Het zingende oerwoud Weersverwachtingen met grotere trefkans in toekomst? EINDEXAMENREGELINGEN HBS EN CYMN. HOEVEN NIET GEWIJZIGD Vragen in Kamer over de geldontwaarding Leidse Bioscopen SÜSKE.-WISKE VISIE OP TELEVISIE DONDERDAG 22 JULI 1965 DE LE1D2 C IT PAGINA 2 ren voorkomen (nog) onmogelijk «/kAvL/vmfln weer te beïnvloeden, bleek ir. War- o VUUrKVrncn ners daartegenover tamelijk sceptisch te staan. In het algemeen is thans de orde van grootte en totale energie- uitwisseling in atmosferische syste- men en verschijnselen redelijk wel Dank zij een hechte, wereldom- bekend. Het is voorlopig ondenkbaar vattende samenwerking van meteoro- dat men ook met de krachtigste logen en de toepassing van hyper- kunstmatige middelen voor energie- moderne waarnemings- en communi- ontwikkeling welke de mens ter be- catiemiddelen en prognose-metho- sckikking staan (b.v. nucleaire explo- dieken zal het over vijftien a twintig sies) deze atmosferische systemen Jaar wellicht mogelijk zijn twee- tot zou kunnen dwingen in een vooraf driedaagse weersverwachtingen sa- bepaalde richting, zo meent ir. War- men te stellen, die een „trefkans ners. van negentig procent benaderen. Deze^ „voorspelling op^ lange ter- j)e beïnvloeding van bepaalde on mijn" is van de hoofddirecteur van stabiele situaties, zoals deze op klei- het Kon. Ned. Meteorologisch Insti- ne schaal in bepaalde wolken voor tuut in De Bilt, ir. C. J. Warners, komen en daaruit kunstmatige neer- aan wie op 1^ september in verband siag veroorzaken, is wel bekend en met het bereiken van de pensioen- beeft bijvoorbeeld in Amerika aan- gerechtigde leeftijd eervol ontslag is leiding gegeven tot een geanimeerde verleend. competitie tussen „regenmakers" en Men moet aldus ir. Warners juristen. Het omgekeerde proces met het noemen van getallen bij- regen te doen ophouden en wolken zonder voorzichtig zijn. Een trefkans op te lossen ligt nog steeds buiten van „negentig procent" wil niet zeg- ieders bereik, gen, dat men in negentig van de honderd gevallen precies zal kun nen zeggen wat nu werkelijk „het weer" zal zijn op een klein stukje aard-oppervlak als Nederland is, of wat men eigenlijk zou willen in bepaalde gedeelten van Nederland. Doch wel zal men met een derge lijke goede trefkans het algemene circulatie-beeld kunnen aangeven en daaruit op kortere termijn het weer type (zon, regen, wind, temperatuur, Staatssecretaris Grosheide: dezelfde mate bij het examen zijn betrokken. Aan het Tweede Kamerlid Schu ring (CHU) die over deze aangele genheid ook schriftelijke vragen had gesteld, deelt de staatssecretaris nog mee, dat het inderdaad toevallig is dat bij het eindexamen HBS-a drie maal achtereen aardrijkskunde is uit gevallen en bij Gymnasium-b twee maal scheikunde. De inspecteurs van het gymnasiaal en middelbaar on derwijs bepalen in welke vakken al dan niet mondeling zal worden ge ëxamineerd. Het Tweede - Kamerlid de lieer Slo- temaker de Bruine (P. S. P.) heeft de minister van Economische Zaken gevraagd,door het Centraal Planbu reau te laten onderzoeken of in het centraal economisch plan 1966 een cij fermatig overzicht kan worden opge nomen van de elementen, die een rol spelen bij de voor 1965 te constateren en voor 1966 te voorziene geldont waarding. Hij wenst, dat hier bij aandacht wordt, gegeven aan veroorzakende factoren, zoals het rationalisatie-effect (prijs- verlagend) en niet adequate geldcre- atie (prijsverhogend); beleidselemen- ten daarbij,zoals aanpassing van het binnenlands loon-en prijsniveau aan reeds gestegen of nog stijgende loon- en prijsniveaus elders (binnen en bui ten de E. E. G. dan wel wisselkoers correcties; en reële vermogensver- schuivingen als gevolg van muntont- Overleden na val in droge sloot In het stads-en academisch zieken huis in Utrecht is overlöcn de heer L. Baars, die zondag op het vliegveld Teuge is gestruikeld over een schrik draad en in een droge sloot is gevallen. De heer Baars, die 45 jaar oud was, liep bij de val zulke ernstige verwondingen op dat hij in het Sint Liduinazieken- huis in Apeldoorn moes*- worden opge nomen. Vandaar is hij later naar Utrecht overgebracht. postella. Verder is er het traditionele programma. Boeiend lijkt ons op N2 een Amerikaanse documentaire, waarin vijf deelnemers in vogelvlucht de Ja panse wereldstad Tokio laten zien. Traditiegetrouw zendt de NTS op de laatste dag van deze zomermaand een reportage uit van de Vierdaagse in Nij megen. Dat hebben de sportliefhebbers dus in het vet. A etherklanken Staassecretaris Grosheide (Onder- gens op, dat om de duur van de waarding, met name tussen overheid zicht en dergelijke) in kleine gebie- wjjs en Wetenschappen) acht geen mondelinge examens te verkorten, in en particulieren. den kunnen afleiden. redenen aanwezig verandering te de nooit in werking getreden K.B.'s brengen in de eindexamenregelingen, van 27 september 1950 een regeling Vffl'la. II V Optimum Van onrust onder de leraren van het werd getroffen, volgens welke niet |J f0|g WCtCIl Met het bereiken van de negentig VHMO hierover is hem niets geble- alle kandidaten van een school in procent waarschijnlijkheid verwacht ken. Hij zegt dit in antwoord op alle vakken zouden worden geexa- Mevrouw. E. te Bodegraven, ir. Warners dat een optimum bereikt schriftelijke vragen van het Tweede mineerd, doch een deel in een groep Route van Bodegraven naar Oosterhout zal zijn. Op het ogenblik ligt de Kamerlid Vermooten (PvdA). Deze van vakken en een ander deel in een per fiets, Bodegraven, Gouda, Haas- „score" iets boven de tachtig pro- had erop gewezen, dat de K.B.'s van andere groep. Bij dit systeem wer- trecht, Schoonhoven, Sch^lluinen, cent 17 mei 1962 "het mogelijk maken dat den de leraren in de desbetreffende Zand, Schans, Kille, Hank, Raams- On haar laat«t» rnnrmt in bijvoorbeeld op het Gymnasium-b- vakken telkens in gelijke mate bij donkveer, Oosterhout, een afstand heeft de wereld meteorologische or- «"men nu al drie jaar achtereen de mondelinge examens betrokken, van ongeveer 80 kun. Ten overvloede ganisatie, waarbij 122 landen rijn aan- biologie en op het HBS-a-examen al vermelden we nog eens (Of zoals blijkt gesloten, besloten tot oprichting van eenzelfde ti]d geschiedenis monde- BEZWAREN eigenlijk niet ten overvloede, daar wq een „World weather watch", die - linS wor<lt geëxamineerd. weer een verzoek binnenkregen dal om hét oAnvniiriio- .,it (p rimkiron Tegen deze regeling rezen eenter routes naar het buitenland met in het voor de hele wereld zal worden wat „Aan het voorstel in het weekblad aowel in de kringen vim de1"»™» kader van deze rubriek liggen. Daar- i,.i kmmi voor MpHppIühH ic St. Bonaventura om de op oneven als m het parlement ernstige oeaen voor kunt U zich beter wenden tot de plaatsen op de eindexamenlijsten kingen. Als voornaamste bezwaar N. W. B., dat een specifiek toeris- De bedoeling is dat er enkele grote voorkomende kandidaten in een an- werd gevoeld, dat de kandidaten van tisch orgaan is. centra zullen komen, waar de resul- der vak mondeiing te laten exami- eenzelfde school onderling in een on- Sassenheim vraaet taten van alle waarnemingen aan het neren dan de >even.. kandidaten en gelijke positie zouden komen te ver- of wjjteïn de bouwtekening en de ai - aardoppervlak, in de atmosfeer -- deze vakken door loting te laten vast- keren en een ongelijke kans van ti ppti-skelter kunnen stu op de oceanen zullen worden ont- stellen kieven naar het 00rdeel van slagen zouden hebben. Om daaraan ukerlrd kranenwii dltniet Wel vangen, verwerkt en geanalyseerd de staatssecretaris bezwaren terwiil tegemoet te komen is in de huidige ren. uiteraara Kunnen W13 ait met. wei en middels facsimile-verbindingen 00k geen oplossing wordt geboden eindexamenreglement bepaald, dat kynnen wij U een adres verschaffen doorgegeven aan de regionale centra v00r öhet geVal uit een drietal vak- alle kandidaten in dezelfde vakken waar COÏJ1Plet® bouwpaketten, als- in de verschillende werelddelen. De- éfe TiStiSFg Toet geéxcmlncerd worden. De onvermijdelijke konsekwentie v. d. Brugghenstr. 16. te Delft. Een De staatsseCrétaris wijst er vervol- daarvan is, dat de leraren niet in compleet bouwpakket kóst FL. 400, langrijke basismateriaal, nodig voor de landelijke verwachtingen, ver strekken. Men hoopt dat de plannen in grote trekken in 1975 gerealiseerd zullen kunnen zijn. Atmosferische systemen niet te dwingen Gevraagd wat hij dacht van de toe komstige mogelijkheden om zelf het De films in de week van 22-28 juli zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Beklemmende uren, 18 j. Dagelijks 2.30 uur. Charlie Chaplin in Eén tegen allen, a.l. Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Girl Happy, a.l. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Winnetou keert terug. A.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Lieve, lieve John (prol). 18 J. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld. 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Doelwit voor 2 revolvers, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Je nimve crnitumi van- GANGETJE TEL. 23005 (Advertentie) ca Terugblik De Avro bood woensdag lichte ver strooiing middels het tv-debuut in ons land van de Belgische chansonnier Paul Louka en de Amerikaanse jazzzange res Aliyah Rabia oftewel Dakota Sta- ton. De sinds lang vertrouwde Prestons leverden ook nu „De verdedigers" op in een aflevering onder de titel „De huilebalk". Wie prijs stelde op een meer ernstig programma kon terecht op N2, waar de KRO een Russische filmbewerking van Anton Tsjechow's novelle „De dame met het hondje" op het scherm bracht. Het verhaal herin nerde min of meer aan de vroegere film „Brief encounter", maar was veel trager, nochtans zeer de moeite van het kijken waard om de uitbeeldingskracht van beide hoofdfiguren. Ook dinsdag hebben we onze aandacht verdeeld over beide zenders. Toevalligerwijze werd zowel in „Attentie" van de NCRV als in „Achter het nieuws" van de VARA de bekende kwestie Chapman in Zandvoort behandeld, een uur na el kaar. En nu was de VARA er als de kippen bij om enkele verklaringen in de NCR V-uitzending te ontzenuwen, Men had daarvoor een rechterlijke autoriteit bij de hand die vond dat de zaak wel wat was opgeblazen. Terwijl op NI de NTS in een tv-spel van de EBC het bekende juli-complot tegen Hitier behandelde, bracht N2 een nieu we zaak voor Perry Mason. In de Ma- sonfilms treedt steeds op Ray Collins als inspecteur Tragg. Deze speler is echter dezer dagen overleden. Noch tans zal men hem voorlopig blijven zien, want er zijn nog heel wat Mason- films in voorraad. Liefhebbers van een stoer verhaal konden bij de NTS aan hun trekken komen bij de vertoning van de film „De vlam en de pijl" met de favoriete Burt Lancaster. Op N2 hebben we genoten van enkele negro spirituals die onder de titel „Deep ri ver" een religieuze sfeer wekten. Daar na volgde een wat oppervlakkig spel onder de titel „Een huwelijk wordt ge sloten". Komende uitzendingen Vanavond is de VPRO aanbod, te beginnen met een Lucy-show en met het toneelstuk van Harold Pinter „De dienstlift", door twee jonge spëlers. Er zijn verder twee korte films. De NCRV bezet N2, onder meer met een politie film, die nochtans draait onder de vlag van de NTS. Vrijdagavond brengt de KRO zijn „Zomercarrousel" uit het Casino van Knokke, waar verleden week het Songfestival werd gegeven. Deze keer zijn vijf illusionisten aan bod. Ook N2 heeft een amusements- prograinma, hier evenwel met melo- diën van Offenbach. De NCRV be steedt zaterdag een vol uur aan het bekende hospitaalschip van het Rode Kruis. Daarna herhaalt Kitty Knap pert een amusementsprogramma dat onlangs op N2 werd gegeven. Op laatst genoemde zender komen opnieuw „De schavuiten" en volgt een programma met volksliedjes uit alle delen van de wereld. De komende zondag opent met de uitzending van een hoogmis in Com- VRIJDAG 23 JULI 1965 HILVERSUM 1, 402 m, 746 kc/s 7.00 - 24.00 NCRV 7.00 Dagopening; 7.10 Klassieke gram.; 7.30 Nws; 7.40 Radiokrant; 7.55 Lichte gram.; 8.15 Gewijde mu ziek; 8.40 Lichte orkestmuziek (gr.); 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstan den; 9.40 Klassieke gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Klassieke gram; 11.15 In 't Zilver: programma voor oudere luisteraars; 12.00 Stereo: Lichte gram; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Gram., event, actua liteiten; 12.50 Orgelspel: populaire muziek; 13.10 Pianoduo (gr.): semi- klassieke muziek; 13.40 Stereo: Licht orkest met zangsolist; 14.00 Week- endtips; 14.20 Musette-ensemble en zangsolisten; 14.45 Voordracht; 15.05 Sopraan, bariton en piano: klassieke en moderne liederen; 15.30 Voor de vrouw; 16.00 Musiciana: muzikale herinneringen; 16.30 Duizendschoon: Botanische tuinen, praatje; 16.45 Vo caal ensemble: mod. liederen; 17.00 Klassieke gram.; 17.30 Lichte gram.; 18.30 Harmonie-orkest; 18.50 Licht vocaal ensemble (gr.); 19.00 Nws. en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Van horen zeggen en zingen; 19.35 Stereo: Licht orkest (gr.); 19.50 Wie ner Symphoniker, koor en solisten: Die Jahreszeiten, oratorium; 22.20 Reformatie en Rome, literaire lezing; 22.30 Nieuws en herhaling SOS-ber.; 22.40 Wijd als de wereld: interna tionale oriëntatie in kerk, zending en oekumen; 23.00 Lichte gram; 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m, 1007 kc/s 7.00 VARA; 9.40 VPRO; 10.00 VARA; 13.00 AVRO; 16.00 VPRO; 21.00 - 24.00 VARA 7.00 Nws., ochtendgymnastiek en soc. strijdlied; 7.20 Lichte gram; 7.25 Van de voorpagina, praatje; 7.30 Lich te gram.; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram; 8.50 Voor de kinderen; 9.00 Te land en te water, informatief programma voor weg- en waterweggebruikers; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Lichte Gram.; 11.00 Nws; 11.02 Voor de kleu ters; 11.15 Vrij entree: cabaret; 11.40 Stereo: London Festival Orkest (opn) 12.00 Licht orgelspel;. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Over heidsvoorlichting: Voor de landbouw; 12.40 Stereo: Pianospel en lichte or kestmuziek; 12.55 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.10 Actualiteiten; en gram.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Neêrlands muziektuin: Manifestaties in vakan tieplaatsen; 14.30 Stereo: Bas-bariton en piano: moderne muziek; 15.00 Lichte gram.; 16.00 Nws; Aansluitend: Ruimer kontakt (2), medische.lezing: 16.15 Kerkorgelconcert (opn.); 16.45 Voor de kinderen; 16.49 Voor de jeugd; 17.30 Jazz-rondo; 17.50 Kiosk: bespreking van artikelen uit week bladen; 18.00 Nws; 18.15 Van de week: informatie en commentaren uit binnen- en buitenland; 19.00 Voor de oudere jeugd; 19.30 Lezen en schrijven: literair programma; 20.00 Nws; 20.05 Noord-Hollands Philhar- moniscsh Orkest en solist (opn.): klassieke muziek; 20.45 Kerk in ste delijk perspectief, lezing; 21.00 't Is allemaal show: Melodieën uit films en musicals (opn.); 21.40 Onbegrensd: wetenswaardigheden uit het buiten land; 21.50 Ieder zingt zijn eigen lied: volksliedjes en balladen; 22.05 Instrumentaal Trio: liöht-klassieke werkjes; 22.30 Nws; 22.40 Holland Festival 1965: klassieke kamermuz. (opn.); 23.10 Lichte gram.; 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1. NTS: 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Voor de kleuters; KRO: 19.06 De Flintstones (afl. 57); 19.30 Dansen is onze regel wel. bal let en volksliedjes met zang door jeugdkoor. 19.50 Blik vooruit op de Vierdaagse te Nijmegen; NTS; 20.00 Journaal en weeroverzicht; KRO: 20.20 Brandpunt; 20.50 Zomercarrou sel, amusementsprogramma; 21.35 Het huis Krupp, documentaire; NTS: 22.20 Toeristische tips in samenwerking met de A.N.V.V.; 22.23 Journaal; 22.28-22.43 Socutera. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort; AVRO: 20.01 Lichte mu ziek; 20.15 De Kongo zoals ik haar kende (deel II), TV-film; NTS: 21.00- 22.05 Het kabinet van Professor Ens- len, amusementsprogramma. De oude grinnikt. Dan vervolgt Lin- gen de inlandse gewoonten zou indrui- ook verklaren wat je daarmee bedoelt? Iloenga worden, maar toch hier blij den: sen. Dus gaat hij al gauw naar huis. Ik ben een vrouw maar niet jouw ven! —En nu wat anders, Kipende. Ik Stilzwijgend verloopt die avond de vrouw, Dibala. Ik ben alleen maar wat Zij grijpt opgetogen als een kind zijn heb besloten Anioeba als bruid te maaltijd. Anioeba komt en gaat de jij wilt. hand en drukt die even tegen haar door J M ELSING Naar een gegeven van M. Baugen schenken aan Iloenga Baroeti. huiskamer in als een schim. Af en toe Ja, maar ik wil niet, dat jij cho- wangen. Kipende is zo verwonderd, dat hij werpt zij een schuwe blik naar haar colade steelt en je doet het toch. Max laat haar glimlachend betijen. an) bak, iets, wat hij buitengewoon op prijs zÜn bezoeker een poosje sprakeloos meester. Als zij de tafel heeft afge- Zie je nu, dat het ook anders kan stelt. Linden valt maar dadelijk met de zit aan staren. Dan flikkeren ztfn ruimd en de koffie op het kleine tafel- Het klinkt een beetje spottend, maar worden dan het is en toch goed' En De jonge vrouwen roepen Intiem; deur in huis. 00&ï®8 en hiJ fluit tu88en de tanden. tje staat, blijft ze even treuzelen en gevat en vlug antwoordt ze alsof ze nu moet je extra aandachtig luisteren: "Mojo Dibala" (Gegroet Dibala!), de Hoor eens, chef, Ik heb bezoek ge- Jij bent een zonderlinge blanke, Dl- wil zich dan verwijderen. over dit probleem lang en diep heeft ik ben bij je vader geweest en die vindt oude vrouwen noemen hem „Mwana" had van Iloegoe Baroeti. Wat heb j(| bala- ,A.nl0®baj J t nagedacht: het in orde dat je trouwt. Ik zal mor- (kind) de oude mannen „Tata" (va- die jonge wija gemaakt! rieb jk soms dat recht uiet. Het is alsof Lindens stem haar doet Ais ik chocolade zie, zie ik jou gen met Iloenga Baroeti praten. Mis- dertiej' en het kleine grut loopt joelend Daarop steekt Kipende over Iloenga Dat wil zeggenschrikken, want ze blijft met een schok niet meer. schien kan het zo geregeld worden, dat en kraaiend naast hem alsof hfl voort- een redevoering af waar kop noch - *0 is teeh mijn slavin' Welnu, ik staan. Langzaam keert ze zich om en Verrast kjjkt hij haar aan. hfl in mijn dienst komt. En later bouw durend de gekste circusnummers ten staart aan is. Tenslotte onderbreekt schenk haar de vrijheid. Dan kan ze met de blikken naar de grond gekeerd Met jou valt vanavond te praten, ik dan misschien een huisje voor jullie beste geeft En zeggen dat diezelfde de blanke hem. trouwen met Iloenpa. gaat ze zonder verdere uitnodiging Anioeba. Luister: als je Iloenga Baroe- beiden. Dat weet ik nog niet met ze- Basongo's voor «nkele weken de blan- Ik wou alleen maar weten waar- Dat kan ze. Dibala. Maar eerst °P haar stoeltje tegenover hem zit- ti ziet, zie je mij dan nog wèl kerheid. Hij zucht. Dat zal van ken wilden uitroeien! Ach die primi - om jij hebt gezegd, dat ik Anioeba heb moet ze opnieuw mijn dochter worden. ten- Dat is h*®* hetzelfde. Iloenga is een en ander afhangen, want ik heb tieve mensen zijn vaak als kinderen die opgeëist. Ik ben toch haar meester! je n°o eens roken? Het is een man en Dibala is ook een man. Ik vele en grote plannen, Anioeba, maar nog niet tot de jaren des onderscheid3 Het gebeurt toch vaak, dat de Zeker, maar de bruidegom moet lan& geleden! kan niet Dibala's slavin zijn en Hoen- ik weet nog niet, of ik ze zal kunnen zijn gekomen en zich al te gemakkelijk blanke het mooiste meisje van het dorp zijn bruid in het huis van de vader Even kijkt ze op met de flits van 'n êa's vrouw. verwezenlijken laten opruien! Het is maar goed, dat vraagt! En daarmee was het palaver gaan halen. glimlach in de ogen. Max vindt ergens Maar ik kan je je .vrijheid terug- Terwijl h*j spreekt heeft Anioeba 't de oude fetisjeur dood is, want tegen geregeld. O ja, ik begrijp het lacht Lin- een sigaret en geeft haar vuur. schenken. Dan ben 3e geen slavin hoofd op zyn knieën geiegd zoals de blanken valt toch niets te onderne- Voor U ja, maar niet voor mij, den né de bruidschat betaald te heb- Weet je 't nog? De eerste keer meer. ze vaak als kind heeft gedaan Een men! Wat baat het met de bijl Ijzer- want nu zit ik met het palaver! ben, nietwaar? toen je b(j me kwam, heb je ook ge- wil niet terug naar het dorp. geiukkige glimlach staat om haar hout te willen hakken? Kipende schudt het oude bibber- Waarop de oude zeer ernstig ant- rookt, maar als een moesenji. Nu loop 3e weer een verkeerd pad mond getekend en ze heeft de ogen Nu daar zitten de chef en Dibala te- hoofd alvorens hij zegt: woordt: Dio! zegt ze zacht en aarzelt en °P- Anioeba. Ik wil 3e toch met terug gesi0ten. Het is zeer goed mogelilk genover elkaar, iederop een laag stoel- Ach, Dibala, jij bent toch Dibala! Zonder bruidschat is het huwe- zucht na een poosje: naar J® dcfP «turen. Als 3e een vrije dat ze niet een£J meer luistert naa° tje bij een knetterend houtvuur. Het waarmee hij bedoelt: jij hebt een bre- lijk bij ons niet geldig! Ik heb Iloenga Baroeti gezegd, vrouw bent» kun 3e met Iloenga trou- h« zegt, is 'niet koud, integendeel, maar zeer dere rug dan ik. Nu, mij goed, besluit Linden. Hij dat het is zoals het is! wen en toch in dienst blijven, vochtig en op vochtigheid zijn de ne- Dat klopt, maar een leugen blijft wilde alléén maar weten of er geen Fijn zo meisje, wij weten beiden Anioeba voelt zich opeens gelukkig. gers niet gesteld. Kipende mag zijn een leugen. Nu, je hebt ze waarschijn- bezwaar bestond tegen zijn plan, want waarover het gaat! Maar als jij vindt, Haar bruine ogen glanzen. (Wordt vervolgd j kallebaspijp stoppen met de fijne ta- lijk al uitgespuwd. hij wenst niets te ondernemen dat te- dat het is zoals het is, kun je mij dan O ja, dfit wil ik: de vrouw van

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2