Leidse raad torpedeert drie avondlijke koopuurtjes a DE LEIDSE COURANT DINSDAG 14 SEPTEMBER 1963 OPNIEUW ONTBRAK OVERLEG MET WERKNEMERSORGANISATIES De Leidenaars zullen in de week vóór 3 oktober verstoken blijven van de moge lijkheid nu de zaterdag als belangrijke koopdag vervalt op een doorde weekse avond hun inkopen te doen. B. en w. hadden de raad voorgesteld voor donderdagavond 30 september tot 9 uur ontheffing te verlenen van de verplichte avondsluiting. Een kleine meerderheid van de Leidse raad, die gistermiddag onder voorzitterschap van mr. G. C. van der Willigen vergaderde, was tegen deze koopmogelijkheid. Met 17 tegen 14 stemmen werd het voorstel afgestemd. De grootste grief, die gedeeld werd door bijna alle raadsleden en het college, was dat er opnieuw geen sprake was geweest van overleg met de werknemersorganisaties. Ook wethouder S. Menken, die het voorstel ver dedigde, kwam het ontbreken van overleg ongewenst voor. Een volgende maal, zo zei hij, zal ik bij een dergelijke gelegenheid zelf het initiatief nemen en voorzitter worden van de overlegcommissie van werkgevers, werknemers en het kopend publiek. LEIDEN BLIJFT MET BUITENGEMEENTEN SPREKEN OVER BOUWMOGELIJKHEDEN ,,'t Nut'' van Voorschoten in romantische sfeer Eeuwfeestviering wordt voorbereid De algemene ledenvergadering van het 96e verenigingsjaar van 't Nut, departement Voorschoten, deed her inneringen oproepen aan de begin jaren. Te midden van antieke meubelen in een meer dan honderd jaar oude voormalige Hollandse kaasboerderij kwamen een vijftigtal leden bijeen. Slechts enkele van de 26 agendapun ten werden gistermiddag behandeld. By het voorstel tot het verlenen van een krediet ten behoeve van de bouw van drie kleedgelegenheden op de voetbal velden aan de Boshuizerkade (ƒ85.000) wilde de heer A. Versnel (P. v. d. A.) een eigen toilet voor de scheidsrechter („de eersteklassers hebben dat ook"). HjJ xag ook graag extra beveiliging voor de arbiter als die mogelijk, zoals dat wel eens meer gebeurt, aangevallen wordt t\jdens of na een wedstrijd. De heer G. v. d. Vliet (Prot. Chr.) ging akkoord met dat extra toilet, maar het mocht geen extra kosten met zich brengen. Wethouder S. Sannes zei, dat bij het college de noodzakelijkheid van dat tollet niet wordt ingezien; de scheidsrechter kan elders terecht, in de spelerslokaliteit of in de kantine. Bo vendien is het niet doelmatig, want er zou teveel van de beschikbare ruimte worden voor éénrichtingverkeer, omdat de Maredijk te smal is voor tweerich- tingverkeer. Wethouder J. J. G. van Hoek zei, dat dit een overweging zou kunnen zijn. maar zelf zag hij er niet veel in, immers bij het toch al inge wikkelde kruispunt Valkbrug zouden nieuwe en kostbare voorzieningen nodig zijn. Wethauder C. J. Plena zei, dat de gedempte sloot een groenstrook wordt tussen Marislaan en Schuttersveld. De heer J. C. J. Lambermont (KVP) acht te een hekwerk ter plaatse zeker nood zakelijk; het Schuttersveld moet by sommige gelegenheden kunnen worden afgesloten. Volgens de heer Plena moet eerst maar eens worden gezien hoe het dan loopt. Bij het voorstel tot de bouw van 88 woningen naby de zyi noemde de heer Woudstra de huizen te weinig aantrek- kelijk als „opschuifwoningen"; ze zyn te klein en krijgen geen lift of centrale verwarming. KROTTEN VAN DE TOEKOMST? RECREATIERAAD Het instellen van een Recreatieraad werd allerwege met vreugde en erken- teiykheld begroet. Maar laten we er geen overtrokken verwachtingen van heb ben, vond de heer F. Porthcine (WD), wie het verder was opgevallen, dat in deze recreatieraad de VVV niet ver meld was. „Bij het verschaffen van re creatie aan vreemdelingen is de taak van VVV duidehjk", meende hij. Ook de heer C. J. Woudstra (Prot. Chr.) uitte zyn waardering voor het voorstel pleitte opneming in de raad De heer J. Lyten (KVP) vroeg zich af hoe het mogeljjk was, dat in april 1964 liet Bouwfonds Ned. Gemeenten aan de kopers van flats aan de Coran- tijnstraat, aan wie eerst was verteld, dat aan de overkant een openbaar gebouw zou komen, mededeelde, dat de bouw kwam te vervallen en dat de grond ge bruikt zou worden voor 88 flatwoningen. „Hoe kan het Bouwfonds In 1964 als vaststaand meedelen wat door de raad in september 1965 nog moet worden be sproken?", was de vraag van de heer Lyten. Hier was, volgens de heer Ly- jen, geen sprake van een juiste plan ning. Spreker noemde verder de te bouwen woningen van zeer ongeiyksoortige kwaliteit vergeleken by de BNG-wo- be- ningen. Volgens hem was de animo om de deze BNG-flats te kopen wel geringer VVV. Wethouder S. Sannes deelde mede, 1 geweest als de kopers hadden geweten dat de vaste zetel voor de VVV vervallen, omdat het accent zou moeten worden gelegd op voorzieningen voor eigen inwoners. Evenwel kan VW in ~de raad zitting nemen; in art. 2 wordt gezegd, dat vier leden kunnen worden benoemd op voordracht van door B. en W. aan te wijzen „andere plaatselijke instellingen" die bemoeienis hebben met de openluchtrecreatie. VVV wordt ze ker niet geweerd, zo zei de heer San- De heer J. van Baaren (P. v. d. A.) vroeg of na demping van de sloot langs de Marislaan het gedeelte Maredijk MarislaanAloëlaan opengesteld kan de latere bouw van de 88 woningen. Spr. vestigde de aandacht van het col lege op de wens van de Vrouwenadvies- commissie voor de woningbouw, dat de toekomstige bewoners met de nodige zörg zullen worden uitgekozen met het oog op de woningen van het Bouw fonds. De heer Lijten was verder niet erg gelukkig met dit voorstel over „uit geklede woningwetwoningen"; hy noem de het de krotten van de toekomst. GELIJKE KWALITEIT Plena, „heb ik gezegd, dat er bqna geen grond meer was voor woningwetbouw. In mei 1964 werd in een nota een aantal gronden in het uitbreidingsplan terug genomen voor de woningwetbouw en met passen en meten werd plaats gevonden voor deze 88 woningen". Met het Bouwfonds Ned. Gemeenten werd overleg gepleegd en het fonds wilde geen hogere bouw dan vier woon lagen. De wethouder vond het geen groots plan, maar „de huizen zijn ge- lyk aan de kwaliteit van de Bouw fondskoopwoningen". Met opgedane er varing in Zuid-West zal gezorgd wor den, dat fouten ln bouw en constructie worden voorkomen. „Nu is de ruimte ook werkelyk op. We staan voor het probleem waar we In 1966 en voor een deel ln '67 met onze woningwetwoningen naar toe moeten". De wethouder noemde de situatie een ONDERHANDELEN In aansluiting hierop vroeg de heer E. R. Frans (PSP) wat er waar was van publikaties, dat de gemeente Voorschoten Leiden had aangeboden wo ningwetwoningen te bouwen ten behoe ve van Leidse woningzoekenden. „Niets wordt nagelaten (ook niet met de gemeente Voorschoten) om te kyken of we kunnen bouwen", zei de heer Plena. „De tyd Is echter niet ryp om ln het opnebaar hierover te spre ken. Met de buitengemeenten wordt steeds overlegd over de mogelykheid te bouwen zolang Leiden niet over grond beschikt". VUILOPHAALDIENST. De in te stellen periodieke grof-vuil- ophaaldienst had de voldoening van de heer M. van Aken (P. v. d. A.) en zyn fractie. Spr. pleitte voor een zo groot mogeiyke souplesse in de definitieve re geling wat betreft de uitvoering. Essen tieel noemde hij echter het toezicht: dit GEM. AANKONDIGING HERIJK VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28. 29 en 30 september 1965, telkens van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot -6.30 uur. alsmede op 1 ok tober 1965 van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 uur. alsmede op 1 ok- kantoorgebouw van de Sociale Raad. Nieuwsteeg 6, alhier, zitting zal wor den gehouden voor de herijk van ma ten, gewichten en meetinstrumenten. Voor zover mogelijk zal aan belang hebbenden schriftelijk mededeling worden gedaan van het tijdstip, waar op zij maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring kunnen aan bieden. Men wordt verzocht zich aan dit tijdstip te houden. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de bekendmaking, wel ke vanaf heden is aangeplakt ten Stadhuize, aan het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst (Steen- schuur 21) en aan het Waaggebouw. LEIDEN, 14 september 1965. de Bruyn (PSP) deelde de bezwaren van mevr. Geelkerken. Wethouder S. .Menken verklaarde, dat het plan als het klaar is natuurlijk in de raad komt. De plaats is volgens de des kundigen zeer goed en de hoogbouw is ln de commissie niet op bezwaren ge stuit. Het te bouwen verpleeghuis zal vermoedeiyk onder een stichting ge bracht worden. „KOOPAVOND" Tenslotte was er dan het voorstel over de „koopavond" op donderdag 30 sep tember. De heer J. G. Lamers (Prot. Chr.) gaf een minderheidsoordeel in zijn fractie. Hij was tegen. Vroeger is nooit de noodzaak van een koopavond vóór 3 oktober gebleken. Wat zwaai der geldt- weer is verzuimd overleg te plegen met de middenstandsorganisaties. De heer Sommellng en de meerderheid van de P. v. d. A.-fractie waren liet met de heer Lamers eens, evenals de heer Ham, die het onbevredigend noemde, dat de werknemersorganisaties niet zyn ge kend. „Wanneer er overleg was ge pleegd en de argumenten waren redeiyk, waren de werknemers bereid geweest medewerking te verlenen". De heer Porthelne betoogde, dat er een koopdag (zaterdag) verloren gaat. Compensatie zou wenseiyk zijn. Ook hij niet gelukkig met het feit. dat is strikt noodzakelijk, ook terwille Van i overleS had ontbroken, de bevolking. Evenals de heer Porthei- stel was aanvaardbaar. De heer Woud- ne had de heer M. G. J. ft. (KVP) lof voor het voorstel. Alleen bepleitte hy soepelheid by het toezien op de toege stane hoeveelheid vuil. Wethouder Van Hoek beloofde zoveel mogeiyk voorlichting. Er werden kaar ten verstrekt met wenken en data waar op de kraakpersauto langs komt. Ook de gevraagde soepelheid zal betracht worden. Wel biyft uitdrukkeiyk ver boden. dat men zijn vuil op straat zet vóór de wagen komt. •tra; die namens Öe mfeerderhëld ik' de Prot. Chr.-fractie sprak, vond het cri terium. of het publiek gebaat kan zyn met die koopgelegenheid. De Kamer van Koophandel zei ja, omdat het van be lang is, dat men in verband met twee feestavonden vooraf zijn inkopen kan doen. Het is een normale gang van za ken, dat een ondernemer overleg pleegt met zyn werknemers in de onderneming zelf. De heer Lambermont stelde, dat het 'lder gaat om drie uur verkooptyd op De raad ging akkoord met het be- avond> Voor niemand geldt enige schikbaar stellen van 25.000 gulden voor verplichting. Het merendeel van het pu- het vervaardigen van een schetsplan bUek zal PUH merken dat er een losse voor een verpleeghuis voor chronisch koopavond is als die avond al weer zieke bejaarden achter het bejaarden- voorby is, omdat het niet gaat om een centrum „Ryn en Vliet" by de Churchill- vaste koopavond. Ook laan. Mevrouw I. GeelkerkenBrusse Blom wj (Prot. Chr.) was tegen het voorstel. „De h'erb'j 8 nadat zij hun weg gevonden hadden op de Essenlaan, bijgelicht door enige kaarslantaarns. Tijdens deze vergade ring werd 500.gereserveerd voor het a.s. eeuwfeest, ook al duurt dat nog enige jaren, 't Nut in Voorscho ten is de inzinking te boven. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de strijd tegen de tv in het voordeel van 't Nut beslist is. De grootste cul turele vereniging, die alle muren van religie doorbroken heeft, weet zich gedragen door vijftienhonderd Voor schotenaren. die er nu weer voor zor gen, dat de activiteiten doorgang kun nen vinden en die het bestuur de moed geven om artiesten als Wim Kan rustig te contracteren voor Voor schoten, ook al heeft men Wassenaar achter de hand. Negen grote avonden heeft het be stuur voorbereid voor dit seizoen, daarnaast zijn vele avonden in klein verband. Besloten werd deze avond om ook alvast 500.te reserveren ter activering van de Filmliga. Ge tracht zal worden dit jaar enige bij zondere films in Voorschoten te krij gen. Het financiële verslag werd goed gekeurd. Mevr. M. E. Tielens-Vermeer trad af als secretaresse, in haar plaats werd gekozen de heer A. Th. Fritschi. Hel verdere bestuur bleef ongewij zigd. Als „napraat" van de ledenverga dering sprak mevr. Henkes over Tur kije en verduidelijkte dit door mid del van kleurenbeelden. Kolendamp kostte vrouw in Noordwijk liet leven In 'n zomerhuisje in de De Ruyterstr. in Noordwijk heeft zich een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan dat aan de 24-jarige mevrouw P. v. Leeu wen-van Ryn het leven heeft gekost. Haar man en een baby van ongeveer een maand zyn in een ziekenhuis ln Leiden opgenomen en zyn buiten levens gevaar. Toen de vader van mevr. Van Leeuwen zich zondagmorgen aan de woning ver voegde, trof hij zijn: schoonzoon geheel versuft op de trap aan, terwijl zyn doch ter en het kindje bedwelmd in de slaap kamer lagen. In het zomerhuis bleek zich kolendamp te hebben verspreid. Een terstond gewaarschuwde dokter liet de slachtoffers overbrengen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, doch voor mevr. Van Leeuwen heeft deze hulp niet meer mogen baten. Vermoedelijk is vocht in het rook kanaal van de schoorsteen de oorzaak, dat kolendamp in de woonvertrekken is gekomen. NIEUWE DIRECTEUR VOOR INSTITUUT VOOR RHEUMA ONDERZOEK TE LEIDEN Als opvolger van prof. dr. J. Gos lings, hoogleraar in de Rheumatologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden, in zijn funktie van direkteur van het Instituut voor Rheuma Onderzoek is benoemd dr. J. A. Szirmai. afdelings hoofd aan genoemd Instituut en bui tengewoon lector in de morfologie en fysiologie van het bindweefsel. Deze benoeming houdt mede ver band met wijzigingen in de doelstel lingen en struktuur van de Stichting Leidse Rheumatologische Kliniek, waaronder het Instituut voor Rheuma Onderzoek ressorteert. Deze Stichting heeft nagenoeg geheel gefinancierd door het Praecventiefonds vanaf 1934 de zorg gedragen voor de be handeling van rheumapatiënten in het Academisch Ziekenhuis. Deze behandelende taak van de Stichting werd in de afgelopen jaren geleidelijk door het Rijk overgeno men, hetgeen zyn beslag gekregen heeft door de vestiging van een ge wone leerstoel in de rheumatologie de eerste in Nederland en het huisvesten van de polikliniek en de BURGERLIJKE STAND A. Valken Geboren: Maria Catharina Martha d.v. W. A. Hamer en M. J. Plomp; Margaretha Hendrika d.v. J. Srtaver en M. Ruwaard.; Nick J. F. de Bruin en E. Meyers; Sabrim, Maria Louise d.v. A. E. Roofthooft en SAMENWERKING J- W. van Triet; Johanna Geertruida d.v. C. W. Siegers en D. H. Poot; Sa- raria d.v. P. Heijink en N. Vrijenhoek; Jacobus Nicolaas Franciscus z.v. N. A. F. van der Poel en L. P. Vonk: Hen drika Petronella d.v. B. Wesseling en W. van Beelen; Silvia Hendrica d.v. S. Weeda en E. H. den Dopper; Jacque line d.v. H. A. E. Gorter en J. Nagte- gaal; Maria Johanna d.v. J, Lubbers en A. A. van der Kooij; Johannes Martinus z.v. J. Beekman en M. J. E. Tetteroo; Johannes Wijnand z.v. C. D. Dijkhuizen en L. H. J. van Leeu wen; Paul z.v. G. L. Borst en A. H. van Wijk; Jorrit Diederik z.v. J. J. C. Mulder en P. Vigeleyn Nikijuluw; Pieter z.v. P. Hartevelt en A. van der Bent; Cornelis Maurits z.v. C. Breek- liet voorstel. Zy dacht weë en A. Tanis; Antje Adriana d.v. rdag G. C. Haasnoot en C. van Duijn. >r. aldus echtgen. van T. Straathof, voor de Gehuwd: B. J. G. M. van Klink en M. C. Witteman: P. J. M. Kamp en A. van Appel; J. Schriever en C. Otto; J. C. Tendeloo en J. C. Steen. afdeling voor fysische therapie en revalidatie in de nieuwe Polikliniek voor Inwendige Ziekten aan de Was- senaarseweg in het voorjaar van 1965. VERBOUWING Door deze ontwikkeling heeft de Stichting thans de mogelijkheid haar activiteit te concentreren op het ver richten van wetenschappelijk onder zoek op het gebied van de ontstaans wijze en de oorzaken van de rheu- matische aandoeningen. Voor dit doel werden reeds in 1956 laboratoria in gericht in de semi-permanente barak ken van de Stichting op het terrein van het Academisch Ziekenhuis. Een thans op handen zijnde verbouwing van de door het vertrek van de poli klinische afdelingen vrijgekomen ruimte beoogt deze voor laboratorium geschikt te maken en zo de mogelijk heid te scheppen voor enige uitbrei ding van het wetenschappelijke werk. Naast de thans bestaande twee afde lingen resp. bindweefselonderzoek (hoofd dr. J. A. Szirmai) en immu nologie (hoofd dr. W. Hijmans, bui tengewoon lector in de experimentele rheumatologie) worcft thans ingericht een afdeling voor biochemie (hoofd dr. F. Klein), terwijl zich in oprich ting bevindt een epidemiologische af deling (in samenwerking met andere instellingen onder leiding van dr. H. ".enburg. LEIDSE AGENDA Burgemeester G. C. van der Willi gen heeft morgen een drukke dag. Zijn agenda vermeldt voor woensdag 15 september twee officiële openingen, om 11 uur de VEBO. drie uur later de tentoonstelling van de Leidse volks tuinders in de Waag, die door het feit, dat de VEBO nu op het markt terrein goed uit de voeten kan, is vrijgekomen voor de volkstuinders. Vrachten bloemen, planten, fruit en groenten zyn er gisteren en vandaag aangesleept naar het statige, oude ge bouw aan de Aalmarkt. Nog een paar cijfers: 10 kub. zand, 18 balen turf, 400 m2 papier, enige rollen gaas, vele meters ijzerdraad. Dit alles is in de loop van gisteren en vanochtend ar ordeloos opgeslagen in de raad loopt hier weer achteraan", zo zei werken en 's zaterdags hun inkopen moe-Overleden; J. M. de Jong, 65 jaar, zy. Over een dergelijk groot project 'en (loen: °P zaterdag 2 oktober vinden ^ed. van L. Olijerhoek; P. van den had het college de raad eerst een prln- ZÜ de winkels gesloten. Dool, 44 jaar. man? J. Verkerk. 81 cipevoorstel moeten doen. Nu wordt Wethouder S. Menken verdedigde het j^ar- echtgenote van T. Dongelmans; meegedeeld, dal er al een commissie is voorstel en zei. dat die drie uurtjes in G. van Duijl. 59 jaar, man; J. den benoemd. Spreekster wilde liever wach-een reële behoefte voorzien. Ook B. en I hertog, jaar, zoon; M. A. M. van ten totdat een groter terrein beschik- w- betreuren hel ontbreken van over- Kampen 57 jaar. wed van K. de baar is. met mogelijkheden op de toe- leS- Een volgende maal zal het anders Br"ln; K T- van Ruiten, 53 jaar. komst. Ook de hoogbouw kon geen ge- oaan> daar zorg ik zelf wel voor. aldus ec^gen. Straathof, nade ln haar ogen vinden. de heer Menken. Het pleiten voor de' Ook mej. A. J. van Nlenes (P. v. d. koopavond mocht niet baten. By stem- A.) en de heer Porthelne hadden beden- ming waren de KVP'er Ham. de P. v. d. kingen. maar het is duidelijk, dat de A.'ers Zunderman, Den Dubbelden. Pie- commissie met een project komt. dat na- Sannes. Spierenburg. Van Aken, verantwoord is. Op dit gebied heerst de Van Baaren. Fakkel. Sommeling, Roor- grootste urgentie. da, Versnel en Molle, de Prot. Chr. le- De heer Woudstra vond niet élk plan den Lamers en De Kleur en de PSP'ers acceptabel, de heren M. Sommeling (P. i De Bruyn en Frans tegen en dat was; DINSDAG 14 SEPTEMBER v. d. A.) en J. Lyten en mevr. J. M. v. voldoende om de koopavond te torpede- Garenmarkt K en O-excursie naar d. Blom—Vyibrlef (CPN) hadden waar-j ren. De overige agendapunten waren j Pappierfabriek Van Gelder en Kenne- derlng voor het voorstel. De heer G. J. hamerstukken. merduinen, 8.45 uur n.m. Jeugdhuis, Breestraat 19 Ver. Exp. I Radio-onderzoek Nederland, 8 u. n.m. Stadhuis, wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7—8 uur n.m. WOENSDAG 15 SEPTEMBER Geref. Jeugdhuis Afd. Leiden Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal Cabaretvoorstel ling voor kinderen. Aanvang 13 uur. Waaggebouw Opening expositie Leidse Bond van Volkstuinver. door burg. v. d. Willigen, 14 uur. N eemarkt Vebo-tentoonstelling. Opening door burg. v. d. Willigen in consumptie!ent te 11 uur. DONDERDAG 16 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Openingsmiddag Ned. Ver. van Huis vrouwen. Spr. Ina van den Beugel, 2.15 uur n.m. Stadsgehoorzaal Modeshow Mode huis De Groot in foyer. Aanvangstij den 14.30 en 20 uur. VRIJDAG 17 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal K en O-concert »,„u_ R'dams Philharmonisch Orkest o.l.v. onder- Frans-Paul Decker, Violist Yossef Zi- Met deze ontwikkeling hoopt het Instituut voor Rheuma Onderzoek dat in de afgelopen jaren tevens be langrijke steun ontving van de U.S. Public Health Service, de Helen Hay Whitney Foundation, het Rheumatiek- fonds Dr. Jan van Breemen en van de Nederlandse Vereniging voor Rheu- matiekbestrijding een bredere basis te geven aan het wetenschappelijke programma, waarbij tevens gestreefd wordt naar samenwerking met an dere instellingen. Ter bevordering van een intensieve blijvende samenwerking met de kli nische afdeling Rheumatologie van 't Rijk en met de 75 bedden tellende kliniek voor rheumapatiënten ..Sole Mio" te Noordwijk aan Zee. welke kliniek mede door onze Stichting wordt beheerd, zal prof. Goslings als advi seur van het bestuur van de Stich ting blijven optreden. WAT LEZERS SCHRIJVEN GEEN BROOD OP STRAAT Redactie, zou u de lezers kunnen v< zoeken geen brood e.d. op straat te w< er non i Haast elke morgen als ik Meerburg gelijk tegen VNL Een fraaie sportieve wedstrijd werd er zondagmiddag op het Meerburgter rein gespeeld ter opening van de com petitie. Al direct na de aftrap werd hard doch beheerst gevoetbald en v ren de beide elftallen aan elkaar ge waagd met wisselende kansen, hoewe Meerburg een duidelijk veldoverwichj had gelukte het niet om de se< openen. Met een blanco stand ging di Direct na de thee ging VNL tot dj aanval over, dit leverde twee doel punten op. Meteen kwam Meerburj fel terug: De Gunst bracht de stanc op 12. Een kwartier voor het eindi gaf N. Zwetsloot een prachtige voor zet voor het doel en A. Voordouu reageerde snel en goed en de stanc was 22. Door de grote terreinnood is Meer burg nu genoodzaakt om het vierdi elftal enigszins versterkt als eei ste elftal te laten deelnemen in d< zaterdagcompetitie. In deze eersti wedstrijd is het niet gelukt om overwinning uit het veld te slepen. Door omstandigheden moest Meer burg deze strijd aanvangen met 9 man Hierdoor kon Woubrugge een veld- meerderheid verkrijgen zodat doelpunt niet uit kon blijven. De bal die door de rechtsbuiten van Wou brugge gevaarlijk dicht voor Meerburg doel werd geplaatst bracht verwarring in de Meerburgdefensie, waarna de midvoor de bal vrij ge speeld kreeg en beheerst de stand op 01 bracht. De scheidsrechter leidde een goede, sportieve wedstrijd. ZOETERWOUDE (H.R.) Ongeluk bij leggen van aardgasbuizen liep goed af Gisteravond om ongeveer kwart over vijf gebeurde er op het terrein van de landbouwer J. Wesselingh, het leggen van de aardgasbuizen een naar het zich liet aanzien vrij ernstig ongeval. De buizen die aan elkaar worden gelast en daarna met een' dragline in de reeds gegraven sleuf: worden gelegd, bevond zich met twee arbeiders er op in de takels toen één der kabels brak. Het geheel stortte in de sleuf waardoor een arbeider werdj gewond. Hij werd met gebroken ribbe:! en klachten over pijn in de rug ptl GGD naar een Leids ziekenhuis ovel gebracht. De ander kwam met c\ schrik vrij. Finale talentenjacht in Noordwijk In de afgelopen maanden hebben Ra dio Veronica en het maandblad Muziek- expresse in meerdere Noordzee-kust- plaatsen, waaronder Noordwijk een Noordzeekust-talentenjacht georgani seerd. De twee best geplaatsten van elke "Jacht" werden aangewezen om in de finale uit te komen, waarvan de win naars een grammofoonplaten contract zal worden aangeboden. Deze finale zal plaats vinden op vrijdag 17 september a.s. in hotel "De Beurs" te Noordwijk., Aan deze avond zullen nog enkele be roepssterren. onder anderen de beken de zanger Ronny Tober. medewerken. PROC. GENERAAL: „Schrapprijzen" is uitverkoop „Schrapprijzen vallen even goed onder de bepalingen van de Uitverkoopwet als een gewone uitverkoop aankondi- mfln werk flet». zie ik een peer dood- ™r' 'didde hel oo'deel van de proe, generaal bij het Haagse gerechtshof. Paus Joannesschool te Voorschoten geopend Burgemeester: „Proef van het onderling verkeer" Gistermiddag werd de Paus Joan nesschool voor gewoon lager onder wijs in het nieuwe scholencomplex aan de Molenlaan te Voorschoten in ge bruik gesteld. Burgemeester L. de Kool noemde deze opening een ty pische bijzonderheid en uit het feit, dal het wederom een noodschoot is, blijkt, dat de polsslag van de tijd te snel gaat voor het bouwen van per manente scholen. Het typische van dit complex is, dat U met verschil lende gezindten onder één dak ver toeft en ik. aldus de burgemeester, zou het willen noemen: „Proef van ruime hal van de Waag, waar constant onderling verkeer". Of deze op- zo n twaalf man die voor dit werk lossing met noodgebouwen economisch soms een hele week aan snipperda- |s geloofde de burgemeester niet. gen besteden met vaardige hand Maar deze oplossing moet aanvaard aan het schikken, knippen, plakken, worden en hoofdzaak is. dat er weer schilderen en opbouwen zijn. geen leerplichtinge kinderen op straat Vanavond, rond "tien uur, moet al-j zullen lopen. De burgemeester zag les gereed zijn. Want als morgen bur- i echter de „bui al aankomen", want bij gemeester Van der Willigen de door de jonge bevolkingsaanwas in Voor de Leidse Volkstuinverenigingen aan j schoten, moet er rekening mee wor- het bestuur van de Leidse bond aan- den gehouden, dat men er nog niet is. geboden expositie opent, moet alles j Het is voor de gemeente Voorschoten er piekfijn uitzien. i de grootste zorg permanente school- De kans bestaat, dat ook de NTS j gebouwen te verkrijgen, in haar journaal van morgenavond Pastoor H. Out, voorzitter van hei aandacht zal besteden aan deze ge- Schoolbestuur, vertelde, dat dit de 4e beurtenis. In ieder geval is een NTS- katholieke lagere school in Voorscho- ploeg mét apparatuur morgenmiddag ten is en gaf een duidelijke wrkla- °P b» de opening i '«aig. „Paus Joannesschool". Immers deze Paus heeft ook een zeer goede naam buiten de katholieke kring en wekt zowel bij katholieken als bij anderen dezelfde gedachten op. In navolging van deze paus zal getracht worden een goede samenwerking met de an dere schoolbesturen onder hetzelfde dak te handhaven. erzoek van pastoor Out nam uwe hoofd der school, de heer C. P. M. Verburgh een witte doek weg aan de wand en onthulde een fraaie actiefoto van Paus Joannes. Hiermede was de nieuwe school voor geopend verklaard. Onder de aanwe zigen bevonden zich afgevaardigden van alle raadsfracties, hoofden van alle Voorschatense scholen en Rijks inspecteur L Schipper. De school bestaat uit vier klassen, naast het hoofd zijn een tweetal welijke leerkrachten en een wijzer werkzaam, 's Morgens was er een H. Mis in de Moeder Godskerk, tijdens welke H. Mis de kinderen zelf meegebracht fruit offerden, welk fruit na afloop naar de zieken van Voor schoten werd gebracht. ROODE KRUIS Het Roode Kruis afdeling Voor schoten organiseert woensdag een boottocht voor ruim honderddertig zieken en bejaarden. De vijftig mede werkers zorgen ervoor, dat de passa giers 's morgens om 8 uur bij de Mo lenlaan zijn, alwaar de boot ligt. In de avond om 7 uur komen allen weer Voorschoten terug na een dag op gereden vogels op de weg liggen tijd op twee punten. Blijkbaar daar mensen die eten uit raam gooien. Ik neem aan dat het die renvrienden zijn, maar als ze geen ge legenheid hebben om het brood ergens Hij zei dit tegen de directeur wonen textielhandel te Leiden, die in hoger oven" 1 beroep terecht stond nadat hij door de Politierechter was veroordeeld tot 400,— boete, vanwege een overtredinz hét i dan kunnen ze beter helemaal niets strooien. Het is heus beter voor de vogels. M. Gravenhorst LISSE SPECIALE BLOEMBOLLENCURSUSSEN Wij vernemen dat in 't a.s. winter seizoen door de afd. Centrum Bloem bollenstreek van de K.V.O.B. en de LT.B. weer cursussen worden gehou den en wel een speciaalcursus Plan tenziekten in bloembollen op de don derdagavonden o.l.v. de heer C. A. Gehrels en een speciaalcursus Nar cissen en Crocussenteelt op de dins dagavonden o.l.v. de heer D. Möhl- In juli van het vorig jaar, had de N. V. in de etalages van het magazijn te Lei den z.g.n. „schrapprijzen" op artikelen aangebracht, waarbij dus een schrap was gezet door een vroeger geldende prijs. Het betrof in hoofdzaak tuinstoelen, statietafeltjes, veldbedden en dergelijke. Volgens verdachte betrof dit een speci ale zorneraanbieding. bestemd dus voor de vakanties en men had die als zoda nig ook in de advertenties vermeld. Het was dus volgens verdachte geen seizoen-uitverkoop. De proc. generaal deelde dit stand punt niet en vorderde op andere gron den. eenzelfde boete als ln eerste in stantie opgelegd. De raadsman mr. L. H. A. J. M. Quant bestreed de opvatting van de proc.- generaal en pleitte vrijspraak. Arrest op 27 september. DERDE GEZELLIGHEIDSVERENIGING VOORSTUDENTEN? I rwig over de keuze van de naam de plassen doorgebracht te hebben- Waalse kerk Avondmuziek m.m.v. Lize Schoo. Han Kapaan en Theo ten Hooven. 8 uur n.m. ZATERDAG 18 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal Zit-volleybaltoer- nooi „De Sleutels". Aanvang 10 u. v.m. LEIDERDORP BURGERAVOND Woensdag 13 oktober a.s. zal in het Dorpshuis te Leiderdorp wederom een z.g. burgeravond worden gehouden. B. en w. nodigen voor deze avond, die om 8 uur begint, al degenen uit. die zich in de maanden november 1964 tot en met juli 1965 is Leidardorp hebben gevestigd. De Leidse Studenten Raad (LSR) zal het komend jaar intensief de mo gelijkheden bestuderen van de oprich ting van 'een derde gezelligheidsver eniging, die dan een plaats zal krijgen naast het reeds lang bestaande Leidsch Studenten Corps en Catena. Dit heeft de praeses van de LSR. de heer C. J. M. Schuyt, gezegd in een gesprek met een redacteur van het landelijke stu dentennieuwsblad „Student". Voorts zal men streven naar een zo rechtvaardig mogelijke verdeling van woonruimte in stichtingshuizen lussen de verschillende categorieën Leidse studenten (de z.g. paletgedachteDe stichtingshuizen worden geëxploiteerd ia g*Hihring Lr >4— fitmkstexi Huisvesting, Men zal blijven aandrin gen op de bouw van een sporthal. De LSR gaat de voorlichting over studie en studentenleven op de mid delbare scholen uitbreiden. Men ii hard bezig met de voorbereiding van een groot landelijk congres over ge zelligheidsverenigingen. dat op 23 ja nuari van het volgend jaar zal wor den gehouden. Het systeem van vak disputen zal worden gereorganiseerd, met het doel dat iedere srtudent in zo'n dispuut zal worden opgenomen. Grote aandacht zal men blijven geven aan de studieraden. Dit zijn colleges van overleg waarin zowel vertegenwooy- digers van docentencorps alt van cto* da»«en sitting hebban.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4