VEEL BEZWAREN TEGEN BOUW VAN BENZINESTATION AAN LIJTWEG Een dankbare gast beschrijft de uitgaansdag van de N.K.I.B. Sanders gaat met Klaverblad (Haarlem) bouwen in Vlijmen MEDISCHE DIENSTEN PAGINA 4 DE" LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1965 Eerste paal voor belangrijke verbindingsbrug over de Zijl Hedenmorgen om kwart over tien werd de eerste paal geslagen voor een nieuwe brug over de Zijl. De brug, die in de naaste toekomst een betere ver keerssituatie voor Leiden-Noord moet gaan scheppen, zal over 20 maanden (dat is begin 1967) klaar zijn, als alles volgens verwachting verloopt. De brug zal een verbinding gaan vormen tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Pro- vincialeweg no. 5, die naar Hoogmade leidt. Het aantal palen dat de grond in moet bedraagt rond de 287 stuks, waarvan de kosten van de paal 300 gulden bedragen en het heien 150 gulden per paal kost. Het werk wordt uitgevoerd onder directie van Provinciale Waterstaat, terwijl het werk wordt uitgevoerd door de firma Deerenberg en Van Wijk uit Alphen aan den Rijn. De hei werkzaamheden worden uitgevoerd door de Fa. Gebr. v. Luiing. Feeëriek en feestelijk concert op Kasteel Duivenvoorde Voorschoten Evenals in -het: voorjaar werd in de grote kasteelzaal van Kasteel Duivenvoorden te Voorschoten een con cert gegeven door de fluitiste Ellen -Mac Gillavry en Jaap Splgt, claveclm- bel. Zij traden op ln de door kaarslicht verlichte zaal, in 18e eeuwse costuums, waardoor de muziek uit de 17e en 18e eeuw in tijdsovereenstemmende sfeer werd gespeeld. Ellen Mac Gilllvry is een geroutineer de fluitiste, speciaal bekend op het ter rein van de oude muziek. Jaap Spigt is niet minder bedreven op het claveclm- bel. Beiden hebben als duo grote naam geniaakt in binnen- en buitenland. De fluitiste heeft een grote techniek en een uitstekende adertibeheersing, maar z(j mist iets wat Jaap Spigt wèl heeft, nl. het volledig, ook met de ziel, muzikant zijn. En juist, bij de door hen gespeelde muziek uit de tijd van de cla- veclnlsten is dit nodig. Deze galante en gracieuze muziek vraagt iets van de speelman aan de hoven. Het is blijde en melancholieke muziek, gebaseerd op oud-Franse volksliedjes of oud-Franse dansen (Bourrée en Gavotte en Cou rante of Passepled). Ellen Mac Gillavry speelde al deze muziek te streng, hoewel met grote vaardigheid die veler bewon dering afdwong. Bewonderingswaardlg was Splgt's soepele en speelse begelei ding die steeds de fluitiste opving en waardoor toch een prachtig samenspel werd bereikt. Jaap Splgt speelde als solist „Dix- septième Ordre" van Couperin, vijf kor te stukjes met een titel, en twee gees tige sonates van Cimarosa. Vooral deze laatste toonden Spigt's grote muzikali teit. BIJ Couperin hadden we meer af wisseling van kleur gewenst. Samen speelden zij een Sonate van Loelllet, een van Blavet en tenslotte een Sonate van Leonardo Vinci. Blavet was blijheid, Vinei was degelijk met een klein tikje humor. Ook hoorden we nog een concert van Leffïoth, gebaseerd op oude Franse dan sen. Een snelle reidans uit Schotland was de toegift. Het geheel was een avond vol ver rukkelijke kamermuziek. Vrijdag de 10e september, vanavond dus, volgt de der de avond hetgeen wijst op de enorme belangstelling voor dit kunstzinnig duo. THEO TEN HOOVEN Nieuwe Leidse N.V. ontwikkelde „open CV-aardgashaard" Lelden heeft er een nieuwe N.V. bjj. De Fa. De Nie en Zonen heeft zich met het oog op een doeltreffender produktie van haarden en kachels gesplitst ln Jan de Nie en Zonen, N.V. (waarvan de JN-haardenfabriek een onderdeel is) en De Nie Centrale Verwarming N.V., dat een onafhankelijk installatiebureau ge worden ls. De haardenfabrlek heeft in middels een volkomen nieuw produkt op de markt gebracht: een „volautoma tische aardgashaard voor centrale ver warming met open vuur". Deze apparatuur wijkt in zoverre af van de gebruikelijke CV-systemen, dat de centrale tegelijk open haard is. Het produkt wordt geleverd in twee versies, waarvan de kleinste (met volledige in stallatie) ongeveer 4500 k 5000 gulden gaat kosten. De grotere versie vraagt een bedrag van rond de 6000 gulden. Bovendien heeft de kleine versie „slechts" een half-automatische bediening. Ook in capaciteit is er enig verschil: groot 23.000 Kcal en klein 16.000 Kcal. De haard heeft vooral in het noorden van het land al een vrij goed afzet gebied gevonden. Reden van het nu eerst „lanceren" in de stad, waar de haard werd ontwikkeld, is het feit, dat Leiden enigszins later is met de omschakeling ap aardgas. JOOP WESTBROEK VIERDE BIJ P0L1TIE-„TIEMAMP" De tien sterkste politie-tafeltennis- sers hebben gisteren in de grote zaal van Den Burcht uitgemaakt, wie zich voorlopig de allersterkste mag noe men. Deze tienkamp werd georgani seerd door de Leidse Politie Sport vereniging. Via het openingswoord van de LPSV voorzitter, de heer D. J. Ver- zijden, en een voortreffelijke demon stratie van Cor Prins, de nationale kampioen van de Invaliden Sport bond en zijn trainer Joop Westbroek, nam de strijd een aanvang. Het werd bijzonder spannend en bij het ingaan van de laatste ronde, was nog niet te zeggen, wie winnaar zou worden. Uiteindelijk werd dit J. v. d. Linden uit Den Bosch. Tweede werd de Nationale Politiekampioen L. Edwards uit Rotterdam. De derde plaats was voor G. Aardema uit Gro ningen. Vierde werd de Leidenaar Joop Westbroek, terwijl P. Hekman uit Rotterdam vijfde werd. Deze vijf zullen de Nederlandse Po litie Sportbond vertegenwoordigen bij officiële wedstrijden. C. J. COMPIER t Bij een ongeluk op de rijksweg Den Haag-Utrecht is gistermiddag de aan de Maresingel 45 in Leiden wonende 36-jarige sergeant der eerste klasse C. J. Compier, gelegerd in Duitsland (Blomberg) om het leven gekomen. Elders in dit blad meer bijzonderheden over de toedracht van dit tragische ongeval. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: S. Kraan met M. E. v. Gent; H. J. M. Zonderop met M. H. d. Jong; G. A. v. Giezen met J. M. Geerlings; G. d. Leeuw met J. van Kampen. W. van Beelen met S. Hartevelt; J. P. Gumbert met M. Hepp. Geboren: Annie G. dr. v. A. M. v.d. Luijt en A. v. Iterson: Robert zn. v. J. v.d. Plutim en J. S. Min: Jan W. zn. v. R. J. Donk; Paula A. dr. v. N. Muller en A. C. de Groot en M. v. Dijk: Johanna M. W. A. Konkol; Albertus P. A. A. zn. v. A. H. dr. v, A. P. J. M. v. Dijk en A. C. M. v.d. M. Molmans en A. T. J. Jansen: Ronald zn. v. A. J. Plomp en J. v. Rijswijk: Maria A. dr. v. H. M. v. Rossum en H. Boere; Johannes J. zn. v. J. J. Bremmert en J. P. Schouten: Johanna A. M. dr. v. J. A. v. Es en M. M. Maarsseveen. Ondertrouw: J. v. Steenbergen en C. Chaudron; J. D. Schilthuizen en P. T. J. Ammerlaan: D. J. Lub en M. C. Kok; B. Eradus en Y. D. Aval; C. M. Hol en E. F. Both: H. L. van Echten en Y. Sitee: A. Zecha en C> Pouw; H. A. A. v. Heek en A. M. E. Hoogkamer: R. Blom en W. N. Lantrok: W. S. v.d. Heijden en H. M, v.d. Laan: J. A. v. Breen en P. M. v. Rijn T. Langejana en J. H. Wielders; W. de Roode en J. G. Kramer; C. Schaap en A. H. Kranenburg; F. Breedeveld en A. C. Niehot: A. C. v. Egmond en C. L. r. d. Jonge; R. T. v.d. Kleijn en E. Kret; J. J. M. Everstijn en M. T. J. M. Conijn; I. Greguss en G. F. Koster; J. P. Kroon en J. Gaasbeek; C. C. v. Wetten enA. W. Barends. Overleden: G. Chaudron 69 jaar man. L. C. Overvliet 3 dagen dochter. E. van Schravendijk 86 jaar wed. van H. J. Wassenaar. M. van Dijk 83 jaar man. J. S. Vorst 68 jaar echtgenote van J. J. de Haas.J. de Vreugd 81 jaar man D. van Egmond 65 jaar man J. Keyzer 73 jaar echtgenote van P. van Hoven. J. A. Kouwenhoven 78 jaar vrouw. J. J. Pret 3 dagen dochter, t LEIDSE POSTDUIVENCLUB De Leidse postduivenclub hield 5 sep tember een wedvlucht vanaf Vilvoorde. De afstand was 137 km en in concours 148 duiven. De uitslag is als volgt: 1/2 J. van Alphen er, 3 L. v. d. Nieuwen- dijk, 4 J. van Alphen sr, .5 J. Knijnen- burg, 6 P. Landesbergen, 7/8 W. v. d. Nleuwendijk, 9 J. \'an Alphen sr, 10 L. v. d. Nleuwendijk, 11 H. Sladek. Ernstige slippartij te Leidschendam Gistermiddag ongeveer half zes ls de 46-jarige heer S. uit Den Haag op de Veurse straatweg met zijn auto op het gladde wegdek geslipt. Zijn auto botste eerst tegen een lantaarnpaal, draaide vervolgens een kwartslag en reed het Voetpad op1 tegèn een tuin-'' hèk. Inmiddels waren de bestuurder etl een in de auto zittende dame uit de wagen geslingerd. Zwaar gewond wer den beiden in zorgwekkepde toestand naar het Voorburgse ziekenhuis St. Antoniushove overgebracht. De auto was totaal vernield. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST De vakanties zijn achter de rug en zo kon men gisteravond ervaren dat de Oegstgeester raad met frisse moed ter discussie is getogen. De uitvoerige agenda vereiste een „lange adem" die de partijfracties inderdaad bleken te bezitten. Dit was zowel het geval bij het voorstel van b. en w. tot wijziging van de bouw- en woningverordening als bij de punten grongverkoop en bouw van sporthal en aula bij het nieuwe Rijnlands Lyceum. De firma Rooyakkers Automobielhandel had aan b. en w. medewerking gevraagd om tot de stichting te komen van een zgn. „quick-service-station". Hiervoor is grond beschikbaar aan de hoek LijtwegM. H. Tromplaan. In het oorspronkelijke uitbreidings plan was deze ruimte bestemd voor de bouw van 24 flatwoningen naast de reeds bestaande vier flatgebouwen aan de M. II. Tromplaan, die destijds wer den gebouwd door een zgn. institutionele belegger. Mevr. O. Samkalden (PvdA) had bezwaar tegen de wijziging van het uitbreidingsplan. „Als hier een benzinestation komt, betekent het dat 24 woningen niet gebouwd zullen worden, een quick-service-statiort is meer op zijn plaats aan een uitvalsweg". „Waarom zouden wij deze flat laten vervallen op een bijzonder attraktief en riant gedeelte", zo vroeg zich mevrouw Smits-Witvliet (VVD) af. „En is het niet merkwaardig, dat niemand er zich druk over maakt dat dit benzinestation vlak bij een kleuterschool komt?" De heer Van Nieuwkoop (PC) deelde de mening van de beide vrouwelijke raadsleden en de heer Brouwer (PC) vulde de bezwaren nog aan door te wijzen op de reeds bestaande pompen en garage bedrijven in de naaste omgeving. FLATBOUW AAN LIJTWEG IN GEVAAR? Andere plaats zoeken „Wy moeten eerst de pensioenraad, die reeds bestaande flatgebouwen ge bouwd heeft, horen" stelde ir. Dunné (VVD) voor en de heer van Weizen haakte hierop in door voor te stellen te onderzoeken of het mogelijk is een vijfde gebouw in dezelfde stijl te doen bouwen als de overige. „Ik sluit me aan bij alle naar voren gebrachte be zwaren" sprak de heer Van der Voort (KVP), welke fraktie het gisteravond zonder mr. Bergmeyer moest stellen. Burgemeester H. L. de Boeuff, die enige tijd wegens ziekte afwezig is geweest en gisteravond de raad weer voorzat, antwoordde, dat het niet vol te houden is nooit van een uitbreidings plan af te wijken. In een servicesta tion nabij een kleuterschool zag hij geen grote gevaren, aangezien de auto mobilisten hier zeer langzaam rijden. Planning van te plaatsen benzinepom pen is moeilijk! Het bedrijf van Rooy akkers is van oudsher te Oegstgeest gevestigd, daarom al verdienen zij alle medewerking. Toen destijds het besluit viel, dat de Pensioenraad een viertal flatgebouwen zou plaatsen aan de Hof- dijk-Tromplaan is wel gezegd dat wij begrip hadden voor de bouw van een 24-tal flatwoningen als de grond van de Erven Molenkamp vrij kwam. Er is ten aanzien van deze grond echter nooit garantie of optie gegeven aan de pensioenraad, aldus de burgemeester, de eergisteren een gesprek met deze raad over onderhavige materie heeft gevoerd. VOORDELEN In verband met het leningsplafond is het verwerven van kapitaalsmiddelen belangrijk en het oprichten van een benzinestation ter plaatse heeft vpor de gemeente aantrekkelijke financiële voordelen- Uit het onderhoud met de Pensioen raad is voorts gebleken, dat deze geen enkel bezwaar heeft tegen de voorge stelde wijziging in het uitbreidings plan. Een gebouw, zoals het bestaan- Men schrijft ons: Op maandag 6 september jl. had de NKIB afdeling Leiden en omstreken haar jaarlijkse uitgaansdag voor haar leden georganiseerd. Het zou voldoen de zijn om te zeggen, dat deze dag in alle opzichten geslaagd is maar ik wil toch graag enkele punten naar voren brengen, 's Morgens om 8 uur waren ongeveer 160 leden in Leiden aan de Haven waar de „Avifauna" klaar lag om ons een tocht te laten maken. Waarheen? Dat was nog een verras sing. Om 8.15 uur vertrokken we met een stralend zonnetje boven ons in de rich ting van de Haarlemmermeer. De stemming was buitengewoon en het beloofde een heerlijke dag te worden. Veel moois was er te zien van de om geving en verschillende bezienswaar digheden werden ons door de kapitein en zijn medewerker onder de aandacht gebracht. De gehele Ringvaart volgen de staken we de grote plassen over met hun prachtige vergezichten. On der het genieten van al dit schoons werd er gezorgd voor een kop koffie en zo voeren we door het Spaarne Twee samenwerkende bedrijven uit de Randstad, de N.V. Koninklijke Zeep-, Eau de Cologne- en Parfume- riënfabriek v.h. Sanders en Co. te Lelden en de N.V. Zeepfabriek „Het Klaverblad" te Haarlem hebben be sloten een deel van hun bedrijven over te planten naar Vlijmen bij Den Bosch. De gemeenteraad van Vlijmen heeft gisteravond met instemming en zonder hoofdelijke stemming besloten de benodigde industriekavels beschik baar (e stellen in het industriepark „Vliedberg". De N.V. Sanders brengt haar aero- solfabriek naar Vlijmen over. Het Klaverblad doet hetzelfde met de pro duktie van cosmetische en chemische produkten. In eerste instantie zullen de NV's aan 60 tot 80 personeelsleden (voor 1/3 gedeelte mannelijk) werk gaan verschaffen. Het gisteren genomen gemeenteraadsbesluit bestaat uit drie delen: 1. De N.V. Sanders koopt van de gemeente Vlijmen een perceel van bijna 5000 m2 tegen 14,50 per m2 (totaal ongeveer 71.000 gulden); 2. De N.V. Sanders krijgt optie op de koop van nog drie andere kavels, die resp. bijna 4000, 4000 en 5500 m2 groot zijn, tegen dezelfde prijs. Hier bij wordt aangetekend, dat één van de kavels vóór 1970 bebouwd moet zijn met een industriehal; 3. De N.V. Het Klaverblad koopt een perceel van 880 m2 tegen 14,50 per m2. Vlijmen bouwt op deze grond een „kale" hal, die Het Klaverblad in huurkoop verkrijgt tegen een maandelijkse termijn van 400 gulden. Na 20 jaar is de hal eigendom van Het Klaverblad. WERKVERRUIMING Burgemeester L. M. N. Schweitzer en de gemeenteraad van Vlijmen toonden zich zeer verheugd over deze verruiming van de werkgelegenheid in hun gemeente. Vlijmen telt een vrij groot aantal oude. traditionele Indus- trlën, voornamelijk leerprodueerend, die uiterst conjunctuur-gevoelig zijn. Zo heeft eerder dit jaar een bekende Vlijmense leerindustrie de produktie moeten stopzetten. De hal. die de gemeente Vlijmen voor Het Klaverblad gaat bouwen is een z.g. „Mandershal", genoemd naar de aannemer, die bekendheid heeft gekregen door de bouw van een groot aantal 14,000 gulden-woningen. De in richting van de hal komt geheel voor rekening van Het Klaverblad, naar Haarlem, met de vele afwisselin gen van natuurschoon en grote bouw- objecten. Omstreeks 12.30 uur werd de lunch gebruikt. We voeren verder richting Schiphol en Amsterdam, waar we een beeld kregen van de grote ha ven en de werkzaamheden die daar dagelijks plaats vinden. Ook hebben we via de Baarsjes en Schinkel een gedeelte van de stad zelf kunnen be kijken. waarbij de verschillende toe passelijke liedjes door onze pianist accordeonist,. de heer Frans Houps werden gespeeld. Om 15.00 uur had den allen wel weer trek in een kopje thee en ook daar werd weer voor ge zorgd. Tijdens de reis van Amsterdapi naar Avifauna hadden enkele kaart- liefhebbers elkaar gevonden en er werd een pittig partijtje gespeeld, zo zelfs dat we er allemaal dorst van kregen, maar dat werd spoedig opge lost door een frisse dronk met een rietje. Toen kwam het hoogtepunt van de dag het gezamenlijk diner in Avi- De overtocht van de boot naar res taurant verliep rustig en zonder stag natie ook al door de goede medewer king van de plaatselijke politie, die het oversteken op de grote verkeers weg voor ons mogelijk maakte. De goed verzorgde tafels en de gezellige sfeer verhoogde de stemming en no digden allen uit aan tafel plaats te nemen. Hier en daar, waar het nodig was, werd extra hulp verleend zodat iedere gast rustig kon genieten van de kostelijke spijzen. Een woord van hulde aan de directie en de staf voor de goede verzorging. Na het diner zijn we weer naar de boot gegaan en aan de grote verkeersweg stond wei politie klaar om iedereen veilig te brengen. Het gebruikelijke kopje koffie na het diner werd op de boot gebruikt en zo waren we na een mooie goed gevulde en prettig verlopen dag weer in Leiden terug. Hier was het een hartelijk afscheid met heel veel dank voor de fijne dag en een hopelijk weerzien voor het' volgend jaar. Heel het bestuur van de vereniging en niet in het minst de voorzitter met echtgenote en mevr. Creyghton harte lijk dank voor het keurig organiseren van zo iets groots. Alleen zij, die ook al eens iets dergelijks hebben onder nomen, weten wat voor moeite en zor gen het kost om dit tot stand te bren gen. Dank ook aan al diegenen, die heel de dag hebben klaargestaan voor onze vrienden. Dank ook aan onze pianist-accordeonist Frans Houps. aan de rederij Neuteboom en aan ieder die ik mocht vergeten zijn, het was zoveel dat men mogelijk iemand ver geet. Dank aan allen en tot volgend jaar op onze uitgaansdag. EEN DANKBARE GAST van de uitgaansdag var NKIB, afdeling Leiden de, komt er zeker niet! Het begrip „24 woningen minder" is bovendien niet zeker want voor de bouw hiervan moet men eerst de beschikking hebben over een toewijzing. Wanneer deze uitbrei ding van het contingent komt is nog verborgen in de schoot van de toe komst, aldus de voorzitter. Hoewel wethouder Van der Voet nog verklaarde, dat Den Haag de plaatsing van een quick-servicestation op genoemd punt toejuichte, bleken de raadsleden echter ook in tweede instantie niet bereid de geopperde be zwaren terug te nemen. Men ging akkoord met een nieuw voorstel van de voorzitter de Pensioen raad schriftelijk te benaderen met de vraag of op de beschikbare grond een zelfde flat of één van 'n ander type te realiseren valt. „Is het antwoord „neen", dan zuilen wij met een ander in zee gaan". Voorts zegden b. en w. toe voor de firma Rooyakkers 'n ac ceptabele plaats te zullen zoeken. Uitbreidings plannen aanvaard De uitbreidingsplannen „Oegstgees- terweg" en „Oegstgeest Merenwijk" werden aanvaard. De bezwaarschrif ten van de heer Den Haan tegen de ge projecteerde verkeersopleiding Öegst- geesterweg-Rijnsburgerweg en van de heer W. A. v. d. Mey, eigenaar van het garagebedrijf aan de Rijnsburgerweg, tegen het plan, omdat door wijziging van het verkeerspunt ter plaatse zijn benzine-omzet nadeling kan worden beïnvloed, werden niet ontvankelijk verklaard. De heren Jac. de Visser en J. A. Dobbelaar kunnen, dank zij een raads besluit. een stukje grond huren aan de Juffermansstraat achter de Terwee- school, Qm daar een garage or te bou- Bij de verbreding van De Kempe- naerstraat speelt overname van grond van eigenaren van tuinen een grote rol. Reeds van verschillende bewoners nam de gemeente grond in eigendom over. De raad ging nu akkoord met overname van 8 m2 grond bij het per ceel De Kempenaarstraat 73. hetgeen wederom 'een stap betekent in de goe de richting. Het voorstel van b. en w. een strook grond te verkopen nabij de Flores- straat aan de heer J. Bouman, die er bedrijfswoningen met dito schuren op wil bouwen, ging vlot pnder de hamer „Door inkrimping van het grasperk zoudt U dit smalle straatje kunnen- verbreden" doelde de heer Brouwer (PC) op situatie ter plaatse. „Bij het parkeren van wagens blijft er in de Floresstraat weinig ruimte over vóór het verenigingsgebouw van de wo- ningbouwver., dat ter plaatse gesitu- De voorzitter zegde toe zijn sugges tie in overweging te zullen nemen. De IJsclub mag het terrein achter Kasteel Oud-Poelgeest, de z.g. „Ezel wei", opnieuw voor tien jaren huren, echter met dien verstande, dat, wan neer het terrein geheel of gedeeltelijk een andere bestemming krijgt, b. en w. zich het recht voorbehouden de huurovereenkomst voor zoveel nodig op te zeggen. WIJKGEBOUW Over het voorstel garantie van rente en aflossing van een geldlening door het Groene Kruis voor het te bouwen nieuwe wijkgebouw annex gemeente centrum van de Hervormde Gemeen te aan de Lijtweg, werd uitvoerig ge discussieerd. De heer Bouland (WD) had bezwaren tegen de voorwaarde betreffende het opnemen van hypo- Uiteindelijk viel de beslissing, dat de gemeente Oegstgeest garant staat voor het door het Groene Kruis op te nemen geld. Drs. de Graaf (PvdA) betoogde dat de „verzuiling" de gemeente op kos ten jaagt. De samenwerking tussen de Kruisverenigingen is onvoldoende wa re deze beter dan zou het een ver eenvoudiging van het subsidiebeleid betekenen. Nieuwbouw Rijnlands lyceaw De bouwkosten van het Rijnlands Lyceum, in casu de sporthal en de aula zijn in vergelijking tot de prij zen zoals vastgesteld in 1963 aanzien lijk gestegen. Een en ander deden wij reeds uit de doeken. De heer Bouland (VVD) opperde tegen de gang van zaken bezwaren, doch zijn fraktiegenote mevr. Smits- Witvliet was slechts verheugd. „Bij de groei en de ontwikkeling van de sport biedt de sporthal een reële mogelijkheid, het is zeer te lo ven dat het genoemde bgdrag uit het recreatiefonds komt." En de heren N. van Weizen (PC) en drs. De Graaf (PvdA) sloten zich hierbij aan. De heer Nieuwkoop vond de verhoging van de bedragen zeer ingrijpend. Wethouder Van der Voet prees zich gelukkig dat dank zij het bestuur van het Rijnlands Lyceum, „dat diep in de zak tastte", er toch een redelijke ex ploitatiemogelijkheid uit de bus is ge komen. Men zal na de schooltijd over 1600 uren voor de sporthal per jaar kunnen beschikken. De Nederlandse Sportfederatie heeft gezegd, dat deze uren zeker bezet zullen worden. „Op de long-run springen wij uit de ex ploitatie". De heer Bouland (vvd) diende een voorstel in om de twee ton niet over te boeken uit het recreatiefonds. Bij stemming werd dit echter verworpen. Het irstel het thans werd voorgesteld te aanvaarden werd na stemming onveranderd aan genomen. De plannen voor reconstructie Rijn- zichtwegRijnsburgerweg 'zijn gereed en de raad ging akkoord met het voor stel een gedeelte van de begroting, die hier betrekking op heeft af te ronden van 146.480 oo 150.000 gulden. „Er komen straks vanuit Leiden nieuwe uitvalswegen naar de kust en ik vraag mij af of deze weg dan wel zo belangrijk zal blijven", opperde een der leden, maar de voorzitter wees op de toeneming van het verkeer. „Het kon eerder zijn dat het steeds drukker op deze weg gaat worden." Mevrouw Samkalden hoopte op een snelle uitvoering van de reconstructie, het wegdek is namelijk zeer slecht. commissie van advies vordering woonruimte zal ook het komende jaar bestaan uit mevr. G. Bouma-Voetberg, mevr. G. A. Kramers en de heren W. Handgraaf, F. L. Stenfert Kroese en J. J. Thorn. Drs. de Graaf informeerde of het niset mogelijk een rooster van aftreden te maken om aldus in de sa menstelling van de commissie wat door stroming te verkrijgen. „Dat wordt bekeken", repliceerde de varia Betreffende de vaststelling van mi- mum afmeting van woonvertrekken bij de bouw van gesubsidieerde woningen /er de verhoging van het bedrag per leerling voor het lager onderwijs werd op bepaalde punten nog gedebatteerd. De heer J. J. van Thorn was verheugd de uitkering inzake het Godsdienst onderwijs op scholen. Tijdens de rondvraag vestigde mevr. Smits-Witvliet de aandacht op de troos teloze aanblik welke de speeltuin Marijk- hof biedt; drs. De Graaf wees op het gevaar bij de afritten van de Rijksweg kruispunt Duinzichtstraat). „De situa- ie van het verkeer is hier onoverzichte lijk, waardoor ongelukken niet uitge sloten zijn." OEGSTGEEST Geboren: Maria Johanna dr v. J. W. Voskuil en A. M. J. van der Poel; Geert Jan Eduard zn v. J. A. van der Snoek en A. M. van Rhijn; Paul Victor zi E. A. Loeliger en V. P. Salomonson; Jasper Dirk zn v. J. J. van der Werff ten Bosch en E. M. Berg; Richard zn v. R. Veffer en B. Min; Anke dr v. W. A. Ligtvoet en N. Vink; Colinda dr v. M. Bank en M. C. Kranenburg. Ondertrouwd: W. Versteeg en G. J. Hoogendoorn; G. H. Schokker en G. Vermeer; 'G. Holswildér en M. N. den Ouden. Getrouwd: S. P. W. M. van Rijn en J. H. van Abswoude; J. Slootweg M. W* T. Goddijn; M. Haasnoot en J. C. M. Hermes; J. Gijsman en M. M. C. Emmelot; P. W. Oosterling en A. E. Wolkers. Overleden: M. J. van Duuren, w.v du Croix; D. A. Megchelse; A. van Lin den-van den Heuvell. PAUZE Het Staatsbosbeheer heeft de ANWB nageaapt bij het „openleggen" van de vrije natuur, door midden in zijn hout vesterijen verkeerstekens voor automo bilisten te plaatsen. De gemotoriseerde lieden kunnen nu in het bos uitstappen. De moeite van een wandeling wordt de stakkerds bespaard. Dit lijkt medisch en zielkundig een verkeerde aanpak. Niets wat werkelijk waardevol is in het leven kan onvoorbereid als waardevol worden gewaardeerd. Ook het godsdienstig leven, in het bijzonder de Eucharistie-viel-ing, is een stil geurig woud waar men niet met zijn wagen eventjes in- en uitrijdt. Ook dat woud opent pas zijn godgeurende kwikking als de ziel er zich door de week op voorbereidt. PUNT Da's een keurige glazenwasser! LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 915 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Een weekeinde van liefde en hartstocht (KFC niet gekeurd). Dagelijks; 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15; uur. Lido: De Zwarte Tulp (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxort Dagboek varf een kamermeisje (volw.) t/m dinsdag. Woensdag: 0815, deel I (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Constance (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.4.5, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Veel liefs uit Moskou Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Bedreigde meisjes (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Op congressen wordt vaak meer ge geten dan gesproken, meer gesproken dan beraadslaagd, meer beraadslaagd dan beslist. (Otto Weise) LEIDEN EN OMGEVING LeldenGedurende het komende week end nemen waar de artsen: Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266; dkt. Jansen, Rijnsburgerweg 29b, tel. 53024; dkt. Pos tel, Witte Singel 69, tel. 23089; dkt. Mas tenbroek, Houtlaan 27, tel. 53156; dkt. Stoffers, T. Siegenbeekstraat 1, tel. 26193. LEIDEN Apotheek: Zuider Apo theek, Lammenschansweg' 7, tel. 23553. de Zaterdag 8-12 uur v.m. voor spoedeisen de gevallen ook geopend: Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkeniade en Lelmulden Dkt. Mus- kens, Noordeinde 166, R. A. Veen, tel. 01713-329; dokt. Brinkhorst, Stapensea- straat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen aan den Rijn Zaterdag dkt J. H. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072. Zondag dkt. J. K. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tel. 2858. Apotheek zaterdag tot 1^ uur: Somberg, Wilhel- minalaan 67, daarna apotheek Allanl, Raadhuisstraat 206. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. G. P. D. Ie Cocq d' Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tand arts Bollenstreek H. A. Meuleman, Lis- se, Gladlolenstraat 31, tel. 02530-4297. Apotheek Hoofdstraat 76, tel. 02520- 6272. W.G.K. zuster Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel 6657. Katwijk aan den Rjjn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Kon. Julia nalaan 13, tel .4370. Katwijk aan Zee Apotheek zls Katwijk a. d. Rijn. Dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4609. Koudekerk Wi]kverpl. en dokters- de I dienst zie Leiderdorp. Btj ongevallen aan de Rijndijk 'tel. 01714-278. Leiderdorp Dokter H. Bakema. Hoofdstraat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Wijkverpl. zuster L. van Leeuwen, Groe ne Kruis, Koudekerk a. d. Rijn, Dorps straat 50, tel. 01714-505. Leidschendam Dkt. P. J. M. v. d. Mee, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535. Tandarts tel. 070-543035. Wijkverple ging Groene Kruis, Willibrordstraat 2, tel. 3449. Ambulance tel. 3923. Llsse Apotheek en tandsarts zie Hillegom. Dkt. G. van Dijk jr. Heereweg 316, tel. 4486. Nieuwkoop en Noorden Dkt B. P. Visser. Noordw(jk Dkt. ^J. van Nes, tel. 2405. WGK tel. 2328. Groene Kruis tel. 2907. Apotheek De Duinrand zat. tot 13 uur; aan Zee zaterd. 8-18 en zondag 11.30-18 uur. Noordwijkerhout Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 02533-2285. Tandarts H. A. Meulemans, Lisse. Wijk verpleging WGK Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 14, tel. 50394. WGK zuster Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 22222. Oegstg. apptheek geopend. Rqnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Dkt. W. J. de Graaff. Valkenburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. L. J. H. Lempers, Julianalaan 32, tel. 6140. Voorschoten Dkt. S. v. d. Kooy, J. W. Frisolaan 5, tel. 2527. Tandarts B. van Wijk, Kon. Julianalaan 32, mel den 9.30. Apotheek: Breestraat 74, Lei den, tel. 01710-20552. Zwammerdam Dkt K. Gill, Zwam- merdam, tel, 01720-2527. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 sept. Vee Resp. aan voer, prijs en handel: 5 stieren, 100- 1300-1450, zeer rustig; 335 vette koeien, 3.40-4.00-4.30, lui, rustig; 37 vare koei en, 600-875-1250, flauw; 137 vette kal veren, 2.80-3.20-3.35, redelijk vlug; 8 nuchtere kalveren; 450 vette schapen, 90-105-115, matig; 350 fokschapen, 110- 130-155, rustig; 1567 vette lammeren, 110-375-425, redelijk; 261 schrammen, 85-95-105, redelijk; 580 biggen, 50-55- 58, redelijk; 9 geiten. Totale aanvoer 3882. LEIDEN, 10 september. KAAS. Aanvoer 15 Goudse partijen; Leidse 5 partijen. Notering Goudse extra kwal. tot 3.52; Goudse eerste kwal. tot 3.48: Leidse eerste kwal. tot 3.20. Handel beide partijen goed. R.A.VEEN, 9 sept., Bloemen - Free- sia 24-73, Ornithogalum 10-65, Montbre- tia 21-56, Eikenblad 31-41, Dahlia's 41- 98, Asters 28-43, Anemonen 18-35, Tros- chrysanthen: Chatsworth 63-1.11; Li lian Hoek 78-1.27, Delightfull 83-1.22, Koene's Glorie 90-1.17, White Hope 1.10 -1.35, Golden Orfé 92-1.24, Davine 1.10- 1.36, per bos, idem geplozen Breitnër 19 -35, White Hope 19-28, Migoli 18-33, Alec Betser 19-32, Jeroen Bosch 23-2f Medaillon 28-30, Escorte 23-32, George Baker 28-31, Regalia 27-32, Devils Cape 26-28, Evelyn Busch 25-28. Am. anjers Sim Rood 24-32, Sim Rose 22-33, Sim Wit 28-38, Sim Arthur 24-31, Princes Ann 24-27, Keefer 28, Farah Dtba 29, Tangerine 31, Orchid 31, G. J. Sim 28, Kokomo 30, Lelies 15-23, Rozen 9-51 p.st. RIJNSBURG, 9 sept., Bloemen Am. Anjers: Sim wit 2500-3200, Sim rood 2500-3000, Sim G. J. 2500-2900, Sim rose 2500-2800, Geplozen chrysan ten: Medaillon 4800-5000, Alex Bedscr 3400-3600,0 White Hope 2500-3200, Mi- golie 2800-3000. Gladiolen: Pr. Beatrix 1000-1100, Butterfly 800-860, Oscar 600 -900, Life flame 7Ö0-800, Gerbera 2400- 2800, allea per 100. Physostegia 80-90, Troschrysanthen: Grace 125-150, Kben's Glorie 90-140, Reveil 100-125, Lilian Hoek 100-125, Golden Delight 75-115 per bos.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4