internationale kampioenschappen van nederland EERSTE GROTE ZEGE VAN TOM OKKER VOOR EIGEN PUBLIEK GEEN NEDERLANDSE MEISJES IN DE KWARTFINALES badgastentoernooi Duitse deelnemers maken vele favorieten kansloos JAN VAN HEEK AANGESTELD ALS TRAINER BIJ SPARTAAN Sdeprings tot het uiterrte ver" Bart Zoet maakt val Post weer de oude Geen tegenstand en weinig spanning in B-interland Niet veel strijd in ren om Van Brienens Memoriaal DONDERDAG 22 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Na een ochtend, waarin de laatste drie Nederlandse tennismeisjes de pas werd afgesneden naar de kwart finales en een urenlang wachten op het droog worden van de banen, heeft Tom Okker woensdag bij de internationale kampioenschappen van Nederland een overwinning behaald, die men mag beschouwen als een van de allerbelangrijkste in zijn jonge carrière. De Haarlemmer heeft man nen met groter reputatie verslagen dan de Amerikaan Donald Dell. Maar nooit deed hij het voor eigen publiek en op het moment, dat het van hem verwacht werd. „Mijn racket bibber de in mijn handen, als ik bij een smash het gesis van de tribunes hoor de", vertelde hij na afloop. Maar hij sloeg zich er doorheen en zal nu mis schien begrijpen dat een meelevend, verwachtingsvol publiek geen veel koppig monster is, dat onmogelijke prestaties eist, maar veeleer 'n stimu lans en een geduchte steun op de weg naar de top. De ommekeer kwam langzaam en het initiatief ging merkwaardigerwijs van Dell uit. De Amerikaan vertraag de het tempo. Het leek aanvankelijk een succes. Maar het wapen keerde zich tegen hem. Okker werd vaster en begon meer vaart te geven aan de zware, trage ballen. Nog altijd was het spel van de Haarlemmer wis selvallig, maar hij maakte nu ten minste verloren servicegames goed met doorbraken. Bij 4-5 en 40-40 over leefde hij een penibele situatie door ineens een schitterende volley en 'n smash van zijn racket te laten ko men. De angstig verbeide ommekeer was een feit. Okker schroefde het tempo omhoog en ineens had hij de beheersing om zijn met topspin ge laden forehand in het geding te bren gen. Dell, die eerst zo'n gedegen vak man had geleken, onderging op zich zelf mopperend het recht van de sterkste en werd uitgeschakeld op 't eerst matchpoint Vandaag rond het middaguur treedt Okker in de kwart finales aan tegen de als tweede ge plaatste linkshandige Australiër, To ny Roche, finalist van de internatio nale kampioenschappen van Frank rijk. UITSLAGEN (Arg.)-Els Spruyt (N.) 6-1 4-6 6-2, Annette van Zijl (ZA)-Johanne Ven- turino (Fr.) 6-2 6-1, Robyn Lesh (Austr.)-Esme Emanuel (ZA) 6-2 6-2, Frangoise Durr (Fr.)-Marian Pegel (Zw.) 6-0 6-1, Pat Walkden (Rhod.)- Trudy Groenman (N.) 3-6 6-4 6-2. Heren-enkelspel, achtste finales: Ingo Buding (Dld.)-Owen Davidson (Austr.) 7-5 6-1, Christian Kuhnke (Did.)-Ray Ruffel (Austr.) 6-2 6-1, Bob Hewitt (Austr.)-Pancho Guzman (Ecuador) 6-3 6-3, Neale Fraser (Austr.)-Roger Worksman (VS) 6-4 15-13, John Newcombe (Austr.)-John Cooper (Austr.) 6-2 7-9 6-0, Tony Roche (Austr.)-Jaideep Mukerjea (In dia) 6-4 6-1, Tom Okker (N.)-Donald Dell (VS) 2-6 7-5 6-3. Damesdubbelspel, eerste ronde (8e finales): Emanuel/Wiggill (ZA)-Jan- sen/Venneboer-Spruyt (N.) 6-4 6-3, Krocké/Stoeve (N.)-Baars/Castell (V. St.) 6-2 6-0, Swan/Walkden (Z.Afr Rhod.)-Sluyter/Venturino (Ned./Fr.) 6-3 6-2, Durr/Lieffrig (Fr.)-Jansen/ De Jongh (N.) 6-2 6-4, Ridderhof/ Groenman (N.)-Langanay/Rouchon (Fr.) 6-1 6-3, Baylon/Van Zijl (Arg.- ZA)-Pegel/Sandulf (Zw.) 6-1 6-1, Ha- bicht/Lesh (VS/Austr.)-Buding/Le- poutre (Did./Ned.) 6-2 0-6 6-2. Heren-dubbelspel, achtste finales: Newcombe/Roche (Austr. )-Misra/Osu- na (Ind./Mex.) 6-0 6-1, Mc-Millan/ Okker (ZA/Ned.)-Higgins/Saul (VS/ ZA) 6-3 6-2, Fraser/Hewitt (Austr.)- Beukers/Scholtz (N.) 6-4 6-4, Buding/ Kuhnke (Dld.)-Hajer/Schneider (N.) 6-4 6-4, Bowrey/Davidson (Austr.) - Lall/Mukerjea (Ind.) 6-0 8-10 6-4. Dames-enkelspel, achtste finales: V OORBEELD Edda Buding (Dld.')-EUy Krocké (N.) 7-5 6-1, Judy Tegart (Austr.)-Glenda Het herstel van Okker ver In de Swan (ZA) 6-4 6-0, Norma Baylon tweede set tegen Donald Dell, vijftiende op de Amerikaanse ranglijst (2-6 7-5 6-3) was een JÏÏTS deze derde^tag6van^ïe verrassingen in katwijks beeld voor Elly Krocké en Tru- dy Groenman die de psychische belasting van het voor eigen pu bliek spelen niet aan konden en beneden hun normale spelpeil hieven. Elly Krocké staakte tegen Edda Bu ding bij 5-5 in de eerste set het af wisselen van vaart en lengte, dat haar tal van punten had opgeleverd, rOp de derde dag van het Badgas- tegen Joly Overdijkink zeer zwaar om bar slecht spelend ten onder te tentoernooi op Duinlust hebben de krijgen. Els Engelenburg bleef, even gaan (5-7 1-6). Trudy Groenman ver- eerste verrassingen zich aangediend, als °P de Leidse Hout, de meerdere loor op vrijwel analoge wijze van de Hadden de meeste geplaatsten tot nu over Annelies Heymans, die zich in Rhodesische Pat Walkden. Een eer- joe bitter weinig tegenstand onder- dubbelspelen veel beter doet gelden ste set sterk offensief gespeeld, na vonden, nu kwamen plotseling en- dan in de snigles. Samen speelden een pauze wegens regen nog 'n paar keje Duitsers naar voren, die zich de zusjes Heymans een „gave partij" goede games en dan ineens verlamd me^ grote overmacht in de rij der in het damesdubbel tegen mevr. onder het besef: er wordt iets van kanshebbers schaarden. In het heren- Sauerbren en mevr. De Graaf. De mü verwacht. De goed lopende Walk- enkeI B gaf Thoms de Katwijker L. volleys van Annelies waren doorslag- den versloeg de Nederlandse kam- \erhees, toch heus geen kleine jon- gevend voor een finaleplaats, pioene met 3-6 6-4 6-2. Els Spruyt is gen op tennisgebied, met 6-2 6-1 een momenteel de enige van de Neder- dermate gevoelig pak slaag, dat hem U» het heren-dubbel B zorgden va- landse topspeelsters die onbevangen nu reeds een finaleplaats wordt toe- der en zoon Hilferink voor een grote speelt. Ze ontfutselde woensdag de gedacht. De Groot en Van As bleven sensatie door na een twee uren du- hooggeklasseerde Norma Baylon met me^ gemakkelijke overwinningen in rende strijd v. As en Roosenboom te brutaal aanvallend spel de tweede ket zadel, terwijl ook Har Meyer via kloppen. De betere harmonie tussen set, toen de in short spelende Argen- een 6.3 g.j Iege op stolk de derde vader en zoon bleek in de beslissen- tijnse het op de gladgeworden baan ronde bereikte. de set doorslaggevend, want indivi- wat voorzichtiger aandeed: 1-6 6-4 dueel waren zowel Van As als Roo- 2-6. Bijzonder merkwaardig verliep de senboom veel sterker. WISSELVALLIG zeer talentvol voetballer,^'waarvoor Holleman en De Groot, beiden uit- semiprof-belangstelling, en J. Speel, gesproken singlespelers, konden Frits Tom Okker heeft de toeschouwers- De eerste set trok Speel binnen 10 Pasma en Hans Kruyt ternauwer- schare, die anderhalf uur in de re- minuten met 6-0 naar zich toe, kwam nood de baas: 8-6 7-5. gen had zitten wachten, momenten in de tweede snel met 4-2 voor, maar let Kengen handhaafde in het da- van afgrijzen en operste vreugde be- toen Bröring tot vertragend spel over- mes-enkel C haar ongeslagen positie reid. De nationale kampioen werd in ejng was dit het begin van een snelle ten koste van mej. Remmerswaal. het begin van de (natte) baan ge- *eo%. 7.5 g-2. B- Muller, een Duitser waarvan de veegd door de zielende forehand- wedstrijdleiding niets bekend was, returns van Dell. De lange, goedge- BU de dames bereikten Els Enge- anders was hij uit C geweerd, zette bouwde Amerikaan dicteerde 't tem- lenburg en Els Heymans de halve fi- de als tweede geplaatste Weise met po volkomen. In de eerste set en 'n nale. Els Heymans had met haar ster- 6-3 6-0 kansloos aan de kant. Toch groot deel van de tweede kreeg de ke forehand weinig moeite met mevr. zal hij nog geduchte tegenstand on onbevangen spelende Okker nauwe- Verbraak (6-2 6-3), maar zal het nu dervinden van Jaap Kooreman, die na een zeer mooie partij zijn dubbel- partner Jaap v. d. Nat klopte. Te- nn, mT en Peters, die zich met diepe lobs en Een verheugde voorzitter kon de In het gemengd-dubbel C zorgden In augustus worat vergadering mededelen, dat het be- wedstrijdleider Giek Verdoes samen n stuur erin geslaagd is de wensen met Annelies Heymans voor 'n goede 7 r tpn aanzien van een eigen club- prestatie door de winnaars van vo- OBgOlinBIl niet bouw gebouw op zeer korte termijn te rig jaar, mevr. Verbraak en Hilfe- realiseren. Dank zij de financiële rink, te kloppen, al zagen zij eerst medewerking van enkele leden zal kans in de beslissende set een 5-1 er in de tweede helft van augustus voorsprong te verspelen alvorens zij met eigen krachten op het sportpark genadeloos toesloegen met 7-5. De belangrijkste beslissing, welke een ciubgebouw verrijzen, met een gisteravond gevallen is tijdens de vergaderruimte van 7,50 x 6 meter De belangrijkste uitslagen luiden: ledenvergadering van de Spartaan te en een even grote ruimte voor opslag Lisse vormde ongetwijfeld de aan- van materiaal. D.E.B., kwartfinale: Els Engelen stelling van Jan van Heek als trainer. Betreffende de wintertraining kon burg-Annelies Heymans 6-3 8-6, Els De training van de Heren - en Da- het bestuur nu reeds mededelen, dat Heymans-mevr. Verbraak 6-2 6-3. mes-afdeling werd langzamerhand van de totaal 24 uur binnentraining D.D.B., halve finale: Els en Anne- een te uitgebreide taak voor hoofd- er week zowel de dames als de he- lies Heymans-mevr. Sauerbren/mevr. trainer Gijs Rewijk. Met ingang van ren 2 indoortrainingen krijgen v. d. Graaf 6-4 6-3. september zal Jan van Heek belast en ££n bui ten training op zaterdag. H.E.B., 2e ronde: E. de Vries-H. worden met de training van de He- Deze, weer uitgebreide, training Kruyt 6-0 5-7 7-5, W. v. As-B. Mül- ren en Jongens A-ploeg; Gijs Rewijk en de aanstelling van Jan van Heek Ier 6-1 6-3, R. Bröring-J. Speel 0-6 krijgt de leiding over de dames en vraagt grote offers van de kas, wel- 7-5 6-2, J. de Groot-H. Paets 6-2 6-1, de meisjes. ke alleen opgevangen kunnen wor- Thoms-L. Verhees 6-2 6-1, H. Meyer- In zijn openingswoord op deze door den met een contributieverhoging. J. Stolk 6-3 6-1. 75 leden bezochte vergadering, in De vergadering ging akkoord met H.D.B.: J. Holleman/J. de Groot- de kantine van het Sportpark te Lis- een verhoging van 15 met ingang Fr. Pasma/H. Kruyt 8-6 7-5, J. Hilfe- se, memoreerde de voorzitter, dr. A. van januari 1965. rink sr./J. Hilferink jr.-W. v. As/J. Paardekooper de successen van de Een punt van gesprek vormde Roosenboom 10-8 3-6 8-6. afgelopen maanden, de zeer vergrote voorts de komende wedstrijden. Het D.E.C., 3e ronde: Iet Kengen-E. ledenstand; de mooie resultaten op wedstrijdprogramma ziet er als volgt Remmerswaal 6-2 6-2. vele wedstrijden en de verbetering uit: H.E.C., 3e ronde: B. Müller-H. Wei van niet minder dan 70 clubrecords 28 juli: grote estafette-wedstrijden se 6-0 6-0, J. Kooreman-J. v.d. Nat w.o 6 Leidse en één Zuidhollands met deelname van 'n Londense ploeg. 6-3 6-4. recórds. 11 augustus: een competitiewed- H.D.C.: J. Kooreman/J. v.d. Nat- Vanwege him vele verdiensten voor strijd voor de 2e Herenploeg tegen Deerenberg/Peters 6-3 7-5. de vereniging kregen Co Rooyakkers Haarlem. G.D.C.: E. Heymans/G. Verdoes- Henk Paardekooper en Piet Beelen 4 en 5 september: onderlinge meer- mevr. Verbraak/Hilferink 1-6 6-4 7-5, de Spartaan Erespelden toegewezen, kampen met onder andere een open A. v. Raalte/B. Bouhuys-W. Bakema/ Ten aanzien van het punt bestuurs- tienkamp voor de Heren. J. Roodermond 6-4 0-6 10-8. uitbreiding vroeg het bestuur vol- Te circa 11 uur kon de voorzitter D.E.D.: M. Mulder-E. de Hey 11-9 ledige machtiging voor het aanstellen deze belangrijke vergadering met 'n 6-3, J. Wassenaar-A. Dorlandt 6-3 6-4. van een 2e penningmeester, welke woord van dank voor de opkomst H.E.D.: Schmidt-Masselink 3-6 8-6 machtiging werd verleend. besluiten. 7-5, H. v. Driel-Wilmink 6-1 6-1. In het Bisletstadion is woensdag een begin gemaakt met de tweedaagse atletiekinterland tusen de herenploe- gen van Noorwegen en de Benelux. Op de foto zien we Rob Heemskerk (links), die met 10.4 sec. eerste werd op de 100 meter, samen met de Noor Ole Bernt Skarstein, die als tweede werd genoteerd. WIELRENNEN Spannende eindsprint in Ronde van Ulvenhout Een spannende eindspurt heeft de beslissing moeten brengen in de woens dag gehouden prof ronde van Ulven hout, die ondanks het bar slechte weer werd bijgewoond door ongeveer 20.000 toeschouwers. Jan Schroeder, Cor Schuuring en Bas Maliepaard, die reeds in het begin van de 140 km lange wedstrijd ondanks een furieuze tegenaanval van Jo de Roo en Cees Lute een voorsprong van een ronde hadden bevochten, gaven elkaar in de spurt niets toe. Zij aan zij stormde het drietal op de streep af en tot de laatste meters bleef het onzeker, wie zou winnen. Het werd tenslotte, met een banddikte verschil, Jan Schroeder. Schuuring werd tweede en Maliepaard derde. De spurt van het peloton werd ge makkelijk gewonnen door Cees Lute, die een tientalmeters voor Wim de Ja ger en de rest van de groep finishte. Kort voorbij de eindstreep deed zich nog een valpartij voor, waarvan Bart Zoet het voornaamste slachtoffer werd. De Sassenheimer liep een vrij ernstige kniewond op. De uitslag: 1. Jan Schroeder (Koningsbosch) 140 km in 3.07.44; 2. Cor Schuuring (Am sterdam) z.t.; 3. Bas Maliepaard (Wil lemstad) z.t. Op 1 ronde (2 minuten): 4. Cees Lute (Castricum; 5. Wim de Jager (Den Haag); 6. Michel Stolker (Breda); 7. Piet Rentmeester (Kalmt- hout); 8. Jack Mesters (Den Haag); 9. Gerben Karstens (Leiden); 10. Jo v. d. Vleuten (Mierlo-Hout); 11. Jo de Roo (Schore). Drie dagen na zijn fraaie overwin ning in Made toonde Peter Post woensdag in België opnieuw aan, dat de vorm er bij de Amstelvener is. De voor het Belgische Flandria merk rijdende Post legde beslag op de zege in Middelkerke-Zedelgem, een koers over 210 km. In de spurt bleef hij de Belgen Gilbert Desmet 2 en Frans Brandts, een van de grote uitblinkers uit de Ronde van Frankrijk, de baas. Twintig seconden later won de rappe Walter Godefroot de spurt van het peloton, voor zijn landgenoten Mar cel Ongenae en Roland van de Rij se. De tijd van Post, met wie in het Ne derlands kampioenschap (1 augustus) weer rekening zal moeten worden gehouden, was 5 uur en 30 minuten. Voetbal Ook de laatste wedstrijd van de Maastrichtse eredivisieclub MW tijdens de toernee door Oost- Duitsland is in een nederlaag geëin digd. De Limburgers verloren woens dag in Halle van SC Chemie met 21. Regenbuien onttrokken zwemmers aan het oog De zweminterland of semi-in- terland zo men wil tussen de Ne derlandse b-ploeg en de nationale Zwitserse vertegenwoordiging is in tweeërlei opzicht teleurstellend ver lopen. De tweedaagse wedstrijd die in het mooie zwembad de Koerbelt in Rijs- sen werd gehouden is op beide avon den totaal verregend, waardoor noch de zwemmersnoch de weinige toe schouwers en zeker niet de actieve organisatoren van de vereniging De .Mors,er veel vreugde aan hebben be leefd. De startbuien die zich gister avond boven het bad ontlaadden wa ren zo hevig, dat de zwemmers nau welijks meer zichtbaar waren In de tweede en belangrijkste plaats is wel gebleken, dat zelfs voor de Ne derlands b-zwemploeg deze Zwitser se tegenstand te gering was. om ook maar enige spanning te kunnen op leveren en het heeft dan ook geen zin, om deze wedstrijdenserie in de toe komst voort te zetten. Nederland b won met 120 tegen 75 punten, waarbij de Nederlandse meisjes -op alle nummers de volle winst zouden hebben behaald, wan- Draverijen en rennen Duindigt Zeer gemakkelijk heeft Lady Be Good van stal De Bloemert gisteren op Duindigt het Van Brienens Memo riaal gewonnen. Meteen na de start stuurde jockey G. Schweitz de twee jarige merrie gedecideerd, naar de kop en alleen stalgenoot Jolly Jinks, gereden door Andries van Dijk, liep in de eindstrijd iets op haar in. De Lady hoefde echter niet het uiterste te geven en had waarschijnlijk nog wel harder gekund. yonnen met bouw van eigen clubhuis Delferina, die derde werd, liet een goede indruk na. In de rechte lijn lanceerde zij een pittige aanval en Jolly Jinks moest zich goed reppen om zijn tweede plaats veilig te stel len. De drie debutanten in deze klas sieke ren Molvedo II, Mona Lisa en Cheralgo brachten er heel wei nig van terecht. Molvedo II bleef aan de start staan, Mona Lisa verspilde haar energie met rijder Harry Pije van haar rug te gooien en Cheralgo eindigde heel in de verte als laatste. Bij de dravers was de eindstrijd in de Prijs van Oostvoorne het hoogte punt. Op het moment dat de favoriete Barones Spencer K de slotaanval in zette op leider Xanthos Narciso be gon Zilvervos aan de buitenkant een indrukwekkende opmars. Barones stormde na een fel duel met Xanthos naar de kop en zette zich schrap om Zilvervos op te vangen. De vos van Van Dooyeweerd sprintte echter for midabel en de Barones ging door de knieën. Moegevochten moest zij ook de tweede plaats nog afstaan aan de giftig spurtende Yewel Boy, die de favoriet net een neusje vóór bleef. Prijs van Katwijk, afstand 2000 m, le afdeling: 1. Boyke van Our Bonni (Th. H. Kooyman), tijd 2.59.8, km- tijd 1.29.9, 2. Charlie Chaplin, 3 Dina Mieke. Tot.: win. 6.50, pl. 1.70 1.30 2.40, gek. 4.20, cov. 3.-. Prijs van Bergen, afstand 2000 m: 1 Arturo (Th. H. Kooyman), tijd 2.51.5, km-tijd 1.25.8, 2 Ascure, 3 Young Ooststar. Tot.: win. 4.90, pl. 2.10 3.10 5.60, gek. 19.80, cov. 8.-, trio 2 384.60. Prijs van Katwijk, afstand 2000 m, 2e afdeling: 1 Dolf (J. Wagenaar sr.), tijd 3.05.8, km-tijd 1.32.9, 2 Caymax, 3 Doornroosje V. Tot.: win. 2.70, pl. 1.80 3.10, gek. 10.90, cov. 5.-. Prijs van Roekan je, afstand 2000 m: 1 Conny Stuart (J. v. Dooyeweerd), tijd 2.48, km-tijd 1.24, 2 Zinia B, 3 Comte du Commerce. Tot.: win. 3.10, pl. 1.30 3.40 1.30, gek. 19.-, cov. 9.40, trio 148.10. Prijs van Noordwijk, afstand 2000 m: 1 Donald van Hiddum (F. v. Buy- tene), tijd 2.58.3, km-tijd 1.29.2, 2 Du- lacinti, 3 Caprice Magowan. Tot.: win. 5.30, pl. 1.80 1.70 3.40, gek. 7.80, cov. 4.30. Prijs van Egmond, afstand 2000 m: 1 Bianca Scotch (N. Schouten), tijd 2 54.1, km-tijd 1.27.1, 2 Dean Hollan- dia, 3 Boudewijn B. Tot.: win. 10.90, pl. 2.10 1.70 2.10, gek. 15.20, cov. 4.90. Prijs van Oostvoorne, afstand 2000 m: 1 Zilvervos (J. v. Dooyeweerd), tijd 2.46.4, km-tijd 1.23.2, 2 Yewel Boy, 3 Barones Spencer K. Tot.: win. 7.30, pl. 1.40 1.40 1.20, gek. 10.40, cov. 3.30, trio 60.60. Prijs van Tessel, afstand 2000 m: 1 Zita (H. A. Haarselhorst jr.), tijd 2.46.5, km-tijd 1.23.3, 2 Bella Marie- za, 3 Bertha P. Tot.: win. 2.20, pl. 1.40 1.70, gek. 6.40, cov. 6.30. Van Brienen's Memoriaal, afstand 1000 m: 1 Lady be Good (S. G. Schweitz), tijd 1.03.6, 2 Jolly Jinks S, 3 Deferina. Tot.: win. 1.40 (stal), pl. 2.50 1.40, gek. f5.-, cov. 5.10. Tweede Veefondsprijs, afstand 2000 m: 1 Evian (A. W. v. Dijk), tijd 2.12.1, 2 Mangano, 3 Kartou's Last. Tot.: win. 1.80, pl. 1.90 5.10, gek. 11.10, cov. 8.20. Totalisator-omzet f 169.708,50. neer Marga Feestra op de 100 meter rugslag niet een fout bij het aantik ken zou hebben gemaakt. De Gro ningse, die met 1.16.5 achter Coby Buter (1.13.4) tweedie werd, moest nu worden gediskwalificeerd waardoor Ursula Wittmer de enige tweede plaats voor de Zwitserse damesploeg in de wacht sleepte. De Zwitserse zwemmers die zich konden meten met hun Nederlandse rivalen en die ook met overwinningen op de vrije slag en de persoonlijke wisselslag voor de dag kwamen, waren Pano Caperonis (57.9 en 4.43.4) en Patrick Schibli (5.29.4 op de wisselslag). De beste Nederlandse prestaties werden op de tweede dag geleverd door Els Hulsebos en Coby Buter. De Groning se Els won de 400 meter wisselslag in 5.50.9, Coby Buter was met haar 1.13.4 een goede winm.ares op de rugslag. Fieneke Winkel won de 100 meter vrije slag zonder veel tegenstand en in een goede stijl, maar haar 1.06-5 was toch niet erg bevredigend. Matige prestaties Bij de Nederlandse heren hebben zich in Rijssen geen Mexico-kandida- ten gemeld. De verrichtingen waren over het algemeen matig, al is dan weer een aantal persoonlijke records gesneuveld: 2.31.4 op de 200 meter vlinderslag (Hans v. Hemert), 2.28.3 op de 200 meter rugslag (Peter Jon ker) en 2.52.2 op de 200 m. schoolslag (Hans Fooy) zijn geen prestaties die erg veel voor de toekomst beloven. De 2.31.4 waarmee Hans van Hemert de vlinderslag won kon goed worden vergeleken met d!e tijd die Ada Kok aan het einde van de landen wedstrijd in een demonstratie op de 200 meter vlinderslag maakte. Ada tikte aan in 2.29.0, een tijd waarmee zij in een echte race ruim onder het Europese record van de Oostduitse Ute Noack (2.33.5) zou zijn gekomen. SCHAKEN Donner op eerste plaats in IBM-toernooi De belangrijkste ontmoeting in de tweede ronde van het IBM-schaak- toernooi in Amsterdam - van natio naal standpunt bezien althans - was die tussen Donner en Bouwmeester. Wit is er, na een vijf uur durend gevecht, in geslaagd de volle winst te boeken, waardoor hij na twee ronden met evenzovele punten de leiding heeft. Ook de Zuidslavische grootmeester Trifunovio veroverde de overwinning tegen zijn landge noot Karaklaic. De overige ontmoetingen in de groot-meestergroep liepen op punt- verdelingen uit. Het waren geen zg. grootmeesterremises, maar zij had den evenmin een opmerkelijke leng te. De uitslagen van de partijen uit de tweede ronde in de grootmeester- groep luidde: Trifunovic (Z.S1.)Klaraklaic (Zd.- Sl.) 10; Szabo (Hong.)Filip (Tsj. SI.) VïDonner (Ned.)Bouw meester (Ned.) 10; Barendregt (Ned.)Langeweg (Ned.) V* Zuidema (Ned.)—Parma (Zd. SI.) De stand in de grootmeestergroep is nu: 1 Donner 2 punten; 2/3 Szabo en Trifunovic beiden IV2 p; 4/5 Filip en Zuidema beiden 1 p; 6/7 Baren dregt en Parma beiden Vs p. en 1 af gebroken partij; 8/9 Langeweg en Karaklaic beiden Vspnit. 10 Bouw meester 0 pnt. De uitslagen in de meestergroep luidden: OrbaanDe Graaf 01, De Rooi—Karper 0—1, Ghitescu—Milic l/»Vs; EnevoldsenPlater V* HartochSzilagyi 01. De stand luidt thans: 1/2 Karper en Szilagyi 2 pnt; 3-6 De Graaf, Ghites cu, Milic en Plater 1 pnt; 7-10 Ene voldsen, Hartoch, Orbaan, De Rooi Vs.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9