BMW I J |L II ,1 Brieven uit de NKS-kampen I H Li ri 1 1J S.V.L.V. ALTIOR Zware buien niet van invloed op goede humeur Nol Kloosterman vooraan in Ronde van Duitsland STORMACHTIG VOORSPEL VAN BAANKAMPIOENSCHAPPEN Van Kemenade vijfde in Ronde van Canada Pellenaars wil ook ploeg onafhankelijken Selectietijdritten in Haarlemmermeer PROGNOSES DUIND1GT Uitgestelde partijen in Santpoorts tennistoernooi VRIJDAG 30 JULI 1965 DE I/'IOSE C'QURAN'i PAGINA 8 hoge rijndijk 278 280 NV leiden De Nijmeegse Vierdaagse 's Morgens op de derde dag van de internationale Vierdaagse in Nij megen spanden alle elementen sa men om de wandelgenoegens van de ongeveer 12.000 overgebleven deel nemers grondig te bederven. Met bakken kwam het hemelwaer naar beneden en het parkoers zag er uit, als de nog niet geheel voltooide Del tawerken, doch er rullen nog erger wolkbreuken moeten losbarsten om het humeur van de deelnemers te bederven. Voorn! de NederlainJers, gewend aan deze omstandigheden, weerden zich voortreffelijk en er zullen nog grotere verrassingen in het klimaat moeten komen alvorens onze land genoten de rug gekromd en de be nen als Jan-Stavast op de grond, de strijd tegen de elementen zullen op geven. Gekleed in regenplunje van uiteenlopend formaat, snit, materi aal t - kleur, zijn die deelnemers ge start, maar desondanks drong het vocht door tot op het bot en dege nen die de wijze voorzorg hadden ge nomen extra kleding mee te nemen, hadden het pleit al half gewonnen. Vooral de buitenlanders hadden veel moeite met het overblldge he melwater. De Luxemburgers, Belgen, Zwitsers en Duitsers en ook de klei ne groepen Scandinaviërs en zeker de Britten hebben diit jaar grote pro blemen moeten oplossen, maar de Amerikanen en vooral die Israëliërs, hadden donderdag een kwade dag. De Israëliërs, die elk jaar eigen mas seurs meebrengen om het euvel van spierpijn te verhelpen, kwamen on gewoon laat binnen en minder spec taculair dan gewoonlijk. Er waren veel Amerikanen, broekspijpen in him schoenen, die klaagden over natte voeten, maar zij slaan over- rigens een veel beter figuur dan een jaar tevoren, toen die andere naties de Amerikanen een beetje mee warig bekeken vanwege het grote aantal uitvallers. Van de beruchte zeven heuvelen rond Groesbeek had den zij overigens niets bemerkt. Dat zijn oneffenheden, die by Ameri kanen, Belgen, Duitsers en vooral Zwitsers van geen enkele betekenis Zijn. WIELRENNEN De 25-jarige Zwitserse kampioen Hans Lnehti zegevierde donderdag in de eerste etappe van de Ronde van West-Duitsland voor amateurs. De Zwitser legde de afstand van 160 km van Coburg naar Schlitz af in 4 uur 28 min. 34 sec. Hij zegevierde in de sprint van een achtkoppige hoofdmacht, die zich na een moor dend tempo had losgemaakt van de rest van het veld. Onder hen bevon den zich de Belg Rik Wouters en de Nederlanders Eef Dolman, de Leide- öaar Nol Kloosterman en Van Piere, die resp. op de 4de, 5de en 6de plaats beslag legden. Geheel volgens de verwachtingen domineerden in de eerste etappe van de over tien etappen verdeelde 1449 km de buitenlanders. De Nederlan ders en de Belgen hadden vier ren ners onder de eerste twintig, daarna volgde Zwitserland met drie deelne mers. Het was niet de favoriet Eef Dolman, maar de Zwitserse titeldra- ger, Hans Luehti die overigens het zware werk schuwde en zich „tac tisch" op de achtergrond hield, die zegevierde. Hij veroverde de bruine trui, nadat het hoge tempo, de ne vel, regen en sterke wind het ren- nersveld uiteengeslagen had, en er acht man waren overgebleven. Het grote peloton volgde op ongeveer vijf en een halve minuut. De uitslag luidt: 1. Luehti (Zwits.) 4.28.34; 2. Wou ters (Belg.) z.t.; 3. Ebert (W.-Dld) z.t.4. Dolman; 5. Kloosterman; 6. Van Piere (allen Nederland) z.t.; 7. Czarnowski (W.-Dld) z.t.; 8. Claessen (Belg.) z.t; 9. Rutschmann (Zwits.) op 5.15; 10. Muecke (W.-Dld) 5.17; ir tMHdelkono (Ned.) op 8.15. ONAFGEBROKEN REGEN Tot twaalf uur in de middag heeft het onafgebroken geregend, daarna hebben de wandelaars zich enkele uren droog kunnen laten waaien, en wie voor de regen van de middag binnenkwam had geluk. Degenen die ciaarna nog moesten doorzetten kre gen het opnieuw zwaar te verduren. Het aantal uitvallers is, gezien de grimmige aanvallen van weer en wind. zeker niet teleurstellend. Er zijn thans nog 11.873 deelnemers in de strijd, hetgeen wil zeggen, dat er donderdag 177 (inclusief een 50-tal) dat niet star te) hebben opgegeven. In totaal na drie dagen, zijn er 534 uitvallers. Donderdag liepen de Vierdaagse- dapperen van Nijmegen hun derde etappe door een stromende regen. De foto toont hoe bar het was, tij dens de doortocht door Groesbeek. DE APELDOORNSE VIERDAAGSE Storm en regen hebben donderdag ook het wandelleger van de 12e Apeldoornse Vierdaagse geteisterd. Van de 1362 deelnemers die in de morgenuren onder barre omstandig heden in plastic gehuld van start gingen, viel er niet een uit, en dat was gezien de weerssituatie wel een bijzondere prestatie, want het par koers dat langs Vaassen en Ernst en voor de 50ers over Epe voerde, was herschapen in een complete modder poel. De EHBO had het bijzonder druk met de behandeling van stram me en stijve spieren en met het prik ken en beplakken van blaren. On danks ddt alles was de stemming uit stekend en waren de wandelaars tij dig binnen. 37 Landenploegen naar San Sebastian WIELRENNEN Tussen de buien door zijn donder dag in het Olympisch Stadion twee voorritten voor het amateur-stayers- kampioenschap van Nederland gere den, waar Nikkessen, Komijn, Kroon. Libregts, Huizinga en Reimerink, zich in de finale (12 augiptus) hebben geplaatst. Vooral in middag gereden series kwam door de sterke wind geen juist beeld van de krachtsver houdingen. Een rouleur als Gerard Koel, die in de afgelopen maanden met Nikkessen de amateurstayerij had beheerst, werd het slachtoffer van de aanvechtbare beslissing van de met de stayerij belaste leden van de sportcommissie om de ritten te laten doorgaan. De Amsterdammer, die juist op hun aandrang achter de motor was gaan rijden en als 'n mogelijke kans hebber voor de wereldkampioen schappen in San Sebastian wordt ge zien, werd het slachtoffer van de storm. Volkomen gedemoraliseerd eindigde Koel op de zesde plaats met een achterstand van zeven ronden Er is echter nog een kans voor Koel, want er zullen door de Sportcom missie nog één of twee rijders voor de finale worden uitgenodigd en 't staat wel vast, dat Koel daarbij zal zijn. In beide ritten overheersten onder deze omstandigheden de krachtrij ders. Vooral 's middags, toen de 28- jarige Bossenaar Fred Libregts, een broer van de bekende soigneur, met groot vertoon van macht en met een opmerkelijk gemak rond al zijn te genstanders draaide. De dichtstbij zijnde Huizinga was drie ron den achter. De Eindhovenaar Ad van Keme nade was donderdag in de 5e etappe van de Ronde van St. Laurent (Ca nada) de beste-geplaatste Nederlan der. Van Kemenade maakte deel uit van een kopgroep van zes man, bij wie zich ook de leider in het alge meen klassement, de Belg Rik Pau wels, bevond. De spurt van het zes tal leverde een zege op voor de Span jaard Uribezubia, die daarmee zijn twee etappe-overwinning boekte. Van Kemenade werd vijfde. Pre cies vier minuten na de kopgroep kwam het peloton, met de Zeeuw Dies Kosten en de Heemstedenaar Henk Peters, binnen. In het algemeen klassement verbeterde Pauwels zijn positie aanmerkelijk. Peters is nu zevende, Van Kemenade sprong van de 22ste naar de 16e plaats. Uitslag etappe (Drummondville- Granby, 180 km): 1. Uribezubia (Sp.) 4.16.45; 2. Mudra (Polen); 3. Pau wels (België); 4. Dolozal (Tsj. SI.); 5. Van Kemenade (Ned.). Algemeen klassement: 1. Pauwels (Belg.) 24.38.13; 2. Goodman (G.B.) 24.41.13; 3. Dandre (Can.) 24.43.31; 4. Kudra (Pol.) 24.60.-; 5. Pawlowski (Pol.) 24.46.53; 7. Peters (Ned.) 24.48.37; 16. Van Kemenade (Ned.) 24.54.34; 24. Kosten (Ned.) 24.59.45. De ex-wegrenner Libregts wérd echter ook wel bijzonder vakkundig geleid door routinier Frits Wiersma. In de avondrit was er iets minder wind en dat kwam duidelijk tot uiting in de tijden: Libregts reed de 50 km'in 49 min. en 10 sec., enkele uren later won Nikkessen in 44 min. 32.4 sec. Indien de plannen verwezenlijkt worden, zal de Televizierploeg in 1966 breder van opzet zijn dan dit seizoen het geval was. Dit geldt dan niet zo zeer de professionalsector, want deze blijft vermoedelijk evenveel renners (15) omvatten als nu. Daarnaast wil ploegleider Kees Pellenaars, die een grote vrijheid van handelen heeft, een formatie van onafhankelijken in het leven roepen, waarnit hij in de toekomst eventueel zal kunnen put ten voor zijn „eerste team". De Stichting Televizier zou, mede in verband met dit streven, een sa mengaan op sportief gebied met een andere firma niet onwelkom zijn. „Er is belangstelling genoeg van de zijde van het bedrijfsleven, maar ons inziens is er in Nederland (nog) geen ruimte voor een tweede professional- ploeg", aldus plaatsvervangend hoofd, redacteur Rein van Rooy. „In Bel gië kampt men er al zo mee, dat de goede coureurs over meerdere ploe gen verdeeld zijn, waardoor men nooit komt tot een zo sterk moge lijke formatie. Dan is de huidige si tuatie in Nederland gunstiger. En wanneer wij een geschikte medespon sor vinden worden de mogelijkhe den alleen nog maar groter." Ook Kees Pellenaars is met de huidige plannen zeer ingenomen. „Als dit doorgaat kan ik veel verder gaan. Het voordeel van een equipe van onafhankelijken zou zijn, dat ik ze volledig in de hand kan houden. Nu worden ze vaak „weggezogen" door de buitenlandse ploegen en slechts in enkele gevallen komen de jon gens goed terecht", aldus de Breda- naar, die overigens nog geen namen wilde noemen van eventuele nieuwe kandidaten voor zijn ploeg. „We zul len eerst maar eens de wereldkam pioenschappen afwachten, dan zul len we wel weer zien. Maar één ding is zeker: de ploeg behoudt een na tionaal karakter. Dat is tevoren over eengekomen". ROLSCHAATSEN Drie Nederlanders naar wereldkampioenschappen Aan die wereldkampioenschappen rolschaatsen, die van 24 t.m. 27 sep tember in Madrid worden gehouden, zullen drie Nederlanders deelnemen. Het zijn Wouter Toledo, Anneke Heyt en Ria Rtetbroek, allen uit Den Haag. Voor het eerst sinds 1961, toen de wereldkampioenschappen wielrennen in Zwitserland werden gehouden, zul len aan de komende titelstrijd van 2.12 september te San Sebastian weer Oostduitse wielrenners deel nemen. In de jaren 1962 (Italië), 1963 (België) en 1964 (Frankrijk) kregen de Oostduitsers geen inreis visa. Tot nu toe hebben 37 landen officieel ingeschreven, t.w. Frankrijk, België, Italië, Zweden, Groot-Brit- tannië, Ierland, Denemarken, Zwit serland, Noorwegen, Rusland, Polen, Roemenië, Tsjechoslowakije, Bulga rije, Hongarije Nederland, Finland, Oostenrijk, Luxemburg, Columbia, Ver. Staten, Uruguay, Venezuela, Cu ba, Canada, Trinidad, Panama, Al gerije, Marokko, Tunesië, Zuid-Afri- ka, Turkije, Japan, Australië, Spanje, Oost- en West-Duitsland. Op woensdag 18 augustus wordt in de Haarlemmermeer met start en fi nish in Hoofddorp een nationale ploegen-tijdrit over 100 km gehouden. Deze tijdrit, georganiseerd door De Bataaf in samenwerking met de nationale coach Joop Middelink, wordt gereden op een circuit van 25 km en geldt als selectie voor de Nederlandse ploeg, die naar de we reldkampioenschappen in San Se bastian wordt gezonden. KAMP HORST Dinsdag, 27 juli Hedenmiddag werkten wij een stuk van het atletiekprogramma af. Het onderdeel hoogspringen leverde drie uitblinkers op nl. Frank v. d. Akker (1.85), Joop Agterhorst (1.30) en Joop Wiegant (1.30). Des avonds werden we bezig ge houden met een basketbaldemonstra tie. Daarna was de film aan de beurt. Hij heette „Zie ze vliegen" en na af loop gedroegen de jongens zich ook navenant. Woensdag, 28 juli Vandaag maakte SVLV steeds meer furore op het kamp Horst. Het eer ste voetbalteam veroverde de eerste plaats in de poule, terwijl het twee de ook al aardig op weg is naar een dergelijke prestatie. Dit gebeurde respectievelijk met uitslagen van 00 (tegen RAC) en 20 (tegen RAC). Het derde elftal blinkt uit in sportiviteit door de tegenstanders te laten winnen, de kerk schoon te houden en de mis te dienen. Ons vol leybalteam scoorde vier punten in twee wedstrijden (tegen Steinebach en RAVA), zodat ook deze wedstrij den gewonnen werden. Jan van Bemmelen schitterde bij het balwerpen (19.70 m.) evenals Pim Wittebrood (18.10 m.), terwijl Loek Jansen de beste was bij het korfbalwerpen. Van de 10 worpen gooide hij er 5 raak. Gedurende de ochtend werden wij verrast door twee leden van de tech nische commissie, de heren Slaagen en Vogelenzang met hun echtgeno tes. Ze tracteerden ons op een doos kiespijn. 's Middags gingen de jongens, on der leiding een grote boswandeling maken. Aldus groeten wy u, met de mededeling dat het ons allen goed gaat Donderdag, 29 juli Gisteravond hielden we een nach telijke speurtocht in een spookachtig bos met een ruïne. De prestaties van de SVLV-teams waren respectieve lijk een vijfde, zevende en negende plaats. Na een goede nachtrust blies onze nestor de reveille met een geleende hoorn. Daarna volgde de afwerking van het atletiekprogramma. Bij het onderdeel 80 meter hardlopen be haalde Joop Wiegant de eerste plaats met een tijd van 10,9. Theo v. d. Berg werd tweede met 11.1. Het bal- werpen werd gewonnen door Jan van Bemmelen met een worp van ruim 19 meter. Bij het tweede team werd het verspringen afgewerkt. Joop Agterhorst won met een sprong van 4 meter. Bij het derde team blonk Jacques Kneyber uit op alle onderdelen. Vrijdag is het dag der finales. In de voetbalfinale speelt SVLV een halve competitie met SVW en DSS. In de volleybalfinales zitten de beide teams van SVLV. Vanmiddag hebben we een prach tige wandelrally gemaakt, 's Middags trof onze voorzitter een verlaten kamp aan, wat hem een rondje uit spaarde. Vanavond gaan we volks spelen doen. Ondanks de schorre kelen is de stemming opperbest. DE LEIDERS Duindigt geeft zaterdagmiddag een programma van alleen draverijen. In de slotkoers komen de beste paarden aan de start. Barones Spencer K en Zilvervos ontvangen daarin twintig meter van Z the Saint Als het paard van Heskes goed in orde is kan de vos zijn twee rivalen waarschijnlijk wel klein krijgen. De Karthuizerprijs kan ook een interessant nummer worden. Zaïta Hanover gaat het opnemen tegen onder andere Alpenraaf S en Zinia B. Het is een zeer open koers, waar trioweddenschappen op kunnen wor den afgesloten. Zaïta lijkt het aan gewezen paard, maar dravers als Anne Emilie en Butch Hollandia zijn outsiders met voldoende capaciteiten om voor een verrassing te zorgen. De eerste koers begint half vijf en onze prognoses luiden: Chinchillaprijs, 1ste afd.: Come Again - Citus Donum - Baronesse JW. Angoraprijs, met trio: Caesar Julia H - Blauwe Reiger Arnoldus. Chinchillaprijs, 2de afd.: Danny Kaye - Cisa Axkit - Caroline Ken nedy. Siameesprijs: B Roi Kinley - Ben jamin Olivier - Caprice Magowan. Persprijs, mert trio: Bella Marieza - Zus van Spencer Gay - Zita H. Margayprijs: David van de Lente - Bonnie Mars - Brown Bomber. Birmeesprijs: Benny Hollandia - Baron Hollandia - Young Ooststar. Karthuizerprijs, met trio: Zaïta Hanover - Alpenraaf S Zinia B. Outsider: Anne Emilie. Abessijnprijs: Z the Saint - Baro nes Spencer K - Zilvervos. WOENSDAG, 28 juli. KAMP s'-HERTOGENBOSCH Vanmorgen werd om 9.15 uur het sportprogramma voortgezet met de vijfkamp voor het eerste team en voetbal voor het tweede. De resulta ten van de jongens waren resp. op de onderdelen: 80 sprint, hoogsprin gen, verspringen, balverwerpen en doeltrappen: m m m pnt. Jan v.d. Jagt 13.8 1.05 3.35 12 10 Ton v.d. Hoorn 12.2 1.25 4.15 12.70 11 Peter Borst 13.7 1.05 3.70 15.50 5 Hen Touw 12.2 1.05 3.80 15.— 6 Giel Kampman 13.5 1.05 3.40 15.90 5 Henri Egberts 12.4 1.10 4.— 13.80 11 Jos Valentijn 12.- 1.20 4.10 12.60 10 Leo Egberts 14.2 1.10 3.50 13.— 8 Cor Pietersen 13.1 1.10 3.35 11.— 7 Ten Borst 13.3 1.05 3.70 15.10 6 C. v. Emmerik 14.1 1.05 3.60 17.70 10 M. Splinter 12.4 1.20 4.— 13.— 6 Uitslagen voetbalteam II: Altior 2- Vredenburg2 0-3, Altior 2-DVVC 1 0-4, Foreholte 2-Altior 2 5-0, Altior 2- Quintus2 2-0. De vanmiddag gehouden wandel- ralley was niet zo geslaagd door ge brek aan variaties en attracties. In de voetbalcompetitie eindigde 't eerste team op de vierde plaats. De avondindeling bestond uit een handbalwedstrijd voor ons le team, die met 0-6 werd verloren, en een ingewikkeld soort trefbal voor onze mindere garde met eveneens geringe prestaties. De avond werd besloten me* het bijwonen van een voetbalwedi Irijd tussen twee elftallen van contract- spelers van de voetbalvereniging BW, bewoner van het stadion „De VUert". DE KAMPLEIDERS Door de regen in de voormiddag begonnen donderdag de partijen voor het internationale tennistoernooi van Santpoort aanzienlijk later dan ge pland was. De kwartfinales van het heren enkelspel (waarin Tom Ok- ker uitkomt tegen de Indiase Davis Cupspeler Mukerjea) werden tot van daag uitgesteld. Bij de dames werden drie van de vier halve finalisten bekend. Het zijn Trudy Tegart (36, 64, 6 4 tegen Carol Sherriff), Pat Walkden (60, 60 tegen Madeleine Pegel) en Gail Sherriff (61, 62 tegen Janes Morris). De ontmoeting mevr. BaarsUlla Sandulf zal vandaag worden gespeeld. In de herendubbels, die 's avonds begonnen, hadden Okker en Fletcher het moeilijk tegen Brebnor en Phil lips, De eerste set was met 62 voor de Zuidafrikanen. Na een rustpauze wegens regen werd de tweede set gewonnen door Okker/Fletcher (9 7), terwijl de derde by de stand 22 met Brebnor aan service werd afge broken. De verdere uitslagen van donderdag waren: Haren dubbelspel: kwartfinales: Alvarez/Pimentel - Mukerjea/San- derlin 68, 64, 62; Stubs/Stone - Hewitt/Hoogs 5—7, 64, 63; Bluett/Crump - Carp ent ier/Fauquier 36, 64, 75. Dames dubbelspel: kwartfinales: Swan/Walkden - Morris/Castell 6— 0, 60; Sherriff/Sherrif - Joyce en Ellen Sluiter 6—3, 64; Emanuel/ Wiggill - Diepraam/Baars 86, 61; Tegart/De Jong - Pegel/Sandulf 6 1, 6—1. Een 38-jarige pater uit Tsjecho- Slowakije is via Zuid-Slavië naar Italië gekomen en heeft daar poli tiek asiel gevraagd. Het klooster waar hij gewoond had, was enige tijd geleden door de Tsjechische over heid gesloten. Het eerste elftal van DWS nu volledig professioneel is donderdagochtend met de training begonnen. Hoe wel de aanhoudende regen de stadionbaan hier en daar in een poel had veranderd lieten de spelers zich door het water niet tegenhouden. Op de eerste rij van rechts naar links: Dijkstra, Vonhof, v. d. Loop, Rensenbrink en Schrijvers.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 8