Leidse Universiteit steunt Rijnlandse Molenstichting The Michigan Youth Chorale concerteerde in Pieterskerk BEURSOVERZICHT Marktberichten KRANTENBEZORGERS gevraagd AKTÏEVE BEZORGERS Weerbericht PAUZE PUZZEL DONDERDAG 22 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Actie voor aankoop molen te Hoogmade Tien hoogleraren van de Leidse Uni versiteit (o.w. de rector-magnificu8, prof. dr. Kuenen) hebben zitting geno men in een comité van aanbeveling ten behoeve van de Rijnlandse Molen- •tichting. In een schrijven aan de le den van de universitaire gemeenschap roept het comité op tot steun van de Molenstichting, die belangrijk werk doet, waarvan ook de universiteit pro fiteert, aldus de hoogleraren. Zij stel len „dat het streven van de Rijnlandse Molenstichting in Leidse universitaire kringen nog niet die aandacht en steun heeft gehad, die het verdient. De windmolens zijn een deel van het landschap rondom Leiden, dat wjj niet gaarne zouden missen. Zij zijn echter ten dode opgeschreven, tenzij zij met hulp van anderen in stand gehouden worden". Met deze actie onder de universitaire gemeenschap hoopt het comité van aan beveling op de eerste plaats financiële middelen te verzamelen, waarmee de Molenstichting in staat kan worden ge steld een grote, kostbare molen in Hoogmade aan te kopen en te restau reren. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: J. W. P. Genemans en E. C. van Remundt; W. J. van Eg- mond en S. A. Kreuger; A. Goeden- dorp en J. Kantebeen. Geboren: Margaretha Gerarda M., dr. v. W. K. J. M. Lange en M. M. G. van Paridon; Augustinus Apolonia Jozef, zn. v. T. W. Langeveld en C. A. M. van der Veek; Maria Theodora, dr. v. T. W. Langeveld en C. A. M. van der Veek; Paulus Johannes Pe- tro, zn. v. J. I. Huijssteden de Wit en E. H. M. van Valderen; Boudewijn Willem, zn. v. W. Koele en J. Schol-' ten; Wilfred, zn. v. L. van Wijk en G. G. Heijns; Francisca Helena Maria, dr. v. J. G. M. v. Leeuwen en G. Rijs- bergen; Cornelis, dr. v. K. v Asselt en H. C. van Duijn; Paulus Cornelis Johannes, zn. v. P. J. van der Laan en H. G. Koemeester; Johannes, zn. v. A. G. Vermeulen en J. de Laaf. Overleden: P. J. Langeveld, 89 jaar, man; E. M. Lijtsman Piernbaum, 59 jaar, echtgenote van A. R. Birsak; G. Koelewijn, 67 jaar, man. LEIDERDORP DIPLOMAZWEMMEN IN „DE DOES" Dinsdagavond zijn opnieuw een veertigtal gegadigden opgegaan voor het begeerde diploma. En met succes. Slechts één, wie de zenuwen blijk baar parten speelde, moest worden afgewezen. Bij deze gediplomeerden waren er met uitzonderlijke presta ties. Onder hen waren er die pas met 1 juli waren begonnen met les nemen en één was er die in veertien dagen zijn diploma haalde. Mej. Otto en badmeester L. Lans hadden weer eer van hun werk. Geslaagd zijn voor diploma A: Ge rard van Tol, Wilma van Tol, Otto Pieter Vos, Jan Mooyekind, Toos den Os, Wim de Koning, Hans Plu, Joke Noordhoek, Joke v. d. Hulst, Joke Smits, Reinoud Kooper, Theo Baak, Ria Baak, Machteld Vos, Judy Mul der, Ria v. Zwieten, Paul Koops, Ti neke Wassenburg, Lilibeth Meyer, Hans Ruigrok, Piet l'Ami, Dien ja v. Bemmelen, Piet Glasbergen, Willy v. Diemen, Sander v. Bemmelen, Ditta. Jansen, Robert Zaagman, Guus van Tol, André v. Tol, Kees de Koning, René Koens, Ingrid Feijen, Mathisca de Gunst, Ria de Graaf, Pieter Ha-' zenberg, Anja J. Warrink, Diana v. Mil, Henny Wassenburg, Marion Kroone. Voor het B-diploma slaagden: Pe ter Huwae, Silvia du Prie en Joke van Wieling. Geboren: Gerda Johanna Marjolei- ne d.v. H. v. Zanten en D. Merbis; Birgitta Maria d.v. A. F. Willemsen en W. J. H. Servaas. Gehuwd: M. C. v. d. Zeeuw 19 j. en L. v. Loef 21 j.; P. J. Borst 25 j. en A.W.C.M. Stuifzand 26 j.; D. G. Pluim Mentz 23 j. en I. M. v. d. Berg 20 j. „DE RIJNKLIEVERS" Wedvlucht vanaf Vilvoorde op 18 juli, afstand pl.m. 138 km. In con cours 476 duiven. Gelost 6.50 uur met n.o.-wind. 1 H. Bonneur, 2 Chr. v. Hemert, 3 A. G. A. Rijsbergen, 4 H. Vecht, 5 J. v. Alphen, 6 J. Wassenburg, 7 N. v. d. Linden, 8-10 A. v. d. Dop Zn, 9 J. v. Lierop. Wedvlucht vanaf St. Denis op 18 juli, afstand pl.m. 390 km. In con cours 96 duiven. Gelost 11.15 uur met n.o.-wind. 1 A. v. d. Dop Zn, 2 J. Wassen burg, 3 P. v. Griensven, 4 Chr. v.d. Pluym, 5-6-7 Gebr. Kok. VOORSCHOTEN LUNAPARK In afwijkiinig van hetgeen gisteren werd bericht is ter gelegenheid van de paardenmarkt het Lunapark ge opend van zaterdag tot woensdag, behalve zondag. LEIDSE POSTDUIVEN CLUB Wedvlucht vanaf Vilvoorde, op 18 juli '65. Aantal Jonge Duiven 385. Geüiost om 06.50 uur, met N.O. wind. Nulpunt 137.678 km. 1. P. Lamgihiout; 2. J. van Alphen Sr.; 3. L. v. d. Nieuwendijk; 4. H. van Riet; 5. J. van Alphen Sr.; 6. W. Teske; 7. J. Degen; 8. J. van Alphen Sr.; 9. H. J. Abrahams; 10. H. van Alphen. Wedvlucht vanaf St. Denis op 18 juli '65. Gelost om 11.15 uur, met N.O. wind. Nulpunt 389.871 km. 1. H. van Alphen; 2. H. van Alphen; 3. Van Dijk-v. d. Hoogt; 4. J. van Alphen Sr.; 5. W. v. d. Nieuwendijk; 6. F. v. d. Zeeuw; 7. Van Dijk-v. d. Hoogt; 8. L. v. d, Nieuwendijk; 9. L. v. d. Nieuwendijk; 10. W. Teske. GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de sluitingstijden voor het scheepvaartverkeer van de Blauw- poartsbrug (over het Galgewater) met ingang van 1 augustus 1965 ais völgs zijn geregeld: Op werkdagen van 8.15 uur9.00 uur, van 12.00 uur12.45 uur, van 13.30 uur14.20 uur en - behalve op zaterdag - van 17.15 uur18.30 uur, alsmede van zaterdag 16.00 uur tot maandag 6.00 uur. Gedurende bovenvermelde tijdstip pen zal derhalve de Blauwpoorts- brug niet voor het scheepvaartver keer worden geopend, met dien ver stande, dat na tijdig voorafgaand gemotiveerd verzoek gelegenheid tot doorvaren zal worden gegeven aan die transporten en/of schepen, waar van het ophouden voor belangheb benden naar het oordeel van het bedienend personeel zeer bezwaarlijk zou zijn. (Advertentie) Internationaal Sociaal Congres door Noordwijkerhouts gemeentebestuur ontvangen PRESIDENTE LOEMPINACCI: Sociale werkers kunnen voorbeeld nemen aan bollencultuur Het Amerikaanse jongerenkoor, „The Michigan Youth Chorale", onder leiding van Robert Pratt en met Donald Williams aan het orgel heeft in Leiden al eerder een keer gecon certeerd, maar, naar wij menen, toen onder Arvid Andresen. Een koor van ongeveer tachtig jongelui tussen de 16 en 18 jaar is het, en het maakte destijds ook toen in de Pieters kerk veel indruk. Ook nu waren de vele toehoorders enthousiast over dit uitstekend geschoolde ensemble. In een lange rij kwamen de jonge zangers binnen, om zich onder het orgel geruisloos op te stellen. In rei ne zang concerteerden zij. Met oude meesters in a cappella-werken werd begonnen. Allessandro Scarlatti met „Exultate Deo" en „O magnum My- sterium" van Da Vittoria waren warm getimbreerd. Pachelbel was vertegenwoordigd met zijn beroemde „Magnificat" en Heinrich Schütz met het motet „Ehre sei dir Christe". Er werd na even zingen beheerst, knap en emo tioneel gezongen. Welluidend en zui ver zongen de heldere sopranen en de jonge alten, waarbij de grote jeugdstemmen de taak van de fun damentele onderstemmen vervulden. Doorzichtig klonk de grootse poly fonie, technisch tot in de puntjes verzorgd, van „The Earl Choral Mu sic". CHORAAL MET VARIATIE - Na de klassieke gewijde koorwerken onderbrak organist Donald Williams die ook de hymne „Magnificat" van Pachelbel had gesecondeerd het vocale programma door het spe len van een Choraal met variaties, eveneens van Pachelbel. Aanbeveling verdient het een zo belangrijke solo in het programma te vermelden. Het was een mooie, vakkundige en mu zikale interpretatie. Van de „contemporary music of the U.S." waren de koristen ook goed op de hoogte. Hun vertolking steldé de toehoorders op de hoogte van de eigentijdse religieuze koormuziek van de Verenigde Staten. Een gedragen choraal: „An instrument of Thy pea ce" van Morgan, waardig ondersteund door het orgel. Dan volgde een ma- tig-modern koorlied van Hanson, „How excellient Thy name" en een melodieus koor van Sibelius „An- ward, ye peoples"; liederen, die be zield en gaaf gezongen werden on der de rustige, vaste leiding van Robert Pratt. INTERLUDIUM De rustpauze werd gevuld met een orgelvoordracht van een van de jon ge koristen, miss Carol Muchlig. Zij speelde, ingetogen van sfeer, twee koraal-preludes van Brahms: „A sa- ALKEMADE WERKBEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, zal aanstaande dinsdag morgen een kort werkbezoek bren gen aan de gemeente Alkemade. Om 9.50 uur arriveert de hoge gast ten gemeentehuize, waarna een be spreking zal plaats vinden met het college van Burgemeester en Wet houders. Onmiddellijk hierna komt de gemeenteraad in besloten zitting bijeen om met de Commissaris di verse aspecten van de gemeente te bespreken. Deze buitengewone ver gadering zal ongeveer drie kwartier duren. Na afloop hiervan zal de Com missaris, die vergezeld zal zijn van de chef van zijn kabinet, een kleine rondtour maken en enige bezoeken aflegen, onder meer bij de nieuwe Lagere Technische School en de nieu we veiling, beide gelegen aan de Al- kemadelaan. Omongeveer twaalf uur zal de Commissaris der Koningin zijn be zoek beëindigen. (Het laatste offi ciële bezoek, dat mr. Klaasesz aan deze gemeente bracht, was vier jaar cred Head, now wounded" en „A lovely rose in blowing". Met veel belangstelling werden deze soli be luisterd. Na dit interludium zette het koor het programma voort met zes ons welbekende negro-spirituals, het gees telijke volkslied van de Noordame- rikaanse negers, in arangementen van Amerikaanse componisten. Weemoedig deed het de melodische expressie, nog geaccentueerd door de syncopering. De juiste sfeer werd getroffen in deze C.iep-ernstige ge zangen. Bovendien werd genoten van een solo, door één van de zangers, een veelbelovende jonge tenorale bariton. Nergens overdaad in expres sie van gevoelens, steeds goed ver deeld in de stemmen, waardoor de koorklank evenwichtig van volume is Beschaafd de forti, klinkende pia- nissimi, een juiste dictie, goede arti culatie en grote zuiverheid. Onder de indruk van de mooie verklanking van het interesante programma nam het gehoor staande afscheid van het jonge koor, dat weer in stilte de kerk verliet. Het programma is een on deel van wat op de Europese toer- neer wordt uitgevoerd, in het kader van „Youth for understanding", waar in door deze „goodwill ambassadors" zo uitstekend wordt gemusiceerd. JO KORTMANN ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinnië: ms „Rio Corrientes" (26-7), ms „Charles Tellier" (28-7); Australië: ms „Kulmerland" (28-7). ms „Iberia" (29-7), ms „Sumbawa" (30-7). Brazilië: ms „Cap San Lorenzo" (26-7), ms „Charles Tellier" (28-7). Canada: ms „Franconia" (25-7, ms „Rudgefjell" (28-7). Chili: ms „Köln" (25-7). Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „La Bourdonnais" (25-7). Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau" (28-7). Nieuw Zeeland: ms „Port Chalmers" (26-7). Suriname: ms „Hercules" (28-7). Ver. St. van Amerika: ss „Rotter dam" (27-7), ms „Prinses Margriet" (29-7). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Edinburgh Castle" (26-7), ms „Randfontein" (27-7). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. WASSENAAR Op 29 juli a.s. viert de heer Th. J. M. Rees van den Ende, oprichter en directeur van de N. V. Nationale Volksbank en oud-wethouder van de gemeente Wassenaar zijn 70ste ver jaardag. De heer Rees van den Ende stichtte in 1926 de C. V. Nationale Volksbank, later omgezet in de N.V. Nationale Volksbank, die is uitge breid tot de grootste instelling op commerciële basis op het gebied van het gezinskrediet in ons land. De heer Rees van den Ende bekleedde en bekleedt tal van functies op het ge bied van het gezinskrediet Zo was hij de oprichter en eerste voorzitter van de Europese Organisatie van Fi nancieringsmaatschappij en. Andere functies, die de heer Rees De ongeveer 200 congressisten, die deelnemen aan het Ille symposium van de International Conference of So cial Work in het klein-seminarife Leeuwenhorst zyn dinsdagmiddag en -avond de gasten geweest van het ge meentebestuur van Noordwijkerhout. Die middag heeft de heer G. Papen- drecht van de rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst de 20 nationaliteiten tel lende groep uiteengezet van welk een bijzonder belang de bloembollenteelt voor deze streek is en toonde h(j hun lichtbeelden van de mooiste plekjes van de Keukenhof en van de ontwikkeling van bol en bloem. Per autocar maakten de buitenlandse gasten later op de midag een rond tocht door de gemeente om aan het einde daarvan op het feestelijk ver sierde raadhuis door burgemeester en wethouders te worden ontvangen. Toespraak van de burgemeester Burgemeester P. M. M. van der Weij- den verwelkomde daar de uit zovele landen in Noordwijkerhout te samen gekomenen en zeide hun, dat dit con gres de eerste grote internationale bij eenkomst is, welke binnen de grenzen van Noordwijkerhout plaats vindt. Het stemde het gemeentebestuur tot een bijzondere vreugde, dat juist dit con gres Noordwijkerhout heeft gekozen voor hun derde Colloque Européen. Immers in deze tijd van ingrijpende wijzigingen in het maatschappelijk be stel hebben al degenen, die bij het so ciale werk zijn betrokken zulk een belangrijke en zware taak. „Wij, be stuurders van een weliswaar nog be trekkelijk kleine, maar snel groeiende en goeddeels van karakter verande rende gemeente, beseffen dat volko men. Ook het onderwerp van de be sprekingen heeft onze bijzondere be langstelling. Zoals bekend is de bloem bollencultuur nog de voornaamste be staansvorm voor de inwoners van Noordwijkerhout, maar door de steeds verder gaande mechanisatie biedt die cultuur echter steeds minder werkge legenheid. Een steeds groter deel van onze jeugd wil of kan geen werk meer vinden in Noordwijkerhout en zoekt het elders, vooral in de technische be roepen. Het probleem van de nieuwe stedelingen betreft dus ook onze men sen, die zich moeten aanpassen in de nieuwe en voor hen volkomen vreemde omgeving van de grote stad. Uw pro bleem van de urbanisatie en de nieuwe stedelingen is dus niet zozeer direct een probleem voor ons als gemeente bestuurders, maar wel indirect als een probleem van een gedeelte onzer inwo ners en zo voelen wij ons toch zeer nauw by dat probleem betrokken". gen worden georganiseerd, besloot mevr. Loemplnacci haar charmant we derwoord. De congressisten, uitgezwermd over het gehele raadhuis en door middel van luidsprekers in kennis gesteld van het gesprokene, bleven enkele prettige uurtjes de gasten van Noordwijker houts gemeentebestuur. Van der Weijden wees het gezelschap nog op de gunstige Lig ging van Noordwijkerhout in de Rand stad Holland, waardoor het niet enkel een bollengemeente is maar ook steeds meer bekendheid krijgt als een plaats dichtbij duinen en zee, waar men zijn vakantie goed kan doorbrengen. „Als u er toe besluit na het werk-congres ook eens uw vakantie hier door te brengen, bent u evenals nu, van harte welkom". Antwoord van de presidente De presidente van het congres, mevr. M. Loempinacci, beantwoordde deze in het Frans uitgesproken welkomstwoor den van de burgemeester met het ge meentebestuur dank te zeggen voor de inleiding, de rondtocht en tenslotte deze ontvangst. „We hebben geleerd, aldus mevr. Loempinacci, dat om iets moois als een bolbloem uit de grond te krij gen, veel werk moet worden verzet. Wij, sociale werkers, kunnen daaraan in ons werk een voorbeeld nemen. Wij zijn dankbaar voor de kennismaking met Nederland en mijn voornaamste per soonlijke indruk is, dat de bevolking zo vriendelijk is en steeds glimlacht. Wij voelen ons hier in Noordwijkerhout al zo thuis, dat wij ere-burgers van deze kleine stad zouden willen zijn". Met de wens, dat in Noordwijkerhout nog vele congressen als dit zouden mo- NIEUWE LENING WEER OP UITGIFTEKOERS Het viel te verwachten, dat de ver koopdruk in Walistreet niet onge merkt aan het Beursplein zou voor bijgaan. Gisteravond was de stem ming hier reeds ongeanimeerd en dit was ook het geval heden in het voor- beursverkeer. Er ging dan ook bij zonder weinig om en in aiRe hoeken was de tendens lusteloos. Het ontbrak de markt aan stimulerende factoren, terwijl hier en daar de verkoopdruk de overhand had zodat meerendeels vooral in de internationale concerns, een lager koersndveau werd bereikt. Opmerkelijk was, dat ook de Neder landse staatsfondsen vandaag deel den in de ongeanimeerde en zwakke tendens. Nadat deze week de nieuwe 5 procent lening met een klein agio was verhandeld, keerde deze le ning vanmiddag naar de koers van uitgifte namelijk 98Vi terug. Het meest trok nog de aandacht de PhiMpshoek waarin vrij veel aanbod te verwerken viel. Vandaar, dat hier de gedrukte stemming het zwaarste te bespeuren viel, zodat Philips te rugging tot beneden 122 en zelfs tot dicht bij 121 verhandeld werd. Hier mee leed het Elektronenfonds van daag wederom een koersverlies van circa twee gulden. Groot waren de omzetten echter niet, evenmin in de andere internationals, waarvan AKU het vorige niveau wist te handhaven en Hoogovens drie punten lager werd geadviseerd. Unilever leed een ver lies van meer dan een gulden en olies opende een halve gulden lager op 136,90 om daarna in te zakken tot 136,40 Het was een troosteloze aan blik, de hoeklieden met de armen over elkaar de gebeurtenissen te zien bespreken, zonder dat zich mogelijk heden tot zaken doen voordeden. Cultuurfondsen lieten voorshands niets van zich merken. Wel was dit het geval met bepaalde scheepvaart papieren, die, in tegenstelling tot de internationals merendeels aan de vaste kant waren. Dit gold vooral voor Van Nievelt-Goudriaan alsmede Kon. Boot. Ook Scheepvaart-Unie en Holland-Amerika Lijn konden goed meekomen. Met belangstelling werd kennis ge nomen van het bericht, dat Zwanen- berg-Organon haar positie in de le vensmiddelensector gaat versterken. Aanleiding tot een koersverandering gaf dit echter niet. Niet alleen de nieuwe staatslening, ook de andere soorten waren aangeboden, vooral de 5 K procent leningen 1964. Staffels daarentegen lagen iets beter gedispo neerd. De markt sloot onveranderd lusteloos. HELSINKI onbewolkt 26 13 STOCKHOLM onbewolkt 24 12 OSLO onbewolkt 28 15 KOPENHAGEN regen 20 13 ABERDEEN regen 16 12 LONDEN geh. bew. 19 13 AMSTERDAM regenbui 19 14 BRUSSEL half bew. 20 12 LUXEMBURG zwaar bew. 19 11 PARIJS geheel bew. 21 14 GRENOBLE zwaar bew. 25 13 NICE licht bew. 29 16 BERLIJN onbewolkt 25 14 FRANKFORT geheel bew. 20 12 MüNCHEN zwaar bew. 22 14 ZURICH zwaar bew. 21 11 GENèVE zwaar bew. 22 12 LOCARNO regen 25 15 WENEN lichtbew. 23 12 INNSBRUCK half bew. 16 10 BELGRADO licht bew. 30 17 ATHENE onbewolkt 32 23 ROME onbewolkt 27 16 BARCELONA geheel bew. 24 21 MADRID onbewolkt 31 16 MALLORCA half bew. 31 19 LISSABON zwaar bew. 24 18 van den Ende vervulde lagen op 't terrein van de Beroepskeuzevoor lichting, de Kath. Werkgeversvereni ging, de Kath. Emigratiestichting, 't Kath. Maatschappelijk Bureau enz. In 1952 werd hij in Wassenaar tot lid van de gemeenteraad gekozen voor de KVP. In 1955 werd hij benoemd tot wethouder van Sociale Zaken en Huisvesting, tevens voorzitter van de gemeentelijke instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon. In 1958 stel de hij zich niet meer als kandidaat voor het raadslidmaatschap verkies baar. In 1964 werd de heer Rees van den Ende benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. het Lunapark geopend van 's mid dags 2 uur tot 's nachts 12 uuur. Op woensdag is het Lunapark geopend van 's morgens toit 12 uur 's nachts. BODEGRAVEN Geslaagd Voor het examen li chamelijke oefening MO is geslaagd mej. L. D. Groeneveld. DE LEIDSE COURANT vraagft voor Leiden en Oegstgeest Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. LEIDEN, 21-7. Groente Aard beien 98-102, pruimen 17-18, aardap pelen 11-25, andijvie 9-28, augurken 24-77, peulen 155-175, snijbonen 150- 190, stambonen 180-220, tuinbonen 18-31, kroten 26-37, rode kool 25-33, spitkool 38-43, postelein 21-32, prei 41-45,-"rabarber 15-18, spinazie 25-38, tomaten 30-66, uien 30-33, waspeen 21-39, meloenen 64-138, perziken 11- 31, bloemkool 27-66, komkommers 11- 23, sla 7-21, bospeen 37-39, kroten 9- 20, peterselie 70-79. UTRECHT, 22 juli - Vee - Aan voer 3.547, runderen 893, vette kal veren 423, graskalveren 57, nuchtere kalveren 398, schapen 104, lammeren 411, varkens boven 100 kg 338, var kens beneden 100 kg 49, biggen 843, bokken en geiten 31. Prijzen in guldens per stuk: melk en kalfkoeien 1000-1500, kalfvaarzen 900-1300, vare koeien 825-1200, pin ken 500-850, stieren 450-800, gras kalveren 375-600, nuchtere kalveren 60-80; schapen 120-135, lammeren 110 -125, varkens boven 100 kg 350-475. varkens beneden 100 kg 80-110, big gen 45-68, bokken en geiten 20-55, vette koeien le kw. 4,20-4,40, 2e kw. 3,90-4,15, 3e kw. 3,50-3,90; vette kal veren le kw. 3,15-3,30 2e kw. 2,95- 3.15, 3e kw. 2,90-2.95; nuchtere kal veren (lev. gew.) 1,50-2,00; varkens boven 100 kg 1,85-1,92; varkens be neden 100 kg 1,95-2,05; slachtzeugen 1,50-1,60; jonge zeugen 1,60-170. Handel en prijzen: melk- en kalf koeien: matig, prijsh. vette koeien: matig, ruim prijsh. vare koeien: flauw, even hoger; vette kalveren: vlot, ruim prijsh., graskalveren: ma tig, ruim prijsh., nuchtere kalveren: vlug, hoger, schapen: vlug, even ho ger; lammeren: vlug, even hoger; varkens: vlug, even hoger, biggen: rustig, als vorige week. BARNEVELD, 22-7. Eieren - Aan voer 2.150.000 stuks. Handel redelijk. Eieren van 45-50 g 8.25-10.50, kg-prijs 1.83-2.10; 52-58 g 12.00-13.40, kg-prijs 2.30-2.31; 59-65 g 13.70-14.25, kg-prijs 2.19-2.32. Pluimvee Aanvoer 18000 stuks. Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. ZUIDWESTELIJKE WIND Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele buien. Matige, langs de kust af en toe vrij krachtige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. HET WEER IN EUROPA Heden: Maria Magdalena. Mis: „Mij wachtten zondaars op om mij ten verderve te brengen(uit psalm 118) AANGEBODEN VRIENDENHAND Er zijn episodes in het evangelie, die een christen ertoe zouden bren gen evenals Maria Magdalena, de voeten van zijn Christus te omhelzen. O, Heilige God! Nergens verblinden der en verbluffender straalt Zijn heiligheid dan in die vriendschap en genegenheid op voet van gelijkheid met een eertijds publieke vrouw. „Hij gaat met zondaars om en eet met hen". Deze verontwaardiging was ge huichelde heiligheid tegenover de on gehuichelde heiligheid van onze God, wiens Naam geprezen zij in eeuwig heid, omdat Hij met ons, zondaars wil omgaan en zich in vriendschap over ons ontfermt indien wij inzien zondaars te zijn. Het is de moeite van zelfkennis waard. Nr. 510 Hor.: 1. plaats in Gel derland., 4. na dato (afk.), 6. zwakke, 7. pluim van een vogel, 9. assistant engineer (afk.), 10. bijb. figuur, 12. water in Friesland, 13. geestelijke, 16. maanstand, 17. oude lengtemaat, 19. werktuig van de schoenmaker, 22. atmosfeer (afk.), 23. meisjesnaam, 24. lidwoord, 25. stapel, 27. put- emmertje, 29. oude inhoudsm. (afk.), 30. lipharen. Ver.: 1. water in Limburg, 2. bij woord, 3. plaats in Overijssel, 4. sch. element (afk.), 5. leed (ZN), 6. tap- vormig, 7. oude ervaren sportman op jaren, 8. muzieknoot, 11. rund, 14. boom, 15. hogepriester te Silo, 18., water in N.-Brabant, 19: kurk, 20. scheik. element (afk.), 21. rivier in Duitsland, 22. uitroep, 26. jongens naam, 28. term bij het boksen (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 509 Hor.: 1. log, 4. pas, 6. arend, 9. ed, 11. ees, 12. op, 13. ra, 15. ed, 16. Gaastmeer, 17. as, 18. nu, 19. ik, 20. arm, 22. ra, 24. speer, 26. ree, 27. kip. Vert.: 1. lee, 2. ga, 3. Geesteren, 4. pd, 5. sip, 7. re, 8. ns, 10. draak, 12. odeur, 14. aas, 15. een, 19. Ier, 20. AP, 21. me, 23. aap, 24. Se, 25. RK. Handel redelijk. Prijzen (in p. kg): slachtkippen 1.50-1.60, zware 1.65- 1 80; slachtkuikens 1.60-1.65. GOUDA, 22-7. Kaas Prijzen: le kw. 3.20-3.27, 2e kw. 3.05-3.19, extra kw. 3.38-3.68, alles er kg. Handel kalm. RIJNSBURG, 21-7. Bloemen Anemonen 13-14, Goudsbloemen 25- 30, Segetum 30-35 p. bos, Gerbera 20.00-25.00, Capanula 800-900, Colvil- lei 400-600, Numph 1400-1800, Aman da 700-900, Robinette 800-900, Spits- fire 500-600, Charm 500-550. Diverse Anjers 500-700, Alstroemeria 500-600, Diverse Gladiolen 500-700, Scabiosa 400-450, Zinnia 18Ó-200, Gaillardia 250-300, alles per 100, Lelie: Platonia 30-35, Longe florum 20-25, Regale 6-7 per kelk.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3