TOERNOOI VAN UVS STRANDDE IN WANORDE EN VECHTPARTIJ Uitstekende wedstrijd van Altior tegen CKC Missen van penalty was het einde. MERWESTEIJN DRUKT DOCOS UIT DE BEKERCOMPETITIE Tsjegolev ligt twee punten voor in toernooi Hoogezand BURGEMEESTER: „NIET OVERMOEDIG WORDEN" Okker zonder moeilijkheden winnaar in Manchester DINSDAG 8 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Met een onverkwikkelijke wanorde en zelfs een vechtpartij is het Pink- stertoernooi van UVS een vroegtijdige dood gestorven. Geen toernooiwin- naar en geen prijsuitreiking, dat was het besluit van het toernooi, dat zo geslaagd had kunnen zijn. UVS heeft hiermee zijn lankmoedigheid ten op zichte van het publiek wel duur moeten betalen. Wat was namelijk het geval? Toen UVS en Hertford Town FC na tweemaal een half uur spelen ln de finale niet verder waren gekomen dan 22 moesten er strafschoppen genomen worden. Het publiek stroomde en masse het terrein op en ver zamelde zich rond het doelgebied, waar de strafschoppen genomen zouden worden. Hoewel de scheidsrechter aanvankelijk bezwaren maakte tegen deze gang van zaken, besloot men toch de strafschoppen met het publiek te laten nemen. Het was immers maar een vriendschappelijke bedoening? bemoeien en het slot was een op gewonden en driftig knokkend kluitje. UVS en Hertford snelden ijlings naar het kleedgebouw en zij kwamen daar niet meer uit dan nadat het veld verlaten lag. Gewassen en wel. Aan de tweede serie strafschoppen werd toen niet meer gedacht Dat was het trieste einde van een toernooi, dat zo uitstekend had kun nen slagen. Drie prominente buiten landse amateurclubs waren naar de Sleutelstad gekomen om hun krach ten met elkaar te meten. De Lon- dense amateurclubs Hertford Town FC en Grays FC en de Westberlijnse amateurkampioen Gatow. Tot het incident verliep het toer nooi vrij goed. De heren waren wel- Men heeft zich vergist. UVS nam de eerste serie van vijf strafschoppen voor zijn rekening. Vier keer schoot men raak, doch Can- dido miste. Doelman Tottman van Grays FC dus niet eens de doel man van Hertford vond het ge weldig en viel uitbundig Candido om de nek. De teleurgestelde Candido stelde dit maar matig op prijs en schudde de feliciterende keeper boos van zich af. De rel was geboren. Enige Londense en Leidse heethoof den begonnen zich met de zaak te is waar niet altijd vriendelijk voor elkaar, doch zonder noemenswaar dige moeilijkheden bereikte men de finale. In de voorronde had eerst Hert ford Town FC in een hard duel de Berlijnse club Gatow met 31 uit geschakeld en UVS deed het zelfde met Grays FC, zij het slechts met 10, dank zij een doelpunt van Pe ter Witteman vijf minuten voor het einde. Nadat Gatow in de verliezers ronde de derde plaats had veilig ge steld in een straf schoppenduel (na de speeltijd was de stand 11) kwam tenslotte de finale tussen UVS en Hertford. UVS, dat de vermoeienissen van de wedstrijd tegen Grays minder te boven was gekomen dan Hertford, slaagde er toch nog in tweemaal de leiding te nemen, eerst door een solo actie van Witteman en later door een keihard diagonaal schot van Stouten, doch Hertford kwam iedere keer te rug, eerst door een doelpunt van Pestle (uit een vrije trap) en de tweede keer profiteerde Higgs van een serie missers in de UVS-verde- diging om de gelijkmaker te scoren Hertford gaf in de resterende tijd volkomen de toon aan, doch de Lon- denaars stelden zich tevreden met 'n gelijkspel. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen Joost van Marwijk (links) probeert nog met een sliding een scherp voor getrokken bal te bereikenmaar hij faalt. Docos heeft zijn aanhang danig teleur gesteld door een onnodige ne derlaag. Het spel van de rood-witten was van aanzienlijk minder gehalte dan de vorige week. Voeg daarbij het enorme enthousiasme en betere spel opvatting van de tegenpartij en de nederlaag is verklaard. Het begon overigens hoopvol. Snel le acties van Zwagerman en v. Din- ten leken succesvol, maar steeds was er weer een been van de tegenpartij diie voor die goede afweer zorgde. Na 15 minuten zagen de toeschouwers een goede ren van back Vrisekoop langs de lijn die eindigde met een hard schot, doch jammer genoeg in de handen van de keeper. Merwesteyn zat intussen niet stil en zette de Docos-achtenhoede onder zware druk, waarin keeper Dubbel- deman betrouwbaar keepte en waar bij bleek, dat het kopwerk van de beide backs uitermate zwak was. Vlak voor rust verrichtte keeper DubbeLdeman een prachtige save door een keihard sohot tegen de on derkant van de lat te tikken en waar bij de terugkomende bal langs het Docos-doel rolde. Nauwelijks hadden de toeschou wers een verfrissende drank door de keel of er was al volop sensatie. A. van Dinten kreeg namelijk meteen al een moode kans, doch faalde jam merlijk. Meteen een snelle uitval, keeper Dubbeldeman wilde de hoge voorzet vangen, doch de bal stuiterde met veel effect over hem heen, maar tot grote opluchting van de Docos- aanbang trapte spil Drasker de ba] •uit het lege doel. Het was echter uit stel van executie. Een dubbele fout kostte Docos de zege. A. Vink maakte onnodig hands een paar meter bui ten het strafschopgebied, een ver keerde opstelling van het muurtje en de 01 stond op het bord. Wat Docos hierna ook probeerde, het luk te niet, omdat alles te kort werd ge houden en omdat men vergat dat al leen tempo en lange passes de basis waren voor een beter resultaat. In de zesde ronde van het inter nationale damtoernooi van Hooge zand slaagde de Russische wereld kampioen Tsjegolev er op Tweede Pinksterdag in weer afstand te ne men van zijn naaste belagers. Zelf won de Rus met zwart van Deslau- riers. Schotanus, die evenals de Ca nadees in punten gelijk stond met Tsjegolev, werd na zes uur spelen verslagen door de jolige Amsterdam mer Sybrands. De uitslagen van zaterdag luiden: Nimbi (Kongo) - Cazemir (Zwits.) 11; Hisard (Fr.)-Skretensky (Rusl.) 11; Baba Sy (Senegal)-Schotanus (Ned.) 11; Fanelli (It.)-Okrogelnik (Ned.) 02; Sybrands (Ned.)-Tsje- golev (Rusl.) 20; Germain (Haiti)- Deslauriers (Can.) 02. Zondag: Deslauriers-Nimbi 20, Tsjegolev-Germain 11; Okrogelnik- Sybrands 1-1; Schotanus-Fanelli 2-0; Skretensky-Baba Sy 1—1; Cazemir- Hisard 02. De uitslagen van maandag waren: Nimbi-Hisard 11; Baba Sy-Caze- mir 11; Fanelli-Skretensky 02; Sybrands-Schotanus 20; Germain Okrogelnik 11; Deslauriers-Tsjego- lev 02. De stand aan kop luidt: 1. Tsjego lev 9 pnt; 2. t/m 5. Schotanus, Des lauriers, Sybrands en Skretensky al len 7 pnt. JUDO Vrouwelijke 2e dan bij School De Vries Tijdiens dian-graadexamens, georga niseerd door de FNJJB, en afgeno men te Utrecht op zaterdag 5 juni, werd mevr. Ruiterman uit Delft en mej. Kasmirah Liotard uit Den Haag, beiden lid van sportschool De Vries uit Leiden gegradueerd tot resp. Ie dan en 2e dan. Sportschool De Vries heeft hiermede als eerste Leidse ju doschool een vrouwelijke 2e dan in haar gelederenr Adrie Gij bels (le dan) heeft met ingang van 't nieuwe seizoen (sept.) overschrijving aangevraagd bij de FNJJB van sportschool Luiten naar sportschool De Vries, evenals Piet Hoger vorst (le dan) van sportschr-;] Rapmiund uit Den Haag naar sport school De Vries. Voetbal Wereldkampioen Brazi lië heeft Eerste Pinksterdag in Rio de Janeiro het voetbalteam van W. Duitsland met 2-0 verslagen. Bij de rust leidden de Brazilianen met 1-0. Hoewel Lausanne zaterdag te gen Young Boys een 3-2 nederlaag leed, heeft de ploeg van Pierre Kerk- hoffs het Zwitserse kampioenschap veroverd. Servette, de enige ploeg die Lausanne nog van de eerste plaats kon verdrijven, verloor na melijk op deze voorlaatste wedstrijd dag met 2-0 van Bazel. Lausanne ver gaarde uit 25 wedstrijden 34 punten, Servette 31. RECEPTIE ALTIOR TENNIS Tom Okker, de 21-jarige Neder landse kampioen, heeft zaterdag in Manchester een overtuigende zege behaald in de finale heren enkelspel van de tenniskampioenschappen van Noord - Engeland. De Nederlander versloeg binnen drie kwartier de linkshandige Brit Robert Taylor met 7-5 6-3. Geen moment heeft Okker de Britse Davis Cup-speler de kans gegeven ln zijn spel te komen. Snel won de Nederlandse kampioen de eerste game, waarin zijn tegenstan der startte met twee dubbel-fouten. Een keer maar kwam Okker in moei lijkheden. Dat gebeurde in de eerste set, toen Taylor met 43 de leiding nam. In de elfde game verloor Ok- kers tegenstander echter zijn service. De Haarlemmer maakte geen fout meer en besliste kort daarop de set met 7-5 in zijn voordeel. In de tweede set kreeg Taylor, wiens service opvallend zwak was, geen kans. Okker nam met 2-1 de leiding en doorbrak in de vijfde game opnieuw de service van zijn tegen stander. Minder succes had Okker samen met Trudy Groenman in de eind strijd gemengd dubbelspel. De Aus traliërs Alan Stone en Judy Tegart bleken te sterk voor het Nederlandse duo dat met 6-4, 6-4 regelmatig ver loor. De titel in het dames enkelspel was voor Margaret Smith. De Australi sche klopte Wimbledon-kampioene Esther Maria Bueno met 6-1, 7-5. Vier Nederlanders zonder voorronden naar Wimbledon Vier Nederlandse vertegenwoordi gers zullen zonder dat ze voorwed strijden moeten spelen, aan de eerste ronde van de enkelspelen van het Wimbledon-toernooi mogen deelne men. Tom Okker is de enige Neder lander wiens naam voorkomt op de lijst van 118 spelers die direct zijn toegelaten tot de eerste ronde heren enkelspel. Bij de dames behoeven Trudy Groenman. Jenny Ridderhof en Bet ty Stoeve geen voorwedstrijden te spelen. Een teleurstelling voor de organi serende All England Club is stellig, dat de Amerikaan Chuck McKinley, die in 1963 de titel won, en de sterke Spanjaard Manuel Santana niet aan de Wimbledon - kampioenschappen zullen deelnemen. McKinley kan om redenen van zakelijke aard niet naar Londen komen. Santana, die in 1963 de halve finales bereikte, geeft er de voorkeur aan om in Spanje te blij ven omdat er bij de Santana's een gezinsuitbreiding verwacht wordt. Volleyhal. Voor de competitie om het kampioenschap van Neder land volleybal dames is met Pinkste ren de wedstrijd Kweekschool-Cele bes gespeeld. Kweekschool won met 31. De setstanden waren: 15-13, 15-7, 5-15 en 15-11. De beslissings wedstrijd om uit té maken of Orawi dan wel Cito degradeert uit de ere divisie heren leverde voorts een 31 zege voor Orawi op (15-8, 15-11, 12-15 15-4) zodat Cito volgend seizoen sa men met het reeds gedegradeerde Tornado een afdeling lager zal moe ten spelen» Pinkstermaandag moest Altior het in de tweede Bekerronde opnemen tegen CKC uit Capelle aan de IJsel, dat in de competitie op de 2e plaats in de 3e klasse' was geëindigd. Naar ons werd medegedeeld was CKC vol ledig. terwijl Altior één invaller tel de. Het is een goede wedstrijd ge worden die het aankijken volkomen waard was. Als Altior straks in de competitie gaat spelenzoals het deze middag heeft gespeeld, dan zal het waarachtig wel gaan. Na wat terrein verkennen aan beide kanten, zagen we in de 12de minuut een aardige aanval van Altior en toen de verdediging van CKC even de kluts kwijt raakte maakte J. Lek van deze gelegenheid een dankbaar gebruik door de bal in het lege doel te plaatsen 10. In de 25e minuut zagen we Altior drie keer op het vijandelijke doel knal'len maar de bal kwam steeds weer het veld in. In die 35e minuut was het zeer gevaar lijk voor het Altior-doel en kon v. d. Jagt niet anders meer doen dan de bal met de hand uit het doel slaan. Het was maar uitstel van executie, want de toegekende penalty werd goel ingeschoten 11. In de 11e minuut in de tweede helft kreeg A. Ouwerkerk een prachtkans, maar de bal ging over de lat. Direct daarna wi9t CKC door te breken. Er volgde een schot, maar de bal kwam via de staander weer in het veld. In de 15e minuut nam Bos de bal mee naar voren, gaf daarna de bal keurig over aan de meegekomen J. Lek, die de bal over de CKC keeper in het doel lepelde 21. In de 26e minuut kwam CKC weer gevaarlijk opzetten door het midden. Er volgde een schot op doel en via- de vuisten van keeper Van Zoest ging de bal in het net. Na precies een half uur spelen zagen we een goede com binatie tussen A. Ouwerkerk en J. Lek. A. Ouwerkerk plaatste tenslotte keurig naar de vrijgelopen P. Sassen, die de bal laag en onhoudbaar voor de CKC-keeper keihard inschoot 3-2. Toen Altior op 23 mei j.l. 't kam pioenschap behaalde van de 4e klas se K.N.V.B. West 2 A, werd er in de haast een eenvoudige viering van dit feit georganiseerd. Met muziek en onder grote belangstelling werd spe lers en bestuur een feestelijke tocht door het dorp geboden. Het lag voor de hand dat aan het behaalde succes nog op officiële wijze aandacht zou worden besteed. Een comité van ac tie heeft hiervoor gezorgd en gister avond werd aan bestuur en spelers een officiële receptie aangeboden in het parochiehuis. Er bleek een grote belangstelling te bestaan voor de re ceptie, waar men gelegenheid kreeg om bestuur en spelers te feliciteren. Van de vele aanwezigen noemen we o.m. burgemeester B. J. Hogen- boom, wethouder H. A. Volgering, leden van de gemeenteraad, pastqor A. v. d. Hoeven, mr. J. J. de Jongh voorz. van de afd. Leiden van de K. N.V.B., P. Biegstraten en L. Borst resp. voorz. en secr. van de N.K.S., de heer Jan Cottaar, afvaardigingen van diverse voetbalverenigingen e.a. De 2e voorz. van Altior, de heer H. Egberts, sprak een welkomst woord tot de genoemde aanwezigen, tot trainer De Haas, de spelers van het eerste elftal en de A-junioren die ook kampioen van hun afdeling zijn geworden. Verder ook tot alle niet genoemde belangstellenden. Leider van de receptie was de heer H. Egberts dié het eerst het woord verleende aan de voorzitter van Al tior, de heer Th. A.,jïijdra. Altior 20 jaar oud Deze was verblijd als eerste Altior te mogen gelukwensen met de be haalde kampioenschappen. Hij her innerde eraan dat Altior dit jaar 20 jaren bestaan zal. En met grote vol doening noemde hij dit kampioen schap het mooiste cadeau dat de spe lers de vereniging konden schenken. En hierbij zijn ook de junioren niet achter gebleven. Verder gaf de voor zitter een overzicht van de geschie denis die Altior in deze 20 jaren maakte. In het bijzonder werd trai ner De Haas geluk gewenst, die zeer veel heeft bijgedragen tot het beha len van dit succes. Na de voorzitter sprak burgemees ter Hogenboom. Twee weken gele den had hij Altior reeds gefeliciteerd maar gaarne wilde hij het nu nog wel eens overdoen. Hij herinnerde eraan dat Ter Aar twee kampioenen heeft, want T.A.V.V. in de zaterdag afdeling behaalde ook een kampioen schap. Het kan niet op, zou men zeg gen. Maar spr. waarschuwde ervoor toch niet overmoedig te worden. Al tior wil zeggen „Steeds hoger" en aan dit devies is beantwoord. Namens het gemeentebestuur bracht hij de gelukwensen over. Hij hoopte dat dit kampioenschap een stimulans zal mogen zijn om door te gaan in deze richting en dat de belangstelling nog zal toenemen. De burgemeester overhandigde een enveloppe met inhoud. Vervolgens bracht mr. J. J. de Jongh de gelukwensen over van de LVB met het behaalde kampioen schap en de promotie. Hij bracht nog eens in herinnering hoe het ge meentebestuur zoveel begrip heeft Zusters van het bejaardentehuis feliciteren de heer Heydra. „Buurman" Jan Cottaar overhandigt de Coubertintrophee aan het recipi- erende bestuur van Altior. getoond voor de sportbeoefening. Verder wees hij op de grote waarde van de sportiviteit. Het sportieve element is de grote kracht van een club en de behaalde resultaten be vestigen dit. Spr. besloot zijn toe spraak met de goede raad: „ga op deze weg voort". Door hem werd een voetbal aangeboden. Coubertin-trophee De heer Jan Cottaar sprak niet namens een of andere instantie doch, zoals hij zeide, als buurman. Hij haal de de woorden aan die de stichter der Olympische Spelen, Pierre de Coubertin eens heeft gesproken ten aanzien van de sport, deelnemen is belangrijker dan overwinnen. Maar winnen is ook belangrijk, als er maar gewonnen wordt zoals het behoort. Hij sprak over de waarde van de sport en van de overwinning. Verder wilde hij de vereniging een trophee schenken. Een Coubertintrophee, 'n wisselprijs die ieder jaar zal worden uitgereikt aan die junior die een ke rel toont te zijn, die zich niet Iaat voorstaan op eigen kwaliteiten maar die altijd de teamgeest voorop laat staan. De heer Biegstraten complimen teerde namens de N.K.S. In een ge degen toespraakje kwam hij tot de conclusie dat goede sportbeoefening van zeer groot belang is. Door hem werd een couvert met inhoud over handigd. De heer Egberts deelde mede dat door het comité Ouden van dagen een beker was geschonken. Aan de spelers van het eerste elftal werd 'n kleurenfoto ter hand gesteld. Door de heer C. Otto, voorz. van de jeugdcommissie werd namens deze commissie gefeliciteerd. Hij wijdde vooral aandacht aan het kam pioenschap van de junioren. Namens de jeugdvoetballers spraken H. van Tol en A. Otto een gelukwens uit op rijm. Door de jeugdspelers werden enige trainingsballen aangeboden. Aan mevr. De Haas overhandigde de jeugd bloemen. Felicitaties waren er ontvangen van de K.N.V. van de voetbalverenigingen, Nic. Boys, Bos koop, V.V.S.B. en Weteringse Boys. Pastoor Van der 'Hoeven feliciteer de Altior mede namens de G.A. ka pelaan G. Pieterse die jammer ge noeg wegens vacantie niet aanwezig kon zijn. Ook hij voelde zich verblijd met het succes van Altior. Er is hard voor gewerkt en daarom is de vol doening groot. Ook de pastoor over handigde een couvert met inhoud. Verder werd nog het woord ge voerd door pastoor P. Tweehuizen te Alkmaar, als oud geest. adv. van Altior, dhr Kortekaas namens V.D. O. te Uithoorn, C. Verzaal namens T.A.V.V. Ter Aar, Kuivenhoven na mens ZLC te Leiden, A. van Zaal namens DOSR te Roelofarendsveen, P. van Rijn namens de Raiffeisen- bank Ter Aar te Nieuwveen en nog waren er felicitaties van Teijlingen, van dhr K. Bergsma en fa. L. P. Uijttewaal. Vele gelukwensen gingen vergezeld van geschenken. Cadeau van f 1000,- Als laatste sprak de heer H. B. Otto als voorz. van het actie-comité. In een enthousiaste speech feliciteer de hij Altior en deelde mede dat er door de burgerij ruim duizend gul den bijeen was gebracht om op deze avond voor een verrassing te zorgen. Hij overhandigde aan de voorzitter doelnetten en aan de spelers 'n com pleet voetbalcostuum. De junioren kregen een nieuw shirt. Trainer en leider kregen een trainingspak. Het saldo werd bestemd voor een tri bune. D.e spelers kregen ook nog 'n vaantje als herinnering aan het be haalde succes. En de vereniging kreeg van de heer Otto een voetbal no. 4 aangeboden. Nadat dit gedeelte werd beëindigd kregen allen gelegenheid om bestuur en spelers te complimenteren. Hier van werd zeer druk gebruik gemaakt. Met een slotwoord, dat tevens een dankwoord was, werd de bijeenkomst door de heer Egberts gesloten. WEDSTRIJDEN BIJ BATAVEN Woensdagavond om 18.30 u. houdt de atletiekvereniging „De Bataven" onderlinge wedstrijden voor dames en heren. Voor de dames staat op het programma: 80 m. horden, 200 m. en speerwerpen. Voor de heren: 110 m. horden, 1500 m. en speerwerpen. Belangstellenden zijn van harte wel kom.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9