Medische diensten VLIEGRAMP IN CALIFORNIE Diploma-uitreiking Middelbare Handelsavondschool „St. Pieter" Gevechten in Dom. Republiek Betoging en bomaanslag in Algiers Kritiek van Verwoerd op Nederlandse gift Meisje vermist Ook Jacq. Vernooy in Ned. jeugdploeg Brinkers' ballon in Boskoop geland met uitnodiging voor tuinfeest TELEFOONTJES ZATERDAG 26 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komen de weekeinde nemen waar de artsen (wijzigingen voorbehouden): H. Jas- perse, Witte Singel 72, tel. 24961; dkt. Gaasbeek, Hoge woerd 138, tel. 20266; dkt. Postel, Witte Singel 69, tel. 23089; dkt. v. Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509; dkt. Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 31337. Apotheek: Doezastraat 31, tel. 21313. Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Tandarts: zie de raambor- den. Aarlanderveen Zie Zwammer- dam. Alkemade en Leimuiden Dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwete- ring, tel. 01712-202; dkt. v. Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Rijn Zaterdag: dkt. H. v. Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206. Zondag: dkt. W. Cornet, Kievit- Leidse Universiteit Aan de Leidse universiteit is de heer J. J. Schipperheyn, geboren te Oudenrijn (thans gemeente Vleuten- de Meern) wonende te Den Haag, gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der geneeskunde op proef schrift getiteld „Contrast detection in frog's etina". De promotie geschied de cum laude. Promotor was prof. dr. J. W. Duyff. De heer J. B. Th. Aten, geboren te Emmen en thans wonende te Voor burg, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift ge titeld „Sedimentiesnelheid en visco siteit van desoyribonucleinezuur met groot molecuulgewicht". Promotor was prof. dr. J. A. Cohen. De heer D. van den Berg, geboren te Haarlem en thans wonende te Voorschoten, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der genees kunde op proefschrift getiteld „Me ting van de cerebrale bloeddoorstro- ming met behulp van radioactieve isotopen". Promotor was prof. dr. J. W. G. ter Braak. Geslaagd zijn voorts voor de exa mens: doet. ex Ned. Recht mej. Chr. Rijken (Amsterdam), en de heren M. C. van Mourik Broekman (Breda), B. A. J. M. Peek (Wassenaar), R. M. L. M. Magnee (Den Bosch), H. Th. M. Coonen (Houthem). Doet. ex. geschiedenis mej. W. M. J. de Boer (Oegstgeest) en de heren H. G. van Beek (Heemskerk), H. D. Schneider (Den Haag) en P. J. Monte (Den Haag). straat 48, tel. 3697. Apotheek Som berg, Wilhelminalaan 67. Bodegraven Dkt. C. v. Beek, Vijverlaan, tel. 2266; zr. A. de Groot, Irenestraat, tel. 2566. Boskoop Dkt. De Wilde, tel. 2470. Wijkverpleging: zr. Dam, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt Le Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tand arts v. Hilvoorde, Bollenstraat, Voor hout, tel. 02532-6240. Apotheek, Vier kant, Lisse, tel. 02530-3608. WGK: zr. M Glas, Meerstraat 306, tel. 5351. Katwijk a. d. Rijn Dkt. H. M. Hueting, tel. 2102. Apotheek, Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek, zie Kat wijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Zr. v. Leeu wen, H. Rijndijk, Zoeterwoude, tel. 01710-34673. Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714-278. Langeraar en Woubrugge Dkt. A. M. v. Dongen, Nieuwveen, tel. 01723-101. WGK: zr Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp Dkt P. v. 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Apotheek' Haven Apotheek, zie Leiden. Lisse Dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Apotheek en tandarts, zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030. WGK: tel. 2338 Groene Kruis, tel. 2907. Apotheek Duinrand, zater dag tot 13 uur, aan Zee: zaterdag van 8-18 uur, zondag van 11.30-18.00 uur. Noordwijkerhout Dkt. Kruyt, Voorstraat 85, tel. 2030. streek, zie Hillegom. Dkt. Van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Oegstgeest Dkt. D. Held, Mare- laan 36, tel. 52255. WGK: zr. Jopiere, tel. 52426, b.g.g. 01718-2815. Oegst- geestse apotheek geopend. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Tandarts Bollen streek, zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout en Warmond Dkt. J. H. Lempers, Julianalaan 82, tel. 6140. Voorschoten Dkt. J. M. Abar- banel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Tand arts C. H. Kengen, Kon. Wilhelmina laan, melden za. en zo. 9.30 uur. Apo theek, zie Leiden. Wassenaar Dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3097; H. S. Boo- gaart, Storm van 's-Gravenzandeweg I, tel. 4466. Apotheek, Langstraat 86, tel. 2141. Zoeterwoude Zie Hazerswoude. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. Alle inzittenden (99) gedood Een C-135 transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht met 72 mariniers en een bemanning van twaalf koppen aan boord is vrijdag bij El Toro in Californië neerge stort. Alle inzittenden verloren daar bij het leven. Het straalvliegtuig was omstreeks 02.45 uur plaatselijke tijd (10.45 uur Ned. tijd) van de luchtmachtbasis van El Toro opgestegen voor een vlucht naar Hawaii. Het radarcon tact was kort daarna verloren gegaan. Het toestel is neergestort in een bergachtig gebied tussen El Toro en het Irvine-meer. Een laag wolkendek hangt over het gebied en er viel een lichte regen. Het verongelukte toestel is afkom stig van de basis McGuire in New Jersey. De C-135 is de militaire ver sie van de Boeieng-707. De militairen begaven zich hoogst waarschijnlijk naar Vietnam. Zij zouden namelijk na een tussenlan ding in Honoloeloe naar Okinawa, de vertrekbasis voor Vietnam. De r.k. middelbare handelsavond school „St. Pieter", gevestigd Oude Vest 193, heeft zich in haar elf jarig bestaan een uitstekende naam ver worven en geniet in Leiden en verre omstreken een ruime bekendheid, getuigen de ruim driehonderd leer lingen, die de school avond aan avond bezoeken. Ook het rijk, onder wiens toezicht de examens staan, heeft het diploma van de school erkend en geeft met deze erkenning dit diplo ma ook de nodige waarde en aan zien. Elk bedrijf zal bij zijn perso- neelskeuze voor het kantoor aan dit diploma ook de juiste waarde toe kennen: d.w.z. een bewijs van de kennis van de bezitter, maar tevens ook een bewijs van doorzettingsver mogen. En gisteravond was het voor 113 leerlingen van de school een grote gebeurtenis. Aan 73 leerlingen werd het diploma 3-jarige cursus uitge reikt, terwijl 30 leerlingen de 5-jarige cursus met succes hadden doorlopen. De directeur, pater drs. P. Gilden, was dan ook trots toen hij een goed gevulde Stadsgehoorzaal mocht be groeten. Aanwezig waren o.m. deken W. Haring, het voltallige bestuur en het lerarencorps. Pater Gilden feliciteerde zijn jon gens en meisjes en bewonderde hun moed en doorzettingsvermogen om drie of vijf jaar na hun dagtaak weer aan de studie te gaan en zich daar voor veel te ontzeggen. De directeur waarschuwde zijn pupillen om in deze moderne tijd geen zuivere ma terialisten te worden en om naast materiële welstand toch vooral te blijven streven naar een harmonisch ontwikkelde mens en de hogere waarden van het leven niet uit het oog te verliezen. Spreker spoorde zijn leerlingen aan om nu niet te blijven staan, hun leven nog meer te verrijken door verder te studeren en te ontwikkelen. Vóór de uitreiking zelf, sprak ook deken Haring nog een woord van felicitatie, maar ook van bewondering voor de geslaagden. Hij noemde het geen sinecure om t.v., radio en an dere prettige dingen van het jonge leven te laten staan voor de school banken. Spreker prees ook de team geest onder de leraren, die samen met de leerlingen de school haar goede naam hebben gegeven. Hierna werden de leerlingen op het podium geroepen om trots hun diploma in ontvangst te nemen. Na de uitreiking reikte ir. Rom als vertegenwoordiger van de Ned. Mij voor Handel en Nijverheid de bronzen erepenning met oorkonde uit aan Kees Lek uit Langeraar die, hoewel niet de beste cijfers, toch wel bij uitstek had getoond het meeste doorzettingsvermogen te hebben en zonder één avond verzuim drie jaar lang de cursus had gevolgd met meer dan normale inspanning. De met lof geslaagden van de 3- jarige cursus Ria Hooymans en Koos Schreuder, een verloofd paar, ont vingen van de directeur gezamenlijk een strijkijzer, terwijl de met lof ge slaagden van de 5-jarige cursus een ballpointset met inscriptie ontvingen. Namens de 3-jarige cursisten dank te Gerard Groenendijk allereerst de leraren voor het vele werk dat zij bezorgd hadden en bood hun allen een boekenbon aan. De directeur ontving van hen een mooie bureau stoel. Als cadeau van de 5-jarige cursis ten bood Peter Deitmers pater Gilden een bijpassende lamp aan en in een geestig speech je de leraren een proe ve van geèstrijk vocht. Na een dankwoord voor de ca deaus nodigde pater Gilden de jeugd uit om nog enkele uurtjes de span ning van de examendagen eens af te reageren in een gezellig samen zijn en te genieten van een dansje, dat uitstekend geleid werd door de heer C. Nieboer en waarvoor de O.K. Rythme Stars o.l.v. Frans Houps het nodige muzikale rythme verzorgden. Geslaagden 3-jarige cursus: Bella Alkemade, Noordwijk; Cees van Abswoude, Oegstgeest; Mieke Bakker, Leiden; Corrie v. d. Berg, Noordwijk; Wil Beugelsdijk, Noord wijk; Gerard Blokhuizen, Leiden; Plonie van Bohemen, Stompwijk; Corrie van Bohemen, Stompwijk; Mairry van Bohemen, Stompwijk; Ag nes v. d. Brink, Oegstgeest; Peter Brouwer, Noordwijk; Tiny Compier, Leiden; Diny Diemei, Voorhout; Su zan Diemel, Voorhout; Mieke van Dorp, Leiden; Leo Droogh, Voorscho ten; Ineke Elstgeest, Roelof arends veen; Nel Elstgeest, Roelof ar ends veen; Wim van Emmerik, Roelof- arendsveen; Olga van Evert, Leiden; Jacques de Faber, Leiden; Ruud FRANS GARNIZOEN DICHTER BIJ OOSTDUITSE GRENS Een Frans regiment luchtverdedi ging met Europese Hawk"-raketten zal op 1 julli uit Kehl bij de Duits- Franse grens naar het gebied van München vertrekken, dichter bij de grens met Oost-Duitsland. In Bonn wordt dit opgevat als een verande ring van de Franse houding in de Navo. De Farnsen hebben tot nu toe geaarzeld hun voorutigeschoven Na vo-posities in te nemen, blijkbaar omdat zij betere betrekkingen met Oosteuropese landen willen. Dit wordt nu de eerste Franse ludhtverdiedi- gingseenheid onder de Navo en de Franse eenheid, die het dichtst bij de grens met het oostelijk blok ligt. Welingelichte kringen in Bonn be schouwen deze stap als een gevolg van de besprekingen tussen De Gaulle en de minister van defensie, Messmer, onlangs in Bonn, Bij straatgevechten in San Francis co de Macoris, een plaats in de Do minicaanse republiek, zijn vrijdag verscheidene personen gedood. Een vier man sterke groep van d.e OAS, die per hefschroefvliegtuig uit de hoofdstad San Domingo naar San Francisco de Macoris is gevlogen, om een onderzoek in te stellen, heeft meegedeeld dat het vrijdagavond weer rustig was in deze stad. De groep verklaarde verder dat politie en militairen van de „regering van nationaal herstel", onder Imbert, de toestand beheersen. Politie en militairen ter plaatse deelden de OAS-groep mee dat aan hangers van de „regering der grond- wettigen", onder kolonel Caamano, uit het door deze regering gezette deel van San Domingo naar San Francisco de Macoris waren getrok ken, dat zij vervolgens poogden te be zetten, hetgeen tot de straatgevech ten leidde. Van de „opstandelingen" werden er acht gedood en dertig gevangen genomen. Aan regeringszijde werd één soldaat gewond. De militairen der „regering van nationaal herstel" hebben een grote hoeveelheid wapens en ammunitie buit gemaakt. Enkele honderden jongeren zijn vrijdagavond een betoging begon nen tegen het nieuwe bewind. Zij schreeuwden kreten als „Boume- dienne, moordenaars" en ,Leve Ben Bella". Zij trokken in de richting van het stadscentrum. 45 Algerijnen, die enkele dagen geleden aan betogingen deelnamen zijn berecht. Negentien betogers wer den tot voorwaardelijke gevangenis straffen veroordeeld en 15 jongeren werden in vrijheid gesteld. Elf per sonen kregen straffen variërend van 15 dagen tot drie maanden. Uit goede bron in Algiers werd vernomen dat in de „Club des Pins", waar zaterdagmiddag de con ferentie van Afrikaans-Aziatische minister van buitenlandse zaken be gint, vrijdag een bom is ontploft. Bij de aanslag zouden 5 personen zijn gedood. Het Algerijnse persbureau meldt dat een twaalftal personen is ge wond. Er zou ook materiële schade zijn aangericht. Vijfendertig Arikaanse en Aziati sche landen zijn ail in Algiers verte genwoordigd en Algerië zal niet in gebreke blijven bij de vervulling van zijn plicht aiis gastheer voor de Afrikaans-Aziatische conferentie, zo heeft een woordvoerder van het Al gerijnse ministerie van buitenlandse zaken vrijdagmiddag meegedeeld. Premier Verwoerd van Zuid-Afri ka heeft vrijdag kritiek geleverd op het Nederlandse voornemen om 100.000 gulden beschikbaar te stellen voor het „Defence and air fund", een organisatie die hulp verleent aan be klaagden krachtens de Zuidafrikaan- se sabotagewetten. Tijdens een toespraak in De Aar zei Verwoerd, dat de uitleg van de Nederlandse regering, dat de voor gestelde gift uit menslievende over wegingen zou worden gedaan, on aanvaardbaar is omdat de bedoeling er van was verzet tegen de apartheid te tonen. Premier Verwoerd kan evenmin de verklaring van de verenigde opposi tiepartij aanvaarden, dat de Neder landse regering in onwetendheid heeft gehandeld. Niet alleen heeft zijn re gering de Nederlandse regering op de hoogte gehouden, het is volgens dr. Verwoerd de plicht van iedere natie zich te beraden „alvorens de neus in andermans zaken te steken". De inspecteur corpschef van de gemeentepolitie te Haren (Gr.) ver zoekt namens de ouders bekend te worden gemaakt met de verblijf plaats van Albertha Trijntje Bakker, oud 17, jaar wonende te Haren, die op 16 juni de ouderlijke woning heeft verlaten en sindsdien spoorloos is. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang plus minus 1.70 m., slank postuur, donkerblond sluik haar, ovaal gezicht, gekleed in blauw gekleurde jas met goudkleurige kno pen. Rose japon en dito vest Nylon kousen en bruine suède schoenen. Een ieder die inlichtingen kan ge ven wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met voornoemde in specteur corpschef, telefonisch te bereiken onder nummer 05900-44744 of met de plaatselijke politie. Marijnen curator van Nijmeegse universiteit Oud minister-president mr. V. G. M. Marijnen uit Den Haag is be noemd tot curator aan de katholieke universiteit van Nijmegen. Na Marga Kortekaas heeft ook Jacq. Vernooy als tweede Spartaan een uitnodiging ontvangen om mor gen deel te nemen aan de jeugdin- terland Mittelrhein - Nederland - België, die in de Duitse plaats Meer beek wordt gehouden- De Spartaan atleet neemt deel op het onderdeel 1500 meter steeple-chase. Ter gelegenheid van het zilveren bestaansfeest van het Zoetermeerse be drijf van de fa. Brinkers, is gisteravond plm. 9 uur aldaar een ballon op gestegen, bemand door de heer Steeman uit Den Haag, met als passagiers mej. J. Colijn uit Zoetermeer en de zoon van de burgemeester dier ge meente. De bedoeling was dat de burgemeester van de gemeente waar de ballon zou landen, deel zou nemen aan een tuinfeest, dat de fa. Brinkers ter gelegenheid van haar jubileum gaf. Ongeveer 25 minuten na de op stijging landde de ballon in Boskoop op een land bij de Spoelwijkse dijk. Na berging van de ballon brachten de ballonvaarders de uitnodiging voor het tuinfeest aan wethouder Taat over. De burgemeester bevond zich nl. niet in zijn gemeente. De verraste wethouder gaf aan de uitnodiging gehoor en spoedde zich naar Zoetermeer. Floor, Katwijk; Nel van der Geest, Oud Ade; Ton Gottenbos, Leiden; Gerard Groenendijk, Leiden; Ada de Haas, Stompwijk; Antoinet Heems kerk, Leiden; Peter Heemskerk, Noordwijkerhout; Ria Hooijmans, Oegstgeest met lof; Corrie van der Hulst, Hazerswoude; Jan van der Hulst, Voorhout; Beppie Janson, Stompwijk; Coen Kemp, Oegstgeest; Hans Kerkvliet, Voorhout; Johan de Klerk, Oud Ade; Wil Knijnenburg, Oegstgeest; Wim Koeleman, Hazers woude; Kees Lek, Langeraar; Dick Lek, Langeraar; Marty Luiten, Stompwijk; Gerard van der Meer, Leiden; Ria van der Meer, Rijp we tering; Libor Menken, Leiden; Janny Meul, Leiden; Tim Nagy, Hongaar; Mar tie Onderwater, Zoeterwoude; Leny Onderwater, Zoeterwoude; Ma rian Pieterse, Voorschoten; Lea van der Poel, Leiden; Annelies Pont. Léi- den; Cock van Rijn, Stompwijk; Kees Rijsbergen, Leiden; Annet van Rijt hoven, Leiden; Yvonne van Rijzen, Noordwijk; Gerda van Schie, Hoog- made; Marian van Schie, Leiden; Henk van Schie, Hoogmade; Erna Schouten, Leiden; Koos Schreuder, Leiden met lof; Adri Spadon, Lei den^ Jacques van Steen, Leiden; Ti ny van Steenbergen, Leiden; Aad v. Steijn, Leiden; Ineke Stokman, Oegst geest; Jos Straathof, Zoeterwoude; Ineke van Swieten, Stompwijk; Ge rard v. Tol, Leimuiden; Anton Tous- saint, Leiden; Marian Visser, Lei den; Joke Wiersma, Leiden; Jos van der Zwet, Roelof arendsveen; Annet v. d. Zwet, Roelofarendsveen; Nel Opdam, Oud Ade. Geslaagden 5de klas: Corrie Aanhane, Katwijk; Peter Detmers, Zoeterwoude; Annie Duy- nisveld, Voorschoten; Dineke v. d. Graaf, Noordwijk; Harrie Heerings, Voorhout; Jos van der Hoorn, Lei muiden; Herman de Jong, Voorscho ten; Bep de Keijzer, Hazerswoude; Elly Klein, Roelofarendsveen; Nico van der Meel, Leiden; Jan Knijnen burg, Oegstgeest; Leo van Leeuwen, Leiden; Koos Peperkorn, Noordwijk; Anneke de Klerk, Oud Ade; Anneke Pompe, Leiden; Thea Salman, Noord wijk; Ineke Scheffers, Leiden; Theo van Schie, Katwijk; Piet van Steijn, Zevenhoven met lof; Arthur Stief el- hagen, Leiden; Sjaan van der Valk, Katwijk; Theo Valk, Leiden; Hans van Veldhuizen, Leiden; Marian van Velzen, Voorschoten; Jan Verkade, Noordwijk; Greet Versteegen, Zoeter woude; Aad Volgering, Leiden met lof; Kees van Wetten, Hazerswoude; Fred van der Woerd, Leiden; Coby Zonneveld, Noordwijk. AANGEBODEN g Muzieklessen. Gitaar accordeon-, saxofoon-, trompet- klarinet- uke- lele-, mandoline-, piano electrische gitaar, basgi taar-, drumcursussen. In strument in bruikleen of op gemakkelijke condities Muziekschool Zwaag (dir. J. Nederlof). Korevaarstr 5. Leiden. g Zelfklevende letters en cijfers, in weerbesten- dig vinyl. Voor op uw deur, ruit of auto. Ontel bare mogelijkheden, 6 ma ten 10 kleuren w.o. zilver, goud, rood fluor. „De Schilder", N. van Groenin gen, Morsstraat 31. g Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. g Maak nu uw tuin mooi: alles voorradig, grote keuze eternitbakken, geraniums, salvia's, lobelia's, petunia's, afrikanen, verbena's en margrieten. Bloemenmaga zijn C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21 te Leiden. Telef. 20550. g Imperial geheel geplas tificeerd, passend voor al le luxe wagens, incl. gra tis montage 39.50. Auto mobielbedrijf Rijnland n.v. tel. 24647, 5 Meilaan 7, Pa- pengracht 4-5a. g Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen o.a. visitekaart]est ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank. en uw zakendrukwerk, enz. Prima afwerking, vlotte bediening". Druk werk service Halpa Haar- lemmerstr. 64. tel. 24185. 3? Geplastificeerde impe rial, geheel demontabel met stevige opbergdoos, de oplossing voor uw vakan tie- en weekendproble men voor 39.50, incl. mon tage. Automobielbedrijf Rijnland n.v., tel. 24647, 5 Meilaan 7, Papengr. 4-5a. g Hardboard, zachtboard, tegelboard, brandvrijboard schoorsteenplaat. spaan derplaat kolfplaat plas ticplaat. Triplex, multi plex, meubelplaat in di verse dikten en breedten Aan de plaat of op maat gezaagd, v/h Voordijk's Houthandel. Mare 1Ó6. Leiden, tel. 22017 g Voor beddenreparatie naar De Kleine Winst, Haarlemmerstr. 51. Over trekken in één dag klaar! 2-pers. vanaf 26.50; 1-pers. vanaf 19.50. g Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto van Bemmelen, Zuidbuurtse- weg 30, Zoeterwoude. tel. 01715--353 g Balatum linofeit, lino leum, tapiflex, flexard. Keuze uit tientallen des sins. Vakkundig gelegd, v. d. Horst, Vijf Meiplein 36. tel. 22705. Leiden. g Aangeb. wegens over compleet een Renault Dau- phine 1961. Weinig km ge reden. In prima staat van onderhoud. Zandwijk Voor straat 24, Noordwijk. Tel. 01719 - 3209. g 45 modellen kasten met gecombineerde hang- legindelingen. Vervaardigd uit fijnere houtsoorten. Zeer solide constructie. Ook vele modellen wand kasten v.a. 29.75. Houthan del „Den Burcht", Hoog landse Kerkgracht 49, hoek Nieuwstraat, Leiden tel. 33078. g Behang werk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813, buiten kantooruren telef. 31982, en wij komen kij ken en prijs opgeven. Keu ze uit 1000 dessins. Verf handel Pelikaan, Peli kaanstraat 27. g Er is maar één Van deT Berg, die in eigen stoffeer der!] stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824. Trompstraat 66. g Voor de bloementuin. Tien verschillende soor ten bloeiende perkplanten te koop bij grote en kleine hoeveelheden. H. L. Ver haar, Rhijnhofweg 10, Oegstgeest. g Voordeel voor D. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg Gerrit Doustraat 1-27, tel 34824. Trompstraat 66. g Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe wo ning. Krediet voor ieder een tot 5000. voor aan schaf meubilair, woning textiel. Vraag gratis fol der, dan krijgt U algehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. g Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten, geheel pasklaar. Eerste klas materialen zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus en Zn., Minnebroersgracht 9. g Rijwielen vanaf 110.-. Dames en heren, compleet, super sportrijwielen vanaf 125.- met 3 speed en de- railleur. Eroba, Simplex, B.S.A., eriz. Kinderrijwie len v.a. 55.-, 79.-, 89.-. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Leiden, tel. 24409. g 'n Horloge?? Kies een Roamer, een Zwitsers fa brieksmerk, 100% water dicht, 100% condens vrij (Roamer patent drukkast) 17 steens schokvrij ancre- uurwerk, chroom 95.75; staal 110.-. Ruime keuze. Uurwerkkliniek Gorthuis, uurwerkspeciaalzaak, al léén Lage Rijndijk 8. g Goed onderhouden kin derwagen te koop met af neembare kap en bedje. Te bevr.; Ouaie Poststr. 10, Sassenheim. g Aangeboden: 2 motor- valhelmen, waarvan 1 ra cehelm. J. P. Gouverneur laan 48, Sassenheim. g Woningen voótr alleen staanden be Leiden. Geen huu rkam enmisère meer; met 3500.- edigen geld en een maandelijkse termijn voor rente, aflossing en verzekering van ca. 170.- bent U baas in eigen huis! Inlichtingen: iedere dins dagavond. op het Stadhuis te Leiden van 19-20 uur. Schr. inl. n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Nassaiupledn 13, Den Haag, W (070) 636910. g Besch. dame - huish. 62 j. zoekt rustige werk kring: geheel als huisge note bij alleen/z.k. gegoe de fam. Voor lichte bezig heden, verzorging en ge zelschap. Graag hulp voor ruw werk. Liefst buiten. Ook rustend landbouwer. Br. onder no. 2039 bureau van dit blad. g Kapsalon „Cora" v/h Teske, Korevairstraat 7 Ter kennismaking met on ze 3de dameskapsalon een prima goldwave perma nent voor 13.-; kleurspoe- lingen v.a. 3.- Al ons werk onder volle garantie. Tel. g Polyester en houten en opvouwb. roei-, vis-, zeil en toerboten v.a. 345.-; kano's 290.-. B.b.motoren. „Debo-Sports". Da Costa- laan 104, Rijswijk, tel. 070 —984205. g Hypotheken, lage ren te, gemakkelijke aflossing. Inl. Groenestein 25, Ha zerswoude. Tel. 01714-794. g Electr. techn. install.- bedrijf J. W. Timmers, land. erk. installateur. Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties. Verkoop van alle electr. apparaten. Surinamestraat 30. Leiden, tel. 23374. g Alt op de Mare 112 heeft alles voor uw auto vakantiepakket, zoals kluissleutels vanaf 4.60; sleepkabel, touw en staal draad, trapvoetpomp 16.10; bandenspanningmeter 4.15; gevarendriehoek 595 criks, gereedschaptassen, pechlampen, imperials, spdnbindërs. g Alt op de Mare 112 Zweedse grasmaaier 32.50 autostep 10.-, 18.50; dames fiets 32.50, 42.50; Solex 47.50; herensportfiets 47.50 Locomotief sport 62.50; R.S. groen 92.50; Rudge trommelremmen versnel lingen 150.-; zeer goede Solex 225.-. g V.W. de Luxe 1957, verkeert in goede staat, motor en banden, met rol- dak. Te bevr.: St. Jorissteeg 13. g Autogarages 350. schuurtjes 185.Vraagt gratis prospectus. Hout bouw, Ubachs-Kerkrade. g De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958. Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. PERSONEEL g Gevraagd half augus tus: net winkelmeisje en een hulp in de huishou ding. Banketbakkerij Ra- vensbergen, Oude Haven 11, Sassenheim, tel. (02532) - 7758. g Kroon levensmiddelen- bedrijf A. van Leeuwen, v. Vollenhovenplein 1, To renflat, Leiden, vraagt net winkelmeisje. g Gevraagd: jongens om bollen te rapen en bollen- pelsters. Wasbeeklaan 19, Warmond, Tel. 02532-7653 of N. van Reeuwijk, Hoofd weg 1904, Abbenes, Telef. 02534 - 255. week; licht werk; klein huis; geen kinderen. Brie ven J. H. v. d. Poel, Zwar- teweg 8, Oud Ade. g Gevraagd in Rijswijk: een winkelmeisje voor de slagerij, desgewenst in tern. 's Maandags vrij. Br. onder letter D aan R. Paauw, Noordeinde 3, Roe lofarendsveen. g Aangeb.: Jawa 175 c.c., Lg.st., bill, prijs. Tevens een zwart leren jack en 2 valhelmen, ook afz. Te bevr.: Molenlaan 29, Voor schoten. g Aangeb.: electr. zaag- bankje met boorkop en slijpsteen biflll. prijs. Te bevr.: Molenliaan 29, Voor schoten. g Welk flink meisje die veel van kinderen houdt, wil mij in de vakantie een paar dagen per week ko men helpen. Mevr. Tros, Hoge Rijndijk 106, Leiden, telef. 01710—34255. g Net r.k. meisje zou zich gaarne intern geplaatst zien in geziin met Kinde ren. Gaarne opgave van salaris, enz. aan bur. v. d. blad onder no. 9380. WONTNGRUIL 3? Woningruil v. Schie dam n. Leiden. Aangeb. vrij ben.huis met tuin en gr. zolder met str. water. Gevr.: flat of iets derg. Te gen september. Br. onder no. 2040 bur. v. d. blad. g Aangeb. bovenwoning te Groningen, bev. kamer, 3 slaapk., keuken, zolder, baloon en fietsbox, huur 12.80 p.w. Gevraagd: 3 ka merwoning, keuken, berg ruimte in Leiden. Br. voor as. donderd., Aaltje Noor- derwierlaan, huize Rijn en Vliet, galerij 29III, Leiden mevr. J. Verstraaten. TE HUUR g Trouwauto's?? Ieder een is enthousiast over on ze nieuwste zwart of wit- ivoorkleurige bruidscou- pé's en 8-pers. Chrysler volgauto's. Ook U kimt deze bespreken bij H.G.T alleen Zeemanlaan 12a, Leiden. Dir. De Jong, tel. 23055. g Te huur voor trouwge- legenheden: de nieuwste 7-pers. Chrysler trouw- auto's. Ook rijtuigen bij: Gebr. de Jong, kant. Ho- gewoerd 164, telef. 20239. Geen filialen. chauffeur. Opel Rekord Opel Kadett, Volkswagen en V.W. Sam ba-busje. Rij school en verhuurbedrijf Remmerswaal, Leiden, Utr. Jaagpad 16a, tel. 21966 Voorschoten, Essenlaan 5. tel. 3924. 2? Wasmachineverhour Edy. Huurt nu een was machine, blijvend in uw huis voor slechts 2.-. Cen trifuges 1.50 en 1.75 per week aan huur. Ook com binaties. Kan ook eigen dom worden. Bernhardka- de 23. telef. 32039. g Verhuur zonder chaut feur van overwegend nieu we automobielen. Reser veer tijdig uw vakantie auto. N V. Leids Autover huurbedrijf. 5 Meilaan 7 Leiden, tel. 31511. g llw adres voor het hu ren en. kopen van 1ste klas bruidstoilet en trou /kos tuums is fa. Sloos Stihe Rijn 11. tel 20868. Be spreekt vroegtijdig! g Verhuur van Citroën 2 CV 7.- per dag plus 7 ct./ km. Bakker's Automobiel bedrijf. agent Citroën. Sas senheim, tel. 02532-7427: Leiden, tel. 01710-33861. g Huur een koelkast v 12.75 per maand zonder vooruitbetaling, met recto van koop. Vandaag be steld, morgen bij U thuis Bel dan vóór 6 uur 010- 120705 en 's avonds 070- 863977. g Huur Philips-televisie voor 25.95 per maand, zon der vooruitbetaling, maar met recht van koop. Mor gen al bij U thuis" Bel dan vóór 6 uur 010120705 en 's avonds 070—663977.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5