Nederlands in Frankrijk vliegtuigje neergestort Bankoverval in Utrecht AMERIKAANSE VERSTERKINGEN IN VIETNAM AANGEKOMEN Zes Nederlandse toeristen twee dagen zoek in de Alpen Krijgt India zaak in de hand? Directeur J. F. J. M. KOENS Hoofdredacteur L. C. J. ROOZEN KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN BUREAU PAPENGRACHT 32 MAANDAG 16 AUGUSTUS 1965 56e JAARGANG No Spring er eens uit, goed voor u (zie pag. 10) Teief. 2.09.35 Red. 2.00.15. 2.55.94 Advert. 2.08.26 Klachten bezorging S. 38.39 (tussen 18.00 en 19.00 u.) Giro 10.30.03 Abonn. ƒ0.83 p.w., ƒ3,55 p. umd.. 10.70 p.kw. Franco p.p. 11.20. Adv. 20 ct p. mm. Telefoontjes 1,75 Vier inzittenden in zee verdronken een tussenlanding maken of uit- Munitiedepot van Finse leger ontploft ZES DODEN Zes mensen hebben zaterdag het leven verloren bij een ontploffing in een munitiedepot van het Finse le- wijken naar Oostende of Duinker- ger bij Lahti. Ongeveer 50 militairen ken. De uitwijk naar Oostende is in- werden gewond. Zaterdagmiddag tegen drie uur is bij Boulogne sur Mer aan de Franse kust derdaad gebeurd en er werd beslo- Onder de doden bevinden zich Le Touquet te twee kinderen. In een straal van drie km gingen de ruiten aan scherven. De bevolking van het plaatsje, dat ZAKENMAN ongeveer zestig km ten noorden van een sportvliegtuigje met vier Nederlanders in zee gestort. De vier inzitten- ten vandaar den van het vliegtuigje zijn daarbij om het leven gekomen. Het zijn een vliegen, hotelier, de heer Haarhuis, die het sportvliegtuigje bestuurde, zijn vrouw, mevrouw Haarhuis-Lamers, hun 21-jarige dochter Anneke, allen afkomstig uit Arnhem en de verloofde van de dochter, de heer J. van der Ven uit De heer Haarhuis was een bek nd Helsinki ligt, is geëvacueerd. Men Bpekholierheide. Strandwachten van Boulogne sur Mer, die het ongeluk zakenman in Arnhem, samen met vreest voor meer eiylosies. De muni- sagen gebeuren, roeiden en zwommen snel naar de onheilsplek, driehon- efP 'r:iiroer,1 exploiteerde hij hotel teaginzeven on^ergron se ^ega- derd meter uit de kust. Zij slaagden erin Anneke Haarhuis, die nog tekenen d? veronglïSktT vUeg^r schijnlijk een is' verwoest. Slechts van leven vertoonde, snel uit het wrak te bevrijden. Tevergeefs: enkele beoefende de vliegsport reeds vijf een van de slachtoffers is een mili- ogenblikken later was het meisje dood. Kort daarna spoelden de lijken der drie anderen aan. SLECHT WEER jaar, hij had echter geen brevet voor tair. Het aantal gewonden bedraagt - itsluitend op instru- ongeveer vijftig. Men tast nog in het z.g. blindvliegen. De duister over het lot van twintig mi- mede-inzittende, de litairen, die zich ten tijde van de ex- Enkele uren, nadat de heer Haar- heer J. v. d. Ven, was medisch stu- plosie in een wachthuisje bevonden. het vliegen uitsluitend op instru menten, het dat het boven zee nogal mistig was. verongelukte huis van het vliegveld Teuge was dent aan de katholieke Universiteit Op het terrein woedde enkele uren Het vliegtuigje, dat bestuurd werd opgestegen, is het ongeluk gebeurd, te Nijmegen. na de ontploffing nog een hevige door de heer J. A. B. Haarhuis, was De bestemming zou het kanaaleiland De lijken der vier verongelukten brand. Hefschroefvliegtuigen brach- op weg van Oostende in België naar Jersey zijn geweest. Het weer was zullen naar Nederland worden over- ten de ernstig gewonden naar Hel- Le Touquet aan de Franse kust. Voor slecht, daarom zou men in Calais gebracht. sinki. het plaatsje Audresselles is het in zee gestort, volgens ooggetuigen na dat het plotseling een kwart draai naar rechts had gemaakt. Waar schijnlijk heeft de bestuurder van het vliegtuigje deze manoeuvre uit gevoerd om een klein fort, dat daar ligt, te ontwijken. Men neemt aan dat dit obstakel pas op het laatste ogenblik in het zicht is gekomen, om- „Geld of ik schiet" VLOOT NEEMT AAN OPERATIES DEEL De Zuidvietnamese eerste minister generaal Ky is zondag, vergezeld Kwartiermakers van nieuwe Ame- In de basis Da Narog zijn zondag- door zijn minister van buitenlandse rikaanse mariniersversterkingen zijn morgen vroeg nieuwe eenheden Ame- zaken Trang Van Do, naar de For- zaterdag te Tsjoe Lai, ongeveer 550 rikaanse mariniers aangekomen. Za- mosaanse hoofdstad Taipeh vertrok- km. ten noordoosten van Saigon, aan terdag waren op de 90 kilometer zui- ken. Ky brengt van vijftien tot ne land gegaan, aldus heeft een Ameri- delijker gelegen basis van Tsjoe Lai gemtien dezer een officieel bezoek aan Nationailistisch China. Daarna reist hij door naar Thailand voor een kaanse militaire woordvoerder mee- al ongeveer 2400 mariniers gearri gedeeld. Om hoeveel man het gaat, veerd. In totaal kwamen dit week werd niet gezegd. In Tsjoe Lai, waar einde in Da Nang en Tsjoe Lai 6400 officieel bezoek dat van 19 tot 22 inmiddels een nieuw vliegveld voor mariniers aan. Het aantal mariniers augustus zal duren. straalvliegtuigen is gereedgemaakt, in Zuid-Vietnam zal dan 32.000 be- y een overval °P een bykanloor^van ijggen reeds vierduizend man van de dragen en er zijn dan in totaal 88.000 marine. Amerikaanse militairen in Vietnam. B-52 bommenwerpers van de Ame- President Johnson heeft, naar be streeks 20-jarige man een bedrag van rikaanse strategische luchtmacht kend, opdracht gegeven dit aantal tot 10.000 gulden buitgemaakt. De overval hebben zaterdagochtend vroeg een 125.000 op te voeren, vond plaats om ongeveer half tien van- bombardement uitgevoerd op een de Raiffeisenbank aan het Utrechtse Willem van Noortplein heeft een om- Amerikaanse schepen botsten op Noordzee ochtend op het ogenblik dat er nog plaats ongeveer 650 km. ten noord geen publiek voor de loketten van het oosten var. Saigon, waar een concen bijkantoor stond. De overvaller bedreigde de 30-ja- genomen, rige boekhouder J. G. van Baal met een pistool, „het geld of ik schiet", tratie van de Vietcong zou zijn waar- Politiebureau in Saigon opgeblazen Vijf Vietcong-leden hebben van daag een aanslag gepleegd op het Omstreeks middernacht zijn op 18 mijl ten westen van Den Helder twee Amerikaanse schepen met elkaar in aanvaring gekomen. Het zijn de „Trans globe", 11553 ton, uit San Francisco, en de „Blue Jacket ,8093 ton,uit New- York. De „Transglobe" heeft bij de aanvaring een groot gat opgelopen in de zijwand, maar er is geen gevaar dat het schip zal zinken. Het zal door Overigens hebben die Amerikanen voegde hij de man achter het loket een groot aantal aanvalsvluobten bo- toe. Deze wist de aanvaller nog wel Ven Zuid-Vietnam uitgevoerd. Een enkele ogenblikken aan de praat te aantal hieraan deelnemende jacht- houden in de hoop dat er hulp zou bommenwerpers was afkomstig van hoofdbureau" van& politie in Saigon komen opdagen. Die hulp bleef uit. Er het vldegdekschip „Oriskany" van de waarbij minstens vijf leden con het de sleePboot ..Holland" en een tweede zat toen voor de boekhouderniets an- Amerikaanse zevende vloot. Instal- leven kwamen en tientallen, onder sleper naar Amsterdam worden ge- ders op om maar te doen wat hem laties der Vietcong werden door de wie drie Amerikanen, werden ge- werd gevraagd. Hij overhandigde de bombardementen vernield of bescha- wond. overvaller 10.000,De overvaller digd, terwijl 35 Vietcong-rebellen de De aanslagplegers reden met een verdween in een groene auto; van het dood vonden. auto met springstof door de hoofd nummer zijn alleen de letters GK be- Een Amerikaanse kruiser en een ingang, sprongen er uit en lieten de kend. torpedobootjager beschoten met hun auto verder rijden. Deze vloog kort Zijn signalement luidt verder: lang scheepsgeschut doelen aan de wal, in daarna in de lucht. Drie politieman vaart door Zaterdagavond rond middernacht is het op het Spui in Amsterdam weer tot ongeregeldheden gekomen, toen Provo's een van hun happenings hiel den. Van te voren had de politie verklaard dat als de Provo's zich niet aan de regels van het spel in een democratische staat zouden houden, zij de politie or' hun weg zouden vinden. Tot tweemaal toe heeft de politie, die uitermate beheerst optrad, een charge met de blanke sabel uitgevoerd. Ver scheidene personen werden gearresteerd. ongeveer 1.1 blootshoofd, blond haar, een dun snorretje; droeg een khaki-kleurige regenjas. ISRAËLISCHE AMBASSADEUR IN BONN AANGEKOMEN. De eerste Iraëlische ambassadeur In West-Duitsland, Asher ben Nathan, is meter, tenger postuur, het gebied van Tsjoe Lad, waarin zich nen werden gedood en er zijn 17 vandaag (maandag) per vliegtuig uit achterovergekamd een basis der Amerikaanse mariniers gewonden, waaronder vier Ameri- Parijs in Bonn aangekomen om zijn hij bevindt en in de omgeving van de kanen, basis Dananig. functie te gaan vervullen. De toestand in Kasjmier Indiasche troepen hebben aan de bestandslijn in Kasjmier zestig Paki staanse militairen gedood, toen deze de grens wilden overschrijden. Bij de gevechten, die zaterdagavond in het gebied van Tsjaamb plaatsvonden, maakten de Indiërs gebruik van ge schut. Volgens een Indiase woord voerder waren de Pakistanen onge veer een bataljon sterk. Zij werden teruggedreven. Bij verscheidene an dere operaties in Kasjmier zouden twaalf „infiltranten" zijn gedood. In Srinavar is zaterdag de uitzon deringstoestand afgekondigd. Onder wijl kwamen Indiase militairen de stad uit op zoek naar „infiltranten". Volgens de radiozender van de .opstandelingen" hadden vrijheids strijders Srinagar geïsoleerd. Volgens persberichten uit Pakistan zouden Indiase strijdkrachten zondag getracht hebben de bestandslijn in Kasjmier te overschrijden. Zij wer den echter met zware verliezen te ruggeslagen. De gevechten vonden plaats in de omgeving van Lalial. DE BESTANDSLIJN Als Pakistan ,zijn agressie niet on middellijk staakt, zal India zich niet meer gebonden achten aan het ak koord over de bestandsgrens in Kasj mier, zo heeft premier Sadiq van Kasjmier zaterdag op een persconfe rentie in Srinagar verklaard. Hij zei voorts dat de autoriteiten de toestand beheersen. Ongeveer 50 meest houten huizen zijn zaterdagavond in Srinagar in vlammen opgegaan, zo heeft het In diase persbureau zondag bekendge maakt. Volgens een Indische woord voerder in Srinagar was de brand door „Pakistaanse infiltranten" ge sticht, waarna deze op de brandweer lieden schoten. De brand werd na zeven uur bestrijding bedwongen. Ongeveer 2000 mensen werden dak loos, mede doordat deze een aantal huizen zelf afbraken om het mate riaal in veiligheid te brengen. Voor de nacht van zondag op maan dag was in Srinagar een uitgaans verbod afgekondigd. Opschudding in Imst Een zestal Nederlandse toeristen heeft twee dagen lang hevige op schudding veroorzaakt in het Oosten rijkse stadje Imst nabij Innsbruck. Zij waren donderdag tegen het mid daguur vertrokken voor een korte tocht door het Inndal en een berg tocht op de Muttekopf. Donderdag avond waren zij van hun tochtje nog niet teruggekeerd in het hotel te Imst, waarop de politie werd ge waarschuwd. Het gezelschap, dat bestond uit de heren Deitz (32) uit Vaals, de ge broeders Boenaars (24 en 26) uit Tilburg en Haagh (33) uit Rijen, en mej. Van Eijk (19) uit Heer bij Maastricht en mej. Schneiders (23) uit Epen in Limburg, was donder dagmiddag zo'n tweeduizend meter omhooggeklauterd, zonder hiervoor speciaal gekleed of geschoeid te zijn. Voeg hierbij het feit, dat geen van de zes over enige bergervaring be schikte, en het feit, dat de groep de afdaling niet meer aandurfde, is ver klaard. Men besloot de nacht boven door te brengen in de hoop dat er de volgende dag wel redding zou komen opdagen. Met een vuurtje wist men zich in de koude nacht op temperatuur te houden. geen schadelijke gevolgen overge houden. Zij verkeren allen in bla kende welstand. De schade bestaat uit wat schrammen, kapotte handen en vingers. De vreugde over het weerzien werd enigszins overschaduwd door een ernstig verkeersongeval, dat de chauffeur van de toeringcar waar mee zij gisteravond terugkeerden, nabij de nieuwe brandweerkazerne in Heerlen veroorzaakte. De toering car kwam in botsing met een per sonenauto, waarvan de bestuurder levensgevaarlijk gewond in een zie kenhuis in Heerlen moest worden opgenomen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Alleen GRIEKSE ARBEIDER GEARRESTEERD Een 41-jarige Griekse arbeider, die in het Belgische stadje Genk woont en in Maastricht in 'n fabriek werkt, is zaterdag in zijn woonplaats ge arresteerd. De man wordt ervan be schuldigd zijn 36-jarige vriendin te Genk, moeder van acht kinderen, woensdagavond met een zelfgemaak te dolk ernstig te hebben verwond. De Griek had donderdag uit Maas tricht de politie te Genk opgebeld en de toedracht uiteengezet. Zowel de Nederlandse als de Belgische politie Telefoto ANP: deze foto toont de astronauten Cooper (1.) en Conrad (r.) zochten de man, die zaterdag werd voor de Titan-raket, waarmee ze deze week een ruimtevlucht zullen gaan aangetroffen in het huis van zijn maken. schoonmoeder te Genk. Zoekt u een goed ANKERHORLOGE voor 30.- en f 40.-. Of het allerbeste van 200.- en 400 - Horloger v. d. Water, HaarLstr 181 heeft het. Eterna, Certina Prisma, Jung hans, Ewe, Anker, Roam er. ALTIJD VOORDELIG. MAANDAG DE GEHELE DAG GESLOTEN De verwachte hulp bleef uit, en nog een nacht werd op de berghel ling doorgebracht. De dag daarop (het was inmiddels zaterdag), ver scheen een helicopter, maar de be manning heeft het zestal, dat met zakdoeken en hemden heeft staan zwaaien, niet opgemerkt. Toen be sloot een van de gebroeders Boe- naars de tocht naar beneden maar te wagen. In het dorp, waar hij toen aankwam, liep hij een reddingspa trouille tegen het lijf, die daarop de andere vijf snel in veiligheid bracht. Het reisgezelschap, waartoe de zes behoorden, was al een dag eerder naar Nederland vertrokken. Alleen de ouders en een zuster van mej. Van Eijck waren in Imst achterge bleven. De busonderneming uit Beek heeft een extra-bus naar Imst ge stuurd om de achtergeblevenen op te halen. Gisterochtend om tien ar riveerde het gezelschap weer in Heerlen. Blakend Weinig verandering Gedurende het weekeinde bevond ons land zich in het overgangsgebied tussen droge en warme continentale lucht en vochtiger lucht van oceani sche oorsprong. De continentale lucht stroomde rond een hogedrukgebied boven Noorwe gen, dat echter langzaam verder in betekenis afneemt. De vochtiger lucht stroomde langzaam over Frankrijk en België naar het noorden en oosten samenhangend met een oud storings- gebied. De scheiding tussen beide luchtsoorten kwam boven ons land tot stilstand en strekte zich maandag morgen uit van de Noordzee over het IJsselmeer en vervolgens onge veer langs de Rijn tot in Zwitserland. Aan de continentale kant handhaafde zich in het noordoosten van ons land het zonnige en droge weer. maar aan de andere zijde kwamen wolkenvel den, lokale buien en in de nacht en ochtend plaatselijk mist voor De toe stand is bij geringe luchtdruk verschil len momenteel vrijwel stationnair. Waardoor er slechts geringe verande ringen in het weersverloop zuilen voorkomen. ZON- EN M4 ANST4N!)FN 17 Augustus zon op 05.27; onder 20.00; maan op 22.05; onder 10.46. H oogwaterstanden 17 Augustus v.m. 8.03; n.m. 20.03. KORRELTJE De vier mannen en twee meisjes Goede dingen worden verkeerd, omdat (Advertentie) hebben aan hun hachelijke avontuur ze overdreven worden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 1