610 310 S verdient predikaat „uniek" „VOOR ELCK WAT WILS" KRIJGT WERKELIJKE BETEKENIS TERUG Opbouw behalve economisch ook bijzonder aantrekkelijk LEIDATO-AGENDA HUIBERS Jongeman maakte dodelijke val ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1965 pgjjr i| HET FEEST IS BEGONNEN gekomen: achter in de „Cinerama- dancing" is een piepklein podiumpje, langs de met oude bisoscoopborden e.d. opgesmukte muren zijn stoelen en biertonnen bij wijze van ta feltjes opgesteld. Kleurrijke verlichting en visnet ten completeren deze sfeerrijke ruim. te, waarin de Leidse tiener zich zon der enige twijfel meer op zijn of haar gemak zal voelen dan op de binnenplaats van de Stadsgehoorzaal, die vorig jaar ter beschikking van de twistgrage jeugd stond. Lawaai Ook de zalen van „Den Burcht" zijn benut als standruimte, maar het accent ligt hier vooral op het dier. Er staan hier een aantal aquaria, waarvan er één onlangs werd be kroond bij een landelijke wedstrijd in Haarlem, er is een volière met tropische vogels, die samen met de onverstoorbaar op hun stok gezeten papegaaien op gezette tijden zorgen voor een oorverdovend maar vrolijk lawaai. Huishoud-beurs Wie, zoals wij, de ronde langs de vele Leidato-stands heeft gemaakt, moet wel tot de conclusie komen, dat hier iets bijzonders tot stand is gebracht. Niet alleen door de afzonderlijke standhouders, maar vooral ook door de organisatoren van deze voor het eerst het karak ter van een ECHTE huishoudbeurs dragende Leidato-show. Maar gaat U zelf kijken: het feest duurt nog tot en met 2 september Een overzicht van de grote zaal van de Stadsgehoorzaal. Sfeer Het is gebeurd! „Eindelijk," verzucht te Leidato-comitévoorzitter Jan Wolf slag vanochtend. „Nu kan ik eindelijk eens een paar nachten slaap gaan in halen." Na een voorbereidingstijd van ongeveer een jaar was het vanochtend om tien uur, na een korte verwelkoming door de heer Wolfslag aan burgemeester G. C. van der Willigen om de Lustrum- Leidato, die zonder enige twijfel de ko mende twee weken alle andere Leidse gebeurtenisssen in de schaduw zal stel len, te openen. Gisteravond was het al aan de optocht te zien, dat er dit jaar iets bijzonders is met de Leidato, en hiermee wordt méér bedoeld dan alleen maar het kale feit, dat het dit jaar een lustrum is. Tieners kunnen dit jaar terecht in de garages van „Den Burcht". Hier wis men gistermiddag nog hard aan het werk om de fantasierijke décors in goede orde aan te brengen. Op merkelijk, met hoe weinig middelen hier iets heel aardigs tot stand is Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 brengt U een grote sortering in geboorte aankondigingen Vraagt monsterboeken ter in zage. (Advertentie) De formule, die vorig jaar met - eigenlijk niet geheel verwacht - succes werd toegepast, is dit jaar nog aanmerkelijk bijgeschaafd. De vorig jaar gemaakte fouten zijn opgespoord, en waar nodig en mogelijk verbeterd. Om een paar punten te noemen: het artiesten- programma, bij de vierde Leidato nog herhaaldelijk een punt van min of meer ernstige kritiek, is duidelijk minder overladen. Liever gezegd: die overlading is omgezet in - als wij ons mogen wagen aan een prognose - een juiste dosering. Ruimte-effect sociëteit Minerva veel aantrekkelijks herbergt voor een belangrijke cate gorie van Leidato-bezoekers. Door een economische standop- bouw en -indeling is meer ruimte ontstaan, waardoor de bezoeker geen halsbrekende toeren meer be hoeft uit te halen om van in- naar uitgang te geraken. Vlak vóór het podium is een „vlakte" vrijgehou den ter grootte van een flinke dansvloer, waar men desgewenst het optreden van de artiesten op zijn gemak kan volgen zonder de angst, dat men op de tenen van zijn buurman moet gaan staan. Bijzonder treffend is de opzet van de standbouw, in vele opzichten nog eenvoudiger dan vorig jaar al het geval was. Er zijn opmerkelijk veel „open" stands, hetgeen een aange naam „ruimte - effect" tengevolge heeft. Maar het belangrijkste is mis schien wel het feit, dat de Leidato, nog veel meer dan voorgaande jaren, voor-elk-wat-wils te bieden heeft. Spraken wij tot nu toe over de Stadsgehoorzaal, ook de andere ge- Detail van de hobby-show: een botter legenheden, waarin een deel van de (voorgrond) en de boeier, in twee Leidato-activiteiten plaatsvindt, zijn y 6 zeer zeker een bezoek waard. Niet Jaar tijds vervaardigd door de heef P. Roelandse. alleen, omdat hier de standhouders zeer goed voor de dag komen, maar ook, omdat, voral de toneelzaal van Lucifers De hobby-show, die hier, héél een voudig is opgezet, moge dan niet op vallen door een grote originaliteit, het geeft in ieder geval ook andere bevolkingsgroepen dan alleen de mid denstand de gelegenheid te tonen wat zij waard zijn. Eigengemaakte sieraden, in ver loren uurtjes gemaakte schilderijen (enkele ervan herinneren ons sterk aan bekende schilders als Rubens e.a.), een grote verzameling knap soms van lucifers! in elkaar gezet te molens, een collectie militaire kledingstukken en insignes, twee pre cies op schaal nagebouwde schepen (een botter en een boeier, beide pronkstukken van de heer P. Roe landse, die ons toevertrouwde, dat hij er twee jaar „niet constant natuurlijk" aan gewerkt heeft, en dat hij volgende week zijn vijftig jarig huwelijksfeest hoopt te vieren), alles op een simpele wijze geëxpo seerd. Maar juist die eenvoud maakt deze show zo aantrekkelijk. Eén bezwaar, en tevens een raad voor degenen, die van plan zijn de hobby-resultaten te gaan bekijken: het is een hele klim op een niet al te brede trap, dus doet U het kalm aan „Leidse" kunst Weer even terug naar de Stadsge hoorzaal, waar ook de bovengalerij in gebruik is genomen als expositie ruimte. Maar hier geldt het een ex positie in een wel wat andere bete kenis: een aantal schilders, tekenaars, beeldhouwers is hier bezig geweest werken op een zo gunstig mogelijke wijze te plaatsen. Zonder te willen zeggen, dat deze in zijn mogelijk heden sterk beperkte expositie nu een volledig beeld geeft van het Leid se kunstleven kan men zonder al te veel gewetensbezwaren stellen, dat het een boeiend geheel geworden is. Het Leidato-comité heeft er goed aan gedaan de kunstenaars volledige vrijheid te laten in de wijze van ten toonstellen. Volledige uniformiteit moge dan ontbreken, iedere kunste naar heeft in zijn expositie-wij ze ook nog iets persoonlijks tot uitdruk king kunnen brengen. ZATERDAG 21 AUGUSTUS Openingstijden: 1117 uur en 1923 uur. Artiesten: gehele dag in Stadsgehoorzaal optreden van ensemble van Tom Erich m.m.v. Eddy Christiani - 's Avonds Willy en Willeke Alberti. - In „Cine- rama-dancing optreden van „The Runaways". ZONDAG 22 AUGUSTUS Openingstijden: 1417 en 1923 uur. Artiesten: gehele dag in Stads gehoorzaal optreden van ensemble Tom Erich m.m.v. Eddy Chris tiani - 's Avonds: De Zangeres Zonder Naam - In „Cinerama- dancing" optreden van „The Real Jumping Stars". MAANDAG 23 AUGUSTUS Openingstijden: 1117 uur en 1923 uur. Artiesten: gehele dag in Stadsgehoorzaal optreden van ensemble Tom Erich m.m.v. Eddy Christiani - 's Avonds „The Three Jacksons". - In „Cinerama- dancing" optreden van „The Flying Arrows". DINSDAG 24 AUGUSTUS Openingstijden: 1117 uur en 1923 uur. Artiesten: gehele dag in Stadsgehoorzaal optreden van ensemble Tom Erich m.m.v. Eddy Christiani - 's Avonds Conny van den Bos. - In „Cinerama- dancing" optreden van „The Swallows". WOENSDAG 25 AUGUSTUS Openingstijden: 1117 uur en 1923 uur. Artiesten: gehele dag in Stadsgehoorzaal optreden van ensemble Tom Erich m.m.v. Eddy Christiani in de Stadsgehoorzaal. - 's Avonds Gert Timmerman. In „Cinerama-dancing" optreden van „Peter and the Blizzards". Stadhuisplein e.o.: Foto wacht, 22 uur. Merkwaardige zaken in de wereld Er gebeuren In onze nuchtere wereld toch nog steeds merk waardige dingen. Zo merkten enkele arbeiders, die herstellingswerkzaamheden verrichtten aan het gerechtsge bouw van de Engelse stad York, dat de weegschaal van Vrouwe Justitia niet meer in de juiste stand hing. Zij gingen op on derzoek uit en ontdekten, dat een loze guit het halve-stuiver- stuk, dat in een der schalen moest liggen om die juiste stand van de weegschaal te handhaven, had verdonkere maand. Een ander merkwaardig geval deed zich voor in Amerika, het land dat zich altijd zo voorstaat op snelheid en efficiency. De post heeft daar n.l. dezer dagen een brief bezorgd, die103 jaar geleden, om juist te zijn op 1 augustus 1862, door iemand in de Marylandse stad Prince Frederick was gepost. De brief was bestemd voor een zekere dr. Stevens in Washington. De doctor heeft helaas de brief niet meer kunnen lezen. Gistermiddag is in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overleden de 21-jarige loketbediende Renée Gort uit Utrecht aan verwondingen, die hij vanmorgen opliep bij een ver keersongeluk. De jongeman kwam op de Julianaweg in Utrecht met zijn bromfiets ten val waarschijnlijk doordat de remmen blokkeerden. Lawaaiige Leidato-deelnemer in Den Burcht. Het Verbond voor Veilig Verkeer is vertegenwoordigd met een instruc tieve én attractieve stand.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3