co VADERDAG 20 JUNI Man overschreed zonegrens met boot] ie en werd gedood Beroemde Egyptische generaal overleden Vliegtuigongeluk op Le Bourget kostte een dode Klan-tovenaar komt Engeland niet in Diefstal leerzaam voor de directie Ook Karmelieten gaan vernieuwen Posthuum eerbetoon in de Sowjet-Unie Schietpartij in San Domingo MOEDER VERMOORDDE HAAR DRIE KINDEREN WOENSDAG 16 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Drastisch Oostduits optreden Qtrnnm nrnifkQ+ftn stens voor mijzelf het besef willen diroomI protesien hebben dat ik haar eerlijk verdiend iGSOn onderscheiding heb", zo zei hij. „Maar er zit toch van de Beatles Bij de Britse premier Harold Wil son stromen protesten binnen naar aanleiding van de toekenning van een koninklijke onderscheiding aan de „Beatles". Enkele briefschrijvers juichten het toe, dat de vier jongens uit Liverpool voortaan MBE („Mem ber of the order of the British Em pire") achter hun naam mogen zet- niets dappers in het blèren voor een joelende massa teenagers met een miljoen pond op de bank". van geheime wapens staat, is het snel ste, voor hef vervoer van kernwa pens ingerichte vliegtuig van de Ame rikaanse strijdkrachten. Het maakte zijn eerste vlucht in 1956 en kan een snelheid van tweemaal die van het geliuid bereiken. Op het Parijse vliegveld Le Bour get, waar op het ogenblik een lucht en ruimtevaarttentoonstelling wordt gehouden, is gistermorgen een B-58 straalbommenwerper van de Ameri kaanse luchtmacht bij de landing ver- Be beroemde Egyptische generaal ongelukt en in brand gevlogen. In Hasis el Masri is gisteren in de ouder- tegenstelling met ons bericht van Robert Shelton, de „keizerlijke to- Oostduitse grenswachten hebben Eerst werden een paar waarschu- eisteren een Westberlijner, die op een winschoten gelost, maar - als ge- w„Tden~ta aïnTaVveVre van de meren aan het spelevaren was volg van nervMitert - het bootje overtroffen door de verbolgen men- - - - doodgeschoten, toen de man bij het raakte steeds verder op Oostduits ge- sen dom van 94 jaar te Cairo overleden, gisteren zijn niet drie doden te be- venaar" van de Klu Klux Klan zal Teltowkanaal de zonegrens was over- bied. Met lichte machinegeweren Wilson die de Beatles voordroeg 111 1911 streed hiJ al in Libië tegen treuren, maar is een van de drie in- geen toestemming krijgen Groot- schreden werden daarna ongeveer 30 schoten voor de'onderscheiding, vindt, naar lianen. In 1912 en 1913 vocht zittenden gedood, terwijl beide an- Brittannië te bezoeken. Dit heeft de Het is de eerste keer, dat Oostduit- afgevuurd verluidt, dat de jongens die verdiend hg aan Turkse kant op de Balkan, deren gewond in een ziekenhuis wer- Britse minister van Binnenlandse Za sers in een dergelijk geval zo dras- Een van de inzittenden van de boot, hebben voor hun bevordering van de Late* hield h|J ™ch bezig met de op- den opgenomen Zij werden reeds ken Sir goskice gisteren in het La- tisoh optreden. In het verleden wer- de 42-jarige Hermann Döbler werd export, voortvloeiend uit de massale voedinf» van wijlen koning Faroek. enkele ogenblikken na het ongeluk gerhuis meegedeeld, den mensen, die per ongeluk in Oost- dodelijk getroffen; zijn 21-jarige ver- verkoop van hun grammofoonplaten k-*— Berlijn, kwamen een paar uur vast gehouden en daarna vrijgelaten. door een hefschroefvliegtuig gered. Een 36-jarige transportleider van een papierfabriek te Darlington in sprak gisteravond van een „grens- Engeland heeft een jaar gevangenis- schending met de duidelijke opzet •traf gekregen voor diefstal van pak- tot provocatie". Het motorbootje zou kisten van de fabriek. Hij had de niet van koers zijn veranderd toen de kisten, die verbrand hadden moeten Oostduitse grenswachten waarschu- worden op last van de directie, voor wingsschoten hadden gelost. eigen rekening verkocht en daarmee aardig wat verdiend. In elk geval heeft hij de directie op een idee ge bracht Ze ontsloeg de transportlei der en verkoopt nu zelf de kisten. loofde, die ook in de boot zat, werd in Noord-Amerika. In de tweede wereldoorlog zocht Het vliegtuig was in verband met Ook andere lieden, die zich bezig ernstig gewond aan het hoofd. Zij generaal Masri contact met veldmaar- de luchtvaarttentoonstelling naar Pa- houden met de KKK-activiteiten zul- siaagde er echter wel in het bootje Blèren is niet dapper schalk Rommel vóór de slag bij El rijs gevlogen, na in Spanje een tus- len Engeland niet binnen mogen ko- weer in Westberlijnse water te ma- Enkele mensen hebben zoals be- Alamein. Een poging om hem met sen landing te hebben gemaakt. men. Buitenlanders, die in Engeland noeuvreren. kend hun onderscheidingen al terug, een Duits vliegtuig met Engelse ken- In '61, toen op Le Bourget ook een Zioh bezig houden met het werven Uit Munchen wordt gemeld, dat gestuurd. Een oud-politieman, Hearn, tekenen uit Egypte op te halen mis- luchtvaarttentoonstelling werd ge- van leden voor de KKK zullen het drie Oostduitsers (mannen tussen 20 zond dinsdag een medaille terug die lukte, waarna Masri wegens hoog- houden, verongelukte een toestel van iiand worden uitgewezen en 30 jaar) maandag er in geslaagd hij in 1944 had gekregen wegens be- verraad werd veroordeeld. Na de hetzelfde type, waarbij drie mensen zijn ongemerkt naar het westen te toonde moed in een ontmoeting met militaire machtsovername in 1952 omkwamen. Onlangs werd in Birmingham een vluchten. gewapende bandieten. „Ik zou min- werd hij ambassadeur in Moskou. De B-58, die nog steeds op de lijst afdeling van de KICK opgericht. Het Oostduitse persbureau ADN Helper van Hitier Het Generaal Kapittel van de Pa- staat terecht wegens ters Karmelieten zal geopend wor- Ui- den te Kome op 22 juni. 70 Afge- Opneming en vaardigden van de gehele Orde zul- vprvakino' len samen wekenlang beraadslagen vaioing over de vernieuwingen en de aan- De voormalige Duitse generaal- passingen, die door een Kerk in con- majoor Otto Ernst Remer, die in cilie en door de eisen van de tijd ge- vraagd worden. Ongeveer 3000 voor stellen zijn vanuit de 24 provincies te Rome ingediend. En deze hebben betrekking op het geestelijk leven, 't apostolaat, de opleiding en vorming, de broeders, de zusters Karmelites- sen, de financiën, het bestuur, en de hoofdzaak verantwoordelijk was voor het neerslaan van de opstand tegen Hitier op 20 juli 1944, staat sinds dinsdag te Oldenburg terecht, omdat hij als mede-eigenaar van de „Frie- sische Landmaschinen - Gesellschaft" zich in de jaren 1957-1959 op grote schaal schuldig zou hebben gemaakt herziening van de constituties, aan oplichting en vervalsing. Zijn voormalige compagnon. En gels, die ook terecht staat, zit al twee jaar gevangenisstraf uit wegens op lichting. Het tweetal is ook al ver oordeeld wegens belastingontduiking. In Asuncion (Paraquay) zijn vijf kinderen en een volwassene om het leven gekomen toen een mum- onder de druk van overstromings water bezweek. 20.000 Mensen zijn door de watersnood getroffen. Bij de ingang van het vliegveld van Minsk in de Sowjet-Unie is een Caamano roert zich weer Gistermorgen heeft een hevige schietpartij plaats gehad tussen in- ter-Amerikaanse strijdmachten en volgelingen van kolonel Caamano. Tien ernstig gewonden werden in 'n ziekenhuis opgenomen. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken deelde mee, dat bij de schietpartij 14 Amerikanen en een Braziliaan zijn gewond. De troe pen van Caamano schonden het be stond in een sector die bezet is door standbeeld onthuld "van een boord- Amerikaanse parachutisten. Deze werktuigkundige van de „Aeroflot", schoten pas terug nadat zij hiertoe die blijkens een bericht in een Mos- van de opperbevelhebber van de in- kous blad vorig jaar om het leven ter-Amerikaanse strijdmacht, de Bra- is gekomen, toen enige passagiers in ziliaanse generaal Alfim, verlof had een vliegtuig op weg naar Leningrad den gekregen. poogden de bemanning te dwingen Caamano heeft gezegd, dat hij in het buitenland te landen. blijft aanvallen zolang de troepen De piloot wist echter een gewa- van de inter-Amerikaanse strijd- pende passagier door een snelle macht voortgaan de internationale zwenking van het toestel ten val te veiligheidszone in zijn richting uit te brengen, waarna de man kon wor- breiden. De Braziliaanse bevelhebber den overmeesterd. Hierbij werd de van dit leger zou van mening zijn, mechanicien Romaskine dodelijk ge- dat zulks noodzakelijk is voor de vei- wond. ligheid van zijn militairen. In de vrouwenafdeling van het Huis van Bewaring te Leeuwarden heeft de 28-jarige gehuwde vrouw Zwaan tje de J. uit Roswinkel bij Emmen tegenover de inspecteur van de rijks recherche te Leeuwarden, de heer J. S. Aukema, verklaard, haar drie kinderen een meisje van vijf en twee jongetjes van resp.' acht en ne gentien dagen oud van het leven te hebben beroofd. De vrouw was reeds in het Huis van Bewaring opge sloten, omdat zij ervan verdacht werd Benoemingen bisdom Rotterdam Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft de zeereerw. heer W. J. J. M. van den Beng op zijn verzoek eervol ontslag verleend als pastoor te Monster. Hij heeft be noemd tot pastoor te Monster de zeereerw. heer A. G. F. Burcksen, die pastoor was te Den Haag, Pius X-parochie. Tot pastoor te Den Haag Pius X-parochie, is benoemd de zeer eerw. heer A. J. Hartog, voorheen kapelaan te Rotterdam, O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand; benoemd tot pastoor te Naaldwijk werd de zeereerw. heer J. B. M. Blankers, voorheen pastoor te Rotterdam, St. Petrus Banden, en tot pastoor aldaar de teereerw. heer J. Th. Drost, die kapelaan was te Den Haag, parochie H. Familie. Benoemingen Bisdom Haarlem De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft be noemd tot sub-deken van het sub dekenaat Amsterdam-West de zeer- eeraw. heer G. J. M. Groot, pastoor van de parochie van Maria Alfijd- H'irende Bijstand te Amsterdam. het meisje, dat naar de naam Jobkien luisterde, te hebben gedood. Zij zal zioh vrijdag 25 juni a.s. voor haar daden voor de rechtbank te As sen te hebben te verantwoorden. De officier van Justitie te Assen, mr. C. J. van Oldenbeek, heeft de vrouw drievoudige kinderdoodslag ten laste gelegd. De vrouw, doe de echtgenote is van een gemeente-chauffeur, heeft ver klaard dat zij in maart 1963 haar ne gentien dagen oude zoontje Hendri- kus doodde met een kussen. Het zoon tje dat iin juni 1*964 in het gezin van de chauffeur geboren werd, kreeg eveneens de naam Hendrikus. Zwaan tje de J. benam dit kind acht dagen later op dezelfde mander ais het eer ste kind het leven. Op 4 september 1964 hield de vrouw haar dochtertje Jobkien zo lang het hoofd in een teil water, dat het kind verdronk. De manier waarop zij de dood van het kind verklaarde zij zei, dat zij tijdens het wassen van Jobkien onwel was geworden en over de teil was gevallen waar zij bleef liggen wekte aanvankelijk geen verdenking. Eerst later kwam het vermoeden, dat de dood van het meisje niet aan een ongeluk maar aan moord was te wijten. Inmiddels had de huisarts van de familie De J. de vrouw in een psy chiatrische inrichting te Assen laten opnemen. Daaruit werd zij geruime tijd later ontslagen, toen men tot de conclusie was gekomen, dat Zwaan tje de J. absoluut niet ails krankzin nig kon worden beschouwd. Zij werd overgegeven aan mir. Van Olden- beek, die ons vamimorgen verklaarde dat de zaak Zwaantje die J. geheel rond is. Omtrent het motief van die vrouw tast men nog in het duister. Wel is gebleken, dat het huwelijk van het echtpaar veel te wensen overlaat. De chauffeur schijnt niet met de plan nen en de handelingen van zijn vrouw op de hoogte te zijn geweest. Het onderwerp van gesprek? Dat kunnen we wel raden. Na tuurlijk hun werk en de zaak! Maar wat leeft er aan grote en kleine wensen in die vaderharten? Ook in dat opzicht kunt U weer rekenen op Vroom Dreesmann.Er zijn zoveel Vader dagafdelingen! Denk maar eens aan boeken.muziek, fotografie, herenmode, Doe 't zelf, lederwaren, wijnen Bij Vroom 8t Dreesmann slaagt U zeker voor een geschenk, dat vader uit het hart gegrepen is. leiden VROOM DREESMANN alphen

Leidse Courant | 1965 | | pagina 8