OCCASIONS Geloofsvervolging in de Oekraïne Val van veertien meter hoogte Man vermoordde ouders op een gruwelijke wijze Leidse Universiteit Gevangene ontsnapt E»n vrijgexelientas KRANTENBEZORGERS gevraagd AKTIEVE BEZORGERS VRIJDAG 25 JUNI 1365 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Orthodox prelaat: Mgr. Antony, bisschop van Genève en West-Europa van de Russ. Ortho doxe Kerk in het buitenland, heeft gisteren op een persconferentie in Genève gezegd documenten te heb ben ontvangen waaruit blijkt, dat te gen het klooster en het stadje Pots- Jaev in de Oekraïne een vervolging is ingesteld als nooit tevoren. Hij zei een petitie te hebben, ondertekend door 23 leden van de Orthodoxe ge meenschap in Potsjaev, waarin om steun tegen de vervolging wordt ge vraagd. Op 1 december van heit voniige jaar zouden volgens die bisschop leden van die mül'iifcia een aawvail op 't kloos ter hebben gedaan, de dieuren van de verscheidene cellen hebben inge trapt, vijf monniken hebben gearres teerd en die overigen hebben wegge jaagd. Vrouwelijke gelovigen werden volgens de petitie geslagen, aange vallen en beroofd van hun bezittin gen. De communisten zouden de mon niken tegenwerken „met steun van die autoriteiten der Orthodoxe Kerk in Rusland., die de wil van de com munisten uitvoeren". Voorts hadden zij personen uit eigen kring met de leiding van het klooster belast en de oorspronkelijke Leiders verbannen, aldus de orthodoxe bisschop. Gebruik snelheidsmeters correct Minister Samkalden (Justitie) deelt de mening van de procureurs-gene raal, dat er geen aanleiding bestaat om de controles met de (Philips) snelheidsmeters te doen ophouden. De vervolging in de nog aanhangige zaken wegens overtreding van de maximale snelheid zal worden voort gezet. De bewindsman deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid P. Voogd (Boerenpartij) i.v.m. het gebruik van deze meters. In het ziekenhuis te Heerlen is gis teren overleden de 25-jarige K. H. Leinders uit Neeroetern in België, die woensdagmiddag jl. met zware verwondingen moest worden opge nomen na een ernstig ongeluk op de mijn Willem Sofia te Kerkrade. Bjj werkzaamheden in de steen- brekerij van het bovengronds bedrijf van de mijn was het slachtoffer van een hoogte van veertien meter neer gestort. Het slachtoffer was gehuwd en in dienst van een Belgische aan nemingsmaatschappij. De politie van Houston, in de Ame rikaanse staat Texas, is op zoek naar een .rustige man" van 43 jaar, die zijn vader en moeder, resp. 81 en 79 jaar, in het afgelopen weekeinde met hamerslagen om het leven heeft ge bracht. Na deze dubbelmoord ont hoofdde hij zijn slachtoffers. De hoof den stak hij in papieren zakken, die bij in de koelkast deponeerde. Het zelfde deed hij met de ledematen van de vermoorden, nadat hij hun lijken in de badkamer met een zaag, een schaar en een mes had ontleed. De zoon, Charles Frederick Rogers, is verdwenen. Buren verklaarden, dat hij elke dag zeer vroeg uit het huis, dat hij met zijn ouders deelde, vertrok, om daar eerst 's avonds laat in terug te keren. Hij verzorgde zijn eigen maaltijden. De buren zeiden nog, dat hij nooit met iemand ook maar één woord wisselde. Uit het door de politie ingestelde onderzoek is gebleken, dat Charles Rogers is afgestudeerd aan de uni versiteit van Houston. Hij trad daar op in dienst van een oliemaatschap pij in Texas, waarbij hij tot 1957 bleef. Daarna schijnt hij niet meer te hebben gewerkt. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart AiCMAEA 23 120 m Z Ouessant nr Rotterdam; ACTEON pass 23 Cadiz nir Teesport; ALAMAK 23 vn Ko- ramshar nir Karachi; ALNITAK 22 130 m ZO Salvador nr Rio de Janeiro; ALUDRA 22 130 m W Lisboa nr Ant werpen; ARCA 24 te Durban; BO VENKERK 24 te Durban; CALAMA- RES 24 te Armuelles verw; CASTOR 23 120 m ONO Algiers nr Leixoes; GAROET 24 te Hamburg; HECTOR 23 te Hamburg; HEEMSKERK 23 te Zanzibar; JAGERSFONTEIN 24 vn Hamburg nr Bremerhaven; JAPARA 23 vn Colombo nr Chittagong; KER- MIA 23 te Antwerpen verw; KLOOS- TERDLTK 24 530 m ZZW Cocosedl. nr Aden; KORENDIJK 24 te Hoek van Holland; LADON 23 vn Porto Cabel- lo nr Amsterdam; LOPPERSUM 24 te Le Havre; MAASDAM 24 te Southampton; MED ON 23 vn Free- port nr Mobile; MERWELLOYD 22 te Longview; MONTFERLAND 23 850 m WZW Azoren nr Le Havre; MUSILLOYD 23 960 m ZW Guata- mala nr Callao; NIEUW AMSTER DAM 23 vn Le Havre nr Southamp ton, 23 vn Southampton nr Cobh; OVERIJSEL 23 te Rotterdam; PARK- HAVEN 23 te Santos verw; POEL DIJK 22 te Rotterdam; ROTTERDAM 22 te New York; SARPEDON 23 te Amsterdam; TELAMON 23 300 m N Azoren nr Antwerpen; TOGOKUST pass 23 Las Palmas nr Le Havre; ULYSSES 24 vn Barbados nr Trini dad; WONOSARI 24 te Elbe; WONO- SOBO 22 te Liverpool. Kleine vaart AERDENHOUT 23 te Rotterdam; BREEZAND 23 120 m ZO Noordkaap nr Boston; EERBEEK 23 te Manta- luoto; JURJEN DE VRIES 23 te Rot terdam; PRIMUS verm 25 vn Le Ha vre nr Swansea. Twee Westduitse afgevaardigden in de Bondsdag kregen gisteren tij dens de zitting een hartaanval. Een van hen, dr. Friedirich Willeke, over leed korte tijd later. In verband met de mijnramp bij de Zuidslavische plaats Kakanj. die het leven eiste van 128 mijnwerkers, zijn acht leden van de bedrijfsleiding in hechtenis genomen. De rechtbank van Serajewo heeft een gerechtelijk onderzoek tegen hen geopend. Vijf kinderen van een gezin zijn er dezer dagen in Duisburg getuige van geweest dat hun vader hun moe der vermoordde. Na zijn daad sloot de man zijn kinderen in een slaap kamer op. Hij is voortvluchtig. Aan de rijksuniversiteit te Leiden zijn gepromoveerd: De heer J. D. Speckmann, geboren te Padang en thans wonende te Zoe- terwoude, tot doctor in de sociale wetenschappen op proefschrift geti teld „Marriage and kinship among the indians in surinam". De promo tor was prof. dr. R. A. J. van Lier. De heer D. Bootsma, geboren te Hilversum en thans wonende te Rijs wijk (Z.H.), tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „De invloed van röntgenstraling op de delingscyclus van in vitro gekweekte cellen". De promotor was prof. dr. J. L. Cohen. De heer H. J. Hageman, geboren te Batavia en thans wonende te Lei den, eveneens tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „The addition of bromine chloride to some cyclohexe- ne derivatives (configurational and conformational investigations)". De promotor was prof. dr. E. Havinga. Geslaagd voor de examens kandi daat Franse taal- en letterkunde zijn: de heer J. Helmus (Lisse) en mej. A. C. van der Tuuk Adriani (Den Haag); doctoraal Franse taal- en let terkunde: de heer H. H. W. Scholte (Enschede); doctoraal geschiedenis: de heer J. L. Locher (cum laude) (Oegstgeest); kandidaats II genees kunde: mej. H. W. van Dipten (Lei den), mej. D. M. Dukker van Emden (Amsterdam), mej. H. van Gog (Wa teringen), mej. M. T. Gopner (Den Haag), mej. A. A. J. M. Kampschreur (Den Haag), mej. M. L. Kirnz (Den Haag), mej. I. de Leeuw (Schiedam), mej. R. J. de Neef (Rijswijk), mej. J. F. van Nieuwkerk ('s Gravenzan- de), mej. C. Oppelaar (Hazerswou- de), mej. N. E. van der Valk (Laren/ N.H.), mej. G. J. M. Zeijlmans (Den Haag) en de heren R. S. H. M. Beij- ersbergen (Den Haag), G. O. Boon stra (Delft), H. B. de Brey (Haar lem), J. C. de Bruyn (Pijnacker), D. Brussaard (Rotterdam), A. Con- stande (Alphen a. d. Rijn), L. van Delden (cum laude) (Rijswijk), M. W. van Diggelen (Leiden), J. H. Fast (Rotterdam), P. K. Flu (Driehuis), J. H. J. Hardeman (Den Haag), C. W. van der Have (Voorburg), C. W. Kastelein (Arnhem), Th. M. Keet (Delft), Ch. J. Kerkhof (Amster dam), J. A. de Lint (Den Haag), J. G. N. Megens (Scheveningen), H. L. Molier (Den Haag), C. Ch. A. de Nooijer (Lichtenvoorde), D. G. Nij- huis (Oegstgeest), M. Oele (Wasse naar), Th. L. Peters (Hazerswoude), R. Rambalde (Den Haag), R. P. Re gensburg (Rotterdam), H. D. Ruijter de Wildt (Nijmegen), J. M. Sepers (Haarlem), J. J. Slagter (Schagen), C. A. M. de Swart (Dordrecht), L. L. M. Thomas (Den Haag), W. A. Veenhoven (Emmen), J. L. van Velde (cum laude) (Rotterdam), R. W. Veldhuizen (Leiden), C. W. Verdonk (Den Haag), P. Vink (Den Haag), Z C. van Vuuren (Den Haag), G. A. Wennink (Arnhem), J. B. M. Wasse- ling (Scheveningen). In de nacht van zondag op maan dag heeft, naar eerst thans bekend is geworden, de Italiaan Alfredo Og- boni kans gezien te ontvluchten uit de strafgevangenis aan de Oranje straat te Arnhem. Door een gat te bakken in de buitenmuur van zijn cel kwam hij op een binnenterrein, vanwaar hij met behulp van 'n touw over de hoge muur wist te komen, die het gevangenisterrein scheidt van de buitenwereld. De Italiaan, die nog voortvluchtig is, zat in Arnhem een gevangenis straf van zeven maanden uit, waar toe de rechtbank te Almelo hem had veroordeeld wegens een aantal in braken in Goor. Hij had van zijn straftijd nog ruim een maand tegoed. Westduitse militairen wegens sadisme gestraft Twee Westduitse militairen, die het niet konden zetten, clat een col lega niet rookte, niet dronk en bo vendien mag godsdienstig was, heb ben vorig jaar barbaarse methoden ter hand genomen om de jongeman te „bekeren". Zij haalden hem uit bed, dwongen hem zich geheel te ont kleden en sigaretten te roken. Wan neer hij niet inhaleerde drukten zijn sadistische kameraden brandende si garetten tegen zijn huid. Tot slot moest hij nog vijf minuten lang in die sneeuw liggen. Woensdag werden zij tot resp. zes en zeven maanden gevangenisstraf veroordeeld. Dansen in Zoeterwoude „Dansen in Zoeterwoude" is in de gehele omtrek al haast het handels merk voor een avond gezellig dan sen, met begeleiding van een goede band, in een gebouw, dat altijd voor deze gelegenheden bijzonder leuk in gericht is, waar altijd een bijzonder prettige sfeer te vinden is. Zaterdagavond 26 juni a.s. zal de laatste dansavond zijn in dit seizoen in „Dancing Swingin Don Bosco". „The Vampires", een bijzonder leuk bandje uit Wassenaar zullen deze avond hun medewerking verlenen. Gezien het succes van de laatste dansavonden, zal ook deze avond zeker een bijzonder goede indruk achterlaten. Bij deze afsluiting van zo'n eerste seizoen tenslotte was dit volko men nieuw voor Zoeterwoude is het misschien goed eens terug te zien over dit gehele seizoen. De opzet van deze avonden vooral voor de Zoeterwoudse jeugd in eigen woonplaats op geregelde tijden goed amusement te hebben is wel algemeen bekend geworden. Het is ook niet moeilijk de vraag te beantwoorden of deze opzet geslaagd is. Het enthousiasme van het publiek wordt steeds groter en de belang stelling voor deze avonden is nog steeds groeiende. Het is zonder meer duidelijk dat men door deze avon den in een bestaande behoefte voor ziet! Dat de belangstelling steeds gro ter wordt is ook niet zo verwonder lijk Wy hoeven slechts te denken aan d© laatste drie bijzonder ge slaagde avonden. Respectievelijk het Oranje-tienerbal met Danny and The Flying Arrows, het Oranjebal ongetwijfeld een hoogtepunt met het Espresso combo, en de laat ste dansavond met The flying Birds. Na zo'n bijzonder goed eerste sei zoen kan de Zoeterwoudse jeugd slechts wensen, dat het komend sei zoen, minstens even goed verloopt. homfts nliwwlifr werfc«wde www Ter gelegenheid van de Vrijgezellen-landdag, op Hemelvaartsdag in Amsterdam, krijgt het bestuur van de Nederlandse Vrijgezellenbond de eerste exemplaren aangeboden van de Bachelors Bag, het nieuwe vrijgezellenkoffertje dat door Jolita Lederwaren te Arnhem is ont worpen en vervaardigd. Industrie, mode en publiciteit richten zich met groot elan op tieners, huisvrouwen en aanstaande moeders en zien daarbij doorgaans de vrijgezellen over 't hoofd. Het ontwikkelen van een handig koffer- tasje voor de ongehuwde werkende vrouw en het officieel introdu ceren van deze vrijgezellentas bewijzen echter dat de „altijd vergeten groep" niet altijd vergeten wordt Het is zowel tas als koffertje en bezit de voordelen van beide. Het is zakelijk en toch vrouwelijk. Het kan gebruikt worden bij reizen en werken, bij winkelen en vrijetijdsbesteding. De bergruimte kan zowel Bach als Bacchus herbergen; grammofoonplaatjes en een fles wijn. Maar ook make-up artikelen, weekend lingerie, boodschapjes en reisbenodigdheden kunnen waterdicht in dit kleine, geruite, hoekige koffertasje worden vervoerd. Kortom, het vrij gezellenkoffe«1»e k „op maat" gemaakt voor de on gehuwde werkende vrouw. (Nadruk verboden* De Oostduitse minister van bui tenlandse zaken, dr. Lothar Bolz, heeft om gezondheidsredenen en op advies van zijn artsen zijn functie neergelegd. Dr. Bolz is sinds 1953 minister van buitenlandse zaken ge weest. Onder-minister van buiten landse zaken Otto Winzer is be noemd tot opvolger van Bolz. DE LEIDSE COURANT vraagt voor Ledden en Oegstgeest Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden, telefoon 20935. Laat de kinderen tot Mij komen. Door een droevig onge val werd heden plotse ling uit ons midden weggenomen, onze in nig geliefd zoontje en broertje, kleinzoontje en neefje JAN op de leeftijd van 5 jr. A. J. P. Verduyn G. Verduyn- van Gaaien Thea Peter Familie Verduyn Faimdlie v. Gaaien Aliphen a. d. Rijn, 23 juni 1965 Westkaruaaiweg 16a De ter aardebesteliling zal plaats hebben op D.V. zaterdag 26 juni a.s. op de Oosterbe- graafplaaits. Aankomst aula 2.30 u. TANDARTS J. C. van der Veur PRAKTIJK HERVAT J. Timmers ARTS te Katwijk AFWEZIG van 26 juni tot 12 juli De praktijk wordt waar genomen door de artsen: J. C. J. Lodder, Meeuwen laan 2, teiL 4600 en P. A. Visser, Hageweg 21, telef. 2023. 2 Te koop: een houten roeiboot en een 1 per. kano (nieuw). J. H. Zandvliet, Past. v. d. Plaatstraat 43, Rijp wetering. 2 Huur Philips-televisie voor 25.95 p. maand, zon der vooruitbetaling, maar met recht van koop. Mor gen al bij U thuis? Bel dan voor 6 uur 010—120705 en 's avonds 070—863977. Voorzien van het H. Sacrament der Zieken, over leed geheel onverwacht maar niet onvoorbereid, mijn innig geliefde man en mijn lieve zorgzame vader, de heer Gerardus Vermeulen echtgenoot van mevrouw Josephine Maria Walburga Veltman op de leeftijd van bijna 81 jaar. J. M. W. VermeulenVeltman C. A. M. Vermeulen Leiden, 25 juni 1965 Keizerstraat 32a De overledene is opgebaard in de aula van begra fenis associatie „Ad Sanctos", L. Mare 69. Bezoek uren aldaar van 15-16 uur en van 18.30-19.30 u. Rozenkransgebed: vrijdag- en zaterdagavond te 7 uur in de aula, zondagavond in de kerk onder het Lof van 7 uur. De H. Mis van Requiem wordt opgedragen maan dag 28 jund a.s. in de parochiekerk van de H. Lo- dewyk (Steensdhuuir) te half tien, waarna de be grafenis te 10.45 u. op de r.k. „Zijlpoort". Wij geven nog steed ƒ25- voor uw oude stof zuiger bij aankoop van een nieuwe stofzuiger. Vloerwrijvers. 3 borstel 195.-. Fa. Dusoswa, Turf markt 1-S, Leiden, telef. 24409. Wij ontvingen heden het bericht van het over lijden van de heer H. Zeestraten te Sasaenheim-Voorhout. Hij heeft ons tijdens de oorlog, gedurende 3 ja ren onder de moeilijkste omstandigheden onder dak verleend en ons daarmee uit de handen der Duitse bezetters gehouden. Zijn moedige en on baatzuchtige hulp zullen ons altijd het voor beeld zijn. Amstelveen: L. BENIMA U.S.A., Oaimden: D. BENIMA 2 Zaterdagmarkt. Ter kennismaking onze net he ren sportgoed 2.98. Nu al le maten 1.98. Italiaanse heren pyama's, leuke streep met voorsluiting 10.98 nu 7.97. Nieuwstraat, hoek Hooglandse Kerkgracht, Jap ie. 2 Aangeb.: Opel Kapitan 57, motor en mech. onver woestbaar. Goede banden. Keurig inter. Een ideale vakantieauto (en óók daar na!) voor f 700.- incl. 3 mnd. wegenbel. Inruil V.W mogelijk. Haven 26b, Tel. 24682. 2 Zaterdagmarkt. Onze bekende heren wit rib sportgoed. Het goed dat zo mooi blijft in de was. Ook extra grote maten. Alle maten 1.98. Nieuwstraat, hoek Hooglandse Kerk gracht. Japie. 2 Huur een koelkast v. 12.75 per maand zonder vooruitbetaling, met recht van koop. Vandaag be steld, morgen bij U thuis. Bel dan vóór 6 uur 010- 120705 en 's avonds 070- 863977. 2 Kamer (s) gevr. door besch. rustige jongeman Gemeubileerd geen bezw. Zonder pension. Tel. (070) - 550648. 2 Te koop aangeb.: jon gensfiets. v. d. Sande, Bak- huiyzenlaan 20, Leiden, Tel. 26747. Na 8 uur. T T.V.-nieuws. Van 200.- tot 600.- is uw oude t.v. waard bij aankoop van een nieuwe, serie 1965. Alle merken t.v.-toestellen v.a. 595.- met 2e net. TeL 33677 en 23296. Leiden 2 T.V.-nieuws. Van 200.- tot 600.- is uw oude tv. waard bij aankoop van een nieuwe, serie 1965 Alle merken t.v.-toestellen v.a. 595 - met 2e net. Tel. 33677 en 23296. Leiden. 2 Nu is het tijd om uw huis op te knappen. Wij komen geheel vrijblijvend prijsopgaaf doen. Voor al uw verbouwingen, repara tie- en onderhoudswerk L. J. J. v. d. Steen, Leven daal 139, tel. 21367. 2 Zaterdagmarkt. Helan- ca jongens zwembroeken van 5.98. Nu alle maten en kleuren 2.98. Prachtige badlakens, frisse kleuren 3.98; twee stuks vijf gul den. Nieuwstr. hoek Hoog landse Kerkgracht. Japie. Gebruikte automobielen alle van 1ste eigenaar, o.a. in voorraad: V.W. heel mooi 1961 Ford Cortina 1963 V.W. roldak 1961 Ford Anglia 1962 Ford Consul 315 1961 Ford Taunus 17M 1958 Ford Taunus 17M 1961 Fiat 5r 1963 Ford Cortina 1963 Morris 1000 2 C.V. Peugeot 404 1961 Volkswagen pickup '63 1963 Ford Taunus Peugeot 403 bestel 1962 stationcar 1962 Opel Caravan 1963 Ford Anglia 1961 Ford Anglia li J Automobielbedrijf Nic. Heemskerk RIPSELAAN 7 RIJP WETERING TELEFOON 01712—276 2 Kroon levensmiddelen- bedrijf A. van Leeuwen, v. Vollenhovenplein 1, To renflat, Leiden, vraagt net winkelmeisje. 2 Morris Minor te koop. Motorisch klein defect 375.- Gerrit Damstraat 2a, Lei den. 2 Kredieten tot 4000.- voor aankoop meubelen, i woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos sing. Postbus 1083 Rotter dam. 2 Aangeb.: kinderwagen, kleur blauw-grijs. Kaiser- straat 3, Leiden. 2 Mechelse leeuwenkop kastje. Mahonie Bonhuer de Jour. Fraaie mahonie kuifkast. Oude eiken kist. Mahonie ovale tafels. Plat te buiskachel. Zware leeu wenkop tafel. Inkoop an tiek enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9. t/o V D. bij Hoogstr. Tel. 23261. 2 Bij G. v. Brussel, Haar- lemmerstr. 267, tel. 22061 vindt U een grote sorte ring bruiloftsliedjes, slin gers, feestmutsen en an dere feestartikelen. Het vanouds bekende en goed koopste adres. 2 Accu's „Actavia" voor auto, motor, scooter, ra dio, transistor, foto-Dlitz, scheepvaart en verlichting batterijen. „Actavia Raamsteeg 67, Leiden, tel. 01710 - 21427 22192. 2 Voor een buitenshuis- etentje, een bami- of nas- sischotel, belegde broodjes salades, koffie, gebak, ijs naar chefkok Sam. wij verzorgen bruiloften en partijtjes. Vrouwenkerk- koorstraat 7, Leiden, telef. 33009, geopend 9-22 uur. 2 Even opletten. Wilt U 'n gegarandeerde tas, por tefeuille of portemonnee, schooltas of koffer kopen? Het adres, ook voor repa raties: Stouten's Tassen- huis, Lange Mare 71, Lei den, tel. 23680. Tevens lederen kleding. 2 Voor direct gevraagd: nette werkster, liefst voor meerdere dagen per week. Mevr. Esser, Prinses Ma- rielaan 10, Wassenaar, tel. 01751 - 5317. 3? Besch. dame - huish. 62 j. zoekt rustige werk kring: gëheel als huisge note bij alleen/z.k. gegoe de fam. Voor lichte Bezig heden, verzorging en ge zelschap. Graag hulp voor ruw werk. Liefst buiten. Ook rustend landbouwer. Br. onder no. 2039 bureau van dit blad. 2* Te koop: hoge Engelse kinderwagen, z.g.a.n. Fr. van Mierisstr. 29a, Leiden. 2 Woningruil. Aangebo den wordt een mooi bo venhuis (Kooi), veel zon en geen overburen. Gevr. wordt een heel huis, liefst met tuin. Br. onder no. 2024 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: jongens om bollen te rapen en bollen- pelsters. Wasbeeklaan 19, Warmond, Tel. 02532 - 7653 of N. van Reeuwijk, Hoofd weg 1904, Abbenes. Telef. 02534 - 255. <2* Nieuwe moderne bank stellen vanaf 255- Club stellen 95.- Kloostertafels 12.50. Dressoirs 25- Lin nenkast 25- Gereedschap- kist 11.- Ronde tafels 29.- Schrijfbur. 35.- Uitschuif- tafels 15- Autopeds, wan delwagens 7.50; kinderledi- kanten 11- en, Nieuwen- burg, Hooigracht 55 (Ge sloten huis). 2* Twee pers. Kapokbed- stellen 35.-; 1 pers. 19.-. Spotgoedkope rijwielen. Driewielerfietsjes, Twee ling wandelwagen, vloer kleden, babycommodes, le dikanten, stapelbedden, on derschuifbedden, kinder rijwielen, Solex bromfiets, ganglopers, opklapbedden. T.V.-tafels, rookstoel, vier fauteuils enz. bij Nieuwen- burg Hooigracht 55. (Geen winkel). <2 Aangeb. wegens over compleet een Renault Dau- phine 1961. Weinig km ge reden. In prima staat van onderhoud. Zandwijk Voor straat 24, Noordwijk, TeL 01719 - 3209. 2 Hij loopt weer puik met onderdelen v. Struik. Dus voor al uw motor scooter- en bromfiets on derdelen naar adres: T. Struik, Groenesteeg 3-6 en 84, tel. 22026. 2* Prima aardappelen te koop. Per kist van 25 kg f 5.- Gratis thuis. Hoge Rijndijk 29 Zoeterwoude, tel. 01710-33643 20826. 2 Roelofarendsveen. De ze week: pekelvlees f 0.72 p. 100 gram' Saksische le verworst f 0.44 p. 100 gr J. Wijsman, Noordeinde 2 Aangeb. Chevrolet Bei- Air, in zeer goede staat f 650- Ook genegen te rui len voor kleinere wagen Dijkstraat 34. Leiden. 2* Aangeb.: Lambretta scooter, bagagerek, reser vewiel en helm te.a.b, Mauritssingel 12, Leider dorp, tel. 25769. 2 Nette jonge vrouw 23 j. b.b.h.h. zoekt kamer met kook- en stookgelegenheid. Brieven met prijsopgave worden gaarne ontvangen onder no. 2030 van het bur. van dit blad. Telefonisch contact: 01710-22015. 2 Zaterdagmarkt Wegens het slechte seizoen: merk dames badpakken, waar onder van 15.98 nu alle maten 2.98. Bij aankoop van f 2.50 aan textielgoe- deren 2 leuke speldjes ca deau. Nieuwstraat, hoek Hooglandse Kerkgracht. Japie. 2 BON. Katapult zweef vliegtuig 38 ct. Met 2waar elastiek om weg te schie ten. Onbreekbaar plastic. Vleugelwijdte 30 cm. Leu ke verpakking. Uitsluitend met inlevering van deze bon slechts 38 cent. Victo rie - Speelgoedmag. Hoge- woerd 31. 2 Plastic tuinslang 25 ct per meter. Metalen strijk- Slank, verstelbaar, zwaar uismateriaal 14.95. Kop en schotels, mooie décors, 6 stuks 3.98. Aluminium pan nen, per nest van 5 stuks, koud greep oren, geschikt voor aardgas 18.95. Victo rie - Mag. Hogewoerd 22.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5