GRAFISCHE CAO'S GOEDGEKEURD ZOON STAK IN WOEDE VADER MET MES DOOD Voor het overheidspersoneel 2 procent ineens in oktober Swingle Singers concerteerden in Scheveningen Wilde jongste zusje beschermen VALKENBURGSE MOORDENAAR NIET OP „VAKANTIEKIEKJE" Het Nederlandse gezin eet vijftig eieren in vier weken DONDERDAG 22 JULI 1965DE LEIDSE COURANT De CAO's voor het technische, ad ministratieve en het leidinggevende personeel in de grafische bedrijven zijn gisteren door de looncommissie van de Stichting van de Arbeid goed gekeurd. Over deze CAO's, welke reeds in maart door contractspartijen aan de Stichting van de Arbeid wa ren voorgelegd, waren de meningen tussen de werkgevers en werknemers vertegenwoordigers verdeeld, zodat het College van Rijksbemiddelaars een beslissing moest nemen. Dit college had bezwaar tegen de doorwerking van de in de contrac tuele loonbepalingen opgenomen huurcompensaties in de totaal-ruimte voor boven minimale beloningen. Dit bezwaar is ondervangen door 'n voet noot in de CAO voor de technische werknemer te plaatsen, waardoor die doorwerking gedeeltelijk is voorko men. De CAO's voor de chefs en het administratieve personeel werden ge heel onveranderd goedgekeurd. Averell Harriman (links), president Johnson's reizende ambassadeur, en Foy Kohier, ambassadeur van de V.S. in de Sowjet-Unie bij aankomst voce de ambassade na him onderhoud met premier Alexei Kosygin. In Artis, de Amsterdamse dierentuin, is een condor uit het ei gekomen een hoogstzeldzame gebeurtenis. Geen wonder, dat men het diertje met alle mogelijke zorg omringt. Op geregelde tijden wordt de boreling gewogen en zo te zien heeft de toename van het gewicht ook de belangstelling van de jonge betrokkene Verloofde paar bezocht grootmoeder De combinatie van vier zangeressen en vier zangers, gespecialiseerd in het vocaal ten gehore brengen van instru mentale muziek van Bach en zjjn tijd genoten, The Swingle Singers, hebben gisteravond voor het eerst in ons land in het openbaar in de Kurzaal in Scheveningen een volledig concert ge geven. Na door de grammofoonplaat „Jazz Sebastian Bach" plotseling be- avond de 32-jarige"J. B. gearresteerd, had bereikt werd hij gearresteerd ^'r"de jongste. 'Hij waï"bang~dït 2T= Di^e Am L ~n "van verdacht wordt rijn 58- door de politie die miraddels door de oudste van de meisjes, die de korte voorsteUinr Ams,er<Iam Mn jarige vader met een messteek om buren was gewaarschuwd. Tien mi- laatste tijd op het slechte pad was, het leven te hebben gebracht. Het nuten nadat de politie het huis van te invloed kreeg op het jongere In de Kurzaal lieten de zangeressen slachtoffer overleed vrijwel onmid- de familie B. had bereikt, overleed zusje Vader B., die in de huiskamer en zangers ho ren niet alleen werken dellijk. Dit is gisteravond tijdens een het slachtoffer. een dutje deed, werd wakker van van Bach maar ook van G. F. Handel, twist ten huize van het slachtoffer het lawaai en beval zijn zoon zich Wolfgang Amadeus Mozart en anderen, gebeurd. AL EERDER niet met de ruzie te bemoeien, waar- De sopranen Christiane Legrand en Het gezin B. stond ongunstig be- op deze zich naar de keuken begaf Jeanette Baucomont, de tenoren Ward kend; herhaaldelijk was er ruzie. De Utrechtse officier van justitie, om even later met een broodzaag Swingle en Claude Germain, de alten Het slachtoffer, wiens vrouw reeds mr. G. W. von Meyenfeldt, is belast gewapend terug te keren. In dolle Anne Germain en Alice Herald en overleden was, laat vier minderjarige met het onderzoek in deze zaak. Het woede stak hij toe met het fatale ook al eens een van de huisgenoten heeft gestoken. Hij gebruikte toen een vork. Het gezin telt in totaal 12 kinderen, van wie er nog vijf thuis Na zijn fatale daad liep de zoon wonen, de straat op in de richting van het Aanleiding tot de steekpartij was politiebureau, waar hij zichzelf wil- een ruzietje tussen de 14-jarige Jan- de aangeven. Hij schreeuwde luid- ny en de ig.jarige Truus, twee doch- keels dat hij zijn vader had dood- Van het slachtoffer. De zoon, Te De Meern bij Utrecht is gister- gestoken. Nog voor hij het bureau jDhan geheten, trok daarbij partij bassen Jean Cussac en José Germain, kinderen achter. zijn drie jaar geleden hun huidige c is gebleken dat de zoon vorig jaar gevolg. De dader, die in zijn omgeving be- In de gisteren gehouden vergadering van de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenzaken is in aanwezigheid van de minister van Binnenlandse Zaken overeen stemming bereikt over de uitkering in 1965 van 2 procent aan het overheids personeel. De uitkering zal bij de sa larisbetaling aan 't eind van de maand oktober ineens geschieden. Deze beslissing, die afwijkt van de voor het bedrijfsleven gevolgde me thode van uitbetaling, is genomen om dat bij splitsing van de uitbetaling in twee termijnen de eerste termijn om technisch-administratieve redenen bij de overheid pas eind september zou kunnen worden uitbetaald, waardoor een achterstand zou ontstaan ten op zichte van grote groepen werknemers in het bedrijfsleven. Een andere overweging van de rege ring is voorts geweest, dat door deze wjjze van betaling de bestedingsimpul sen, voortvloeiende uit de uitkering voor overheid en bedrijfsleven samen, beter over het tweede halfjaar van 1965 worden gespreid. Voor de gepensioneerden zal de uit kering geschieden gelijktijdig met de uitbetaling van het pensioen over het vierde kwartaal. 1965. Tevens zal bij-deze pensioenbetaling alsnog worden uitgekeerd de verhoging van het pensioen over 1965 die ver band houdt met de verhoging van de ambtenarensalarissen ten gevolge van de ondernemingsgewijze loondifferen- tiatie. H.K.H. Prinses Beatrix en haar verloofde Claus von Amsberg heb ben gisteravond een bezoek gebracht aan de grootmoeder van de prinses, Prinses Armgard, die in Diepenheim (Ov.) woont. Zij zijn om half acht gearriveerd en zouden in de loop van de avond weer vertrekken. DOOD NA VAL IN WARMWATERPUT In het ziekenhuis te Alblasserdam is gisteren overleden de 42-jarige T. P. Laurijsen uit Gilze-Rijen. De man was gistermiddag ernstig gewond bij een bedrijfsongeval in de Nederland se Kabelfabriek te Alblasserdam. Uit zijn evenwicht gebracht door een uit zijn baan lopend stuk walsstaal viel hij in een warmwaterput. Het slacht offer was vader van vijf kinderen. MAN VIEL IN PAPIERMACHINE Teleurstellende ontdekking De politie in Valkenburg, die hoop- als „opa", een oudere vrouw, twee te aan een foto te kunnen komen heren, een echtpaar en twee meisjes van een verdachte van de moord op van vijftien tot achttien jaar. De de 21-jarige J. P. Grijns uit Schim- meisjes hebben foto's genomen van men, die zondagavond toen hij met het gezelschap, waarbij ook een on- zijn meisje op 'n bank op de Schaels- bekende man was aangesloten. De berg zat, is vermoord, heeft de te- politie achtte de mogelijkehid niet leurstellende ontdekking gedaan, dat uitgesloten dat de onbekende man op de bij haar ingeleverde foto's de op de foto de vermoedelijke dader onbekende man ontbreekt De rijks- van de moord op de Schaelsberg is. politie van Valkenburg zocht sinds gisteren een gezelschap dat tussen De onbekende man en een echt- zes en zeven uur zondagmiddag j.l. op een een bank heeft gezeten in de had gevoegd, zijn bij het fotografe- omgeving van de Schaelsberg. ren echter steeds buiten schot geble ven. De politie beschikt wel over Dit gezelschap bestond uit een verklaringen van het gezelschap over oudere man, die aangesproken werd het uiterlijk van de man. Woensdagavond hebben jongeren van de centrum-partij in Athene een grote demonstratie gehouden tegen de regering Novas. Bij een treffen tussen demonstranten en politie wer den verscheidene mensen gewond. In de papierfabriek De Hoop te Eerbeek is gistermorgen de 60-jarige heer A. de Winkel uit Londen dode lijk verongelukt. Bij een door de arbeidsinspectie ingesteld onderzoek is gebleken dat de heer De Winkel vermoedelijk van het bordes van de grote papiermachine is gevallen en tussen de geleidewalsen van de filters is terechtgekomen. De heer De Win kel was op slag dood. binatie begonnen, oorspronkelijk als kend jemaJld die nogaldrif. oefening voor de ontwikkeling van hvm vm aard heeft z-n ®ader zangtechniek. Het auditorium in de totaal vijf s^ke'n met een broodzaag niet geheel bezette Kurzaal bracht de toegebracht. Het slachtoffer werd zangeressen en zangers een hartelijk driemaal in de linkerzijde gestoken, applaus, waarmee het de vocalisten eenmaal in de rug en een keer in herhaaldelijk terug liet komen om de de rechterzijde. Vader B. is daarna lof voor hun prestaties in ontvangst nog naar de deur van de huiskamer te nemen. gestrompeld, voor hij ineen zakte. Geen interesse voor voorverpakte eieren Het Nederlandse Instituut Agra- wintermaanden (hogere prijzen?) la- risch Marktonderzoek (NIAM) in gen de aankopen beneden het gemid- IMBMMWWjBi Den Haag heeft vastgesteld, dat elke delde niveau van bijna vijftig eieren zes en zeven uur zondagmiddag j.l. paar dat zich ook bij het^ gezelschap Nederlandse huishouding per vier per huishouding per vier weken. weken bijna 50 eieren koopt. Het aan- Gemeten per 100 rapporterende fat eierenkopende huishoudingen in huishoudingen liggen d)e gekochte ons land schommelt om de 78 procent, hoeveelheden in de drie grote steden hetgeen niet betekent dat de rest en dle van het westen, en in het nooit eieren eet. De oorzaak hiervan noorden-oosten van het land onge- ligt in het vrij grote aantal zelfver- veer aan elkaar gelijk zorger, (12 procent)I« drie grote welstandsklasse van de huis steden, waar unjmel fleen zel/uer- ,^^5^ blijkt „p dp hoogte van zorg ers uoorkomeu. bhjkt bl.j kt het aaXpen i,auw£ijjks of^en m_ koperspercentage 96 procent te be- vJoed £.bben Wel aragenmdiddteM betaalde prijzen in de lagere Het NIAM heeft in apdracht van welstandsklassen iets lager dan in de het produktschap voor pluimvee en hoogste welstandsklasse. Wat de eieren een onderzoek ingesteld naar grootte van de huishouding betreft, de aankopen van eieren voor huis- blijkt, dat de aankopen niet even- houdelijk gebruik in Nederland. De redlg toenemen met de grootte van uitkomsten, die uitsluitend betrek- het gezin. De gekochte hoeveelheden king hebben op huishoudelijke aan- in de 34 persoonsgezinnen liggen kopen worden representatief geacht 60 procent, die in de vijf of meer per- voor 96,6 procent van de totale Ne- soansgezinnen 120 procent hoger dan derlandlse bevolking. de aankopen in de 12 persoonsge zinnen. Welvaart Met de trouw van de koper aan voorverpakte eieren is het slecht ge- Pasen leverde tijdens het onderzoek zo is voorts uit het NTAM-on- een duidelijke piek op. De aankopen dferzoek gebleken. Het percentage stegen toen tot 22 procent boven het huishoudingen dat per periode van normale niveau. Alleen in de zomer- vier weken wel eens eieren in voor maanden (vakantie-invloed) en in de verpakking koopt, schommelt tussen de twaalf en veertien procent. Het aantal van het aandeel van voorver pakte eieren in de totale omzet ligt tussen de negen en tien procent. Er vindt een grote doorstroming van kopers plaats, waaruit volgens de en quêteurs een zekere onverschilligheid spreekt. Als een van de oorzaken voor het uitblijven van succes bij voorverpakte eieren wordt- genoemd do mogelijk heid, dat de verpakkingsgrootte niet geheel blijkt te zijn afgestemd op de werkelijke behoefte van de consu ment. Indien de verbruiker namelijk losse eieren koopt, gebeurt dlit over wegend in hoeveelheden van tien stuks (39 procent van alle aankopen) of van 20 stuks (18 procent van alle aankopen) Uit het onderzoek is gebleken, dat van alle kopende huishoudingen 31 procent elke week eieren koopt. Zij nemen 42 procent van de totale eie- renomzet voor hun rekening. De pro ducent blijkt met 41 procent van de totale omzet het belangrijkste afzet kanaal te zijn. Het marktaandeel van de melkhandel bedraagt 32 procent Van de totale omzet wordt 16 procent bij de kruidenier gekocht, waarvan zeven procent voor rekening komt van de zelfbedieningszaken. De dag- markten vooral in de drie grote steden van belang hebben een aandeel van vijf procent van de to tale omzet. Een Tsjechische fabriek van auto-carosserieën, de „Karosa"-fabriek, heeft een geheel gesloten carosserie ontwikkeld voor een motorfiets. Het resultaat is een wind- en waterdicht voertuigje, dat het nodige comfort biedt, doch dat wel met enig beleid bereden moet worden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7