Eindelijk weer eens zon over het Rijnsburgse Corso BU DOEC CO ZUIDVIETNAMESE ELITETROEPEN INGESLOTEN MAANDAG 9 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE OORLOG IN VIETNAM Is behoud van sleutelpositie mogelijk den zijn. Aan regeringszijden zouden daar zestig man, onder wie enkele Amerikanen, gesneuveld zijn. Er zijn 67 lijken van Vietcongstrijders ge vonden. Zuid Vietnamese troepen hebben op hoogte niets van hebben kunnen INGESLOTEN 56 kilometer ten zuidwesten van Sai- zien. Elke zaal van het ziekenhuis gon een verborgen basis van de kon tien tot twintig patiënten bevat- Twee bataljons Zuidvietnamese Vietcong gevonden waar een volle- ten. Tussen de gebouwen werden de elitetroepen zijn bij Doec Co door de dig ziekenhuis met 14 zalen, vier lijken van 24 guerillastrijders gevon- Vietcong geïsoleerd. Bevoorrading operatiekamers, zes keukens en zes den. De communisten hebben zater- is niet mogelijk, doordat de Vietcong douchecellen was ingericht. De basis dag hun aanvallen voortgezet op on- het vliegveld beheerst. De troepen was zo goed gecamoufleerd, dat hef- geveer 160 kilometer ten zuidwesten zijn met helikopters aangevoerd, schroefvliegtuigen er van 15 meter van Saigon. Amerikaanse vliegtuigen maar het is gevaarlijk om hen op de- hebben zaterdag in de regen een zelfde wijze uit hun isolement te kruitfabriek 88 kilometer ten noord- verlossen. westen van Hanoi met 24 ton bom- De Zmflvietnamesen hebben nog men bestookt. Vier gebouwen wer- gig^g twee stellingen aan de weg den vermeld. By andere luchtaanval- y£|n PIeikoe naar Cambodja in han- len werd schade aangericht aan den A]s Doec Co yaM kan de Viet_ bruggen, kazernes, spoorwegen en faet land in tweeën snijden. een benzineopslagplaats op 200 km ten zuiden van Hanoi. B«df. luchtaanvallen op mihtaire installaties te Dong Hoi m Noord- Bij Doec Co, 368 km. ten noorden Vietnam is zaterdag een Amerikaan- Het Witte Huis heeft zaterdag van Saigon, werd de landingsbaan se skyraider neergeschoten. Aan de meegedeeld dat de V.S. het verzoek door mortiervuur van de Vietcong aanval namen 29 toestellen van het van president Nkroemah van Ghana, beschoten, waardoor de telefóonver- vliegdekschip „Midway" deel, 15 de bombardementen op Noord-Viet- binding met het 400 man tellende jachtbommenwerpers en 14 jagers, nam tijdelijk stop te zetten, hebben garnizoen uitviel. Doec Oc wordt Tezelfdertijd bombardeerden 15 verworpen. reeds zes weken belegerd. Het is een vliegtuigen van de „Independence" De Amerikaanse president geeft van de twee posten aan een belang- het gebied rond Vinh op 250 km. ten Nkroemah de verzekering, dat zijn rijke weg, die nog in regeringshan- zuiden van Hanoi, vliegtuig geen gevaar loopt van Amerikaanse zijde, wanneer hij naar mj* 1 Hanoi zou vliegen. De V.S. zullen Nieuwe waarschuwing van reking alles wat hy kan doen om „een eind O O aan de agressie in Vietnam te ma ken" graag aanvaarden. De woord- Peking heeft zaterdag opnieuw ge- te sturen, wordt veroordeeld. De voerder van het Witte Huis zei, dat waarschuwd dat het zo nodig troe- tekst van de verklaring werd door met Ghana was overeengekomen dat pen naar Vietnam zal sturen. „Wij het persbureau Nieuw China bekend- de essentie van de correspondentie waarschuwen de Amerikaanse aan- gemaakt, kon worden gepubliceerd. vallers nog eens, dat wij, 650 mil- In het antwoord van de Ameri- joen Chinezen, menen wat wij zeg- Zoals gemeld heeft de Vietcong, kaanse president werd er ook nog op gen", aldus een verklaring waarin de verzetsbeweging in Zuid-Vietnam, gewezen, dat er geen Amerikaanse het Amerikaanse besluit om nog vrijdag Noord-Vietnam om verster- bommen op Hanoi worden gegooid. 50.000 militairen naar Zuid-Vietnam kingen gevraagd. V.S. zullen bombardementen niet staken LEIDSCHENDAM Bromfietser onder vrachtauto Om 7.15 vanmorgen vond op de Westvlietweg ter hoogte van de Wij- kerbrug een ernstig ongeval plaats, waarbij de 21-jarige marinier M. J. v. H. 'uit Voorschoten om het leven kwam. In de richting Rijswijk reed een vrachtauto, die niet harder mocht dan 20 km., bestuurd door J. W. P. V. uit Leidschendam. v. H. ging er rechts voorbij, maar raakte daarbij bekneld tussen de auto en de aldaar geplaatste vangrail. Hij kwam te vallen en raakte met het hoofd on der het achterwiel van de vracht auto. v. H. was op slag dood. SPORTPARK IN GEBRUIK GENOMEN. Zaterdagmiddag is op feestelijke wij ze het grote sportcentrum in gebruik gesteld door burgemeester E. Kolf schoten die verheugd was dat deze ge beurtenis kon plaats hebben onder gunstige weersomstandigheden. Burgemeester Kolfschoten hoopte dat in dit moderne sportcentrum de ware burgerzin zal worden aange kweekt en dat de spelers op de velden er zich van bewust zullen zijn dat dit sportcentrum ten koste van 11/4 mil joen is tot stand gebracht. Na deze goed-gestemde openingsre de sprak wethouder v. d. Laan een ge lukwens tot R.K. A.V.V. voor het be halen van het 2de klasseschap. Namens het gevorderde huldigingscomité bood het bestuur van R.K A.V.V. een chèque ad 1700.aan als bijdrage voor de door de voetbalvereniging ge wenste geluidsinstallatie. De harmonie St.-Cecilia vergezeld van de drumband, maakte een rond gang over het speelterrein, terwijl de jubelende muziek wrjd en zijd weer klonk. Het goed verzorgde grote sportveld werd vervolgens ingewijd door een voetbalwedstrijd tussen een vacantie- elftal van R.K. A.V.V. en het eerste elftal van Wilhelmus uit Voorburg. Het was een echte vriendschappelijke wedstrijd, waarvan Wilhelmus kort de rust de leiding nam. Ook tegen het einde van het tweede deel maakte Wilhelmus nog een doel punt terwijl enige seconden vóór de eindfluit R.K. A.V.V een tegenpunt scoorde zodat Wilhelmus deze eerste wedstrijd gewonnen heeft. Burgemeester Kolfschoten offreerde Wilhelmus een jubileumbeker maar ook R.K. A.V.V. kreeg een beker iets kleiner dan die van Wilhelmus. Ook ontving R.K. A.V.V. een groot bouquet bloemen als hulde voor het succes in de afgelegde competitie 19G4-1965 Het nieuwe sportvelden-complex om vat drie voetbalvelden, twee velden voor handbal en korfbal en een half verhard trainingsveld. Vaste gebruikers van deze terreinen zullen zijn R.K. A.V.V. (voetbal), de chr. veren. Sport en Vriendschap (voetbal en korfbal) en de te Voor burg gevestigde vereniging Eridos een samenvoeging van de katholieke Leid- schendamse en Voorburgse handbal verenigingen. De sportvelden zijn omgeven door wandelstroken, speelweiden, een wan delpark en een groot parkeerterrein voor auto's en fietsen. WARMOND Opgravingen Sedert enige tijd worden aan het eind van de Kloos terlaan, gelegen naast het Groot Se minarie door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort, in samenwerking met de Kon. Ned- Heidemaatschappij opgra vingen verricht. Het gaat hier om het bloot leggen van de fundamenten van het klooster, dat in vroegere eeuwen hier heeft gestaan. Geen weiland in bollengrond Door Gedeputeerde Staten is goed gekeurd het raadsbesluit betreffende omwerking van weiland tot bloem- bollengrond maar aangezien hier voor bij de bloembollentelers geen belangstelling bestaat zal aan de uit voering van deze plannen vooralsnog geen uitvoering worden gegeven. Bewusteloos in zee drijvende is zondagmiddag in Zandvoort aange troffen de 43-jarige Duitser Bern- hard Schirmachter, Kriminal-kom- missar te Gelsenkirchen. Politie en reddingsbrigaden zijn een uur bezig geweest om de levensgeesten op te wekken. De doodsoorzaak bleek ach teraf een hartverlamming te zijn. Met zijn bromfiets is in de nacht van zaterdag op zondag in de Groe- nelaan te Schiedam de 20-jarige Schiedammer A. van der Drift fron taal ingereden op een hem tegemoet komende personenauto. De jongeman werd geraakt door de linkerkoplamp van de auto, 'waardoor zijn schedel werd verbrijzeld. Hij was op slag dood. De directeur van de Hoofdstad operette, Meyer Hamel, is zaterdag ochtend vroeg in zijn vakantieverblijf te Bergen (N.H.) plotseling overle den. Hij bereikte de leeftijd van ze ventig jaar. Samen met Otto Aurich richtte de heer Hamel na de bevrij ding de Hoofdstad-operette op. Vol gend seizoen zou hij zijn 20-jarig ju bileum als directeur vieren. ZOETERWOUDE GOUDEN MOLENAARSJUBILEUM W. BORST De heer W. Borst hoopt op 1 sep tember de dag te herdenken, waarop hij 50 jaar geleden als molenaar van de Groote Westeindsche Polder te Zoeterwoude in dienst trad. De heer Borst, molenaar in hart en nieren, heeft gedurende 50 jaar de belangen van de polder op voor treffelijk e wijze gediend. Ondanks zijn leeftijd en ondanks het feit, dat hij een electaisoh ge maal tot zijn beschikking heeft, be maalt hij de polder, wanneer dat mogelijk is, met de prachtige, geres taureerde malen „Zelden van passé". My fair lady. De praalwagen van de Coöp. Raiffeisenbank te Rijnsburg, die een eerste prijs behaalde. Grand gala du Disque. Eveneens een eerste en een ereprijs kende de jury toe aan de wagen van het Lustrum- Leidato-comité, waarvan deze foto een fraai detail geeft. DE WEERGODEN waren zaterdag barmhartig. Na de twee voor gaande jaren, toen een verregende en verstormde bloemenstoet door Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden trok, goot de zon zaterdag vele uren van de dag haar licht over de bonte kleu ren en als ze eens achter de wolken verdween, dan werden deelnemers en kijkers tenminste niet geplaagd door neerplensende regen. Er was dan ook gezien het mooie DE LEIDATO PRAALWAGEN werd verzorgd door: Bloemenmagazijn „DE ANJELIER D. C. DEXEL HAARLEMMERSTRAAT 193 LEIDEN TELEF. 23166 weer veel meer belangstelling langs de route dan vorige jaren. De mensen stonden dikwijls vele rijen dik en de meters film, die op de stoet werden afgeschoten, zijn niet te tellen. Langzaam, maar zonder het tijd schema geweld aan te doen, trok de stoet van bijna veertig wagens door de straten. Een flink aantal muziek korpsen met drumband, vele even kleurig uitgedost als de praalwagens, brachten klank bij de fleur. Hen, die ook de wagens in de vei linghallen hebben bewonderd, zal het opgevallen zijn, welk een ver schil in indruk het zonlicht op een bloemenwagen wekt. De kleuren worden uitbundiger, maar ook. de fouten worden onbarmhartiger tentoongesteld. Dat is niet alleen zo bij dit corso, natuurlijk is dat bij alle bloemenevenementen het geval, maar de waarheid gebiedt te zeggen, dat deze in het niet vielen bij het vele goede, dat te zien was. Wij schreven zaterdag reeds, dat Corso allure kreeg 0 baUet. Deze uitzonderiyk mooie Nu WU de stoet ook ui de zon en de yan de Buurtver Het Cen. buitenlucht hebben gezien, willen ,i„nr lrv nitepropnpn wij er nog wel enkele uitroeptekens achter plaatsen. trum" werd door de jury uitgeroepen tot de mooiste wagen van het corso. Een eerste en een ereprijs werden er •gekend. Fiesta Gitana. De Vereniging van handelaren in bloemen, afdeling Rijnsburg kwam met deze feestelijke wagen uit en verwierf daarmee een welverdiende eerste prijs.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4