t r 1 m u m ZATERDAG 3 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 4 t* i*\' ■«MP I I Unieke plechtigheid in Pieterskerk De „nieuwe" eredoctoren van de Leid- se universiteit met hun promotors. Een rede van de rector-magnifi cus prof. dr. D. J. Kuenen en het ver lenen van vier eredoctoraten, waar onder één niet-academicus, vormden gisteren de hoogtepunten van een bijna unieke universitaire plechtig heid in de Pieterskerk. Onder or gelspel kwamen ruim honderd pro fessoren in de klassieke kleding van een hoogleraar: de toga met baret, de sfeervolle Pieterskerk binnen, waar honderden, ook buitenlandse, genodigden waren om de plechtig heid bij te wonen. De reotor-magnificus schetste in zijn oratie: „Mens en milieu" de evo lutie van het leven op aarde en de ontwikkeling van de mens die in zeer sterke mate zijn milieu beïn vloedt en door landbouw en veeteelt zijn owaflhanikelijkiheid steeds ver- dier vergrootte. Prof. Kuenen achtte deze tijd waarin de mens door zijn medische kennis ziekten kan bedwin gen waardoor zijn levenskansen, en levensvreugde enorm toenemen, het gevaar aanwezig dat men zijn afhan kelijkheid van de biosfeer, van bo dem, pliant, dier, water en Lucht uit het oog zou verliezen en waarschuw de tegen het bodemgebruik boven de draagkracht van de mens. „AKleen door het samenwerken van ingenieurs, landbouwkundigen en biologen kan, met begrip voor de principes van de oeoologie en behoud van productie capaciteit op lange termijn nog ge tracht worden voor de steeds groeien de wereldbevolking voedsel te pro- NOORDWITK ERHOITT Gemoderniseerd bankgebouw Het rond de eeuwwisseling als raad huis gebouwde perceel öp de split sing van de Dorpsstraat, de Lage- velderweg en de Herenweg, waarin omstreeks 1930 de Twentsche Bank haar bijkantoor voor Noordwijker- hout vestigde en dat, zowel wat uiter lijk aanzien betreft als op het punt van de inrichting sinds 1900 geen of weinig verandering onderging, heeft wat dit laatste betreft, een volkomen gedaanteverwisseling ondergaan. Het op dit gebied zeer ervaren ar chitectenbureau van Prof. Ir. H. T. Zwiers uit Haarlem heeft met be houd van de toch wel in die omge ving passende buitengevels voor de Algemene Bank Nederland N.V. een bankinterieur ontworpen dat modern aandoet en waarin de cliënten hun zaken in een allerprettigste omgeving kunnen afdoen. Het aannemersbe drijf Gebrs. Van der Togt Zn heeft het langdurige en preciese karwei van de verbouwing met grote nauw keurigheid uitgevoerd en op 5 juli a.s. zal het nieuwe kantoor in ge bruik genomen kunnen worden. In de nieuwe hal is een duidelijke brandvrije afscheiding ge maakt tussen het bankgedeelte en de woning en het eigenlijke kantoor binnentredend valt direct de ruime en doelmatige inrichting daarvan op. Een ruime balie van Zweedse mar mer biedt voldoende ruimte voor af werking van zaken en in de ver grootte kluis is weer gelegenheid tot het huren van safeloketten. Ook voor het bankpersoneel biedt de verbouwing en modernisering zeer veel voordelen. Nieuwe bureaus, een moderne air-conditioning, betere zonwering, ruimschoots gelegenheid voor opberging van kantoormate riaal en formulieren en een uitste kende verlichting die opgenomen is in de geluiddempende plafondtegels. Voor de effectenbezitters is een cou ponkamertje gemaakt en de spreek kamer heeft veel gewonnen aan za kelijkheid en comfort. Voor de be langstellenden is er zaterdag 3 juli van 10.30 tot 12 uur gelegenheid tot bezichtiging van het nieuwe bank gebouw. Geboren: Wilhelmus J. M., zn. van P. J. Brama en A. J. T. va nSteijn; Johamies N. H., zn v. H. B. Heems kerk en A. M. Dorresteijn; Maria E., dir. v. T. A. H. Meijer en M. E. Ver min; Adrianus A. J., zn. v. J. C. A. Duivenvoorde en F. van Lieshout; Ja cobus C. P., zn. v. P. H. J. v. Eeden en T. C. Geerlings. Ondertrouwd: P. C. Rewijk en M. van Tol; L. E. Busing en M. G. van den Berg; H. T. de Kan en A. B. M. Hogervorst. Getrouwd: F. A. M. van der Valk en J. M. Zandbergen; E. T. Everaardt en E. H. Groenewegen. Overleden: Theodorus de Bruin, 79 jaar, wednr. v. C. van Veen; Johan nes J. vam Aken, 76 jr, echtgen. van E. H. Zwart; Jacob Versluijs, 76 jr, wednr. C. Stolwijk. d'uceren", besloot prof. Kuenen zijn V Walter, hoogra-aar in de me- re(jie_ ohanaoa en de mathematische fysica aan de universiteit vain Uppsala, Eredoctoraten Zweden, ontving het eredoctoraat voor Na de uitvoering van het „Con- belangrijke onderaoekingenover cerbo grosso" van F. Genüniani door d« verstrooiing van röntgenstralen het Leids Studenten Kamermuziek- en wamtegoWen in kristallen en over gezelschap ging men over tot het uit- gedrag van paramaignetisclie stof- reiken van de eredoctoraten. Prof m 3110 wisselend magemtische Giroud, hoogleraar in de embryolo- veilden. gie aan de faculteit der geneeskunde Prof. dr. F. van Heek reikte het te Parijs kreeg het eredoctoraat vain eredoctoraat uit aam prof. dr. R. K. de Leidse universiteit uit handen Merton, hoogleraar aan de Columbia van prof. dir. J. Darukimeyer die gaf university voor zijn betekenis voor te kennen dat hij ondanks grote in- de ontwikkeling van de Nederlandse spanning er niet in was geslaagd een sociologie. Het vierde eredoctoraat complete lijst van de wetenschappe- werd uitgereikt aan een .Nederlan- lijke publicaties van de hand van der, verbonden aan het Rijksmuseum prof. Giroud te krijgen, aangezien te Leiden, die heer H. R. van Heeke- het om honderden titels ging. Prof.ren. Feestavond van „De Natuurvriend" Mede dank zij de activiteit van de jubileumcommissie, bestaande uit de heren C. F. Hansen, W. F. v. d. Blom en A. Gijzenij hebben de leden van de Aquarium- en Terrariumhouders- vereniging „De Natuurvriend" met hun dames het 35-jarig bestaan van hun vereniging gisteravond in de grote zaal van „Den Burcht" op fees telijke wijze gevierd. Tijdens het officiële gedeelte van deze alleszins gezellige en geslaagde herdenkingsbijeenkomst vormde de huldiging van een vijftal jubilaris sen ongetwijfeld een zeer treffend hoogtepunt .Het waren de heren J. van Wezel, G. Redèl, D. Piket, W. van der Kraan en Th. Verbiest, die in het afgelopen jaar hun zilveren jubileum als lid van de vereniging herdachten en voor dit heuglijk feit nog eens extra in het zonnetje wer den gezet. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer W. Zwart, die een bijzonder welkomstwoord richtte tot de heren H. J. Verhoef en J. Vlas blom, bestuursleden van de Ned. Bond van Aquarium- en Terrarium- houdersverenigingen „Aqua Terra", de afgevaardigden van enkele zuster verenigingen en de leden van ver dienste der vereniging. Hierna gaf hij een kort overzicht van de groei, die de vereniging in de loop van haar 35-jarig bestaan mocht ondergaan en de activiteiten waarmede zij zich zo wel in nationale- als internationale aquariumhouderskringen zo'n uitste kende naam heeft verworven. Hierna richtte de heer Verhoet zich namens „Aqua Terra" met een hartelijk getint toespraakje tot ge noemde jubilarissen. Hij onderstreep te hierin onder meer nog eens met nadruk op welke verdienstelijke wij ze zij ermee toe hadden bijgedragen, dat „De Natuurvriend" zo'n bloeien de vereniging kon worden en zo doende tevens de belangen van de bond hadden gediend. Als blijk van grote waardering, die de bond voor hun werk koestert speldde spreker de heren Van We zel, Redèl, Piket en Van der Kraan de heer Verbiest was verhinderd hierna het ere-insigne van de bond op, waarna de „gedecoreerden" een langdurige ovatie werd gebracht. Zich tot de heer Zwart richtend feliciteerde de bondsbestuurder deze met het 7e lustrum van zijn vereni ging en overhandigde hem als jubi leumgeschenk een boekwerk voor de verenigingsbibliotheek. Namens de Delftse zustervereni ging „Danio Rerio" richtte de heer L. van Doorn vervolgens een kort felicitatietoespraakje tot voorzitter Zwart en bood eveneens een boek werk voor de bibliotheek aan. Tot slot sprak de heer Hansen namens de jubileumcommissie nog enige waarderende woorden tot ge noemde jubilarissen, die voor hun echtgenote een bloemenhulde in ont vangst mochten nemen. Hierna hebben de feestgangers (sters) zich uitstekend geamuseerd met het optreden van Sempre Avan- ti's Jong en Jolig, dat met medewer king van de solisten Jo Zuidema, Fieke van Rooyen, Corrie Boelee, Gerard Koolhaas en Wim Brugman onder algehele leiding van dirigent Koos Kukler een muzikale cocktail uit de jubileumshow „With a song in my hart" ten gehore bracht Na afloop hiervan volgde nog een gezellig samenzijn met medewerking van „The Hot Jazz Band", die de danslustigen eveneens volop aan hun trek liet komen. Vietcong valt weer luchtmachtbasis aan Dien Bien Phoe gebombardeerd Vietcongstrijders hebben vanmor gen vroeg de Amerikaanse lucht machtbasis van Can Tho op 130 km ten zuiden van Saigon met mortier granaten bestookt. Er werd echter geen schade aangericht. De guerril lastrijders werden verdreven door Skyraiders. Can Tho is een van de belangrijkste bases voor Amerikaan se helikopters die de Zuidvietnamese strijdkrachten moeten steunen. Dertig Amerikaanse vliegtuigen hebben gisteren kazernes en het vliegveld van Dien Bien Phoe, 300 km ten noordwesten van Hanoi en acht km van de grens met Laos, ge bombardeerd. Twintig vliegtuigen hebben 60 km ten zuiden van Hanoi in Nam Dinh, benzinetanks gebom bardeerd. Acht reservoirs gingen in vlammen op. Alle Amerikaanse toe stellen keerden op hun bases terug. Pamfletten In boven Noord-Vietnam uitge strooide pamfletten wordt de bevol king ervan op de hoogte gesteld, dat de Amerikaanse luchtaanvallen door gang zullen vinden „totdat de rege ringen in Hanoi en Peking hun in filtraties van Zuid-Vietnam beëin digen". De pamfletten raden de be volking aan zich van militaire doelen verwijderd te houden en geven een opsomming van bijzonderheden over een aantal vluchten van Amerikaan se en Zuidvietnamese toestellen bo ven Noord-Vietnam in een bepaalde periode. De „Braderie" op de Doezasfraat en Vijf Meiplein is afgelopen. Drie dagen lang heeft u kunnen genieten van die attracties van de middenstand. In het algemeen is het wel een suc- ses geweest, zowel in de smalle Doe- zastraat als op het ruime Vijf Mei- plein. waar tientallen vrouwen gra tis schoonheidsbehandeldngen kregen. Velen hebben, aanvankelijk schuch ter, maar later enthousiast van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Jam mer was het dat op de laatste avond op de Doezastraat nog wat onge regeldheden voorkwamen. Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het propedeutisch examen werktuigkundig ingenieur geslaagd onze stadgenoot, de heer G. K. Troost. Voor h el propedeutisch examen vldeg- frui gbouwkundig ingenieur slaagde de heer R. P. Veldhuijzen. In Wage- niingen slaagde voor het kandidaats examen tuin- en landschapsarchitec tuur van de Landbouwhogeschool mej. A. C. van der Hoeven. Even eens aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het prope deutisch examen electrotechnisch in genieur, de heren C. J. Hagenbeek en D. P. van Wijk. Voor het prope deutisch examen natuurkundig inge nieur slaagde de heer R. de Jong. Aan de Universiteit van Groningen slaag de voor het kandidaatsexamen ge neeskunde Ila onze stadgenoot, de heer H. P. J. M. Stiekema en J. P. R. Bou'land uit Oegstgeest. Van Rapenburg tot Wassenaarseweg Een moderne geschiedenis van de Leidse universiteit bestaat er niet. Haar „roemrijk" verleden is slechts uit periodieke geschiedschrijving te volgen. Daarom is het leuk dat tij dens de lustrumdagen een boekje „De Leidse universiteit in verleden en heden" is verschenen, dat weliswaar niet pretendeert de volledige geschie denis van de universiteit te geven, maar in ieder geval wel een alge mene indruk vanaf haar stichting in 1575 door Willem van Oranje tot op de dag van vandaag. Van Rapenburg tot Wassenaarseweg dus. Het boekje is een uitgave van de universitaire pers Leiden en geschre ven door dr. J. J. Woltjer, geschiede nisdocent aan onze universiteit. Voor al degenen die belang stellen in de geschiedenis van Nederlands oudste en bekendste universiteit een waar devolle aanwinst, ook door de uitge breide bibliografie achterin, met een uitgebreide, veelzijdige literatuur op gave. VOORSCHOTEN Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het propedeutisah- exaimen elektrotechnisch ingenieur geslaad, de heer P. T. M. Stikvoort. Broodbezorgings- regeling tijdens de vakantie In verband met vakanties van de bakkers zal ook dit jaar de speciale bezorgingsregelömg gelden, waaraan ook de bakkers en slijters van Lei derdorp en Oegstgeest meedoen. De bakkers zullen hun komst in uw straat weer met een bel aankondigen. Op alle dagen tussen 12 juli en 23 augustus zullen de bakkers lopen van 9 tot 1 uur, 's zaterdags echter van 8 tot 2 uur. Er is ook een klach- tendiemst; met uw k1 achten kunt u terecht tot augustus bij de Coöper ratie aan de Korevaarstraait, daarna bij de Leidse Broodfabriek. BURGERLIJKE STAND Geboren: Henry z.v. J. van Ton geren en C. M. C. Turk; Maria J. d.v. A. C. Knijnenburg en L. P. van Meurs; Hendrika N. d.v. H. Noort en W. van Leeuwen; Ellen d.v. C. Huisman en G. T. Mollers; Maarten z.v. P. van 't Zelfde en M. P. du Pon; Maria H. d.v. H. Boekkooi en M. Rijsbergen; Nicolaas z.v. W. Dool en A. J. Wolvers; Lucien L. z.v. C. P. de Reus en C. A. U. Hug; Anna J. d.v. S. J. Beurze en C. A. Baak; Jannetje H. d.v. H. Ju en J. M. Schaap; Sandra d.v. A. T. W. Piekart en J. Batelaan; Paul L. A. z.v. F. A. Pardon en G. de Bes. Overleden: T. H. Witteman, 54 jaar, man; C. Baas, 65 jaar, echtgen. van J. H. Barlo; A. van Noort, 50 jaar, echtgen. van A. J. Dubbelaar; F. Pi ket, 87 jaar, man. Ondertrouwd: A. J. Schreuder en I. N. Pennenburg; A. A. van der Hulst en J. Marijt; C. A. I. Mc. L. Reiche en J. M. Verbiest; A. A. van Leeuwen en J. Verbruggen; C. Rijs bergen en J. F. de Wit; R. van der Pol en G. S. Beij; J. Bouwmeester en D. Honders; H. F. van Beek en H. Looijestein; L. C. van Mastrigt en J. van der Linden; A. Rombout en J. J. P. van Ingen; N. J. Zimmerman en A. M. Reints; L. N. Verstraten en B. Bon; C. Aarts en G. Teske; F. Zwarts en J. E. G. van Vliet; J. J. Hofman en C. J. Couzijn; R. Coelen en M. J. Coert; C. G. van Wingen en P. A. Roelofs; J. P. Smits en N. Waasdorp; J. de Jong en H. P. van den Bos; J. W. P. Genemans en E. C. van Remundt; J. Neuteboom en M. M. J. Kamphues; R. B. Chaudron en J. C. Tijsterman; R. Stoof en C. J. Boelee; G. J. B. Germs en A. Kloppenburg; A. Stigter en M. J. Blok; M. H. J. Vosselman en A. van der Haar; H. J. M. Zonderop en M. H. de Jong; B. Horsman en H. W. van den Buuse; H. Schouten en J. M. Lens; F. T. A. de Wit en M. M. Ba- rends; C. den Uijl en M. J. de Jonge; D. Nekeman en C. Sierat; J. C. Lelie- veldt en B. E. Eldridge. Gehuwd: K. Schouten en A. Buijs; J. J. Schinkel en F. P. Sloot; T. W. H. van Noort en L. van Hagen; J. van der Kwaak en M. Solleveld; P. C. de Jong en D. A. M. van Meegen; P. L. Bakker en M. Bronmeijer; F. J. Gijsman en E. M. Petit; H. H. D. van Amsterdam en J. M. Kok; J. Heemskerk en G. M. de Keizer; J. P. Kwestro en M. M. de Keizer; T. J. L. M. Goud en T. Harms; H. R. Buma en E. Sierat; G. van Ginkel en H. H. Donker; T. F. J. M. de Haas en H. L. Ellens; W. R. B. Acker en I. van Eijk. AGENDA MAANDAG 5 JULI Kath. Alma-ma ter Koor: Repetitie afd. heren bij de heer Janson, Lan- gebrug 33 om 8 uur; afd. dames: Ge bouw Toonkunst, Rapenburg, om 8 uur. DINSDAG 6 JULI Kath. Harmonie-Kapel, afd. mu ziek repetitie voor concert om 8 uur zaal Maria Gijzensteeg. Eerste Kringtoernooi op Leidse Hout - een succes Op de banen van het tennispark „De Leidse Hout" organiseert de Kring Leiden voor het eerst in haar bestaan een Kringtoernooi. En dat het een groot succes is geworden blijkt wel hieruit, dat bijna alle ster ke spelers en speelsters acte de pré- sence gaven. Men speelde alleen dub bels en de tijdsduur van iedere wed strijd was 55 minuten, daar men an ders met een ernstig tekort aan ba nen te kampen zou hebben wegens het grote aantal inschrijvingen. In de dubbelspelen B was de kwantiteit niet zo groot, maar was de kwaliteit dermate hoog, dat men hier een hal ve oomipetitie speelt. In het heren- dubbel B zijn F. Bonite-A. v. Zuuren sterk favoriet. Zij wonnen tot nu toe alles vrij gemakkelijk, al haalden ze alle geluk aan hun zijde, toen zij J. Noondiman-H. Meyer (Unicum) op het nippertje met 16-14 klopten. De strijd om de tweede plaats is nog volkamem open, daar er vele teams gelijk staan. In het gemengd dubbel B zijn al leen Els Heymans-H. Mulder (Room burg) en Maureen v. Glabbeek-H. Meyer (Unicum) nog ongeslagen, zo dat deze onderlinge strijd wel beslis send zal zijn. Een prognose is zeer moeilijk, al zijn wij geneigd de Room- burgers iets betere kansen toe te kennen. Een goede pirestatie leverdien Helma de Vries en Lodewijk Kallenberg (Unicum) door het sterke Leidse Hout-duo Inge Neboer en A. v. Zuu ren met 1211 té verslaan, na bijna de gehele wedstrijd tegen een ge ringe achterstand te hebben aange keken. In de herendubbel C zullen J. Koo reman-J. Vodegel (de Munnik) we] met de eer gaan strijken, al kunnen zij van P. v. Berghe Henegouwen en J. den Holder op sterke tegenstand rekenen. Eerstgenoemden tellen in B ook geducht mee, getuige him drie over winningen uit 4 wedstrijden. Het ge mengde dubbelspel C gaat ongetwij feld naar Helma de Vries en Lode wijk Kallenberg. Het Unicum-duo is dermate goed op dreef, dat de zege hen onmogelijk kan ontgaan. Onder leiding van wedstrijdleider H. Mul der (Leidse Hout), wordt het toer nooi vandaag en morgen voortgezel, waarbij vele spannende finalepartij en op het programma staan. Doch nu reeds is dit toernooi een dermate groot succes, dat het wel tot een jaarlijks weerkerend evenement zal uitgroeien. De uitslagen luiden: HERENDUBBEL B T. v. Aelst-H. JansenM. Harteloh- H. Blankhart 7-13; T. v. Aelst-Jansen F. Bonte-A. v. Zuuren 5-19; J. den Holder-W. v. WijkT. v. Aelst-Jan sen 14-10; J. Kooreman-J. Vodegel T. v. Aelst-Jansen 168; H. Kraamen- burg-H. TemminkT. v. Aelst-Jan- sen 12-9; J. Noordman-H. MeyerK. Kraanenbuirg-H. Temmink 16-6; J. Noordman-H. MeyerF. Bonte-A v. Zuuren 1416; J. Noordman-H. Mey erJ. Kooreman-Vodegel 10-13; J. Noordiman-H. Meyer—M. Harteloh- H. Blankhart 156; J. Kooreman-J. VodegelM. Harteloh-H. Blankhart 147; J. Kooreman-J. VodegelJ. den Holder-W. v. Wijk 912; K. Kraanenburg-H. TemminkJ. den Holder-W. v. Wijk 97; F. Bonte-A. v. Zuuren—M. Harteloh-H. Blankhart 14-9; K. Kraanenburg-H. Temmink M. Harteloh-H. Blankhart 116. GEMENGD DUBBEL B E. Heymans-H. Mulder-R. v. Ditz Huyzen-H. Jansen 10-7; E. Heymans- H. Mulder-H. de Vries-L. Kallenberg 11-9; E. Heymans-H. Mulder-H. van Willigen-J. v. Willigen 16-7; M. van Glabbeek-H. Meyer-H. v. Willigen- J. v. Willigen 17-6; M. v. Glabbeek- H. Meyer-R. v. Ditz Huyzen-H. Jan sen 12-6; L. Cohen-B. Lim-R. v. Ditz Huyzen-H. Jansen 11-8; L. Cohen- B. Lim-H. v. Willigen-J. v. Willigen 15-7; L. Cohen-B. Lim-E. Heymans. H. Mulder 5-11; H. de VriesL. Kal- lenberg-I. Nyeboer-A. van Zuuren 12-11. HERENDUBBEL C lste ronde: P. v. Berghe Henegou- wen-Den Holder-Braakman-Dorlandt 19-4; Ten Bosch-Krul-Links-Ruiten berg 24-3; Kooreman-Vod egel-Ge- mert-Gijsinck 23-3; F. Pino-C Parle- vliet-Cohen-Schelke 17-7; Rooder- mond-Vroegop - van Egmond-Nagel 15-5; Engelenburg-v. Straaten-Hier- neis-Mulder 6-12; Grimbergen-Stok- kermans-Oost-Mulder 12-10; Zwa- renstein-Hut-Aldershof - v. d. Wete- rink 13-9. 2de ronde: P. v. Berghe Henegou wen-J. den Holder-Ten Bosch-Krul 17-6; Kooreman 1Vodegel-Fino-Parle- vliet 15-8; Roodermond-Vroegop - Hierneis-Mulder 10-8. GEMENGD DUBBEL C lste ronde: H. de Vries-L. Kallen- berg-Beer-Koemans 12-0; mevr. Co- hen-Hut - Oost-Ebbink 17-5; mej. Spaas-Roodermond - Allaart-Cohen 14-7; mevr. Mulder-Mulder-mej. Hel- lenberg-Knegt 12-11; A. v. Venetiën- v. Aelst-mej. Giberius-Hierneis 14-8- mevr. Zandvoort - Aldershof - mej. Venne-Dorlandt 16-7; mej. Dorlandt- Vodegel - mevr. Grysinck-Grysinck 2de ronde: H. de Vries-L Kallen- berg-mevr. Cohen-Hut 12-6; mej. Spaas - Roodermond - Hellenberg Knegt 12-4; v. Rijssel-Vroegop-v. Ve- netiën-v. Rijssel 14-8; mej. Dorlandt- Vodegel-mevr. Zandvoort-Aldershof ZOETER WOITT1E Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het propedeutisch- examen elektrotechnisch ingenieur geslaagd, de hear D. van dier Hoek. NOORDWIJKERHOUT OPNIEUW BRAND BIJ DRAKA Plotseling fel oplaaiende vlammen en een zware rookkolom op het ter rein van de Draka aan de Haarlem- mertrekvaartweg deden vijf a zes omwonenden naar de telefoon grij pen en de brandweer alarmeren. Met de miljoenenbrand van enkele jaren geleden nog vers in het geheu gen verscheen de vrijwillige brand weer van Noordwijkerhout in de kortst mogelijke tijd met vol materi aal op het terrein van de brand. Daar hadden enkele personeelsle den van de Draka zelf waar de motorpomp dag en nacht voor gebruik gereed staat en van het naastge legen bedrijf van de Ned. Hekwer ken Industrie met gezamenlijke krachtsinspanning drie straalpijpen bemand en uitbreiding weten te voor komen. De geheel van het bedrijf vrij staande loods met afgeslagen schuim- plastic-afval en enkele fietsen wer den een prooi der vlammen. De met de brandweercommandant F. H. Stikkelbroeck ter plaatse ver schenen rijkspolitie onder leiding van groepscommandant adjudant A. H. Knauf stelt een onderzoek naar de oorzaak van de brand in.. Mede ter plaatse was de loco-bur gemeester, wethouder H. Th. Janssen. VOORSCHOTEN BRANDWEER MOEST TWEE MAAL UITRUKKEN Vorige week zajterdiag rukte de brandweer van Voorschoten uit voor een wedstrijd te Oostvoorne, waar de ploeg een mooie 2e plaats behaal de, doch gisteren moest de brandweer tweemaal uitrukken om het geoefen de in praktijk te brengen, 's Morgens werd brandalarm gegeven om 8.30 uur. Brand in een leegstaande boer derij op de Horst, de voormalige boer derij van Van Wissen. Toen de brand weer aankwam sloegen de vlammen al door het rieten dak. De brand, een uitslaande brand, werd met twee spuiten bestreden. Een handicap was hier, dat het bluswater van verre af stand uit een poldersloot moest wor den gehaald. De brandweer had het vuur echter spoedig bedwongen. De vloeren en het onbesohoten rieten dak werden een prooi der vlamimen. Deze boerderij, eigendom van H.M. de Koningin, was voor een belangrijk bedrag verzekerd. Binnenkort zal de ze woning weer worden bewoond. De rijksrecherche en de rijkspolitie zoe ken nog naar de oorzaak van de brand. Gisteravond kwam de brandweer voor de tweede maal in aktie. Leden van de brandweer waren juist bezig met het in orde brengen van het ma teriaal toen er alarm kwam: brand in de timmerfabriek Mevo aan de Dobbeweg. De twee wagens werden direct bemand en rukten terzelfder- tijd uit. De slangen van de lage druk spuit werden op de waterleiding ge koppeld en konden direct het vuur aantasten in het „mothok", waar de brand was uitgebroken. De nevelspuit kwam even in aktie om de fabriek en het aangebouwde woonhuis in bescherming te nemen. De brand liet zich erger aanzien dan het in wezen was. De rookontwikkeling was enorm. Door de snelle melding en het snelle ingrijpen van de brandweer bleef de schade hier beperkt tot het uitbran den van het mothok, wat bovendien nog van beton was. De toegangsdeu ren zijn verbrand, GEVRAAGD Ie jaars student zoekt kamer in Leiden of omg. Tel. (04400)-27270, of br. onder nr. 2113 bur. v. d. blad. Jongeman zoekt zo spoedig mogelijk in War mond of directe omgeving een gerneub. zit-slaapka- mer met volledig pension, weekends afwezig. Br. on der nr. 9937 bur. v.d. blad. DIVERSEN Opel Kadett. Volkswagen en V.W Samba busje Rij school en verhuurbedrijf Remmerswaal, Leiden, Utr Jaagpad 16a. tel. 21966 Voorschoten. Essenlaan 5. tel 3924. 3? Autorüles VAMOR Rijschool Frans Goddijn, Leedestri at 8 Les in Opel Rekord en Kadett. Telef. 34430. bgg 25574 G? Welke Antoniusvriend helpt mij bij de bouw van Antoniuskerk Pastoor N. J Commandeur, Leiden, giro 70190. Voor Zoeterwoude VA- MOR Auto Rijschool Suy- ten Dr v Noortstraat 17a. tel 01761 5105 Stomp- wük. Lessen in Taunus 17 M 1965. Theorie-avon den met lichtbeelden Naar Italië en Spanje zonder problemen met on ze stevige imperial welke geheel geplastificeerd zijn, mei. montage voor 39 50. Automobielbedr Rijnland n v tel 24647, 5 Mèilaan 7 Papengracht 4-5a. 10 Rijlessen voor 47.50 Losse lessen 6 50 Fonkel nieuwe lesauto's Gediplo meerde instructeurs Bondsautorijschoo] „De Centrale", telei (01710)— 24600 bg.g 22287 Electr. techn. install.- hedrijf J. W. Timmers, land. erk. installateur. Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties. Verkoop van alle electr. apparaten Surinamestraat 30. Leiden tel. 23374. 3T Gediplomeerd Vamor- rijschool „Diana". 5 Mei laan 39. Leiden, tel. 40081. geeft rijles met volledige garantie in de nieuwste Sim ca's 1965.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3