Gesprek met Joop de Knegt ga Reconstructie verkeerstraverse Veurseweg-Leidseweg te Voorschoten na overleg gepland 15.000 bezoekers zagen „UNIVERSIE 1965" WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT JOOP DE KNEGT, vroe ger de populaire zanger van soldatenliederen, nu de man, die er voor zorgt, dat artiesten als Rita Co- rita, het Cocktailtrio en anderen in de Stadsgehoor zaal voor de ontspanning van de Leidatobezoekers zorgen. Als impressario engageert hij de artiesten, en verzorgt hun optreden en de aankondigingen. Het is eigenlijk, zo voor het lekenoog, wat vreemd gegaan met Joop de Knegt. Indertijd, in 1952, maakte hij op 21-jarige leeftijd fu rore met zijn „High Noon". Daarna hoorde men 'n tijd lang niets meer van hem, tot in 1957-'58 de soldaten liederen, o.a. „Ik sta op wacht" en „Wij zwaaien af" als een bom insloegen. Daarna was het weer afge- „Ik ben indertijd ontdekt door Tobi Rix. Ik moest toen „High Noon" voor hem zingen, wat overigens een poging was om Fran- kie Laine, die ik nogal be wonderde, te imiteren. To bi sleepte me toen voor de KRO-microfoon in 't pro gramma „Weekendserena de" met het orkest van Ger de Roos. Ik werd daar aan gekondigd als een dienst plichtig militair." VANAF DIE TIJD liep het op rolletjes. Hij was ingedeeld bij de lucht macht, later bij de wel zijnszorg. „Het motto was: Uw welzijn zal ons een zorg zijn", lacht hij en geeft ook ruiterlijk toe, dat hij zijn populariteit wel eens mis bruikt heeft. Hoewel hij sergeant had kunnen wor den is hij altijd korporaal gebleven. „Een sergeant slikt het publiek niet zo goed. Als je korporaal bent, geniet je veel meer de sympathie." De wil van het publiek en het behoud van de po pulariteit heeft tot nog vreemdere situaties geleid. Hij is heel stilletjes in zijn dagelijkse kleding ge trouwd op het stadhuis, 't ging hij, vreemd genoeg, pas opnemen vijf jaar na zijn diensttijd. Ze gingen er in als koek. Hij heeft met „Ik sta op wacht" zelfs een gouden plaats ver diend (160.000 exempla ren). „Het bijzondere is. dat het een 78 toerenplaat is. Er zijn er niet veel in Ne derland, die dat hebben." Op de vraag, waarom er opeens niets meer van hem gehoord werd, antwoordde hij: „Ach, ik zag iets heel nieuws komen. Figuren als Elvis Presley maakten fu- Was tijdens zijn „High rore en dat soort muziek Noon populariteit". Vóór het stadhuis stond de foto pers klaar voor de gebrui kelijke prent. Zij hebben hem echter nooit gezien, daar hij via een zij-uitgang wist te ontkomen. kon ik niet zingen. Ik ben er toen maar mee gestopt. Het beroerde is namelijk, dat het voor 'n vrouw niet erg is er mee op te hou den. Die trouwt op 'n ge- VAN ZANGER TOT MANAGER ^>/WWWVS^WVW/WWWVNA/VS^^»/VWV „Er moest zo weinig mo gelijk publiciteit aan gege ven worden. Als je trouwt verlies je namelijk 'n groot deel van je fans, en dan is het vlug voorbij." ZIJN soldatenliederen een man, die alleen maar artiest is, is het onmoge lijk om als hij uitgeran geerd is b.v. pompbedien de te worden. Ik zie 't al. Dan komt er iemand tan ken en zegt dan: „Hé, ben jij niet die en die, 'n paar jaar geleden zo bekend?" Dat is niks. Je moet echt wel naar het buitenland of JOOP DE KNEGT ls een theaterbureau begon nen, omdat hij van dit we reldje hield en het niet los wilde laten. Voor de Lei- dato is hij heel toevallig gecontracteerd. „Ik was in Treslong in Hillegom met Willy en Wil- leke Arberti, toen ik daar opeens de heer Versteeg tegen kwam. Hij herkende me van een optreden in Leiden. Hij heeft me toen onmiddellijk gevraagd of ik de Leidato wilde ver zorgen. VEEL MOEILIJKHEDEN heeft hij daarbij niet on dervonden, tenzij dan de panieksituatie, toen Rita dagavond af wegens ziekte. „Ik heb toen Rita gebeld om te vragen of ze woens dagavond vrij was. „Wat is er dan", vroeg ze. Toen ik zei, dat het op de Leidato was, antwoord de ze enthousiast: „Graag". Hij is nu 34 jaar oud, bruist van vitaliteit en en thousiasme. Het is iemand die in zijn artiesten ge looft en met hart en ziel in zijn werk opgaat. Door zijn joviale manier van optreden zal hij zeer zeker in deze branche hoge ogen gooien. NIEUW LEIDATO-RECORD: 35.000 Het vorig jaar gevestigde Leidato- geschiedenis (33.000 bezoekers) is gis teren ruimschoots gebroken. De 35.000- ste werd gisteravond om half tien bin nengehaald in de Stadsgehoorzaal, waar het Leidato-comité gereed stond voor een „warm onthaal". Het was de heer G. Nauteboom (zelf een midden stander) die, vergezeld van zijn vrouw, een bezoek bracht aan de Leidato. De heer Wolfslag overhandigde de ver raste mevr. Neuteboom een boeket bloemen in de Leidse kleuren. Na een drankje in het secretariaat werd het echtpaar door het comité rondgeleid langs de stands in de Stadsgehoorzaal. Het definitieve reconstructieplan van de Veurseweg-Leidseweg te Voorscho ten, opgesteld door het bureau van Ir. J. P. van Bruggen e.s. G. Drexhage c.s., is intussen in ontwerp gereed gekomen. Dit plan is het resultaat van een gron dige studie, waarbij op basis van een vóór-ontwerp, overleg is gepleegd met: de 8tedebouwkundige adviseur Jhr. Ir. J. de Ranitz; de verkeersdeskundige van de ANWB en de NZHVM en wel met betrekking tot situering en de taillering van de bushalten, alsmede de Provinciale Waterstaat voor Zuid-Hol land, welke dienst bijzonder geïnteres seerd was omdat een gedeelte van het wegtracé nog provinciaal eigendom king hebbende op de Leidseweg, voor zover gelegen tussen de Bachlaan en de uitmonding van de J. P. Coenstraat, kan evenwel nog niet als definitief wor den beschouwd. Niet alleen omdat om trent de voorgestelde oplossing nader overleg met het r.k. kerkbestuur nood zakelijk zal zijn, nu de kerk met name op de zon- en Christelijke feestdagen allengs meer gemotoriseerd verkeer aantrekt en aldaar deswege bijzondere voorzieningen onvermijdelijk zijn, doch óók om voor de Vlietwijken te komen tot een uitvalsweg voor 'het verkeer in de richting Leiden. Opdracht is verstrekt te onderzoeken hoeverre er ruimte is Bij K.B. is prof. dr. P Smits, seaert 1958 buitengewoon hougleraer in de kerkelijke sociologie, benoemd tot,ge woon hoogleraar in de sociologie van de godsdier.y. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Mevr. Mr. L. A. Barendsen-Cleve- ringa, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid, met ingang van 1 september 1965 tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar benoemd; Drs. H. van Beelen, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse benoemd; Dr. L. J. Bosch, wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, voor het tijdvak van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 wederom in deze functie be noemd; Drs. W. N. Brouw, voor het tijdvak van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Sterrekunde be noemd; Ir. J. J. Burger, voor het tijdvak van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Werkgroep Kos mische Straling benoemd; Drs. J. Th. W. Clemens, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie, voor het tijdvak van 16 juli 1965 tot 16 juli 1966 wederom in deze functie be noemd Drs. P. L. J. Cornelissen, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 janu ari 1966 tot wetenschappelijk ambte naar le klasse benoemd; L. J. Doorn, arts, wetenschappelijk VOORSCHOTEN Verschenen is het voorlopige pro gramma in de cyclus esthetische ming voor de schoolgaande jeugd ln het schooljaar 1965/66. Dit programma ziet er als volgt uit Vrijdag 17 september 1965: Willem Hielkema, piano „Kennismaking met grote componisten". Maandag 15 november 1965: „De Te lefoon", zangspel van G. C. Menotti in Nederlandse vertaling. Uitvoerenden: Lili Scott, sopraan, Henk Meyer, tenor en Tan Crone, plano. Vrijdag 14 januari 1966: Otto Sterman met „Ik ben een neger". Maandag 21 maart 1966: Emmy Ver- hey, viool en Tan Crone, piano. De aanvangstijden zijn: 10.00 uur onderbouw (laagste klessen). 11.15 uur onderbouw (hoogste klaa- 13.30 uur bovenbouw. De toegangsprijs is 0,60 per leei per concert. ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst 1 benoemd; lijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid benoemd; Mej. Drs. E. Pees, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Genetica, voor het tijdvak van 1 ja nuari 1965 tot 1 januari 1966 tot we tenschappelijk ambtenaar le klasse benoemd Drs. J. van Riemsdijk, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Algemene Psychodiag nostiek, voor het tijdvak van 1 april 1965 tot 1 april 1966 wederom in deze functie benoemd; Drs. C. van Rijn, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse Rehoboth: Onderwijsbeurs 10-12 u. voorm. en van 2-5.30 en 7-10 uur nam. (t.e.m. 1 september). De Lakenhal: Tentoonstelling „Lei den bestudeerd", „Fotografie en We tenschap", „Eigen werk", „Geschiede nis der fotografie". Dag. van 10-5 uur, zond. 1-4 uur (tot 13 september). Hortus Botanicus: Openluchtten toonstelling hedendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Geopend dagelijks van 10 u. v.m. tot 9 uur nam. (tot 6 september). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Univisie 1965. Ge opend 10 uur v.m.-5 uur n.m., zond. 1-5 uur; film 3.30 uur n.m. (tot 15 september). Rijksmuseum" van Oudheden: Ten toonstelling „Opgravingen in bijbelse grond". Werkd. 10-5 uur, zon- en feestdagen i-5" unr (t-m. 20 septem- bij de Kindergeneeskunde, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 ja nuari 1966 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar benoemd; Mej. Drs. H. H. de Groot, weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de Psychologie, met ingang van 1 mei 1965 tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar benoemd; Mej. Dr. M. E. Holtrop, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 ja- 1966 tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Celbiologie en Histologie benoemd; Drs. R. H. C. Janssen, wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 janu tot wetenschappelijk ambte naar le klasse benoemd; Drs. D. R. Jonker, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren, met in gang van 1 oktober 1965 tot weten schappelijk hoofdambtenaar benoemd; H. Knape, arts, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Anaesthesiologie, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar benoemd; Dr. W. J. A. Maaskant, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij .de Theoretische Orga nische Chemie, voor'het tijdvak van 1 september 1965 tot 1 september 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewer- ber). Stadsgehoorzaal Leidato 11 uur vo en 7-11 uur nam. Burchtcomplex: .m. 2 september). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; 's zon dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 zond. 1-4 uur. WAT LEZERS SCHRIJVEN ORANJEFEESTEN wel op attent maken, dat het laatste Mej. Drs. D. Merens, wetenschap pelijk ambtenaar in vaste dienst bij de Sociologie, met ingang van 1 januari 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse benoemd; Drs. P. J. B. A. de Natris, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tij delijke dienst bij de Psychologie, voor het tijdvak van 1 augustus 1965 tot 1 augustus 1966 wederom in deze func tie benoemd; Mr. J. A. Nota, met ingang van 1 september 1965 tot wetenschappe- citaat: „Er waren vele kermisvermake lijkheden, welke vooral van de zijde van de jeugd belangstelling trokken", mis plaatst is. Voor onze kinderen was behou dens een patat-kraam verder niets aanwezig. Als ouder zou ik toch niet gaarne mijn kind van 3 k 4 jaar in de zweefmolen zetten of in een z.g. „bots auto". Hoogstens kon ik mijn geld kwijt oor de kinderen aan een ballon of feestmuts. Heus. geslaagd is dit Oranjefeest niet. Een abonnee. Dr. J. P. Scherft, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de Celbiologie en Histologie, met ingang van 1 januari 1965 tot weten schappelijk hoofdambtenaar benoemd; Mr. P. R. Smits, wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de fa culteit der Rechtsgeleerdheid, met in gang van 1 september 1965 tot. we tenschappelijk medewerker le klasse benoemd; Dr. A. L. H. Stols, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Biochemie, voor het tijdvak van 1 juni 1965 tot 1 juni 1966 wederom in deze functie benoemd; Drs. B. N'. Swanenburg, voor het tijdvak van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Werkgroep Kosmische Straling benoemd; Mej. Dr. C. W. Thesing, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar Gistermiddag omstreeks kwart voor vier ontving de tentoonstelling Univi sie '65 de 15.000ste bezoeker. Het was mej. Henriëtte Riedstra uit Wassenaar. Mej. Riedstra ontving uit handen van professor T. H. Lunsingh-Scheurleer 'n grammofoonplaat met daarop het wel bekende lied: „Laat je zoon studeren" het Leidse studenten-cabaret, het geen in dit geval wat overdrachtelijk opgevat moet worden. Van dr. P. H. Pott, de directeur van het Oudheidkundig museum, waarin de tentoonstelling Univisie '65 is onder gebracht, ontving de 15.000ste een drie tal boekjes, nl. „De stichting van de Leidse universiteit" en „De Leidse uni versiteit", alsmede een uitgebreide gids van het museum. Mej. Riedstra, die de tentoonstelling bezocht in het kader van de eerste- jaarsdagen, gaat in Leiden westerse sociologie studeren. le klasse ln tijdelijke dienst bij de Celbiologie en Histologie benoemd; Drs. W. S. Volkers, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Genetica, voor het tijd- van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 we derom in deze functie benoemd; Drs. M. O. Woelders, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de Bibliotheek, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie benoemd Mej. Dr. E. H. W. Wijnmalen, voor het tijdvak van 1 augustus 1965 tot 1 augustus 1966 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de Sociale Geneeskunde benoemd. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Vertrokken personen in de week van 18 t/m 25 aug. 1965 J. v. San- dijk en fam.,Sweelincklaan 44, En schede, Growaiusestir. 127-300. D. Wel ling, en fam-, Warm onderweg 51, Bos koop, K. J. W. Ottiolanderstr. 2. B Corving en fam., Kagerstr. 30, Oegst- geest Berlioumstr. 10. S. Star-v. Kla veren en fam., Javastraat 2, Rijns- burg, Baron v. Wassenaarsrtr. 10. S. J. Nieuwenhout en fam.. Meerburger kade 2a, Zoetermeer, Perksbr. 67. J. Regeer en fam., Hoge Rijndijk 150, Den Haag, Jaarseveldstr- 114. P. B. M. Bolwerk en fam„ Middelstegracht 62a. Suriname. J. A. v. d. Ouweelen en fam.. Hooigracht 106a, Oegstgeest Regentesselaan 8. H. A. van Oorde, Kagerstr. 30, Oegstgeest, BeiH'icum- straat 10. H. L. van Gulden en fam., Boanirestr. IE Alphen a. d. Rijn, Iep- straa t9. H. F. A. Geise en fam., Lo- rentzkade 23, België. J. G. Wakka Gerrit Doustr. 51, Groot Brittannië. C. J. Jellinghaus, Witte Singel 106, Oegstgeest, Grünerielaan 8. J. C. Reinoud, Diefsteeg 10, Den Haag, Roelofsstr. 50. F. G. M. v. d. Brom, Churchillaan 52, Haarlem, Nieuwe Groenmarkt 12. J. van der Poel- Baaren, Kernstraat 21a, Voorschoten, GhopimiLaan 114. R. V. Volilmer, Chur- chiillilaan 36, Den Haag, Guypstr. 5. H. A. Bentfort van Valkenburg, Kliik- spaanweg 15, Oegstgeest, Wijtten- bachweg 44. C. D. van Lieshout Meershoek, Soembastraat 55, Oegst geest, Borneostr. 25. E. F. Hoek-Born Twee koninklijke onderscheidingen FEESTELIJKE OCHTEND VOOR R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Provincie in de reconstructie be- monding op de Leidseweg juist ten langrijke financiële bedragen levert. DE LEIDSE WEG noorden van de kerk en pastorie, der daarbij na-oorlogse bebouwing aan te tasten. De reconstructiewerkzaamhe den zullen beginnen bij de Zilverfabriek in aansluiting met de geprojecteerde ■erbreding en verbetering van de (pro tot een hoofdrijbaan ter breedte j vinciale) Voorschoterweg. In hoeverre van 9 meter, welke rijbaan bij de be langrijkste kruispunten is gesplitst in twee banen ten behoeve van de beide sn(jrichtingen. Naast de hoofdrijbaan zijn aanliggende parkeerstroken geprojec teerd, waarin de halteplaatsen voor de buslijnen van de NZHVM zijn uitge- zulks in de praktijk uitvoerbaar zal blij ken, zal voor een groot deel afhangen van de voortgang in de grondverwer ving, van de mogelijkheden tot finan ciering en/of van de mogelijkheden tot omleiding van het verkeer. j moeten worden gerekend, dat tussen de aantal zjj-aansluitingen, de in dit weg- worden getroffen, nu er voor dit weg- vak aanwezige bochten en de aldaar vak &een alternatieve route te vinden is. te verwachten concentratie van het jMet ,cle aansluit'nS vaa ^e. Prins Bera" verkeer rondom de dorpskern, de voor- ^rdlaan aan de hoofdrybaan van de keur is gegeven aan twee gescheiden Wijngaardenlaan willen wni-hten rtii tpr rijbanen met aanliggende parkeerstro ken en trottoirs. Het rijwielverkeer zal zich derhalve hier - evenals trouwens op het aansluitende gedeelte van de Leidseweg tot de Bachlaan - op het hoofdrijbanen moeten voortbewegen. Eén en ander maakte het overigens on vermijdelijk de dienwegen van de Schoolstraat en van de Kon. Juliana- laan aan de wegverbreding op te offe ren, doch de ruimte voor de bijzondere parkeervoorzieningen, welke daardoor beschikbaar komt, rechtvaardigt deze maatregel alleszins. Het gedeelte van het plan, betrelt- W. niet wachten totdat dit ter verkrijging van een alternatieve route voor het door gaande verkeer noodzakelijk is. De hui dige situatie noopt ertoe, dat het ver keer bij het Oranjeplein moet afslaan om vervolgens via de Kon. Wilhelmina- laan de Prins Bernhardlaan te bereiken en omgekeerd. Een vlotte afvloeiing van het verkeer is derhalve gediend met het verkrijgen van een rechtstreekse uit monding van de Prins Bernhardlaan op de hoofdrijbaan van de Wijngaarden laan, in welk geval de verbinding met het Oranjeplein zal worden verbroken teneinde splitsingen zoveel mogelijk te beperken. De feestelijke bijeenkomst van de R.K. Vakschool voor meisjes aan het Galge water, zou, zo wisten de leerkrachten ichool en betrokkenen niet beter, plezier van" zei de burgemeester tot mej. De Boer, die beduusd en volkomen verrast de gouden medaille in ontvangst nam. Tijdens de 40 Jaar dat zij meisjes naaien geeft (vooral costumnaaien heeft zij al heel wat werkstukken tot stand gebracht en tal van jonge vrou wen en moeders profiteren nu van de lessen die zij van mej. De Boer mochten ontvangen. Naast haar vele werkzaam heden op de vakschool heeft zij zich te vens bezig gehouden met het maken kledingstukken voor ontheemden. vanochtend uitsluitend een gezellig ka- j Van de lapjes die de vakschool rakter hebben, waarbij onder het genot van een kopje koffie, zelfgebakken cake en een gezellig babbeltje afscheid zou worden genomen van mej. N. van Erkel, die. wegens het bereiken van de 65-ja- rlge leeftijd de school moest gaan ver laten en waar mej. A. de Boer zou wor den gehuldigd vanwege het feit, dat zjj niet alleen 40 jaar bij het onderwijs Is, maar ook en dat is een unicum 40 jaar als lerares in de naaldvakken mens het bestuur verbonden Is aan de vakschool. Groot toe ook pastoor F. schillende fabrieken ontvangt werd kle ding gemaakt die naar verschillende landen in Europa werd gezonden. Nog drie jaar hoopt mej. De Boer, die in Katwijk geboren is en thans woont in Oegstgeest, haar voor de meisjes, maar ook voor hun toekomstige echtgenotep, zo belangrijke lessen te geven. De directrice van de vakschool, mevr. T. W. Noordman-van Mechelen bood na rt de school, waar- Berkel behoort, bila- - het kreeg door de komst van burgemeester gouden horloge dat zij van de leerkrach- G. C. van der Willigen, die en daar- ten ontving, van waren maar heel weinigen op de hoogte maar liefst twee koninklijke onderscheidingen kwam uitreiken. De gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau voor mej. De Boer en de bronzen voor mej. Van Erkel. De burgemeester stelde het zeer op prijs dat hij ook uitgenodigd was voor „het drinken van een kopje koffie". „Dat zal ik dan ook nog wel krijgen" zei hij hoopvol. Onder groot gejuich van de aanwezigen spelde hij de bronzen on derscheiding op bij mej. Van Erkel, die 34 jaar lang haar beste krachten aan de huishoudelijke dienst van de vak school heeft gegeven en er voor heeft gezorgd, dat de school zoals het een vakschool betaamt er altijd netjes KLEDING VOOR ONTHEEMDEN „Vrouwen, die zichzelf kunnen redden, die voor zichzelf en voor hun kinderen kleding kunnen maken, hebben daar naast het voordeel, ook bijzonder veel Fagelstr. 17, Oegstgeest, v. Cuycklaan 14. C. A- Muller, Houtlaan 55, R'dam, De Quacksfcraat 70a. W. J. v. Dóom, Lorentzkade 19, Nijmegen, Verl. Groehestr. 45. H. C. S. Nitiz, Mors- straat 4. Duitsland. A. Nijboer, van 't Hoffstraat 45, Duitsland. G. H. A. Juijnboll. Korte Mara 5, Egypte. G. A. Veenmande Graaft Breestraat 29, Bodegraven, Dronensingel 33. J. C. Visser 't Hooft, Breestraat 123a, Rheden Gld, Velp, Hoofdstr. 17. A. J. M .Claassen. Noordeinde 2a. Hil versum, Bosdrifit 208. J. van der Pol, Noordeinde 2a, Den Helder, Buiten haven 5. C. J. Koppers, le Binnen vestgracht 19, V'laardingen, Kethel- weg 173a. G. Lette, Rood'borststr. 2, Hengelo O., Hobbemastr. 16. J. C. P. M. Kremers, Riinsburgerweg 2, Den Bosch, Jacob Obrechtstr. 5. W. M. de Geus. Rijnsburgerweg 10, Rot terdam, Taoitusstr. 29. M. L. P. Leij- deckers, Rijnsburgerweg 10, Heem stede, Joh. Bosboomlaan 14. A. P. de Jong. Morsweg 53, Noord/wijk, Or. Nassaustraat 7- E. J. v. Donzel, Mors weg 170. Voorschoten, Chopinin 122. M. Saarioos, Houtlaan 55, Voorscho ten, Leidseweg 159. H. W. M. Bots, Thorbeckestr. 18. Delft, Corn. Tromp straat 14. J. L W. Sporre, Utrechtse Jaagpad 90, Leiderdorp, Pinkster bloem 136. I. Heijligers, Breestraat 116, A'dam, Tintorettostr. 21. G. M. J. Souren, Hogewoerd 29. Den Haag, Benoordenhoutseweg 83. E- J. Dietz- Verhoef, Apothekersdijk 13, Leider dorp, Hoofdstr. 80. P. J. van de Wal, Groeneveldstdchting 3, Valburg, Hem men Dorosstr. 4. M. Visser, Heren gracht 13. Woerden. Zegveldse Uit wee 4 J. H. M. Lohmann. Hoge Rijn dijk 130, Amersfoort, Soh^epman- laan 19. Gevestigde personen in de week van 18 t/m 25 aug. 1965 L. M. Prinsen en fam.. Hoge Rijndijk 209. E. G. HulsLeur en fam-, Paramari- bostraat 125. E. M. Es tenEekels en fam.. S. Eustatiusstraat 2. H. G. L. Wiekhart en fam.. vertegenwoordiger Mozartstraat 233. Y. J. Rademaker en fam., timmerman. Oude Singel 184. J. van Oord-van der Vlies en fam., Hansenstraat 70a. A. v. Tol en fam., Heren steeg 22. J. H. C. Voormolen, Witte Singel 26a. L. Mathoera, boek houder, Oude Vest 21. J. L. E. Hiel- okert, procuratiehouder, Rijnsburger weg 140, W. Bruil, Beethovemlaan 2. I. N. E. M. Epping, Oude Vest 107a. C. A. Schipperde Looij, a-b. Room- burgerweg. L. O. Small, Pr. Hendrik straat 24a. N. H. Cornelissen, lera- Botermarkt 15. J. C. Kok. bouw vakarbeider. Nic. Beetsstr. 28a. J. C. Coppensvan der Ven, St. Eustatius straat 2. M- Fransen, Leeuwerikstr. 5. W. F. Fasbender, werktuigb.kund., Oosterkerkstr. 10. D. Ketting, foto graaf. Hoge Rijndijk 185. R. J. P. Starre, opperman, Pioenstr. 21a. L. Fernandez Conzalez, textielarbeider. Kraaierstr. 2. H. Naraghi, Klikspaan- weg 12. F. Klein, huisschilder, Trompstraat 6. M. Toonen, serveer- •ster, Paul Krugerstr. 9a. H. M. Brok- PAUZE KEN U ZELF Het gewetensonderzoek behoort tot de zwerm van onnozele kindertjes dlo met het badwater van de geloofs ver nieuwing over boord zijn gekieperd. Het komt. menen we. nauwelijks nog voor. Men behoefde het slechts licht verdacht te maken als een kweek van "scrupeltjes" (ziekelijke gewetensangst) of het werd al geschuwd en vermeden, ook door degenen die van scrupeltjes géén last hadden. Toch is het nu en dan eens controleren van zichzelf in zijn diepste roerselen een nutitge, zij 't zel den aangename bezigheid. Het is niet erg wijs, dat uitsluitend over te laten aan Hem. "die harten en nieren door grondt" en „de hoogmoedige weer staat". Zelfkennis, een stevige en nood zakelijke verworvenheid, ls niet bereik baar zonder nuchtere en onbarmhar tige zelfkritiek. PUNT Burgerlijke stand Geboren: Jacoba Elisabeth Maria d. v. M. J. van der Kraan en C. A. Dissel dorp. Tony z. v. J. Ottenhof en J. de Water. Klaas Cornelis Jan z. v. H. L. Wijbrans en A. de Jager. Albertus An- thonius Cornelis z. v. A. A. Kooter en J. M. Loomans. Elisabeth Jacoba Corne lia Maria d. van S. F. Klein en A. J. M. Kriek. Karin d. v. H. Lekx en W. H. van Weelderen. Petronella Johanna Maria d. van H. J. Zwetsloot en J. C. M. R. Warmerdam. Annette Miranda dr. v. H. A. Slings en A. Verschuur. Gehuwd: J. W. F. Oosterhof en C. I. Spierenburg. Overleden: G. J. Nieuwenhuizen 65 J. echtgenote van L. Boelsma. A. M. Ver- 1,008 62 v™w\t Sirs 1 STÏiSif ken, Breestraat 121a. A. P. T. Kerling Keiling, Beethovenlaan 2. B. Nieu wenhuizen, chem. analiste, L. de Key- straat 13. K. de Ruiter, uitvoerder, salonwagen Kanaalweg. W. de Jager, glazenwasser, Lammenschansw. 329- J. A. P. v. d. Ham, opperman, Looier straat 69. C. E. L. v. d. Mee-Woort- man, M. Moonsstr. 11a. L. B. Holthuis, conservator, Boerhaavelaan 290. F. A. van deT Loo, RLikspaanweg 47- B. Werther, godsdienstonderwijzer. Joh. de Wittstr. 55. M. Verboog, ass. die- - -7. w.r" I - Wang, Kloksteeg 15. O. van der Goot. note van F. H. Ditmar. T. J. Hozee 72 j. man. L. Zirkzee 71 j. man. H. Oos-militair, Rembrandtstraat 27. C v* terom 84 j. man. Rtdegeld 58 J. der Greft-Gerritse, Haarlem- meistraat 113. man. J. F. Zeeman 78 j. 1 Leidse Bioscopen De films in de week van 26 aug. tot 1 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Geef er de Brul(d) aan (alle leeft) Dagelijks: 2 30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Lido: Hercules in de hel van Dzen- giskhan (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Luxor: do t/m di.: Moeder wat een broeder (alle leeft.) Woensd: Sink the Bismarkt (14 jr.) Dagelijks 2 30, 7.UU en 9 15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: Lieve, lieve John (volw.) (Geprolongeerd Dagelijks. 2 30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.3p. 4.45. 7 00 en 9.15 uur Trianon: Veel liefs uit Moskou (18 jr. Geprolongeerd) Dageiyks: 2.30. i uur, 9.1Ö. Zondag: 2.16, 4.30. 7 uur. 9.15. Rex:: Eerst de vrouwtjes (14 jr.) Dageluks: 2 30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45 7 15 en 9 15 uur KORRELTJE Een mens, aan wie niemand bevalt, s er veel ongelukkiger aan toe dan hij, die zelf aan niemand bevalt. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 31 aug. Bloemen. Gladiolen: Beatrix 1100—1200, Albert Verwey 1000—1100, Spotlight 1100— 1200, Am. Anjers: Sim J. G. Dusty. Fa- rah Diba, Desiré 1900—2300, Sim rood, Sim rose, Sim wit 16001800. Grote dah- 550600. Chrysanten groot: Breitner 3000—3500, Migolle 2500—2800, White Hope 2300—2800 per 100. Tros- chrysanten: Grace 160—165, White Ho pe 140145. Lilian Hoek 100125, Koen's Elite 120, Phisostegia 95100, Eikenblad 30—34. Enkele asters 6065*. Dubbele, asters 5565 per bos. WOERDEN, 1 sept. - Kaas - Aan- >er 25 partyen. Prijzen: le kwal. 3.33 3.39, 2e kwal. 3.20—3.32; extra kwal. tot 3.76. Handel kalm.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3