DONALD DUCK Eindexamens HBS-B Rembrandt Lyceum Twaalf jaar voor Rotterdamse zeeman wegens moord op Schotse vrouw Twee jubilarissen in Alphen aan den Rijn onderscheiden met Oranje Nassau-medaille De Gaulle begon zijn gevaarlijkste rond reis door provincie DOORGRAVING VERLENGDE AARKADE TE ALPHEN VOOR RECREATIEMEER „DE BIJLEN" Jongetje in Noordwijk onder auto WOENSDAG 16 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Avonturen van Geslaagden voor de HBS-B: Menno en Peter Arbouw, Koos Ba- velaar, Leiderdorp, Jan Jacob Ger- brands, Oegstgeest, Reggy Hayes, Bert Hoeke, Voorschoten, Dick van Ingen Sehenau, Oegstgeest, Ab Jams- sen, Tom Klinkert, Henk Kooreman, 's Gravenhage, Gert en Bram van Norden, Jochem Oerlemans, Noord- wijk, Henny Oostrom met lof, Rob de Roo, Huib Vos, Delft, Suardus v. Breda, Voorschoten, Koeno Grave- meyer, Noordwij k, Ronald Knaap, Albert Krüger, Oegstgeest, Henk v. d. Meulen, Wim Nieuwenburg, Kees Nix, Hams Parrel, Voorschoten, Hans Serdijn, Jan Stofkoper, Voorschoten, Mieke Tielenburg, Dick van Weizen, Lenie Wickel, Leiderdorp. Daar waar geen plaatsnaam ver meld is, is deze Leiden. In hoger beroepi Het gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen de dertigjarige Rotter damse zeeman H. W. P. wegens dood slag op een dertigjarige vrouw in Grangemouth (Schotland) veroor deeld tot 12 jaar gevangenisstraf met aftrek van de tijd in voorarrest door gebracht. In eerste instantie had de recht bank in Rotterdam hem tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. In hoger be roep had de procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag beves tiging van dat vonnis geëist. Verdachte zou in de avond van 26 april van het vorig jaar de wasvrouw Jessie Gibson, met wie hij uit was geweest, hebben gewurgd. Haar lijk werd later in een put gevonden. Ver dachte had beslist ontkend de vrouw te hebben vermoord. Wel gaf hij toe die avond met haar te zijn uit ge weest, maar hij zou haar bij de bus halte hebben gebracht. Evenwel had hij die avond tegen de kapitein van zijn schip gezegd, dat hij iemand had vermoord en ook tegenover een col lega op het schip had hij zich in eendere zin uitgelaten. Bfj gelegenheid van zijn veertig jarig jubileum bij de N.V. Neder landse Asphaltfabriek ontving de heer Joh. v. d. Lee tijdens een huldi ging op het kantoor gisteren uit han den van burgemeester Bruins Slot de ere-medaille van Oranje Nassau in goud. In een hartelijke toespraak welke aan de overhandiging vooraf ging, besteedde de burgemeester niet alleen aandacht aan het werk van de jubilaris in het bedrijf, maar noem de hij ook het kerkewerk, waarin de heer v. d. Lee nu al 32 jaar betrok ken is, terwijl ook het lidmaatschap van de. gemeenteraad gedurende nu vijftien jaar ook de aandacht kreeg. Namens de raad van commissaris sen sp^ak de heer Th. W. Andriessen de jubilaris toe. Hij bracht o.a. de tijd in hepinnering waarop de functie van fabrieksbaas vacant kwam. Na rijp bepaad heeft men toen de heer v. d. Lee, die toen al vele jaren in het bedrijf werkzaam was, als zoda nig aangesteld. Het was een besluit waar men als bestuur nooit spijt van heeft gehad. Namens de directie en commissarissen overhandigde hij de heer v. d. Lee een geschenk onder couvert. Directeur A J. Bultman, legde in zijn toespraak de nadruk op de pret tige en goede samenwerking, welke er altijd is geweest. Aan mevrouw v. d. Lee werden bloemen overhan digd. Omdat de heer v. d. Lee met dit jubileum zijn werkzaamheden af sluit en met pensioen gaat, zal er zaterdag een speciale bijeenkomst van directie en personeel zijn, waar in ongetwijfeld opnieuw vele goede woorden aan het adres van de jubi laris zullen worden gezegd. SASSENHEIM GEEN DRAVERIJ BIJ DE NAJAARSFEESTEN. Met die najaarsfeesten te Sassen- heim zal er geen kortebaain-cLnaverij gehouden worden, zei de voorzitter van de Harddraverij vereniging Sas- senfheiim en Omstreken gisteravond op de jaarvergadering, die in „Het Bruine Paard plaats vond. De heer A. J. A. Remmerswaall, vond dit zeer spijtig gezien het feit dat de veren, dit najaar haar eerste lustrum viert. Wij hebben er van alles aan gedaan, maar er zijn op 15 en 16 september a.s. geen paarden voor Sassenhedim beschikbaar. In zijn openingswoord verwelkom de hij bijzonder het bestuur van die Oranjevereniging en dankte voor de medewerking vorig jaar ondervon den. "Ook het gemeentebestuur, poli tie en de Lisser zusterveren. werd dank gezegd voor haar medewerking bij de koers van vorig jaar, die uit stekend was verlopen. Er was in het afgelopen jaar voor het eerst winst gemaakt, wat bleek uit het financieel overzicht van de penningmeester. Het aantal leden was stijgende. Met de traditionele verloting van fruit, worst en krentenbrood werd beslo ten. KATWIJK PROGRAMMA UITVOERING ROTTERDAMSCH ZEEHOSPITWM Vrijdag 18 juni a-s. des avonds 8 uur wordt in het Rotterdams Zee- hospitium een uitvoering gegeven waaraan medewerken: de Philicorda's bandje met guitaar en etectronisch orgel, Franco Loretti met Italiaanse songs, Oarla Kruger met voordracht, het zangduo de Pretty girls en het akkordeontrio de Trulejo's. De alge hele leiding heeft Gerard Lohuizen. In de pauze speelt pianist Leo Brui gom muziek uit musicals. WARMOND Duivensport Zaterdag hield da postduivenvereniging „Warmond" 'n wedvlucht voor oud'e duiven vanaf Orleans, afstand 512 km. De vogels werden gelost om 5.45 uur met een zuidwesten wind. Aankomst eerste prijsdiuif 12.23.45 uur, laatste am 13.16.50 uur. De uitslagen luiden: Dr. J. Venker 1, 2, 3, 4, 5, 7, J. dto Dunne 6, J. van Seggelen 8, G. Zand bergen 9, C. v. d. Zwart 10. Kneedbom in Melun ontploft In Melum, ten zuidoosten van Pa rijs, is gisteren een kneedbom ont ploft. Morgen moet president De Gaulle daar een rede houden op zijn 23ste en laatste rondreis door de pro vincie in zijn huidige ambtstermijn van zeven jaar die dit jaar eindigt. De bom In MJelum, op 50 km van Parijs, ontplofte voor een parfumerie, dliie eigendom is van de burgemeester van de ruim 20.000 inwoners tellende hoofdplaats van het departement Seine -et -MameDe gevolgen van de explosie beperkten zich tot materiële schade. De Franse president begon zijn rondreis vandaag. Hij zal in vijf da gen de diichtgevolkte omgeving van Parijs bezoeken. Functionarissen van de veiligheidsdienst zijn van oordeel, dat bet de gevaarlijkste reds van het staatshoofd wordt. Er zijn dan ook uitgebreide voorzorgsmaaitregelen ge nomen. Zo zijn langs de weg, doe d* president volgt, alle voor vteugemas- ten bestemde gaten met cement diicht- gestopt. Alle huizen van de route worden zorgvuldig onderzocht en do aailto's dlie lanigis de weg staan', zullen, worden weggesleept. Meer dan 3.000 politiemannen zullen tijdens de rond reis op de been zijn. Om het risico zo klein mogelijk te houden zal de president tweemaal per hefschroef- vliegtuig reizen - van Versailles naar Cheilites ten oosten van Parijs en van Meluim naar Parijs. De Amerikaanse ruimtevaarders McDivitrt en White hebben dinsdag een eredoctoraat in de astronautica gekregen van de universiteit van Mi chigan te Ann Arbor, waar zij inder tijd vliegtuigbouwkunde hebben ge studeerd. In het bedrijf van de n.v. Dakpan- nenfabriek D. v. Oordt Co. was het de heer C. v. d. Meent, die veer tig jaar in dienst was en onderschei den werd met de zilveren ereme daille van Oranje Nassau. De heer v. d. Meent werd toegesproken door zijn broer W. S. v. d. Meent, direc teur van het bedrijf. Namens de di rectie overhandigde hij zijn broer een gasfornuis. Ook burgemeester Bruins Slot sprak huldigende woor den, waarna deze de eremedaille bij de jubilaris opspeldde. Het woord werd verjdler nog gevoerd door de bedrijfsleider, de heer P. N. v. d. Hout, oitider aanbieding van een fraaie elektrische klok en door de heer K. Vonk, namens het gehele personeeL die een set bijzettafeltjes overhandigde. De heer v. d Meent sprak ten slotte een. hartelijk dankwoord Op het Sluispad te Noordwijk liep de bijna twee jaar oude Etienne Meulenbelt achter een melkwagen om de rijbaan op. Het kind werd ge grepen door een personenauto, be stuurd door een 37-jarige vertegen woordiger, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. Het jongetje werd aan het hoofd gewond en moest naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. Verkeersstagnatie De Zwarte- weg te Noordwijk is gisteren onge- eer een uur voor het verkeer ge stagneerd geweest, toen een autobus van de NZHVM voor èen geparkeer de wagen uitweek en in een greppel terecht kwam. Een takelwagen van de maatschappij zette de bus weer op de begane grond. Geslaagd Mevr. A. van Zuijlen- Weber slaagde te Amsterdam voor het vakdiploma handel in koffer- en lederwaren, uitgaande van de Stich ting Vakopleiding. Auto's opengebroken Bij de po litie kwamen enkele meldingen bin nen, dat geparkeerd staande perso nenauto's 's nachts waren openge broken. Verschillende goederen wor den vermist. Bromfietser reed de haag in Op de Zwarteweg te Noordwijk reed een 39-jarige inwoner van Katwijk met zijn bromfiets in een haag. De man kwam te vallen en liep hoofdletsel op. Hij is naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht Schaftkeet in vlammen Een MPreUlerende politieman aag uit een als schaftkeet gebruikte auto aan de Duindamsie Slag dikke rookwolken komen. Hem bleek dat de keet in lichterlaaife stond. De brandweer werd ge.felarmeerd en deze doofde het vuur. De autokeet werd groten deels ventield. INTERNATIONALE VEEFOKKERS HOUD EN CONGRES IN IUOORDWIJK In de w«!k van 20 tot 25 juni heeft er een belangrijke studiebijeenkomst plaats van <^en groot aantal veeteelt- kundigen in „Huis ter Duin" te Noordwijk cam Zee. De Europese Zo- otechnische .Federatie, een overkoe pelende argpinisatie, waarbij vrijwel alle Europeste landen met hun vee- teeltspecialis ten zijn aangesloten, houdt daar .haar jaarlijkse bijeen komst in chjIs land. Er zullen 236 personen aaa deelnemen, komende uit 25 landen.; Ook zijn vertegenwoor digers aamwfiizig van de Suid-Afri kaanse Verea liging vir DiereprodUk- sie, van de hfew Zealand Association for animal production en van de FAO, de voecfoel en landbouworgani satie van de verenigde Naties. VERKEB'&SOMLEGGING In de week 1«ati 21 ton. 25 juni 1965 zal de Gooweg ,m de gemeente Noord wijk wederom 2 dagen voor het ver keer worden dlfgesloten ten beihoeve van het verrijclihéen van de laatste werfczaaimhedert aam deze weg. De bevolking: wordt er daarom op gewezen, dat iep dlie 2 dagen alle verkeer weer vjia Voorhout wordt ge leld en met nsjm* in de Herenstraat op meer dan ndmwal doorgaand ver keer moet word! ail gerekend. VOORSCHOTEN AVONDVIERDAAGSE GESTART. Gisteren begon weer het jaarlijkse festijn voor de wandellliiefhebbers in Voorschoten. De avondvierdaagse van de Nederlandse Wandelsportlbond wordt ook dit jaar weer in Voorscho ten verzorgd door de wandelsport- veren. SVLV. Om zes uur gisteravond gingen de eerste van de startplaats, het Bands- gebouw aan die Leidseweg, en na deze eerste lopers volgden nog een hon derdtal Er waren twee wandelwegen uitgestippeld, een voor die 10 km.-lo pers en een voor de 15 km.-lopers. Het merendeel der wandelaars kwam uit Voorschoten, maar er waren ook enige fijnproevers uit Leiden en zelfs Den Haag, die dat jaar de vier avon den besteden met wandelingen door mooi Voorschoten en omgeving. Uitvallers waren er de eerste avond niet, het weer was zeer gunstig. Voor de tocht een fiks buitje, wat waar schijnlijk een aantal gegadigden voor het avondvierdaagse kruis tegenge houden heeft, maar tijdens de tocht prachtig weer, zodat de jeugdige lo pers even momter terug kwamen na de tocht als zij waren aan de start. Vanavond, donderdag en vrijdag wordt er telkens een andere route ge lopen en vrijdagavond vindt de offi ciële uitreiking van het avond vier daagse kruis plaats. LEIDERDORP BRIDGEN VOOR BEJAARDEN GAAT NIET DOOR De bridgeavond, welke door het comité Ouden van Dagen op donder dag 17 juni ten behoeve van de uit gaansdag was georganiseerd, gaat wegens gebrek aan belangstelling niet door. RIJP WETERING WSV „De Rippers" De ouders van de C- en D-groepleden wordt me degedeeld, dat in het clubblad van juni vergeten is te vermelden, dat bij deelname van deze groepen aan de wandeltochten te Leimuiden (WSV „NAS") de reiskosten voor eigen re kening zijn. Deze bedragen voor de 8- en 9-jarigen f 0.50 en voor de oude ren f0.95. De vertrektijd Is om 12.1B uur vanaf oaió „Rustoord". Gisteren is de nieuwe weg in het verlengde van de Van Boetzelaer- straat te Alphen aan den Rijn in de richting van het Aarkanaal definitief voor het verkeer opengesteld. Gelijk tijdig is daarmee de verlengde Aar kade voor het in de richting Ter Aar gaande verkeer afgesloten. Deze ver anderingen rijn aangebracht in ver band met het graven van het recrea- tiemeer „De Bijlen", gesplitst in een noordelijk en een zuidelijk gedeelte, waartussen de oude weg loopt en die moet worden doorgraven voor een verbinding tussen de twee plasdelen. Volgende week zal met die door graving een begin worden gemaakt De foto's tonen de plaatsen, die zullen worden doorbroken, te weten van de Aar (op de voorgrond) naar het nieuw gegraven noordelijk meer langs het met beton beschoeide wan delpad. De andere foto geeft de plaats aan waar de oude weg zal worden doorgegraven. De baggermo len ligt in het z.g. zuidelijke meer.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4