ALLE PRIJZEN IN BRAASSEMWEEK VOOR NEDERLANDSE DEELNEMERS? MONSTERTOERNOOI IN DE LEIDSE HOUT BELOOFT UITSTEKEND TENNIS Veteranenvoetbal voor bejaarden in Hillegom D0SR won oefenwedstrijd van SVUW Tafeltennissers voetbalden VERHOUDING BURCERIJ-POLITIE LAAT TE WENSEN OVER DINSDAG 13 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van onze zeillmedlewerker) Suprematie Het was gisteren vreemd, heel vreemd op de derde dag van de Braa8semweek. Er lag een vredige rust over het Braassemmermeer na de stormdagen van zaterdag en zon dag, een rust, die ongetwijfeld zeer welkom was bij de zeilers voor wie de eerste dagen inspanning van al hun krachten hadden gevraagd, ter wijl nu weer eens op meer normale wijze kon gezeild worden- Dait wilde allerminst zeggen, dat de strijd nu minder hevig was. In tegendeel zelfs, want bij stormweer hebben de zeilers steeds hun volle «amidacht nodig voor schip en tuigage, bij stiller weer kan men zijn aan dacht meer op de strijd concentreren. Waar mogelijk geschiedde dat zeker, maar in sommig opzicht viel er niet veel aan de situaties te veranderen. Dat kon niet in de landenwedstrijd der Pampusteams tussen Nederland •n Duitslandomdat de suprematie der Nederlanders wel heel sterk naar voren t's gekomen. Ondanks het feit dat H. Strelin, vierde lid van het Ne derlandse team verstek liet gaan en ondanks het feit, dat O. P. Besseling, die zijn schip aan de Duitser dr. H. Wohlgemuth ter beschikking had ge steld, op het eerste rak van de giste ren gezeilde wedstrijd zelf het roer in handen had. Hiermede bewees hij, dat zijn schip allerminst minderwaardig was aan de overige deelnemende jachten, werd het toch weer een grote Nederlandse zege, want de drie leden van het teaim bezetten de drie eerste plaatsen waardoor zij 21.1 punten behaalden tegen die Duitsers slechts 14 punten. Na twee dagen werd de stand daar door. Nederland 452, Duitsland 26 punten, zodait een eindzege van de gastheren onvermijdelijk is. Goede race In de Finnjollenklasse zeilde A. J. M. Otto een voortreffelijke race, want op doortastende wijze slaagde hij erin de leiding te nemen om deze niet meer af te staan. Niettemin, Otto werd zondag niet geklasseerd en staat na drie wedstrijden nog 301 punten achter op F. van Vliet, zodat de laatste dag met nog twee wed strijden hier de beslissing moet bren gen, K. JT. Jansen heeft gisteren door zijn tweede overwinning zijn kans op de eindzege in de Olympiajollenklas- se danig verbeterd, want met twee honderd punten leidt hij op zijn naaste concurrenten, maar ook hier moeten de twee laatste wedstrijden de beslissihg brengen. Uitslagen De resultaten van de derde dag zijn: Flying Dutchmanldasse: 1 B. Kraan, 2 J. J. Bark, 3 N. Tas, 4 C. F. A. men, 2 ir. A. R. Kolff van Oosterwijk, 3 Jac. Kraan, 4 E. J. Hoppe (met pro test tegen ir. Kolff v. Oosterwijk), 5 A. J. Klein. Randmeer klasse: 1 H. J. de Ruy- ter, 2 L. Amons, 3 J. H. Matthias. Regenboogklasse: 1 B. van Wijk, 2 C. van Statveren, 3 J. Hofland, 4 C. W. Kist, 5 Do v. d. Hulst. Spankehklasse: 1 A. J. M. Otto, 2 F. G. v. d. Want, 3 F. van Vliet, 4 M. Jurgens, 5 G. van Maanen. Olympiajollen: 1 K. F. Jansen, 2 mej. P. van Roessel, 3 J. H. Krom, 4 W. van der Voort, 5 T. Molenwijk. 16 m2 Streepklasse: le wedstrijd: 1 J. de Ruiiter. 2 W. Barzilay, 3 H. J. Worst. 4 j. B. Bisschop, 5 J. van Rietschoten; 2e wedsfcr.: 1 W. Spaar garen. 2 J. de Ruijter, 3 J. Bisschop, 4 G Versloot, 5 G. Hegie. Vrijheidsklasse: 1 J. J. H. Helle mans. 2 T. Hattem, 3 M. Molenaar, 4 A. Spaargaren, 5 A. Wesdorp. Soloklasse I: 1 I. Damsté, 2 D. L. Seret, 3 G. J. Ritman, 4 B. R. de Vries. 5 Gilbert Smith (M. Y. C. Engeland). Soloklasse II: 1 W. H. Korver, 2 M. de Weers, 3' C. Toetenel, jr., 4 W. W. van Vliet, 5 mej. H. Ritman. 12 Voetsjollenklasse: 1 P. J. M. Bulters, 2 J. L. ten Berg, 3 J. L. J. Gaillard, 4 W. Stoutenbeek, 5 A. P. Burgel. Sternklasse: 1 F. Cancrinus, 2 R. E. Vrolvk, 3 K. Krijer, 4 J. Keip, 5 M. Berkhout. Flying Juniorklasse: 1 G. W. A. Lamsvelt, 2 M. A. de Haan. 3 mej. M. van Duyl, 4 B. J. Lodewijks, 5 P. Kramer. Vaurienklasse: 1 J. de Bie, 2 T. de Ridlder, 3 Ph. J. Thomas, 4 M. de Lange, 5 C. J. in 't VeM. Jeugdklasse: 1 E. Osborne, 2 B. J. Zuidema, 3 R. Kirkenier, 4 E. Ko ning, 5 mej. D. E. van Duyl. Schakelklasse: 1 R. H. Roosen, 2 M. de Ruyter, 3 E. R. de la Rie, 4 C. Smit. 5 P. Goelst. Pampusklasse: 1 P. de Boer, 2 L. M. A. de Wit, 3 ir. J. H. Brinkhorst, 4 D- de Waarde, 5 G. K. Pauli. Landenwedstrijd Pampusklasse, 2e wedstrijd: 1, 2, 3: ir. J. H. Brinkhorst, G. Biesot, J. H. C. Sieverts (allen Ned.) 21.1 p., 4, 5, 6, 7 dr. H. Woll- gemuth, Horst Haaf, Karl Heinz Wolf en Heinz Wienecke (Duitsl.) 14 pnt. Stand na twee wedstrijden: Neder lands team 45.2 p., Duitsland 26 p. Legervoertuigen op de Hunzerug tijdens het défilé op het Zandvoortse circuit ter gelegenheid vah het 50- jarig bestaan van de aan- en afvoertroepen. Kraan onbereikbaar In verschillende klassen werden de winnaars reeds geheel of nagenoeg geheel bekend. In de Flying Dutch- manklasse nl. werd Bart Kraan door een derde zege na vier wedstrijd en onbereikbaar voor J. J. Bark, die ruim 600 punten achter hem staat. Alleen indien de Oudeweteringer in de laatste wedstrijd niet zou starten, zou hij gepasseerd kunnen worden. Hetzelfde geldt voor de Randmeer klasse, waar Henk de Ruyter met drie overwinningen en een tweede Llaats 9tevig aan de kop staat vóór Amons. dlie gisteren opnieuw als tweede binnenkwam. In de Spankerklasse verkeert P. C. Kroes in dezelfde gunstige omstan digheden, waarbij nog kwam. dat F. Rijsdijk na drie tweede plaatsen in de drie eerste wedstrijden nu met de vierde plaats genoegen moest nemen. PAARDESPORT Dlieuivc zege Bouw van Wijk verbeterde gisteren door een nieuwe overwinning zijn leiderspositi in de Regenboogklasse temeer daar zijn naaste concurrent, it. G. A. Bakker, gistermiddag niet Verder kon komen dan de 6de plaats. Aanvankelijk had Cor van Staveren in de wedstrijd van gisteren de lei ding, maar na het ronden van het F-merkteken nabij de Leidse Vaart deed Bouw van Wijk, die helemaal in de achterhoede, een ivanhoopsslag maakte door onmiddellijk over stuurboord de strijd naar 'n plaats in de voorhoede mogelijk te maken. Het bleek een zeer gelukkige slag te zijn geweest, want na het kruisrak had Van Wijk, gesteund door zijn stevige bemanning, de gebr. Kok, reeds de. leiding weten te veroveren en door goed zeilen slaagde hij erin zijn positie niet alleen te handhaven, maar ook te verstevigen. Hierdoor liep Van Wijk weer enkele honderden punten op ir. Bakker uit en het is dus wel zeer waarschijnlijk, dat hij de eindzege voor het grijpen heeft. SVL produktiever dan THB (Haarlem) Dank zij productiever spel heeft SVL in Haarlem tegen THB aan het langste eind kunnen trekken. Beide slagploegen waren behoorlijk op dreef met als ge volg, dat SVL niet minder dan veertien en de Haarlemse ploeg tien honksla- gen kon laten aantekenen. In het Leidse kamp presteerde Veen het zelfs om een driehonkslag het veld in te jagen. De beste Leidse „hitters" waren overigens Koelman met vier honkslagen en Bies- broek, die twee honkslagen en een honkslag op zijn naam kreeg. Na de vierde Inning had SVL met 0-5 de lei ding en konden de Haarlemmers eerst in de v\jfde inning een tegenpunt scoren. In de 6de, 7de en 8ste Inning boekte SVL 6 punten, waar THB slechts vier punten tegenover kon stellen en dus een achterstand van 5-11 kreeg. In de 9de inning maakte SVL het halve do zijn vol en had verdiend gewonnen. De werpsresultaten waren: Borst (THB): 5-4-14; Kopert (SVL): 14-4-10. Het tweede team van SVL was heel wat minder op dreef en kreeg met niet minder dan 23-0 van Laakkwartier 2 klop. Draverijen in Nootdorp In Nootdorp begint woensdag om vijf uur de eerste koers van een pro gramma van negen draverijen. De tweede trlokoers, de Berkenprijs, kan een interessant nummer worden. Barones Spencer K bindt hierin de strijd aan met Xeres en de Ameri kaanse Merrie Belle, die de merrie uit Hoek van Holland allebei twintig meter moeten geven. Wanneer de Barones braaf van start gaat is zij qua snelheid moei lijk te kloppen. Xeres, die op de Nbotdorpse sintels uitstekend uit de voeten kan, heeft weliswaar een sterke eindspurt, maar dat die vol doende'zou zijn om Barones Spencer te achterhalen is niet aannemelijk. Yackie Moore, Athos the Saint en Yardley W zijn de aangewezen paar den voor de bijrollen. Bonny Gregor M ook ingeschre ven in de Populierenprijs heeft een aardige kans in de serie-draver^. De serie zal hem weinig moeite op leveren. maar in de finale ontmoet hij vrijwel zeker Brahmapoetra S, die de andere serie kan winnen. PROGNOSES Onze prognoses: Beukenprijs, 1ste afdeling: Donna Fez - Dolf - C'est si bon. Populierenprijs, met trio: Anasta* sia Hanover Bonny Gregor M - Biaco Old Gold. Olmenprijs, 1ste serie: Bonny Gre gor M - Bingen Magowan - Zadkine. Olmenprijs, 2de serie: rijder J. Wa- geriaar jr. (Brahmapoetra of Y Kit ty's Zoon) - X Messidor - Arrow Axworthy. Berkenprijs, met trio: - Barones Spencer K - Xeres - Merrie Belle. Beukenprijs, 2de afdeling: Diana Volanu - Dorothea Magowan - Dina Mieke. Iepenprijs: Be Hovi Boy Dean Hollandia - Berenice Oranje. Lindenprijs, met trio: Charmante Baitavus - Blackfoot van 's Gravenhof - Curacao. Outsider: Zombrewer. Zoals het Jaren de gewoonte ls komen de veteranen van de voetbal-clubs „Concordia" en „Llsse" eenmaal per jaar bijeen om te voetballen en de op brengst van deze wedstrijd wordt ter hand gesteld van de penningmeester van de R.K. Bejaardenbond te Hille gom. Het was een lust om te zien hoe de veteranen hun best deden om een doel punt te maken, maar de stand bleef 0-0 tot het einde. Toen werd besloten in overleg met de aanvoerders van de twee groepen om door het nemen van een vijftal penalty's de strijd te beslis sen en toen bleek Concordia het sterkst.e. De doelverdediger van Concordia, Sam Korbee, speelde deze eindstrijd een grote rol. De aanvoerders van de clubs L. Bijwaard en P. Meeuwissen kun nen weer op een geslaagd evenement terugzien. De scheidsrechter P. van VHet die voor deze wedstrijden eéir wisselbeker ter beschikking stelde, overhandigde deze aan kapelaan J. Ammerlaan, die hem met een toepas selijk woordje uitreikte. Het financieel reBultaat was een mee valler en de heer N. de Groot ontving f 600.— voor de Bejaardenbond. De verloting, die er aan verbonden was, gaf de volgende nummers als prijswin naars: 73, 111, 302, 528, 577, 627, 699, 715, 773, 872, 1081 en 1156. Zaterdagavond speelde DOSR een oefenwedstrijd tegen SVOW, die een interessante en zeer sportieve ont moeting werd. DOSR had vier spe lers uit baar junioren-arsenaal opge steld van welke het opviel dat zij in de combinatie een zeer goed aandeel hadden door direct de bal door te spelen. Aanvankelijk was het een snel aanvallend SVOW dat de toon aangaf, waarbij haar midvoor Cor v. Heek na 10 min. spelen zijn club de leiding wist te geven. Echter 6 min. later was 't de jeug dige DOSR-midvoor G. Hoogenboom die een fout in de SVOW-verdediging afstrafte en de partijen gelijk bracht. Deze zelfde speler sloot een snelle combinatie in de 26e min. af met een fraai doelpunt: 21. En 10 min. voor rust werd het door linksbinnen T. v. Amsterdam zelfs 31, waarop SVOW antwoordde met DOSR in de verde diging te dringen. Na de hervatting smaakte de DOSR midvoor het ge noegen met zijn hattrick de voor sprong tot 4—1 te vergroten. DOSR had nu een periode van overwicht maar de SVOW verdediging wist stand te houden. In de 24e min. ver kreeg SVOW loon naar werken toen C. van Heek een fout in de DOSR verdediging afstrafte, terwijl deze speler in de laatste minuut zelfs nog kans zag keeper v d. Zwet onhoud- baa.r te passeren, zodat de einduit slag 43 voor DOSR werd. In Wassenaar, bij Duindigt, vond afgelopen zondag een voetbaltoer nooi plaats, waaraan een 8-tal tafel tennisverenigingen uit Den Haag en omgeving deelnamen. Ondanks ,het natte klimaat werd het toernooi vol ledig afgewerkt De Leidse vereni ging DOCOS mocht zich na afloop de sterkste noemen: met de score 30 bleef zij het roemruchte Bat swingers voor, dat zich als 2de klas seerde. De hoofdklasser Gossima werd 3de. Op het knusse tennispark van de Leidse Hout is gisteren het jaarlijks toernooi van start gegaan. Een toer nooi waar vele tennissers uit Leiden en omstreken steeds weer reikhal zend naar uit zien, wat wel blijkt uit de overweldigende belangstelling. De wedstrijdleiding, bestaande uit de heer en mevr. Mulder en de heer v. d. Weterink, zal zich door niet minder dan 250 partijen moeten heenworste- len, alvorens men de winnaars en winnaressen zal kunnen huldigen. Behalve een zo grote deelname is ook de sterkte van de spelers nog nimmer zo groot geweest. Madera, v. As, Holleman, Swart, De Groot en Temmink zijn namen, die tennis van hoogstaand gehalte garanderen. Ook bij de dames zijn de allersterksten aanwezig, nl. Joly Overdijkink, me vrouw v. Berghe Henegouwen, Mau reen v. Glabbeek en Els Engelen burg. Doch buiten deze geroutineer de keien krijgen ook de beginners een kans, waarvoor men de afdeling D heeft ingesteld, die dan ook zeer sterk bezet is. Tot zondag dus volop spanning op „de Leidse Hout". HET „DRAMA-MEYER" De partij van deze eerste dag was die tussen de Hagenaar Jan Holleman, ex-voetbalinternationaal, en Har Meyer. Holleman ging overdonde rend van start en stootte met sterk aanvallend spel bninen de kortste ke ren door naar 6-0. In de tweede set nam hij een 2-0 voorsprong, maar daarna kreeg Meyer het te pakken. Met diepe drives, waarbij zijn fore hand herhaaldelijk scoorde, dreef hij Holleman terug in de verdediging en greep met 6-3 deze set. In de beslis sende reeks zou zich volkomen on verwacht het drama Meyer voltrek ken. Hetzelfde spelletje als in de 2e set spelend nam hij vrij snel een 5-2 voorsprong, waarmee hij een sensa tionele zege binnen zijn bereik had. Doch dat Holleman nooit is versla gen bleek nu duidelijker dan ooit. Alles halend en vechtend voor iedere bal kwam hij steeds dichterbij. Op 5-4 (40-40) was Meyer nog 2 slagen van de zege af, doch ook deze game ging met twee domme netballen ver loren. Holleman, die nu werkelijk al les kon, drukte snel door naar 7-5, waarmee hij dus de partij nog juist uit het vuur sleepte. GROOTSE PLANNEN Opmerkelijk was verder nog de gro te overwinning van J. de Groot op Gerard Pasma (6-1 6-1), die hiermee wel duidelijk te kennen gaf dit jaar grootse plannen te hebben. J. Noord man overklaste Jaap v. d. Nat (6-4 6-0), terwijl Stan Walekamp opval lend gemakkelijk van Max Harteloh won (6-4 6-4). In het dames-enkel B stond de partij tussen Annelies Hey- mans en Els Engelenburg op zeer hoog peil. Annelies leek met zeer gedurfd spel voor een grote sensatie te gaan zorgen toen zij de eerste set met 8-6 in haar voordeel beslifr e. Doch toen kwam Els pas goed op toeren, met flitsende backhands en keiharde vol leys speelde zij zich snel naar 6-0, om in de beslissende set, ondanks verwoede tegenstand van Annelies. niet meer in gevaar te komen. In het heren-enkel C deed Kees Kallenberg goed werk door de ge routineerde P. v. Bert 2 Henegou wen in drie sets achter zich te laten (6-3 3-6 6-3), na tevoren opmerke lijk veel moeite met Mark Braakman gehad te hebben. Jan Vreeburg en Emiel Stiekema handhaafden zich ge makkelijk via overwinningen in „straight sets". UITSLAGEN Dames-enkel B: mevr. Voorham-mej. I Kengen 6-1 6-1, mej. E. Giberius- mej. E. Kengen 6-8 7-5 6-3, mej, E. Engelenburg-mej. A. Heymans 6-8 6-0 6-2. Heren-enkel B: J. Holleman-H. Meyer 6-0 3-6 7-5, R. Kemeling-J. C Mulder 6-3 6-3, J. Noordman-J. v. d Nat 6-4 6-0, J. de Groot-G. Pasma 6-1 6-1, J. Vreeburg-P. Krijgsman 6-2 6-1. U. R. Behn-K. Schaberg 10-8 6-3, S Walenkamp-M. Harteloh 6-4 6-4. Heren-dubbel B: R. Broring/G. Pa% ma-A. v.d. Berg/L. Kallenberg 6-3 6-1. Dames-enkel C: K. Braakman-E. Vrielink 6-4 5-7 6-4, A. v. d. Willegen- M. Mulder 6-0 6-1. Heren-enkel C: R. Kemeling-J. Kooreman 2-6 3-6, J. Huysman-H. v.d. Driel 6-4 6-2, K. Schaberg-E. Stiekema 4-6 4-6, U. R. Behn-R. Laurs 6-3 3-6 6-4, F. Brinks-J. Harteloh 6-2 6-1, C. Kallenberg-A. Braakman 6-3 4-6 6-4, G. Verdoes-J. Vreeburg 7-5 6-2, M. Nubee-L. Binnendijk 6-0 6-2, J. Ubbink-R. v. d. Berg 6-1 6-1, C. Kallenberg-P. van Berge Henegouwe 6-3 3-6 6-3. Gemengd-dubbel C: L. en T. Hoek stra- K. en M. Braakman 6-1 6-3. Dames-enkel D: mej. M. Mulder- mej. v. Dijk 6-2 6-4, mej. A. Dor- landt-mej. M. Mulder 6-2 8-6, mej. 6-1, mej. v. Reisen-mej. K. Chorus E. Sanders-mej. M. Tramper 6-4 8-10 6-1 6-1, mej. v.d. Bergh-mej. K. v. Leeuwen 6-2 6-1, mej. E. Nijholt-mej. I Luiken 6-4 6-1. Heren-enkel D: H. Ruitenberg-A. V. d. Zanden 6-2 6-2, A. v. Marle-R. v. Egmond 6-3 6-1, C. Kallenberg-H. v. Driel 6-4 6-0, N. Nubee-K. Meyer 6-0 6-0, H. Nagel-K. de Regt 6-4 6-4, H. G. Cohen-J. Berger 6-1 6-2, H. G. Cohen-E. v. Rijsel 6-0 6-0. In opleiding meer aandacht voor optreden van politieman Duidelijk is gebleken, dat er bij de burgerij ten aanzien van het gewa pend zijn van de politie geen tegen werping van betekenis bestaat. Er zijn zelfs niet weinigen, die een veel- vuldiger gebruik van de vuurwapens voorstaan wanneer het gaat over het aanhouden van misdadigers. Dit is één van de resultaten van een onderzoek naar de verhouding tussen politie en burgerij, dat de Arnhemse politie met inschakeling van het psychologisch instituut van de R.K. Universiteit te Nijmegen heeft laten instellen. Dit onderzoek, dat ten doel had meer objectieve, we tenschappelijk verantwoorde gege vens te verkrijgen over dit onder werp, werd verricht door de heer A. F. van Hecke van de R.K. Uni versiteit. Als adviseur fungeerden de heren drs. P. J. L. Hettema en drs. P. J. Naus van het psychologisch instituut, te Nijmegen. Het onderzoek is inge steld naar aanleiding van ruim 1000 gevallen, waarin te Arnhem wonen de overtreders van verschillende wet telijke voorschriften zijn bekeurd of een betaalde waarschuwing hebben ontvangen. VAKANTIEPOTJE Gebleken is, dat de burgers de ver keersregels onvoldoende kennen, al ziet de burgerij zelf deze kwestie minder somber in. De resultaten van het onderzoek laten voorts zien, dat een groot aantal mensen vaker wordt bekeurd. Het gebeurt, dat deze fou ten vaker door dezelfde personen worden gemaakt. De burgerij was van oordeel, dat het werk van de. politie onmisbaar is. Uit mededelingen van de bij het onderzoek betrokken burgers bleek voorts, dat aan taak en werkzaam heden van de politie meer bekend heid moet worden gegeven. Er heer sen onder de burgers nog vreemde opvattingen en meningen over di verse functies van de politie, met name ook over het opmaken van proces-verbaal. Het aantal mensen bijv. dat van mening is, dat het geld van de bekeuringen bestemd is voor het vakantiepotje van het po litiekorps, is niet gering. ONBEHAGEN Het gevoel van onbehagen dat nogal eens bij de bekeurde optrad, kan enerzijds worden toegeschreven aan een confrontatie in het openbaar met zijn tekortkomingen. Anderzijds bleek ook de wat formele behandeling van de overtreding door de verbalisant een bron van onbehagen te zijn. Er waren gevallen, zowel bü de bur gerij als bij de politie, waarin aan merkingen op het optreden gemaakt zouden kunnen worden. Het is geble ken, dat een minder juist optreden van de agent in de meeste gevallen neerkwam op een niet adequaat rea geren op onbeleefde opmerkingen van de geverbaliseerde. In de gevallen, dat een geverbali seerde een eerste aanzet gaf voor een vervelend gesprek bleek in het algemeen, dat hij dit deed om zich een houding te geven in de door hem als vernederend aangevoelde situatie van het ontvangen van een bekeuring. Het op de juiste manier terecht wijzen van het publiek stelt bijzon dere eisen aan de politie-ambtenaren. De heer Van Hecke onderstreept in zijn rapport het grote belang om reeds bij de opleiding veel aandacht te besteden aan het optreden ten opzichte van het publiek. „Wij denken," zo zegt hij, „aan vakkundig geleide discussieclubs, referaat-uren, persoonlijke gesprek ken en sociodrama's. Op verantwoor de wijze kan dan worden gewerkt aan toekomstig optreden van de po litieman en zijn taalgebruik". Hij bepleit verder de medewerking van een Neerlandicus en/of spraakdes- kundige, alsmede een psycholoog. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: Acmaea 12 te Rotterdam; Castor 10 van Bremen nr Amsterdam; Co- lytto 10 440 O New York nr Liver pool; Hector 10 500 NNO Azoren nr Port au Prince; Kermia 10 van Bone nr Napels; Kopionella 10 35 W Opor to nr Rotterdam; Korenia 10 400 NNO Chagos Archipel nr Spore; Ladon 10 170 NO Nickerie nr Hamburg; Dmain- lloyd 10 van Auckland nr Cristobal; Memnon 11 van Hamburg nr Ant werpen; Merwelloyd 10 170 W Kaap Mala nr Curasao; Montferland 11 te Hamburg; Nushaba 9 150 Z Kaap Verdische eilanden nr Las Palmas; Onobo 10 van Milazzo nr Port Said; Rotterdam 10 650 ONO Kaap Race nr New York; Sarpedon 10 van St. George nr Bridgetown; Telamon 10 van Bremen nr Pernis; Ulysses 12 te Tampa; Vlieland p 10 Straat Ormoes nr Mena; Wonosobo 10 van Lattakia nr Port Said. Kleine vaart: Primus 14 te Barking verw. Opgave scheepsberichten Onder de rubriek „Scheeps berichten" vermelden wij gaar ne de gegevens van het schip waarvoor o zich Interesseert IndieD.zicb onder aw gezins leden familieleden ot kennis sen zeevarenden bevinden die a op hnn reis wilt volgen, schrijf ons dan een briefkaart met de naam van het betref fende schip Regelmatig zullen wij dit dan onder „Scheepsbe richten" opnemen. Verandert de betrokkene van schip dan is het natuurlijk wel noodzakelijk ons de naam van het nieuwe schip op te geven en telkens bet oude te laten vervallen

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9