HET RAADSEL van de hazepoot GEEN OVERSPANNEN ARBEIDS MARKT MEER IN BOLLENSTREEK DOOR MECHANISATIE Twintig miljoen gulden schade Tilburg se V.&D, vannacht totaal uitgebrand Conny van den Bos kreeg tiende plaats in Polen V erzekeringspakket voor studenten LeiHse Biosconen SOSKEm WISKE DINSDAG 10 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA J niet meer bij, daar de UTS-en blijk baar een te geringe opnamecapaci teit hebben om alle gegadigden op te nemen, zodat slechts de allerbeste leerlingen voor plaatsing op een UTS in aanmerking kunnen komen. Slechts in de metaalsector is er nog geen koudje aan de lucht Alle jon gens van de metaalafdelingen van de LTS-en konden vlot worden ge- Losse arbeiders moeten zich laten platst overeenkomstig hun wens. In de overige bedrijfstakken en ■t -w wel voornamelijk op de kantoren en omscholen voor andere beroepen de kledingateliers is nog voldoende plaatsingsmogelijkheid aanwezig, slechts de horecabedrijven bood min- Geen overspannen arbeidsmarkt ben verlaten, verloopt maar héél ^er mogelijkheden, hetgeen wellicht meer in de Bollenstreek! Mechani- langzaam en brengt zeer veel moei- te wijten is aan de minder gunstige satie van grote invloed. „Losse ar- lijkheden met zich mede, daar er weersomstandigheden m de maand beiders" moeten gaan uitzien naar praktisch geen vraag naar leerlingen J1"1- ander werk of zich laten omscholen wordt ingediend. En toch zullen we Een gevolg van de ruimer worden- voor andere beroepen. Dit is in grote het in de toekomst van deze jonge de arbeidsmarkt is het feit, dat ge- trekken de conclusie welke getrok- mannen moeten hebben, wil onze handicapten minder plaatsingsmoge- ken wordt uit de gegevens van het woningbouw gecontinueerd kunnen lijkheden hebben, aangezien men bij Arbeidsbureau Lisse, onder welk bu- worden! Ook het doorstuderen van voldoende aanbod valide krachten reau thans ressorteren de gemeen- ex-LTS-leerlingen is er praktisch in dienst neemt. ten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout i Noordwijk Bij het plotseling oversteken van de rijweg is gistermorgen de twee- eneenhalfjarige Johannes van de Berg uit Gersloot (Friesland) door een auto gegrepen. Het jongetje was op slag dood. Aetherklanken WOENSDAG 11 AUGUSTUS VEEL SUCCES MET „TROP TARD Met ingang van het cursusjaar 1965 De waarnemend directeur van het Arbeidsbureau Lisse, de heer B. E. Buyck, geeft aan de telling van de maand juli een beschouwing ten beste waaraan wij het volgende ont lenen. Het aantal beschikbare mannen per ultimo juli bedroeg slechts 41 tegen een vraag van 745. Ofschoon deze cijfers op het eerste gezicht Met een bosje bloemen in haar hand is begonnen, onder de naam „charme Z°v W iffnur m *e overspannen ren(je ,je kleine Karin, het 6-jarig doch- van het chanson" en tevens als onder- iff "1,"?: tertje do Nederlands «uteres deel van het Noordaeefestlval aal wor- züïi' HeT aanbod blikt nl hoger te r<lnnv van den Bo*' de vliegtuigtrap den voortgezet en besloten. Op een van Si-lJ J.r .£5. GTi: inca lil °P om haar moeder te verwelkomen, de drie avonden (13 tm. 15 augustus) f aM orn trk d r in S ~n «eek geleden naar Polen was zal Conny de drie In Polen gepresen- de vraag om arbeidskrachten lager v„troldi,,n om Nederland op het v1jf. tMrde liedjes zingen. Opvallend is, stelt de heer Buyck de r,"at'°na'e ,,eat'v^ ,van 'lch't vast, dat er in het bloemboUenbe- mos ek In de Poolae badplaats Sopot drijf, in tegenstelling met voorgaan- nab« Dan,"« vertegenwoordigen en de jaren, bijna geen behoefte is aan gistermiddag met het vliegtuig uil volwassen bloembollenarbeiders. Pas Warschau op Schiphol terugkeerde, tegen het begin van de exportpe- Conny behaalde op de tweede avond riode (momenteel dus) begint de van het festival 9 punten en kwam vraag op te lopen, doch betrof het daarmee op de tiende plaats terecht, bijna uitsluitend vraag naar vakan- Een geheel nieuwe song in de eigen tiewerkers en niet naar volwassen taal „Speel toch open kaart" ach- —1966 worden de voorzieningen van de vakbekwame bloembollenarbeiders, teraf bleek dat de voorwaarden soe- Stichting Studenten Gezondheidszorg Hieruit zou kunnen worden afge- peier waren en ook een oud liedje was (SSGZ) belangrijk uitgebreid. Naast leid, dat de mechanisatie op de toegestaan bracht op de eerste de bestaande ziektekostenverzekering werkgelegenheid in het bloembollen- avond geen punten op. is een z.g. zekerheidspakket ge?reëerd, vak van grote invloed is. In tegen- dat als kern heeft een ongevallenver stelling met hetv orig jaar en de „Heel erg jammer want het had be- zekering, een brandverzekering en een jaren vóór 1964 bleef de vraag naar paald muzikale waarde'aldus het wettelijke aansprakelijkheidsverzeke- losse arbeiders in het bloembollen- commentaar van Conny van den Bos. ring. De premie voor dit over de ge- bedrijf zéér miniem! Een gevolg De derde avond van het festival was hele wereld geldige pakket bedraagt daarvan was, dat een aantal „Losse bestemd voor een liedje, dat de deel- voor ongehuwde studenten 40 en voor arbeiders" niet aan werk in de nemers uit 28 verschillende landen ge- gehuwde studenten 50 gulden, bloembollenbedrijven geholpen kon heel vrij mochten kiezen. Conny pre- De SSGZ, die in 1954 werd opge- worden en dus als „niet plaatsbaar" senteerde „trop tard", waarmee zij richt, heeft zich in de afgelopen 10 jaar moest worden aangemerkt! erg veei succes had. Helaas viel dit beijverd voor een zo breed mogelijke Een aantal losse bloembollenar- buiten mededinging. ziektekostenverzekering. De premie hiervoor is thans 50 gul- Belangstelling. den: het aantal verzekerden is 15.000. Na deze periode van consolidatie, heeft Leverde dit festival niet veel pun- het bestuur besloten ook andere ver ten op, wel oogstte de zangeres tal- zekeringsvormen aan de studenten aan loze uitnodigingen, zowel van achter te bieden. In het bestuur, dat onder "net ijzeren gordijn als van enkele me- voorzitterschap staat van de heer C. J. dedingende Westerse landen. Vooral Rlibsaam jr., arts te Amsterdam, heeft woningen valt de "vraag naar bouw- Franitrijk had belangstelling voor haar vakarbeiders wel mee Geschoolde zangkunst nadat z.) het Franse liedje timmerlieden, metselaars en schil- "tr°P tard ten gehore >iad gebracht, ders zijn nog wel plaatsbaar, maar Woensdag vertrekt Conny naar de de plaatsing van leerlingen timmer- Belgische badplaats Ostende, waar het lieden, die onlangs de LTS-en heb- ..International festival of light music songs", dat op 5 augustus in Sopot Een zeer felle brand in het waren huis van Vroom en Dreesman aan de Heuvelstraat in het centrum van Tilburg heeft vannacht voor circa 20 miljoen gulden schade aangericht. Van het vijf jaar geleden geheel verbouwde en gemoderniseerde drie verdiepingen tellende gebouw van 100 bij 30 meter staan nog slechts muurresten overeind. Tegen half vier werd de brand ont dekt. Toen de brandweer kort nadien ter plaatse verscheen, woedde het vuur in alle hevigheid op de eerste etage, angstig dichtbij door een am per twee meter brede straat ge scheiden huizen, waar het voor de brandweerlieden ten gevolge van de uitslaande vlammen en het springen van ruiten gevaarlijk was. Met weergaloze snelheid verspreid de het vuur zich aanvankelijk over deze etage. De brandweren van de AaBe-fabrieken, die van 's-Herto- genbosch, Kaatsheuvel, Dongen, Waalwijk, Oisterwijk en Breda wer den te hulp geroepen. Die van Breda ging de door de Tilburgse brandweer noodgedwongen praktisch verlaten centraalpost bezetten. De brand nam met de minuut een steeds grotere beiders zal derhalve dit jaar nau welijks aan een werkperiode van zes maanden kunnen komen. Het ziet er dus naar uit, dat deze mensen zullen moeten gaan uitzien naar andersoor tig werk in andere bedrijven, dan wel zich zullen moeten laten om scholen voor een ander beroep. Ondanks het grote tekort aan 0.a. zitting de Leidse universiteitsarts P. J. Kaiser. De ongevallenverzekering houdt in: 1. de dekking van medische kosten in het buitenland t.g.v. ongeval of ziekte; 2. een SOS-dekking voor gedwongen vervroegde terugkeer uit het buiten land in verband met ernstige ziekte van naaste verwanten of verloofde; 3. een uitkering in geval van overlijden t.g.v. een ongeval en een uitkering bij blijvende arbeidsongeschiktheid t.g.v. een ongeval. Voorts omvat het ze kerheidspakket o.m. een reisbagage verzekering voor het buitenland, het vliegrisico en sportongevallen, met uit zondering van enkele zeer bijzondere sporten zoals alpinisme, boksen, bob sleeën en ijshockey. Het nieuwe pakket vormt een on deelbare eenheid, geheel afgestemd als het is op de specifieke behoeften en omstandigheden van de student. Bo vendien lopen elementen van vele ver- zekeringsvormen door elkaar heen, zo dat alleen al daarom onderverdeling op moeilijkheden zou stuiten. omvang aan. Toen de vlammen zich ook meester maakten van de boven ste etage sloeg het vuur weldra metershoog de lucht in. Veel waterschade Dikke rookwolken en een vervaar lijke vonkenregen dreven over het dichtbebouwde centrum. Regelmatig ook werden explosies gehoord van butagasflessen. Op het hoogtepunt van de titanenstrijd van 172 brand wachten waren 63 stralen ingezet, desondanks kon niet worden voor komen, dat ook de laagst gelegen winkelruimte totaal werd vernield en dat het vuur zich van voor naar achter over het gehele gebouw ver spreidde. Toen omstreeks half zes het gevaar voor uitbreiding was geweken, kon ook van de naastliggende gebouwen de schade-balans worden opgemaakt. Doorgaans lichte brandschade, maar enorm veel waterschade en gebroken ruiten, als gevolg van de felle hitte. Omdat de voorgevel van het waren huis circa een halve meter uit het lood was gedrongen, werd de Heu velstraat voor alle verkeer voor lopig gesloten. Drie brandweerlieden liepen ver wondingen op en werden bijgestaan door de GGD. Naar de oorzaak van de brand kan men slechts gissen. Niet onmogelijk is het, dat de brand is ontstaan tij dens een bezoek van inbrekers aan het warenhuis. In een vensterbank dichtbij het totaal vernielde pai.d, werd namelijk een pakket chocolade en andere goederen gevonden, die mogelijk van V D afkomstig zijn. In het bedrijf zijn 500 personen werkzaam. V D beschikt in Tilburg nog over twee andere vestigingen. GANGETJE - TEL. 40941* De films in de week van 5 aug. tot 11 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Te rijk om los te lopen (14 jaar) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dagelijks 2.30: Jeugdfilm. Lido: Incident op Cyprus (18 jaar) Dagelijks; 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Luxor: Stan Laurel en Olivier Hardy bij de luchtbescherming (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: Lieve, lieve John (volw.) (Geprolongeerd). Dagelijks 10.30: Jeugdfilm. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld Geprolongeerd (14 jaar) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Bex: De klokkenluider van de Notre Dame (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur nim/ernmtumi v<un Twee Duitse baders op Texel verdronken Bij de Koog op Texel zijn maandag middag op het onbewaakte strand twee Duitse badgasten, de 49-jarlge H. Menning uit Essen en de 56-jarige E. Touchert uit Hargesheim, verdronken. Mevrouw Touchert kon op het nip pertje worden gered. De 36-jarige Duitse J. Mueller, vriend van de heer Menning, redde een meisje op het ogen blik dat de heer Menning in de gol ven verdween. Duitse toerist zocht steun bij noodrem Een Duitse vakatieganger heeft gisterochtend een trein die van Amers foort naar Amsterdam op weg was een vertraging van een minuut of tien bezorgd door tussen Bussum en VVeesp aan de noodrem te trekken. Hy stond op het balcon waar het nogal vol was. Hij had niets om zich aan vast te houden totdat hij de ket ting van de noodhem zag hangen De ruk aan de noodrem kwam de toe rist op een proces-verbaal van de hoofdconducteur te staan. 7.00 Dagopening. 7.10 Vierhandig pianospel (gr.): klass. muziek. 7.30 Nieuws. 7.40 Raddokrant. 7.55 Lichte gram .muziek. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte gram.muziek 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstan den. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Semi- klassieke muziek (gr.) 10.30 Morgen dienst. 11.00 Koorzang: geestelijke Hederen, 11.30 lichte grammuziek. 11.50 Twaalfuurtje, cabaretprogram ma. 12.00 Touring-CTub, programma voor onze buitenlandse gasten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nieuws. 12.40 De ondergang van de Rijzende Zon, documentaire. 12-50 Licht orkest. 13.10 Klassieke kamermuziek (gram.). 13.40 Stereo: Lichte gram.muziek. 14.00 klassieke en moderne kamermuziek. 14.45 Ma- vra, opera buffa. (gr.). 15.15 Klas sieke gram.muziek. 15.50 Bijbelver telling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Licht instrumentaal trio. 17.15 Eurojazz. 17.50 Overheidsvoor lichting: De politie nu. 18.00 Spek- trum: nieuws uit de prot. christelijke organisaties. 18.10 Jeugdkoor met or gelbegeleiding: geestelijke liederen. 18.30 RVU: Louis Pasteur, door Dr. M. J. Adriand. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Radio-krant. 19 30 Mu ziek van het Leger des Heils (gr.). 19.50 Wereldpanorama. 20.00 Die Schöpfung, oratorium (opn.). 22.00 De dagen onzer jaren, godsdienstig klankbeeld. 22.15 Stereo: Licht en semble. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-ber. 22-40 Avondoverdenking. 22.55 Oude muziek (gr.). 23.15 De dagen onzer jaren, godsdienstig klankbeeld. 23.30 Lichte gram.muz. 23-5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00—24.00 VARA 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en soc. strijdlied. 7.20 Lichte gram. muz. 7.25 Van de voorpag. 7.30 Lich te gram.muz. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gram.muz. (vervolg). 8.50 Voor de kinderen. 9.00 Van alle markten thuis, praatje voor de vrouw. 9.05 Semi- k'assieke muziek (opn.). 9.40 Antw. op eeuwige vragen (3 en slot), lez. 10.00 Amusementsmuziek (gr 1100 Nieuws. 11.02 Geknipt voor herhaling. 12.00 Stereo: Ritmisch strijdorkest. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Voor het platteland. 12.35 Licht instr. trio. 12.55 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 13.15 Stereo: Metrop. orkest en zangsoliste. 13.45 Hun wereld ging voorbij (I), lezing. 14.00 Om- roepdubbelmannenkwartet 14-15 Om roeporkest. 15.00 Voor de kinderen. 16.00 Nieuws. 16.02 Klassieke gram. muz. 16.30 Voor de zieken. 17 00 Weg wijzer: tips voor vakantie- en snip perdagen. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 1815 Stereo: Licht ensem ble. 18.45 Koorzang (gr.): lichte muz. 19.00 Licht orgelspel. 19.20 Voor de kinderen. 19.30 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade ork. 20.35 Soc. commentaar. 20.50 Haar te lefoon, hoorspel. 21.45 Licht orkest en solist (gr.). 21-55 Vraaggesprek. 22.55 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Nederlands strijkkw.: klassieke en mod. muziek. 23.20 Cello en piano: klassieke muziek. 23.35 Twee violen: mod. muziek. 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NCRV: 17.00—1730 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 De Mekong, tv-film. Vara: 19-35 Top of Flop. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voor dracht. 20.50 Hoge tonen in de regen: luchtig muziekprogramma. 21.15 So phia Loren in Rome, film documen taire over het oude i en nieuwe Rome. 22.05 In vertrouwde handen gal stenen en hun behandeling, medisch programma. NTS: 22.2522.30 Jour naal. Nederland 11. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Literair kijkschrift. NTS 20.25 Tartuffe (ou l'lmposteur), toneelstuk (in het Frans). NCRV: 22.00 Geloven op maandag, gesprek. NTS: 22.1022.50 Atletiekwedstrij den West-Duitsland-USA te Augs-, burg. THEO VAN BLANKENSEE VERTAALD DOOR P. J. AERSSENS 13 Dit klopte dus niet met de bewe ring van mevrouw Hallstein, volgens welke Rudolf Hallstein zich veertien dagen of drie weken op z'n kamer opsloot, om ongestoord te kunnen schrijven. De schuifladen bleken afgesloten te zijn, zodat de detective eerst de sleutels diende op te zoeken. Hij knielde naast het lijk neer en ach tereenvolgens kwamen te voorschijn, een portemonnaie met geld, 'n zak mes, een lege portefeuille, een étui met naamkaartjes en paspoorten en uit een der vestzakken een ring met kleine sleuteltjes. Deze laatste ble ken van het schrijfbureau te zijn. In de laden lag niets dat van enige be tekenis was. De meeste waren leeg, in één ervan bevonden zich 'n potje lijm, 'n 8taafje zegellak en wat schrijf benodigdheden, in een andere 'n paar boeken, meest reislectuur. De onderste lade verdiende echter meer aandacht. Robbl vond daarin 'n stapeltje bankpapier, meest Fran se en Engelse biljetten. Ook 'n klein, groen strookje papier, achteloos sa- mengefrommeld. De dectective vouw de het voorzichtig open, las het met niet geringe verbazing en legde het voorzichtig in z'n portefeuille, terwijl hij het geld liet liggen. Hij opende nu ook nog even het geheime vak. Robbl stond even te peinzen. Het was de moordenaar blijkbaar te doen geweest om de inhoud van dit vakje, want het geld had hij onaangeroerd laten liggen, 'n Roofmoord was dus uitgesloten. Maar wat. kon dan wel de drijfveer tot deze gruwelijke daad geweest zijn? Robbl geloofde niet, dat hij in deze kamer nog iets van belang zou kun nen ontdekken, behalve dan 't klei ne, groene strookje papier, dat hij in z'n portefeuille geborgen had. Zojuist was een politie-auto gearri veerd, om het lijk te vervoeren. Robbl volgde de beide dragers tot de uit gang en zag de twee bedienden van Hallstein in de tuin, waar zij een praatje maakten. Wie van u is Franz Herbst?, vroeg hij. Dat ben ik, mijnheer. Zorgt u niet altijd voor de post? Ja, dat wil zeggen, als er post is. Maar dat gebeurt maar zelden. MoeiS u dan niet vaak grote stukken naar het postkantoor bren gen, als meneer Hallstein zich zo eens voor 'n paar weken onzichtbaar had gemaakt? Neen, wel tegen de tijd dat hij zoiets van plan was. Weet u niet aan wie die brieven geadresseerd waren? Dat kan ik me niet herinneren, 't Was altijd aan een ander adres, maar altijd poste restante. En Rudolf Hallstein had nooit post, als hij na een onzichtbare pe riode weer voor de dag kwam? Nooit. Wanneer verdween hy voor de laatste maal? Dit is geweest, ongeveer einde mei of begin juni. Toen zagen we hem in geen vier weken. U weet de datum niet precies? Neen, zo precies niet. Bent u gisteren in de namiddag op de logeerkamer geweest? Tegen twee uur. Mevrouw Beuth had me gebeld en zij zeide, dat ze wat wilde slapen en niet ge stoord wilde worden. Omdat ik toen toch niets te doen had, ging ik op mijn beurt ook 'n uiltje knappen, in de keuken. Juist. Hebt u er misschien nog op gelet, of de Maleise dolk nog in de schede stak? Die ivoren hazenpoot? Ja. Die was er nog. Hebt u heel de middag door geslapen? Ja, *t was warm. Waar was de keukenmeid? Op haar kamer. Ze schreef een brief aan haar familie. Hoe laat werd u wakker? Dat zal tegen half zes geweest zijn, toen mevrouw ons de verschrik kelijke boodschap kwam brengen. Ik dank u. Robbl wandelde weer naar binnen. In de corridor bleef hij staan. Rechts was de deur van de logeerkamer, links de trappenhal. De moordenaar moest Edith Beuths kamer passeren. En in die kamer was op onverklaar bare wijze de dolk verdwenen. Had het toeval de moordenaar in haar kamer gebracht? of was hij er doel bewust binnengelopen? Of Deze derde mogelijkheid hield te vens in zich, de medeplichtigheid van Edith Beuth. En mocht hij zulks nu al zonder meer veronderstellen? Had zij misschien het wapen aan de moordenaar overhandigd? Was zy misschien zelf Slechts vragen drongen zich aan de detective op. Altijd maar meer en meer vragen. En hij had nu nog niets meer bereikt, dan de commissaris na 'n zeer vluchtig onderzoek reeds te weten was gekomen. In een allesbehalve opgewekte stemming klopte de detective bij Edith Beuth* aan. Zij was gekleed in een eenvoudig grijs costuum en was juist bezig haar koffers te pakken. Robbl stelde zich voor en nadat hij plaats genomen had, vroeg zij: Had u mij nog iets te vragen? Ja, 'n paar vragen nog. Ik sta geheel tot uw dienst. De politie kan nog maar steeds niet begrijpen, hoe de dolk uit uw kamer verdwenen is. Dat weet ik. De commissaris vroeg mij dat gisteren ook al. Ik moet wel veronderstellen, dat de moorde naar hier binnengedrongen is, nadat ik naar mevrouw Hallstein ben ge gaan. Dat was even na vijf uur. Ja. 's Middags hebt u Franz nog ont boden en gezegd, dat u niet gestoord wenste te worden. Dat is zo. Ik wilde wat slapen. Slaapt u vast? Ja. Zoudt u 't niet gehoord hebben, als iemand op uw kamer kwam. Dat is moeilijk te zeggen, maar ik denk van niet. Het blijft een duister punt. De dood moet ingetreden zijn tussen half vijf en vijf uur. Toen waart u nog op uw kamer. De moordenaar moet hier dus geweest zijn terwijl u sliep. Maar dat is verschrikkelijk! Hij had mij ook kunnen vermoorden. Dat had hy zeker, temeer wijl u zo rustig sliep. Bent u van plan om te vertrekken? Ja. Waarom? Edith Beuth aarzelde 'n ogenblik met haar antwoord: zij scheen te over leggen. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2