Oegstgeester raadsvergadering behandelde vnL woningbouw en grondverkoop Zuidafrikaanse regering protesteert in Den Haag COSIER KLOSTERBERG REMICHER ELBLING Marktberichten DONDERDAG 17 JUNI 1965 DE LEIDSE COUKANi PAGINA 4 Gemeente Zoeterwoude gaat in beroep bij de Kroon tegen afwijzing grondaankoop in Westeinder Polder uitgereikt. Ook de rioolafvoer is nog niet in orde, er was ook niemand komen vragen aan het gemeentehuis om voorzieningen. De heer v. d. Ploeg achtte dit niet nodig omdat de wo ningbouwvereniging als gemachtigde voor de bewoners optreedt. Zolang de rijksgoedkeuring voor de weg er niet is kan men niets doen, de voorz. dat men had bericht dat de taxateur deelde wel mee, dat deze goedkeu- Gisteravond vergaderde onder voor- zitterschap van wethouder P. van met vacantie was en dat men dan ring deze week nog af zal komen. Hofwegen, omdat burgemeester Det- de zaak in Den Haag had kunnen mers met vakantie is, de raad van verdagen. Zoeterwoude. „Kom voor het raam zitten" Bij de rondvraag vroeg de heer Het ontlokte mevr. Neuwahl-San- Een van de eerste dingen die de ders de opmerking dat er laks was Pet wanneer er nu eindelijk eens raad te doen had was het eervol gewerkt, de heer Pet was dezelfde een betere verlichting langs de Vliet- ontslaan van de heer P. van Dorp mening toegedaan. Hierna werd het weg zal komen, verder vroeg hij om als waarnemend gemeente-ontvanger, voorstel van b. en w. aanvaard. langs de Vlietweg een snelheidsbe- die in Wijk bij Duurstede een gelijke De voorstellen van het college be- perking in te voeren omdat het le- functie gaat uitoefenen. In zijn plaats treffende salarisverhogingen voor de vensgevaarlijk wordt om daar te werd gekozen en beëdigd de heer secretaris en de ontvanger en het wandelen. Wethouder Kraan trekt M. F. Scot. teruggenomen voorstel voor verbe- dit in twijfel, „Kom dan maar eens Mevr. Neuwahl-Sanders vroeg zich teringen aan de hoofdonderwijzers- een zondagmiddag bij mij voor het naar aanleiding hiervan af of men woning en een begrotingswijziging raam zitten" kreeg hij als advies van nu door vertrek van de functionaris gingen onder de hamer door. niet weer binnenkort voor een be noeming zou komen te zitten. De voorzitter durfde hier geen nee en geen ja op te zeggen. de heer Pet. De voorz. zegde toe de zaak met Rijkswaterstaat op te ne- „Zonnegaarde" men. De heer Vink informeerde naar 'n De heer Straver vroeg waarom het oplossing van het verkeersprobleem Op een voorstel van b. en w. om zolang moet duren voor er water- aan de Korte Miening-Jan van Ban- in beroep te gaan tegen een beslis- leiding aangelegd wordt in Zonne- ningstraat. sing van Ged. Staten bij de Kroon gaarde, dit naar aanleiding van een De heer Van Vliet was het niet kon in de ogen van de heer Wester- ingezonden stuk in de „Leidse Cou- eens met het plaatsen van een woon- man niet veel genade vinden, want rant", hij informeerde naar de oor- wagen in het Westeinde, wat volgens hij had in een brief van G.S. d.d. 19 zaak hiervan. VOORSCHOTEN mei gelezen dat b. en w. geen ant- De voorzitter zegt, dat de bewo- zei, dat er een vergunning is afge- woord hadden gegeven dit terwijl ners er klandestien hun woningen geven, hij zal onderzoeken of het in- over deze kwestie op 17 februari door hebben betrokken, want woonver- derdaad aan de gestelde eisen vol- G.S. om nadere inlichtingen was ge- gunningen waren er nog niet eens doet. vraagd. Op 23 maart hebben b. en w. aan de taxateur gevraagd aan te tonen het verschil van f 12.000; 14 mei was er het antwoord van de be treffende zich dan ook Ier wa? gewerkt, G.S. wel accoord waren gegaan. De voorzitter ant woordde dat men nu binnen 30 da gen beroep moet aantekenen, kunnen nu niet anders. Autotocht Ouden van Dagen. Voor zitter A. Sijthof deelde mede, dat Sk'aTSf, Crisis in Voorschotens aut°tot°sing was betrokken geraakt - - - De bestuurder Ph. Hakker en zijn 3 KatlinllVlf Vrnnwpn<rilHp inzittenden het echtpaar Geijtenbeek IVdlllUlIUlV. T lUimeilgllUC en mevrouw Boonstra waren per ambulancewagen naar het ziekenhuis Na de rumoerige jaarvergadering te Haarlem overgebracht. Bestuur- waarin het Kath. der Hakker kon later per auto naar ALS U VADER T-,„ TT-rvat i,,j „Q van 3 juni jL, waaim nci "au., aer ^aKKer Kon later per auio naar De heer Koek had graag gezien Vrouwengilde een nieuw bestuur huis worden vervoerd. De toestand moest kiezen reglementair, is er een van de heer Geijtenbeek schijnt ook crisis ontstaan in het Vrouwengilde. Van dien aard te zijn, dat hij wel De oude trouwe kern van het gilde spoedig naar huis kan terugkeren, kan zich met de nieuwe gang van De beide dames waren erger ge- zaken niet verenigen. Zij hadden wond. Om deze reden zou de feeste- „«pr,, irïiirpv liever het oude bestuur gehandhaafd, üjke intocht in Voorschoten geen HART KON KIJKENGevolg is, dat by het bestuur be- doorgang kunnen vinden. Voorzitter dankjes aan de lopende band binnen bedankte allen, die hadden meege- tt «rvw komen- Heeds meer dan 50 dames werkt aan de organisatie van deze Dan doet U hem een groot hebben voor het vrouwengilde be- lustrumtocht. Zo'n organisatie is be- plezier met dankt. Zij zijn voornemens een eigen slist geen sinecure. Secretaris de heer groep te formeren. Het jaarlijkse j. Van Wijk heeft dan ook besloten FFN MOOTF COTTDF.N uitstapje, dat reeds was gepland is af te treden. Het wordt hem te veeL dinsdag jl nog doorgegaan. De tocht Het comité verliest in zijn persoon 7I?rirT RINr güig naar Volendam. Begrijpelijk is en zjjn actieve echtgenote een ge- tijdens dit uitstapje de crisis uit en waardeerd comitélid. Deze minder of zo'n uitstekend na besproken. Hoe een en ander prettige aangelegenheden en nog een zich zal ontwikkelen is nog in de fikse regenbui gaven aan de toch schoot der toekomst verborgen. - - PRECISIE-HORLOGE uit onze collectie. befaamde merken- Voor alles, wat vaders hart begeert, slaagt U bij: PIERROT 30ste Autotocht voor ouden van dagen had somber accent Met de groei van Voorschoten groeit ook de belangstelling voor het jaar- zeker wel geslaagde autotocht een wat somber accent. Na het verzame len in Hillegom werden de bejaar den in Voorschoten rechtstreeks naar hun huis gebracht. Wethouder G. Schrama voegde zich in Hillegom bij de groep. BURGERLIJKE STAND Geboren: Carmen dr van P. J. A. JUWELIER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TELEF. n___ lijkse uitstapje van de bejaarden. Jansen en G. J. Verweij; Jeroen zn llUKLUubK Gisterochtend om 9.30 uur verea- van l. F. A. Hoogeveen en M. J. G. melden rich op de Voorstraat 106 guis; Cornelia Maria Elisabeth dr personenauto's met een equipage van van a. Groenendijk en W. A. J. van 20778 424 personen, waarvan den voor een dagtocht Valkenveen en Hillegom. De auto's Broeders; Marianne dr van B. van (Advertentie) °P volgorde krijgen leverde aan de der Berg en T. Spruijt; Maria dr van start wat moeilijkheden op, maar j Barnhoorn en K. van Ryn; Myr- iedere automobilist had een route- na dr van G. Massaro en N. Heijnes; beschrijving en kon dus zelf bepalen Ronald Martinus Maria zn van B. J. hoe te rijden. De route voerde door van Abswoude en M. M. van Vliet; het Hollandse polderland en de Robertus Utrechtse Vechtstreek met zijn tal- Versteeg, Anne Vlieger. Afgewezen 2 kandidaten. Het examen wordt voortgezet. Gymnasium B Roel Kammer, Jan Kyne, Ben Oli vier, Jan Postma, Hanneke Vitner. Afgewezen 5 kandidaten. Het examen wordt voortgezet. Geslaagd voor het eindexamen HBS A (groep 2) Hans Blanken, Kees Bogaards, Wij nand v. Dam, Arie Durieux, Nico Helmus, Marius v. d. Heuvel, Nanning de Jong, Wim de Jong, Susan de Klerk, Wolters, Jannie Kruger, Thijs v. Leeuwen, Martien v. Sprang, Kees Stieding, Fred Teekens, Gerard Ti- man, Nel Tromp. Afgewezen 3 kandidaten. Eindexamens cursus amenuensis te Leiden Voor het eindexamen van de ama nuensis-cursus der Rijksuniversiteit Leiden slaagden de volgende kandi daten: D. W. Beekman, N. Blankenstijn, P v. Dam, H. J. Hagemans, L. Phi lips, P. J. Plug en F. J. v. Slee, allen te Leiden; C. Geerlof, Alphen a. d. Rijn; P. Graves, Velsen; J. Huijsen, Halsteren; F. H. G. Imbens, Over- veen; en W. B. Kraak, Boskoop. Afgewezen: geen. Eindexamens Gymn. St. Agnes-Lyceum Aan het St. Agnes-Lyceum te Lei den hebben het diploma Gymnasium A behaald: E. H. J. v. Brussel, Leiden; S. M. A. Dietz, Leidschendam; S. M. B. Flapper, Roelofarendsveen; C. M. J. Jansen, Wassenaar; C. J. M. Kraan, W armond; J. M. H. v. Maris, Leiden; C. P. F. v. Rijt, Zoeterwoude; W. A. M. Rombouts, Alphen a.d. Rijn; A. F. M. Wortel, Leiden; W. M. A. van Zanten. Voorschoten. Het diploma Gymnasium B hebben behaald: J. H. F. M. Gouverneur, Sassen- heim; E.J.M. de Vrind, Leiden. De Zuidafrikaanse regering heeft de voorgenomen besprekingen met de KLM over additionele landings rechten afgezegd en het bezoek van de opperbevelhebber van de marine aan Nederlandse scheepswerven af gelast naar aanleiding van de schen king van 100.000 gulden van de Ne derlandse regering aan het „Defence and Aid Fund", een organisatie, die slachtoffers van de apartheid finan cieel en met juridisch advies bijstaat. Zaterdag zullen Nederlandse im migranten een protestmars houden naar de Nederlandse ambassade in Pretoria. Nederlandse immigranten zijn ook van plan in Kaapstad en Durban te protesteren tegen de schenking van de regering in Den Haag. De Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken, Muller, ver klaarde in het parlement, dat de am bassadeur in Nederland opdracht heeft gekregen om een protestnota te overhandigen. Op het ministerie van buitenland se zaken in Den Haag verklaarde men, dat de Zuidafrikaanse ambas saderaad „een persoonlijke bood schap" aan minister Luns had over- hem een rommel is. De voorzitter be jaar- Leersum; Michel Josef Johannes zn naar Oud van j. a. J. Paulissen en J. A. M. Leonardus Gerardus zn van B. L. van der Willik en W. van rijke buitenplaatsen en eindigde in der Roe; Anton Richard zn van A. R. het Gooi bij de uitspanning „Oud Tegelaar en C. M. Hazenoot. Overleden: A. F. M. Peterse, 43 jaar, man; P. van der Nagel, 68 jaar, vrouw; C. J. Lodder, 38 jaar, echt- Eindexamens Chr. Lyceum te Leiden Geslaagd voor het eindexamen Gymnasium A Hier werd de broodmaaltijd' ge- Anita Beeftmk, Marüev. Bemmel, bruikt. Na de broodmaaltijd kon men V1UUW, d. ^uci, oo jam, «m- Bert Berkhof, Hilde Bouma, Hans geruime tijd doorbrengen in deze gen. van H. P. Huff nagel; P. M. Bijleveld, Ada Guyt, Tineke Harm- mooie recreatiegelegenheid. Men kon Kwestro. 89 jaar, wed. van H. G. de sen. Geert Hovingh, Angeniet Klem, wandelen naar het strand van het ru- j. c. van Sluijs, 65 jaar, man. Martien Kroon, Christina Oudshoorn, iJsselmeer, naar het hertenkamp, de Arie v. d. Plas, Edith Taekema, Carla roeivijver of de speeltuin. Na de T" wandeling was het rusten in de thee tuin, waar een tweetal consumpties konden worden genoten. Om 3 uur werd de tocht voortgezet in de rich ting Hillegom. De route liep via Hil- zaal Stadhuis, discussie versum, Vreeland, Vinkeveen, Mij- nam. Aanvang 20 uur. drecht, Aalsmeer en Hoofddorp naar „Treslong" in Hillegom, waar de ta fel gedekt stond voor een dinertje. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 17 JUNI Leids Jong. Parlement Raads- over Viet- VRIJDAG 18 JUNI oARKA Jaarvergadering in rest. Na het diner kwam de domper op Van der Heyden, Breestraat. Aan- deze lustrumtocht van het comité vang 20 uur. Gesprek over landingsrechten K.L.M. afgezegd handigd. Volgens de woordvoerder ging het niet om een protestnota in de eigenlijke zin van het woord, maar om een verklaring, waarin minister Muller zijn visie op de feiten geeft en zijn bezwaren kenbaar maakt te gen de bijdrage van een ton aan het fonds. Minister Muller zei, dat het „fonds zich had vereenzelvigd met het roe keloze optreden van saboteurs, com munisten en moordenaars". Volgens Muller moesten de maatregelen van de Zuidafrikaanse regering „uiting geven aan haar misnoegen over de houding van de Nederlandse rege ring". De Nederlandse ambassade in Pre toria heeft vóór Mullers toespraak in het parlement een verklaring aan de Zuidafrikaanse pers verstrekt. Daar. in wordt gezegd, dat „aan de schen king uitsluitend menslievende bedoe lingen ten grondslag liggen en dat zij zeker niet moet worden opgeval als een bijdrage aan ondermijnende elementen". Goed recht „Het is een algemeen aanvaard be ginsel", aldus de verklaring, „dat elke vervolgde alvorens behoorlijk berecht te zijn recht heeft op de best mogelijke juridische bijstand en rijn gezin zo nodig op maatschappelijke hulp". De Deense regering zal het parle ment vragen 250.000 kronen (126.000 gulden) ter beschikking te stellen van slachtoffers van de apartheid. De vakantie bleek gisteravond tij dens de raadszitting een bres te heb ben geslagen in het aantal aanwezi ge raadsleden. De heren van Nieuw koop (PC), Thorn (KVP) en drs. Bouland (VVD) alsmede wethouder v d. Voet lieten verstek gaan, het geen niet wegnam dat er aan de agenda alle aandacht werd besteed. Belangrijk was ook de rondvraag tijdens welke mr. J. Bergmeyer (KVP) een brief van de „Stichting Kerckwerve" ter sprake bracht om trent de stichting van een bejaarden centrum. B. en w. hadden op dit schrijven nl. geantwoord, dat het toe gewezen woningcontingent verwezen lijking van dit centrum vooralsnog in de weg stond. „Uw schrijven was in mineur", aldus mr. Bergmeyer, „ik heb de zekerheid dat in omliggende gemeenten een extra contingent be schikbaar werd gesteld voor derge lijke projecten." Hij vroeg de voorzitter, burgemees ter H. L. du Boeuff, de toezegging dat b. en w. met alle mogelijke mid delen zullen trachten een extra con tingent woningen te verkrijgen, zo dat men met de bouw van 18 huis jes kan beginnen en voorts, dat b. en w. in een volgende raadsvergade ring het voorstel ter tafel zullen brengen garant te staan voor een be drag van f250.000 zijnde de kosten voor de benodigde grond. De voorzitter verklaarde, dat de belanghebbenden zelf het extra con tingent dienen aan te vragen in sa menwerking met het gemeentebe stuur. B. en w. zullen hier alle steun aan verlenen. „Wist het stichtingsbestuur dit", vroeg mr. Bergmeyer. „Ja", antwoordde de voorzitter, „uit een persoonlijk onderhoud." Voor wat betrof het tweede voor stel van mr. Bergmeyer, kon de voor zitter geen toezegging doen. „Dit moet eerst in het voltallige college besproken worden!". Hij vestigde de aandacht op het leningsplafond dat de gemeente heeft en op de grote werken welke in de toekomst (zwem bad, uitbreiding rioolwaterzuivering, Rijnlands Lyceum e.d.) nog moeten worden uitgevoerd. Mr. Bergmeyer bracht ter tafel dat de Stichting be wezen heeft levensvatbaarheid te hebben! „Het zou meer indruk ge maakt hebben als men beschikt had over een aanvangsfonds", zei de voor zitter, die wees op subsidiemogelijk heden vermits men met een bedrag van 20 pet. voor de dag kwam. (Dit houdt in, dat de Stichting Kerckwer ve de beschikking zou moeten heb ben over ongeveer 1 miljoen gulden). Wethouder Steenmetser (KVP) ver klaarde, dat men uit het antwoord van b. en w. inderdaad de indruk zou kunnen krijgen dat dit negatief is, „doch dit is niet zo". Ingekomen stokken De heer v. Uythoven (PvdA) had vragen gesteld betreffende de hef fing van leges voor het voltrekken van huwelijken. Hij had hierop schriftelijk antwoord ontvangen en was b. en w. hiervoor erkentelijk. Aldus had hij vernomen, dat een eenheidstarief niet wenselijk was en dat betaling naar inkomen op moei lijkheden stuitte. Hij kon er zich ech ter niet mee verenigen dat men niet op alle dagen, uitgezonderd zaterdag en zondag, kosteloos kon trouwen. Hij vroeg de raad uitspraak te doen omtrent zijn voorstel „kosteloze hu welijksvoltrekking op dezelfde da gen als tariefhuwelijken". De voorzitter antwoordde, dat het by de wet geregeld is dat twee da gen per week kosteloos „gehuwd" kan worden. Wil men dit op andere dagen doen dan kan dit OQk, mits men een bewijs van „onvermogen" kan overleggen". Het was hem dan ook helemaal niet duidelijk wat de heer Uythoven nastreefde, aangezien de mogelijkheid reeds bestaat. „Is er alle dagen gelegenheid kosteloos te trouwen dan is dit discriminerend ten opzichte van de tariefhuwelij ken". Men liet er nog eens uitvoerig zijn gedachten over gaan en toen het voorstel van de heer Uythoven in stemming werd gebracht, werd dit verworpen. Alleen de PvdA-fractie was er vóór! De Rijksgoedkeuring voor de bouw van een kleedgelegenheid op de voet balvelden van het sportcomplex „de Voscuyl" aan de Rhijngeesterstraat- weg is verkregen. Het krediet dat dt raad hiervoor verleende bedraagt f 127.000. De heer Brouwer (PC) in formeerde hoopvol of de velden het komende seizoen in gebruik kunnen worden genomen. „Dat kan, maar het is geheel afhankelijk van het weer", zei de voorzitter. Woningen voor alleenstaanden Een wijziging in de bouw-en-woning- verordening betreffende parkeerge legenheid nabij gebouwen waar een concentratie van bezoekers te ver wachten valt werd door de raad ak koord bevonden. Mevr. O. Samkal- den (PvdA) greep deze gelegenheid aan om eens te informeren naar de mogelijkheden betreffende de twee kamerwoningen voor alleenstaanden. Het torenflat dat gebouwd gaat worden zal in beduidende mate in de behoefte gaan voorzien. Langs de weg van artikel 20 van de w.oning- bouwwet zijn er voorts meerdere mo gelijkheden voor de bouw van twee kamerwoningen bij premie- en wo ning wetbouw. „Wij komen er wel uit", aldus de voorzitter. Wethouder Steenmetser bracht hulde aan mevr. Samkalden, dat zij dit belangrijke probleem ter tafel bracht. „Er zijn te Oegstgeest vele alleenstaanden van o.a. het Academisch Ziekenhuis, ver plegend personeel, alsmede van de Universiteit. Zij moeten geholpen worden." „Komen wij er niet makkelijker uit als de bouwverordening wordt her zien", hield mevr. Samkalden nog even aan. „Daar moet eerst met de autoritei ten over gesproken worden", aldus de voorzitter, nog als bijzonderheid vermeldende dat de grootte van de keukens een vraagstuk vormt dat de bouw van tweekamerwoningen ver traagd. Grondverkoop Voor de bouw van bungalows wer den twee percelen grond verkocht. De heer ir. Dunné (VVD) diende op bet voorstel van b. en w. een amen dement in. Hij wilde aan het ver koopcontract het volgende toevoe gen: „De koper dient rekening te houden met de omstandigheid dat de gemeente geen garantie op zich kan nemen ten aanzien van wijziging van de grootte der kavels en bestemming in het bungalowpark". Een clausule die men moet zien te gen de achtergrond van het beroep dat de bewoners van de Admiraal de Ruyterlaan hebben aangetekend te gen het uitbreidingsplan van de ge meente, dat voorziet in de bouw van een zes-verdiepingen-flatgebouw te genover genoemde laan. (De uit spraak in deze kwestie vindt heden te Den Haag plaats!). Het voorstel van de heer Dunné werd echter door de raad verworpen. In de Kempenaerstraat zijn een aantal gronden te koop aangeboden. Men ging akkoord met het verlenen van een krediet van f 19.500 voor de aankoop hiervan. Het betreft een aan tal tuinen, gelegen voor winkelpan den. „Waar mogelijk beginnen, wij direct aan de verbreding van 'deze straat" verklaarde wethouder Steen metser, „we wachten niet tot wij alle tuinen in bezit hebben. Er zullen par- keerstroken komen." De heer A. J. Kranenburg mag voor 25 gulden van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 jagen op een terrein in de Morsebelpolder, groot 23 ha. Mevr. Smits-Witvliet (WD) vond dit bedrag nogal aan de lage kant. „Voor die „houten haas", die je er af en toe schiet, meer dan genoeg", dacht de voorzitter. „Wij kunnen dit terrein nu voor telkens één jaar ver huren. Maar voor het hoogst moge lijke bod is de termijn 6 jaar!" Uitbreiding R.K. Begraafplaats De flatwoningen, die aan de Lange Voort gebouwd worden, worden reeds dit najaar opgeleverd. Voor de af voer van het vuilnis zou op de vracht wagen van de gemeente een kraan gemonteerd worden voor het ver voer van containers. Ouderdom van deze wagen maakt het echter niet verantwoord om deze nog te gebrui ken. De raad stemde in met een kre diet van f 28.000 voor de aanschaf van een nieuwe wagen met hydrau lische kipconstructie. De afschrij ving wordt echter niet op 8 jaar. maar volgens de wens van de raad op 17 jaar gesteld. Het kerkbestuur van de parochie BEURSOVERZH HT Amsterdam, 17 juni Het is het Damrak vanmiddag bij de opening niet mogen gelukken het vrij krach tige koersherstel van woensdag ver der voort te zetten. AKU maakte hier op echter een uitzondering. Dit fonds bleef op 456Vï praktisch onveranderd vergeleken bij de slotkoers van gis teren. Philips had bij de opening van Amerikaans aanbod te lijden, waar door de koers werd gedrukt tot 125.30 (126.10). Even laaide de koers op tot 125.70 doch later op de middag moest het fonds op nieuw capituleren voor het Amerikaanse aanbod. Daardoor zakte de prijs in tot 124.80. Geduren de de gehele beursduur werd er re gelmatig in de Philipshoek gehan deld. Unilever daalde een halve gul den tot 135.50. Aangezien dit fonds woensdag in Wall Street een dollar lager sloot, viel de stemming in Am sterdam niet eens tegen. Kon. Olie was eveneens een halve gulden lager op 136.60. De handel in de hoofd fondsen was kalm, behoudens dan voor de Philipshoek. Wall Street heeft woensdag het dinsdag ingetreden koersherstel ver der kunnen voortzetten. Er ging ech ter niet zoveel om als de dag daar voor. Gezien de wisselvallige ten dentie waarmede Wall Street de laat ste dagen voor de dag komt, blijft men in Amsterdam aan de voorzich tige kant met het verstrekken van kooporders. De betere vrachtenmarkt had koop orders in de scheepvaartsector uit gelokt. Aandelen KPM verbeterden circa vijf punten tot 198. Van Nie- velt-Goudriaan ging eveneens vijf punten omhoog tot 108Vï. Ook Scheep vaart-Unie lag vast in die markt met een koersverbetering van 3V» punt tot 139V». Er ging in de scheepvaarthoek vrij veel om. De leidende cultures lagen iets beter in de markt. De staatsfondsenmarkt gaf geen veran deringen van enige betekenis te zien. Voor de inschrijving op de 12 min 6 '4 pet obligaties Mariastichting in Haarlem tegen 99V* pet bestond een goede belangstelling. Hoek's machi nefabriek komt evenals Nederhorst en Vihamij met een emissie met claimrecht. Aandelen Nederhorst daalden gisteren reeds 29 punten tot 571. De claims Drie Hoefijzers wer den voor de eerste verhandeldag op 80.geadviseerd, tegen een theo retische waarde van 105.Het zeer grote verlies over 1964 bracht de koers van Van der Giessen wederom lager op circa 85 (90). Aendelen Van Gelder lagen hoger in de markt op het streven naar een volledige con- tinuediienst. van St. Willibrord te Oegstgeest vraagt aan b. en w. een subsidie voor de uitbreiding van de begraafplaats tot een bedrag van f 60.000 gulden. B. en w. zijn echter van oordeel, dat de exploitatie van een begraaf plaats sluitend behoort te zyn door aanpassing van de tarieven aan het kostenpeil. Op deze grond beschik ken b. en w. afwijzend. Mr. J. Bergmeyer (KVP) verklaar de, dat het een goed gebruik is sub sidieverzoeken bij de begroting te behandelen, daarom verzocht hij b. en w. het voorstel terug te nemen en opnieuw bij de begroting ter spra ke te brengen. „Ik heb geen zake lijke gegevens, we kunnen inzage vragen van de exploitatiebegroting", aldus de KVP-fractievoorzitter. Zijn voorstel werd door de raad overge nomen, waarbij ir. Dunné (WD) als voorzitter van de vereniging voor Crematie zich tegen verklaarde. Ook de voorzitter stemde er mee in dat dit bij de volgende begroting behandeld wordt. Nadat een aantal punten, zoals ontbinding pachtovereenkomst „Haar- dijk", overname grond van het pand Terweegweg 152 en herziening uit breidingsplan vlot onder de hamer waren gegaan, was men toe aan de rondvraag, waarin mr. Bergmeyer 't pleit „verlichte wegwijzers" nabij de Leidse Buurt, verloor! Wethouder J. F. M. Steenmetser vond dit „op het mooist verlichte plein van Nederland een overdreven luxe." De heer Dunné (WD) had 'n boek je ontvangen van Stad en Land, een commissie die adviezen geeft aan ge meenten en hiervoor het afgelopen jaar een bedrag van f 1.800.000 ont ving. Hij vond dit een abominabel hoog bedrag! Verfrissende MOEZEL vVIJNEN voor dorstige kelen op warme avonden per fles 2.90 bij 6 flessen de 7de GRATIS per fles 2,05 3 flessen voor 6, JUS D'ORANGE grote fles 1.65 STEENSTRAAT HERENSTRAAT HAARLEMMERSTR. 204 L e i d e (advertentie) 's-HERTOGENBOSCH, 16 juni. Vee. Aanvoer 7350, ruideren 1026, gras kalveren 120, vette kalveren 1491, nuchtere kalveren 1177, schapen 122, lammeren 530, geiten 18, fokzeugen 33, slachtvarkens 366. biggen 1785, slachtrunderen 682. Prijzen in guldens per stuk: melk- en kalfkoeien 925 1625, guiste koeien 8601330, gras kalveren 440625, kalf vaarzen 1125 1600, guiste vaarzen 9001130, pin ken 625875, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 115250, weidescha- pen 90130, lammeren 6090, drach tige zeugen 350550. biggen 56—70. Prijzen per kg. geslacht gew.: slacht runderen extra kw. 4.554.70, idem le kw. 4.104.45, idem 2e kw. 3.75 3.95, idem 3e kw. 3.453.70 vette stie ren 3.854.30, worstkoeien 3.40—3.55. Prijzen per kg. levend gew-: vette kalveren le kw. .103.30. idem 2e kw. 2.80—3.05, idem 3e kw. 2.60—2.75, nuchtere slachtkalveren 1301.60, slachtzeugen le kw. 1.521.60, idem 2e kw. 1.451.50, slachtzeugen 1.72 1.82. Prijzen per stuk: vette scha pen 120160, vette lammeren 95-125. Overzicht aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien iets minder, stroef, prijshoudend, guiste koeien redelijk, matig, nauw gehandhaafd, jongvee ruimer, tamelijk, weinig ver anderd in prijzen, vette kalveren groot, traag, gedrukt; nuchtere slacht kalveren normaal, rustig, moeizaam prijsh-; schapen en lammeren groter, kalm, prijsh.; fokzeugen ruimer, lui, duurder: lopers en biggen minder, flauw, prijsh.; slachtvee ruimer, traag, aflopende prijzen; slachtzeugen ge woon. slepend, prijzen minder. GOUDA, 17 juni, KAAS Aan voer 83 partijen. Prijs (in per kg): le kwal. 3.083.16: 2e kwal. 2.95 3.07; extra kwal. 3.173.51. Handel: goed. BARNEVELD, 17 juni, Eieren Aanvoer 2.050.000 stuks. Handel vlug Eieren van 45-55 gram 8.5012.25. kg-prijs 1 892.23; eieren van 59-65 gram 13.2514.00, kg-prijs 2.252.15 BARNEVELD. 16 juni, Pluimvee Aanvoer ca. 19.00 stuks. Handel rede lijk. Prijzen (in per kg): Slachi kippen, lichte 1.601.70; zware 1.75 1.85; Slachtkuikens 1.551.65.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4