280 LANDSTEINER-PLAQUETTES EN -PENNINGEN UITGEREIKT Drie verkeersovertreders voor Leidse Kantonrechter Bromfietser te Boskoop ernstig gewond DINSDAG 15 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 EST Neomist Ab van der Meer feestelijk te Hoogmade ingehaald Vele plaatselijke verenigingen en kerkelijke en burgerlijke overheid waren zaterdagavond om 7 uur aan de grens van Hoogmade aanwezig om neomist Ab v. d. Meer, die 's mor gens in de kathedraal te Rotterdam door mgr. Jansen tot priester was ge wijd, te verwelkomen en vervolgens op feestelijke wijze in zijn geboorte plaats in te halen. Nadat woorden van welkom waren gesproken namens het gemeentebe stuur door wethouder v. d. Wereld en dominee Broeyer namens de Ned. Herv. gemeente, trok de stoet, voor afgegaan door ruiters te paard, onder vrolijke marsmuziek van de RJ£. Harm, vereniging met drumband, naar de op keurige wijze door koster P. H. Hoogenboom en zonen versier de parochiekerk. De jonge priester werd hier opge wacht door pastoor v. Vugt, oud-pas toor Olsthoom en pater Demes van de parochiegemeenschap uit Wou- brugge, om hem tussen een haag van Door onbekende oorzaak is de 27- jarige L. v.cL Nieuwendijk, toen hij zich per bromfiets naar het centrum van de gemeente wilde begeven, ge vallen en zo ongelukkig terecht ge komen dat hij zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis in Gouda moest worden gevoerd. Van de woning van zijn ouders, waar hij op bezoek was, wilde hij via de Kerkstraat naar de Dorps straat rijden. Voorbijgangers zagen de jongeman, bloedend uit enkele hoofdwonden liggen in de Kerk straat. Vermoedelijk is hij bij het ne men van de bocht tegen het hek van de Herv. Kerk gekomen en daardoor gevallen. Dr. Jongeneel achtte over brenging naar het ziekenhuis te Gou da noodzakelijk. Voor zijn leven wordt gevreesd. Gisteravond te ongeveer half ne gen is de 17-jarig Tony v.d. Velde, wonende aan de Goudse Rijweg al hier, in botsing gekomen met een personenauto waardoor hij een dub bele beenbreuk bekwam en naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. De onfortuinlijke bromfietser wil de, komende vanuit Reijerskoop naar links deze weg overstekend de Gou westraat inrijden. Op dat moment kwam een personenauto deze straat uitrijden met bovenvermeld gevolg. Dr. Pompe die de eerste hulp ver leende achtte overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. BOSKOOP KRIJGT KATHOLIEKE HUISHOUDSCHOOL Door de onderwijsvereniging van de' landelijke organisatie Land- en Tuinbouwbond te Haarlem is beslo ten om in Boskoop een landbouw- huishoudschool te vestigen. De school zal met het komende cursusjaar wor den geopend. Tot nu toe was het mo gelijk de kinderen die van de lagere school kwamen voortgezet lager on derwijs te geven in de zg. VGLO- seholen. Dit was ook in Boskoop reeds meerdere jaren mogelijk en van de ze mogelijkheid werd met succes veel gebruik gemaakt. Nu dit soort onderwijs binnenkort wordt opgeheven werden plannen gemaakt om in Boskoop 'n landbouw - huishoudschool te vestigen. Dit werd mede mogelijk omdat de zusters Ur- silinen Boskoop gaan verlaten waar door er ook de ruimte voor beschik baar kwam. Wanneer in september a.s. de school zal worden geopend zullen de lessen worden gegeven in de lokalen waar nu de VGLO lessen worden gegeven alsmede in de vrij komende lokalen van het zusterhuis dat aan de school is aangebouwd. Tot directrice van de nieuwe school is benoemd mej. C. Streng uit Woer den. De vestiging van deze school in Boskoop is zowel voor Boskoop als voor de omgeving van groot belang. bruidjes en toegezongen door vele parochianen naar het altaar te led- den. Tijdens een kort lof sprak pas toor v. Vugtt een welkomstwoord. Na dat de neomist zijn eerste priester lijke zegen aan die gelovigen had ge geven werd hij uitgeleide gedaan door twee oud-paroohianien, de kape laans Kiapfein en v. d. Meer. Zondagmorgen half tien droeg de neomist in een overvolle kerk zijn eerste plechtige H. Mis op. Hierbij werd hij geassisteerd door oud-paro chiaan kapelaan v. d. Mieer en zijn studiegenoot kapelaan Vis uit Gouda, alsmede student H. v. d. Meer. Tij dens de mis zong het gemengd paro chiële zangkoor oJ-v. de heer F. P. A. Otte begeleid aan het orgel door de J. A, Kaptein de „Mi&sa Brevis" van G. P. de Palestrima en na afloop de cantate „Hulde aan het Priester schap" van J. Haagh cssr. De predi katie wend gehouden door kapelaan Vis, die schetste, hoeveel moed en kracht er nodig is, om de roepstem van God te kunen volgen en hierdoor te komen tot het priesterschap. Tijdens een drukbezochte receptie in hotel restaurant v. d. Ploeg werd door de voorzitter van het parochieel actie-comité, de heer H. J. Hoogen- boom jr, namens de parochie aan de neomist een bandrecorder overhan digd gevolgd door een stroom van gesoheniken o.a. van LTB, NIKV, St.- Jozef, sportver. MMO, NKV-vrou wenbeweging, naaiikrams NKJB en vele persoonlijke gaven. De R.K. Harm, vereniging bracht een sere nade. Om half vijf werd die kerkelijke viering besloten met een daniklof met Te De urn, welke werd bijgewoond door deken Th. v. Niekerk van Alke- made en oud-parochiaan pastoor v. d. Voorn. Tijdens het lof dankte de neomist allen, voor wat hem, zijn ouders, broers en zusters en familie was bereid. CHAUFFEUR BLOKKEERDE BUS Een 25-jarige chauffeur uit Hille- gom stond gistermiddag voor de Leidse kantonrechter, mr. W. de Ko ning terecht omdat hij op 9 december jl. met zijn bestelauto de vrije door gang op het Stationsplein had ge blokkeerd. Mede gezien het tijdstip van de overtreding omstreeks vijf uur in de namiddag ontstond er een grote verkeersopstopping en on dervonden o.m. een achttal bussen ruim 10 minuten vertraging. Uit de verklaringen van vier getuigen w.o. de chaufeur van een der bus sen kwam vast te staan, dat ver dachte voor het uitladen van enige goederen zijn bestelauto dermate te veel van de rechterkant had gepar keerd, dat er tussen enige links ge parkeerde auto's en de bestelauto geen bus meer doorkon. „Toen ik hem beleefd verzocht om zdjn bestelauto één meter naair rechts te verplaatsen omdat wij er niet door konden, antwoordde hij, dat hij dit vertikte en ging toen rustig door met uitladen. Nadat ik mijn verzoek had herhaald heb ik de politie laten op bellen, doch voor deze ter plaats ar riveerde was hij er al vandoor ge gaan". verklaarde genoemde bus chauffeur. Diens verklaring werd door drie mede-getuigen unaniem bevestigd. „Ik stond zodanig uit de kant, dat het verkeer en ook die autobussen en nog best langs konden", zo ver zekerde verdachte de rechter. Waar om die bussen dan bleven staan liet hij in het midden. Wel verklaarde hij nog, dat niet hij doch de getuigen grof waren opgetreden en zij de zaak nogal hadden opgeblazen. Dat het verkeer ruim 10 minuten werd ge stagneerd vatte hij nogal laconiek op. Zijn bijrijder, die ais getuige k décharge fungeerde verklaarde eveneens, dat de bestelauto de vrije doorgang niet belemmerde. Deze jongeman bofte in zoverre, dat de officier, mr. J. A. J. v. d. Brugge, niet dieper op zijn verklaring wilde ingaan en hem dus een eventuele vervolging inzake meineed bespaard bleef. Overigens zorgde deze jongeman nog voor een vrolijke noot en wei toen bij de kantonrechter aansprak met excellentie waarop deze repli ceerde: „Ik ben geen excellentie en deze titel is bovendien nog afge schaft ook". Het requisitoir was kort en bon dig. De officier achtte het bewijs, dat verdachte het verkeer onnodig had gestagneerd en zich dus erg had misdragen, afdoende geleverd. Hoe wel hij een eis tot tijdelijke intrek king van verdachtes rijbevoegdheid nog even in overweging had geno men liet hij het ditmaal nog bij de eis van f 50.- boete subs. 10 dagen. „Ik rijd al 5 jaar en héb nog nooit zoiets meegemaakt. De getuigen heb ben de situatie schromelijk overdre ven", aldus verdachtes laatste woord. De kantonrechter zag echter geen en kele aanleiding om aan de verkla ringen van de vier getuigen te twij felen en achtte verdachte derhalve eveneens schuldig aan een z.L zeer ergerlijke overtreding. Gezien het feit, dat verdachtes strafregister nog blanco was liet hij het ditmaal nog bij ƒ40.- subs 8 dagen. „Als U zich nog eens aan zoiets schuldig maakt komt uw rijbevoegdheid onherroepe lijk in het geding", aldus waarschuw de hij verdachte ter afsluiting van deze zaak. Weinig clementie voor linkshouder. „Ik verwachtte op dat rechterrij- wielpad geen tegemoetkomend ver keer én was ook niet bekend met de plaatselijke verkeerssituatie". Aldus verdedigde zich een 22-jarige ambte naar uit Rotterdam. Hij stond terecht omdat hij met zijn bromfiets op het rijwielpad langs rijksweg 4 onder Oegstgeest te veel links had gereden en daardoor met een tegemoetrijden- de bromfietser in botsing was geko men. Uit het verdere verhoor bleek, dat de ambtenaar en zijn meisje-op-de- duo met grote aandacht naar het drukke wegverkeer hadden gekeken en hjj op dit rijwielpad geen tege moetkomend verkeer verwachtende, daarom op de linker-padhelft was gaan rijden. De officier vond het door ver dachte aangevoerde argument niet steekhoudend. Na verdachte er met nadruk op te hebben gewezen, dat men met uitzondering van een dui delijk aangegeven éénrichtingsver- keersweg, altijd en overal tegemoet komend verkeer kan verwachten, eiste hij ter correctie van de begane fout een boete van 40.- subs 8 da gen. De ambtenaar verzocht nog om uiterste clementie. Gezien de ernst van de overtreding kwam de kan tonrechter hem echter maar weinig tegemoet en vonniste met f 36.- subs. In gedachten verzonken. De magistraten konden evenmin veel waardering opbrengen voor het pleidooi van een 43-jarige automobi liste nit Noordwijk, die terecht stond omdat zij met haar auto op het kruis punt HaarlemmerstraatwegOude Weg onder Sassenheim geen voor rang had verleend aan een van rechts komende vrachtauto. Zij voerde namelijk als een h.i. verzachtende omstandigheid aan „Ik was op weg naar de dokter omdat ik mij niet goed voelde en was daarom waarschijnlijk zo in gedachten ver zonken, dat ik zonder het te weten tegen hem opreed". Waarop de offi cier vrij scherp repliceerde: „Als U zich niet goed voelde had U dat be zoek aan de dokter niet per auto moeten maken". Heit bewijs, dat ver dachte er onder genoemde omstan digheid beter aan had gedaan haar auto te laten staan werd, aldus ver volgde de officier nog, door het ten laste gelegde feit, afdoende geleverd. Ter correctie eiste hij dan ook 50.- boete subs 10 dagen. „Ik kon nog best een auito bestu ren maar was alleen met m'n ge dachten even afwezig" zo bewees verdachte in haar laatste woord, dat zij het geheel niet al te zwaar op nam. Het vonnis werd uiteindelijk ƒ45.- subs. 9 dagen. Prof. dr. P. J. Gaillard, voorzitter van de afdeling Leiden en omstre ken van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft gisteravond in de aula van het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan resp. 80 en 200 donors van de Bloedtransfusiedienst van de afdeling Leiden en omstreken de Landsteinerplaquette, c.q. de Land- steiner-penning uitgereikt. Bij deze gelegenheid werd bovendien een tweetal Rode-Kruis-films vertoond. De Landsteiner-penning (5x bloed geven) ontvingen: mevr. J. C. M. Ouwerkerk-de Groot; J. L. v. d. Pijl, Ter Aar. D. J. P. Einthoven, Abbenes. H. H. de Rruijm, mej. H. G. Hdlle- brand, mevr. H. E. M. de Lange Zwetsloot, T. Russchenbeig, Alphen a. d. Rijin. A. den Hairtog, Benthuizen. B. Polstra, 's Gravenhage. Mevr. P. M. DomipelingVerbeek, mevr. E. J. de GelderSlappende!, J. V. Ravensberg, J. de Rhoter, H. J. Verbree, Th. H. Verhorik, P. J. Ver steeg, Th. L. v. Wetten, Hazerwoude. Mej. E. W. A. v. d. Jagt, W. L. v. d. Meij, Hillegom. G. Th. v. d. Berg, W. Eldssen, mej. A. L. Haasnoot, mevr. K. Haasnoot- v. d. Boon, P. Kraayenoord, mevr. A. Medrdnk-v. Egmond, mej. I. Ouwe hand, J. Ouwehand, H. v. cL Plas, K. H. v. d. Plas, D. Schuitemaker, M de Vreugd, mevr. M. P. J. de Zeeuw van Grarp, Katwijk. C. A. Abbönk, mevr. H. G. Bakker Busman, mevr. E. Bisschops Baart, A. Bliussé van Oud Aiiblas, K. Chr. Boeff, mew. E. I, J. Boelee Veerman, B. M. Boerstoel, mej. L. B. R. Bolle, H. Oasteledn, E. J. Ooster, H. L. Ddek, J. R. Doesburg Lanooy, A. B. Danik, W. Dool, mej. D. B. En gels, J. R. Fabar, G. D. Fasseur, A. Goutier, J. H. J. Hardeman, J. v. d. Hoeven, mej. W. Hollebeek, W. K. Hut, H. Jongeleen, C. L. Kapbeijn, B.. R. Koerner, mevr. H. Kooreman-Tim-" merman, F. Kuipers, C. F. M. Laag land, Th. H. van Leeuwen, Chr. Ligt- voet, L. v. d. Linden, M. v. d. Londen, mej. A. W. Lyklema, W. Meertens, mej\ M. L. Mees, B. Merbis, J. de Meij, A. H. Middelkoop, S. K. Mie- dema, J. F. Morgenstern, L. W. M. Ne- derpel, R. Niezen, W. P. M Ouwer- kerk, W. A. Pool, J. W. Chr. Postel, A. Ravensbergen, P. Regeer, broeder E. A. J. Rutten, Th. v. d. Schilden, C. P. Scholten, P. H. Smittenaar, mevr. K J. de Snoo-v. d. Salm, Chr. Soudan, mevr. C. M. Staats-Vinken, C. van Staveren, A. Stolp, mej. E. Tamboezer, J. B. M. van Teijilingen, A. Tinlkelemberg, mej. B. Tobi, J. D. van Tongeren, P. P. M. van Ulden, J. C. Veerman, G. M. Verberg, J. Ph. Verstraten, C. G. Vis, D. van Vliet, mej. E. Vrijland, mevr. F. Wittvan SoJkema. mevr. M. de WiltTrieling, Leiden. B. J. Finson, H. Kerkhoven, K. v. Winkel, Leiderdorp. Mevr. C. J. J. Obdeyn-de Jeu, Led- muiden. J. L. den Otter en mej. M. Th. van Vliet, Leidschendam. W. v. d. Beid, H. J. SLootbeek, mej. M. Th. M. v. cL Voorn, Th. B. de Wolf Lisse. -J. H. Opdam, Nieuwe Wetering. P. C. Bal, H. L. v. d. Berg, mevr. C. A. G. v. d. MeerAlkemade, mej. A. M. S. Rijnders, W. A. M. v. Schie, W. Th. van Schie, E. J. E. Wassing, C. F. de Witt, H. J. M. van Z/utjlen, Noordwijk. N. L. W. v. d. Berg, H. A. Bouw meester, D. J. B. M. Broekhaf, P. J. Duivenvoorden, mevr. H. W. M. Ho- gevorst-Vester, P. F. G. v. d. Lans, M. G. J. van Panera, mevr. J. C. v. Rui ten-van Rijn, V. J. M. Zonneveld. Noord wij kerhout. R. H. v. d. Plas, J. P. J. v. d. Salim, J. W. Verhaar, Oegstgeest. P. v. Staveren Jr., A. van Zwanen burg, Oude Wetering. Mej. C. Th. Akerboom, C. E. J. M. van Berckei, A. P. Dobbe, mej. H. M. Hillebrand, L. H. B. Kerkvliet, mej. A. Th. M. Klein, Roelofarendsveen. Mej. M. Schot, Roterdam. Mevr. J. M. DournaWigfboldus, mevr. A. J. van Egmond, H. Nooit, Rijnsburg. J. C. v. d. Geest, S. J. v. d. Geest, Rijpwetering. Mej. H. R. M. Blom, C. P. v. d. Meij, mevr. M J. H. v. cL MeijSte vens, S: v. d. Meij, G. N. J. van No- belen, L. M. J. C. van Riedsen, J. van Rijswijk, C. J. van Vélzen, H. L. v. d. Wollik Sassenheim. J. A. M. Hersbach, Schiedam. H. J. v. d. Berg, J. Th. M. v. dL Berg, G. M. Lemmers, J. van Schoo- ten, mevr. J. van TeijlingenBaars, J. H. van Teijlingen, J. W. Weste- rink, Voorhout. Mevr. C. M. BakkerHoogeveen, P. Brussee, mej. O. Derks, J. Dom peling, W. van Drumen, P. J. M. v. d. Hulst, J. M. van Leeuwen, mevr. A. J. MoniagneVerhoeff, D. Oos tergo, L. Oostergo, J. A. A. M. Tel, mevr. L. v. Weenen-Hulswiil, Voar- J. J. Bot, J. M. Ruijter, M. J. Schie- broek, F. Ph. Stembert, Warmond. H. A. J. Borst, L. de Joode Jr., C. Knijnenburg, A. Nell, L. Sluimer, mej. C. B. M. Veenlboer, Wassenaar. Mej. J. Wolvers, Woubrugge. C. M. Nieuwets, mej. Chr. E. van Well, Zoetermeer. Mevr. R. J. BakkerGroen, mej. A. ML Th. J. Beereboom, L. v. d. Berg, J. P. M van Cassel, mej. A. G. M v. Leeuwen, J. F. Slingerland, N. Veld- huijzen, Q. A. van Voort, mej. J. ML Wesselingh, Zoete rwoude. De Landsteiner-plaquette (20x bloed geven) ontvingen: G. Boekesteijn, ML Heijns, Ter-Aar. J. Bos, Abbenes. C. Oools-Kondng, E. A. van Klave ren, H. M. Zoetmulder, Aiphen a. d. Rijn. Mej. R. M. J. de Frankrijker, Ha- zerswoudie-Dorp P. M. van Rijn, M. J. Slegtbenhorst, Ha-zerswoude-Rijndajk. C. v. d. Bent, D. Blok, G. Hoek, D. L. v. d. Plas, Katwijk/Zee. J. W. van Abswoude, J. J. Arbouw, J. J. Binnendijk, G. A. Compter, N. Dorrepaal, A. Pllaman, mevr. J. J. Ge_ rairdtsBarreman, Chr. de Graaf, C. Heemskerk, J. Th. Henzen, H. H. Hof man, J. Hoope, P. H. Hopers, J. Keijer, H. Kiemel, Mej. C. I. van Leeuwen, J. M. Nieland, J. Paats, J. D. Slegten- horst, P. H. Smittenaar, mevr. T. Spee v. d. Berg, D. Verboon, J. W. Ver hoeven. C. Vrisekoop, Chr. Was- sink, G. H. P. Wolsink, mevr. W. D. Wolsink-Weck, Leiden. W. J. H. Aniba, J. Bekooy, O. H. Habroek, H. Hollander, J. G. J. M. Koens, W. v. d. Meer, C. Vinkestijn, A. J. Zaagman, Leiderdorp. A. J. A. L. Bruiggeman, Lisse. Mevr. M. J. van Abswoude-Riet- meijer, A. G. Geerlings, J. JeMerse, M. Peen, B. Pleij, H. van Tilburg, D. v. d. Wetering, Noordwijk. J. C. Berbee, J. C. van Kampen, Noordwijkeihout. G. P. Heemskerk, Rijnsburg. Mevr. G. C. van ZeilBorst, Rijp wetering. C. P. Berg, M. H. van Ruiten, L. A. Staffeleu, A. G. Zwaan, Sassen heim. A. C. v. d. Geer, Ohr. v. d. Geer J. d, Groot, J. E. v. d. Lans, P. Noor- dermeer, L. G. Nijssen, S. v. Schoo- ten, J. Th. Voorn, A. M. M. Warmer dam, Voorhout. N. Th. v. d. Geest, A. J. v. d. Peet, Voorschoten. J. van Stijn, Warmond. W. Th. Zwartjes, Wassenaar. Mevr. C. de BlankenWestmaaa, A. Blonk, G. Vervoorn, Zoeterwoude. HILLEGOM BAKKERS VIJFDAAGSE WERKWEEK Ingaande woensdag 16 juni zullen de Hillegomse bakkers enige weken en wel voorlopig tot woensdag 14 juli op deze woensdagen geen brood be zongen. Dit is een proef om te komen tot een vijfdaagse werkweek. In sep tember a.s. zal men een definitief be sluit nemen. Een delegatie van de bond van Russische schrijvers brengt momenteel een bezoek aan ons land. De foto toont het drietal in Den Haag. V.l.n.r.: Boris Polwoi, auteur en hoofdredacteur van „Joenost", een populair tijdschrift van en door jongere schrijvers, de Russische ambassadeur J. J. Tuarinov, de dramaturg en kinderboekenschrijver Serge Michalkow, en de schrijfster Valentina Morozowa, die tevens literatuur historica is. Telefoto ANP: Op het koninklijk paleis in Oslo werd deze statie-foto gisteren gemaakt ter gelegenheid van het bezoek van het Belgische koninklijke paar aan Noorwegen. De foto toont v.!.n.r.: koning Boudewijn van België, kroonprins Har aid van Noorwegen, diens zuster prinses Astrid, koningin Fabiola en koning Ola v.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4