c IN DE KRANTENTUIN SÜSKE--WISKE 2,.. jAG 28 AUGUSTUS 1965 DE LElUSk CUUUAr, PA(ïlN A S L de wmte'amhuwl r 1>M\ EEN VAKANTIE met spanning „Als je wilt geloven, wat er zoal gepraat wordt overal, dan zijn hier de laatste twee weken rare dingen gebeurd". „Werkelijk?", zei Piet belangstel lend, „wat voor soort dingen?" „Niemand schijnt het precies te weten, het is allemaal nogal geheim zinnig. De waarschuwing was ge geven door een van de landbouwers van het kasteel. Het schijnt, dat hij woont in een klein huisje aan de zijde van Covertop en hij beweert, dat hij dingen heeft gezien en ge hoord. Wat hij aan de politie heeft verteld, weet ik niet, maar het moet heel belangrijk zijn, want inspecteur Graddoch is onmiddellijk de speur tocht in elkaar gaan zetten voor mor gen, regen of geen regen." „En wij zullen er niet bij mogen zijn", zuchtte Lex. Jan zei niets, maar zijn gezicht stond nadenkend, toen wij het huis binnengingen en voor de rest van de avond scheen hij vreemd stil en terughoudend. Hij dacht na over de gebeurtenissen van de laatste zes dagen en er kleine voorvallen uitpikkend trachtte hij deze in elkaar te passen als een leg puzzel. Sommige stukjes leken uit stekend in elkaar te passen, maar er bleven toch nog steeds gaten over. Toen hij tenslotte naar bed ging was hij nog steeds met de puzzel aan het worstelen. Steeds maar dacht hij aan die eerste morgen terug en peinsde dan over het geheim van die Renault met de oude banden. Wat had die wagen gedaan bij Sir Geor ges landgoed zo vroeg in de morgen? En wie waren de mannen die erin zaten en wie vooral was de man, wiens gezicht hem bekend was voor gekomen. Zouden zij rechtstreeks of op een of andere manier betrokken kunnen zijn bij de inbraak in de villa. Waren zij misschien erop uit getogen om de omgeving te ver kennen? Ja, dat kon hun aanwezig heid bij de kleine, groene poort verklaren! Dat idee stemde hem enigszins tot tevredenheid, vooral toen hij zich herinnerde, dat er ook een inbraak gepleegd was in een buitenhuis op 12 km. afstand van Thaneborough en wel diezelfde nacht. Dus was zijn nieuwe theorie niet juist. Het was nauwelijks mogelijk, dat de dieven zouden pauzeren bij hun vlucht van de plaats van de ene inbraak om een andere te be drijven. Nee, dat was belachelijk. Hun hoofddoel was om hun schuil plaats te bereiken en de gestolen goederen te verbergen tot het aan breken van de dag. En daar de plaats van de misdaad slechts 12 km. van Thaneborough was, hadden zij ruim de tijd zichzelf en hun buit te ver bergen voor zes uur. „Behalve", zei Jan bij zichzelf, als ze een panne of een ongeluk zou den hebben". En dat was nauwelijks mogelijk, want de Renault was een zo goed als nieuwe auto. Maar toen dacht hij plotseling: „Waarom zou zo'n nieuwe auto verschillende ban den hebben om de achterwielen?" Hjj draaide zich op z'n rug en staar de naar het plafond. Bijna dadelijk zag hij nu in, dat de nieuwe Mi- chelin-band op een wiel van de auto maar één ding kon betekenen: de auto was defect geraakt. Een band moest gesprongen zijn tijdens de nacht en de mannen hadden het no dig gevonden te stoppen om een nieu we band om te leggen. Ja, dat ver klaarde hun aanwezigheid op dat late uur van de morgen. Een nieuw klein stukje was toegevoegd aan Jans legpuzzel! „Maar waarom", vroeg hij zich af, „waarom hadden zij juist gestopt tegenover de kleine groene poort? Was dit per ongeluk of met opzet geschied?" „Met opzet", besloot Jan dadelijk; „ik verwacht, dat zij al hadden be sloten in te breken in de villa, het zij eerder of later. Maar alvorens de inbraak uit te voeren, wilden zij eerst het landgoed en de omgeving verkennen. Toen zij bemerkten, dat hun achterband slapper werd, reden zij nog slechts door tot zij het land goed bereikten en konden zo twee vliegen in één klap slaan. Terwijl één van hen de nieuwe band omlegde, klommen de anderen over de muur en gingen rond 't huis om alles te verkennen. Zij parkeer den de auto bij dat poortje, opdat zij snel konden ontsnappen, als ze door iemand van het landgoed zouden worden betrapt. (wordt vervolgd). Correspondentie Beste kinderen De vakantie is weer afgelopen en jullie zitten allemaal weer ijverig te leren. Ik zou jullie wel eens wil len zien met die bruine gezichtjes, armen en benen van die heerlijke zon de laatste weken. Hebben jullie een fijne vakantie gehad en iets pret tigs beleefd of iets naars? Schrijf daar dan eens een verhaaltje over, dan kunnen andere kinderen mee genieten of als het iets ergs geweest is, met jullie mee huilen. Gelukkig is het leed weer gauw vergeten. Nog heb ik hier een mapje ver haaltjes liggen van vóór de vakan tie en die komen eerst aan de beurt. Wil Kuiters Leiden vertelt ons over: DE ROVERS Er was eens een rover, die achter enige bosjes verscholen zat op een eenzame weg. Hij had een masker voor zijn ogen. De rover wist dat er een koets vol mensen langs zou ko men en dat er achter in die koets een koffer met goud en zilver lag. Daar kwam de koets al. De rover schoot te voorschijn, knalde met zijn pistool en riep: „Handen omhoog". Hij riep ook nog: „dit is een over val". De mensen in de koets schrok ken zich naar. De dief nam vlug de koffer, klom op zijn paard en rende weg. Regelrecht draafde hij naar het postkantoor om daar ook een overval te plegen. Daar stal hij vijftien zakken goud- en zilvergeld. Zijn vrienden, natuurlijk ook boe ven, kwamen hem helpen om met de buit te vluchten. Maar op de terug weg kwam de politie hen achterna en ze kwamen voor de rechter. „Ik veroordeel jullie tot acht jaar gevangenisstraf", zei de rechter met boze stem. Na enige dagen wisten de boeven te ontsnappen en weer hielden ze zich in het bos verscholen. „Ha, ha, ha! We laten ons zo maar niet. Verder kwam de rover niet, want de politie had ze weer te pakken. „Handen omhoog!" riepen de agen ten. Ze werden weer in de gevan genis gezet, maar nu achter een ste vig slot en voor een heel lange tijd. De mensen in het dorp hoefden nu niet meer bang te zijn. groen en 't leek wel gras, dat op hun neus groeide. Vlak er bij waren de lama's, maar we zagen al gauw dat iemand de lama's kwaad had ge maakt en we zijn maar vlug weg gegaan. We zagen de zeehonden, die juist gevoederd werden. Dat was leuk! Ze klommen op een wel twee meter hoge stenen muurtje en toen gooide de oppasser vissen naar hen toe. Ze doken met een sprong van 't muurtje, het water in naar de vissen. Dat was mooi en leuk. Bij de apen bleven we een hele poos kijken en ook naar de leeuwen en de tijgers. In het park liepen ezeltjes, daar kon je op rij den, helemaal los. Leuk was dat. Job van Iersel, Leiden: IN DE SPEELTUIN We kwamen in de speeltuin en aten daar eerst ons brood op. We kregen er een glas limonade by. Ik ging toen eerst in een bootje met Jan en Ewald en daarna gingen we een ijsje kopen. Samen gingen we naar het doolhof. In het midden waren de lachspiegels. Wat hebben we daar gelachen. Er was ook een heel hoge glijbaan. Ik ging er op, maar kleine Jantje viel er af. 't Was gelukkig niet erg. We gingen ook op de wip en in de zweefmolen. We kochten ook nog een nogablok. We gingen de draaimolen in en lieten die heel hard draaien. O, er was ook een heel zwaar klimrek. 't Was al kwart over twee geworden en we renden naar de bus. We reden weg en hadden verder een plezierige dag. Monique Leiden weet ook iets Mieke Ammerlaan, Leiden: over een rover te vertellen IN DE SPEELTUIN DE OVERVAL De koning reed in zijn koets over een eenzame weg. Hij had van het postkantoor een groot pak goud en zilver gehaald. De koning reed rus tig door en wist helemaal niet dat er een rover op de loer lag. Als de koning midden op de weg is, pleegt de rover een overval en springt de koets binnen. De man heeft een mas ker voor. Hij rukt de koning zijn mantel van het lichaam en bindt hem vast. Dan steelt hij al het goud en zilver. De boef krijgt hulp van een vriend, want de koning ver weert zich uit alle macht. Die twee de boef had een geweer bij zich en met een hevige knal probeert hij de koning angst aan te jagen. De politie had die knal gehoord en bin nen de kortste tijd kwamen de agen ten de koning te hulp. De boeven werden gegrepen en in de gevan genis gestopt. Alles is weer goed afgelopen gelukkig! Annemieke v. d. Geer, Leiden: EEN FIJNE DAG Mijn vriendinnetje en ik zijn sa men naar de speeltuin geweest. Eerst gingen we op de glijbaan en toen op de wip. Dat ging allemaal reuze leuk. Wij mochten ieder een ijsje kopen. Daarna gingen we samen naar het klimrek. Om twaalf uur gingen we naar huis, want we moes ten eten. Wij hadden warm eten. Worteltjes en aardappelen en pud ding toe. Na het eten gingen we samen lezen tot twee uur en toen gingen we weer naar de speeltuin. Nu ging mijn zusje ook mee. We hebben die middag heel fijn ge- Joost Walter, Leiden: HET SCHOOLREISJE Met het schoolreisje gingen we naar Madurodam. Dat was erg leuk. Er was veel te zien, alles heel klein, ook een kermis en sportvelden. Toen we alles bekeken hadden, kregen we van meneer Witteman een glaasje cider en daarna weer in de bus. We reden weg en gingen naar Avifauna. Daar kregen we een glaasje melk. Nou dat smaakte na zo'n rit in de bus. We gingen nu kijken in het vogelpark. Daar was ook een don kere grot met langs de kanten platen die verlicht waren. Ik ben er wel 15 keer doorgelopen, zó mooi vond ik het. We gingen toen naar de speel tuin. Ik ging in een botsautootje voor 50 centen en ik had toen nog een kwartje over. Ik heb een kwartje geleend van Cor Droogh en ik ging weer in een botsautootje. Ik heb ook nog voor een kwartje op een ponny gereden. Van meneer Witteman kregen we allemaal een ijsje en we gingen weer spelen. Al gauw werd er geroepen: „De kin deren van de Don Boscoschool naar het theehuisje komen". We moesten naar de bus. Joop Verleg en Gerrie Pikaar waren nog aan het roeien, zodat we nog een kwartiertje moesten wachten. Toen gingen we naar huis. Die avond ging ik vroeg naar bed. Ik was uitgeput. Walter Huig, Leiden: IN DE DIERENTUIN We gingen naar de dierentuin en zagen toen al dadelijk de olifanten. De oppasser vertelde dat ze al oud waren. We zagen ook nijlpaarden, die in het water lagen. Ze kwamen uit het water en toen zagen we, dat ze haren op hun neus hadden, wel een decimeter lang. Ze waren ook Op de dag van ons schoolreisje gingen we 's middags naar een speel tuin. 't Was een speeltuin in Drie bergen. Ik vond dat de leukste speel tuin. Eerst moesten we in een soort kamer. Ik at daar mijn laatste ka detjes op. We kregen daar een ijsje en toen mochten we naar de speel tuin. Ik ging eerst bij de bots autootjes kijken. Dat kostte 50 cen ten. Ik had nog maar 47 centen, dus ik kon er niet in. Toen ging ik naar de Shell autootjes en die kostten maar 25 centen per rit. Ik ging er vlug in en 't was ook erg leuk. Toen kwam meneer Montanus. Hij ging naar de juffrouw van de bots autootjes en vroeg: „45 ritten alstu blieft". „Allemaal in de rij staan, kin- ders!" zei hij. Je moest een ander kind zoeken, want je moest met z'n tweeën in één autootje. Ik ging met Francisca Hendriks. Ik mocht sturen en reed overal tussen door. Je moest op een pen drukken en dat had ik in het begin niet door en daarom gingen we niet zo hard. Er werd even later gefloten en we moesten naar de bus. We gingen naar huis. We waren allemaal erg moe en ik ging gauw naar bed. Joop Verleg, Leiden: DE GROTE WEDSTRIJD Ja, de voetbalclub „De rollende bal" zou zondag zijn eerste wedstrijd spelen, want de club was pas opge richt. De zondag was aangebroken. De jongens zaten in de kleedkamer. Nog vijf minuten en ze zouden be ginnen. Ze moesten spelen tegen Vic torie. De wedstrijd begon. „De Rol lende bal" nam de aftrap en ja, daar gingen ze. In de eerste helft stonden ze bij de rust met 30 achter. De trainer van de Rollende bal dacht: „Dat winnen ze nooit". De tweede helft begon. Victorie nam de aftrap, maar het duurde niet lang of Jan Kempers had de bal. De doelpunten van de „Rollen de bal" werden gemaakt door Jan Kempers, Piet Verdonk, Fred Jan sen en Joop Kiessel. De „Rollende bal" had gewonnen met 3—4. Hoera! Volgende week gaan we weer ver der met de verhaaltjes en dan be ginnen we ook weer met de raadsels. Dag allemaal! TANTE JO en OOM TOON. VERZWAKTE ONTVANGST HILVERSUM II Maandag 30 augustus zal een aan vang worden gemaakt met de vervan ging van de middengolf zender Lopik 2 (298 m.). In verband hiermee zal met ingang van die datum deze zender bui ten werking worden gesteld. Het be drijf wordt tijdelijk overgenomen door de reservezender Lopik 3, totdat on- streeks 25 september de nieuwe zender in gebruik kan worden genomen. Luisteraars, die gewend zijn het pro gramma Hilversum 2 (AVRO, VARA en VPRO) via de middenzender te be luisteren, dienen in die periode rekening te houden met de mogelijkheid va neen verzwakte ontvangst. De ontvangst via de FM-band ondervindt uiteraard geen moeilijkheden. Zoals bekend werd in mei de andere middengolfzender Lopik 1 vervangen. Omdat toen het programma van KRO en NCRV via Hilversum 1 tij delijk via de reserve-zender moést wor den uitgezonden is de zenderwisseling van 1 september verschoven naar 1 no vember. Kf m com nims mttmti.. \mem emmmm cmorrm.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5