BEZOEK VAN JARIGE BURGEMEESTER ZIEKENTRIDUUM MAAKTE INDRUK TEGEN CLAUS Medische diensten VRIJDAG 25 JUKI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VONAMSBERG De liberate Qslose .krant „Dag- bladet" meent, dat de monar- ohie in Nederland gevaar loopt als kroonprinses Beatrix zich zou verloven met de Westduit- se diplomaat Claus von Ams- berg. „Zelfs een democratische mo- narohie door het volk kan der mate gecompromitteerd wor den, dat zy niet langer te handhaven is", aldus het blad in een hoofdartikel van giste ren. Het blad vindt, dat een ver loving van prinses Beatrix met de Westduitse diplomaat de zekerste manier is om wat er nog vein de monarchie over is als regeringsvorm, in de gehele wereld te ondergraven. Het blad is van oordeel, dat het feit, dat vele Nederlanders het be treuren en het ongepast vin den, dat een voormalig lid van Hitiers Nazi-organisatie prinses Beatrix' gemaal wordt, thans genegeerd wordt. „Dagblad et" vraagt zich af, wat de reactie van het Noorse volk wel zou zijn als kroonprins Harald (van Noorwegen) zou willen huwen met een oud-lid van de „Bund Deutsoher Mae- del". Een dergelijke situatie was ondenkbaar, aldus het blad. WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK f 7,- per hele liter (Advertentie) Laatste dag ingezet met concelebratie Het is vandaag de laatste dag Dit zou de eerste regel van een be kend, oer-Hollands liedjes kunnen rijn, waarvan de tweede regel ein digt op pesten magMaar het is iets anders. Vandaag is het de laatste dag van het Leidse zieken- triduum, waaraan bij elkaar zo'n 200 zieken hebben deelgenomen uit Lei den en wijde omgeving. Hot bezoek, dat burgemeester mr. G. C. van der Willigen, gisteren aan de zieken bracht, heeft zowel bij de burgervader als bij de zieken en hun verzorgers een diepe indruk achter gelaten. Nadat hij door de heer A. Schlattmann, een van de comitéleden van het ziekentridium, was verwel komd, maakte de burgemeester zo links en rechts met enkele zieken een gemoedelijk babbeltje, waarna hij tijdens een kort en heel infor meel toespraakje de zieken bemoe digende woorden toevoegde. Toen later bleek, dat de burge meester juist op die dag zijn ver jaardag vierde, was dit voor het co mité aanleiding niet alleen hem on middellijk geluk te wensen, maar ook om zich in de avonduren naar Burgemeester G. C. van der Wil ligen tijdens zijn bezoek aan het zie- kentriduum, in gesprek met een van de zieken. LEIDEN EN OMGEVING CITROENBRANDEWIJN FOCKINK De jaarlijkse vergadering van der RKSV SJZ te Zoeterwoude mocht zich in een goede belangstelling van de leden verheugen. In een prettige sfeer werd de agenda afgewerkt waarbij de voorzitter enkele belang rijke mededelingen kon doen. In zijn openingswoord keek de voorzitter, de heer L. v. d. Geest, terug op het af gelopen verenigingsjaax en de afge sloten competitie. Hij constateerde dat er in de vereniging ondanks de de gradatie van het eerste elftal geen mineur-stemming heerst en daar is ook geen reden voor. „Wij behoeven ons hierover geen verwijt te maken. Onder de bezielende leiding van trai ner Kruit deden de spelers hun best". Positieve punten waren vooral het feit dat zich in de vereniging geen botsingen of wrijvingen hebben voor gedaan. Met vreugde constateerde de voorzitter dat voor het derde achter eenvolgende jaar geen enkel lid met de strafcommissie werd geconfron teerd. Voor het eerst werd door de pupillen deelgenomen aan de compe titie. Er werd dank gebracht aan de genen, en dat waren er velen, die zich Hoofddorp, waar de burgemeester nog steeds woont, te spoeden om hem een geschenk aan te bieden. De laatste dag werd vanochtend ingezet met een concelebratie, waar van bijgaande foto. Een plechtigheid, die niet nagelaten heeft diepe indruk te maken. Vanmiddag is alles weer achter de rug De heer Schlattmann, een van de organisatoren, was vanochtend bij zonder positief, toen hij verklaarde grote waardering te hebben voor het werk, dat de ongeveer zestig helpers en helpsters hebben verzet om het de tweehonderd zieken zo prettig mogelijk te maken. „Dat is een verre van eenvoudig karwei", zei hij. Een beeld van de concelebratie. Tweede Kamer wijzigt agenda i.v.m. verloving De voor dinsdag 29 juni en volgen de dagen vastgestelde agenda voor de openbare vergadering van de Tweede Kamer is gewijzigd in ver band met de voorgenomen verloving van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg De Tweede Kamer zal dinsdag wel bijeenkomen, maar uitsluitend voor het aanhoren van een regeringsver- MED DIENSTEN Leiden Gedurende het komen de weekeinde nemen waar de artsen (wijzigingen voorbehouden): H. Jas- perse, Witte Singel 72, tel. 22403; dkt. Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 31667; dkt. Postel, Witte Singel 69, tel. 23089; dkt. v. Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509; dkt. Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 31337. Apotheek: Doezastraat 31, tel. 21313. Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Tandarts^zie de raambor- den. Alkemade en Leimuiden Dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwete- ring, tel. 01712-202; dkt. v. Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Rijn Zaterdag: dkt. H. v. Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206. Zondag: dkt. W. Cornet, Kievit straat 48, tel. 3697. Apotheek Som berg, Wilhelminalaan 67. Bodegraven Dkt. C. v. Beek, Vijverlaan, tel. 2266; zr. A. de Groot, Irenestraat, tel. 2566. klaring over de verloving. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat mi nister-president mr. J. M. L. Th. Cals deze verklaring zal afleggen. Om ongeveer 15.00 uur diezelfde middag volgt dan de reeds door mi nister-president aangekondigde bij eenkomst in de Ridderzaal, toegan kelijk voor alle leden van beide Ka mers der Staten-Generaal. Met de afwerking van de „normale" agenda van de Tweede Kamer zal eerst woensdag 30 juni worden begonnen. SPOORWEGONGELUK IN OOST-DUITSLAND Een spoorwegongeluk in Oost-Duits- land heeft gisteren aan negen men sen het leven gekost. Volgens het Oostduitse persbureau ADN zijn 13 zwaar gewonden naar ziekenhuizen overgebracht. Het ongeluk gebeurde op het station Wassmanndorf, toen een passagierstrein uit Potsdam bij het binnenkomen ontspoorde en verscheidene rijtuigen omsloegen. Wassmanndorf ligt in de buurt van de grens tussen Oost-Berlijn en Oost- Duitslamd. Boskoop Dkt. De Wilde, tel. 2470. Wijkverpleging: zr. Dam, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt Le Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tand arts v. Hilvoorde, Bollenstraat, Voor hout, tel. 02532-6240. Apotheek, Vier kant, Lisse, tel. 02530-3608. WGK: zr. M Glas, Meerstraat 306, tel. 5351. Katwijk a. d. Rijn Dkt. H. M. Hueting, tel. 2102. Apotheek, Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek, zie Kat wijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Zr. v. Leeu wen, H. Rijndijk, Zoeterwoude, tel. 01710-34673. Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714-278. Langeraar en Woubrugge Dkt. A. M. v. Dongen, Nieuwveen, tel. 01723-101. WGK: zr. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp Dkt. P. v. 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Apotheek: Haven Apotheek, zie Leiden. Lisse Dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Apotheek en tandarts, zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030. WGK: tel. 2338 Groene Kruis, tel. 2907. Apotheek Duinrand, zater dag tot 13 uur, aan Zee: zaterdag van 8-18 uur, zondag van 11.30-18.00 uur. Oegstgeest Dkt. D. Held, Mare- laan 36, tel. 52255. WGK: zr. Jopiere, tel. 52426, b.g.g. 01718-2815. Oegst- geestse apotheek geopend. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Tandarts Bollen streek, zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout en Warmond Dkt. J. H. Lempers, Julianalaan 82, tel. 6140. Voorschoten Dkt. J. M. Abar- banel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Tand arts C. H. Kengen, Kon. Wilhelmina laan, melden za. en zo. 9.30 uur. Apo theek, zie Leiden. Wassenaar Dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3097H. S. Boo- gaart, Storm van 's-Gravenzandeweg I, tel. 4466. Apotheek, Langstraat 86, tel. 2141. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. Voetbalver. SJZ (Zoeterwoude) hield jaarvergadering in goede verwachting in het afgelopen jaar verdienstelijk hebben gemaakt. De voorzitter be sloot z'n woord met de verheugende mededeling dat juist van morgen een begin is maakt met de aanleg van het nieuwe bijterrein. Dit is geprojecteerd lans de Nieuwe Weg, waar ook het toekomstige sportpark komt. De gron den zijn alle eigendom van de ge meente. In afwachting van de uit voering van het geheel wordt alvast een noodterrein klaargemaakt. Men hoopt hier in september met de jeugdelf tallen te kunnen gaan voet ballen. De notulen van secretaris Kalken werden onveranderd goedgekeurd. De financiële bescheiden waren ge controleerd door de heren Chr. Bos man en G. van Cromvoirt en in orde bevonden. De ontvangsten bedroeden totaal 10.069,32, t.w. entreegelden 1426.donaties 562.77, contribu tie 1857,30. De voetbalpool bracht 2019,04 in het laadje. De uitgaven bedroegen 9854,66. Een grote uitgave was de uitbrei ding van de kleedigelegenheid i.v.m. de eisen van de KNVB. Deze verbe tering en de terreinhuur kostten 4812,76. Penningmeester Zandber gen mocht voor.de zoveelste maal de waardering van de leden in ontvangst nemen voor zijn prima beleid. Bij de bestuursverkiezing waren de heren L. v. d. Geest, W. Belt en C. Koemans aftredend. Zij werden bij acclamatie herkozen. De heer A. Berg stelde zich niet meer beschikbaar voor 'n bestuurs functie. De voorzitter bracht dank aan de heer Berg voor het vele werk, speciaal als secretaris van de jeugd commissie, in de afgelopen 10 jaar verricht en bood een attentie aan. De heer Berg blijft wel deel uitmaken van de redactie van het clubblad. De jeugdcommissie werd uitgebreid met de heren Joh. Lagerberg, B. Belt en H. Vervoorn. Van de leden van de elftalcom missie waren M. Berg en N. Romijn aftredend; laatstgenoemde was niet herkiesbaar. Als kandidaten waren gesteld G. v. d. Kerkhof, J. v. Rossum en H. Vervoorn. M. Berg werd her kozen en na herstemming tussen G. v. d. Kerkhof en H. Vervoorn werd laatstgenoemde gekozen. Er werden mededelingen gediaan van de viering van het 20-jarig be staan op 5 september. Er worden ne derlaagwedstrijden gespeeld tegen 'n drietal KNVB-clubs. Een feestcom missie zal de plannen nader uitwer ken. Hieromtrent werd nog de sug gestie gedaan van een reünie en een wedstrijd oud-SJZoud-Stompwijk- se Boys. Maandagavond wordt begonnen met de beperkte werkzaamheden op het hoofdterrein. De voorzitter vroeg de leden wat werkkracht in reserve te houden i.vm. het „aankleden" over enige tijd van het bijterrein. Bii de rondvraag kwamen uiteen lopende zaken aan de orde. Trainer Kruit was blij de vergadering in zo'n goede stemming aan te treffen en wekte op vol goede moed aan de nieuwe competitie te beginnen en veel aandacht te bestedien aan de jeugd. De voorzitter besloot de ver gadering met een oproep aan de le den bij deelname aan de competitite niet tussentijds te bedanken en de afschrijvingen tot een minimum te beperken. De 5-jarige W. Bouma is gister middag in Rotterdam verongelukt. Het kind liep met zijn 14-jarige zusje te wandelen en stak plotseling tus sen geparkeerde auto's de rijweg over, tegen een vrachtauto uit Don gen, die op dat moment passeerde. Het kind viel onder het rechter- achterwiel en was op slag dood. Binnenkort pauselijke verklaring over geboorteregeling Paus Paulus heeft gisteren de hoop uitgesproken spoedig een verklaring te kunnen afleggen over het zo bui tengewoon belangrijke vraagstuk van de geboorteregeling. De Paus zei dit in een toespraak tot 29 kar dinalen De speciale commissie, die een on derzoek instelt naar de verschillende aspecten van deze kwestie, had in het afgelopen jaar „heel goed ge werkt, maar was nog niet tot een eindconclusie gekomen". Paus Pau lus wilde „dit werk niet onderbre ken". Hij drong er echter bij de commissie op aan tot een conclusie te komen opdat hij binnen korte ter mijn iets over deze belangrijke zaak zou kunnen zeggen, dat „steunde op de wetenschap" en hopelijk ook op „Gods wijsheid" waarom hij smeek te. Paus Paulus hield ook een pleidooi voor de vrede, die volgens hem nog steeds bedreigd werd. De kardinalen hadden de Paus him beste wensen doen toekomen ter ge legenheid van het feest van Sint Jan de Doper. Joannes is de doopnaam van Paus Paulus. Chaplin geeft prijs aan studenten De 76-jarige Charlie Chaplin, die gisterochtend in het internationaal congrescentrum te Amsterdam sa men met de Zweed Ingmar Berg man de Erasmusprijs 1965 ontving, heeft gistermiddag op een perscon ferentie gezegd van plan te zijn het hem toekomende deel van de hon derdduizend gulden grote prijs voor Nederlandse studenten te bestemmen. „Het geld moet maar worden ge bruikt om onbemiddelde Nederland se studenten te helpen", aldus de heer Chaplin. „Ik ben tevreden en geluk kig met de grote eer". Gevraagd naar zijn toekomstplan nen zei Chaplin een draaiboek te hebben gemaakt voor een nieuwe film. Over inhoud en hoofdrolspelers wilde hij zich nog niet uitlaten, maar, zo zei hij, „het wordt een romanti sche komedie, iets heel anders dan mijn vorige films. De film heeft geen sociale betekenis, hij is alleen maar grappig." Chaplin vertelde verder er geen rol in te zullen spelen, maar hem wel te zullen regisseren. „Schrij ven is de taak, regisseren het ple zier", zo merkte de filmkunstenaar op. Brits bezoek aan Scheveningen Van 28 juni tot 3 juli zullen een tweetal kustmijnenvegers van de Britse koninklijke marine t.w. hms Warsash (360 ton) en hms Curzon (360 ton) een informeel bezoek aan Scheveningen brengen. Beide schepen, welke resp. een be manning hebben van 40 en 37 koppen zullen ligplaats kiezen in de 2e vis sershaven tegenover het kantoor van Radio Holland. SPAANSEARBEIDER OMGEKOMEN In een ziekenhuis in Zaandam is gisteren overleden de 34-jarige Spaan se arbeider Bueno Salas uit Cordo ba. Hij werd gisteren ernstig gewond bij een verkeersongeval in Wormer- veer. De Spanjaard zat achterop de brom fiets van een landgenoot, die in bot sing kwam met een auto. De andere Spanjaard werd gewond. De omge komen Spanjaard was vader van 4 kinderen. Het Zaanse bedrijf, waar bij hij werkte, zorgt ervoor, dat hij in zijn geboorteland wordt begraven. 10 miljoen schade door brand Voor tien miljoen schade is vol gens de politie aangericht als gevolg van een brand, die gisteravond de textielfabriek Rositta, gevestigd op het industrieterrein aan de Nuster- weg in Sittard, in de as heeft gelegd. De oorzaak van de brand, die om kwart voor zeven werd geconsta teerd, is tot nu toe niet bekend. De gehele fabriek met alle machinerieën en voorraden is verlorengegaan. Er werkten bij deze fabriek, de grootste textielfabriek van Sittard, ongeveer 500 mensen. De confectiefabriek, de breierij, de „Rona Star" wordt geborgen De onderhandelingen tussen de ver tegenwoordigers van de Noorse ver zekeringsmaatschappij en de directie van Van der Taks bergings maat schappij, hebben er toe geleid dat 't Rotterdamse bedrijf de opdracht heeft gekregen te pogen het Noorse ramp schip „Ronastar" drijvende maken en op de werf van Verolme in dok te brengen De „Ronastar", die midscheeps op de bodem van de insteekhaven van het tankcleaningbedrijf van Verolme rust, explodeerde ruim een week ge leden en brandde midscheeps .royaal uit. De eerste werkzaamheden van de bergers zullen dan ook bestaan uit het slopen van de brug en van de zwaar beschadigde boven water uit stekende overblijfselen van het mid denschip. Dan zullen midscheeps tien tot veertien ton hef tanks worden aan gebracht en zal men het voorschip trimmen Men hoopt op die wijze het schip drijvende te krijgen. In dok zullen voor- en achterschip voor zo ver niet te zwaar beschadigd, worden losgebrand; daarna zal men overwe gen eventueel met behulp van deze delen een nieuw schip te bouwen. Het is echter ook niet uitgesloten dat de schade zo groot is, dat eventueel her stel te kostbaar wordt. Van de tak denkt, als het niet te veel tegenloopt, in twee maanden het karwei te zullen klaren. Veertiende slachtoffer Gistermogen hebben mannen van de rijkspolitie te water in de Botlek haven nabij het wrak van de „Rona star", opnieuw de stoffelijke resten van een slachtoffer van de explosie aan boord van het tankschip gevon den. Het lijk is geïdentificeerd. De naam is Dirk Thijsse, 21 jaar, ge woond hebben in de Vlagstraat 14, Den Haag. Van de 16 slachtoffers van de ramp zijn nu 14 geborgen, waarvan er 10 konden worden geïdentificeerd ververij en de opslagplaatsen van de N.V. Rositta zijn totaal vernield. Al leen het kantoor en een woning van de bedrijfsleider aan de voorzijde van het complex werden behouden. De brandweer van Sittard, die met groot materiaal was uitgerukt, stond machteloos tegen de vuurzee. De spinnerij, die aan de overzijde aan de Nusterweg ligt, is gespaard ge bleven.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3