8 van moorsel KOLEN COUPONS 0.95 Twee gezinnen door brand in huis dakloos Dreigbriefschrijver in Genua aangehouden Bloedtransfusie werd geweigerd Uitzonderingstoestand in Marokko Koning Hassan neemt macht over Italiaanse tankboot in brand: 41 doden Britse nozems weer aktief KIPPENBAR Braadstukken, kersvers 1,79 Appelmoes, goudmerk 0,49 mordw ijkerhout ^entschap De Leidse Courant bij 1 VAN SCHA IK DREEF - DREEF mMooueC goochd&met deptijxcitl COUPONS TERLENKA apetdje cadeau DINSDAG 8 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 haar oorzaak in zijn scheiding van een Engelse vrouw, vier jaar geleden en de toewijzing van hun zoontje aan de Wilde Britse ambassadeur in Den Haag vermoorden Gistermorgen om half elf is in het In Genua is de 46-jarige J. W. S. Noordlimburgse dorpje Well door uit Wassenaar aangehouden, zo het ontploffen van een butagasfles heeft de politie te Genua meege- een woonhuis met stallen geheel deeld. Zijn aanhouding gebeurde op verloren gegaan door brand. Naast verzoek van de Nederlandse justitie, de inboedel ging ook een bedrag van S. had vanuit Genua een dreigbrief ongeveer 800 aan baar geld verlo- geschreven naar de Britse ambassa- ren- Het bedrijf was maar gedeelte- deur in Den Haag. Men vreesde dat Hjk (voor 9000) verzekerd, de hij vanuit Genua via het Midden- «gade wordt op 40.000 geraamd. Oosten of Noord-Afrika naar Neder- huis werd bewoond door twee land zou reizen om zijn bedreiging eezmnen, die nu tijdelijk bi, familie de ambassadeur om het leven te z,Jn ondergebracht, brengen in een daad om te zetten. —O— Brandweerman na misstap De bewaking, die rond de Britse op dak van brandende fabriek overleden De 56-jarige brandweerman J. Snel Avonturen Ambassade was ingesteld, kon worden opgeheven. In een brief met poststempel Genua (Italië) van twee kantjes kreeg de ambassadeur zaterdagmor gen die mededeling dat hij zou wor- den doodgeschoten. De schrijver uit"*NederhOTst~*den" Berg" isEerste meldde: „Ik kan doen en laten met pinksterdag overleden aan de ver- u wat ik wil, ik heb een pistool ge- kocht". Afzender was de 45-jarige Neder lander S., een bekende van de politie en eveneens van de ambassa deur, die al eens eerder post van hem heeft gekregen. Van S. had in de kerstnacht bovendien de ruiten van de Britse ambassade aan het West einde in Den Haag ingegooid. De familie van S. in Wassenaar die zich de zaak erg aantrekt, is ook al eens bedreigd geweest. Ook hier heeft Van S. heel wat ruiten kapot gegooid. Hij kreeg hiervoor en voor de bedreiging drie maanden gevan genisstraf. Op 1 april kwam hij weer op vrije voeten. De ontreddering van de man vindt Nagekomen familiebericht wondingen, die hij heeft opgelopen bij het blussen van een brand in een matrassenfabriek te Overmeer. Tij dens de nablussingswerkzaamheden stapte de heer Snel op het dak van de fabriek mis, waardoor hij in een lichtkoepel viel. Met ernstige inwen dige kneuzingen moest hij in het Dia- konessenhuis te Hilversum worden opgenomen. De fabriek brandde vrijwel geheel uit Gebouwen, voorraden en tech nische installaties gingen in da vlam men op. Wel konden de voornaamste administratieve bescheiden worden gered, evenals twee tanks met 6000 liter olie en 10.000 Mier latex. Een jonge Australische te Adelaide Is overleden nadat zij bevallen was van een tweeling en bloedtransfusie had geweigerd. Zij was lid van de secte van Jehovah's Getuigen, die formeel het ontvangen van bloed van anderen verbiedt. Een der tweelingen stierf even na de geboorte. De echtgenoot weigerde halsstarrig toestemming tot bloed transfusie te geven, hoewel de dok ters erop aandrongen en hij wist, dat zijn vrouw op sterven lag. niet vastgesteld, maar gezegd wordt dat er zich aan boord van het schip een ontploffing had voorgedaan. De brand werd later, bedwongen. De kade waaraan het schip lag is geheel vernield en een andere is zwaar be schadigd. Koning Hassan van Marokko heeft voor zijn land de uitzonderingstoe stand afgekondigd en de wetgevende en uitvoerende macht op zich geno men in een poging, de politieke im passe in het land te doorbreken. In een radiotoespraak tot het volk zei de koning gisteravond, dat het hem onmogelijk was gebleken een coali tieregering van nationale eenheid te vormen. Het parlement werd, zo zei hij „verlamd door vruchteloze debatten" Daarom had hij besloten tot het af kondigen van de uitzonderingstoe stand en tot het voor onbepaalde tijd op zich nemen van de volledige macht De vorige regeringen waren niet in staat gebleken de Marokka nen ten volle de vruchten te laten plukken van de verworven onafhan kelijkheid en de koning hoopte, dat „een krachtig bestuur" dit wel mo. gelijk zou maken. Voordat hij zijn toespraak hield had de koning premier Bahnini en de voorzitters van de beide kamers van het parlement ontvangen. Politieke waarnemers zijn niet ver rast door de belangrijke maatrege len. Koning Hassan had al bij ver scheidene gelegenheden felle kritiek geleverd op de partijtwisten. De op positiepartijen, de Istiqlal en de na tionale unie van volkskrachten, heb ben zich inmiddels afkeurend over de handelwijze van de koning uitge laten. Tengevolge van een brand die za terdag aan boord van de Italiaanse tankboot „Luisa" in de Perzische ha ven Bandar Masjoer uitbrak vlak na dat het schip twintigduizend ton olie had ingenomen, zijn 41 personen om gekomen onder wie de gezagvoerder. Er waren 11 overlevenden. De oorzaak van de brand is nog In de Engelse plaats Brighton zijn op de avond van eerste Pinksterdag de tienerbenden .Mods' en .Rockers' slaags geraakt. De politie verspreid de een honderdtal vechtende jonge lui en verrichtte acht arrestaties. In Glasgow gooiden de plaatselijke nozems winkelruiten in, staken een auto en een vuiilopslagplaats in brand en poogden een paviljoen in een park in brand te steken. Met be hulp van honden maakte de politie een einde aan hun optreden. Er werden 27 jongelui geareoteerd. Het Westduitse bezoek aan Oost-Berlijn Het afgelopen Pinksterweekeinde hebben 270.000 Westberlijners ver wanten in het oostelijke stadsdeel be zocht. De grootste stroom passeerde zondag de doorgangen in de muur toen 110.000 mensen naar de Oost- duitse sector gingen. De huidige periode, dat Westber lijners het oostelijke stadsdeel kun nen bezoeken (van 31 mei tot 13 juni) is de laatste die is overeenge komen in de pasjesregeling van 24 september 1964. Voor zover tot nog toe bekend zijn gedurende de Pinksterdag vier Westberlijners door de Oostduitse autoriteiten aangehouden. Een reden voor hun aanhouding is niet gegeven. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden voorzien van de H.H. Sacramenten der Zieken, onze innig geliefde tante, zuster en behuwdzuster Johanna Christina Fasel weduwe van Quirinus van den Kerkhof in de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam: P. H. W. van den Kerkhof H. J. M. van den Kerkhof-Wassenaar Warmond, 8 juni 1965 Burg. Ketelaarstraat 36 De H. Uitvaartdienst zal plaats vinden op vrij dag 11 juni a.s. te 's morgens 10 uur in de paro chiekerk van de H. Matthias te Warmond, waar na bijzetting in het familiegraf op het rJc. kerk hof aldaar. Rozenikransbidden: dinsdag- en woensdagavond om 8 uur in de "rouwkapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis te Leiden; donderdagavond om 8 uur in de parochiekerk te Warmond. Bei ons NIEUWE telefoonnummer goed en venorgd nu tegen VOORJAARS-PRIJ5 LEVERTJES 2.25 MAAGJES 0.98 KIPPEPOELET 1.75 SALADES CROQUETTEN CONSERVEN LANGE MARE 94 DORPSSTRAAT 79 voor: ABONNEMENTEN ADVERTENTIES DRUKWERKEN T Huur Philips-televisie voor 25.95 per maand, zon der vooruitbetaling, maar met recht van koop. Mor gen al bij U thuis? Bel dan vóór 6 uur 010120705 en 's avonds 070863977. 3T Startmoeilijkheden met uw auto. Snel lading van uw accu. Nieuwe methode. Taxi nodig? Verbonden met diverse ziekenfond sen. Autoservice De Groot, Beestenmarkt 3. tel. 23300 Toonkamers Dreef Burqstceg 3, 5, 12 Nieuwstraat 1 4 panden vol met de nieuwste MEUBELEN van l.-te lrln<; fabrikaat nncto vormgeving en houtpoorten. Maqnifieke beHedingen pï'jpkln Vakmanschap Voorl'-htinq. 3T Verf met verf van „De Schilder" Klassiek of mo dern. Enorme keus in alle schildersbenodigdheden. „De Schilder'N. v Groe ningen, Morsstraat 31. 3? Oudere heer, overdag werkzaam in H. Rijndijk kwartier Leiden, zoekt rustige gem. kamer m.o.z. pension in Leiden of om geving. Brieven onder no. 1867 bur. v. d. blad. bloemen en planten vra gen wij direct een meisje; eventuele bekendheid met deze branche strekt tot aanbeveling, doch is niet direct vereist. Bloemen magazijn C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21 te Lei den, telef. 20550. Kijk... bij Van Zijp voor grammofoonplaten, tophits, populair en klas siek. Keuze uit meer dan 20.000 nummers; Van Zijp, Haarlemmerstr. 279. Lei den. 3? Kijk bij Van Zijp voor een' goede gebruikte bromfiets. Door inruil verkregen, door vakmen sen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Lei den. TT Te koop gevraagd: een kano, moet in goede staat zijn. C. L. van der Salm, Noordeinde 29, Roelof- arendsveen, tel. 01713-305. f? Voor iedereen en zon- er borg of onkosten voor uit kredieten tot 3000.-, voor aankoop meubelen en woningtextiel (lage aflos sing). Vraagt vriiblijvend inlichtingen. Strikte ge heimhouding. Postbus 353. Den Haag. Telefoontjesworden uitsluitend geplaatst tegen kontante betaling Een advertentie in deze krant wordt gelezen in stad en land! GORDIJNSTOFFEN rest stukken cretonnes, damasten etc. aanmerkelijk In prijs 4 QC verlaagd: 3.95 - 2.95 Uitlopende series dames- en kinderstoffen: o.a. wollen ruiten, shetlands, tweeds, kamgarens, uni en gedessineerd,voor pakjes, rokken, japonnen, kinderjasjes, ook imprimé's en cocktailstoffen, tijdens de marktverkoop extra in prijs verlaagd. grandioze aanbiedingen sla nu uw slag 10-50% extra korting Coupons van alle soorten stoffen, van pyamaflanel - graslinnen tot tricel en nylon toe, voor spot prijzen. n Moorse! gordijnstoffen en vitrage met 10-50% korting. VENSTERVALLEN Rest. Stukken. Aanmerkelijk in prijs verlaagd: vanaf n onze marktkramen tenminste f. 2.50, marktdagen bij botermarkt 19 Leiden

Leidse Courant | 1965 | | pagina 8