Azen misten wielerslag FEIJENOORD LIEP VAST OP HECHTE GO AHEAD MUUR Wim Schepers verstoorde droom van Eddy Beugels Hoongelach voor Anquetil en Van Looy SIMPSON WAS DE SLIMSTE TITEL BIJ AMATEURS WAS VOOR FRANSMAN MAANDAG 6 SEPTEMBER 1965 (rttPiióme SPORTBIJLAGE VAN DAGBLAD „DE LEIDSE COURANT" „Tegen Real spelen we anders" (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De Rotterdammers geloven nog rotsvast in hun Feijenoord. Het deed hen niets dat de roodwitte sterren zaterdagavond in de weer wonderbaarlijk volle kuip niet mcér presenteerden dan een middelmatig competitieduel, waarbij alleen maar de gebruikelijke cliché's uit het voetbaljargon gebruikt zouden kunnen worden. Het werd geen daverende ouverture, maar een nogal slap partijtje voetbal, waarbij de eindstand al even onbevredigend was als het vertoonde spel. Slechts voor de rust kwam de Rotterdamse ploeg zo af en toe tot de gevreesde gladde combinaties, maar toen ruim een minuut voor tijd rechtsbuiten Weering naar de kleedkamers verdween, vertrok ook de enige figuur die de gevarieerde patronen van de zwervende linksbuiten Bouwmeester begreep. Wat de kampioenen ook probeerden steeds weer liepen de aanvallen stuk op de defensieve muur van Go Ahead, een hechte barrière, die bekwaam alle plaagstootjes van het aanvalskwartet opving. Merkwaardig genoeg speelden de meest gevaarlijke momenten zich nog af voor het doel van Pietcrs Graafland, want de twee razendsnelle buitenspelers van de gasten legden op onbarmhartige wijze de achilleshiel bloot van het Rotterdamse team: le geringe snelheid van de twee backs. Achterhoede Rotterdammers mist snelheid Als er een vertegenwoordiger van Real Madrid op de tribunes heeft gezeten, en het zou ons verbazen als dat niet het geval is geweest, dan zier het er woens dag somber uit voor de Rotterdamse ploeg, want Real 'heeft met name in Gento een buitenspeler, die bijvoorbeeld Romeijn voorbij kan lopen alsof hij er niet staat. Want wat de kleine Adelaar kan, dat is voor Gento helemaal geen probleem. De kans is dan ook groot dat Romeijn het veld zal moeten ruimen voor bijvoorbeeld Guus Haak, die dan op het middenveld vervangen zou kun nen worden door de nieuwe aanwinst Cock Luyten (ex-NAC). Maar dit zijn problemen voor de elftalsamenstellers van Feijenoord, die zich over de aanval niet al te veel zorgen behoeven te maken, ondanks het feit dat er zaterdagavond niet werd gescoord. Piet Kruiver heeft na het vertrek van Henk Groot duidelijk aan zelfvertrouwen gewonnen en Bouw meester steekt in een blakende vorm. Weering doet Bergholtz al vergeten en de enige zwakke stee was eigenlijk Ven- neker, die in tegenstelling tot het vorige seizoen zijn draai maar niet kan vinden. De Rotterdammers'willen "kennelijk in de eerste helft, helerzet yan Go Ahead al breken, want onder leiding van archi tect Bouwmeester werden er een aantal gladde combinaties opgezet, die tot doel hadden de Deventerdefensie dol te draai en, Wel ging alles heel voorzichtig bij de thuisclub, want waar bijvoorbeeld een blokkade of een sliding op zijn plaats was geweest, bleef nu het verzet achter wege en werden de kostbare benen ang stig ingetrokken. Daarom was het een beetje zuur voor de dappere Weering dat hij bij een wat te onbesuisde altie van Thiemann licht geblesseerd raakte en zich kort voor de rust liet vervangen door Vrauwdeunt. Gelukkig bleef het hierbij, want de achterhoede van Go Ahead weer de zich wel stevig maai- toch correct. Uit blinker in de Deventer defensie was on getwijfeld de kleine, stevige Butter, die Bouwmeester al spoedig tot zwerven dwong, wat de Feijenoorder graag deed, omdat de linksbuitenplaats, die hij van de lustende Moulijn moest overnemen, hem al te veel bond. Al waren de Rot terdammers technisch dan wat beter, voor veel gevaar zorgden zij toch niet. Slechts eenmaal waren zij 8icht bij een doelpunt, maai- de kogel van Bouwmees ter sprong op miraculeuze wijze via de binnenkant van de paal weer uit het doel. In de aanval van de gasten vroegen vooral de buitenspelers ale aandacht. Topprijs nog vrij in toto DEN HAAG. De 732.191 deel nemers aan de toto zorgden voor een inleg van f 1.061,.11,8,-. Voor de eerste prijs van f 193.144,- hadden zich gisteravond nog geen kandidaten gemeld. Wel waren er vier meldingen voor de tweede prijs van f 105.350,- en twintig voor de derde prijs van f 52 675,-. AjaxP.S.V. 20, Elinkwijk Telstar 33, FeijenoordGo Ahead 00, F.C. TwenteHera cles 41, Willem IISparta 13, G.V.A.V.D.W.S. 0—0, A.D O. Fortuna '54 1—1, M.V.V.—D.O.S 22, Blauw WitHolland Sport 11, VolendamCambuur 41, XerxesN.A.C. 10, Velox V.V.V. 6—2, R.B.C D.H.C. 1—1. Juist ingevuld zag 't totoformulier er als volgt uit: 12 3 Ajax—P.S.V. jX ElinkwijkTelstar X FeijenoordGo Ahead X F.C. TwenteHeracles :X Willem IISparta X G.V.A.V.—D.W. SX A.D.O.Fortuna '54 X M.V.V —D.O.SX BI. Wit—Holland Sport X Volendam—Cambuur X Xerxes—N.A.C. X Velox V.V.V. X R.B.C. D.H CX (ex-Sparta) voelde zich in zijn vroegere woonplaats best- op zijn gemak. Toch bleven ook de acties van Pieters Graaf land beperkt tot het nodige routinewerk, waarin hij werd bijgestaan door een op vallende Haak, spil Kraay en Piet Fran sen. Na de rust schakelde Feijenoord over op een lager tempo, waardoor Go Ahead wat meer in de aanval kwam. Tegen het einde probeerde de thuisclub toch nog tot de vole winst te komen maar ook nu bleek de defensie van Go Ahead onneembare barrière. Nul-nul, dus, onbevredigend stand in een wat teleurstellende wedstrijd, door scheids rechter Bom goed geleid. Maar de Rot terdammers onder de 52.000 toeschouwers stapten vol vertrouwen de kille duisternis „Tegen Real speelt Feijenoord' toch heel. anders, wat-dacht u nou....". (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN. Slechts vijftig kilometers nog en twaalf flapperen maakten zich op voor de eindstrijd. Peter Post en Arie den Hartog schoven wat naar achteren, zij hadden veel en zwaar werk verricht in de inmiddels tot twaalf man geslonken kopgroep. Een flink gedeelte van het beuls werk was van Nederlands fabri kaat geweest en daarom kropen de twee oranjemannen voorzichtig naar de achterhoede van het dozijn sterken. Hun werk zal wel door anderen worden overgenomen, zo dachten zij. En inderdaad, er waren plaatsvervangers, heel sterke zelfs, heel drieste. Zij luis terden naar de naam Budy Altig en Tom Simpson. Met Duitse grondigheid en Engelse de gelijkheid denderden ze naar voren, ze vergaten voor het gemak dat ze 10 ge- zellen hadden en vormden in de tijd van een flits een duo dat vierhonderd meter nam. Ontmoedigd schudden de beide Ne derlanders het hoofd. De zaak was be keken. En de gerenommeerde terrein-lopers Altig en Simpson verkozen de laatste faze van de boeiende strijd geheel voor eigen rekening te nemen. En toen zij liet grote finlshdoek in hun gretige kijkers kregen, waren van hun voorsprong de seconden minuten geworden, (je meters kilogipters. Er kwam geen echt sprintdüel. Daar zorgde Top Simpson, vpor. De ,in ;de.,grote klassiekers van het Europese vasteland toé' volle rijpheid gegroeide 27-jarige Enge's- man weigerde het risico te lopen in de laatste meters te worden verslagen door de snelle Westduitser die een jaar langer op de aardbodem rondwandelt. Tom nam vie zaak in eigen hand. Enkele honderd-en meters voor de witte lijn waar beslist zal worden over „to be or not to be" sloeg Tom Simpson het gescherpte zwaard uit de handen van de gerenommeerde Duitser. De strijd was gestreden, het wereldkam pioenschap op de weg voor professionals was voor het eerst in de geschiedenis van de mensheid terecht gekomen bij een En gelsman, bij de Brit die sinds enkele ja ren België als zijn tweede vaderland heeft en Gent als zijn woonplaats. De kans voor Post op de bronzen medaille werd hem ontnomen door de Belg Swerts, zodat P°st in San Sebastian een kersverse Neder landse traditie voortzette: wéér een vierde plaats. ALk zevende kwam Arie den Hartog bin nenzetten. Daarmee Het Nederland een algemene indruk achter die beter was dan die van de Fransen, de Italianen en de Belgen. De Nederlanders bevestigden met de klassering van Den Hartog en Post strijdvaardig te zijn geweest, maar strijd - vaardigheid alleen krijgt geen beloning. Er is meer voor nodig, er worden hogere dingen gevraagd en die konden op de 5e september 1965 vooral Tom Simpson en Rudy Altig opbrengen. De strijd werd ongewoon vroeg geboren. Terwijl de zon de vroege morgenuren tot een weldaad deed zijn, tekende zich bij de komst van de gebruikelijke wolkenvelden al na simpele kilometers de afscheiding af „WE KOMEN TERUG" Voorspelling van Janssen (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN. „Ik heb zelden zo'n moeilijke wedstrijd gereden", was het eenvoudige commentaar van de onttroonde wielerkampioen Jan Janssen. „Er was voor mij doodeenvoudig geen beginnen aan. Natuurlijk heb ik enkele malen geprobeerd weg te komen, maar ik kreeg altijd te veel mannen aan mijn wiel, die mij alleen maar wilden afremmen. Ja, dat heb je als je wereld kampioen bent en opnieuw bij de kanshebbers wordt genoemd." Be rustend haalt Janssen de schouders op. Natuurlijk is hij teleurgesteld, maar ontmoedigd is hij niet. „Ik kan wel zeggen, dat de samen werking van de Nederlanders op vallend goed was. Er is echt ge probeerd in de achterhoede zoveel mogelijk steun te verlenen aan Post en Den Hartog. Als die geest zo blijft, kan het niet anders of Nederland heeft spoedig weer een wereldkampioen Dat staat voor mij vast." -diie bteMssend zou raim.' Het 'gebeurde alle maal overeenkomstig de woorden die Jan Janssen donderdag al sprak: „Ais er al in de eerste paar ronden een vluchtgroep ontstaat." zo sprak Janssen, „bestaat de kans dat de rest, deze jongens pas aan het einde terugziet". Zijn voorspelling werd bewaarheid. Peter Post en Arie den Hartog waren erbij toen 4, 5 naamlozen besloten het avontuur te tarten. Hun reactie was voor treffelijk. Er moesten bij elke ontsnapping Nederlanders zijn, wilden wij opnieuw voor een jaar de regenboogtrui binnen onze landsgrenzen hebben. Het eerste sextet groeide binnen enkele honderden meters uit tot een veertien-tal, waarvan vijf Spanjaarden de grootste moot vormden. De veertien dapperen waren fris en vaar dig, ze dartelden -monter voor de pas ont waakte meute uit, ze verloren een paar minder sterken, ze gingen door, als maar ver-der, bouwend aan een voorsprong die de kenners rond de om-loop van Lasarte deed schudden van verbazing. Toen de seconden 2 minuten waren ge worden, werd Rudy Altig, de man die wereldfaam verwierf als achtervolger, de meest attente man van het wel snelle, maar toch altijd nog rustige grote veld. Hij. die dit jaar in de Ronde van Spanje door een dij beenbreuk werd uitgeschakeld, wilde op de bodem die hem ongeluk bracht, terugkomen. Het zou. dacht hij, niet mis staan als hij zijn voorraad van 3 regen boogtruien. als achtervolger verworven in de jaren 1959, 1960 en 1961, zou uitbreiden met de door de wegrenners meest begeerde tricot. In zijn felle jaoht Post, Den Hartog, ADO gaf FC Twente DOS laat zege weg was beter op toeren noOR Coenën in bedwang te houden werd de For- tuna-aanval sterk geremd ook ai speelden de Belg Pi ters en de Braziliaan Gam- bassi bij de Limburgers eeq^ redelijke wedstrijd. ADO kreeg direct enige scorings kansen. Heynen schoot in de Aarts direct in en liet de zeer goed spelende Vogels kansloos (1—0). Het werd verder eén matige wedstrijd met een groot aan tal hoekschoppen (14i voor ADO, dat het spel te kort hield. Dertien minuten voor tijd gaven de Hagenaars de winst uit handen toen Coe- nen bij een doorbraak door Villerius binnen de beruch te lijnen ten val werd ge bracht waarna Beenen de stafschop benutte. Het ge lijke spel gaf de verhouding ADO—Fortuna '54 1—1, Hey nen 10. rust, Beenen (strafschop) 1—1. Scheids rechter Voermans. Toeschou wers 19,000. TTET eerste treffen Twentse voetbalhegemo nie tussen FC Twente en Heracles is geëindigd in een duidelijke zege voor de nieuwe Enschedese formatie. FC Twente scheen nogal ge handicapt door het ontbre ken van aanvalsspits Kohn, terwijl ook Nemes nog steeds niet beschikbaar was. Hera cles op zijn beurt moesten o.a. Arnthof. Pesman en Stapper missen. Na een kwartier werd Veen door Plageman ten val gebracht en Hartjes mocht, een straf schop nemen. Dat gebeurde foutloos. Toen Ter Beek na een half uur de stand in evenwicht had gebracht kreeg de wedstrijd een an der karakter. Beide ploegen speelden fel, waardoor het een aantrekkelijk duel werd. In de wederom niet- erg ster ke verdediging van Heracles deden zich in de tweede helft tal van misverstanden voor en mede door een serie schitterende passes van Hoher hebben de aanvallers van FC Twente er uitste kend gebruik van gemaakt. FC Twente—Heracles 4—1, Hartjes (strafschop 0—1) Ter Beek 1—1, Ten Donkelaar 2—1, Roordink 3—1, Ter- mors 4—1. Scheidsrechter Horn. Toeschouwers 17.000. n/IET het trage spel vaji DOS scheen MVV op eigen grond een gemakke lijke zege tegemoet te gaan. De Limburgers speelden bij vlagen zelfs uitstekend voet bal. waartegen het onsamen hangende spel van de Utrechters maai' schamel af stak. Vooral de achterhoede van MVV mocht er zijn. Twee goed door kanthalf Druys voorbereide kansen werden door Bergstein en Brokamp in treffers omge zet. Maar na de pauze kwam DOS anders voor de dag. De Utrechtse aanval drong zo sterk op, dat MVV op de rand van paniek werd ge bracht. Toen Haenen hands maakte slaagde de ijverige linksbuiten Wery erin de stand te halveren. DOS bleef in het offensief en bij een verbeten doelworsteling kort voor het vallen van het. doek kon Tonny v. d. Linden de gelijkmaker achter doelman Körver deponeren. Kort te voren had de Limburgse doelman op briljante wijze een tweede doelpunt van DOS al weten te voorkomen. MVV—DOS 2—2. Bergstein 10 Brokamp 20, rust, Wery 21, V. d. Linden 2—2. Scheidsrechter Schalks. Toeschouwers, 13-000. Ajax was op dreef VOORAL in de eerste helft speelde Ajax tegen PSV een voortreffelijke partij. Heer en meester was de Am sterdamse aanval in het eer ste kwartier en alleen door het puike werk van oud- Kaiserslauterndoelman Strich bleef PSV voor een ramp gespaard. Pas in de 23ste minuut joeg linksachter Van Duivenbode de openingstref fer in het Eindhovense doel. Daarna kwam PSV beter op dreef en had pech toen een kopbal van Koens tegen de lat botste. Toen kwamen Van Wissen en Ko Prins met elkaar duchtig in bot sing, hetgeen door arbiter •Aalbrechts met een straf schop tegen PSV werd be boet. Henk Groot schoot de penalty zonder mankeren in. Na de pauze was PSV zeker niet minder. Doelman Bals van Ajax moest tot tweemaal toe door gedurfd uitlopen de Eindhovense aanval van doelpunten afhouden. In het laatste kwartier kwamen Nuninga en Prins nog dicht bij een doelpunt, maar Daan Schrijvers en doelman Strich hielden de bal knap bulten het doel. AjaxPSV 20. Van Dui venbode 1—0, Henk Groot 20 (strafschop), rust en slot, Scheidsrechter Aal brechts. Toeschouwers 25.000 DWS boekf één punf DAT het voor vier voor hoedespelers moeilijk is te doelpunten tegen zes stoere verdedigers hebben GVAV en DWS in Gronin gen ondervonden. Beide ploegen bleken de beschik king te hebben over een puike defensie, die vrijwel geen kansen weggaf. Pech had DWS toen zes minuten na het beginsignaal een kop bal van Lenz tegen de lat sprong en de snelle Geurt- sen door een bliksemsnelle reactie van doelman Van Leeuwen van zijn plannen werd afgehouden. Overigens kreeg Geurtsen bar weinig bewegingsvrijheid dank zij het .schaduwen' van de Gro ningse linksback Breinburg. Temming schoot naar harte lust maar veelal van te grote afstand en dan nog niet zuiver. Flinkevleugel was best op dreef en vormde dan ook het grote struikelblok voor de Groningse aanval len. Weinig opvallend wei'k verrichte Van Nee. Vooral door het stimulerende spel van de kleine pittige Von- hoff waren de beter op el kaar in gespeelde Amster dammers meestal sterker. Maar er kwamen toch geen doelpunten. GVAV—DWS 0—0. Scheids rechter Van der Veer. Toe schouwers 17.500. Fel Sparta won duel SPARTA is erin geslaagd Willem II. dat sinds februari van dit jaar geen nederlaag meer had behoe ven te noteren, weer eens met een verlies te laten kennis maken. Maar het moet worden gezegd, dat de zege niet bepaald groots was. Vooral iu de tweede helft maakte Sparta er een waar voetbalgevecht van, daarbij in de kaart gespeeld door het lankmoedige optreden van de scheidsrechter. Snel ler en doortastender waren de Spartanen ongetwijfeld. Vooral de Deense midden voor Madsen speelde een grote rol, Door de snelle Van de Kerkhof nam Spar ta na 24 minuten de leiding. Toen Brooymans in eigen doel knalde dus 2—0 voor Sparta scheen de Rotter damse ploeg op fluweel te zitten. Maar de spanning keerde tenag toen vlak voor het rustsignaal de Tilburgse linksbuiten Nouwens de stand verkleinde. Direct na de hervatting weer alles erop dat Sparta coute que coute wilde winnen. Dat gebeurde ook toen Bouman kon in koppen. Willem II—Sparta 1—8. Van de Kerkhof 0—1, Brooy mans (eigen doel) 0—2. Nouwens 1—2. rust. Bou man 13. Scheidsrechter Godding. Toeschouwers 15.000 Doelpunten en blunders TWEE blunderende keepers hebben het duel Elink wijkTelstar beïnvloed. Heinz Stuy gaf Elinkwijk twee van de drie goals cadeau en De Bree deed aan de andere kant niet voor hem onder. Een ver beten vechtend Elinkwijk zag De Bree voor het eerst blunderen, maar putte uit de tegenslag zoveel moed. dat Telstar moest toezien hoe de comfortabele tot stand gekomen 2—0 volkomen te niet werd gedaan. Overigens hadden de Utrechters daar dig, die eerst een bal bij het uitgooien uit de handen liet /allen, waarop Voorn s de"Italianen 'Balmanion eri 'Mèailf, ziin landgenoot Kuindde, de Zwitser Bibingeili, de Spanjaarden Gabica, Gomez del Moral, Garcia, Uriona, de Berg Swerts en de en kele simpele anderen van wie de naam ongetwijfeld nooit meer door de luidspre kers zal knallen, trok de sterke Rudy Tom Simpson en de Spanjaard Elorza mee. Dit drietal zal in San Sebastian historie schrijven. Rudy Altig. sterk afgeslankt ands de voorlaatste dag van de Tour de France, toen hij in het criterium te Ver sailles zijn hei-stel vierde. joeg. bijna ho rizontaal op zijn fiets liggend, achter de vermetele vluchters aan. Hij zou nooit loon naar werken hebben gekregen zonder de steun van Tom Simpson. De lange, tanige Engelsman klauwde zijn krachtige knuisten in het stuur als wilde hij het Lichte metaal vermorzelen. Met elke pe- daalstoot werd de snelheid heviger. En in het spoor van wie de twee grootsten van het wielerkampioenschap zouden wórden- martelde de Spanjaard Elorza in hevie* ademnood mee naar voren Joseph Groussard, waarachtig geen klei ne. jongen, maar toch teruggevallen.uit de groep vluchters, leek stil te staan toen sneltrein Altig-Simpson en aanhangwagen Elorza naderde. En het lag dan ook voor de hand dat het drietal amper tien kilo meter verder aansluiting had met de kop groep. Den Hartog en zijn mannen ju belden niet toen zij deze sterke rivalen in hun spoor kregen. Zij knikten pas dank baar voor de Brits-Duitse versterking van hun gelederen toen zij vernamen dat zich nieuwe jagers aandienden onder wie Maa- (Zie verder pag. 7) de, de bal volkomen onnodig losliet, waarvan Nieuwenhuys profi teerde. Deze Elinkwijker had echter ook schuld aan Telstars derde doelpunt, toen hij het schot van Car los van richting veranderde. In de laatste minuut beging Brom een overtreding. Van Egdom, die de gehele wed strijd geen bal had kunnen richten, kon dit van elf meter wel. Elinkwijk—Telstar 33, Alt hof 0—1, Clement. 0—2, Voorn 1—2. rust, Nieuwen- huys 2—2, Carlos 2—3, Van Egdom 3—3. Scheidsrechter V. d Berg. Toeschouwers 10.000, (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN De nacht kan zwaar zijn. Vraag het Eddy Beugcis. De geletterde Limburgse krachtpatser ver vloekt de nacht toen hij van zaterdag avond 9 uur tot zondag in de prille och tend vergeefs naar Morpheus zocht. Hon derdmaal zag hij ln het pikkedonker de finish voor zich alsof het klaarlichte dag was. Honderdmaal ook zag hij het ere- schavot met de 19-jarlge Franse oester- kweker Jacques Botherel op de hoogste trede, daar waar hjj, Beugels had kunnen staan, had moeten staan. En terwiji de Frainsen al feestende van de nacht een dag maakten, beleefde Eddy Beugels nog eens het voor de Nederlan ders zo trieste wegkampioenechap. In de foltering van de slopende nacht glimlacht Eddy als hij denkt aan Rinl Wagtmans, de kwajongen die na de twee eerste ronden als eerste over de finishlijn ging, louter en alleen omdat hij, de 18-jarige. gezien wüdi worden. Maai' dan verstart Eddy en bah hij de vuisten in machteloze woede, zoals hij zaterdagavond in het hotel te Zarauz de handen kromtrok toen hij het verhaal deed van de laatste lü km ran de barre tocht, door verkleumende slagregens. De onrust van Edd.v, zijn teleurstelling, is te begrijpen. Want toen hij in de aller laatste ronden wegsprong, kreeg hij slechts het gezelschap van de Deense klasseman Ritter, wiens krachten al waren aange tast in een felle vlucht met de Pool Kegel en de Italiaan Reggl, met zich mee. Er was dus een goede kans. En Eddy Beugels greep die kans. De Deens-Nederlandse coalitie pakte razendsnel vierhonderd me ter en dacht al aan goud en zilver, toen Wim Schepers het op zijn Limburgse heu pen kreeg. Hij ontwaard de ln de verre verte een kleine aarzeling bij Beugels, wiens voet uit de toeelip schoot, hij werd nerveus toen Bernard Gyuot ging demar reren, en hij explodeerde. Vier kilometer voor de finish verstoorde Schepers met handenvol anderen die hij meegezogen de droom van Beugels en Ritter. En toen we I'd het Hollandse drama gecompleteerd. Beugels. Steevens, Schepers. Du Bols en Wagtmans werden een gordijn van oranje voor de grote groep. Ze konden de finale niet keren Ze faalden. Wim du Bois sprong weg, hij verkrampte en viel. Sche pers trok de sprint aan voor Steevens. hij miste de kracht om hem ver genoeg te brengen. En terwijl Steevens met eigen middelen probeerde de scherven te lijmen, was daar. ineens de kleine Franse raket Botherel. vernietiger met de zilveren Spanjaard Jose Lasa en de Italiaan Bat- tista Monti van de laatste Nederlandse hoop op een medaille. De nacht bleef zonder rust voor Eddy Beugels. De kwelling hield aan, daar kon zelfs de gedachte aan de vierde plaats die Harry Steevens verwierf, niets aan af De uitslag van het wereldkampioen schap op de weg der amateurs luidt: 1. Botherel (Frankr.i 171.9 km ln 4 u. 12 min. 52 sec. (gem. 40.192 km/h.), 2. Lasa (Spanje). 3. Monti Italiëi. 4. Harry Stee vens. 5. Ritter Denem.). 6. Dreppe (Arg.), 7. Peffgen (W.-Dld.), 8. Ebert (W.-Dld.), 9. Kegel (Polen). 10. Blolley (Zwlts.), 11. Pemuena Spanje). 12. Csenar (Oostenr), 13. Van Rijmenant (Belg.), 14, Monteyne (Belg.i. 15. Eddy Beugels, 16. Rinl Wagt mans. 17, Knispcl iO -Did i. 18. Andresen Noorw19 Polidori (Italië), 20. Denti (Italië), allen z.t. als de winnaar.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5