Vakantiespel in Ter Aar, uitbundig genoten, werd uitbundig besloten Constantijn beëdigde nieuw kabinet BETOGINGEN IN ATHENE Buurman schiet jongen in lever Weerbericht PAUZE PUZZEL Zandvoort wacht op vergunning voor Pier LAATSTE ORGELCONCERT IN GROTE KERK TE NOORDWIJK JAG 21 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT 200 kinderen namen deel Tweehonderd kinderen in Ter Aar hebben een fijne week gehad, vol van spel en ontspanning en als men het programma doorneemt is het comité ook vindingrijk geweest om spelen te verzinnen. Op maandagmorgen werd de va kantieweek begonnen, met het kiezen van namen voor de verschillende groe pen, waarbij natuurlijk ook de Beatles niet ontbraken. Na de naamkeuze moesten de kinderen een vaandel ma ken, wat hun groepsnaam moest dra gen. De taak van het maken der vaan dels was toevertrouwd aan de meisjes. Intussen werden de jongens op het sportterrein bezig gehouden met een vijfkamp. De eerste groep jongens van 7 en 8 jaar kwamen het eerste aan bod. Ton v. d. Hoorn won deze kamp en behaalde 22 punten. Ton v. d. Boo gaard was tweede en Ben Sassen der de. Bij de jongens van 8 jaar haalde Johnny v. d. Pijl het hoogste aantal punten, Jos v. d. Zwaan werd nummer 2 en Roland v. d. Jagt kreeg de derde prijs. Wim v. d. Hoorn was bij de jongens van 9 jaar de beste, Wim Heemskerk twee en Alex Fransen was nummer 3. De groep van 10 jaar vond in Kees Egberts de beste, Tonny Slof won de tweede prijs en Peter van Linden de derde. De grootsten in deze vljfkmp waren de jongens van 11 jaar. Hans Rode- wijk won hier met 20 punten en Ge rard Slof was tweede. Als derde ein digden gelijk Fred Rodewijk en Hans Versluis. Mutsen en trommels Om de vrijdag tot een feestdag te maken moesten ook feestmutsen, mas kers en toeters worden gefabriceerd. Maar ook moesten er trommels zijn om de optocht luister by te kunnen zetten. Dan maar naar de conserven- industrie om zuurblikken te halen, want daarop kan je herrie maken. Uit stalenboeken van behang knipten de meisjes onder deskundige leiding ket tingen. Kapelaan Pieterse was dagen" op pad geweest, om jonge mensen te be wegen hun vrije tijd beschikbaar te stellen als leiding voor deze vakantie week. En hij was daar goed in ge slaagd, zodat kleine groepen konden worden geformeerd, die ieder een ei gen leider of leidster hadden. Vissen In de Zepposgroep was Kees Slof de beste met 441 mm. Bennie Sassen was tweede. Ton'v. d. Boogaard derde en Nico Hoogervorst vierde. Peter Lek had de eerste eervolle vermelding. De vissen wilden wel graag bijten in de Beatlesgroep, want Leo v. d. Pijl werd hier eerste met 1208 mm, nummer 2 was Peter van Linden en 3 Corrie Hoogendijk. Piet van Zaal en Martien van Tol kregen bij deze groep een eervolle vermelding. De „Grote Jagers" maakten er niet veel van. Peter Touw die hier de eer ste prijs won had maar 143 mm. Hans Rodewijk was nummer 2 en Adri Fran sen was derde. Bonanza had weer meer succes. Si mon Mank was hier nummer 1 met 934 mm, Jan Bouwmeester 2. Leentje v. d. Pijl werd derde en John v. d. Vlught won de derde prijs. De jongens en meisjes van de le en 2e klas gingen die middag naar Groenendaal om van de natuur te ge nieten. In de middag gingen de meisjes 'n hindernisloop houden in verschillende groepen. Bij de Bezemheksen was An- nemarie Robertz de beste, Cora v. d. Hoorn tweede en Mariene Lek num mer 3. Marjan van Tdl won bij de Lente- feën de eerste prijs gevolgd door Ans v. d. Hoorn en Corrie Koeleman. Bij de bloemenmeisjes won Lia van Leijden de eerste prijs, Corrie Hart veld de tweede en Lia Otto de derde. Marja Fransen was nummer 1 by SCHEEPSBERICHTEN Grote Vaart: Acmaea 19 te Punta Cardon Acteon 19 250 ZW Ouessant/Berre Alamak 19 te Port Said verwacht Alcor 20 v. Port Pirie/Melbourne Algorab 19 330 NNW Dakar/Santos Alkes 19 550 O Malta/Genua Aludra 19 te Santos Area 24 te Bombay verw. Asterope 19 800 W Glasgow/Glasgow Bovenkerk 19 te Genua Garoet 19 te Bombay Heemskerk 20 v. R'dam nr. Bremen Kara 20 te Durban verw. Kloosterdijk 20 te Hamburg Korendijk 19 v. New York nr. Phila delphia Maasdam 20 te Bermuda Medon 19 v. Fort de France/Antigua Merwelloyd 21 Beira/Dar es Salaam Mississippilloyd 20 te Dar es Salaam Musilloyd 19 35 ONO Cuba/N.-York Onoba 19 Kuria Muria/Mena al Ahmadi Overysel 19 100 Z Colombo/Penang Peperkust 19 120 NW Lissabon/ Dakar Poeldijk 19 570 N Azoren/Le Havre Rotterdam 9 100 W Landsend/N.York Steenkerk 19 463 NO Mombasa nr. Mombasa Streefkerk 19 400 ZW Cocoseil nr. Fremantle Ulysses 19 870 ZW Azoren/Antw. Vitrea 19 500 Z Reyhavjik/Gothenb. Wonosari 19 te Adelaide Kleine vaart: Aerdenhout p. 19 Brunsbuttel nr. Walkom Primus 20 v. Barry nr. Lissabon de keukenprinsessen, op de voet ge volgd door Joke v. d. Pyi en Els Janssen. De Bonte vlinders vonden in Lida Egberts hun sterkste, nummer 2 was Ellie Groen in 't Woud en Lida Koe leman was derde. Op straat tekenen Op de straat tekenen was een be zigheid die de kinderen voor hun spel menigmaal hadden gedaan, maar nu er een wedstrijd van maken was wat moeiiyker. Bovendien moest het droog zijn. Op het Nuyensplein, het van Bre- derodeplein en in de Dosinstraat was ruimte genoeg om schilderachtige te keningen te maken, die door een jury werden beoordeeld. 1. Clemi Uytte- waal; 2. Ronald Otto; 3. Marjan Ver meulen; 4. Frank Akerboom, Emmie van Kessel en Marjan van Tol. Corrie v. d. Hoorn en Ton v. d. Boo gaard eervolle vermelding. Op het programma stond ook een sterrit op de fiets, die voerde via Kor- teraar, Nieuwkoop, Zegveld, Zwam- merdam en Aarlanderveen weer naar het uitgangspunt bracht. Mevr. Bader- ZevenhoveD won met haar groep de eerste prijs. Adrie Akerboom, Anne- mieke Keijzer, Marjan Fransen, Bep- pie Kampman en Marian Vermeulen reden in deze groep. Voettocht Ook de meisjes vonden nog de tijd voor hun vijfkamp. In de groep van 7 jaar won Mariene Lek de eerste pry's, Lia Slof was nummer 2 en 3 Annemarie Robertz en Anita Dobbe. In de groep van 9 jaar haalde Ma rian van Tol de meeste punten, ge volgd door Agatha Bontje en Corrie Koeleman. Voor de 10-jarigen wisten Ria van Emmerik en Marijke Voortman sa men de meeste punten te verwerven en Marian Mank werd derde. De meisjes van 10 jaar vonden in Quirini Vermeulen hun sterkste doch ter, gevolgd door Lonie v. d. Hoorn en Marian Vermeulen. Met 16 punten haalde Lyda Egberts de eerste prijs bij de 11 jaar oude meisjes, Lidy Koeleman werd tweede en Willie Groen in 't Woud won de derde prijs. Donderdagmiddag gingen vrywel alle 200 kinderen naar Avifauna om te zwemmen en vogels te kyken. Een voettocht met allerlei opdrach ten sloot de vrijdagmorgen af. Men vroeg voor de veldpicnic onderdak in de grote veilinghal, waar op groente kisten de boterham en de appel wer den opgepeuzeld. En dat ging het einde betekenen van een zo prachtig geslaagde vakan- tiespelweek. De jeugd was onver moeid. Met blinkende trommels en wapperende vaandels, getooid met schitterende feestmutsen ging men vanaf het veilingterrein naar het pa rochiehuis, voor de sluiting van de vakantieweek. Een goochelvoorstelling, zou het reeds genoten circus nog wil len evenaren. En dat gelukte wonder wel. Ademloos keek de jeugd toe. Bellen blazen De voorzitter van het organiserende comité, de heer Van Uffelen, vertelde eerst hoe het vakantiespel was ont staan en hij sprak dankwoorden tot de vele helpers en leidsters. Hy dankte ook de mensen die hun auto hadden beschikbaar gesteld. De heer v. Veld hoven en mej. Otto kregen een pluim voor hei samenstellen van het ryk variërende programma en de heren Van Velzen en Harry Volgering voor de organisatie van het spel en de sport. Maar vooral mevrouw v. d. Pijl- v. Vliet, die als secretaresse had ge fungeerd kreeg lof voor haar arbeid. De heer Devilee hield de kinderen bezig met poppenkast en goochelen. Maar ook de jeugd kon nog weer ak- tief zijn met zeepbellen blazen wat de jongens wisten te winnen met 50 pun ten. De meisjes op hun beurt wonnen het paardrijden. Kapelaan Pieterse kreeg dank voor zijn arbeid en pastoor v. d. Hoeven dankte het comité voor de vele moeite, die zy zich hadden getroost om dit vakantiespel te orga niseren. Met een lang zullen ze leven werd deze week afgesloten en kunnen leiders en leidsters uitblazen van hun drukke werk, waarvoor de ouders hen toch zeker wel dankbaar zullen zyn. verpleegden van Huize de Wilbert en van Pension St. Jozef verblijd met het optreden van een plaatselijke zang vereniging. Te 2 uur trekt de „Sportvereniging Katwyk" door het dorp. De start aan de Tulpstraat en de finish evenzo aan de Tulpstraat. Te 2 uur is er een judo-demonstratie door de Sportschool Van Leeuwen en te drie uur ringste ken per brommer voor paren in de Rijnstraat. Leider A. Luyten. Te 4 uur fopvoetbal voor dames in de Rijnstraat onder leiding van A. Luyten. Om 5 uur stoelendans op het terrein bij De Roskam, leider D. de Koning. En te 8 uur des avonds de gebruikehjke lam pionoptocht. Start en finish aan de Baron van Wassenaerlaan. En tot slot, van negen uur des avonds tot half twaalf optreden van de swing band „The Develish Strings" in de muziektent bij hotel De Roskam. Dat belooft dus een knal-oranjefeest te worden. Het bestuur verwacht dat alle inwoners de vlag zullen uitsteken. VOORSCHOTEN Tentoonstelling in Cultureel Cen trum Schijnbaar waardeloze stuk jes afval, overgeschoten stukjes stof uit de mode ateliers, reepjes verband gaas enz. kunnen door talentvolle vingers worden samengevoegd tot kunstwerken van hoog gehalte. Ver rassende resultaten van de kunstena res Lies Guntenaar, wier werk van 1 t/m 9 september a.s. in het Cultu reel Centrum is te bezichtigen, met uitzondering van dinsdag 7 septem ber. De collectie van 31 werken is samengesteld door de Ned. Kunst stichting te Zeist. Na Voorschoten zal de collectie nog een bezoek bren gen aan Vianen en Hoogvliet. De openingstijden van de tentoonstelling zijn: woensdag 1 sept, van 20.30-22.00; donderdag 2 en vrijdag 3 sept, van 19.00-22.00; zaterdag 4 sept, van 14.00 -18.00; maandag 6, woensdag 8 en donderdag 9 sept, van 19.00-22.00 uur (zondag 5 en dinsdag 7 sept. geslo ten). De toegangsprijs en de prijs van de catalogus bedragen elk 0,25. Vooral dames zullen het werk van Lies Guntenaar zeker waarderen. HAZERSWOUDE UITGAANSDAG NKV De leden van de Kath.Vrouwenbe- weging van het NKV. uit Hazerswoude dorp hebben een dezer dagen hun jaarlyks uitgaanstripje gemaakt. Hoofddoel vormde ditmaal Den Bosch, waar de fabrieken van P. de Gruyter met een bezoek werden vereerd. Na een bezoek aan de stad Den Bosch trokken de dames naar Willes- kop voor het consumeren van het diner. De gezelligheid kwam hier tot een hoogtepunt en deze bleef ook tijdens de laatste etappe van deze trip gehand haafd. Een van de leden zorgde hier- by voor de instrumentale begeleiding door een vief nummertje weg te geven op de mondharmonica. KATWIJK HET ZWEMBAD KOMT! Al zo lang is er gesproken over een zwembad in Katwijk. Niet alleen de inwoners, doch ook de raad wijd de er meerdere besprekingen aan. Thans is het zover dat we kunnen zeggen: er komt een zwembad. Thans is namelijk de Rijksgoed keuring verkregen voor de bouw van een zwembad. Zeer waarschijnlijk zal reeds in oktober met de bouw van het zwembad worden begonnen en het ligt in de verwachting dat dit in 1967 gereed zal zijn. Het zwembad zal komen tussen het weekmarktterrein en de Trium- fatorkerk, dus langs de Zeeweg. Er zal ook nog een instructiebad wor den aangelegd van 8 x 16 meter. Het plan is ontworpen door de archi tecten J. en Jan Baanders te Am sterdam. Na een aanlooptijd wordt gerekend op 250.000 baden per jaar. Duivensport Met 69 jonge dui ven hield de Postduivenvereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 308 km. De uitslag was als volgt: T. de Klere 1, 2; A. de Vreugd 3; G. Noteboom 4, 5, 6, 8; A. Stravers 7; J. Souverein 9; G. Ouwehand 10. VOORSCHOTEN Bouw kleuterschool vertraagd. Burgemeester en wethouders van Voor schoten delen de ouders of verzor gers van de kleuters van de openbare kleuterschool „De Speeldoos" aan de Anth. van Leeuwenhoekkade mede, dat de derde klas van deze school, die met ingang van het nieuwe schooljaar zou worden ondergebracht in een van de lokalen van het in aanbouw zynde schoolgebouw aan de Molenlaan, niet per 24 augustus a.s. zal kunnen begin nen. De oorzaak hiervan is, dat ver traging bij de bouw is ontstaan. De van de hoofdleidster der school ontvangen circulaire voor de kleuters van deze klas komt hiermede te ver vallen. Zo spoedig mogelijk zal omtrent de datum dat de kleuters van deze klas op de school worden verwacht mede deling worden gedaan. RUPWETERING RKSV „Rypwetering". Zondag a.s. gelegenheid om contributie te be talen in café Bakker van 10.30 uur tot 11.45 uur. Koning Constantijn van Grieken land heeft vrijdagmorgen het door Elias Tsirimokos gevormde kabinet beëdigd. Tsirimokos is, behalve pre mier, voorlopig ook minister van buitenlandse zaken. Het nieuwe ka binet bevat vier leden van de demis sionaire regering-Novas. Negen van de elf ministers en staatssecretarissen zijn afgescheiden afgevaardigden van Papandreoe's Unie van het Cen trum. Tot de vier ministers, die aan blijven, behoren Stavros Costopoe- los, die de portefeuille van defensie beheert en voorlopig ook minister voor economische coördinatie zal zijn en admiraal Toembas, minister van openbare werken. De nieuwe regering zal naar ver wachting drastische maatregelen ne men tegen demonstraties. De 58-ja rige socialist Tsirimokos was minis ter van binnenlandse zaken in de regering van Papandreoe, die op 15 juli tot aftreden werd gedwongen na een geschil met de koning over het leger. De nieuwe premier brak met Papandreoe naar aanleiding van diens onverzoenlijke houding in de vijf weken oude crisis. De eerste krachtproef voor de nieuwe regering komt begin volgende week, wanneer Tsirimokos het parlement om het vertrouwen vraagt. De vorige pre mier, Novas, slaagde er niet in de confrontatie met het parlement te „overleven". Tsirimokos zal naar verluidt nog een aantal ministers aanwijzen voor zijn kabinet, zodra dit de goedkeu ring van het parlement heeft gekre gen. Belgische klachten over schandelijk veetransport In Antwerpen is schande gespro ken over de wijze waarop een 900- tal koeien uit Amerika en bestemd voor Franse slachterijen, per boot zou zijn getransporteerd. De omstan digheden op de betrokken boot, het Panamese vrachtschip „Corral", zou den zodanig zijn geweest dat een 60- tal beesten en de 19 tijdens de over tocht geboren kalveren voor de aan komst in Antwerpen waren omge komen. Voorts was een op de Ant werpse kade ontsnapte koe, die zich ondanks toediening van een kalme rend middel niet wilde overgeven, door de oppassers tegen een muur doodgedrukt. Een lid van de dieren bescherming heeft tegen de behan deling van het vee geprotesteerd en de politie er bij geroepen, die pro ces-verbaal opmaakte tegen een Franse oppasser, die de koeien met een ijzeren staaf geslagen zou heb ben. Het transport van het vee geschied de via Antwerpen vanwege de re ductie op douanerechten, die in Bel gië op dergelijke invoer wordt ge geven met instemming van de mi nisterraad van de EEG, ter tegemoet koming in de vleesschaarste op de Belgische markt. Het vee moet dan in België geslacht worden om de Franse grens overgebracht te kunnen worden. Een buurman van de 12-jarlge Grosbekse knaap G. L. is er de oor zaak van dat de knaap naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Hij had de jongen nl. gevraagd een knikker vast te houden, dan zou hij hem uit zyn hand schieten met een windbuks. Het schot ging echter ver naast en het kogeltje drong in de lever van de jongen. Er moest operatief wor den ingegrepen; tegen de buurman is een procesverbaal opgemaakt. De toe stand van de jongen is redelijk. Spoorbomen dicht door blikseminslag De automatisch functionerende over weg in de Zuiderzeestraatweg in Ny- kerk is gistermiddag door een bliksem inslag buiten werking gesteld. De ge sloten bomen waren niet meer omhoog te krijgen. Dit had tot gevolg dat aan weers kanten van de overweg de wachtende auto's aangroeiden tot kilometers lange files. De treinen moesten op groene vlaggen ryden. Na enige tijd werden groepjes auto's onder de met hand kracht opgetilde spoobomen geloodst. Drie uur later ging echter alles weer normaal d.w.z.: automatisch. KOEL Voornameiyk aan de kust harde, hier en daar stormachtige wind. Op klaringen, afgewisseld met plaatse lijke buien. Tamelijk koel. /r WEER IN EUROPA HELSINKI regen 19 14 STOCKHOLM zw. bew. 00 13 OSLO zw. bew. 20 10 KOPENHAGEN h. bew. 20 15 ABERDEEN regen 19 11 LONDEN regen 21 13 AMSTERDAM zw. ebw. 18 10 BRUSSEL zw. bew. 19 10 LUXEMBURG mist 23 12 PARIJS zw. bew. 20 11 BORDEAUX mist 25 10 GRENOBLE 1. bew. 29 14 NICE onbew. 26 19 BERLIJN regen 29 16 FRANKFORT zw. bew. 28 14 MüNCHEN 1. bew. 27 14 ZURICH zw. bew. 25 14 GENèVE h. bew. 27 14 LOCARNO zw. bew. 27 16 WENEN zw. bew. 26 14 INNSBRUCK zw. bew. 27 12 BELGRADO onbew. 28 16 ATHENE onbew. 31 22 ROME 1. bew. 28 18 BARCELONA 1. bew. 29 19 MADRID 1. bew. 33 16 MALLORCA 1. bew. 30 18 LISSABON 1. bew. 33 17 Morgen Elfde zondag na Pinksteren. Mis: "God in Zyn heilig oord TECHNISCH WONDER ZONDER TECHNIEK Omsidderd door een druk luchtver keer lagen we op het luie ruggetje in de zomerzon, tussen de schermbloemen. Daar was een bonte luchtvloot in de weer, van bommenwerpers tot molli ge sportvliegtuigjes. Het boeiendst wa ren de ongelooflijk behendige straal- vliegtuigjes, die in de lucht bleven staan en in een ondeelbaar ogenblikr -niet eens een "ogenblik" want het oog kon ze niet byhouden - wegschoten en dan heel ergens anders stonden, zy be schikten in hun kleine bastjes - ze zyn niet groter dan een erwt - over moto ren en een technische uitrusting, die zelfs in onze atoomtijd de uiterste ver bazing wekt. De inrichting van zulke insecten is een technisch wonder. Aan gezien niemand weet hoe ze vervaar digd worden, zijn ze ook in theologische zin een wonder. Ze zyn een scheppings wonder in een wonderschepping. Oplossing nr 530:1. smaad, 6. aar, 7. gil, 8. rob, 9. ren, 10. sloot, verf. 2. mirabel, 3. Angerlo, 4. paard, 5. klant, De directie van de Koninklijke Ne- derlandsche Maatschappij voor Ha venwerken N.V. betreurt dat het mi nisterie van Bouwnijverheid nog steeds geen aanleiding heeft gevon den vergunning te verlenen voor de bouw van de pier in Zandvoort. Deze pier zou, zoals gemeld, worden ge bouwd door het Portugese bedrijf van de Mij. voor Havenwerken, dat zich bereid heeft verklaard het projecht uitsluitend met buitenlands perso neel uit voeren. Een en ander blijkt uit 't Havenwerkenverslag over 1964. Ondanks het achterwege blijven van het ministeriële fiat, zijn de voorbereidingen van het project nor maal doorgegaan. Op het ogenblik zijn de plannen klaar en er liggen zelfs al onderdelen gereed. Zodra de vergunning afkomt, kan onmid dellijk met de bouw worden begon nen. De constructie van de pier zou geschieden voor rekening van een i vrijwel volledige dochteronderne ming van de Mij. voor Havenwer ken, de Maatschappij tot Exploitatie van de Wandelpier Zandvoort N.V. in Zandvoort. De moedermaatschap pij heeft in 1964 haar voorlopige storting in het gewone aandelen kapitaal van deze N.V met f891.000.- verhoogd tot f 990.000.- Een groot deel van dit bedrag zit in de voor bereiding van het werk. Oudheidkundige vondsten in Nubië Oudheidkundigen hebben in Nubië vierduizend fresco's en reliefs van gro te historische betekenis gevonden. Sommige muurschilderingen, die in grotten zijn aangetroffen, dateren uit prehistorische tijden. Er zyn inscrip ties gevonden in hiëroglyfen, demo- tisch, koptisch, grieks, latyn en aramees, die nieuw licht werpen op de ontwikkeling van het gebied. De archeologen hebben twee maan den tyd om de vondsten in veiligheid te brengen voordat de streek, als de dam van Assoean gereed is, onder wa ter komt. Aan Feike Asma, de Haagse, veel omstreden organist was de eer ge gund de serie orgelconcerten, mede uitgaande van „Het Orgelcentrum" te besluiten. Als we de finale bui ten beschouwing laten, was het een interessant programma wat hij ons zou voorspelen. Asma begon met drie choralvor- spielen van Joh. Seb. Bach die hij op rustige wijze vertolkte. Wel waren de versieringen in „Ich ruf zu dir" niet helemaal correct en waren er in „Ach bleib' bij uns" enige slor dige passages en waren wij het met de registratie en de behandeling van de tegenstemmen niet eens, maar zij waren toch het aanhoren waard. Ook Praeludium en Fuga in C- molle vond een uitstekende verklan king, hoewel wij het Praeludium iets lichter geregistreerd hadden gedacht; dan was het prachtige lijnenspel be ter tot haar recht gekomen. De Fuga muntte uit door heel goede frasering en behandeling van het fugathema. Over het Concerto in A-dur van G. F. Handel waren wij over de vertolking minder tevreden. Er zijn vele bewerkingen van deze concer to's, maar weinig zijn wetenschap pelijk verantwoord. In ieder geval niet die, welke Asma gebruikte. Handel schreef deze concerto's als speelstukken voor pauzes bij zijn ope ra's en wel voor Idein orkest en een één klaviers orgel. In de bewerking voor orgel-solo's wordt de orkestpartij en de orgel- soli ieder met een andere instrumen tale registrering gespeeld. Hier, in Asma's voordracht was geen verschil te bespeuren tussen wat voor orkest gedacht was en wat voor orgel. Het gehele Allegro b.v. werd één orgel solo, ook het Menuet. En de Fuga werd in zo'n hoog tempo gespeeld dat Asma wel over „zijn vingers" moest struikelen. Spelcorrectheid was verre te zoeken. Een goed geregistreerde Pastorale uit Widoris 2e Symfonie ging aan Choral III van César Franck vooraf. Asma beheerst deze Franse roman tische muziek heel goed. Maar dit keer had de uitvoering iets van ge haastheid. Een gehaastheid die de gehele avond kenmerkte. Bijna zon der enige pauze kwamen de werken achter elkaar uit Asma's handen en voeten. Hendrik Andriessen's „Intermez- Naaldwijkse inbreker zo" werd helder en goed aangevoeld ten gehore gebracht. Deze „Intermez zi" waren bedoeld als studiemateriaal voor Andriessen's leerlingen aan wie hij ze ook opdroeg met naam en toe naam. De finale (Ps. 42) van Asma zelf, had de bekende Asma-klanken en het overbekende Asma-bravour aan het slot. Het orgelcomité moet vol gend jaar ook eens organisten buiten het orgelcentrum aantrekken. Dit ter afwisseling! THEO TEN HOOVEN KATWIJK AAN DEN RIJN DE ORANJEFEESTEN BEGINNEN Reeds op maandag 30 en dinsdag 31 augustus beginnen de Oranjefees ten met het optreden van het circua Toni Boltini die zijn tenten zal op slaan aan de Hoorneslaan. Vermeld zij, dat dit optreden van Boltini tot stand kwam door bemiddeling van de Oranjevereniging te Katwyk aan den Ryn. De voorstellingen zijn des mid dags om drie uur en des avonds om acht uur. En donderdagavond om 8 acht is er een modeshow in het paro chiehuis met medewerking van J. J. Gouw met zijn elektrisch orgel. Ook is er dan het Bingospel. Vrijdagavond om acht uur is er een wedstrijd in klaverjassen in het paro chiehuis onder leiding van A. Luyten. En zaterdag wordt de grote dag. Dat begint al des morgens om 6 uur met een hengel wedstrijd onder leiding van Ph. Zweers. Te 8 uur komen de he rauten de feestelijkheden aankondigen. Te 8 uur beginnen ook de bedryfs- voetballen op het KRV-terrein aan de Sandtlaan. Daarna puzzelrit voor fietsers gevolgd door een puzzelrit voor bromfietsers onder leiding van L. A. Kreft. Op het parkeerterrein zal er van 10 tot 12 uur onder leiding van de heer C. L. van Kesteren optreden het kindercircus „Atlanta". En van 11 tot 12 uur worden de VIT HET ALTIOR-KAMP TE GRIENDTSVEEN gegrepen Het is de Naaldwijkse politie ge lukt de dader te arresteren van de inbraak, die de vorige week werd ge pleegd bij de juwelierszaak van de firma Van Loenen aan de Heren straat te Naaldwijk, waarbij voor ongeveer 15.000 gulden aan sieraden werd buitgemaakt. De dader, die geen onbekende voor de politie is, bleek de 22-jarige los- werkman A. van der E. uit Naald wijk te zijn. Vrijwel al het gestolene kon door de politie in beslag worden genomen. Tevens werd de 21-jarige tuindersknecht J. A. S., eveneens uit Naaldwijk, gearresteerd, die de hand heeft gehad in het verbergen van de buit. Deze bekende tevens een an dere inbraak te Naaldwijk te hebben gepleegd. Beide verdachten zijn in arrest gesteld. Vrijdagmorgen. Nog eenmaal laten wy u een ver slag horen vanuit ons prachtige kamp. Donderdagmorgen na de voetbalwed- stryd, zyn wy na ons heerlijk weer gewassen te hebben, met bussen naar Overlaan gegaan om het oorlogsmu seum te bekyken. Gewapend met lunch pakket en melk kwamen we daar kwart voor elf aan. Het was daar een heeriyk oord. Nadat we een program ma hadden gekocht, begonnen we aan de rondgang. Dat dit interessant voor de jongens was, zult u begrijpen, voor al de tanks en kanonnen hadden uiter aard de meeste aandacht. Half één waren we met al de andere jongens bij het restaurant present om een aan val te doen op de lunchpakketten, die dan ook in een minimum van tijd veroverd werden. Ook de melk werd door de jongens niet ontzien, en vooral van onze zyde want de verenigingen VDO en TZB konden hyn melk niet aan, maar Altior wist daar wel raad op want ook deze melk werd door ons verslagen, zodat wy met ons team 13 liter melk dronken. Daarna mochten de jongens tot half vier vry spelen en rondlopen, wat geweldig in de smaak viel, want toen de jongens weer byeen vergaard waren, zagen zy er zo zwart als torren uit. Maar in het kamp aangekomen, was er wel vol doende water aanwezig om dat te ver- wy deren, en toen wy weer keurig schoon aan tafel zaten, smaakte de warme maaltijd ons uitstekend. Half zeven gingen we naar het sportterrein om getuige te zijn van de voetbalwed strijd tussen de leiders van ons kamp en de voetbalvereniging uit Griendst- veen. Tot grote vreugde van de jon gens wisten de leiders met 21 te winnen, na een naar onze smaak veel te harde strijd. Daarna weer vlug naar het kamp, want om half negen stond ons de film te wachten ,,'t Zit in de lucht"! Dat de lachspieren danig in beroering werden gebracht, behoeft geen betoog. Toen dan ook om half elf de jongens moe maar voldaan hun slaapzak opzochten, was er weer een prachtige dag voorbij. Vanmorgen gaan we de finales bekyken waar we helaas niet aan mee kunnen doen om ons daarna op te maken voor de feest- sluitingsavond. Nog een nachtje sla pen dus, en dan hopen wy gebruind door de zon, met een machtig mooie kampweek achter de rug, weer ge zond en wel voor u te staan. Voor de laatste maal een harteiyke groet van de jongens en KECO.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5