„VERONICA" OP DRIFT VERHUISD NAAR WASSENAARSE SLAG Hulp voor door wateroverlast getroffen boeren en tuinders FLITSEN EN PRENTJES VAN WATERKAMP TE NIEUWKOOP In Maassluis de vloedplanken gereed VRIJDAG 30 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 nister van landbouw heeft tevens de rijkstand- en tuinbouwconsulenten verzocht aan de uitvoering vam de regeling waarvoor gegadigden zich kunnen wenden tot de afdeling so ciale zaken van de gemeente van in woning medewerking te verlenen. WEER INCIDENT AAN GRENS VAN ISRAEL GUVR Vannacht is het radioschip Veroni ca ongeveer 5 kilometer verplaatst. Het ligt nu voor de kust van Wasse- naarse slag, ongeveer 3}^ mijl uit de kust. Dat is dus nog net buiten de territoriale wateren. Zware zeeën hebben vannacht de drijvende zender in moeilijkheden gebracht. Het lag verankerd voor de kust van Scheveningen. Het anker is echter, zoals dat heet, gaan krabben, waardoor het schip langzaam af dreef. Daar het schip geen motor be zit is het volslagen hulpeloos en over geleverd aan de elementen. In der gelijke situaties is het afhankelijk van sleepboothulp. De bemanning nam het echter, naar men verzeker de, nogal rustig op. Er was geen spra ke van paniek. Vanmorgen is om vijf uur de sleep boot „Maasbank" uit Hoek van Hol land vertrokken om assistentie te verlenen. Om zes uur vanmorgen ar riveerde hij ter plaatse. Daar de situatie niet kritiek is zal gewacht worden tot de zee weer gaat „liggen". Dit zal vanmiddag hoogst waarschijnlijk wel het geval zijn. Wanneer het zover is zal „Veronica" in zijn oude positie terug gemanou- vreerd worden. Vanmorgen om 11 uur bood 't bui tengewoon winderige strand 'n gure aanblik. Ondanks dit feit waren eni ge belangstellenden aanwezig om 't schip te aanschouwen. Het was van af het strand goed te zien. Met de achtersteven lag het enigszins diep in het water, terwijl het op de wilde golfslag hevig op en neer dobberde. Maar in ieder geval lag het daar vast. Rechts daarvan was bedrieglijk dichtbij het bekende REM-eiland te zien. Vandaag waren dus beide „pi raten" waarvan een „èx-piraat" in één blikveld te aanschouwen. Ondanks de ondervonden moeilijk heden is de zender normaal blijven uitzenden, zoals ons gebleken is. Het ligt dus voor de hand te veronder stellen, dat de schade niet noemens waard is. Sloper valt van 40 meter De minister van landbouw en vis- tiental Israëlische soldaten sery en de staatssecretaris van cul- gesneuveld of gewond tuur, recreatie en maatschappelijk de patrouille waarvan zij deel werk hebben m een gezamenlijke uitmaakten, op de weg van Birsjeba brief de aandacht van de gemeente- j^et Israëlische deel van de Negeb- besturengevraagd voor de noodzaak woestijn op mijnen stootte, die daar van snelle hulpverlening aan zelf- door Arabische commando's van de standigen, land- en tuinbouwers, die „Assöfa" waren gelegd. Dit staat in door de slechte weersomstandighe- een communiqué, donderdag door de den in moeilijkheden zijn gekomen. Libanese pers gepubliceerd. Zij wijzen daarin op de mogelijk- Nadat de patrouille het mijnenge- hed'en daartoe van de rijksgroeps- bied was binnengedrongen, ontstond regeling zelfstandigen, te weten gel- er een gevecht tussen de Israëliërs delijke bijstand in de kosten van het en de Arabische commando's, levensonderhoud en geldleningen op Aan Arabische zijde werden drie voor het bedrijf passende voorwaar- man gewond, aldus het communi- den voor het aanschaffen van be- qué. drijfsbenodigdheden of heit voldoen van dringende schuilden. Dr. Alvin C. Grave, een der ont- Op de gemeentebesturen is een be- werpers van de eerste atoombom, is roep gedaan om de door walterover- donderdag op 55-jardge leeftijd na last gedupeerde ondernemers vlug en een hartaanval in Del Norte, in de zo goed mogelijk te helpen. De mi- staat Colorado, overleden. Het koude weer vermag niet het plezier van deze nonnetjes te bederven Kruisverenigingen zoeken risico willen lopen de boog te over spannen door al te hard van stapel te lopen maar samen wegen van geleide lijkheid te zoeken. naar vorm van samenwerking Spanje zou atoombom Het Waterkamp Nieuwkoop 1965 heeft over gebrek aanwater niet te klagen; regenwater bedoelen we dan. Vooral gisteren deed Pluvius zyn macht gedacht voelen, zo zelfs dat en kele groepen van het laagste groenland tussen het water moesten verhuizen naar wat minder natte plekken. Nu mag een zeeverkenner en een sirene verzot zijn op water, maar alles heeft zfln grenzen. De stemming ljjdt er echter niet al te veel onder en men maakt er dan maar van wat er re delijkerwijze nog van te maken is. hoge schoorsteen De negentienjarige A. D. de Mos uit Den Haag is gistermiddag bij het slopen van een 45 m. hoge schoor steen op het terrein van de Gas fabriek aan het Trekvlietplein in Den Haag naar beneden gestort en kort na deze val overleden. Het ongeluk gebeurde om twee uur. Een half uur eerder was de jeugdige sloper met zijn oom, de heer P. D. Roos uit Den Haag, aan nemer van sloopwerken, naar bo ven gegaan. Ongeveer vijf meter had den zij reeds van de top van de schoorsteen gesloopt toen de jonge man naar beneden stortte. Windsnelheid De twee mannen hadden zoals ge- naj het land was. Gisteren waren bruikelijk bij hun werk een been verschiilende delen van de kampeilan- buiten de schoorsteen en de andere den door de overvloedige regen zo aan die binnenkant. Een deel van de drassjnr dat verschillende groepen schoorsteen is vroegtydig losgeraakt: d 6 d moesten Ioeken. Dat /Jio VicMvr Pnrm wrlrlraair-fto liialt rm znn Dat betekent dan dat de barbecues doorgaan. Gisteravond was er zo een tje, waar de gasten op gebraden kip petjes en zo konden aanvallen. In het aquatarium muntte een groep onder de naam Los Acrabatos uit in een nummertje slangenwerk en werd er gevolksdanst onder leiding van de Noordwijkse Doormangroep. Schipper Labordus uit Leiden hield alles in goede banen. Kaarten en kwebbelen. Overdag verdrijven veel man- en vrouwschappen kaartend, moppen tap pend en kwebbelend de tijd en na tuurlek wordt er veel gegeten en gedronken. Toen kampleider Goossens zijn ronde maakte en daarbij een be zoek bracht aan een der schepen, zei een der loodsen: „Neem een lekker chocomelletje, de rest is op". Overigens krijgt het waterkamp van vele zijden hulp aangeboden. Ook de Koninklijke Marine heeft zich niet on betuigd gelaten. Die heeft speciaal voor de loodsen in het kamp een aan tal B2-sloepen laten aanrukken, die zij tijdens de kampdagen mogen ge bruiken. Er mag echter niet mee ge zeild worden. De aalmoezenier lijkt op Petrus. Ds. Drijvers, de protestantse geeste lijke verzorger in het kamp heeft een karakteristiek gegeven van zijn baarddragende katholieke ambtge noot. „Hfl lijkt precies op Petrus", was de conclusie van de dominee. Met vrouw en macht schrijven naar liuis. Meisjes van de St. Christoforus- groep rond de op dat moment droge tafel. De landelijke kruisverenigingen zijn onlangs een gesprek begonnen over een meer georganiseerde en gerichte samen werking. Dit is aangekondigd ln het maandblad van het Wlt-Gele Krols. De dagelijkse besturen van de kruisver enigingen hebben op een studiedag en kele concrete onderwerpen aan de orde gesteld, te weten de vorm van samen werking, een gemeenschappelijke akti- viteit en een gezamenlijke medische adviesraad. De vorm van samenwerking wil men naar buiten een eigen status verlenen. Daarvoor wordt naar een passende naam gezocht. Om het imago van de kruisverenigingen te versterken wil men voorts de „publiek relations" ge- zamelijk gaan behartigen. De vorming van gezamelijke medische diensten is nog een studie-object dat de aandacht krijgt. De katholieke kruisvereniging be schouwt het als een uiting van wijs beleid, dat „de topkruizen" niet het kunnen maken, maar doet het niet Een woordvoerder van de Spaanse raad voor kernenergie heeft gisteren verklaard, dat Spanje geen atoom bom zal maken, hoewel het wel over de technische kennis daarvoor be schikt. De woordvoerder verklaarde dit naar aanleiding van een recente uit lating van de voorzitter van de Ame rikaanse commissie voor atoomener gie, Glenn S. Seaborg, dat Spanje en elf andere landen in staat zijn atoom bommen te vervaardigen. De kennis, die Spanje heeft ver gaard bij het onderzoek over het vreedzaam gebruik van atoomener gie, is voldoende voor de ontwikke ling binnen een kort tijdsbestek van een atoombom, aldus de woordvoer- ongeveer een vierkante meter naar beneden zag vallen. De jongeman is eerst naar het bedrijfshospitaal van de gasfabriek gebracht en vandaar naar het ziekenhuis Zuidwal ver voerd', waar men de dood moest vaststellen. De arbeidsinspectie en de dienst bouw en woningtoezicht van Den Haag stellen een onderzoek in. Zij zullen o.m. moeten overwegen of het verantwoord was bij d!e vrij hoge windsnelheid van gisteren met dit sloopwerk te beginnen. In de nanacht zijn 12 man van de dienst gemeentewerken van Maas sluis uit hun bed getrommeld voor het plaatsen van de vloedplanken. Deze dienen om aan de haven gren zende delen van Maassluis te be schermen tegen binnenstromend wa ter. Het havengebied zelf zag het water tot halverwege de kade oplopen, waarna het om zes uur vanmorgen plotseling weer wegliep, zodat de ploeg weer naar huis kon gaan. „Een unicum", vertelde een woordvoerder van de gemeentewerken ons, „dat we in juli met de vloedplanken klaar moeten staan. Dit ligt voor novem ber en de wintermaanden meer voor de hand." - v vi,-.'JV' Door ©en kabel te spannen tussen een vlaggemast op een Oostberlijns mi nisterie-gebouw en het wrak van een vrachtauto op Westberlijns gebied is een familie van drie personen erin geslaagd naar het westen te vluchten. De bijgaande foto geeft een beeld van de situatie ter plaatse.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4