DE LEIDSE COURANT WAAKZAAM RIDDERKERK HAD WEER VOOR NIETS SLAPELOZE NACHT STOMPWIJKSE PAARDENSPORTDAGEN Bouw van 2500 studentenflats in Delft gaat niet door Inbrekers smijten met brandkast Koninklijk bezoek aan Suriname en Antillen een prettige krant Drie doden Aangrijpende begrafenis van slachtoffer Valkenburgse moord IJscoman in Leidschendam verongelukt VANGRAILS LANGS DE OUDE RIJN DONDERDAG 22 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Goud bekroond zonder springen De eerste dag van de bekende Stompwijkse paardensportdagen is weer historie geworden. Buiten de schnld van de organisatoren van de harddraverijvereniging „Nooit Ge dacht" kon het vastgestelde aanvangs- uur van 1 uur niet gehandhaafd wor den, wat uiteindelijk de schuld was van ons wisselvallige klimaat. In Groningen was het zulk slecht weer dat de reeds op transport-gestelde paarden maar weer uitgeladen wer den omdat men er heilig van over tuigd was dat het in Stompwijk wel niet zou doorgaan. Enkele telefoontjes met de gerust stellende mededeling, dat het in Stompwijk prima weer was voor de paardensport, gaf de Groningers weer moed en zo kwamen zij, al was het dan met vertraging, toch naar Stomp wijk, waar een uur later dan gepland begonnen werd met het Jeugd-Handi- cap-springconcours. In deze afdeling werd de eerste prijs behaald door Hans Horn met het paard Winston. Rivale, bereden door Ria. de Geus, kwam op de 2e plaats, gevolgd door Maike, bereden door Ada v. Wage- ningen. Is het met de huisvesting van de Leidse studenten al niet bijzonder roos kleurig gesteld, in Delft kent men de zelfde problemen, die echter in omvang en zwaarte nog zjjn toegenomen, nu is komen vast te staan, dat daar een pro ject om 2500 studenten aan huisves ting te helpen (woonruimten, mensa, kruisgebouw, geestelijk centrum en winkelgalerij in één complex) niet verwezenlijkt kan worden. Het plan moest worden opgegeven, omdat het niet op een andere plaats kan worden gerealiseerd dan waarop het oorspronkelijk was geprojecteerd. Het complex zou komen te staan op betrekkelijk korte afstand van het reac torcentrum Delft. Dit jaar nog brengt de gezondheidsraad een advies uit aan de ministerraad over de richtlijnen voor de bewomngsdichtheid in de om geving van het reactorcentrum. Het staat nu wel vast, dat van de bouw van een complex zoals het onderhavige geen sprake zal zijn. Men zoekt in Delft op het ogenblik koortsachtig naar nieuwe mogelijkheden. Middenstandsexamens Voor het Middenstandsexamen zijn gisteren geslaagd: J. van de Niet, Noordwijk; L. van de Oever, Oegstgeest; J. Oudshoorn, Lei den; A. Pennings, Leiden; A. Pelers, Koudekerk a. d. Rijn; C. Pie terse, Zoe ter meer; H. Pont, Leiden;' E. Postma, Sassenheim; V. Postma, Sassenheim; G. v. d. Pijl, Langeraar; F. Pijnnaken, Leiden; H. Raggers, Wassenaar; H. Ravensbergen, Rijnsburg; P. Romijn, Zoetermeer; J. v. Rooden, Leiden; W. Roskam, Aarlanderveen; J. Ruiterman, Nieuwkoop; C. van: Rijn, Rijswijk; J. van Santen, Woubrugge; J. Schaap, Leiden; W. van Schalk, Leiderdorp; P. Schlieter, Leiden; A. Schoonenberg, Zoeterwoude; G. Schouten, Leiden; G. Selier, Voorschoten; P. Siere, Leiden; G. v. d. Sluis, Nieuwveen; C. Smit, Voorschoten; H. Someren, Wassenaar; J. Soulié, Voorschoten; F. Stikkebroek, Noordwijkerhout; H. Swanenburg,Lei den; G. van Tilburg, Rijnsburg; L. Tis- seur. Leiden; J. Toussaint, Leiden; T. Ugterschout, Alphen a. d. Rijn; C. van Veen, Hazerswoude; D. van Veen, Ha- zerswoude; H. Veerman, Leiderdorp; J. Veldman, Wassenaar; F. van Velsen, Voorhout; C. Verburg, Woubrugge; J. Verhagen, Hazerswoude; E. Verweg, Noordwijk, E. Vink, Noordwijk; P. Vink, Noordwijk; K. van Vliet, Ter Aar; M. v. d. Vlugt, Leiden. De afdeling B. van dit onderdeel werd gewonnen door Rob Zegwaart met het paard Ball an Excelsior. Hierna kwam het grotere werk in het concours afd. L. Hiervoor waren 42 paarden ingeschreven, waarvan er 29 aan de start verschenen. Een fout loos parcours werd gemaakt door de paarden Yam an M II, Merry Twinkle, Nadir, Luz Mala en Wervelwind, zo dat barrage nodig was en om de prij zen gereden moest worden over 5 verhoogde hindernissen. Luz Mala, bereden door A. Meijer Wiersma, bracht het er foutloos vanaf in een tijd van 26.6 sec. M. Bagchus met met Yam an M II deed er 0.6 sec. lan ger over en won de 2e prijs, gevolgd door Merry Twinkle, Nadir en Wer velwind. Bij het Ma-concours kwa men de paarden van de klasse A en B in de ring en moesten in max. 123 seconden een parcours lopen met 13 hindernissen en 16 sprongen. Voor de neus weggekaapt De 11e hindernis was voor vele paar den een struikelblok in de letterzin van het woord. In deze zware rit brachten 4 ruiters met him paarden het zonder strafpunten tot een bar rage. Het paard Normy, bereden door M. Bakker, dat in de voorgaande af deling gedisqualificeerd was wegens 3 maal weigeren, gehoorzaamde nu beter aan de teugel en ging in een prachtige tijd van 20.6 sec. foutloos over de hindernissen en kaapte de eerste prijs weg voor de neus van Fliegette, het paard waarmee J. Maat huis vorige week in Blaricum Ned. kampioen werd, weg. Het verschil was slechts 1.5 sec. Springconcours Het Parijs-springconcours vormde 't slotstuk van de uitermate geslaagde dag. Met een foutloze rit over de 5 hindernissen was 15 punten te ver dienen. Hierin slaagden Aristocrati- co, Saïfa, Blacky, Wervelwind en Fliegette. De barrage over 3 hinder nissen, verhoogd tot resp. 1.40 m., 1.50 m, en 1.60 m, bracht geen beslissing omdat elk paard weer foutloos de hindernissen nam. De 2e barrage bracht hindernissen van 1.50 m tot 1.70 m. Nadat Aristocratico zijn kans op een van de eerste plaatsen had ver speeld door geen enkele hindernis goed te nemen kwamen Willy Schee- ren, de nog altijd strijdbare „oude rot" in het metier met het prachtige paard Saïla onder doodse stilte fout loos rond. Deze prestatie werd ge ëvenaard door J. Maatsuiker met Flie gette. De andere paarden kwamen niet zonder fouten rond, zodat weer een barrage nodig zou zijn geweest als W. Scheeren niet had afgezien van verdere strijd. Hij achtte het niet Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag een brandkast van het dak van het overdekte zwem bad in Rijswijk gegooid en zijn met brandkast inhoud 12.000.- verdwenen, zo heeft de Rijswijkse politie vandaag meegedeeld. De brandkast haalden de inbrekers men denkt aan drie of vier mannen uit het restaurant „Reinvoorde", naast het zwembad. Beschadigde trottoirtegels tonen de plaats waar het gevaarte is neerge komen. Men vermoedt dat de brand kast vandaar per auto naar verder is vervoerd. De ongewenste niet- badbezoekers hebben verder een ra vage aangericht aan sloten en deu ren, waardoor voor vele honderden guldens schade werd aangericht. Sinds de opening van restaurant „Reinvoorde" is dit de tweede maal dat inbrekers zich toegang hebben verschaft. Circa een maand geleden verdween uit een kast een bedrag van 500.-, maar bij die gelegenheid werd do brandkast niet aangeraakt. Ruiter en paard in actie tijdens het concours-hippique, dat gisteren in Stompwijk werd gehouden. verantwoord om Saïla het risico van nog hogere hindernissen te laten lo pen en nam genoegen met de 2e prijs. De voorzitter van „Nooit Gedacht", de heer C. A. v. d. Bosch, had tussen de afdelingen door de gelegenheid aangegrepen om de nieuwe burge meester, E. Kolfschoten, te installe ren als ere-voorzitter van Nooit Ge dacht" en hem de gouden eretekenen van „Nooit Gedacht" op te spelden met de wens, dat hij nog vele jaren en met veel plezier naar Stompwijk mag komen bij „Nooit Gedacht". Geen sprong; toch goud De burgemeester aanvaardde het ere voorzitterschap en verklaarde dat hij het nooit gedacht" had zonder sprin gen met goud te worden beloond, maar dat dit nu gebeurd was. Hij hoopte nog lange jaren te mogen ge nieten van de voortreffelijke feesten en de sportiviteit waarmee in dering gestreden wordt om de eer van het winnen. CYCLUS VAN PYROMAAN DOORBROKEN Ook vannacht heeft de Ridderkerk- se brandweer niet hoeven uit te ruk ken voor een brand. De brandstichter gaf zich evenals de nacht daarvoor niet bloot. Daarmee werd voor het eerste definitief de cyclus doorbroken die met zich bracht, dat de laatste vier weken op woensdag- of donder dagnacht steeds een brand woedde. Z^fcerd'ag 25 september zulilen de koningin en prins Bernhard per vlieg tuig van Schiphol vertrekken voor een bezoek aan Suriname en de Ne- derfandise Antillen. In overleg met beidie regeringen van de te bezoeken landen zullen de koningin en de prins de Nederlandse Antillen en vervolgens Suriname be zoeken. De data van het bezoek aan deze landen van het koninkrijk zijn thans vastgesteld. Het laatste gedeelte van de reds wordt gemaakt aan boord van hr. ms. kruiser „De Zeven Provinciën". Op maandag 27 septtember zal het, koninklijk paar te Willemstad op Cu rasao debarkeren. Na rondreis over de zes eilanden van de Nederlandse Antillen gaan de ko ningin en de prins naar Suriname, waar zij op vrijdag 8 oktober op het vliegveld De Zanderij bij Parama ribo zullen aankomen. Het koninklijk paar zal in Surina me bezoeken brengen aan enkele in stellingen te Paramaribo en aan ver scheidene districten. Het koninklijk bezoek aan Suriname duurt tot za terdag 16 oktober, vanwaar de ko ningin en de prins per Vliegtuig naar Nederland zullen terugkeren, waar zij op dezelfde dag op Schiphol zullen aankomen. De reis van het koninklijk paar zal worden meegemaakt door de vice- minister-president mr. B. W. Bies heuvel en zijn echtgenote. Honderden aanvragen voor het unieke LEIDSE COURANT SPELDJE kwamen reeds binnen. U behoeft slechts een nieuwe abonnee aan te brengen en U ontvangt enkele exemplaren van dit fraaie speldje Ondergetekende: plaats: naam: adres: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: naam: adres: plaats: .r. .v.> datum: Betaling ral geschieden per week maand kwartaal Doorhalen wat niet gewenst wordt. den Hoek, eigenaar van een fraaie hoeve met strodak, die de hele nacht opbleef zei dat de man wel gek zou zijn als hij zich vertoonde, daarmee doelend op de verdubbelde waak zaamheid van de politie, die postte en patrouilleerde. Behalve boeren waren er overigens minder Ridder kerkers op da been dan de nacht daarvoor. Vooral later op de avond waren die straten uitgestorven en stonden niet zoals de avond daarvoor groepjes mensen op de straathoeken in het centrum. Ook 't aantal nieuws gierigen dat voor het politiebureau en de brandweerkazerne had post gevat, bleek kleiner. Alleen wat op geschoten jongens vonden het nog een nacht waken waard. Over het uitblijven van de brand stichting liepen bij de politie de me ningen uiteen. Wanneer het geen py romaan betreft, maar een criminele brandstichter zal deze het na de uit gebreide voorzorgsmaatregelen van die politie laten afweten. Vermoede lijk zal hij dan op een later tijdstip opnieuw toeslaan. Ook is er de moge lijkheid, dat de pyromaan inderdaad evenals vele anderen gewoon met va kantie is. Het zal een kwestie van lange adem worden, zei de korpschtf van de politie hoofdinspecteur F. Kooy. opnieuw. Er bestaan nog geen» .verdenkingen. Geen voorrang verleend: Door onoplettend over een voor- rangskrulsing bij Luttelgeest (.Noord oostpolder) te rijden, heeft een Neder landse automobilist een ongeval met een Duitse wagen veroorzaakt, dat aan drie mensen het leven heeft gekost. De vier andere inzittenden van de au to's werden zwaar gewond naar het ziekenhuis In Emmeloord vervoerd. De slachtoffers waren: de bestuur der van de Duitse wagen, R. E. H. Hirschmann (39 jaar) uit Homberg, de 65-jarige mevrouw K. M. Puls uit Duisburg, en de 62-jarige R. Lassche uit Blokzijl. Voor het leven van mevr. Hirschmann wordt gevreesd. De an dere drie gewonden, waaronder haar dochtertje en twee zoons van het Ne derlandse slachtoffer, zqn buiten le vensgevaar. De Duitser, die niet tijdig kon remmen voor de met negentig kilo meter overstekende Nederlandse wa gen, werd aan de linker voorzijde ge grepen. Na langs een boom te hebben geschampt reed de wagen tegen een andere boom op, waardoor de twee in zittenden uit de Duitse auto werden geslingerd. Zij waren direct dood. Ook enkele inzittenden van de Nederlandse auto kwamen na de botsing op het wegdek terecht. Op weg naar het zie kenhuis overleed R. Lassche. De Ne derlandse auto werd bestuurd door een zoon van de heer Lassche. De Mariner-4 heeft gisteren zijn veertiende foto van Mars overge seind naar het Amerikaanse ruimte- centrum te Passadena. De overbren ging van een fotoduurt acht uur en 35 minuten. Men verwacht dat de laatste foto, de 21ste, zaterdag- oohtend zal zijn overgebracht. Op het kerkhof te Schimmert is vanmorgen het stoffelijk overschot van de 21-jarige Jan Piet Frijns be graven, het slachtoffer van de moord op de Schaelsberg te Valkenburg. Voor deze plechtigheid bestond enor me belangstelling, niet alleen van de zijde van de Schimmertse bevolking, maar ook van vele toeristen. De ge meente was o.m. vertegenwoordigd door burgemeester mr. J. Spuisers. De mis van Requiem werd opgedra gen door pastoor H. Beckers, in aan wezigheid van mgr. J. B. Teunissen, aartsbisschop van Blantire in Afrika, die in zijn geboortedorp op verlof was. De stoet naar het kerkhof werd geopend door vlaggendragers van de turnvereniging Excelsior, waarvan Jan Piet Frijns tijdens zijn leven een uitblinkend lid was. Geünifor meerde turners fungeerden als slip- pendragers en droegen ook de vele kransen. Aan het graf legde de 20-jarige Berta Geurts, de verloofde van de overledene, op de doodkist een boe ket van gele rozen. Zij plukte daar van een bloem af voor zichzelf. Na de absoute, even voor de teraarde bestelling, wierp de verloofde zich op de kist. Met moeite wisten familie leden haar van deze plaats te ver wijderen. Onder de talrijke belang stellenden waren ook verscheidene rechercheurs, sommigen gewapend met een foto-toestel. Alle aanwezigen werden door hen nauwkeurig ge observeerd. Gisteravond is omstreeks kwart voor elf op de Zwaardslootbrug te Zoeter meer een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de ijscoverkoper P.M.G. uit Zoetermeer om het leven is gekomen. De heer G. reed met zijn ijswagen van Stompwijk naar Zoetermeer en werd bij de brug geschept door een auto, bestuurd door de heer T.IL, eveneens uit Zoetermeer. De auto sloeg over de kop, doch de bestuur der kwam met de schrik vrij. De heer G. moet op slag dood zijn ge weest. Als tragische bijzonderheid zij ver meld, dat de echtgenote van de heer G., vader van zes kinderen, juist gisteren haar verjaardag vierde. Omtrent de schuldvraag is nog niets bekend. Het politie -onderzoek is in volle gang. De overstromingen in de Ameri kaanse staat Missouri hebben tot nu toe aan tenminste zeven personen het leven gekost. Er zijn meer dan duizend daklozen, terwijl er voor miljoenen dollars schade is aange richt. Koningin, Beatrix en Claus naar Italië De koningin, prinses Beatrix en haar verloofde, de heer Glaus von Amsberg, zijn vanmorgen per vlieg tuig van het vliegveld Soesterberg naar Italië vertrokken voor een vakantie in het zomerverblijf van de koninklijke familie in Porto Ercole. Andere stem bij APOTHEEK Tegenwoordig kan in Amerika ieder zich in de apotheek tegen een luttel bedrag een nieuwestem aanmeten. Dragees ter correctie van het stem geluid moeten dit wonder bewerk stelligen. Er is zelfs keuze: al naar gelang zijn stemming neme men een dragee voor een hoog, halfhoog diephooghalf middel of middelzwaar, licht- of middeldiep, half- of middel- donker of tenslotte sonoor geluid. Voor vrouwen met een schrille of disharmonische stem is er een dragee die het geluid verzacht. De werking houdt twee dagen aan. We kunnen dus voortaan ook onze stem aan onze persoonlijkheid aanpassen, (CONSU). Rijkswaterstaat is maandag jj. be gonnen met 't plaatsen van 'n vang- fiail langs de Oude Rijn, waar de rijksweg (de Rijndijk) vlak bij de rivier is gelegen. Een vangrail zal worden geplaatst op het Hazerswoud- se gedeelte van de Rijndijk: a. tussen die gemeentegrens met Alphen en de winkel tegenover de Zwaantjes-kerk; b. ojp het gedeelte tussen de even wes telijker gelegen woningen schuin te genover genoemde kerk en de huizen tegenover de bakkerij van A. Uljee; c. op het gedeelte tussen de (voor malige) Stenen Molen en de woon wijk, die bekend staat onder de naam „De Slof". Maandag is men begonnen met de plaatsing van de vangrail op het deel tussen Zwaantjes-kerk en de wo ningen tegenover de bakkerij van de heer A. Uljee. Het ziet er naar uit, dat de rails ook weldra langs de andere genoemde weggedeelten langs de Oude Rijn zullen verrijzen. Per dag immers wordt een afstand van ruim tweehonderd meter met de tachtig centimeter hoge rails overbrugd. „Rijkswaterstaat heeft gezegd, dat omstreeks eind augustus de zaak he lemaal rond is", aldus de heer W. Soeters, directeur gemeentewerken te Hazerswoude. Dat de plaatsing van de vangrails echt geen overbodige luxe is, is een vaststaand feit. Verscheidene perso nen- en andere wagens geraakten, vooral tussen de Stenen Molen en de Slof, te water en hierbij vielen jam mer genoeg ook mensenlevens te be treuren. Tijdens de gemeenteraads vergaderingen hebben verscheidene raadsleden, onder wie vooral de heer F. J. Kouwenhoven, gepleit bij b. en w. om bij Rijkswaterstaat aan te dringen op de belangrijkheid van een plaatsing van vangrails langs de Oude Rijn. Het college heeft hierop contact gezocht met genoemde instantie, die nu dus de daad bij het woord heeft, gevoegd.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4