman van Colody 14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: t m Di De superman van de geheime dienst (14 j.). Wo.: 08/15, deel II (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: The Apewoman (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2 30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Ontsnapping uit de Orient (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7 00 en 9.15 uur. P~x: De witte vrouw van kasteel Borski (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 1 15 en 9.15 uur. KORRELTJE Sommige gebreken wijzen meer op een goed karakter dan sommige deug- I den Kard. de Retz. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek R. v. Breest Smallenburg, te Leiderdorp, is van vrijdag 17 t m j donderdag 23 sept. geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 19 sept gesloten van 8 tot 24 uur Apotheek Voorschoten is op zondag 19 sept. gesloten van 8 tot 22 uur MARKTBERICHTEN WOERDEN. 22 sept. Kaasmarkt Prijzen: le kw. 3.47-3.55, 2e kw. 3.35- 3.46, extra k*v. 4 02. Handel kp'rr. ROTTERDAM. 21 september, VEE Aanvoer:totaal 3072 dieren, weekaan- voer 4805 dieren, waarvan 325 slachl- runrieren. 622 gebruiksvee, 785 nuchte re kalveren. 612 vette kalveren, 3SD graskalveren. 86 lopers, 28 biggen, 24 paarden, 12 veulens, 275 schapen en 23 bokken, Prijzen per kg: slachtrunderen extra 4 15-4.45, I 3.60-1.00, II 3.25-3.50, ITI 3-05-3.20. vette kalveren extra 3.30- 3.40. I 3.10-3.30, II 3.00-3.10, III 2.80- 2.00, nuchtere kalveren 1.70-1.80. stie ren 3.80-4.40. worstkoeien 3.00-3.25. slarhtpaarden 3.00-3.50. Prijzen per sl.: kalf- en melkkoeien 975-1400. vare koeien 750-1025, vaarzen 850-1075, pin ken 600-775, graskalv. 350-475, mest- kalveren 150-275. lopers 95-125, biggen 45-70, schapen 90-120, lammeren 100- 125. Overzicht van aanvoer, handel en prgzen; slachtrunderen: iets minder - kalni - onveranderd: kalf- en melk koeien: even meer - stil - gedrukt in prijs; varekoeien: als vorige week - lui - niet geheel prijshoudend; vaarzen en pinken: gewoon - slepend - vooral niet hoger; vette kalveren. aanmerkelijk groter - aanvankelijk redelijk, afloop stug - iets lager: graskalveren: groter - stroef - gedrukt: nuchtere kalveren: ruimer - traag - lager; lopers en big gen: even minder - tamelijk - constant, slachtpaarden: gewoon - kalm - onver anderd; schapen en lammeren: iets kleiner - matig - als vorige week.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4