Gezellige mensen drinken.Heineken - uit en thuis Heineken GEMENEBEST STUURT MISSIE NAAR PARTIJEN IN DE KWESTIE-VIETNAM V.S.: NIET PRATEN MET VIETCONG Hoe reageren en Hanoi? FEESTELIJKE PRIJSUITREIKING SLOT VAN VOLLEYBALSEIZOEN De ramp met de „Whisky Four" Erhards hartelijke gelukwensen met komende verloving Mammoetslagtand gevonden bij Maas Daar is het dan... Geniet er van! VRIJDAG 18 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA J sis op het eiland Guam in de Stille Oceaan. Acht-en-twintig B-52's keer den behouden terug. Onderweg kwa men er twee met elkaar in botsing Op de conferentie van de leiders van de Britse-Gemenebestlanden, en vielen bij de Philippijnen in zee. die in Londen gehouden wordt, is gisteren besloten een speciale Een bemanningslid werd opgepikt, missie namens het Gemenebest contact te laten opnemen met de paar <Je overigen wordt gezocht. Over regeringen die het meest te maken hebben met het vraagstuk-Viet- het algemeen hebben toestellen van nam. Deze missie zal moeten nagaan of een vredesconferentie moge- jj* w. i ctn" t> TTT-i -et i j i i.v [i de B-52 kon door een technische sto- hjk is. Premier Wilson van Engeland zal aan het hoofd staan van rj zyn „jet openen en de missie, waarvan voorts deel zullen uitmaken de president van moest zijn lading mee terugnemen. Ghana en de premiers van Nigeria, Trinidad, Tobago en Ceylon. Migs neergeschoten de toestellen, die de ruggegraat van de Amerikaanse strategische lucht- Twee Amerikaanse marine-straalja- macht vormen en oorspronkelijk als gers hebben gisteren op 80 km ten Dnlrinn am kernbommenwerper zijn gebouwd, zuiden van Hanoi twee niet-geïden- I CKlIl^ Cll llallOl* hun werk met bommen van driehon- tificeerde Mig-straaljagers neerge- derd tot vierhonderd kilo hadden schoten. De Phantoms, van 't vlieg- De missie is van plan naar Peking, verricht werd dit door B-58 Canber- dekschip Midway, ondersteunden een Moskou, Hanoi, Saigon, Washington ra-gevechtsbommenwerpers met na- aanval van andere marinevliegtuigen en de V.N. in New York te gaan. Men palmbommen overgedaan. tegen een legerplaats in Noord-Viet- verwacht, dat de vijf staatslieden hun Voor deze actie waren dertig B-52 nam. Volgens een van de Amerikaan- reis zullen beginnen kort na 't einde straalbommenwerpers en een onbe- se piloten, die de Mig-toestellen met van de topconferentie van Afrikaan- kend aantal Canberra-gevechtsbom- raketten bestookten, vlogen zij in se en Aziatische landen in Algiers, menwerpers opgestegen van een ba- brand. President Johnson, die van tevoren op de hoogte was gesteld van 't plan tot vorming van de missie, heeft hier aan zijn goedkeuring gegeven. Diplomatieke waarnemers in Lon den menen, dat het moeilijk voor Pe king en Hanoi zal zijn de missie te negeren gezien het feit, dat staatslie den van verschillend ras, die samen een kwart van de wereldbevolking vertegenwoordigen deel uitmaken van de missie. Tanzania gaat er niet mee ak koord, dat premier Wilson van En- geland lid is van de vredesmissie voor j."'*! Vietnam. -- NOORDWIJK De volleybalteams uit Noordwijk en zwaaidie hij de heren, die met drieën omgeving besloten gisteravond in een stuk volleybalgeschiedenis heb rest. Flora hun onderlinge compe- ben geschreven, zeer veel lof toe en titie met een feestelijke prijsuitrei- noemde volleybal in Noordwijk zon ing. der Boers een onmogelijkheid. Het was voor de laatste maal, dat In één aidem noemde hij ook de de dames een compliment voor de snelle wijze waarop zij de competitie hadden afgewerkt. DIO (Noordwijk) was er weer in geslaagd kampioen van de damesafd. te worden. Aanvoerster mevr. Bosma mocht voor haar ploeg de beker in ontvangst nemen. Van haar rivale RFD (Katwijk) ontving het kam pioensteam een fraaie bloemenhulde. RFD volgde met slechts één punt verschil, terwijl de dames van MSV 3 op de derde plaats eindigden. Dat de MSV'sters gehuwd waren, was aan het spel niet te merken, zei de heer Boers, die lof toezwaaide aan de trainer van het team, de heer Van Venetiën, voor diens bezielende lei ding. „Bij de heren had wedstrijdleider Wamelink middelbaar wiskunde no dig gehad om tot een aanvaardbaar eindresultaat te komen", aldus de heer Boers. Tornado, Noordwijk, als een phoenix uit de as van SIOS her rezen, was ongeslagen kampioen ge worden. Aanvoerde v. Nierop mocht met bescheiden trots de trofee in ont vangst nemen. MSV 1 kwam op de tweede plaats, terwijl de Noordwij- kers gevolgd werden door KVC 5 (Katwijk), dat derde werd. J. Braun en B. van Duijvenbode namen voor hun clubs de onderscheidingen in ontvangst. Tot besluit wenste de heer Boers het bestuur en de dames en heren volleyballers veel succes toe in de nieuwe NeVoBo-competitie. Nadat de heer Bulthuis nog enkele organisatorische mededelingen had gedaan en de verenigingen had opge wekt zich vooral te doen vertegen woordigen op de over enkele weken te houden vergadering van de afde- lingsraad ging men over tot het fees telijk deel van de avond. Nog geruime tijd bleef de grote volleybalfamilie in een zeer geani meerde stemming bijeen. f 1(^8I? -c» Nyerere van Tanzania dames en heren dit feest in het heer Van Venetiën. die als geen an- meent, dat Engelands deelneming aan on(Je verhand vierden. Straks zullen der had geholpen om het volleybal de missie vrywel zeker onaanvaard- meeste teams zich presenteren bij op 't tegenwoordige niveau te bren- baar voor unina zal zijn. de NeVoBo en in deze volleybalorga- gen. De heer Bulthuis betreurde, dat Amerikaanse functionarissen heb- nigatie de afdeling Bollenstreek gaan die herenteams in de afgelopen com- ben gisteren te veretaan gegeven, dat vormen, petitie nog al eens verstek hadden zo de Verenigde Staten al belangrij- £>e heer P. Bulthuis, voorzitter van laten gaan, vooral op de woensdag- de nieuwe telg aan de NeVoBo-stam, avonden als er voor de tv gevoetbald brengen, hierbij niet het aangaan van onderhandelingen met de Vietcong is begrepen. Van dezelfde zijde is verder mee gedeeld, dat een nieuwe pauze in de Amerikaanse bombardementen van Noordvietnamese doelen op het ogen- ke concessies zouden willen doen om Qluuutll w yiüJnKstelde zVn medebestuurders aan de werd Hij wekte de heren op niet talrijke bezoekers voor. Het zijn voor elke cup-wedstrijd te verzuimen. mevr. J. Jansen-v. d. Plas, secreta- In het komende seizoen gaat de af- resse, C. Tissing, penningmeesteresse deling spelen onder het toeziend oog en de heren Van 't Riet (Abbenes) van de afd. Leiden, die alle mede- en J. van der Wal. werking zal verlenen en wier steun men in de nieuwe competitie zeker In zijn openingswoord merkte de nodig zal hebben, blik met in de bedoeling ligt maar heer Bulttuis oPi er sindE het de mogelijlmeid hiervan in de toe- v^jge feest veel is veranderd. Men De heer Boers, die op verzoek van komst achtte men evenmin uitgeslo- met een competitie, die men de voorzitter de prijzen uitreikte, ten- wel eens heel vriendelijk „wild" maakte bekend, dat de wisselbeker Zwaar bombardement noemt, en groeide in het laatste half voor de scheidsrechter, die zich het Zeven-en-twintig reusachtige Amerl- jaar toe naar een afdeling Bollen- meest voor de volleybalsport ver- kaanse straalbommenwerpers van het streek van de NeVoBo. dienstelijk had gemaakt, wederom type B-52 hebben vannacht een bom- Hij dankte het afgetreden drie- was toegekend aan de heer Chr. van mentapijt gelegd in het dichtbeboste manschap, de heren B. J. Boers, mr. Venetiën. Onder daverend applaus oerwoud ten noorden van Ben Cat, J. Heling en H. J. J. Wamelink voor van de aanwezigen nam hij de trofee in de Zuid Vietnamese provincie Binh het prachtige werk, dat zij vele jaren in ontvangst. Doeong, waar men een concentratie lang voor de volleybalsport hebben van de Vietcong vermoedde. Nadat verricht. Met welgekozen woorden Vervolgens maakte de heer Boers De minister van defensie, de heer De Jonig, heeft op schriftelijke vra gen van het tweede-kamerlid de heer Wieldraai jar (PvdA) geantwoord, dat bij die open vliegdag op de vliegbasis Woensdrecht op 8 juni jL de voor dergelijke luohtvaartvertoninjg ver eiste toestemming is verleend door de chef van de luchtmachtstaf, en dat de daarbij gestelde voorwaarden zijn nageleefd. Br werd gedemonstreerd in een vliegrichting van het publiek af of evenwijdig aan het publiek. De Vliegers voldeden aan de gestelde hoge eisen. Dè minister zal aan de hand van de resultaten van het on derzoek, dat wordt ingesteld, nagaan of de veiligheidsmaatregelen verbe tering behoeven en zo ja de vereiste maatregelen treffen. Promoties en examens aan Leidse Universiteit Aan de Leidse universiteit zijn ge promoveerd: De heer P. H. Pouwels, geboren te Vlaardingen en thans wonende te Rijswijk tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op proef schrift: „Fysisch chemische en bio logische eigenschappen van bacterio- faag dna tijdens de vermenigvuldi ging". Promotor was prof. dr. J. A. Cohen. Tevens promoveerde tot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid: de heer J. ter Heide, geboren te Bata via en thans wonende te Leiden op proefschrift: „Vrijheid over de zin van de straf (een bijdrage tot de ontwikkeling van een klinische cri minologie)". Promotor was prof. mr. W. H. Nagel. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor de examens: doc toraal Ned. recht: de heren W. J. Thate (Emmeloord), E. J. Bree (Gorssel) en D. Kranenburg (Am sterdam). Kandidaats Duitse taal- en letterkunde: de heer J. M. P. Kem pen (Den Haag). Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor de examens: Doctoraal wiskunde: mej. A. de Leeuw van Weenen (Leiden). Doc toraal aardrijkskunde: de heren K. J. Roberti, H. K. Lose, T. A. Wijm-r stra, W. Geinart (allen Leiden) en mej. E. van der Wilk (Den Haag). Biologie: de heren A. M. van der Poel (Rijswijk) en H. G. J. Bouquet (Haarlem), C. C. H. Anker (Leiden), C. W. Stam (Den Haag) en mej. S. Henkes (Leiden). Scheikunde: de heren R. Schrijft, G. G. D. Blokhui zen en mej. P. J. Oerlemans (allen te Leiden). Kandidaats wis- en natuurkunde: mej. F. P. J. van Buijtenen (Leiden), de heer J. W. L. Prak (Leiden), H. van Manen (Den Haag), P. C. Bax (Voorburg) en A. G. Hinze (Leiden), mej. M. Th. Smith en de heer P. H. S. Schunselaar (beiden Leiden) en de heer C. P. Scholten (Leiden). Doet. ex. Duitse taal- en letter kunde: de heren H. B. Jonkman (Lei den), J. Th. M. de Vries (Maastricht) en mej. A. van Hoeken (Leiden). OEGSTGEEST HOOGMIS VIA RADIO Zondag 20 juni zendt de KRO- radio de Hoogmis uit vanuit de pa rochiekerk van de H. Willebrordus te Oegstgeest. Celebrant is pastoor N. A. Commandeur. Kapelaan G. J. M. Brenkman houdt de predikatie. Onder leiding van A. J. Hoogenboom zingt het kerkkoor „St. Caecilia" de wisselende en vaste gezangen. H. R. Godijn begeleidt het koor aan het orgel. Reeds vandaag sprak bondskanse lier Erhard zijn gelukwensen uit met een als spoedig te verwachten ge boekstaafde verloving tussen prinses Beatrix en de heer Claus von Ams- berg. Tijdens de persconferentie van de bondskanselier vandaag in Bonn vroeg een Nederlandse journalist commentaar op de verlovingsgeruch ten. Welgemutst antwoordde Erhard: „Mijn hartelijkste gelukwensen met de verloving". Bij het baggeren van grind uit de uiterwaarden van de Maas in Lim burg is gisteren de slagtand van een mammoet gevonden. De slagtand is 1,10 m lang en weeg 10 kg. De mam moet leefde gedurende de ijstijd in noordelijke streken van Europa en Azië en is aan het einde van het Pleistoceen uitgestorven. Fossiele res ten, zoals slagtanden en kiezen, wor den veel in pleistocene afzettingen ge vonden. Een heel kerkhof van mam- moetresten is blootgelegd in Pred- horst in Moravië. OEGSTGEEST EXAMENS ENDEGEEST Bij de gehouden overgangsexamens in de Psychiatrische Inrichtingen Endegeest c.a., te Oegstgeest slaag den de volgende leerling-verplegen- den. Voor het eerste overgangsexamen: Zr. A. M. Apeldoorn, zr. J. E. Bo gaard, zr. O. M. Bronsgeest, zr. M. Bruijns, br. P. C. R. J. De wulf. zr. B. H Gros, zr. S. E. Jacobs, zr. A. J. Joosse, zr. E. J. Kroon, zr. Y. G. J. Klein, zr. C. Lems, zr. E. C. ter Maa- ten, zr. J. Mandemaker, zr. M. A. Hagen, zr. G. A. C. Meilof, zr. M. B. van Meizen, zr. J. Scheffers, zr. T. C. M. Slats, br. W. U. M. Soen, zr. N. Rijsdam, zr. K. v. d. Wetering, zr. S. M. Willems. Voor het tweede overgangsexamen: zr. M. C. J. Audoor, zr. J. Bolland, zr. M. L. L. Breedijk, br. C. Debisa- ran, zr. J. L. G. Egberink, br. A. P. Guldentops, zr. A. J. Jaquemijn, br. A. H. A. Kuijte, zr. G. A. Lamers, zr. R. J. van Och, zr. M. Post, br. A. G. Vandenbussche, zr. T. J. A. Vof- stenbosch. Ja, ook u, mevrouw! Uw man vindt.het gezellig als u een glas Heineken Pils meedrinkt. Dat is modern. Of drinkt u liever wat zoeter bier? Dat kan! Probeer eens Heineken Oud Bruin! En vergeet niet: het is een voortreffelijk idee altijd Heineken bier in huis te hebben. Voor uw man en uzelf En. voor uw gasten natuurüjk! FILSENER MÜNCHENER. - zijn Heineken. Goed idee van hem om hier even te gaan „terrassen" met lekker pittig Heineken. Gebrouwen volgens een eeuwenoud recept - strikt geheim! Alleen Heineken smaakt dus als Heineken! Het wordt daarom zoveel gevraagd. Zóveel, dat het iedere week vers-van-de-brouwer aangevuld wordt. Fijnproevers houden het op Heineken...

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3