LEIDSE RAAD AKKOORD MET GARAGE BU AMBTSWONING BURGEMEESTER Alles wel aan boord A, Jesse ziet zijn NZH-carrière beloond met koninklijk zilver Weerbericht Verhoging slachthuistarieven oorzaak van geringe prijsstijging? VEEL RAADSLEDEN BEGAAN MET VRIJE TIJD VAN WINKELPERSONEEL Adviesraad besprak „De Intocht der Kinderen" PUZZEL DINSDAG 15 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA „WEL DUUR, MAAR ONONTBEERLIJK De enige punten die gistermiddag tijdens de vergadering der Leid- se gemeenteraad, die bij afwezigheid van burgemeester mr. G. C. van der Willigen (die een congres te Belgrado bijwoont) voorge zeten werd door loco-burgemeester, wethouder S. Menken, wat ruimere aandacht kregen betroffen de garage bij de ambtswoning van de burgemeester, een (nieuwe) stortplaats voor puin bij de Haagweg, de hogere slachthuistarieven, het openhouden van de winkels tijdens de lustrumfeesten en de toestand van de Waard gracht. Verrassingen waren er gistermiddag niet bij; de raadsleden gingen met de voorstellen akkoord, zij het, dat een aantal raads leden niet gelukkig was met het openhouden der winkels door de gehele stad tijdens de universitaire braderie op de Doezastraat, het Vijf Meiplein en het Bevrijdingsplein. niets kunnen doen. De prijsopdrij ving is voor onze fractie eigenlijk onaanvaardbaar". Wethouder C. J. Piena verklaarde, dat het van het begin af vast stond, dat er een garage bij het huis be hoorde te zijn; dit is onontbeerlijk. Op het moment, dat de verbouwings kwestie aan de orde kwam stond er al lang een garage in de tuin. De eigenaresse was aanvankelijk bereid deze te verkopen, maar de onderhan delingen hebben niet tot een redelijk resultaat geleid. De raad had ten slotte geen bezwaren meer tegen aannemen van het voorstel. Wat betreft de aankoop van een perceel tuinland nabij de Haagweg moest het mej. A. J. van Nienes (P.v.d.A.) van het hart, dat er een stuk agrarische grond ter beschik king komt voor de (zoveelste) vuil nisbelt in Leiden. Was het niet beter het terrein van de gasfabriek hier voor te gebruiken? De heer Woud stra vond de plaats te dicht bij de woonbuurt. Puin en autowrakken opslaan bij Haagweg Het lag voor de hand, dat er het een en ander gezegd zou worden over de te bouwen garage bij de toe komstige ambtswoning van de bur gemeester. De heer E. R. Frans, PSP- fraotievoorzitter, was destijds ak koord gegaan met aankoop en res tauratie van de ambtswoning. Het was allemaal al duur genoeg, maar nu kómt daar nog eens een garage van 21.000 gulden bij. „Ik kan dit ndet zonder meer aannemen. Hoe denkt de Leidse bevolking wel over zo'n bedrag bij deze moeilijke finan ciële omstandigheden voor de ge meente?", zo vroeg hij zich af. Eenmaal a gezegd De heer C. J. Woudstra, voorzitter der Prot.-Shr. fractie, vond het jam mer, dat de geschiedenis met de ambtswoning in drie afleveringen voorgeschoteld wordt: aankoop, res tauratie en nu de garage. Het was beter geweest, aldus de heer Woud stra, als deze drie in één keer aan de orde waren gesteld, zodat de raad een beter inzicht had gehad. „Maar toch zal die garage er moeten ko men; ais je eenmaal a hebt gezegd". Mevr. J. M. v. d. Blom—Vijlbrief (CPN) vroeg of het van tevoren te voorzien is geweest, dat er geen ga rage aanwezig was. De heer S. J. Roorda (P.v.d.A.) maakte de raad bekend met een onbehagen in zijn fractie, vanwege het feit, dat „we steeds weer geconfronteerd worden met prijsopdrijving, waartegen we „Henri Dunant De eerste dagtocht is de reizigers van de Henry Dunant uitstekend be vallen. Al gauw was de stemming aan boord heel opgewekt. Het Roode Kruissehip legde in Alphen aan den Rijn nog even aan om daar acht mede reizigers af te halen, die met de neus in een heerlijk diner vielen. Na een rustige vaart arriveerde het gezelschap tegen de avond in Gouda, waar vrolijke deuntjes van een draaiorgel de opvarenden ver welkomden. De zon zorgde er ten slotte voor, dat aan de vakantiesfeer niets ontbrak. Het bestuur van de afdeling Gouda van het Roode Kruis liet aan boord door een aantal charmant geklede kaasmeisjes roomkaasjes uitdelen. Ook bleven de Goudse kaarsen, aan geboden door een Goudse firma, niet achterwege. Het gezelschap „Goudse Liederentafel" bracht een aantal stemmige liederen ten gehore. Vandaag vaart de Henry Dunant naar Werkendam. Intussen zenden de opvarenden groeten aan familie leden en bekenden. Tijdelijke oplossing voor puinopslag „Zo dikwijls is in de raad al ge vraagd of er iets gedaan wordt aan de puin opslagplaats aan de Haar- vlemmertrekvaart. Dit gaat nu gebeu ren", aldus wethouder Piena. „Bij de Haagweg wordt de grond gedeelte lijk gebruikt voor autowrakken en gedeeltelijk voor opslag van puin, Er zal gezorgd worden voor een goede afschutting met groen. Het terrein ligt in een gebied waar kassen staan, het is niet direct zichtbaar en boven dien is het slechts een tijdelijke op lossing". De wethouders beloofden te zulilen proberen alsnog in overleg met gemeentewerken een^ ander stukje grond te bemachtigen." De heer J. C. J. Lambermont (KVP) vroeg met klem het voorstel ter verhoging van de slachthuisrech ten niet te aanvaarden. „Als wij dit besluit nemen, zal het prijsverho gend werken", aldus spreker. „Zo'n besluit zal onrust verwekken bij de slagers, die nu nog een rustige be volkingsgroep zijn". (Bij de ingeko men stukken bevond zich een brief van de voorzitter van de federatie slagers, de heer Bergers, waarin ge steld werd, dat verhoging van de tarieven met 15% achteruitgang be tekent en de slagers verontrust). Kan de verhoging niet worden uit gesteld totdat gepoogd is nieuwe klanten voor ons goed geoutilleerd slachthuis te krijgen?, vroeg de heer Lambermont. De heer Frans stelde zioh apbter dit standpunt vam de heer Lambermont, die zijn vraag vastge steld wenste te zien in een voorstel, tot uitstellen van een akkoord tot pogingen waren ondernomen om be tere resultaten te verkrijgen in het bedrijf. De heer Woudstra vond het vlees verbruik in Nederland al aan de lage kant. Het geld kan beter naar de slager worden gebracht dan naar de banketbakker of de ged'istilleerdhan- delaar. Niet juist echter achtte hij het, de tarieven niet te verhogen om zodoende het vleesgebruik te stimu leren. Desnoods nu verhogen en wanneer dit mogelijk is de tarie ven weer verlagen. Voorstel-Lambermont te duur Wethouder J. J. G. van Hoek kon zich niet voorstellen, dat een verho ging zo'n invloed zal hebben op de vleesprijzen. Hij deelde hiermee de mening van de heer A. Versnel (P.v.d.A.), die, volgens een bereke ning, verwachtte, dat een prijsver hoging maar een per cent per kilo gram zal zijn; „we zijn wel grotere pr" ^schommelingen gewend". Het v<- tel-Lambermont zou per maand 81 gulden gaan kosten, een ton per jaar, aldus wethouder Van Hoek; ook de heer Portheine (WD) kwam dit als ongewenst voor. De heer Lam bermont trok tenslotte zijn voorstel in, maar hij wenste, mèt de heren Frans en M. v. d. Klugt (KVP) ge- aoht te worden te hebben tegenge stemd. De nota van b. en w. over de fi nanciering van de gemeente werd aangehouden tot de volgende verga dering. De heer Roorda had geen tijd gehad om dit stuk te bestuderen. Dit gebrek aan tijd had zich in alle4 frac ties voorgedaan. De voorzatter had geen bezwaar tegen aanhouden. Alle winkels mogen tijdens lustrum-braderie 's avonds open zijn Het voorstel tot verlenen van vrij stelling van de verplichte avondslui ting voor winkels op 30 juni, 1 en 2 juli tijdens de braderie van de lus trumfeesten werd gistermiddag in de Leidse raad een omvangrijke kwes tie. De heer M. Sommeling, PvdA- fractievoorzitter, voerde bezwaren aan. De braderie vindt alleen plaats op de Doezastraat, het Vijf Meiplein en het Bevrijdingsplein. Het winkel personeel over de hele stad zou drie avonden opgeroepen kunnen worden en dat in de vakantietijd. De heer Sommeling diende een amendement in tot beperken van de vrijstelling voor de betreffende stadsdelen. De heer C. J. Woudstra (Prof. Chr.) zag niet in, dat al het winkelperso neel gerequireerd zal worden. Alleen de middenstanders, die er broqd in zien', zullen hun winkels open hou- leden en bekenden. zien', zullen hun winkels open hou- In 40 jaar van poetser tot controleur ,Het schijnt traditie te zijn, dat aan een hoge functie steeds een poetsers functie voorafgaat." Met deze woor den uitte wethouder van bedrijven J. J. G. van Hoek vanochtend in de koffiekamer van het Leidse- stadhuis zijn bewondering voor de carrière die de heer A. Jesse in de veertig jaar, dat hij in dienst is bij de NZH, heeft opgebouwd. Ook de heer Jesse is begonnen als poetser, in Voorburg. Zijn carrière heeft hem gevoerd tot de controleurs functie, die hij thans bekleedt. En den en dat is beslist niet over de hele stad. „Laat in elk geval in de hoofdstraten de open winkels de ge zelligheid verhogen". Het gaat hier niet om een „studen tenstunt", zei de heer F. Portheide (WD), maar deze festiviteiten die nen de hele gemeenschap. Hij zou geen steun verlenen aan het amen- dement-Sommeling. Ook de heer J. C. J. Lambermont (KVP) ontzegde steun aan het amendement namens de KVP-fractie: „mede gezien het streven Leiden niet al te doods te houden". „Te lichtvaardig beschikken" De heer J. G. Lamers (Prot. Chr.) steunde het amendement-Sommeling. Hij vroeg waarom er zo laat overleg is gepleegd met de werknemersorga nisaties. „Te lichtvaardig wordt er over de vrije tijd van de werknemers beschikt". Hij diende een sub-amen dement in. Het voorstel van de heer Sommeling wenste hij uitgebreid te zien met de zinsnede vrijstelling voor de door b. en w. aan te wijzen in de omgeving gelegen wegen". De voorzitter was van mening, dat de beloning voor deze met ook in andere functies gebleken doortas tendheid opgebouwde carrière was de zilveren medaille, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, die hem door wethouder Van Hoek werd op gespeld. Die „andere functies", waarvan ir. Van Hoek gewag maakte, zijn niet direct in NZH-verband in te passen. De heer Jesse is veertig jaar lid en 33 jaar bestuurslid van de Leidse afdeling van het NW geweest - op grond van zijn verdiendsten werd hij bij zijn afscheid drager van de gouden eremedaille van het NW - en bovendien heeft hij ook in zijn bestuursfunctie in de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel blijk ge geven* van bewonderenswaardige kwaliteiten. Wethouder Van Hoek noemde er een: „In de oorlog heeft de heer Jesse samen met zijn medebestuur ders met gevaar voor eigen leven de verenigingspapieren „verduisterd" en dat heeft vele leden een massa ellende bespaard." Nadat de heer Jesse, inmiddels voorzien van zijn onderscheiding, een korte toelichting had gegeven op de gang van zaken in het NZH-bedrijf, die door wethouder Van Hoek niet geheel juist was uitgelegd, over handigde de heer J. A. L. de Ronde, chef van de algemene dienst, de jubilaris de draagmedaille. Tijdens de huldiging door het per soneel, die by de jubilaris thuis plaatsvond, werden hem het Ver erend Getuigschrift van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel en de daarbij behorende gouden draagmedaille uitgereikt. Fusies vormen de laatste tijd het ge sprek van de diag. Tot nu toe is het wat dat betreft in Leiden opvallend rustig geweest, maar die stilte is nu, geheel onverwacht, verbroken. Twee prominente Leidse toneelverenigin gen, D.O.S. en D.O.B., hebben de handen ineengeslagen en gaan samen aan het werk. Behalve de moeilijk heden, waarvan door beide besturen melding wordt gemaakt, zal er in die fusiebesiprekiwgen nog wel iets een belangrijke rol hebben gespeeld. Het verschil van één letter in de ruaam lijkt ons niet zo moeilijk te overwinnen. Dat arme consultatie bureau. Voor de zoveelste keer eer lijk gezegd zijn we de tel kwijt is het door individuen met minder aan trekkelijke bedoelingen geconsul teerd. De inhoud van twee telefoon- potjes is spoorloos. De politie ver moedt, dat het (kwa-)jongenswerk is. Trouwens, overheidsinstellingen zijn toch wel een geliefd „onderwerp" voor het onmaatschappelijk deel van onze maatschappijDat ondervond ook het nog niet eens afgebouwde belastingkantoor aan het Stations plein. Er werd een hangslot vernield en er verdwenen een electrische (om de voorkeurspelling aan te houden: elektrische) boortol en twee steek- sleuteds. Nieuws over twee belang rijke jeugd-gebeurtenissen. Op 26 juli a.s. start in Arnhem de „Tour van de Verenigde Naties" voor een trip, die de deelnemers (van 13 tot en mot 16 jaar) door heel Nederland zal voeren. Aan een ons door de orga nisatoren toegezonden schrijven ont lenen wij„Iedere Hollandse toffe jongen, die op zijn rapport minstens voldoende heeft voor gedrag en ijver, kan zich aanmelden". Dit geldt ook voor de „Tour de Frats", een soort gelijk feesit, maar dan voor jongens van 9 tot en met 12 jaar. Opgave is mogelijk aan drie adressen: „Ome Joop", Legerstee te Arnhem (nader adres overbodig; zo bekend is ome Joop!) alleen voor de Tour der Ver enigde N-aities; bij tourdirecteur - tourdokter Chr. Lindenhoff, Sta- tionsrijwielfitaliüng te Den Helder; en bij tourdokter - comité-secretaris J. Vervoom, Sbationarij wialsballing te Rotterdam-Centraal.' En voor we het vergeten: de „jonge" tour vertrekt op 16 augustus uit Rotterdam. Het Leids Jeugdorkest „De Burcht" heeft zioh zo langzamerhand een goede re putatie verworven. Die roem is nu ook in Duitsland doorgedrongen, waar liet orkest op 4 juli a.s. in Krefeld en op 5 juli in Mönchen-Gladlbach zal concerteren tijdens een interna tionaal muziekfestival. Dirigent W. Mark maakt natuurlijk de reis mee met zijn orkest, dat de strijd zal aanbinden met enkele Deense, Fran se, Bieigisohe en Duitse gezelschap- er toch al weinig gebruik wordt ge maakt van de mogelijkheid tot ont heffing van de winkelsluitingswet. „We werken graag mee aan de ge zelligheid en de fleur in onze stad terwille van de stad en de universi taire gemeenschap", aldus de heer Menken. „Verder laten we de zaak maar over aan de winkeliers zoals dezen het zelf willen". Het sub-amendement Lamers („met ruimte voor b. en w.") werd ver worpen met 28 tegen 4 stemmen. Hetzelfde lot trof het amendement- Sommeling („mèt de Herenstraat") met 19 tegen 13 stemmen. Het voor. stel van b. en w. (per slot van reke ning) werd tenslotte aangenomen met 19 tegen 13 stemmen. Waardgracht Over de schrikbarende toestand van de Waardgracht, waarover in de vorige vergadering vragen werden gesteld door de heer M. van Aken (PvdA), zei wethouder J. J. G. van Hoek, dat door het vuilstorten in de laatste tijd de toestand aldaar onaan vaardbaar is geworden. De gracht wordt thans van haar vuil ontdaan, maar de euvel zal pas afdoende be streden kunnen worden door afbraak van de woningen en demping van de gracht. Demping is nu nog niet mogelijk. Binnenkort komt er weer een voorstel ter tafel tot aankoop vam woningen. De bewoners van de gracht wordt een brief gestuurd om hen nogmaals te wijzen op de situa tie. De gracht wordt verder nauw lettend in de gaten gehouden. Als de vervuiling weer ernstige vormen aan zou nemen zal het water opnieuw worden schoongemaakt. Maar de wethouder was enigermate optimis tisch. Burgemeester voltrekt huwelijken Alle overige agendapunten werden Zonder meer aanvaard. In het be stuur van de R.K. Techn. School „Don Bosco" en de Zita-vereniging, afd. R.K. Vakschool voor meisjes werd als gedelegeerde benoemd de heer J. Lijten (KVP). Burgemeester Van der Willigen mag voortaan als amb tenaar van de burgerlijke stand hu welijken voltrekken. De heer K. F. de Bree (KVP) werd door de voor zitter alle beterschap toegewenst m diens ziekte. Een binnengekomen verzoek van de bewoners van het Stationsplein voor een speelplaats op het terrein achter het flatgebouw kreeg bijval van de heren Frans, Portheine en Versnel. OEGSTGEEST Geslaagd. Aan de Rjjkuniversi- teit te Utrecht is geslaagd voor het examen semi-arts mej. S. C. Teding van Berkhout pen. In verband met het overlijden van de heer Peterse worden alle le den vain de .Bijbelclub en gespreks groepen vam de par. O.L. Vrouw en St.-Joseph verzocht aanwezig te zijn bij het rozenkransgebed voor zijn zielerust, woensdagavond im de paro chiekerk. Indlien mogelijk ook bij de gezongen H. Mis vam Requiem, don derdag a.s. Drs. J. W. J. Wiertz, se cretaris-administrateur vam de Stich ting R.K. Scholen te Ledden, gaat de Sleutelstad verlaten. Hij neemt vrij dag 9 juili afscheid tijdens een recep- 'tie im restaurant Van der Heyden, hem aangeboden door het bestuur vam de Stichting. Leiden kam de ontwikkeling vam het toerisme niet bijbenen. Dit concludeert het bestuur van de WV im Leiden en Omstreken in haar jaarverslag over 1964. Het jaarverslag geeft verschillende oor zaken: het uitblijven vam een uitbrei ding van het bedden-areaal in de Sleutelstad (zulks in tegenstelling tot Katwijk en Noordwijk), het ontbre ken vam aantrekkelijk avond-vertier en ddJt geldt voor het seizoen 1964 de juist in dat seizoen begonnen werkzaamheden aan de Wilhelmima- brug, waardoor de uit het oosten ko mende verkeersstroom om Leiden heen moest rijden. Teleurstelling is er ook over het feit, dat de plannen voor de bouw vam een hotel aan het Stationsplein geen doorgang vinden. Deze op het eerste gericht wat som bere geluiden nemen echter niet weg dat de WV over het algemeen vrij tevreden is over het toeristisch dag- bezoek in het afgelopen seizoen. Het slotwoord wijdt nog enkele regels aam de moeilijkheden, die de VVV- meisjes ondervinden, als zij vreem delingen aan de balie te woord staan. „Wat doe je, als een Egyptenaar je wil omhelzen, omdat je hem zo goed geholpen hebt?" Nog maar 5 dagen dan is het al De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. Extra vaderdag-attractie (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje (advertentie) De grote zaal van café-restaurant Van der Heyden kon gisteravond maar nauwelijks de priesters, liet onderwijzend personeeel L.O. en de leden van oudercomité's uit heel het dekenaat Leiden bevatten, die ge komen waren om het concept-advies te bespreken, dat hen was voorgelegd door de Adviesraad van priesters. Dit concept-advies betrof „De intocht der kinderen" en was maandenlang voorbereid in besprekingen van ge noemde drie groeperingen. Uit de binnengekomen rapporten was dit concept-advies gedistilleerd door de zes priesters, die sinds september 1964 de deken van advies dienen in zake de pastoraal in et dekenaat. De voorzitter vam,deze Adviesraad, moderator L. Verbeek, opende de bijeenkomst met een uiteenzetting van het vernieuwde denken, dat moet steken achter iedere praktische ver andering èn dat door hem getypeerd werd als een overgang van het statis christendom naar een dynamisch ge loof. Talrijke aanwezigen konden niet nalaten om uiting te geven aan hun ongerustheid over de neiging van het concept-advies om inzake com munie en biecht der kinderen een grotere taak te doen verrichten door de ouders der kinderen. Wij-komen terug op deze belang rijke zaken, wanneer de Advies raad het definitief advies aan de deken heeft uitgebracht. Verwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. KOELER Aanvankelijk half tot zwaarbewolkt met enige regen. Morgen in de loop van de dag opklaringen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Koe ler. HELSINKI half bew. 19 8 STOCKHOLM half bew. 22 15 OSLO geh. bew. 21 14 KOPENHAGEN half bew. 18 9 ABERDEEN regen 19 10 LONDEN zw. bew. 23 13 AMSTERDAM mist 22 12 BRUSSEL half bew. 23 12 LUXEMBURG half bew. 33 11 PARIJS zw. bew. 24 12 BORDEAUX mist 27 12 NICE zw. bew. 20 15 BERLIJN onbew. 20 12 FRANKFORT onbew. 22 11 ZURICH mist 21 11 GENèVE zw. bew. 24 9 LOCARNO licht bew. 28 11 WENEN onbew. 19 11 INNSBRUCK zw. bew. 17 10 BELGRADO onbew. 22 13 ATHENE onbew. 28 20 ROME onbew. 25 13 BARCELONA onbew. 26 16 Nr. 521. Hor. 1. muzieknoot, 3. sportterm, 6. muzieknoot, 7. Nederl. dichter, 11. kleur, 13. water im Friesl., 15. voomaamw., 16. kist vam latwerk, 17. verdriet, 18. landbouwwerkt., 20. scheik. element (afk), 21. wezenlijk, 25. houtzaagmolen, 27. uitroep, 28. kweekgras (ZN), 29. familielid. Vert. 2. jongensnaam, 3. groente, 4. aanloop, 5. voorzetsel, 6. motor schip (afk)., 8. voorzetsel, 9. staatsbe drijf (afk), 10. zilt vocht, 12. plaats in Gelderl., 14. arbeidseenheid, 15. eer- ste boek van Mozes (afk), 19. wrok, 21. deel van de mast, 22. verouderd woord voor ivoor, 23. eer, 24. soort onderwijs (afk), 25. rivier im Italië, 26. léngtemaat (afk). Oplossing morgenavond. Oplossing nr 520. Hor. 2. Wales, 6. are, 8. oor, 10. valk, 12. Aken, 13. es, 14. ara, 16. i.o., 17. sterk, 18. Po, 20. eed, 21. Rs, 23. ader, 25. elan, 27. Let, 29. Ede, 30. salto. Vert. 1. gave, 2. wel, 3. la, 4. sok, 5. Arno, 7. ras, 9. oei, 11. kater, 12. aarde, 15. ree, 18. palm, 19. ode, 21. rad, 22. snel, 24. ets, 26. Leo, 28. nl. PUNT Kun je de kinderen werkelijk niet vinden of is het alleen maar een smoesje om mij het gras te laten maaien? MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 15 juni. Vee To tale aanvoer 4138. Weekaanvoer 6192. Slachtrunderen 200, gebruiksvee 442, vette kalveren 760, graskalveren 93, nuchtere kalveren 1375, lopers 81, biggen 56, paarden 30, schapen of lammeren 139. weidelammeren 942, bokken of geiten 20. Prijzen resp. ex tra's, 1, 2e en 3e klas: slachtrunderen 430-465 400-420. 365-385, 335-355, vette kalveren 325-335, 310-325, 290- 310, 275-290, stieren 390-335, worst koeien 335-360, kalf- en melkkoeien 1000-1600, vare koeien 800-1300, vaar zen 900-1275, pinken 600-900, gras- kalveren 425-675. nuchtere kalveren 150-160, mestkalveren 90-200, slacht- paarden 340-365, slachtzeugen 100- 120. zware varkens 50-70, schapen 90 -120, lammeren 95-130, weidelamme ren 85-105. Overzicht aanvoer, han del en prijzen: slachtrunderen gew., kalm, als gisteren; kalf en melkkoei en tamelijk, rustig, prijshoud. vooral kalf koeien; vare koeien als vorige week, stil, constant; vaarzen en pin ken, gewoon, zeer kalm, onveranderd; graskalveren iets ruimer, redelijk, stabiel; vette kalveren ruim, kalm, lager; nuchtere kalveren als vorige week, stroef, iets minder; slachtpaar- den iets meer, kalm, onveranderd; lopers als vorige week, rustig, iets ge drukt; schapen en lammeren groter, lui, even lager; weide- en zuiglam- meren aanmerkelijk groter, flauw, ge. drukt.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3