LTS ONMISKENBAAR BELANG VOOR ALKEMADE EN NABURIGE GEMEENTEN Bijkantoor Centrale Volksbank te Zoeterwoude officieel geopend MAANDAG 13 SEPTEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT OFFICIËLE OPENING EEN FEESTELIJKE GEBEURTENIS Investering was duur maar verantwoord Niettegenstaande een wat druilerige regen was er in de gemeente Alke made zaterdagmorgen met de officiële opening van de Lagere Technische School een zichtbare uiting van blijd schap en feestelijk vertoon. Blijdschap omdat vooral ook voor het bestuur van deze Lagere Technische School een periode van zeer vele zware voor bereidende werkzaamheden kon wor den afgesloten. Het zeer belangrijke facet in de verwezenlijking van het technisch onderwijs in deze gemeente kwam bij de officiële opening van de Lagere Technische School wel bijzon der uit de verf. Met een investering van ruim 3.000.000 is aan de van Alkemadelaan een machtig bouwwerk verrezen, waarin de Lagere Techni sche School is gehuisvest. Een groot aantal genodigden gaf acte de présence. Dat was allereerst het gemeentebestuur en vele raads leden van de gemeente Alkemade, deken Th. van Niekerk, pastoor Twee- huysen, pastoor Lemmers en pastoor Verkleij, pastoors van de diverse dorpskernen, pastoor F. Bernefeld in dertijd een van de initiatiefnemers tot oprichting van het technisch onderwijs in deze gemeente, ds. Verhoog namens de prot. Chr. groepering in deze ge meente, notaris A. H. J. Lobman, dr. Muskens, vertegenwoordigingen van de gemeentebesturen uit Leimuiden, Woubrugge en Ter Aar, vertegenwoor diger van het departement van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, de hoofden van de in deze gemeente ge vestigde scholen, de aannemers en verdere bouwers van deze school en natuurlijk ook het voltallig bestuur van deze L.T.S. met hunne resp. da- OPEN „GEBRAND" Voor de hoofdingang van de school had men de toegang met een stalen ketting afgesloten. Aan de inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, de heer D. van Dreumel was de eer om na mens de Staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen de officiële opening te verrichten, waar voor van hem als symbolische hande ling werd vereist om met een hiertoe opgestelde snijbrander deze stalen ketting &>or te branden, en alzo de ingang tot het schoolgebouw open te stellen. Hierna verzamelden de geno digden zich in de feestelijk versierde kantine van het schoolgebouw. Als voorzitter van het bestuur van de L.T.S. sprak de heer J. M. Bakker allereerst een welkomstwoord, waar na hij het woord gaf aan de inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, de heer D. van Dreumel. „Het feestelijk gebeuren dat u thans bijeen brengt, mag gezien worden als een indicatie van de voortvarendheid waarmede het schoolbestuur zijn werk zaamheden heeft aangepakt. De tot standkoming van een schoolgebouw van dit formaat mag als een enorm belang gezien worden voor de Veen- stfeek". Uitvoerig ging spr. in op de aspec ten welke aan goed technisch onder wijs en dan vooral ook aan vooruit strevend onderwijs gesteld dienen te worden. Het lager technisch onder wijs is ten aanzien van vroegere tijden sterk gewijzigd. Echter ook de jeugd I {"e.er, °enkDaar aai ae zegen verandert waartoe de toegenomen het technisch onderwijs kan welvaart en de uitbreiding van de vele communicatiemiddelen, alsmede de latente oorlogsdreiging in het ver leden, het hare heeft toe bijgedragen. De moderne jeugd wil niet meer aan de hand geleid worden, maar meer als medewerker met zijn opvoeder groei en naar volwassenheid. Het onderwijs zal zich hierbij dienen aan te passen. Nadat voorzitter J. M. Bakker de heer Van Dreumel met een persoonlijk dankwoord had toegesproken, uitte spr. zijn genoeggn dat deze belang rijke mijlpaal voor het onderwijs in deze streek thans was gerealiseerd. Spr. bracht dank aan alle instanties die constructief hun medewerking en samenwerking tot de realisering L.T.S. er is gekomen. Als men echter beziet dat in het in 1953 uitgebrachte sociaal-economisch rapport over de gemeente Alkemade de kansen voor de L.T.S. bijna nog te verwaarlozen werden geacht, dan zal men moeten toegeven dat de realisering van deze L.T.S. sneller is gegaan dan de oprich ters Vein de Stichting Technisch On derwijs Veenstreèk hebben kunnen vermoeden. N Het stemde spr. tot vreugde dat pas toor F. Bernefeld, die met een klein groepje mensen in 1959 tot de initia tiefnemers voor de L.T.S. behoorden, thans bij deze officiële ingebruikne ming in 1965 aanwezig is. Uitvoerig ging spr. in op de noodzaak welke tot oprichting en stichting van deze L.T.S. hebben geleid, alsmede op de ontwik keling en werkzaamheden welke aan de realisering waren voorafgegaan. Uiteraard werd hierbij lof toegezwaaid aan enkele prominente werkers voor het tot stand komen hiervan o.a. bur gemeester Kolfschoten, de bouwcom missie uit het bestuur en met name ook de heer Th. Deen alsmede wat de directeur der school de heer Coone ijl de laatste jaren heeft moeten pres teren. „Als u thans het resultaat van dit gebouw, waarin 6 theorielokalen, 3 tekenlokalen, 8 praktijkruimten, 2 handenarbeidlokalen, 2 instructielo kalen, een gymzaal en verder nog een aantal bijkomende administratie en directie-ruimten^iet, dan zult u tot de conclusie komen dat. deze investering van 3 millioen gulden weliswaar duur maar zeer zeker ook verantwoord is geweest". GOEDE SFEER De directeur der school, de heer Coone, gaf hierna een beschouwing over de ontwikkeling van het Tech nisch Onderwijs in de gemeente Al kemade, waarbij spr. alle moeilijkhe den opsomde en met name ook toen reeds onderwijs gegeven moest wor den tijdens de werkzaamheden van de aannemers. Voorts wees spr. op de grote toename van het leerlingenaan tal. Echter niet alleen het onderwijs op de school is belangrijk maar voor een goede sfeer zijn ook andere din gen noodzakelijk. Spr. wees hierbij op het enthousiasme der leerlingen rond om de schoolkrant, de dam- en schaak club, de schoolkamp, alsmede de plan nen tot oprichting van een tafeltennis club en het inrichten van een donkere kamer voor fotografie-enthousiasten. Nadat verversingen waren rond ge bracht verzocht voorzitter J. M. Bak ker de aanwezigen een toast op het welzijn van de L.T.S. te willen uit brengen. Hierna was het woord aan de loco-burgemeester van Alkemade, H. P. v. d. Poel, die wees op fiet be lang van de studie en ontwikkeling waarvoor men zich een offer dient te getroosten. Geschoold en vakkundig personeel is een belang voor de ge hele gemeenschap. De best bestede be lastingcenten, aldus spr., zijn die wel ke besteed worden aan het onder- Namens de gehele bevolking wilde spr. de initiatiefnemers voor deze school dank brengen. Spr. besloot met een gelukwens en het aanbieden van een waardevol schilderstuk. Deken 'Th. van Niekerk vatte zijn gelukwens samen in het woord „Heer ik dank u" daarin omvattend de dank allen die deze school tot stand De heer D. van Dreumel opent met het doorbranden van een ketting op symbolische wijze de school. De ket ting was voor de hoofdingang van het gebouw gespannen. Directeur Coone en voorzitter van het schoolbestuur, de hèer J. M. Bakker (rechts) kijken met de andere genodigden naar de vonkenregen die bij het doorbranden ontstond. school en op het werk van leraren en leerlingen, en allen mee mogen wer ken tot het bestaan van een betere wereld. Namens de Prot. Chr. groeperingen in deze gemeente sprak ds. Verhoog eeft gelukwens en uitte de wens dat deze school er ook toe zal mogen bij dragen om onze medemensen meer lief te hebben, en ook om de leerlin gen een stukje meer menselijkheid te mogen voor-leven. INITIATIEF Iemand die voor het initiatief van de oprichting van de L.T.S. als de be langrijkste man was genoemd was de oud-pastoor van de parochie „Maria Presentatie", pastoor F. Bernefeld. thans in Den Haag woonachtig. Hij besprak het eerste samenspel dat tot het initiatief van de oprichting heeft geleid. Nu het resultaat gezien mag worden is spr. blij in beginsel hieraan ook zijn medewerking te hebben mo gen geven. Namens de hoofdaannemer, de In ternationale Bouw Compagnie te Best sprak ir. Cornelisse in humoristische bewoordingen een woord van geluk wens, alsmede van waardering tol al len die hij bij de bouw van de school als medewerker had mogen ontmoe ten. Namens het schoolbestuur van de R.K. U.L.O.-Alkemade en Omstreken sprak diens voorzitter de heer J. S. Wagenaar een woord van gelukwens, waarmede hij met énige weemoed ge wag maakte dat het bestuur van de L.T.S. in tegenstelling tot de U.L.O. voor een noodhuisvesting is bespaard gebleven. Spr. bracht dank voor de prettige samenwerking tussen L.T.S. en U.L.O., welke ook tot stand is ge komen op het gebied van gymnastiek onderwijs en administratie der beide scholen. Nadat tenslotte de heer Ponsioen uit Oud Ade namens de hoofden van de Lager Onderwijs Kring Alkemade zijn gelukwens en dank voor de sa menwerking had uitgesproken, werd het officiële gedeelte door voorzitter J. M. Bakker met een dankwoord be sloten, waarna men van de gelegen heid tot bezichtiging der school met deskundige toelichting volgaarne gé bruik maakte. Voor het bestuur en hun resp. dames werd deze feestelijke dag van de L.T.S. besloten met een kort gezellig samenzijn in restaurant „De Woelige baren". Aangezien voor diverse ingezetenen de zondagmiddag niet zo acceptabel was om van de geboden gelegenheid tot bezichtiging van de Lagere Tech nische School gebruik te maken, zul len deze dit Alsnog kunnen doen op woensdagavond van 79 uur, waar bij men dan eveneens met deskundige toelichting rondgeleid kan worden. prijs Jopie v. d. Hoorn, 3e, prijs Sjen- j nie Leliveld, 4e prijs Fransje v. Kints.1 Bussensport vo<y jongens van 8-10 j jaar: le prijs Stefan v. d. Hoorn, 2e prijs Guus van Velzen, 3e prijs Fred.1 Rodewijk, 4e prijs Leo Hoogenboom. Koekhappen voor jongens van 10 tot 12 jaar: le prijs Jan Sassen, 2e i prijs: Jan Egberts, 3e prijs Kees van I der Hoorn, 4e prijs Leo v. d. Hoorn, j TWEEDE DAG Versieringen: Grote wagen: „Jong Talent" le prijs. Prijsschieten: le prijs Ton Lek. 2e prijs: D. Fransen. 3e prijs Cor Pie- terse, 4e prijs Chris van Hameren. Bussengooienle prijs Thera Mank,' 2e prijs Lize van Tol, 3e prijs Tonny Uijttewaal, 4e prijs Loes van Kempen. Bromsnor Prikken: le prijs Lize van Tol. 2e prijs Rina van Tol, 3e prijs Willy Vermeulen, 4e prijs Adri Lek. Koekhappen: le prijs Wils Egberts. 2e prijs Loes van Kempen, 3e prijs Piet Hijdra, 4e prijs Dick Fransen. I „ST. DEUS DEDIT" TE ZOETERWOUDE VIERDE HET PATROONSFEEST Het toenemend aantal vakanties j noopt het bestuur van St. Deus Dedit er de laatste jaren toe de viering van het patroonsfeest te verschuiven van augustus naar september. Na de H. OUDE WETERING Botsing door geparkeerde auto Op de Huigsloterdijk stond een vrachtwagen van C. v. Tol geparkeerd Van de richting Leimuiden naderde mevr. Schijf, terwijl vanaf Oude We tering de heer Warmercjam de gepar keerde wagen naderde. Daar de ruim te te klein was kwamen beide auto's met elkaar in botsing. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. FILM RODE KRUIS Dinsdagavond 8 uur zal er een film worden gegeven in hotel „Het Wapen van Alkemade". Vertoond zal worden Meester Minive. Om 4 uur is er een kindervoorstelling. PAUZE Veel animo voor de kinderspelen LANGERAAR KIJKT TERUG OP GESLAAGDE ORANJEFEESTEN STREEKKARAKTER De. aanwezigheid van burgerlijke en kerkelijke overheid alsmede uit de onderwijssector uit vele dorpen brengt wel zeer sterk het streekkarakter van deze nieuwe school tot uiting. Dit is ook het geval in het aantal leerlingen dat thans de school bezoekt nl. 233 woonachtig in 12 plaatsen in de om geving. Als men beziet dat het in 1965 juist 250 jaar is geleden dat de Goo gerpolder, waarin deze school is ge bouwd, werd drooggemalen, dan zou men kunnen stellen dat het toch nog lang geduurd heeft aleer de nieuwe De Oranjefeesten die jaarlijks wor den georganiseerd door het Oranje- comité „Juliana", werdén vrijdag en zaterdag gehouden. Het begon vrij dag met de feestdag van de kinderen. Zoals ieder jaar heeft de jeugd een belangrijke bijdrage geleverd aan het welslagen der feestdagen. Hoewel het weer niet was, zoals men wel ge wenst zou hebben mocht er toch over het algemeen niet geklaagd worden De eprste regenbui viel na afloop van de optocht. Toen deze door het dorp trok was er zelfs zonneschijn, wat de aanblik van de geweldige kinderop tocht zeer ten goede kwam. Al vroeg in de morgen begaven de kinderen zich naar de speelplaats van de R.K. school. Het was daar al spoedig een gezellige drukte en een wirwar van in oranje en vaderlandse kleuren ge stoken jeugd. Ook de deelneemsters en deelne mers aan de versieringen kwamen daar met prachtige versierde wagens, grote en kleine, versierde fietsen en steps of grappig verklede groepen enz. Daar werd ook de stoet opge steld en kreeg de dames-jury gele genheid om de moeilijke taak der be oordeling te volbrengen. Het was in derdaad moeilijk om uit zoveel mooie wagens en fietsen enz. te bepalen wat nu wel het meeste voor de be kroning in aanmerking kwam. Er waren fijne versieringen maar ook originele voorstellingen en dan valt het soms niet mee om uit te maken wat de meeste punten waard is. Maar de geroutineerde jury heeft zich niet door moeilijkheden laten afschrikken en we menen dat de beoordeling ieders instemming wel had. GESLAAGDE OPTOCHT Toen het werk der beoordeling ach ter de rug was werd de optocht ge formeerd om feestelijk en met opge wekte muziek naar het feesterrein te trekken. Dat het een geslaagde op tocht was, daarvan was ieder over tuigd. Natuurlijk droeg de medewer king van „Arti" veel bij aan de blij de stemming. Het tamboerkorps en de pijpsters zorgden voor een afwisseling met het korps zodat de marsmuziek ononderbroken doorging. De vlagge tjes, sjerpen en feestmutsen die de kinderen droegen zorgden voor vrolijke en feestelijke fleur; de sieringen deden de rest. Prachtige BBM wagens voorstellende „Jong talent", gebracht hebben. Er is geen beroep j „Robin Hood'„Judo-sport „Kwe- denkbaar dat de zegening van kersparadijs". „Zwart en wit", om chnisch onderwijs kan missen, niaar een greep te doen en verder Dat de school op christelijke grond- j aangevuld door versieringen van klei- slag zal worden uitgebouwd is even- ne wagens, fietsen en steps maakten zegen. Moge daarom de zegen de stoet tot iets bijzonders. Ieder die de Allerhoogste rusten op deze I meedeed had i was een mooi begin. Aan alle kinde ren werd een tractatie aangeboden en bij aankomst op het feesterrein werd al spoedig gebruik gemaakt van de vele vermakelijkheden die daar aan wezig waren. Wij vonden het wel jammer dat er nog gewerkt moest worden aan de opbouw van diverse stands. Maar dat zal wel niet anders gekund hebben. In de namiddag wer den de kinderspelen gehouden waar voor veel animo bestond. Zaterdag de tweede feestdag werd begonnen met een optocht. De deel name viel erg tegen. Slechts een wa gen reed mee. Het was de mooie wagen „Jong Talent" die vrijdag reeds de Ere-prijs verwierf. „Arti" zorgde weer voor de muzikale medewerking. Zodoende was het toch wel een fees telijke aanvang. In de loop van de dag werden er nog enkele spelen ge houden. Verder was er gedurende de dag een gezellige drukte op het feest terrein, die aanhield ook gedurende de avond tot aan het tijdstip van de sluiting. Al met al mogen we on danks enkele tegenvallers wel spre ken van geslaagde feestdagen. UITSLAGEN De uitslagen van de versieringen en de kinderspelen vrijdags waren de volgende: Versieringen grote wagens: Ere prijs Groep Midden Langeraar. „Jong Talent", le prijs „Kwekers Paradijs" Paradijsweg, 2e prijs „Hier wordt niet gevist" Paradijsweg, 3e prijs Gebroe ders v. d. Jagt, 4e prijs „Robin Hood" Rode buurt, 5e prijs „Judo-sport". Kleine wagens: le prijs C. Egberts, 2e prijs Joh. Valentijn, 3e prijs Fred. Rodewijk, 4e prijs Joke v. d. Hoorn. Verklede groep: le prijs Peter Touw, De Graaf van Monte Christo, 2e prijs Margret en Lize Egberts. Beatrix en Klaus, 3e prijs Hans en Willy Ver sluis, 'n Fee. Versierde fietsen: le prijs Wout Hoogervorst, 2e prijs Tonny Uijtte waal, 3e prijs Kees Hoogervorst, 4e prijs Adri Mank, 5e prijs Renee Eijg. 6e prijs Lona Koeleman, 7e prijs Mario Hoogenboom. 8e prijs Erna Fransen, 9e prijs Corn. Hoogenboom, 10e prijs Tikky Versluys, 11e prijs Astrid Aartman, 12e prijs Gerda Aart- mailklNDERSPELEN Kegelen voor meisjes van 6 tot 9 jaar: le prijs Nelly Mooijman, 2e prijs Lia Otto. 3e prijs Margo de Rijk, prijs Ans v. d. Hoorn. Kegelen voor meisjes van 10 tot 12 jaar: le prijs Adri Touw, 2e prijs Lia Valentijn, 3e prijs Cobi v. d. Zwaan. Ezeltje Prik: Jongens van 6 tot 8 het werk. Het jaar: le prijs Stefan v. d. Hoorn, 2e i het Don Mis tot intentie levende leden kwan Boscohuis bijeen v schappelijk ontbijt. Als gasten waren aanwezig de hoofdbestuurder Th. Meertes en de voorzitter van de plaatselijke afdeling van het NKV. de heer J. H. v. d. Ploeg. De heer Meester zag deze wijze van viering van het patroonsfeest vooral als een mogelijkheid de onderlinge band te verstevigen. Hij kon niet na laten even in te .gaan op de intrek king van het verbod voor katholieken om lid te mogen zijn van het NVV. Met nadruk verklaarde spr. dat het NKV op de eerste plaats de aangewe zen organisatie is voor de katholieke werknemers. Het zal misschien nu, meer dan in het verleden, mogelijk worden gezamenlijk iets te doen tegen het onrecht dat niet georganiseerden ook profiteren van de voorrechten, die verkregen worden door het werk van de vakbeweging De heer J. H. v. d. Ploeg zette de hoofdlijnen uit van het winterpro- gramma van de plaatselijke afd. van het NKV. De actie Wij en Zij zal daar in een belangrijke plaats innemen. Er zal ook een ledenwerfactie worden gevoerd, dit mede i.v.m. het gouden jubileum van de afdeling in 1966. De voorzitter de heer Chr. Roessen. die de plaats heeft ingenomen van de naar Voorschoten vertrokken C. Groen, sloot de bijeenkomst. Hij riep de leden op ook belangstelling te tonen voor de avonden in het komende seizoen, en kondigde hierbij reeds een technische voorlichtingsavond aan over de agra rische bedrijven. AUTOBOTSING Gistermiddag omstreeks 16.30 uur vond nabij het viaduct in de Europa- weg van Rijksweg 4a een autobotsing plaats. De bestuurder van een kleine personenauto uit Utrecht naderde om die tijd het viaduct vanuit de richting Zoeterwoude. Hij wilde daar linksaf slaan naar de Rijksweg richting Am sterdam. Uit de richting Leiden na derde met zjjn auto de heer A. v. d. V. uit Zoeterwoude. Deze verkreeg op genoemd punt geen voorrang en bot ste op de tegenligger. De materiële schade was aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart I Alchiba 10 v. Livorno n. Marseille, i Alnitak 10 v. Las Palmas n. Santos. Area 10 dw. Port Swettenham n. Perz. Golf. j Colytto 10 540 ZZO v. Kp. Race n. I Vera Cruz. Garoet 10 225 NNO v. Socotra n. Aden j Kara 18 te Abadan verw. I Kermia 10 te Trinidad verw. Kopionella 10 v. Pladju n. Balik Papan Koratia 13 te Abadan verw. Ladon 10 750 WZW v. Azoren n. Wil lemstad. Loppersum 11 te Nassau verw. Merwelloyd 10 60 NW v. Assab n. Mas- Montferland 10 te Talca Luano verw. Nieuw Amsterdam 10 te Le Havre. Onoba 10 100 ZW v. Ouessant n. Rot terdam. Parkhaven 10 200 ZW v. Canarische eil. n. Santos. Poeldijk 10 650 NO v. Azoren n. Vera Cruz. Rotterdam 10 650 W v. Landsend n New York. Videna 10 v. Miri n. Whangarei, al waar 23 verw. Vitrea 19 Thameshaven verw. Vlieland 10 60 ZO v. Muscat n. Abadan. Wonosobo 10 v. Hongkong n. Djibauti. Kleine vaart Breezand 10 60 NW v. Bergen n. Am sterdam. Eerbeek 10 dw. Stonehaven n. Grims by. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 13 september, TEE Aanvoer 362 runderen en 94 varkens. Prijzen runderen: 330-430. Prijzen var kens: 261-265. ROTTERDAM, 13 sept. Vee Aan voer: 1406 vette koeien; 722 varkens. Prijzen: slachtrunderen (ct per kg) 410—440, 355—395, 320—345, 300—315; varkens (levend gewicht, ct. per kg): 210—213, 206—210, 203—206, 200—202; stieren: 375435; worstkoeien: 300 325; slachtzeugen: 160170; zware varkens: 184186; vette koeien: aan voer ruimer, handel stroef, prijzen la ger; varkens: aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen even hoger. RIJNSBURG, 11 sept., Bloemen Am. Anjers; Sim wit 23002700; Tan gerine 22002700; Sim rose 2200 2300; Sim rood 20002200; Geplozen Chrysanten: Medaillon 48005100; Alex Bredser 30003800; Migolie 2000 3000 per 100. Tros Chrysanten: Davin- ne 150170; Koens Glorie 130140; Delight 12^—140; Lilian Hoek 110 per Morgen: Kruisverheffing. Nils: „Wü echter behoren groot te gaan op het kruis van onze Heer" (uit de Galaten- brief). ZORGELIJKE TOESTAND Het al of niet historisch-verantwoorde feit van de kruisverheffing, met legen den om ;even. is in vergetelheid geraakt, zodat de dag van morgen de betekenis heeft gekregen van een kruishulde. En daarmede opent de (volgens de opzet) laatste zitting van de wereldvergade ring van de Kerk, van de Heilige Kerk „onder het kruis". Tn vele landen is zij weer echt „onder het kruis" geraakt. De algemene toestand is nogal zorgelijk. Niet alleen in communistische landen. Zelfs in typisch „katholieke" landen is bijna overal verslapping te merken. Ieder kan 'n bijdrage aan het by-de-tgd*- concilie verlenen door morgen, in ge dachte staande onder het kruis, voor het welzijn van de Kerk te bidden i Schud het Ion1- n - ;einteresseerd-zijn toch af! „Tua res agltur(Hora- tius). Het gaat om uw eigen zaak! LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 915 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Een weekeinde van liefde en hartstocht (KFC niet gekeurd). Dagelijks: 2.30. 7 00. en 9.15 uur Zondag 2.30. 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: De Zwarte Tulp (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7 00 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 00 en 9.15 uur. Luxor: Dagboek van een kamermeisje (volw.) t/m dinsdag. Woensdag. 0815, deel I (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag- 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Constance (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Veel liefs uit Moskou (Geprolongeerd). Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rcx: Bedreigde meisjes (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Tentoonstellingen De Lakenhal: Tentoonstelling „Lei den bestudeerd", Fotografie en We tenschap'„Eigen werk", „Geschiede nis der fotografie". Dagelijks van 10-5 uur, zondags 1-4 uur (tot 13 september). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Univisie 1965. Geopend van 10 uur voorm. tot 5 uur nam., zon dags van 1-5 uur; film 3.30 uur nam. (tot 15 september). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Opgraving in bijbelse grond". Werkdagen van 10-5 uur. zon en feestdagen van 1-5 uur (t.m. 20 sep tember). en Musea Dage- De Lakenhal: Dag. 10-4 dags 1-4 uur. RykNimiNeum van Oudbeden: lijks van 10-5 uur: zondags Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dagelijks van 10-17 uur; 's zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks v. 10-4 uur; 's zondags van 13-17 unr. KORRELTJE Een onbeschaamd mens kan zich be scheiden voordoen, maar een beschei- onbeschaamd. Spaartegoed groeit nog steeds Vrijdagavond vond de officiële ope ning plaats van het nieuwe bijkantoor van de Centrale Volksbank aan de Schen- kelweg te Zoeterwoude. Daartoe waren ten huize van de kassier, de heer 1'. van Bemmelen, o.m. aanwezig deken A. v. d. Boog, burgemeester J. A. Detmers, de directeur van De Centrale Volksbank te Utrecht, drs. H. L. P. E. Blesaart en diens medewerkers, de heren A. v. d. Hoeven, administrateur, J. Wagenhuur, chef adm., J. Looze, propagandachef en de heer JacobN, inspecteur, namens de plaatselijke afdeling van het N.K.V. voorzitter v. d. Ploeg en secretaris A. Berg. Burgemeesters Detmers verricht te met de sleutel de officiële opening van het kantoor. Binnengekomen verrichtte deken v. d. Hoog de Inzegening. de opening van de nieuwe behuizing i een staat van dienst die maar zelden van een van 650 agentschappen bij te bij de Centrale Volksbank voorkomt, wonen. Hg ging wat dieper in op het Spr. betrok in zijn hulde ook mevr. v. werk en grote nut van de Centrale BemmelenWesselman voor de steun 1 Volksbank. Zij doet haar werk weinig 'opvallend, maar met haar spaartegoed van 200 miljoen gulden de vierde spaar bank van Nederland. Ook in Zoeterwoude groeit het spaar tegoed in „de catacomben" van de heer Van Bemmelen. Spreker zag in deze groei onder moel- lgke omstandigheden een bewgs van het vertrouwen dat de bank, mede door het werk van de heer Van Bemmelen, van de werknemers heeft. De betere ac commodatie zal ongetwgfeld weer nieuwe mensen naar de bank trekken. Hg sprak z'n waardering uit voor de medewer king bij de uitbreiding ondervonden van de heer H. J. C. Paardekooper. De heer Biesaart toonde met enkele recente voorbeelden het grote nut aan van een katholieke spaarbank voor werknemers. De belegging geschiedt I Bemmelen aan haar man op alle mogeigke mogeigke tgden. In een kort dankwoord sprak de heer v. Bemmelen de hoop uit dat alle uitge sproken wensen ln vervulling mogen In café „Landzicht" ging de arewyn rond en werd getoast op het nieuwe kantoor en zgn bewoners. De spaarder wordt tot 11 oktober de gang naar het fraaie, doelmatig inge richte kantoor, aantrekkeigk gemaakt door een byzondere spaaractie met at tracties. foto-onderschrift. Terwgi burgemeester J. A. Detmers de officiële opening van het nieuwe bij kantoor van de Centrale Volksbank te Zoeterwoude verricht poseren de kassier iw, de heer en mevrouw Van voor de camera; links de dl- i de C.VJ5., drs. H. L. P. E. TENTOONSTELLING EN FANCY FAIR VOOR MISSIENAAIKRING „ST. ROSA" Zoeterwoude ijverde voor missionarissen De aanwezigheid van een groot aan tal genodigden bij de opening van de tentoonstelling van „Sint Rosa" ge tuigde van de grote sympathie voor het werk van de dames. De officiële opening geschiedde door deken v. d. Boog. Hij sprak van het grote voor recht van de Zoeterwoudse missiona rissen die een dergelijke vereniging in de parochie hebben. Doch het accent ligt niet zo sterk meer op de missie alleen. Ook de Sint Jansparochie mocht in het afgelopen jaar weer meedelen in het resultaat van het werk van de dames. Met de wens van veel succes met de fancy fair ver klaarde de deken de tentoonstelling voor geopend. De genodigden konden daarna de vele tentoongestelde werkstukken be zichtigen. Het aantal kazuifels, albe's. superplies, stola's e.d. was weer zeer groot. Toch was dit maar een gedeelte van het resultaat van de noeste vlijt der dames. Zo kregen o.m. pater J. Bosman en pater Joh. Vaneman al een zending toegestuurd. Wij spraken met de op verlof zijnde father J. v. d. Salm van Mill Hill. Bij diens pastoorsbe noeming op een nieuwe missiestatie in Borneo zat hij o.m. dringend verlegen om altaardwalen. Een brief naar de missienaaikring in z'n geboorteplaats zorgde ervoor, dat met grote spoed in deze behoefte werd voorzien. Ook de paramenten zijn altgd bijzonder wel kom. Men krygt ook nog wel'eens wat uit Amerika. Deze veelal reeds ge bruikte paramenten zgn dikwijls niet geschikt om in de tropische tempera tuur te gebruiken. om door het organiseren van een fan cy fair zich weer van geldmiddelen te voorzien voor de diverse aankopen van materiaal. De genodigden toonden zich gewillige „slachtoffers" voor de standhouders. Rad van avontuur, de schiettent, de sjoelbak e.d. hadden di rect volop werk. Een drukte die zich de gehele middag voortzette. De organisatoren van „Swinging Dancing Don Bosco" hadden een werkzaam aandeel in deze fancy fair. Maar zij vonden dit nog niet voldoen de. Na 6 uur des avonds ontruimden zij met man en macht de zaal van de fancy fairattributen om de ruimte ver volgens om te toveren in een sfeervol le danszaal. Dansliefhebbers waren er voldoende om deze goed te bezetten, dit niet in het minst tot vreugde van het St. Rosa-bestuur. „The Vampires" uit Wassenaar zorgden voor fijne muziek, zodat de danslustigen volop aan hun trekken kwamen. Hoewel het juiste resultaat nog niet bekend was, leek de schatting van het resultaat van alle acties met 1500 gerechtvaardigd.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3