KAIES Het zingende oerwoud Twaalf maanden geëist voor poging tot doodslag „GEHEUGENVERLIES BIJ GETUIGEN" Culemborgse boeren slaags met gemeentebestuur ASPIRIN EN BAYER Man stak eigen zaak in brand Leidse Bioscopen De Haagse politierechter SUSKE*WISKE VRIJDAG 23 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ITROENBRANDEWIJN FOCKINK 'nk&Vr (Advertentie) Koningin en verloofde paar in Italië Tegen de woonwagenbewoners Hen ri en Jan V. uit Tilburg, 26 en 24 jaar oud, die gisteren voor de recht bank in Breda terecht stonden we gens poging tot doodslag in de nacht van 2 op 3 mei op medebewoners van het Tilburgse woonwagenkamp, heeft de officier van justitie, mr. G. Tem mink, twaalf maanden gevangenis straf geëist met aftrek en zes maan den voorwaardelijk. Aan deze eis ver bond de officier de bepaling dat het aan beide verdachten verboden zal worden in het woonwagenkamp te Tilburg te verblijven of in het gebied met een straal van 100 km rond het kamp. In de nacht van 2 op 3 mei waren zy dronken. Zy kwamen in conflict met twee andere kampbewoners. Eén van hen, die met een bijl werd be dreigd, waarschuwde de politie. De andere, de 29-jarige G. Huiskens, verdedigde zich zelf met een geweer. Hij schoot Jan V. in diens been en sloeg het geweer stuk op het lichaam van Henri V. ZELFVERDEDIGING Hij moest daarvoor ook wegens po ging tot doodslag terecht staan, maar de officier vroeg voor hem ontslag van rechtsvervolging wegens nood zakelijke zelfverdediging. Toen woonwagenbewoners kwa men in deze zaak getuigen, vóór of tegen de verdachten, maar hun ver klaringen waren zeer tegenstrijdig. Tot vermaak van de overvolle pu blieke tribune bleken veel getuigen ineens te lijden aan doofheid of ge heugenverlies. De rechtbank zal uit spraak doen op 5 augustus. H.M. de koningin, H.K.M. prinses Bear-ix en haar verloofde, de heer Claus von Amsberg zijn gistermiddag per vliegtuig in Rome aangekomen. Vandaar zijn zij per auto doorgereisd naar het 150 km. noordelijker gelegen Porto Ercole voor een vakantie op het koninklijk buitenverblijf, waar Z.K.H. prins Bernhard reeds vertoeft. Drie olietanks van de Esso in Mar- sa Brega in Libië zijn gisteren in de lucht gevlogen. De ontploffingen zouden veroorzaakt zijn door tijd bommen. Bij een tussentijdse verkiezing in Hove (Z.O.-Engeland) heeft de con servatieve partij haar zetel behou den. Haar stemmenoverwicht is wel iets kleiner geworden. Huis verborgen achter dekzeil en hooi. Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. DAAR STAAT Gistermorgen is de eigenaar van een bloemenzaak uit Heerlen voorge leid voor de officier van justitie. De man wiens zaak aan de Bongerd in Heerlen in de nacht van zondag op maandag totaal uitbrandde, werd maandag gearresteerd. Hij heeft bekend de brand te hebben gesticht en is in gesloten in het huis van bewaring in Maastricht. K XJU.-BU SDIENST EINDHOVEN—SCHIPHOL Luchtreizigers uit Eindhoven en om streken kunnen met ingang van 2 au gustus op werkdagen vijf maai daags met een KLM-bus rechtstreeks en non- stop in 1 uur en 55 minuten naar Schiphol rijden. Het autobusbedrijf van de KLM, waarin de Nederlandse Spoorwegen voor 50 procent deelneemt, heeft in verband met deze nieuwe ver binding haar wagenpark met twee bussen uitgebreid. De busdienst geeft aansluiting op de voornaamste binnen komende en uitgaande lucht ver bindin gen. De films in de week van 22-28 juli zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Beklemmende uren, 18 j. Dagelijks 2.30 uur. Charlie Chaplin in Eén tegen allen, a.L Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Girl Happy, a.l. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Loxor: Winnetou keert terug. A.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Lieve, lieve John (prol). 18 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld. 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Doelwit voor 2 revolvers, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Kleptomane? Hij nam het niet Een 27-jarige loswerkmari uit Bo degraven nam het niet, dat hij uit een café werd gezet, hoewel daar overigens alle reden voor was. Want, de man zocht kennelijk ruzie en de caféhouder wilde liever geen heibel. Het draaide toch op heibel uit. toen de man, nadat hij uit het café was verwijderd, een vuilnisemmer, die voor de deur stond, door een ruit van het café keilde. „Hij mag blij zijn dat alleen de ruit aan scherven ging, er zouden even zo goed mensen door getroffen kunnen zijn", zo stelde de Officier van Justitie bij de Haagse politie rechter vast. Na zijn daad was de loswerkman er vandoor gegaan, doch later had hij toch de rekening van 20.- betaald voor de nieuwe ruit. Daar wilde de Officier wel reke ning mee houden, doch anderzijds was het een kwade noot, dat de "man reeds eerder met de rechter in aanraking was geweest, ook al van wege een hardhandigheidsdelict. Daar wilde de Officier maar eens een rem op gaan zetten, middels een week gevangenisstraf voorwaardelijk, en daarnaast een geldboete van 60.- „Wel een beetje veel die boete", opperde de rechter. „Hij heeft wél geld om te drinken", stelde de Offi cier vast en met dit gezichtspunt, veroordeelde de rechter overeen komstig de eis. Zijn broer was dronken Een chauffeur uit Alphen aan den Rijn vond een excuus in het feit dat hij op 6 mei een auto had bestuurd in de omstandigheid, dat zijn broer dronken was. Doch het kwade onder deze omstandigheden was, dat hem de rijbevoegdheid gedurende een jaar was ontzegd en die termijn nog niet was verstreken. „Het scheelde niet veel," stelde de Haagse politierechter vast, maar feit was, dat verdachte dus niet alleen zonder rijbewijs had gereden, doch ook maling bleek te hebben aan het geen de rechter had bepaald, zoals de Officier dit uitlegde. Volgens verdachte had hij maar een klein eindje achter het stuur gezeten, teneinde de verloofde van zijn broer thuis te brengen. Dat maakte voor de Officier weinig of geen verschil, verdachte negeerde duidelijk de maatregel en hem moet duidelijk worden gemaakt, dat zoiets niet gaat. Daarom luidde de eis twee weken gevangenisstraf, benevens op nieuw ontzegging der rijbevoegdheid gedurende een jaar. De rechter was het daarmee eens en veroordeelde conform de eis. - Een huisvrouw uit Alphen aan den Rijn kon er geen verklaring voor ge ven, dat zij in een groot kledingma gazijn enkele goederen, zoals een truitje had gestolen. „Ik koop er al tijd en betaal er dan ook, dit keer nam ik zo maar iets mee, dat ik niet wilde kopen," zo verklaarde ver dachte. De Officier vond het ook wel een vreemd geval, temeer, omdat ver dachte nog nimmer is veroordeeld. Daarmee wilde hij rekening houden en eiste 75.- boete of 15 dagen hech tenis met de mededeling, dat hij een volgend maal minder lankmoe dig zou zyn. De rechter was het met de Officier eens. Culemborg was gisteren het tafereel van een ware boerenoorlog. Boeren met trekkers en karren aan de ene kant en daar tussenin gemeente arbeiders die niet goed wisten aan welke kant zij zich moesten scharen hielden zich allerminst vreedzaam op het erf van de 24-jarige landbouwer W. van Sterkenburg op. Oorzaak daar van was de aankondiging van de ge meente om met de afbraak var een illegaal gebouwde woning te begin nen. Deze woning was bedoeld voor de vader van de jonge landbouwer, die zelf zijn intrek zou nemen in de be staande boerenbehuizing, omdat hij het boerenbedrijf zou overnemen. Zijn verzoek om een vergunning voor deze nieuwbouw werd van de hand gewezen, ondanks herhaalde pogingen. Het ar gument van de gemeente hiervoor was dat de plannen van Stei'kenburg niet paste in de gemeentelijke bouwvoor schriften en uitbreidingsplannen. Evenmin mocht hij de oude boerderij van zijn ouders tot krot laten bestem pelen en laten vervangen door een nieuwe. Een gedeelte van de hooischuur tot woning verbouwen was echter ook niet toegestaan. FRAAIE WONING De landbouwer heeft het risico toen maar genomen en is op eigen initiatief, zonder vergunning, gaan bouwen, in de hoop dat als het huis eenmaal klaar was, de toestemming ervoor dan niet uit zou blijven. Het was namelijk al eens eerder voorgekomen in Culem borg dat eigenaars van illegaal ge bouwde huizen alsnog 'n vergunning kregen. In het diepste geheim, achter balen stro en dekzeilen zijn de Sterken- burgs toen maar aan de verbouwing begonnen. De hooischuur werd ver bouwd tot een fraaie woning met een keurig betegelde keuken, een grote woonkamer en twee slaapkamers. Op 25 juni trad de landbouwer in het hu welijk en betrok met gemengde gevoe lens zijn nieuwe woning, want ondanks de voorzorgsmaatregelen was zijn ge heim toch uitgelekt. Hij kreeg een dwangbevel van de gemeente waarin stond dat alle vernieuwingen weer on gedaan moesten worden gemaakt. JToen hieraan geen gevolg werd ge geven, verscheen de loco-burgemeester met politie en gemeente-arbeiders om de boel af te breken, gisteren op het erf. BEKEURING De boeren verklaarden zich solidair met Van Sterkenburg en verhinderde de toegang tot het erf. Ook de ge meente-arbeiders schaarden zich plot seling achter de boeren, die steun kre gen van de fractievoorzitter van de Boerenpartij in de Tweede Kamer, de heer H. Koekoek. De gemeente-arbei ders kregen op staande voet ontslag maar een hartig woordje dat hen stuk voor stuk werd toegevoegd op het ge meentehuis zorgde voor een „bekeu ring" en opnieuw toog de stoet naar het erf van de gedupeerde boer, ver sterkt met tien - ijlings uit bed gehaal de - agenten. Met gummiknuppels werden de boeren verjaagd, de heer Koekoek incluis, die van de loco-burge meester drs. A. H. Stadhouders te horen kreeg dat hij een opruier was. „Dat neem ik niet" protesteerde h(J „daar zal de wethouder meer van ho ren GEROERD Ondanks de bereidheid van de ge meente-arbeiders - z(j waren bang ge weest voor de gevolgen en de reakties van het publiek - bepaalde de sloop van de woning-in-hooischuur zich tot het weghalen van wat ramen en deu ren. De loco-burgemeester besloot hier toe toen hij onder de indruk kwam van de fraaie inrichting van het huis en de heer Koekoek de minister van Volkshuisvesting ging bellen. De fa milie Van Sterkenburg krijgt de ge legenheid tot 5 augustus de woning zelf te slopen en de landbouwschuur in de oude staat te brengen. Doen ze dit niet, dan zou de geschiedenis zich weieens kunnen herhalen AANTAL TV-TOESTELLEN BIJNA TWEE MILJOEN Het aantal aangegeven tv-toestelleu in ons land nadert de twee miljoen. Op 21 juli waren er bij de dienst luis ter- en kijkgelden van de PTT 1.992.728 aangegeven, er ontbreken dus nog ruim 7.000 orn de twee miljoen vol te maken. In juli tot de 21e steeg het aantal tv-toestellen met 8.853. Van 1 juni tot 1 juli was er een stijging met ruim 19.000. Het aantal aansluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 juli 419.583 tegen 422.422 op 1 juni. Aether klanken WT CITROENBRANDEWIJN FOCKINK (Advertentie) DRIE NIEUWE GARAGES UITGEBRAND Drie nieuwgebouwde garages by een complex eengezinswoningen aan de Mr. Kesperstraat te Schoonhoven, zijn gistermorgen tegen twaalf uur door brand vermeld. Ze dienden nog als op slagplaats voor platen board en wa ren geheel gevuld. Door de vakantie in de bouwvakken lag het werk stil. Vermoedelijk hebben kinderen met vuur gespeeld, dat zich in het board snel verplaatste. l .de nimoeamthmi vwtr Wfteh/i, omktaHti Uehiti- j dert de Mrcuwl ZATERDAG 24 JULI 1965 HILVERSUM I, 402 m, 746 kc/s 7.00 24.00 KRO 7.00 Het levende woord; 7.05 Oude kamermuziek (gr.); 7.30 Nws; 7.40 Gewijde muziek (opn.); 7.55 Over weging; 8.00 Djinn, gevarieerd pro gramma; 12.00 Angelus; 12.03 Lichte gram.; 12.24 Marktberichten; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Religieus nieuws; 12.45 Overheidsvoorlichting: Geven en ne men. De familie Van Buren praat weer over het verkeer; 12.55 Licht ensemble en licht orkest; 13.15 Eve rybody - happy!: Tienershow; 14.10 Musicerende dilettanten: Fanfare-ork. 14.30 Voor de kleuters; 14.40 Dans- orkest en licht instrumentaal ensem ble; 15.30 Signaal: documentaire van en over jonge mensen; 15.50 Mero- pole orkest en solist; 16.30 Lichte gram.; 17.30 Pianorecital: klassieke muziek; 18.00 Muzikaal toerisme: lichte gram. m. toeristische tips; 18.50 Lichtbaken, lezing; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.30 Omroeporkest: klasieke muziek; 20.30 Drie van Elck wat Wils: gevarieerd muziekprogr.; 21.30 Lichte gram.; 22.20 Actualitei ten of gram.; 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nws; 22.40 Tussen licht en don ker, overweging; 22.55 Stereo: Nieu we klassieke gram.; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m, 1007 kc/s 7.00 VARA; 9.40 VPRO; 10.00 - 24.00 VARA 7.00 Nws,. ochtendgymnastiek en soc. strijdlied; 7.20 Lichte gram.; 7.25 Van de voorpagina; 7.30 Lichte gram; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; 8.20 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen, afgewiseld met gram.; 8.30 Lichte gram.; 9.10 Klassieke gram.; 9.40 Het is meer dan 't lykt: gesprek over gelijkenissen; 9.55 En toch vakantie (II); vakantietips voor het gezin; 10.00 Z.O. 135: gevarieerd programma. (11.00 Nws); 12.27 Me ded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Sportnieuws; 13.00 Nws; 13.15 VARA- Varia; 13.20 Stereo: Melodieën-Ex pres; 13.40 Uitlaat, programma voor de twintigers; 14.15 Radio Jazzclub; 14.45 Voor nu en later, lezing; 15.00 Nederlandse zangers uit vroeger ja ren (opn.); 15.40 Boekbespreking; 16.00 Nws; 16.02 Pianospel, met rit mische begeleiding; 16.25 Lichte gram.; 17.05 Licht instrumentaal trio; 17.30 Weekjournaal; 18.00 Nws. en commentaar; 18.20 Tijd voor teen agers; 19.20 Voor de kinderen; 19.30 Promenade-orkest: amusementsmuz. 20.00 Nws; 20.05 Op Vrijers voeten, hoorspel; 21.05 Stereo: Radio Filhar monisch orkest en groot Omroep koor (opn.): moderne muziek; 22.30 Nws; 22.40 Sport op zaterdag; 22.45 Liedjes; 23.10 Zij die van de zon leven, klankbeeld; 23.40 Lichte gram.; 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1. NCRV: 16.00 Onder de loep, actualistisch allerlei; 16.15 Kom er maar eens voor: muzikale amateurs; 16.35 Achter het stuur (VIII), autorubriek; 17.00 - 17.30 Voor de kinderen; NTS: 19.00 Journaal; 19.01 Voor de kleuters; NCRV: 19.06 Voor de jeugd; 19.25 Lassie,TV-film; 19.50 Morgen is het zondag: reportage werkkamp oecumenische jeugdraad; NTS: 20.00 Journaal; NCRV: 20.20 De J. Henry Dunant vaart weer: licht programma; 21.10 Attentie; 21.40 Acht plus de zee, gevarieerd pro gramma (herh. van 1 mei 1965); 22.25 Dag sluiting; NTS: 22.35 - 22.40 Journaal. Nederland 2. NTS: 16.00 -17.30 Ten nis Internationale kampioenschappen van Nederland te Hilversum; 20.00 Nieuws in het kort; VARA 20.01 Be zoek aan de vogels van het dieren park Wassenaar, documentair pro gramma; 20.20 De Schavuiten; De bedrieger bedrogen, TV-film; 21.10 Volksliedjes; 21.45 Achter het nieuws; NTS: 22.10 - 22.55 Paardesport: repor tage van een gedeelte van de Intern. Horse Show in het White City Sta dion te Londen. met de lezing 5nrïiït hot J V hangend, stijf als sta- gebeurt allemaal naar een eeuwen- einde en kan het feest aanvangen met eeluk flls een InJfn^ined^iT lac*leten- oude ritus, want even later loopt de gelukwensen van vrienden en geluk als een springvloed, die alle zor- Als de bruidegom eveneens in Iloenga voorop, gevolgd door fami- kennissen, gen en onrust wegspoelt. inlandse opsmuk en met okerkleurig beleden die zyn bezittingen dragen door J. M. ELSING Naar een gegeven van M. Haugen. Ook Anioeba hoort de groet van de haar in de loepangoe verschynt, en Anioeba bevindt zich helemaal De loepangoe is gevuld met het ge boot met. Zij wacht op het domem van vergezeld van magen en vrienden, aan het einde van de stoet en denkt roezemoes van vele stemmen, want 61) by. Twee stoten betekent: ik leg de Kipende op haar bruidegom. De bruid- gaat Amoeba zich weeklagend ver- er njet meer aan nog te vluchten, de belangstelling voor het jonge paar En dan komt er een grote dag voor machines stil, want ik heb post voor schat is betaald. De weg is vry voor bergen m de hut van haar moeder. Ook haar bezittingen en daarenbo- is groot. Anioeba is immers de doch- Kandoe: Anioeba trouwt! De hemel is u- Drie wil zeggen: ik ga voor anker. Iloenga. Het is de tweede maal dat 'n Daar komt Iloenga, de vrouwenro- ven korven met voedsel worden door ter van een chef en Iloenga Baroeti bevlagd met witte wolken, wapperend Dit keer luidt de boodschap: Ik heb man haar vader een grote matabish ver! Hij dringt de hut binnen en moet verwanten gedragen. is een knappe kerel, die veel ge- aan duizend gouden zonnemasten! De P°st voor u! aanbiedt en daardoor rechten op haar zjch tussen de verwanten van zijn waagd heeft om zijn beminde te ver wind heeft meer dan duizend blazende Linden is gejaagd uit zijn armstoel bek°mt-Maar nu is het toch anders als meisje door een weg banen. Hij ver- De bruidegom heeft het niet ge- overen! Daarenboven genieten ze de monden en zyn vingers spelen een opgesprongen. Er komt zelden post met Dlbala- De manke kreeg haar als kondigt luide dat hij gekomen is om makkelijk aan het hoofd van de op- bijzondere bescherming van Dibala. machtige bruidsmars op het eindeloze voor hem en het wachten op nieuws feschemt en met een geschenk kun je 7.ijn bruid op te eisen! Weeklagend tocht. Voortdurend wordt hy opge- Zij wonen op zyn erf en zullen bei- woudorgel! Anioeba trouwt en het zal van Greta is hem een marteling gewor- doea *'at, je w"! D't keef ls een verschynt deze uit haar schuilplaats houden door de dorpelingen. Zy ver- den in zijn dienst staan, een feestdag worden zowel in het dorp den. Nu rent hij naar de rotsen, ge- verbintenis met wederkerige verphch- en zoekt bescherming bij haar moe- sperren hemde weg en hy mag pas als op de nederzetting, want zo heb- volgd door de waterboys. Ze springen in£eb- der, maar Iloenga rukt haar weg en verder als hy telkens enkele mooie Daar verschijnt de moesoengoe in ben de heersers de blanken even- in de boot en roeien naar de eternw- Amoeba verbluft al sedert enkele houdt haar bij de hand. Zo eist het parelen als losprus heeft betaald, hoogsteigen persoon. De grote krin. goed als de zwarten - het gewild, heeler, wiens paletten in vertraagd dag™ in de loepangoe van de chef. de traditie! Nu overladen Kipende Eenmaal in de buurt van de neder- rondom het jonge paar opent zich vermits de plechtigheid zich op beider tempo wentelen, juist genoeg om de °'f^Ten'S ZV het dorp gewan- en de moeder de jonge vrouw met zetting is het z«n beurt om de stoet om hem door te laten. Bij wijze var domein zal afspelen. Op de nederzet- stroming het hoofd te bieden, zonder deld snoeren van blauwe paar- goede raadgevingen, waarna ze allen te ontvluchten. Hu gaat zich verber- zeer speciale begroeting wrijft Lin- hovendien de nieuwe keu- van blasts te veranderen zoals een rond arm™ benen, wat be- naar buiten gaan om zich naar het gen in zun woning, waar zun moeder den met zun vlakke rechterhand te- Len Zetrti^ Katoeïoe heeft er rich arenf me In dl wmd hangt te bidden tek™de dat voor de laatste maal domein van de moesoengoe te be- op hem zit te wachten. Het is nu de gen die van de bruid, waarna ze bei- vewmJTmet ziin eezin Anioeba en onder de m™s™ kwam aIa ongehuw- geven, naar de woning van de brui- bruid die haar gemaal smeken moet den de hand terugtrekken en zich- het 'leemrekomen Met de lang verwachte brief van de vrouw- Nu zit zij te wachten in degom. die hij eigenlijk zelf gebouwd te voorschijn te komen nadat zij een zelf even aanraken op de plaats waai Iloenga zullen in het leeggekomen Met de lang verwante Drier van bruidstooi. twee bruine doeken en zou moeten hebben. geschenk heeft gegeven aan haar het hart zit. Op dezelfde wijze be- huisje wonen. Seg wachten de inlanders on Hoen» één rode om de '™den™ gewikkeld, schoonmoeder, die op haar buik in groet hü de bruidegom. Daarna staan Terwijl het personeel ln de loepangoe we8 «jacnten de inlanders op iloenga zware parelsnoeren op de borst en Een vreemde stoet trekt door het de deur lag om de toegang te ver- ze elkaar even aan te kijken en geen wacht op de bruidsstoet, loeit opeens r p volireKC metalen ringen rond polsen en en- dorp. Nog eenmaal is de bruid be- sperren. Ook Iloenga komt niet te van alle drie voelt zich op zijn ge- een sirene. De postboot! Het is alsof zien net nuweujK. kels neei het lichaam is ingewreven gonnen te weeklagen en naar haar voorschijn alvorens hem enkele mooie mak. zij met een vreugdekreet wil deelne- Hu-hu-hu! roept de boot, vaart met olie en de haren zijn door moe- moeder gevlucht, maar de bruide- paarlen zijn beloofd! Als de jonge men aan het feest! De sirene is tevens verder en verdwijnt achter de bocht, der bewerkt een dagenlange ar- gom heeft haar teruggehaald en duwt vrouw dan nog de goede raadgevin- (Wordt vervolgd de stem van de kapitein. Met één stoot De blanke hoort het niet eens. H(J beid tot een soort terra-cotabrei haar nu voor zich uit. Heel het dorp gen van haar schoonmoeder heeft zegt h(j: ik groet Kandoe en vaar voor- zit gebogen over zijn brief en luistert met bruine tresjes, over de oren en is op de been en juicht hem toe! Het aangehoord, zyn de plechtigheden ten

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2