Film - lezingen - werkeursussen en verdere creatieve bezigheid Binnenkort géén groenen oude stijl" meer Programma 3 oktoberfeesten 1965 te Leiden „ALCOHOLHOUDENDE" MONTEUR IS VOOR HALF JAAR RIJBEWIJS KWIJT „DE LEIDSE COURANT" BSiioir adres: PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1965 K. EN O. IN HET KOMENDE SEIZOEN Z WERKCURSUSSEN Publiceerden wJJ gisteren een melange uit het K. O.-programma 1965,66 van toneel, muziek, zang en dans en I cabaret, ook op het gebied van de Werkeursussen worden dit jaar ge- film en ontwikkeling biedt de Leidse houden in autotechniek, kleuren-foto- Volksunlversiteit veel hezlens- en we- grafie, boetseren, stofontwerpen en be- tenwaardigs. 1 drukken en kunstnaaldwerk, tekenen. Om te beginnen luidt het program- j aquarelleren en schilderen (dit jaar ma voor september: een dagexcursie olv Hessel de Boer), Japans bloem- naar de papierfabrieken van Van Gel- schikken, zelf-doen ln huis en spreken der te Velzen en naar het nationale 'n het openbaar, In voorbereiding zijn park „De Kennemerdulnen" op 14 sep tember. 29 september is er een Antil- laanse avond, ingeleid door dr. G. van Wengen met film en muziek in de Stadsgehoorzaal en de dag daarop geeft de Praagse organist Jlrl Ropek een orgelconcert In de Pieterskerk. De ze evenementen zijn bestemd voor groene- zowel als gele-kaarthouders. Voor houders van groene kaarten is er 17 september een concert door het Rotterdams Philharraonisch Orkest, met ais dirigent Frans-Paul Decker en met medewerking \an vioolsolist Yos- sef Zlvoni. Tenslotte is er \oor alle jon geren van 14 jaar en ouder op 24 sep tember in samenwerking met de L.J.A. door hetzelfde orkest een concert met koor en solisten, die Porgy and Bess en The Wistside Story zullen uitvoe- FILM Ook aan de filmkunst is dit jaar weer de nodige aandacht besteed. In 't Cameratheater gaat als eerste in een serie van drie Cartouche" van Phi lippe de Boca (27 oktober), gevolgd op 17 november door „Dr. Strangelove" van Stanley Kubrich en „The Hustler" van Robert Kossen. Een volgende serie van drie begint in 't voorjaar van 1966. Filmclub Besloten is tot oprichting van een 16 mm-filmclub in plaats van 35 mm. Het verkrijgen van 16 mm films levert altjjd minder moeilijkheden op dan de 35 mm. Een nadere aankondiging volgt in 't maandblad van oktober. Er wordt gedacht aan films van Joan v. d. Keu ken, Paul Grimault, Jan Blokker, Nico Crama en Paul Verhoeven. De plaats van vertoning zal eveneens later wor den bekend gemaakt, maar het zal gaan om een aparte, intieme zaal. het maken van kerststukjes, pottenbak- TALEN De talencursus, die in de regel 22 lessen omvatten, maar niet opleiden voor enig examen. omvatten Frans. Duits en Engels. Italiaans en Spaans, Zweeds en Latijn. Alle cursussen zijn verdeeld over twee of meer leerjaren. HET K. EN O.-WERK IN OEGTGEEST EN LEIDERDORP Voor de twee dochterafdelingen Oegst- gee9t en Leiderdorp blijft de belang stelling groeien. Men werkt er enthou siast en men heefi een „persoonlijk" afdelingsbestuur. Het lidmaatschap van deze afdelingen houdt automatisch in, dat men lid is van de Leidse Volksuni versiteit, hetgeen betekend, dat men volledig profiteren kan van het werk van K. A O. te Leiden. OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest kent een serie van vijf vrijdagavonden, te beginnen met een concert door het Amsterdams Strijkorkest op 29 oktober. Verder een lezing: „Hoe uit een boek een film tot stand komt" op 19 november door een schrijver en een cineast, een voordracht over toneel op 28 januari, een lezing over het Moorse Spanje op 25 februari en tenslotte een voordrachtavond op 25 maart, te geven door de actrice Heieen Querido-Pimentel. Over China is er een lezingcyclus van drie avonden in het Rijnlands ly ceum. Er is voorts een cursus van acht middagen over poppenmaken alsmede een cursus, eveneens over acht midda gen verdeeld, „Brush up your english". Voor nadere details raadplege men het officiële en uitgebreide programma 1965/66 van K. O. LEIDERDORP Dat geldt ook voor de afdeling Leider dorp. Hier heeft men in oktober een lezing over „De bouw van het Heelal" door dr. W. J. Claas. een lezing in no vember van eigen werk door een be kend Nederlands auteur (waarschijnlijk Godfried Bomans), een kindermatinee in december, in februari een lezing met kleurendia's over een toeristisch onder werp en een causerie over radio-activi teit door dr. O. Vos in maart. Tenslotte zal in april het Leids Jeugdkamerorkest o.l.v. Henk Briër een concert geven. Voor het zomerseizoen worden in Lei derdorp enkele excursies voorbereid en zal een creatieve cursus in poppenma ken worden gegeven, verdeeld over acht lessen. Na de kerstvakantie tenslotte wordt een cursus georganiseerd van acht tot tien lessen in boetseren en mozaiek- werk door de heer A. J. Niessen uit Leiden. HAAGSE RECHTBANK: TURK VERDUISTERDE IN LEIDSE FABRIEK GELD VAN LANDGENOTEN Omdat hy wat met de Engelse taal HET CURSUSWERK de hoogte was, had een 31-jarige Turk, afkomtsig uit Istanboel en thans woonachtig te Katwyk, het vertrou- wen van zijn landgenoten verkregen, kunnen toen hi^ met hen in een fabriek te Leiden werkte. De man was toen ook als tolk geac cepteerd, doch moest zich dinsdagmiddag voor de Haagse rechtbank verantwoor den, omdat hij in totaal ruim 3000. had verduisterd. Hem was n.l. door zijn landgenoten geld gegeven, teneinde dat over te ma- echtgenoten van de Turkse zingen. Tot de eerste categorie gerekend worden vier avonden over moderne litteratuur door Adriaan v. d. Veen, drie avonden over antiek door mej. drs. P. Clarys, drie avonden (ge volgd door een excursie) over automa tisering door dr. M. R. van Gils en een medische cursus van drie avonden over het hartinfarct, met als docenten prof. dr. H. A. Snellen, dr. H. C. L. Entze- ken mius en mej. M. K. de Soto-Hartgerink. In voorbereiding zijn een tweetal le zingen over het klassieke Griekenland. Een studiecursus kunstgeschiedenis, verdeeld over acht avonden om de 14 dagen, te beginnen 12 oktober, zal wor den gegeven door mw. drs. O. L. Bou- Tenslotte is er een grote cursus over antieke cultuurgeschiedenis (22 lessen, te beginnen maandag 11 oktober), in het Rembrandtlyceum aan de Hoge Ryndijk, met als docent dr. J. C. Croon. De aandacht wordt dit jaar ge- wQd aan de antieke mythologie en de godsdienst, n.it enkele hoofdstukken uit de kunstgeschiedenis. Filmlezingen Zes filmlezingen vragen voorts de aandacht, te beginnen 28 sept. en ver der iedere maand een - met uitzonde ring van de maand december - tot en met maart. De lezingen zullen hande len over de Antillen. IJsland, het Ama zonegebied. Perzië. Polen en een ar cheologische reis langs Eufraat en Tigris. arbeiders. Aanvankeiyk ging dat goed. maar later eigende de man zich geld toe. Vol gens de tenlastelegging, had hij van 5 landgenoten bedragen tussen de 250 I'ieL1?e" 7«sn testimonium dat 't dat verdachte in de gevangenis wel zeef eenzaam is als gevolg van gebrek aan conversatie-mogelijkheden, zodat hy vrywel eenzame opsluiting heeft. Omdat hij na de straf te hebben on dergaan, toch uit het land zal worden gezet, bepleitte hij dan ook een kortere gevangenisstraf op te leggen. Vonnis op 14 september. JONGE ZWERVER UIT RIJNSATERWOUDE NAAR JEUGDGEVANGENIS 650 verduisterd. Er waren echter meer van dergelijke gevallen. Toen er klachten kwamen uit Turkjje. dat de vrouwen geen geld ont vingen. had verdachte aanvankeiyk de betrokkenen aan een lijntje gehouden, maar uiteindelijk gaf hij toe het geld te hebben verduisterd. Volgens verdachte zou hij door een landgenoot zijn bewogen geld te inves teren in een Turks restaurant. Als getuigen werden gehoord de vijf benadeelde Turken, die middels een andere! tolk hun ervaringen met ver dachte weergaven. zy hadden vol vertrouwen in hun landgenoot gehad, die in hetzelfde kost huis woonde als zij. De officier van justitie vond het een laffe streek welke verdachte had uitge- De raadsman, mr. Paauwe wees er op, .Zolang Frits biyft zwerven, zal hij het inbreken blijven", aldus het rapport van de po litie mededeelde omtrent de 22-jarige inwoner van Rü'nsaterwoude, die voor de Haagse rechtbank de juistheid van die woorden onderstreepte. Hy stond terecht wegens diefstal van een fiets te Alphen aan den Rijn op 29 juni en voor 'n inbraak, welke hij op 30 juni te Hazerswoude pleegde. Met dit laatste was het wel een merkwaardig WAT DE RAAD VAN VOORSCHOTEN TE BEHANDELEN KRIJGT DECORATIEVE AANKLEDING "ADEGEESTSCHOOL" EN INSTRUCTIEBAD Binnenkort zal de 3e openbare lage re school, de Adegeestschool, gereed komen. Voor de decoratieve aankleding van schoolgebouwen mag 1% van de bouwsom beschikbaar worden gesteld. Dit komt afgerond neer op 3.000,-- welk bedrag zal worden aangewend voor het vervaardigen en aanbrengen van een kunstwerk. Met betrekking tot het instructie- bad menen, B. en W. dat het karakter van het complex, alsmede de architec tuur zich goed leent voor het aanbren gen van een kunstwerk aan de buiten muur (de gymnastiekzaal) aan de zij de van de Raadhuislaan. Contact is op genomen met de architect en de Cultu rele raad van Zuid-Holland, waarbij de gedachten zijn uitgegaan naar een keramisch kunstwerk, dat qua kleur en karakter zeer goed bij de architec tuur van het complex past. Voor het aanbrengen van een kunstwerk aan een openbaar gebouw, niet zynde een school, mag een bedrag beschikbaar worden gesteld gelijk aan l\b% van de bouwsom, hetwelk neerkomt op een bedrag van 9.900,- VERBETERING VERLICHTING EN VENTILATIE RAADSZAAL Door verschillende leden van de raad zijn nogal eens aanmerkingen gemaakt op de verlichting en de ventilatie van de raadszaal. B. en W. komen nu met plannen tot verbetering van beide. De in het plafond aangebrachte ventilatie- gaten voldoen niet geheel. Na ingewon nen advies zal het nodig zijn de ont- luchtingsrosetten te voorzien van een ventilator en in de kopwanden van de geval. De jongeman liep in het nach telijk uur door het dorp en kreeg vol gens zijn zeggen plotseling zin om te gaan inbreken. Hij vernielde een raam in een woning en ging naar binnen. Een portemonnée, wat geld en sleutels haalde hij uit de zakken van een pantalon in de kamer. Toen de bewoners ontwaakten, ging de inbreker er snel vandoor, maar in zijn haast kwam hij in een sloot terecht. Hy wits daar uit te krabbelen, doch was druipnat. Vervolgens begaf hy zich naar een woning, dat bleek het politebureau te zyn. Voor de rechtbank verklaarde verdachte, dat hij zich wilde gaan mel den, evenwel had hij bij de politie niets omtrent zyn escapades gezegd. „Ik wilde droge kleren en slapen", zei verdachte nu. Een andere merkwaardige gebeurte nis releverde de president der rechtbank. Verdachte kwam op het politiebureau een boete betalen, doch had toen en pas sant een regenjas van een politieman meegenomen „Waar moet het nu met u heen", stel de de president de vraag, want er zijn reeds twee vonnissen op het strafblad van verdachte. De reclassering zag er kennelijk ook niet zoveel heil in: „Hij is een zwerver, die het niet kan vinden." De officier van justitie wilde met de moeilijke omstandigheden van verdach te wel rekening houden. De politie doet al hetgeen mogelijk is om verdachte te helpen, doch een vol ledige her-opvoeding wordt gewenst ge- Om die reden vorderde de officier een jaar en zeven maanden jeugdgevangenis. De verdediger vond dit ook wel de beste oplossing. Uitspraak over 14 da gen. zaal luchttoevoeropeningen aan te brengen. Hiervoor zijn nodig 12 ven tilatoren en 1 regeltransformator en metselwerk totale kosten geraamd' op 3.500,-- Voor de verlichting hebben B. en W. advies Ingewonnen van een verlichtings adviseur. Deze adviseert nu voor de raadszaal aan te brengen 3 kronen, elk gebouwd uit 24 matwitte kelken, 12 voor direct en 12 voor indirect licht. Een goede lichtspreiding is verzekerd doordat de kronen een diameter hebben van 1.50 mtr. en de onderlinge afstand ongeveer 5 meter bedraagt. Een goede lichtspreiding is mede belangrijk bij ge bruik van de raadszaal voor recepties en dergeiyke. De bijpassende wandarma- turen zullen er toe bijdragen dat het stemmingsvolle karakter van de raad zaal niet wordt aangetast. Elke kroon kost 970,- en de wandarmaturen 74.- per stuk. Er komen 3 kronen en 6 wand- armaturen. De electrische installatie zal worden gewijzigd. De totale kosten worden geraamd op 3.800,-. De afdeling sociale zaken, huisves ting en personeelszaken beschikt, naast de kantoorriumte van de maatschappe lijk werkster in pand Leidseweg 27 niet over een aparte spreekkamer. Het ont breken van een dergelijke ruimte ont moet steeds meer bezwaren vanwege het grote aantal bezoekers, dat nu aan een loket te woord moet worden gestaan. Vertrouwelijke gesprekken kunnen moeilijk voor een loket of in de kantoor ruimte worden gevoerd. Verruiming van de huisvesting van het administratie ve apparaat op het gemeentehuis zal binnen korte tijd geschieden. Een oplos sing is gevonden door verbouwing van de garderobe-ruimte van deze afdeling. Een eenvoudige verbouwing inclusief de kosten van voorbereiding komt neer op ƒ4.200,-. 28 mei j.l. werd een bedrag gevo teerd van 20.800,- voor de voorberei- dingskosten om een plan van 72 woning wetwoningen in Noord Hofland te ont wikkelen. Naar het zich laat aanzien ls het mogelijk bedoeld aantal uit te breiden met nog 84 woningwetwonin gen. Hiervoor is een krediet van 23.000,- nodig. PARKEERGELEGENHEID Het kerkbestuur van de parochie van de H. Laurentius heeft verzocht op de voormalige trambaan ter hoogte van de kerk aan de Leidseweg ten behoeve van de bezoekers van de kerk een pro visorische parkeergelegenheid aan te leggen. De aan de werkzaamheden verbonden kosten, waarbij nieuw materiaal moet worden gebruikt, worden geraamd op 5.500.- B. en W. zijn van mening dat de verkeersveiligheid ter plaatse met de te treffen voorziening is gebaat. Daar de toe te passen materialen ook bij de te zyner tijd te realiseren reconstructie plannen van de Leidseweg kunnen wor den gebruikt ontmoet inwilliging van het verzoek van de zijde van B. en W. geen bezwaar. Leids Studenten Corps: instructieperiode Zeer binnenkort zal de groentyd voor aspirant-leden van het Leids Studen ten Corps en het novitiaat voor toe komstige V.V.S.L.-leden weer gaan beginnen. Vroeger dan vorig jaar, want de colleges beginnen een week eerder. De groentijd van het L.S.C. heet nu „instructieperiode". De stu denten worden o.in. via lezingen van professoren en deskundigen „klaarge stoomd" voor hun studietyd. Er zyn veel veranderingen gekomen in de enige jaren geleden nog volgens een traditioneel patroon verlopende groen tyd, die nu meer en meer het karakter gaat krygen van een kennisniakings- tijd die bijna op voet van gelijkheid plaats vindt. Vernederingen, lyfelijke bestraffingen zijn uit den boze. Het „groen" zal zich meer en meer kun nen gaan bewegen in een sfeer van „gastheer-gast". Het accent zal voor al komen te liggen op het geestelijk rijp maken van de groenen. Zo mogen de Amsterdamse a.s. meis jesstudenten geen groene of zwarte kleding meer dragen. Bekend waren hun lange groene jurken waarmee zy de groentijd uit moesten „zitten". Zy zullen evenals in Leiden een naam kaartje met een groen strikje krijgen. Het Utrechts Studenten Corps hand haaft zyn traditionele kennismakings avonden. Er staan voorts vier intro ductiedagen op het papier, die voor het grootste deel door de novieten zelf zullen worden georganiseerd. Een dag zullen de adspirant-leden van het corps werken in het nieuwe uni versiteitscentrum „De Uithof", zy zul- VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER VRIJDAG 1 OKTOBER 19.30 uur: Grote Taptoe van de Leidse verenigingen, waaronder 10 mu ziekkorpsen en drumbands met als hoogtepunten kransleg- gingen by het standbeeld van P. A. van der Werff in het v.d. Werff park en het Jan van Hout-monument aan de Kore- vaarstraat. 20.00-24.00 uur: Lunapark Schuttersveld ZATERDAG 2 OKTOBER 7 00 uur Reveille vanaf het bordes van het stadhuis door het Leidsch Politie-Muziekgezelschap. 7.30-9 30 uur: Uitdeling haring en wittebrood in het aloude Waaggebouw Tijdens deze uitdeling zal het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" een populair concert geven op het Waaghoofd. 8.00 uur Koraalmuziek in het Van der Werff park. Zang door burgers en burgeressen onder leiding van de dirigent Herman Stenz. Muzikale begeleiding Christelijke Muziekvereniging „Con- cordia". 8.15-11.00 uur: Poppenspel-opvoeringen in vier stadswijken, gebracht door Onderwater's Theater „Miniatuur". 8.15-9.00 uur: „.Muzikale show" op de Kaasmarkt door het Chr. Tamboer en Pijperkorps „Kunst en Genoegen", spectaculaire exer citie; speciaal ingestudeerd voor de 3 oktoberfeesten 1965. 9.00-9.20 uur: „Les échasseurs de Namur". Eerste optreden in Nederland van de steltlopers van Namen. Uniek schouwspel op de Kaasmarkt. 9.30-10.00 uur: „Standwerkers". Op de Kaasmarkt treden voor U op „Vuur vreters" - „Boeienkoning" - „Fakir" enz. 10.00-10.20 u.: „Les échasseurs de Namur" 9.00-24.00uur: Lunapark Schuttersveld; meer dan 100 attracties. 9.30 uur: Militaire parade en défilé door eenheden van land-, zee- en luchtmacht. Het défilé vindt plaats voor het stadhuis aan de Breestraat 10.00-12.00u.: Museum „De Lakenhal", tentoonstelling van voorwerpen, betrekking hebbende op „Beleg en Ontzet van Leiden" in 1574. 10.30 uur: Plechtige herdenking in de Pieterskerk 13.00 uur Grote reclame-optocht „SPROOKJES VAN DEZE TIJD" Aan de optocht verlenen 9 muziekkorpsen een klankvolle omlijsting, o.a. de Kon. Harmonie uit 's-Hertogenbosch met 115 personen. 20.00 uur: Cabaret, feestvoorstelling in de Stadsgehoorzaal. 23.00 uur: GROOT VUURWERK op een terrein achter het Lunapark. (Uit Maandblad van de NZH) De zaak tegen een 23-jarige ver warmingsmonteur uit Voorschoten, die voor de Leidse kantonrechter mr. W. de Koning diende, betrof een ge val van schromelijk gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel. Nadat hij met een vriend een partijtje had ge- biljard en wat biertjes had gedron ken, nam hij op weg naar huis met zijn auto een bocht in de Jac. van Beieren weg te Voorhout met een zo hoge snelheid, dat hij de macht over het stuur verloor. De auto vloog uit de bocht, reed op het rijwielpad een wielrijdster aan, kwam daarna in botsing met een andere auto en ca ramboleerde vervolgens eerst nog te gen een tuinhek alvorens eindelijk tot stilstand te komen. De wielrijd ster kwam er met een lichte hersen schudding nog betrekkelijk goed af. Verdachte werd weliswaar uit zijn auto geslingerd, doch mankeerde niets. Zo ook zijn vriend, die onge deerd uit de zwaar beschadigde auto kon stappen. „Volgens de getuigen nam U met een snelheid van minstens 100 km/u die bocht en zij zijn het unaniem eens, dat U op z'n zachtst uitgedrukt zeer onverantwoordelijk handelde", aldus resumeerde de kantonrechter de inhoud van het proces-verbaal. Hij nam het verdachte bijzonder kwa lijk, dat deze alvorens huiswaarts te keren eerst nog enige biertjes had gedronken en zodoende, zoals was gebleken, onnodig anderen in gevaar had gebracht. ,Ik had niet zoveel bier op en heb daarna nog wat cola's gedronken", aldus het enige verweer, dat ver dachte kon aanvoeren. „Verdachte heeft op een haast on voorstelbare wijze gereden en dat de gevolgen van zijn wandaad niet ern stiger waren mag een wonder wor den genoemd", merkte de officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen in zijn requisitoir onder meer op. Daar ver dachte nog een blanco strafregister had, wilde hij ditmaal nog niet tot de eis van een vrijheidsstraf over gaan. Wel was hij van mening, dat verdachte geruime tijd van de weg moest worden geweerd en eiste der halve naast een geldboete van f 100- subs 20 dagen de onvoorwaardelijke ontzegging van diens rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. „Ik heb m'n rijbewijs nodig voor mijn werk", benutte verdachte zeer kort zijn laatste woord. „Ik wil daar wel enigszins reke ning mee houden maar op een voor waardelijke ontzegging behoeft U niet te rekenen. U moet maar ondervinden wat U misdeed" geerde de kantonrechter Zijn v werd 150.- boete subs. 30 c en de gevraagde intrekking van dachtes rijbewijs voor de tijd maanden. Nooit meer schrik vrij, zodat naast de nodige ma teriële sch'ade. genoemde gekneusde schouder het enige lichamelijke let- sel was dat van weerszijden werd len daar de meest uiteenlopende kar weitjes gaan opknappen. De titel van een toneelstuk dat door alle nieuwe lingen die zich bij de Utrechtse Stu dentenverenigingen hebben gemeld op vrijdag 10 september kan worden by- gewoond. sluit daar mooi bij aan: Sar tre's „Vuile handen" staat nameiyk op het programma. CONGRESSFEER Bij Unitas (studiosorum rheno-Traiec- tina) spelen de eerste vier dagen van de groentijd zich af in een soort con gres-sfeer, met veel lezingen, demon straties etc. Daarna volgt een week ontgroening oude stijl, met societeits- avonden waarop novieten het niet ge makkelijk hebben. Na* dit weekje volgt een werkweek: novieten worden een week lang ergens in of builen Utrecht bij bedrijven ondergebracht. Vorig jaar was de gezamenlijke op brengst van dit werkweekje 12.000.- bestemd voor de verbouwing van de sociëteit. Dit jaar zal het geld worden besteed om verplichtingen die uit de inmiddels gerealiseerde verbouwing voortvloeiden, te voldoen. Bij de R. K. Studentenver. „Veritas" is de opzet van de groentijd bij vorig jaar vergeleken grondig veranderd. Het woord groentijd hebben de katho lieke studenten zelf al vervangen door introductietijd, waarin er geen sprake meer zal zijn van de tot nu toe tra ditionele „voet van ongelykheid". De novitiaats-commissie van de U.V.S.V. (Utrechtse Vrouwelijke Studentenver.) heeft eveneens de opzet van het ont- groenings-programma veranderd. Dit jaar geen „groenen oude stijl" meer. maar kennismaken in een wat aan genamer sfeer. „Prometheus" gaat door op dezelfde LEIDERDORP WEDVLUCHT „DE RIJNKLIEVERS" De Leiderdorpse postduivenvereni ging "De Rijnklievers" hield woensdag een wedvlucht vanaf Duffel. In concours waren 480 duiven. De afstand was plm. 120 km. en de uitslag luidt als volgt: 1. H. Bonneur; 2. A. van Rooyen; 3. A. v.d. Dop zn.; 4. A. Wassenburg; 5. N. v.d. Linden; 6. H. Bonneur; 7. B. Wassenburg; 8. P. v. Goozen; 9. J. v. Pan; 10. M. Jongeleen; 11. D. d. Rid der; 12. H. Bonneur; 13. D. Zwaan; 14. Lolkes de Beer; 15. H. Vecht; 16. A. G. Holland; 17. F. Hoogervorst; 18. Lolkes de Beer; 19. A. v.d. Dop zn. 20. A. G. Holland. VOORSCHOTEN GROTE FEESTAVOND S. V. L. V. Ter gelegenheid van het 40 jarig be staan van "SVLV is er op zondag 11 september a.s. een grote feestavond in het Cultureel Centrum. Voor de donateurs van SVLV wordt er vrydag- avond a.s. gelegenheid gegeven toe gangskaarten voor deze feestavond te verkrijgen. Er zijn kaarten zolang de voorraad strekt. Af te halen aan het clubhuis vrydagavond 8 uur. De bel voor de laatste ronde heeft geluid: bijna beschikt Voorschoten over een fraai klokkenspel. Bijna: er is nog een bedrag nodig, voldoen de voor de aanschaf van één klok en van een deel van de benodigde instal latie. Het comité hoopt, dat zij, die bij de huis-aan-huis collecte niet werden bereikt, alsnog hun aandeel zullen leveren. De drie plaatselijke banken houden zich graag voor over schrijving op de speciale rekening aanbevolen. (Coöp. Boerenleenbank, gironr. 390089, Coöp. Raiffeisenbank „Voorschoten", gironr. 238929 en de Amsterdamsche Bank N.V., gironr. 270258). Lukt deze laatste krachtsin spanning, dan heeft Voorschoten vóór Kerstmis het carillon. Inmiddels hebben enkele Voor- schotense teeners het sympathieke initiatief genomen om ook hun klok je by te dragen. Zij organiseren op zaterdagavond 4 september a.s. een teener-dansfeest met medewerking van enkele Voorschotense orkestjes, waaronder de populaire „Swinging Strings" en de „Walk-a-dogs"; des middags wordt voor de kleuters een goochelmiddag gehouden. Ook goo chelaar Eljam sielt zijn diensten be langeloos beschikbaar, waardoor de organisatoren de gehele opbrengst ontvangen van beide evenementen, die in het Gebouw voor Christelijke Belangen plaatshebben. Het is voorts niet uitgesloten, dat ook van andere zijde nog iets zal worden georganiseerd, waarvan de opbrengst geheel voor het carillon zal zijn bestemd. Als deze laatste ronde van de Ca rillon-actie met succes kan worden afgesloten, hoopt het comité op J^orte termijn mededëlingen te kunnen doen over de verdere gang van zaken. voet, het is hier al jaren gewoonte dat de kennismakingstijd in het teken staat van de verhouding gast-gast- heer. De nieuwelingen moeten uiter aard aan bepaalde eisen voldoen, maar dit pleegt op basis van vrijwilligheid en in een goede sfeer te gebeuren. De nieuwe vereniging van vrouwe lijke studenten gaat haar zesde novi tiaat in: last van vastgeroeste tradi ties heeft men er dus niet. Ook hier kenmerkt het novitiaat zich door een gelijkwaardige behandeling. op de brommer „Ik heb die wielrijder niet zien aankomen en weet echt niet hoe het gebeurd is", aldus de negatieve ver klaring, die een 24-jarige chauffeur uit Noordwijk voor zijn overtreding kon geven. Uit het onderzoek bleek, dat de chauffeur op het langs de Haarlemmerweg onder Oegstgeest gelegen rijwielpad per bromfiets een wielrijder had ingehaald en zich daar bij dermate ver op het linker padge deelte had begeven, dat een botsing met een tegemoet rijdende wielrij der volgde. De getuigen waren heel wat positiever in hun verklaringen en waren van oordeel, dat verdachte zeer gevaarlijk had gemanoeuvreerd en het gevolg voor de wielrijder bij zonder was meegevallen. .Ik zat voor 't eerst op een brom fiets maar het Ls tevens de laatste keer geweest", aldus de enige posi tieve bijdrage, die verdachte in de zaak kon leveren. „In uw geval een zeer verstandig besluit", vond de kantonrechter. De officier was het in dit opzicht volkomen met de rechter eens en het het ditmaal bij een eis van ƒ40- boete subs. 8 dagen. De kantonrechter vond de eis wel wat mild. Daar verdachte echter de bromfiets direct had „afgezworen" wilde hij niet boven de eis uitgaan en vonniste derhalve conform Eigen nadeel „Ik zag hem te laat en wel zeer in m'n eigen nadeel want ik hield van de botsing een gekneusde schouder over", aldus de verklaring van een 22-jarige veerpleegster uit Katwijk, die tevens een beroep op uiterste cle mentie inhield. Zij stond terecht, om dat zij met haar scooter op de Zee weg te Katwijk linksaf was geslagen en daarbij geen voorrang had ver leend aan een haar tegemoetrijdende bromfietser. De bromfietser kwam met de Gezien het feit, dat verdachte hier door al enig nadeel had ondervon den. liet de officier het bij de eis van ƒ40 - subs. 8 dagen. De kanton rechter bleek niet bereid te zijn verdachte nog verder tegemoet te komen en vonniste conform. Hoge nood Een 53-jarige toeringcar-chauffeur uit Leiden haalde op de 's Graven- damseweg onder Noordwijk een stil staande auto in en kwam daarbij op het weggedeelte van het tegenlig- gend verkeer. Er volgde weliswaar geen botsing, doch gezien het gevaar, dat de touringcar opleverde kreeg de chauffeur wel een proces-verbaal. „Ik moest wel om die auto heen om verder te kunnen rijden en er was bovendien nog ruimte genoeg over voor eventuele tegenliggers", voerde verdachte tot zijn verdediging aan. „U pleegde nu eenmaal een strafbaar feit daar ter plaatse", repliceerde de kantonrechter. Volgens verdachte was de bestuur der van die stilstaande auto echter de ware schuldige. „Hij mocht daar toch niet stilstaan en mij dus dwingen naar links uit te wijken", zo lichtte hij dit nader toe. „De bestuurder kreeg opeens hoge nood en moet. dus zo verklaarde hij tegen de politie wel even stoppen en zijn auto verlaten", las de kantonrechter in het proces verbaal. „Dat is dan een valse ver klaring want hij lag in de graskant rustig te roken", repliceerde ver dachte verontwaardigd. Daar de overtreding, die verdachte had begaan een bewezen feit was, eiste de officier een boete van 30 - subs 6 dagen, waarbij hij rekening hield met de mogelijke medeschuld van genoemde bestuurder. „Ik rijd al ruim 27 jaar met tou ringcars en heb nog nooit een over treding begaan", voerde verdachte nog aan en bepleitte op die grond vrijspraak. Gezien de aard van de overtreding kon de kantonrechter niet tot een vrijsprekend vonnis overgaan. Wel kwam hij verdachte iets tegemoet en maakte er ƒ25 - subs 5 dagen van. De touringcar-chauffeur was zicht baar teleurgesteld. thans ontworpen en vervaardigd wordt. Bij gelegenheid van dit gebeuren én het feit dat De Leidse Courant thans 't beste en meest uitgebreide regionale dagblad van Leiden en verre omstreken geworden is, ontvangt iedere abonnee, die een abonnee op De Leidse Courant aan brengt, buiten het unieke Leidse Courant-speldje ons LUXE JUBILEUMBLOK (100 vel prima schrijfpapier) voorzien van schutblad waarop de artistieke gevel van ons drie eeuwen oude gebouw staat afgebeeld. Vul onderstaande bon in en zend ons deze toe, (in open enveloppe met 8 cent postzegel) en U ontvangt dan zo spoedig mogelijk het luxe blok met speldje. Ondergetekende: Plaats: datum: geeft al abonnee van De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4