m Jim Redman het snelst op Man de ware halfzware Foreholte-junioren kampioen Tweede team kampioenscandidaat Lihrejgts met Jhn Janssen naar Tour Schepers van eerste plaats verdrongen Zilverberg niet naar de Tour Vic Denson (Eng.) wint de Ronde van Luxemburg EDO blijft betalen Onvlee kampioen alle categorieën Sportschool De Vries Blauw Zwart op het nippertje winnaar SJC-cup PSV kocht Duitse doelman Emerson had het moeilijk tegen Okker DINSDAG 15 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De Rhodesiër Jim Redman behaalde maandag de vijfde achtereenvolgen de zege voor de Japanse Honda-fa- briek in de 250 cc van de races op het eiland Man, die meetellen voor het wereldkampioenschap. Redman reed op een 6-cylinder Honda met acht versnellingen. Hij was de tweede man, die tijdens de race een ronde- record vestigde boven de 100 mijl per uur. De eerste was wereldkampioen Phil Read. Deze maakte in de eerste ronde een gemiddelde van 100.01 mijl per uur (160.94 km/uur). Zijn Ya maha weigerde echter tijdens de klim in de tweede ronde. Redman ging hem voorbij en maakte meteen een nog snellere rondetijd (gemiddelde van 161.079 km/uur). De uitslag in de 250 cc was: 1. Redman (Rhodesië) op Honda 2.19.45.8 (gem. snelh. 156.41 k/u); 2. Duff (Canada) op Yamaha 2.23.26.4 (152.42); 3. Penris (G.B.) op Suzuki 2.24.32.0 (161.26); 4. Provind (It.) op Bene 11 i 2.24.32.0 (150.57): 5. Stastny (Tsj.-Sl.) op Jawa 2.30.22.2 (145.36); 6. Williams (G.B.) op Mondial 2.33. 58.0 (141.97). De stand om het wereldkampioen schap luidt: 1. Read (G.B.) 32 punt; 2. Duff (Canada) 22 pnt; 3. Torras (Sp.) 10 pnt. VOETBAL OPSTELLING LFC Het elftal van LFC, dat morgen avond in de derde bekerronde de strijd aanbindt met de Schiedamse 3e klasser DHS, is als volgt samen gesteld: Doel: L. de Hoed; achter: R. Geerlof, H. Sira; midden: J. de Bolster, D. Sira, G. v. d. Heyden; voor: J. Rietkerken, W. Nieuwenburg, R. de Wit, P. de Jong, P. Gübler. t De Nieuwzeelander Jim Redman heeft op een Honda de races op het eiland Mann in de 250 cc klasse gewonnen. De foto toont Redman na zijn overwinning met zijn echtgenote en een aantal helpers. rl/ViN UDiVLi Tegen Flamingo's in Den Haag heb- wist gelijk te komen, kon Foreholte ben de Foreholte-junioren middels met een 3—2 voorsprong gaan rusten, een 7 3 overwinning het kampioen- jja rust echter sloeg Flamingo's weer schap in de 3e klasse veroverd. Voor- fej terug en wist wederom naast Fo al voor rust heelt het er niet naar reholte te komen: 3—3. Het Voor uitgezien dat Foreholte een ruime houtee team hield tijdens dit offen- overwinmng zou behalen, de zenuwen sief goed stand en langzaam werd het speelden hen parten. Nadat Foreholte initiatitef verplaatst. Toen Foreholte tot twee maal toe de leiding had ge- VOQr het vierde doelpunt zorgde had nomen en Flamingo s beide keren Flamingo's geen verweer meer en - begon de normale vorm van diit sei zoen terug te komen bij Foreholte. Met een serie goed opgezette aan vallen, afgerond met even fraaie doel- muziekcorps Excelsior, uit Noord- wijk, enige rondwandelingen over 't veld, waar achter al spoedig al de punten, bepaalde Foreholte de zege deelnemertjes aan liepen met de aan- °P ^ij behaalden uit de 13 ge- voerder van Blauw Zwart met de speelde wedstryden cup hoog boven het hoofd, winst van 26 punten. maximale (Advertentie) WIELRENNEN (Ned.) 1.23.56 55. De Geus (Ned.) 11.27.45; 56. Motke (Ned.) 11.28.38. Ploegenklassement. 1. Oost-Vlaanderen 33.50.20 2. Ne derland 33.51.45 3. Belg.-LLmburg A 33.51.47. Deelneming Peter PoSt Nederlanders „nergens' wordt steeds onzekerder jn Zwitserse Ronde Wereldkampioen Jan Janssen, die voor de komende Ronde van Frank rijk tot de favorieten wordt gere kend, heeft zich voor dit grote avon tuur kunnen verzekeren van de bij stand van de kundige Nederlandse soigneur Piet Libregts. De Braban der heeft zich verbonden om in de Ronde van Frankrijk, behalve Jan Janssen ook diens vriend Anglade te verzorgen. Libregts was tot voor kort verbonden aan de Belgische Flandria-ploeg, maar hij heeft al in de Ronde van Nederland, toen hij ploegleider was van het groepje Ne derlanders van dit merk, dat Vylhs ronde onder vreemde vlag meereed, onenigheid gekregen met de directie van Flandria. Nu het steeds onzeker der wordt of Peter Post in de Ronde van Frankrijk zal starten heeft Li bregts de knoop doorgehakt en is in gegaan op het verzoek van Janssen, die graag van zijn diensten gebruik wilde maken. Met Peter Post gaat het intussen nog steeds niet best. De lange Am- stelvener heeft weinig zin in een tour-avontuur en het ziet er wel naar uit dat hij of helemaal niet in Keu len aan de start zal komen, of, in dien dit wel het geval zal zijn, niet al te lang zal meerijden. Het liefst zou hij nu al voor de tour bedan ken. „Ik heb te lang stil gelegen Wel heb ik de laatste dagen een paar koersen in België uitgefietst, maar daar waren niet eens de grote cou reurs, die zich allemaal in grote ron des hebben voorbereid en in super- vorm in Keulen aan de start zullen staan", zei Post maandagavond. Een definitieve beslissing over zijn al dan niet starten zal donderdag worden genomen, wanneer Post in een wed strijd in de buurt van Gent fietst. WIELRENNEN Wim Schefers is maandag leider af geraakt in de derde etappe van de ronde van Belgisch Limburg. De Ne derlander finishte in het grote pelo ton. In het verbrokkelde kopgroepje boekte de Belg André Swaenepoel juist voldoende winst om de eerste plaats in het algemeen klassement over te nemen. Ook de eerste plaats van Nederland in het ploegenklasse ment ging verloren. De uitslag van d>e derde etappe Heers-Hasselt (155 km) was: 1. Raymond Steegmans (Belg.) 4.14. 21; 2. Willekens (Belg.) 4.14.22; 3. Jos Steegmans (Belg.) z.t.; 4. Gevers (Belg.) z.t.; 5. Decan (Belg.) 4.14.25; 6. Philippaerts (Belg.) z.t.; 7. Swaa- nepoel (Belg.) 4.14.26; 23. Motke (Ned.) 4.16.02; 24. Geraeds (Ned.) z.t.; 31. Drummen (Ned.) z.t.; 34. De Geus (Ned.) z.t.; 37. Hesen (Ned.) z.t.; 41. Schepers (Ned.) z.t.; 52. Wolfs (Ned.) z.t. Algemeen klassement. I. Swaenepoel (Belg.) 11.15.23; 2. Schepers (Ned.) 11.16.13; 3. Steeg mans (Belg.) 11.17.06; 4. Geelen (B.) II.17.17; 5. Steegmans (Belg.) 11.17. 18; 10. Drummen (Ned.) 11.17.33; 20. HVTpd.) 11.17,59: 51. Wolfs De vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland een rit van Siebnen naar Bellinzona over 215 km, is maandag gewonnen door de Italiaanse coureur Franco Bitossi. Hij legde de zware bergetappe af in 5 uur 46 min. 25 sec. Door deze prestatie nestelde Bitossi zich met een achterstand van 1 min. 16 sec. op leider Jos Huysmans op de tweede plaats in het algemeen klassement. Huysmans verdedigde zijn eerste plaats in het klassement ook in deze etappe fel en finishte met bijna 3 minuten achterstand op de winnaar op de 11e plaats. Hugens werd van de 17e plaats in het algemeen klas sement naar de 26e gedrongen door een bijzonder teleurstellende 39e plaats met een achterstand van bijna 11 minuten op winnaar Bitossi. Ook de tweede Nederlander, Eu- gène Beckers, kwam niet tot grootse prestaties en moest nog twee plaat sen in het algemeen klassement prijs geven. Het staat nu vast, dat de Braban der Huub Zilverberg dit jaar niet in de Ronde van Frankrijk zal uitko men. Maandagmiddag namelijk heeft Zilverberg van de directie van de Belgische fabriek Flandria onver wachts een ontslagbrief gekregen, zo midden in het seizoen een grote te genslag voor een wielrenner. Het „ontslag" is gemotiveerd met „inacti viteit" en de weigering om aan een koers deel te nemen. Dat laatste slaat dan op de Ronde van Zwitserland, waarheen Zilver berg door de directie van Flandria werd gedirigeerd, terwijl de Braban der nog aan zijn contractuele ver plichtingen ten opzichte van het cri terium van de Stichting Eurosport moest voldoen. Zilverberg zal dan ook geen genoegen nemen met deze eenzijdige verbreking van zijn con tract en zal de KNWU verzoeken een en ander te onderzoeken. GERARD KOEL GAAT STAYEREN De jonge Amsterdamse amateur Gerard Koel, die de eerste maanden van dit seizoen niet zonder succes op de weg heeft gereden, zal zich thans definitief gaan voorbereiden op een carrière achter de stayermotor. Koel, van origine baanrenner en in vorige jaren als zodanig ook deelnemer aan de wereldkampioenschappen en de Olympische Spelen in Tokio, was aanvankelijk niet geporteerd voor het stayersvak. Maar na een lang gesprek met sportcommissielid Arie Zwartepoorte en stadjon-directeur Dick Bessem, die de frêle Amsterdammer ervan hebben overtuigd, dat hij met zijn sprintkwaliteiten juist dit jaar op de kleine baan in San Sebastian een grote kanshebber voor de wereldti tel is, he?ft Koel toegezegd om ach ter routirter Bertus de Graaf het vak te gaan leren. „Het is nog wel kort, maar ik geloof toch, dat ik Koeltje er in september kan brengen", zei De Graaf, die alleen in de Oostduit sers mogelijke sterke tegenstanders ziet. Arie den Hartog derde De Brit Vic Denson is maandag winnaar geworden van de Ronde van Luxemburg. De Nederlander Arie den Hartog eindigde achter Denson en de Fransman Lebaube op de derde plaats. De vierde en laatste etappe werd gewonnen door de Belg Rik van Looy. Het was voor het eerst in de der tigjarige geschiedenis van de Ronde van Luxemburg, dat de eindzege werd behaald door een Britse cou reur. Vic Denson had zich zondag aan het hoofd van de algemene rang schikking geplaatst en kon die po sitie behouden. In de laatste etappe van Diekirch naar Esch sur Alzette over 177 km kreeg niemand gelegen te ontsnap- nen, zodat een massale eindsprint de beslissing moest brengen. Hierin was Rik van Looy de snelste. Het eindklassement luidt: 1. Denson (GB) 20.44.40; 2. Lebau be (Fr.) 20.44.51; 3. Den Hartog (N.) 20.44.57; 4. Anglade (Fr.) 20.45.12; 5. Brands (Belg.) 20.45.28; 6. Bock- land (Belg.) 20.45.49; 10. Rik v. Looy (Belg.) 20.46.59; 11. Elliott (Ierl.) 20.47.00; 12. Lute (Ned.) 20.47.32; 13. Gaul (Lux.) 20.47.37; 14. De Roo (Ned.) z.t; 20. Haast (Ned.) 20.50.01; 22. Van Dongen (Ned.) 20.50.05; 24. Karstens (Ned.) 20.50.28; 26. Wouters (Ned.) 20.51.02; 31. Schuuring (Ned.) 20.54.09; 36. Van der Vleuten (Ned.) 20.59.22; 37. Maliepaard (Ned.) 21.02. 16; 39. Van Espen (Ned.) 21.08.29. PAARDESPORT Record aantal inschrijvingen voor Grote Prijs der Lage Landen Voor de Grote Prys der Lage lan den, die zondag 27 juni op Duindigt voor de twaalfde maal wordt gehou den, is een record aantal van 55 dra vers ingeschreven. Het grootste con tingent komt uit Frankrijk (14) ver der leveren België, Duitsland, Zwe den en Nederland elk 10 dravers ter wijl Amerika en Italië resp. 1 en 4 paarden afvaardigen. Het totaal prij- zenbedrag voor deze wedstrijd is f 45.000 waarvan f 27.000 voor de winnaar. VOETBAL De Haarlemse tweede divisie club EDO zal ook het komende jaar in het betaalde voetbal uit blijven ko men. Maandagavond kozen de Haar lemmers na een langdurige verga dering een geheel nieuw bestuur. Het oude bestuur was vorige maand af getreden toen de leden een bestuurs voorstel om terug te keren naar het amateurvoetbal, verwierpen. Maandagavond is nog wel getracht het oude bestuur te overreden om aan te blijven, hetgeen geen resul taat had. In een goed bezette zaal van sport school De Vries werden maandag avond de wedstrijden om het kam pioenschap judo in gewichtsklassen en alle categorieën gehouden. Hoofd- scheidsrechter was 4de dan en Tokio- scheidsrechter de heer Bontje uit Den Haag. Als bijzonder tintje aan deze geslaagde avond, werden tot slot twee boksdemonstraties gehouden. De avond werd geopend met het overhandigen van een fraaie prijzen- kast aan Leo de Vries, welke hem ter gelegenheid van het driejarig be staan van zijn school, namens aflle leerlingen werd aangeboden. In de halve finaled licht-, midden- en zwaargewicht die hierna werden afgewerkt, toonden vooral Harrie Aniba en Reinoud de Vrey uitstekend werk. In de finale lichtgewicht won Ani ba op beslissing van de moedig vechtende Bronmeyer en versloeg Frans de Rover (Rijnsburg) de la tere kampioen alle categorieën Jan Onvlee. Reinoud de Vrey (18) een jongen die slechts 9 maanden de judosport beoefent schakelde verrassend Van Zanten uit. De teamontmoeting tussen Sport school De Vries en een versterkt team van Sportschool Bontje uit Den Haag, leverde een 16—38 zege voor de Hagena.ars op; opnieuw liet Ani ba zich van zijn goede zijde zien, door als enige voor De Vries de volle tien punten te scoren. Na deze les volgde de strijd tus sen de finalisten van de verschillende gewiohtsklassen om het kampioen schap alle categorieën, waarin Jan Onvlee zich volledig revancheerde en via zeges op Bronmeyer, De Vrey, en Van Zanten de titel greep. VOETBAL Zaterdag 12 juni was het de laat ste dag van het kolossale SJC-jeugd- toernooi. Na de pupillen, de B-klas- sers en de A-klassers, kwamen nu de C-klassers uit Delft, TYBB uit Haar lem en SJC in het strijdperk om uit eindelijk uit te maken welke vereni ging met de grootste eer en de SJC- cup zou gaan strijken. Elke vereni ging bracht weer 4 elftallen in het veld. Bij de aanvang had Blauw Zwart de leiding met 37 punten, gevolgd door SJC met 27, DHL met 20 en TYBB met 12 punten. Deze dag werd wederom geopend door de voorzitter van SJC-jeugd commissie, de heer Selhorst, die in zijn openingstoespraakje iedereen op het hart drukte toch vooral niet uit het oog te verliezen dat het in de eerste plaats ging om een prettige sportdag en dat de winnaars van de mooie prijzen juist hierin hun be kroning moesten vinden. De strijd ontbrandde direct in vol le hevigheid en in het midden van de dag was de voorsprong van Blauw Zwart geslonken tot slechts 2 pun ten op DHL en SJC. De spanning steeg op dat ogenblik ten top en niemand kon toen voorspellen wie de uiteindelijke winnaar zou gaan wor den. By het einde van de dag bleek DHL deze dag als eerste te zijn ge ëindigd met 18 punten, TYBB als 2e met 12, SJC 3e met 10 en Blauw Zwart met 8 punten. De totaaluitslag van het gehele toernooi werd hierdoor: 1 Blauw Zwart 45, 2 DHL 38, 3 SJC 37 en 4 TYBB 24 punten, zodat Blauw Zwart de cup, evenals vorig jaar in ont vangst kon nemen. Na het toernooi werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van SJC, dokter Goudriaan, die in zijn slotwoord allen dankte die aan het slagen van het toernooi had den meegewerkt. Na de prijsuitreiking maakte het Duitse kampioen had grootste moeite met het Indonesische elftal De Duitse voetbalkampioen Wer- der Bremen heeft maandagavond op eigen terrein voor 12.000 toeschou wers met 6-5 gewonnen van het na tionale elftal van Indonesië. Bij rust was de stand gelijk: 2-2. De Indonesiërs vielen op door hun bliksemsnel aanvalsspel en waren gedurende de gehele wedstrijd vrij wel gelijkwaardig aan de Duitse kampioensploeg. KWART MILJOEN Gelijkspel van Foreholte 2 De reserve-junjioren van Forehol te. dde ook al de lijst aanvoeren, heb ben hun kampioenskans met succes verdedigd door een puntenverdeling met hun concurrente Velo 3. Foreholte wist voor de rust een 21 voorsprong te nemen doch na rust kwam Velo 9terk op zetten en bogen de stand om tot 24 in haar voordeel. Foreholte wist echter het middenveld te her overen en toen de goed leidende scheidsrechter het einde floot was de stand 55. De voorsprong op Velo bleef gehandhaafd waardoor de kam pioenskansen stijgen! ALS LENING VOOR GOUDSE VOETBALBOND GO AHEAD De gemeenteraad van Deventer heeft maandagavond met 20 tegen 7 stemmen een voorstel van b. en w. goedgekeurd om de eredivisieclub Go Ahead een renteloos voorschot te verstrekken van f 250.000.-, af te los sen in tien jaarlijkse termijnen, aan vangend 1 augustus 1968. Verder verstrekt de gemeente een garantie bij. eventuele exploitatie-te- korten van de afdeling betaald voet bal van Go Ahead tot maximaal f50.000.- per seizoen voor de seizoe nen 65/66, 66/67 en 67/68, met dien verstande, dat bij eventuele verla ging van de vermakelijkheidsbelas ting die garantie met de verlaging wordt verminderd. De Eindhovense eredivisieclub PSV heeft maandag de 24-jarige Duitse doelverdodiger Dieter Strich van FC Kaiserslautern gecontracteerd. PSV was in moeilijkheden geraakt, omdat Gert Bals, de vaste doelman van het eerste elftal, het niet eens was met het aangeboden contract bij PSV. Het transferbedrag, dat de Eindhovense vereniging heeft moeten betalen, is op het voor de Duitse Bundesliga- clubs voorgeschreven niveau. Hein van Gastel, de 27-jarige linksbuiten van NAC, heeft maandag avond een contract getekend door de Venlose vereniging VW. Bij NEC (Nijmegen) werden de volgende spe lers op de transferlijst gezet: Derk- sen, Gieben, Van der Meent, Patti- pyluha, Seevalt en Weustink. Op eigen verzoek kregen daarnaast een plaats op de transferlijst: Sweers, De Koning, Doorneveld, Ruysch, Heer schop en Hermsen. Bij VVV heeft Cor de Meulemees- ter overschrijving aangevraagd naar de amateur derde klasser Quick Boys in Venlo, waarvoor hij vroeger ook uitkwam. Frans Derix is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Evenals Ton v. d. Hurk wil ook Har ry Kromvoets overschrijving aanvra gen naar de amateur tweede klasser Panningen. Leids jeugdelftal nam deel aan RV C-voetbaltoernooi Het Leids jeugdelftal heeft zondag jl. deelgenomen aan een sterk bezet voetbaltoernooi van RVC te Rijswijk. De resultaten lijken op het eerste ge zicht niet bijster sterk, maar 't Leid- se elftal heeft zich in alle wedstrij den uitstekend geweerd. De eerste wedstrijd, tegen Excelsior, ging met 2-0 verloren. Een in de eerste mi nuut in het eigen doel ingeschoten bal bracht de Leidse jongens van de wijs. Hiervan profiteerde Excelsior, dat een beter ploegverband toonde, dankbaar. Tegen de latere poulewin naar, Den Haag, een sterke formatie die juist was teruggekeerd van een toernee in Duitsland, werd een eer volle nederlaag geleden. Blom (LFC) zette de Leidse ploeg met een prachtig doelpunt op winst, maar het Haagse (klasse-)doelpunt liet niet lang op zich wachten. Het fenomenale doelverdedigen van Du Frie (Roodenburg) bracht de Resi dentiebewoners tot wanhoop. Maar toen hij geblesseerd raakte, kon de eindstand toch op 2-1 bepaald wor den. Volendam moest vervolgens het onderspit delven tegen de Leidse for matie: 2-1. De doelpunten kwamen beide van de voet van Blom. Aange zien drie ploegen op de tweede plaats kwamen, moesten strafschoppen de beslissing brengen. Leiden won hier bij van Excelsior, maar Volendam toonde zich sterker. Hiermee was de rol van het Leidse elftal in het RVC- toernooi uitgespeeld. Ie klasse: Nieuwerkerk-Gr. Am- mers 5-4, RVC-Zwervers 4-1, Wad- dinxveen-Moercapelle 2-2, NSV-WSE 2-7, GDS-Nieuwkoop 0-2, Esto-Soc. Boys. 2-2. Res. Ie klasse: Unio 2-Bergambacht 2 6-1, Moordrecht 2-Gouderak 2 2-1, Ona 4-Stolwijk 2 0-0, Vep 2-Bodegra- ven2 2-2. 2e klasse B: Nieuwkoop 2-Unio 3 5-1, Vep 3-NSV 2 3-0. 2e klasse C: Lekkerkerk 3-Schoon- hoven 3 0-2. 3e klasse A: Olympia 5-Nic. Boys 3 4-0, Woerden 4-Nieuwkoop 3 1-0, GSV 4-Unio 4 2-2. 3e klasse C: GSV 5-Lekkerkerk 5 3-4, Nieuwerkerk 5-Bergambacht 3 3-1. 4e klasse B: Nieuwerkerk 6-GSV 6 1-2. 4e klasse C: Soc. Boys 3-Gouderak 4 3-1, Vep 4-Groeneweg 4 7-1. 4e klasse D: Soc. Boys 4-Schoon- hoven 4 4-1. 4e klasse E: Nic. Boys4-Esto4 1-2, Unio 6-Gouda 8 1-7. 4e klasse F: Ona 7-Zwervers 5 6-0, Stolwijk 6-Soc. Boys 5 (Soc. Boys n.o.) SCHAKEN HONGAREN DUIDELIJK STERKER DAN NEDERL. SCHAKERS In de achtste ronde van het Euro pees schaakkampioenschap voor teams leed Nederland maandagavond een nederlaag met 36 tegen Hon garije. Een partij werd afgebroken. Onze landgenoten behaalden zesmaal remise in de partijen: Donner-Por- tisch, Langeweg-Szabo, Van den Berg -Bilek, Zuidema-Lengyel, Bredewout- Dely en Henneherke-Flesch. Drie partijen gingen verloren: Barcza won van Barendregt, Forintos van Van Geet en Honfi versloeg Ree. De uitslagen van de overige ont moetingen waren: Rusland-Zuid-Slavië 3V2-ll/s; West- Duitsland-Roemenië 3V2-3Vs. In deze laatste wedstrijd eindigden zeven partijen in remise en werden de overige drie afgebroken. Bij de ontmoeting Rusland-Zuid-Slavië ze gevierde Petros jan aan het eerste bord over Ivkov en won Averbach van Damjanovic. De stand is nu: 1. Rusland 50'/ï pnt en 5 hangpart. 2. Hongarije 45 pnt (1) 3. Zuid-Slavië 42'/s pnt (5) 4. Roemenië en West-Duitsland 33 pnt (3) 6. Nederland 27 (1) TENNIS Tom Okker, de 21-jarige kampioen van Nederland heeft maandag in de eerste ronde van het Londense kam pioenschap op Queen's Club Wimble- don-kampioen Roy Emerson goed partij gegeven. De jonge Haarlem mer had het in zoverre niet getrof fen, dat hij reeds in de eerste ronde tegen Emerson moest aantreden. De Australiër kwam pas vier dagen ge leden in Engeland aan en dat was te laat om hem alsnog in de plaat sing op te nemen. Anders zou hij ongetwijfeld als eerste zijn geplaatst met grote kans op een bye in de openingsronde. Ok ker hield ruim anderhalf uur stand en verloor met eervolle cijfers: 3-6, 8-10. Emerson won op het zevende matchpoint. Na afloop zei de Wim- bledonkampioen: „Okker is een zeer goede speler en erg moeilyk te ver slaan. Het heeft me echt goed gedaan tegen hem te spelen". In de eerste ronde van het dames enkelspel zegevierde Betty Stoeve met 6-1, 6-1 over de Russische speel ster Morozova.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 8