DE LEIDSE COURANT Victorie op kamp in Darthuizen Botsing op rijksweg BEURSOVERZICHT TOUR DE LISSE1965 BEGON MET N00RDWIJKERH0UTSE VERRASSING Automobilist sloeg bromfietser een boedneus SPORTDAG IN STOMPWIJK Marktberichten Weerbericht PAUZE PUNT MAANDAG 9 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NAAR UW VAKANTIEADRES Zendt ow naam en volledig huis- en vakantieadres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van: De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden telefoon 20935 Wij zorgen er voor, dat U dagelijks uw krant in uw vakan tieverblijf ontvangt. Br dient echter rekening mee te worden gehouden, dat poststukken voor Zuid-Europa vaak met veel vertraging besteld worden. Zaterdagmorgen zijn wij om onge veer 9 uur per fiets uit Leiden ver trokken naar het zomerkamp in Dart- huizen. Na enige onderbrekingen on derweg voor een verfrissing en slechts één lekke band kwamen we omstreeks half vier met zadelpijn in het kamp aan, waar we met open ar men door de kookster werden ont vangen. Een deel van de meisjes kon de moed nog opbrengen het kampter rein te verkennen, maar het gros be stormde de bedden in de slaapzaal. Nadat de slaapzaal was ingericht en iedereen zijn spulletjes naar boven gesleept had gingen we aan tafel. De kookster verraste ons met een heerlijk bord soep. Direct na tafel trokken we de slaap zaal in, maar de vermoeienissen ken nelijk niet groot genoeg, want het duurde totmi ddernacht voor ieder een sliep. Zondagmorgen om zes uur waren de eersten al weer wakker. Het eerste ontbijt in het kamp was uitstekend en de broodschalen waren in een ommezien leeg. Eén meisje had zelfs zo'n honger, dat ze 16 sneetjes met chocoladeboter verslond. Aangezien het regende konden we na het ontbijt niet meteen op stap. Gelukkig klaarde het weer 's mid dags op en konden we het bos in, waar we een wandeling van 2l/s uur maakten. Na het avondeten zongen en dan sten we tot het tijd was om naar bed te gaan. Tini Otto vertelde een spookverhaal, waar iedereen kippe- vel van kreeg, maar de afloop van het tweede verhaal hebben de mees ten niet meer gehoord. Enige meisjes bleken ook op de tweede avond onvermoiebaar. Inez Verhoeven vierde haar verjaardag en pas diep in de nacht maakte de slaap een eind aan het partijtje. De eerste twee dagen van het kamp zijn al reuze gezellig geweest. Van de volgende twee dagen zullen we woensdag een vrslag geven. Een der meisjes BURGERLIJKE STAND Geboren: Jeanette Cornelia d.v. H. Ginter en C. E. Hosier; You Jong z.v. L. C. Chow en T. C. Hu; Marja d.v. J. C. Potters en M. W. de Boer; Ca- tharina Maria Elisabeth d.v. A. van der Putten en E. Maas; Hendrika Geertruida d.v. P. M. Ouwerkerk en J. G. H. Hermans; Rosalinda d.v. H. Broers en J. M. C. Pijnakker; Her- manus Martinus z.v. H. M. van der Kwaak en C. Groenendijk; Catha rine Maria Jacoba d.v. H. P. M. Ober en C. M. van Riet. Overleden: B. C. Klein, 79 jaar, man; P. W. van Deventer, 79 jaar, man. VAKANTIE-BEZIGHEDEN SPEELTUINVERENIGING „WESTERKWARTIER" Zaterdagmiddag vertrokken 51 kin deren met een grote £us vanaf de speeltuin naar Piet Gijzenbrug om aldaar te gaan vissen. Er werd een uur gevist en de vangst was slecht. Er werd in drie groepen gevist: Groep 1, jongens van 8, 9, 10 jaar: 1. Piet van Polanen; 2. Hennie Roo- zendaal; 3. Andre Keizer. Groep 2, jongens van 11, 12 jaar: 1. W- Kop; 2. Erwien Retsema. Groep 3, jongens van 13, 14 jaar: 1. Wim Verver. Groep 4, meisjes: 1. Saartje den Ouden; 2. Jantine Lammers. Na afloop van het vissen maakten de kinderen een rondreisje over Noord wij kerhout, Noord wijk, Rijns burg naar de speeltuin waar de prij zen door de voorzitter van de speel tuin, de heer Sliggers, werden uit gereikt. Alle andere kinderen kregen een troostprijs. A.s. zaterdag 14 augustus wordt er in de speeltuin 'n sportdag gehouden voor kinderen van 6 tm. 10 jaar. Ex zullen behendigheidswedstrijden worden gehouden om fraaie prijzen. VOORSCHOTEN Zondag om 13.00 uur stopte een Duitse auto voor de stoplichten aan de Haagse Schouw, richting Den Haag. Daarachter stelde zich de heer R. W. H. uit Amsterdam op In zijn Taunus 12M. Een NSU-sportauto, bestuurd door H. J. Ch. B. uit Amsterdam reed tegen de Taunus op. Zfln verloofde liep daarbij een hoofdwonde op, die ter plaatse door een dokter verbonden werd. Er was zware schade. De sport wagen was in het geheel niet verze kerd. Het relatief mooie weer heeft de Leidse politie het afgelopen weekeinde handen vol werk bezorgd. Gelukkig deden zich geen grote ongelukken voor. Hoewel er zaterdag 16 aanrijdin gen waren en zondag 8, bleven de be trokkenen bijna ongedeerd; alleen vie len er hier en daar wat builen en schrammen te bespeuren. De wegwerkzaamheden hier in Lei den verricht op de Hoge Rijndijk bij de Wilhelminabrug en op het Levendaal, maken het het verkeer overigens niet makkelijker. Op het Levendaal komen automobilisten 's avonds door de slech te verlichting rond de werkzaamheden nog al eens voor „verrassingen" te staan. De Zoeterwoudse singel, fraaier dan ooit, doordat zij omzoomd wordt door een weelderig groen van bomen en •truiken, is tussen de Lammenschans- weg en Korevaarstraat wat gevaarlijk door het ontbreken van de lage hekjes, die anders het wegdek van de water kant scheiden. Zorgt u er dus voor dat u, door mijmeringen over deze mooie singel overmand, niet van de rechte weg afraakt, want er zijn geen hekjes om u daarop te wijzen De Victoria Regia bloeit vanavond! De Hortus Botanicus deelt mede, dat de Victoria Regia hedenavond en morgenavond weer in bloei zal staan. Zoals bekend geschiedt dit slechts éénmaal per jaar. Vanavond is hij wit, morgen rood. Belang stellenden kunnen vanavond en morgenavond van negen tot elf uur terecht tegen betaling Vein 25 cent. Tot onze grote droef heid overleed heden voorzien van het H. Sa crament der Zieken onze beste behuwdmoe der, grootmoeder, over grootmoeder, behuwd zuster en tante GERARDA VAN DER MEER weduwe van Johannes A. Beuk in de leeftijd van 87 jr. Uit aller naam: G. M. BEUK-ALLES Sassenheim, 7 aug. 1965 Huize SI Bernardus De plechtige H. Mis v. Requiem zal opgedra gen worden in de kapel van Huize St. Bernar dus te Sassenheim op woensdag 11 aug. a.s. te 10 uur, waarna be grafenis op de r.k. be graafplaats te Sassen heim. Rozenkransgebed dinsdagavond om 8 u. in St. Bernardus te Sas senheim. Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een vriendelijke stemming voor de in ternationale waarden. De handel was kalm. Kon. Olie lag goed gevraagd in de markt voor Zwitserse rekening, terwijl daarnaast wat lokale dek kingsaankopen plaatsvonden. De prijs van 143 20 betekende een koerswinst van 1.20 vergeleken met het voor gaande slotniveau. Philips verbeterde een paar dubbeltjes tot 119.40, Uni lever en AKU waren goed prijshou dend op resp. 140,50 en 457. Hoog ovens werd een punt hoger op de vijf maal pari-koers geadviseerd. Ook KLM kreeg een hogere advies- koers. Van Amerikaans aanbod in de hoofdtfondsen viel weinig te bespeu ren. Gebeurtenissen over het week einde op internationaal politiek ter rein, dlie de markt hadden kunnen beïnvloeden, zijn niet voorgekomen. Een devaluatie van het pond sterling vond niet plaats. De vorige week werd voor Londense rekening in Amsterdam Kon. Olie en Unilever gekocht op de mogelijkheid van een devaluatie van het pond over het weekeinde. Vrijdag hield men in Wall Street reeds rekening met het niet-doorgaan hiervan, vandaar dat de goudaandelen op de Newyorksè beurs toen een flinke veer moesten laten. Overigens sloot Wall Street vrijdag op het hoogste punt van de dag, na de winstnemingen beginbeurs verwerkt te hebben. Dit betekende voor het Dam rak vanmiddag een lichte stimulans. Later op de middag daalde Kón. Olie, als gevolg van winstnemingen, tot 142.50. In de openingskoersen van de overige hoofdfondsen kwam weinig verandering meer. De leidende cultures schommelden rond het voorgaande slotniveau. De scheepvaartsector was prijshoudend, eveneens met weinig zaken. De staats- fondsenmarkt was merendeels iets vriendelijker. In de lokale afdelingen werden aan delen Zwanenberg-Organon en die van de Algemene Bank Nederland iets ho ger geadviseerd. Daarentegen kreeg De Lint's be heer maatschappij een lagere advies- koers op de dividendverlaging tot 5 (7) pet. Fokker reageerde praktisch niet op de Engelse weigering voor het leveren van Rolls Royce motoren. LEIDERDORP Zondag om 16.15 maakte een auto mobilist, die een bromfiets voorbij reed op het viaduct over Rijksweg 4A, zich zo kwaad, dat deze bromfietser de achterkant van zijn auto raakte, dat hij uitstapte en H. R. uit Rijp- wetering in 't gezicht stompte. Daar na stapte hij in en reed weer door. Omstanders hadden echter het num mer genoteerd. Gelukkig was dit niet nodig, daar de automobilist, v. L., zich zelf een half uurtje later meldde. Waterpolo wedstrijd StudentenMi litair team Dinsdagavond om 8.00 uur vindt in het zwembad De Does 'n belangrijke ontmoeting plaats tus sen 't studentenzevental en een mili tair zevental. Het studententeam be staat uit de volgende spelers: Seerp Visser, Nico van Sittert, onze plaats genoot Siem Ouwerkerk, B. Leenards, W. Hermsen, A. Hermsen, J. Bonte koe, D. Visser en P. Doelman. Ploeg leider F. v. d. Zwan. Het militaire team bestaat uit: H. Aalberts, W. v. d. Kolk, F. de Vries, Siewers, H. Maas, H. Geurtsen, H. Kater, Schaaf, B. van Bekkum, Brug- gink, Van Zanen. Ploegleider luite nant D. Timmermans. De Tour de Lisse 1965 heeft een schitterende inzet gehad vanwege het prachtige zomerweer, maar ook door de verassing dat van de 8 beste ren ners van het vorig jaar die nu aan de kop lagen niemand gele-trui-dra- ger werd, doch dat deze eer te beurt viel aan de Noordwijkerhouter A. Schouten, van wie deskundigen beste verwachtingen hebben voor de Tour 1965. Dat ging de vinnige renner uit de ploeg van Jan van Dijk van ver leden jaar, precies zijn neus voorbij. Hij moest in de eerste etappe in Schouten zijn meerdere erkennen. Het was „Tourbaas Jan van Reste ren een groot genoegen om een groot aantal belangstellenden om half 7 te mogen begroeten. Hij was er van overtuigd, dat deze tour weer span nend zal worden en had alle hoop dat door het nieuwe systeem van de ploegindeling de spanning er tot het laatste ogenblik wel in zal blijven. Het zal in de komende etappes ech ter wel duidelijk worden, dat de goe de renners van verleden jaar die ook LEÏMUIDEN BOTSING TUSSEN FIETSER EN MOTOR Zaterdagmiddag vond op de W- v. d. Veldenijweg te Leimuiden, nabij de r.k. kerk een botsing plaats tussen een wielrijder, de heer A. H. te Lei muiden en een motorrijder, de heer W. A. B. te Delft, die met zijn duo passagier W. v. E., eveneens uit Delft, op de terugweg was naar huis van een dag vissen. De botsing was dermate hevig, dat de wielrijder A. H. bewusteloos op het wegdek bleef liggen, terwijl de bestuurder van de motor eveneens versuft was. De duo passagier kwam met de schrik vrij. Nadat dokter D. A. van Haselen uit Oude Wetering eerste hulp had verleend werden de slachtoffers per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. B. kon na behandeling aldaar per am bulance naar zijn woning te Delft worden overgebracht, terwijl H. met een zware hersenschudding en een der benen werd opgenomen- Beide voertuigen werd en beschadigd. WARMOND V.V.V.-subsidie De WV die sinds haar volledige reorganisatie zeer actief werkzaam is, en verschei dene plannen op haar programma heeft staan, heeft aan het gemeente bestuur verzocht de aan haar toege kende subsidie van 1500.- te willen verhogen. B. en w. hebben echter de raad medegedeeld, dat zij geen aan leiding kunnen vinden om terug te komen op het standpunt dat aan de ze vereniging subsidie ware te ver lenen die gelijk is aan het bedrag der door haar te ontvangen contri buties met een minimum van 1500.-. Voor een goed functioneren van de vereniging is het derhalve noodza kelijk dat hiertoe alle winkeliers en neringdoenden hun medewerking verlenen door als lid toe te treden, ook zij, die indirect belang hebben bij een goede economische ontwikke ling van de gemeente. KATWIJK A.S. ZATERDAG BLOEMENCORSO In Katwijk wordt zaterdag 14 augustus voor de tiende maal het bloemencorso „Flora's bloemenpracht aan zee" gehouden. Het corso rijdt zowel 's middags als 's avonds (ver licht) door Katwijk. Er nemen 36 bedrijven, verenigingen en instel lingen aan deel, alsmede zeven mu ziekkorpsen. Donderdag 26 augustus wordt ter afsluiting van de reeks evenemen ten van de VW-Katwijk op de bou levard een taptoeparade gehouden. Hieraan zal een groot aantal muziek korpsen, waaronder de „tromme- laere van Roesendaele" en „Ahoy" uit Rotterdam, deelnemen. Dr. S. E. Bos PRAKTIJK HERVAT J. Filippo Hzn. TANDARTS PRAKTIJK HERVAT Deze week wegens va kantie gesloten. Leune, Janvossensteeg 67, Leiden. Verkoopster damescon- fectie gevraagd, leeftijd boven 20 jaar, ervaring en goede omgangsvormen vereist. Behoorlijke sala riëring geboden, 's Maan dags vrij. Wamecke, B ree straat 151/153, tel. 26586 (na 6 uur 30960). De sportdag van de R.K. Sportge- meenschap van Leidschendam mag als geslaagd genoemd worden. Of schoon voorzitter Laurey in zijn ope ningswoord op het sportcomplex te Stompwijk zoals hij zei 's morgens wat somber tegen het weer had aan gekeken en weer bevreesd was dat evenals twee jaar geleden de sport dag zou moeten wórden afgelast, is het weer de gehele dag goed geble ven. De heer Laurey sprak er zijn vreugde over uit, dat zaterdag jl. in Leidschendam een nieuw sportcom plex werd geopend, wat tot stand is gekomen door de grote medewerking van de overheid. Dit complex en het sportcomplex te Stompwijk, die eco nomisch gezien niet rendabel te ma ken zijn, bewijzen wel dat de over heid het grote belang van de sport inziet. De sportverenigingen zullen er dus naar moeten streven de ge maakte verwachtingen waar te ma ken en moeten bewijzen dat de sport beoefening een grote bijdrage is in de volksgezondheid. De bedoeling van deze sportdag is nu juist om met gezamenlijke manifestaties dit bewijs te leveren. Het begin De leden van de diverse r.k. sport verenigingen, die met muziek van het fanfaregezelschap „Juliana" naar het sportcomplex getrokken waren, namen nu bezit van de velden. De R.K. Gymnastiekver. „Sportlust" mocht de spits afbijten met het geven van een demonstratie door de jeugd leden van de meisjesafdeling, o.l.v. Joke v. d. Nouweland werden diverse vormen van koprollen en boksprin gen gedemonstreerd. Hierna kwamen de dames van de handbalvereniging .Eridos" en „H.V.S." in het veld voor een wedstrijd van 35 minuten, welke in de laatste minuten door Eridos gewonnen werd met 32. Bij de strijd tussen de heren van beide verenigingen kwam het klasse verschil een heel groot woord mee spreken. Ofschoon Eridos maar met 8 man in het veld kwam was hun technisch overwicht zo groot, dat het verschil in mankracht geen bezwaar opleverde. Met 84 bleven zij ruim schoots in de meerderheid. De meeste belangstelling De meeste belangstelling ging uit naar de wedstrijd tussen de jeugd- elftallen van Stompwijkse Boys en RKAW, welke wedstrijd tegen de verwachting in gewonnen werd door St. Boys met 53. In de eerste helft, waarin St. Boys met de wind in de rug speelde, had St. Boys al gauw een verdiende voorsprong, welke bij de rust reeds 41 bedroeg. In de 2e helft vocht RKAW wel terug, maar kon de achterstand niet wegwerken. In de rust van deze wedstrijd gaven de allerjongsten van de gymnastiek vereniging „Gyversto", welke afde ling nauwelijks enkele maanden be staat, een demonstratie van ritmisch turnen. Een groot gedeelte van deze dag werd bijgewoond door burge meester Kolfschoten en diens echt genote en enkele wethouders en raadsleden van de gemeente Leid schendam. Een voor Stompwijk nog onbeken de sport werd op zaterdagavond ge demonstreerd door de R.K. Tafelten nisvereniging „V.V.V.", waarbij als gastspelers aanwezig was de hoofd klasser Bert v. d. Helm van de Leid se vereniging „Scylla" Deze sport dag, die begon met een H. Mis in de parochiekerk van de H. Laurentius heeft volkomen aan haar doel beant woord en duidelijk laten zien, welke betekenis de sport heeft voor de jeugdbeweging en de culturele vor ming van de jeugd. nu mee mogen rijden, de eer van het dragen van de gele trui niet zonder meer aan Schouten zullen overlaten. Het was ook maar een verschil van enige seconden dat Schouten de snel ste tijd maakte. In het ploegenklas- sement was het de Graficusploeg welke kennelijk de sterkste was, het geen wel te danken zal zijn aan het feit, dat in deze ploeg twee goede rij ders uit de Engel een plaats hebben gekregen en een goede training heb ben gehad van Jan van Dijk, toen deze dacht dat hij met de Engel-ploeg in de Tour de Lisse 1965 zou uitko men. De uitslag van de eerste etappe Tour de Lisse 1965 is als volgt: Dagklassement: A. Schouten 15.14; G. Dofferhoff 15.19, voorts werd 15.24 gereden door Chr. van Rooijen, P. Meijer, H. Bisschops, B. Warmer dam, P. van der Berg, T. van Eeu- wijk, T. van der Aar, A. Buurman, E. Smits, B. Lamboo, N. van der Zij den, L. Bontje, P. Drost, A. v. Beek, J van der Lans, C. van der Meij. Nummer 19 J. Peters met 15.41, 20 Chr. de Vos 16.20, de volgende ren ners reden over de twee ronden de volgende tijd: 16.24 minuten, dat wa ren 21 J. d Boer, 22 H. van Rooijen, 23 J. Geerlings, 24 F. Grimbergen, 25 P. Ruigrok, 26 H. van der Zwet, 27 N. Groenewegen, 28 N. v. d. Klauw, 29 H. de Boer, 30 J. Zeinstra, 31 Th. Nieuwenhuis 17.25, 32 H. Duiven voorde 18.04, 33 H. van der Veek 18.04, 35 T. Koop 18.04, 36 J. Grim bergen 18.04, 37 A. Bliek 18.04, 38 J. Onos 18.50, 39 R. de Graaf 18.53, 40 H. van der Vlugt 18.53, 41 B. Lange- veld 19.01, 42 L. Mesman 18.59, 43 A. van der Lans 19.34, 44 T. Mesman 20.33, 45 J. va der Bent 20.41, 46 J. Broekhuizen 20.41, 47 J. Bemel- man 20.41, 48 M. Kortekaas 29.00. Puntenklassement: 1. A. Schouten 5 punten, 2 G. Dofferhoff 4, 3 E. Smits 2, 4 P. Meijer 1. Ploegenklassement 1ste etappe: le helft: 1 Graficus 7.28 min; 2 Ons Weekblad 7.44; 3 Beijersbergen 8.10; 4 De Vlinder 8.28; 5 Gez. Melkhandel 8.32; 2e helft: 1 Graficus 46.07, 2 Beijersbergen 47.08; 3 De Vlinder 47.32; 4 Ons Weekblad 47.32. Ongelukkigste renner: N. Korte kaas, die in een sloot terecht kwam. Algemeen ploegenklassement: 1. Graficusploeg 53.35; 2 Ons Weekblad 55.16; 3 Beijersbergen 55.18; 4 De Vlinder 6.00; 5 Bronkhorst 56.12; 6 Gez. Melkhandel 7.24; 7 Heinekens (Annaert) 58.05; 8 Gez. Kolenhan delaren 1.02.13. Bergklassement: 1 A. Schouten 6 punten, 2 J. van der Lans 5, 3 A. Buurman5, 4 Chr. van Rooijen 1; 5 G. Dofferhoff 1. RIJP WETERING Zoetemelk wint weer Een 5e plaats in Strijen en een overwinning in Vleuten, dat zijn de resultaten van de Rijpweteringse nieuweling Joop Zoetemelk, in het afgelopen weekend behaald. Zaterdag 7 augus tus verschenen in Strijen 80 nieu welingen aan de start voor een wed strijd over 23 ronden (60 km.). Deze wedstrijd had een bijzonder saai ver loop. Het peloton draaide rustig de rondjes onder de wielen door, zon der dat er ook maar iemand over dacht om een uitlooppoging te on dernemen. De talrijke toeschouwers moesten tot de 20e ronde wachten, alvorens 3 renners de vrije ruimte kozen en met gezamenlijke inspan ning bleven zii buiten de greep van het peloton. Hordijk won de spurt van het peloton voor Zoetemelk. De uitslag: 1. Van Ham Cs-Gravendeel) 2. v. d. Burg (Berkel); 3. Speksnijder (Rotterdam); 4. Hordijk (Rotter dam); 5. Zoetemelk (Rijpwetering). Zondag togen 79 nieuwelingen naar Vleuten om op een smal en bochtig parcours een koers over 21 ronden (60 km.) te verrijden. De eerste 30 km. werden door de lang gerekte rennersmeute afgelegd, zon der dat er veel opvallends gebeurde. Met nog 9 ronden te rijden wisten elf renners zich af te scheiden en zij wisten buiten schot te blijven. Ondanks felle pogingen van o.a. Jongkind, Zoetemelk en Versluis kon geen verdere afscheiding teweeg worden gebracht. Vele renners wa ren inmiddels al gedubbeld. De laat ste ronde ging in met elf man op kop en het peloton op een halve ronde. Ondanks het feit dat enkele renners in de kopgroep Joop Zoe temelk totaal hadden ingesloten, wist hij in de berm rijdend toch nog een kleine voorsprong te force ren, die hij behield tot aan de streep. De uitslag luidt: 1. Zoetemelk (Rijp wetering); 2. Buis (Zwanenburg); 3. Cornelisse (Amsterdam); 4. Zantingh (Aalsmeer); 5. v. d. Knaap (de Kwa- kel); 6. Verwey (Nieuwkoop); 7. Jongkind (Aalsmeer); 8. Versluis (Lexmond); 9. de Zoete (Soestdjjk); 10. v. Vliet (Nieuwveen). Bij de adspiranten wist Bert v. d. Hulst (Zoeterwoude) een tweede plaats te behalen achter Nederlands kampioen Wim Klinkenburg. LEIDEN, 9 augustus. Groente: Aard appelen 18-23; Andijvie 28-43; Snijbo nen 110-240; Stambonen 106-130; Rode kool 30-41; Postelein 23-45; Prei 40-60; Spinazie 30-65; Komkommers 11-68; Tomaten 30-60; Uien drielingen 30.90, Uien mlddelfjjn 28.20; Uien middelgrof 28.10; Uien grof 26.30 per 100 kg. Me loenen 130-184; Perziken 12-26; Bloem 30-80; Komkommers 16-51; Sla 10-31 per 100 stuks; Bospeen 26-40 per 100 bos. ROTTERDAM, 9 aug. - Vee - Aan voer 1639; slachtrunderen 1108; var kens 531; Prijzen: slachtrunderen 420 —450, 380—415, 335—360, 315—330; varkens 200—203, 197—200, 193—196, 188192; stieren 385445; worst- koeien 325—345; slachtzeugen 155 165; zware varkens 165—175. Over zicht handel: slachtrunderen: korter - kalm - iets stijver; varkens: iets kor- Licht tot half bewolkt en droog weer. Zwakke tot matige wind tus sen noordoost en zuidoost. Tamelijk koude nacht, morgen overdag iets warmer dan vandaag. IET WEER IN EUROPA HELSINKI onbew. 17 5 STOCKHOLM half bew. 19 9 OSLO zw. bew. 20 11 KOPENHAGEN licht bew. 16 12 ABERDEEN licht bew. 12 3 LONDEN geh. bew. 19 13 AMSTERDAM bew. 18 10 BRUSSEL half bew. 19 10 LUXEMBURG zw. bew. 17 9 PARIJS onbew. 20 9 BORDEAUX zw. bew. 22 10 GRENOBLE zw. bew. 22 15 NICE onbew. 28 19 BERLIJN zw. bew. 20 10 FRANKFORT half bew. 18 7 MÜNCHEN geh. bew. 26 11 ZURICH regenbui 18 12 GENèVE licht bew. 22 13 LOCARNO zw. bew. 30 15 WENEN geh. bew. 30 18 INNSBRUCK geh. bew. 14 BELGRADO onbew. 33 15 ATHENE onbew. 31 22 ROME mist 29 18 BARCELONA zw. bew. 26 19 MADRID zw. bew. 30 17 MALLORCA half bew. 29 18 LISSABON licht bew. 24 15 Morgen: Laurentius, martelaar, t 10 augustus 258 te Rome. NIET BENIJD Er zy'n van die baantjes, betrekkin gen, ambten of taken of hoe je 't noemen wilt, die niemand iemand benijdt. Eén van die onbegeerde ambten is in de tegenwoordige tijd dat van bisschop. Het overbekende zinnetje van Hiëronymus: „Ingemuit totus orbis et Arianum se esse mira- tus est", is, met verandering van Ariaans in Humanistisch of Vrijzin nig Protestants, toepasselijk op som mige nog half-ondergrondse stromin gen in het Nederlands katholicisme. Dat maakt de taak van een bisschop er niet gemakkelijker op (Athanasius weet daarvan mee te praten!). Het is morgen patroonsfeest van het bis dom Rotterdam. Een gerede aanlei ding dus met meer nadruk dan an ders de bisschop ervan te gedenken. PUZZEL No. 521. Hor.: 1 heden, 3 aardsoort. 6 oude lengtemaat, 7 draai, keer, 11 schoenvorm, 13 voorzetsel, 15 lid woord, 16 lichte bedwelming, 17 hoe pel, 18 onbekende, 20 scheik. element (afk.), 21 soort van kers, 25 plaats in Utrecht, 27 voorzetsel, 28 zangstem, 29 bijwoord. Vert.: 2 bezitt. voornaamw., 3 tel woord (Eng), 4 nobel, 5 reeks, 6 landbouwwerktuig, 8 oude lengte maat, 9 deel van de bijbel (afk.), 10 plaats in Overijssel, 12 balk, 14 nacht gewaad, 15 boom, 19 plaats in Rus land, 21 familielid, 22 familielid, 23 bolrond-vruchtje (spreekt), 24 munt in China, 25 lengtemaat (afk), 26 dam langs een water. Heeft U soms mjjn golf bal gezien? ter - kalm - even hoger. RIJNSBURG, 7 aug. Bloemen Colvillei 650—700; Charm 750—800; Gladiolen, gesneden 550800; Gladio len, groot 10001250; Am. Anjers, Sim rood, Sim rose,, Sim wit 800 1250; Shocking Pink 10001150; Tan- gerina 10001250; Harvest Moon 1000 —1350; Montbretia 260300; Ornitho- galum 300—375 per 100. Kogeldistels 7590; Statice 6065; Goudsbloemen 2530; Godetia 4560 per bos. Pom pon Dahlia's 550—800; grote Dahlia's 850—1000 per 100. AMSTERDAM, 9 aug. Vee Aan voer 309 runderen 3.403.45; 124 varkens 2.482.51.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3