Voor de Haagse politierechter TWEEDE LUSTRUM KATWIJKS CORSO Diepgangcentrum in Hazerswoude ONDERZOEK NAAR lóe-EEUWSE LITERATUUR IN WEST-EUROPA Rebellie in Peru Dr. Pauls in Tel Aviv aangekomen De bosbranden in Frankrijk DONDERDAG 12 AUGUSTUS 196S DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Vlug met de handen ZtpSt"S" een aut0 Ontkende bekentent» „V bent nogal vlug met de han den", stelde de Haagse politierechter vast en de 81-jarige vrouwelijke ver dachte uit Lelden, kon dal echt niet ontkennen. Maar de omstandigheden waren er dan ook wel naar, zo betoog de ze. Nogal vaak werd ze uitgedaagd door haar buurtgenote, die allerlei zeer onaangename dingen tegen haar zei. Op zekere dag. om precies te zijn op 29 maart raakte zij zo in furie, dat ze met een riem een paar flinke mep pen toediende, hetgeen haar wegens mishandeling voor de rechter bracht, iets wat haar in 1963 ook aJ was over komen. Vandaar de opmerking van de politierechter. Nu bleek de echtgenoot van ver dachte relaties te onderhouden met het slachtoffer en dit leidde tot een echt scheidingsprocedure. „Ik ben niet geschejen", ontkende verdachte. „Neen, ik zeg: er is een echtschei dingsprocedure", stipuleerde de rech ter. Met de riem waren nogal proble men, volgens het slachtoffer was het een soort „karwats", een getuige had het over een „honderiem" en volgens verdachte was het de broekriem van haar zoontje waarbij zij bovendien ont kende het slachtoffer te hebben ge raakt. Doch deze wist wel beter. De officier wilde rekening houden met de moeilijke situatie in deze en vorderde daarom ƒ40.boete, welke ook bij de eerste mishandeling was opgelegd, en bovendien omdat het de tweede keer was, een week gevange nisstraf voorwaardelijk. „Niet zo gauw meer slaan, als u beledigd wordt, kunt u beter naar de politie gaan", luidde het advies van de rechter, die conform de eis veroor- Bier en fietsen Een 80-jarige L e i d s e loswerkman beriep zich op de tien glazen bier wel ke hjj had gedronken, om de diefstal van een fiets te rechtvaardigen. „Het kan zijn, dat het onderschei dingsvermogen door de drank wordt vervaagd", wilde de officier van justi tie bij de Haagse politierechter wel toestemmen, want verdachte had ge zegd, dat hij zich in de fiets had ver gist; hij dacht dat die zijn eigendom was. De officier wilde daarom volstaan met 100.boete, waarvan de rech ter 75.boete maakte. Goedkope rokertjes Een feit was, dat een 24-jarige stu dent uit Leiden medicijnen studeert en geen rechten, anders zou hij waar schijnlijk nog beter hebben begrepen, wat de inhoud van artikel 311 Wet boek van Strafrecht is, namelijk het „wederrechtelijk wegnemen van enig goed dat aan een ander toebehoort." Dit constateerde de Haagse politie rechter, nu de student wegens diefstal Met een handigheidje had de stu dent kans gezien om aan de automaat meer pakjes sigaretten te ontfutselen dan waarop hjj voor de 1,25 recht had. Nu bleek de student niet zo hele maal nuchter te z\jn geweest en daar om wilde de Officier aannemen, dat hij onder normale omstandigheden, niet tot een dergelijke daad zou zjjn ge komen. Een vriend van verdachte, die even eens terecht moest staan, had van een collega uit Delft de informatie om trent de automaat-truc verkregen. „Dan mag u die vriend wel ernstig waarschuwen, want op een of ander moment, loopt hij anders ook tegen de lamp," zei de officier. Een nachtwaker had de studenten aan de automaat zien morrelen en waarschuwde de politie. „Dus eigenlijk hebt u geen gelegen heid gehad om deze zaak weer in orde te maken," opperde de officier. Deze wilde in dit geval volstaan met een geldboete van 100,voor ieder van de verdachten, waartoe de rechter veroordeelde. Het was beslist niet duidelijk, of een 24-jarige tarrazzowerker uit Leiden al of niet wist dat hjj met de door hem bestuurde auto in de Montgomery- straat een achter hem geparkeerde auto had aangereden. Voor de rechter ontkende hij beslist daarvan iets te hebben geweten, doch by de politie had hij gezegd dat wel te hebben gecon stateerd, doch geen potlood en papier bij zich te hebben gehad, om zijn naam op te schrijven. Verdachte was dus na de aanrijding weggereden, doch was achtervolgd door de politie en aangehouden. Nu bleek het intelligentiepeil van verdachte aan de hand van de ge gevens niet bijster hoog te zijn en nadat de officier 50,boete had ge- eist vanwege de aanrijding en 50, boete plus drie maanden intrekking van het rijbewijs, liet de rechter dit als „proefstuk" door verdachte opschrij ven. „Misschien doet hij alleen maar zo dom," opperde de officier. De rechter veroordeelde overeen komstig de eis. Voor de tiende keer zal zaterdag middag het Katwijkse bloemencor so „Flora's kleurenpracht aan Zee" door de familiebadplaats rijden. Er zullen dit jaar 36 praal- en perso nenwagens aan deelnemen en zes muziekkorpsen zullen de stoet met feestelijke klanken opluisteren. Verlicht corso In verband met het tweede lus trum heeft het bestuur van de Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer „Katwijk aan Zee" bijzonder veel zorg besteed aan de samenstelling van dit corso, dat in de loop der ja ren uitgegroeid is tot een evenement van de eerste orde tijdens het bad seizoen. Tienduizenden niet al leen badgasten, maar ook inwoners van de omliggende plaatsen scharen zich langs de wegen om de bloemenstoet voorbij te zien trek ken. Vooral de buitenlanders, die in de badplaats vertoeven, stellen dit cor so zeer op prijs. Er worden jaarlijks duizenden foto's en kleurendia's ge maakt, die later in de familiekring worden vertoond en daardoor weer de aandacht op Katwijk aan Zee vestigen. Het bijzondere is, dat de bloemen stoet niet alleen 's middags, maar ook 's avonds door de badplaats rijdt. Maar dan fraai verlicht. De deelnemer^ verenigingen, bedrij ven en instellingen zullen niets nalaten om de stoet een zo feeste lijk mogelijk aanzicht te geven. VW-directeur Chr. Verplancke en zjjn trouwe medewerker, de heer Jan van Rijn hebben de laatste maanden heel veel werk verzet om dit corso te doen slagen. Het is pret tig voor hen, dat zovelen aan de op roep gehoor hebben gegeven om aan de bloemenstoet deel te nemen, want er gaat voor Katwijk een grote pro paganda van uit. Een deskundige jury is bereid gevonden de wagens te keuren. Er zijn vele fraaie prij zen beschikbaar. Het reclame-ele ment is niet geweerd, doch het mag niet de hoofdschotel vormen. De jury heeft tot taak de wagens te be oordelen naar het bind- en schik- werk. Er zijn vijf groepen: praalwa gens, reclamewagens, personenauto's, ponywagens en versierde groepen en verenigingen. Zes muziekkorpsen zullen het corso opluisteren: drum band „Kunst en Genoegen", Leiden, drumband „DWS", Rijnsburg, Chr. muziekvereniging „UNI", Katwijk, Harmonie „Katwijk", drumband „Re- servepolitie" en drumband „DVS", allen uit Katwijk. Het gebouwtje van het Diepgangcentrum en de sacristie ten behoeve van de Scheepjeskerkparochie te Hazerswoude, zullen op 26 september aanstaande officieel in gebruik genomen worden. De bouwactivi teiten bevinden zich derhalve al in een vergevorderd stadium en wie de Scheepjeskerk in de Groenendijk passeert krijgt al heel goed een beeld, hoe het exterieur er gaat uitzien. Qua stijl is dit door het Hazers- wouds aannemersbedrijf J. de Boer gebouwde bouwsel in de trant van de pastorie gehouden. Wanneer de opening eenmaal een feit is, beschikken de ongeschoeide karmelieten te Hazerswoude-Groenendijk over veel meer expansiemogelijkheden wat hun Diepgang-centrum-activiteiten betreft. Route Subsidie voor Leids academicus De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft enige tijd geleden dr. J. A. van Dorsten een subsidie verleend om in Londen, Oxford en Cambridge zijn onderzoekingen naar de literaire en kuituur-historische betrekkingen tus sen Engeland, Frankrijk en de Ne derlanden in het midden van de zes tiende eeuw voort te zetten. Ge noemd onderzoek was speciaal gericht op de wordingsgeschiedenis van wat men in Engeland en Nederland wel de „nieuwe letterkunde van de zes tiende eeuw" noemt. Dr. Van Dorsten is wetenschappe lijk hoofdambtenaar bij de Engelse letterkunde aan de Rijksuniversiteit in Leiden en mede verbonden aan het „Sir Thomas Browne Institute" aldaar, dat bijna vijf jaar geleden werd opgericht op initiatief van prof. dr. A. G. H. Bachrach. In 1962 pro moveerde dr. Van Dorsten op een dissertatie „Poets, patrons and pro fessors" getiteld, die uitstekend ont vangen werd en waarvan ook een handelseditie bestaat Eerder was van zijn hand verschenen „Thomas Basson 1555 - 1613 - Englisch prin ter at Leiden". ANTWOORD In een onderhoud met het A.N.P. vertelde dr. Van Dorsten dat zijn onderzoek in Londen, Oxford en Cambridge eigenlijk een voortzetting is geweest van dat voor zijn disser tatie en dat hij zich met de bewuste kwestie al jaren lang bezig houdt In Engeland, zo vervolgde hij, heb ik getracht een antwoord te krijgen op een vraag uit mijn eigen proef schrift, namelijk hoe de wordings geschiedenis van de Renaissance - poëzie zich voltrok in academische en politieke milieus omstreeks 1560 - 1570 en wel in verband met persoon lijke ontmoetingen. Vandaar dat hij onder meer in het British Museum in Londen en in de Bodleian Library in Oxford zich in tensief heeft verdiept in de talloze collecties Latijnse poëzie, die door humanisten waren geschreven en waarvan de themata voornamelijk politieke en godsdienstige kwesties waren, die in de zestiende eeuw zo'n grote rol speelden. In Frankrijk immers kwamen, on danks de politiek van Catharina de Medicis, godsdienstige partijen en adellijke groeperingen steeds scher per tegenover elkaar te staan totdat hun conflicten een uitbarsting von den in de „Bartholomeusnacht"; in Engeland had Elisabeth de Eerste ook met allerlei religieuze en staat kundige problemen te maken zoals het herstel van de Anglicaanse kerk en de kwestie met Maria Stuart; de Nederlanden werden gewikkeld in een oorlog met Spanje, die tachtig jaar zou duren en in Trente eindigde met een concilie dat de eenheid van de rooms-katholieke kerk moest her stellen. Geen wonder dus, dat dit alles de geesten beroerde en dat de litera toren van die dagen in hun oeuvre naar een oplossing zochten voor deze godsdienstige en politieke warwinkel. OEGSTGEEST Geboren: Allard zn van J. T. Wei ter en C. M. Brugman; Gerardus Cornelis Maria n van T. J. M. den Hollander en H. M. Juffermans; Marcus Nicolaas Salvus zn van S. de Jong en C. A. van Veen; Gerard Hendrik zn van E. de Ruiter en M. C. Blikman; Geertje Wilhelmina dr van W. den Haan en M. van Eg- mond; Annemarijke Agnes Elisabeth dr van C. J. R. Ritsema van Eek en E. M. Kropholler; Johannes Mein- dert zn van A. Veenbaas en M. A. Vlaardingerbroek; Adrianus zn van M. Littooij en J. G. van Veen; Jan Jacob Arie zn van C. J. Kroon en A. van Egmond; Brigitta dr van C. M. Knol en H. PenseeL Ondertrouwd: C. J. Jellinghaus en M. A. Sonneville; S. Prins en J. van der Giessen. Getrouwd: F. A. M. van der Kroft en C. M. van der Hulst; C. Rooden- burg en L. C. de Kloet; T. Tuinstra en B. M. Offringa. Overleden: M. E. van der Goes w.v. J. C. M. Timmermans; M. J. C. Pieterse; F. J. Swartwout de Hoog. De route is als volgt: Middagroute: vertrek 2.30 uur van de Sandtlaan in Katwijk aan den Rijn bij de veiling, Rijnstraat, Van Egmondstraat, Kerkstraat, Zeeweg, Kon. Julianalaan; Katwijk aan Zee: Boslaan, Meeuwenlaan (rust), Zee weg, Voorstraat, Emmaplein, Emjna- straat, E. A. Borgerstraat (rust); Rijnmond, Boulevard, Vuurbaak plein, Drieplassenweg, Parklaan, Wethouder Ouwehandstraat, Secre taris Varkevisserstraat, Kalkbrande rij Ouwehand (einde). Avondroute: vertrek 8.30 u.: Park laan, Annastraat, Zeeweg, Voor straat, Emmaplein, Kon. Wilhelmina- straat, Sluisweg, Te Brittenstraat (rust), E. A. Borgerstraat, Rijnmond, Boulevard, Vuurbaakplein, Drieplas senweg. ZOETERWOUDE (H.R.) MEERBURG-NIEUWS Met de competitie in zicht worden door het bestuur al reeds de nodige voorbereidingen getroffen om goed van start te kunnen gaan. Zoals be kend is er een nieuwe trainer waar mede de selectiegroep reeds heeft kennis gemaakt. Met ingang van 17 augustus vangt de training weer aan voor alle Meerburgers. De tijden zijn als volgt: dinsdag van 7.00-8.00 uur junioren c2, cl en b2; van 8.00-9.00 uur junioren bl, a2 en al. Donder dag van 7.30-8.30 uur senioren en om 8.30 de selectiegroep. Dan zijn er ver schillende oefenwedstrijden vastge steld voor zaterdag 14 augustus en wel: RCL 7-Meerburg 6, terrein RCL en aanvang 4.15 uur; Koudekerk 4- Meerburg 4, aanvang 2.30 in Koude kerk; Koudekerk 3-Meerburg 3, aan vang 4.15 uur eveneens in Koude kerk; St. Bernardus 2-Meerburg 2, aanvang 6.00 in Hazerswoude. Voor zondag 15 augustus staat op het pro gramma: Alphense Boys 5-Meerburg 5, aanvang 12.00 uur. Vertrek 11.00 vanaf de Rijnegommerstraat en ten slotte speelt Meerburg 1 in Hazers woude tegen St. Bernardus 1, aan vang 2.00 uur. Opstelling: doel: H. v. Hoeven; achter: A. Voordouw, J. Straathof; midden: P. v. d. Hulst, J. Klein, G. v. Wetten; voor: O. den Ei sen, J. Westerhof, A. Kloek, J. van Wijngaarden, N. Zwetsloot. De speldjesactie ten behoeve van het kantinefonds is inmiddels van start gegaan. Deze actie dient ter versteviging van het fonds voor de restauratie van het clubhuis dat uit gebreid wordt met een grotere kan tine. Naar verluidt heeft de luchtmacht van Peru woensdag stellingen van opstandelingen in het Andesgeberg- te gebombardeerd en beschoten Dinsdag waren regeringstroepen hier in een hevig gevecht gewikkeld met opstandelingen, die officieel commu nisten worden genoemd. Volgens een Peruaans blad worden Argentijnen aangeworven voor deel name aan de strijd van de opstan delingen in de Andes. Dit zou ge bleken zijn uit een brief, die werd aangetroffen op de Argentijn Bustos, die vrijdag in Lima is gearresteerd. Argentijnse communisten zouden minstens een deel van de reiskosten voor hun rekening nemen. De Peruaanse recherche heeft het bericht niet willen bevestigen of ont kennen, maar meegedeeld dat het verhoor van Bustos en een andere Argentijn, die bekend staat als „Loco Pepe", benevens twee Peruanen, voortduurt Kleine groep betogers op vliegveld De eerste Westduitse ambassadeur in Israël, dr. Rolf Pauls, is woensdag in Tel Aviv aangekomen. Op het vliegveld werd hij door de Israëlische chef van het protocol begroet met de woorden „Welkom in Israël". Dr. Pauls verklaarde, dat naar zijn me ning „de Duitsers en de joden niet alleen te maken hebben met het af schuwelijke verleden dat niet mag en kan worden vergeten, maar ook moeten denken aan de toekomst." In deze geest zou hij zichzelf en het werk van de ambassade als geheel gaan wijden aan de totstandbrenging van hechte banden tussen beide lan den. Met het oog op de aankomst van dr. Pauls was het vliegveld afgezet door een grote politiemacht. Slechts een kleine groep betogers was aan wezig met spandoeken, waarop o.a. stond: „Wij willen een Israël zonder Duitsers". Er deden zich geen inci denten voor. Onder sterk politie- escorte reed de Westduitse ambassa deur naar de stad. De nationalistische oppositiepartij „Heroeth" heeft opgeroepen tot een grote betoging tegen de totstandko ming van diplomatieke betrekkingen met Duitsland, te houden op donder dagavond. Het groepje betogers bij de aan komst van dr. Pauls - een voor malige Wehrmacht-officier - bestond uit een vrouw, die in een Duits con centratiekamp heeft gezeten en haar twee kinderen. Dr. Pauls zei bij zijn aankomst op het vliegveld nog, dat hij alles zou doen om „de jonge Joden en de jonge Duitsers tot elkaar te bren gen voor het kweken van wederzijds begrip en samenwerking." Stop van onderhoudswerk Amerikaanse lanceerplaatsen De Amerikaanse luchtmacht heeft alle inspectie- en onderhoudswerk zaamheden van de lanceerplaatsen van Titan Il-raketten stopgezet De maatregel is genomen in verband met de ontploffing, die zich maandag in een opslagplaats van raketten bij Little Rock voordeed en waarbij 53 arbeiders het leven verloren. De be trokken werkzaamheden worden niet verricht aan de raketten zelf, doch uitsluitend aan de opslagplaatsen en lanceerinstallaties. De minister voor de luchtmacht, Zukert, leidt een groep deskundigen, die een onderzoek naar de oorzaak van de ramp instelt. In een ziekenhuis te Tilburg is de 57-jarige timmerman A. Derks uit die gemeente overleden. Op 2 augus tus was hem op een bouwwerk ter plaatse een ongeval overkomen. De man had ondanks waarschuwingen staan toekijken bij het verplaatsen van een kraan. Door onbekende oor zaak braken enkele kabels waardoor het tegenwicht naar beneden viel, waardoor de heer Derks toen door een uitstekende stang werd geraakt en ernstig aan het hoofd verwond werd. Tekort aan water heeft woensdag in het zuiden van Frankrijk de brand weerlieden gehinderd bij het blussen van een nieuwe serie bosbranden. Bovendien worden de vérbindingen bemoeilijkt, doordat tientallen tele graafpalen en electriciteitsmasten zijn vernield. Omdat de wind ge luwd is heeft men hoop de geïsoleer de branden in bedwang te houden. Woningen worden niet onmiddellijk bedreigd. Honderden extra brandweerlieden en soldaten werken hard om een her haling van de rampzalige brand van vorige week te voorkomen. Op min stens zeven plaatsen in de departe menten Var, Alpes Marinimes, Bou- ches du Rhone en Gard staan stukken bos in brand. Het water wordt nu met tankwagens aangevoerd uit Mar seille en andere steden. ZWIJGEN OVER HAMMERSKJOELD De secretaris-generaal van de VN, Oe Thant, heeft de broer van Dag Hammarskjoeld aangeraden zich niets aan te trekken van de geruch ten over de dood van de vorige se cretaris-generaal van de VN, zo is woensdagavond in Kopenhagen ver nomen. Sten Hammarskjoeld heeft aangekondigd, dat hij een aanklacht zal indienen tegen een Zweedse krant, waarin vorige week werd be weerd dat Dag Hammarskjoeld zelf moord zou hebben gepleegd. Hij zei woensdagavond van Oe Thant een brief ontvangen te hebben, ingeslo ten in een brief van de vice-secre- taris-generaal, Ralph Bunche, die hem eveneens aanraadde bedaard te blijven tegenover de geruchten. Dag Hammarskjoeld stierf bij een vliegtuigongeluk in september 1961 in wat toen nog Noord-Rhodesië was. Sten Hammarskjoeld brengt momen teel een bezoek aan Kopenhagen. CUBAANSE ZEEMAN WORDT BERECHT De Cubanase zeeman Roberto Ra mirez (35) is in staat van beschul diging gesteld wegens moord op de kapitein en vier bemanningsleden van de bananenboot „Seven Seas". Ramirez wordt voorts- van piraterij beschuldigd. Vonnissen in Portugal Zes van de 31 studenten, die in Lissabon terechtstonden op beschul diging van ondermijnende aktivitei- ten, zijn woensdag veroordeeld tot gevangenisstraffen van vijftien maan den tot twee jaar. Twaalf studenten kregen voorwaardelijke straffen en de overige dertien werden vrijge sproken. Het merendeel van de be klaagden was lidmaatschap van de verboden communistische partij tei> laste geled. Twee studenten werden beschuldigd van terroristische aktivi- teit. Ongeveer vijftig politiemannen, enkele gewapend met machinepisto len, bevonden zich in de rechtszaal toen de vonnissen werden uitgespro ken. Er deden zich geen incidenten voor. Het proces begon op 12 juli KORTE GOLF Een van de twee Italiaanse pries ters in Pavia, die vorige week waren geschorst omdat zij ten onrechte twee diocesane functionarissen van han del in verdovende middelen hadden beticht, mag weer de mis opdragen, omdat hij zijn beschuldigingen heeft herroepen. De andere priester is nog in gesprek met Vaticaanse functio narissen over zijn toekomst. Langs de autoweg van West-Duits- land naar Berlijn zijn sinds enige da gen Russische en Oostduitse troepen bewegingen waargenomen. Het ge wone verkeer wordt hierdoor niet gehinderd. De Zwitsers hebben woensdag van hun regering te horen gekregen, dat zij teveel drinken en dat de prijzen voor whisky en cognac omhoog zul len gaan om de consumptie te ver minderen. De Zwitserse regering heeft een alcohol-monopolie. De prij zen voor sterke drank zullen met 15 procent worden verhoogd. Het ge bruik van sterke drank is in Zwitser land verdubbeld sinds de tijd voor de tweede wereldoorlog en bedraagt nu 4,5 liter per persoon per jaar. In het park voor het gebouw van het internationale comité van het Rode Kruis in Genève is een zonne wijzer geplaatst, die door jonge Ne derlandse kunstenaars en ambachts lieden is vervaardigd en door het „Nederlands comité voor internatio nale wedstrijden van ambacht-beoe fenaars" aan het Rode Kruis werd aangeboden. De 61-jarige Kemp ton Bunton, die beschuldigd woitft van diefstal van het beroemde portret van de hertog van Wellington, geschilderd door Goya, is woensdag tegen borgstelling 2.500 gulden voorlopig op vrije voeten gesteld. Hij komt 17 augustus in Londen weer voor. De Nieuwzeelandse mevr. Shirley Ann Lawson, die twee weken gele den het leven heeft geschonken aan een vijfling, is woensdag weer naar haar woning teruggekeerd. De vijf ling, die het goed maakt, zal nog vijf tot zes weken in het ziekenhuis blij ven. In die tijd wil men pogen ver pleegsters- en huishoudelijke hulp voor het gezin Lawson te verkrijgen. Barbara Brooke, de echtgenote van de tot vijf jaar vrijheidsstraf veroordeelde Britse lector Gerald Brooke, is maandag in Moskou aan gekomen. Zij mag haar man donder dag bezoeken. Bij het eiland Goeam in de Stille Zuidzee ligt reeds meer dan een jaar een Sowjetrussisch schip, dat de Amerikaanse bommenwerpers waar neemt, die daar op weg naar Noord- Vietnam een tussenlanding maken, heeft een woordvoerder van 't hoofd kwartier van de Amerikaanse strijd krachten in de Stille Oceaan woens dag gezegd. Het schip „heeft voor de piloten bij de uitvoering van hun bombardementen nog geen enkele moeilijkheid opgeleverd", zei hij. De orkaan, die woensdag over Chili raasde, heeft aan dertig men sen het leven gekost. De schade aan wegen, bruggen en openbare gebou wen wordt op bijna 25 miljoen gul den geschat. Op het eiland Esperitu Santo, het grootste van de Nieuwe Hebriden, heeft zich het afgelopen etmaal een aantal aardschokken voorgedaan. Er is aanzienlijke schade aangericht. De Amerikaanse senaat heeft woensdag de benoeming goedge keurd van Thurgood Marshall, een neger, tot advocaat-generaal. Mar shall is advocaat geweest voor de nationale vereniging voor de voor uitgang van kleurlingen en was daar na rechter in de stad New York. Bij een lawine die terechtkwam op een berghut bij de Chileense plaats Farellones, zijn woensdag min stens vijf skiers om het leven geko men. In Havana zijn dinsdag drie Cu baanse zeelieden wegens spionage voor de Verenigde Staten en sabo- tagepogingen ter dood veroordeeld en enkele uren later terechtgesteld voor het vuurpeloton. Enkele ande ren kregen gevangenisstraf.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4